NIEUWS UIT ZEELAND Zioin Zijpe Sport en wedstrijden WALCHEREN DINSDAG 29 JULI 1952 PROVINCIALE ZEEÜW8B OOURANT Z JEUGDKAMPEN XE HEDENESSE. Evenals vorige jaren zullen ook dit jaar in het jeugdcentrum ,Hede- nesse" te Cadzand gedurende 4 we ken kinderkampen worden georgani seerd Deze kampen worden speciaal ingericht voor de West Zeeuwsch- Vlaamse jeugd en staan onder leiding van de Hervormde Jeugdraad in deze streek. De belangstelling bij de jeugd is zeer groot. De Hervormde Jeugdraad van Am sterdam heeft eveneens een kamp voor leden van de Jonge Kerk geor ganiseerd op „Hedenesse". De leiding berust bij ds. C. A. Raveljjn te Ro zenburg en de heer G. Schwencke. Er zullen o.m. trips naar Brugge worden gemaakt WEG WATERLANDKERKJE— IJZEN Dl JKE. Naar wij vernemen zijn de moei lijkheden, die oorzaak waren, dat de verbetering van de weg Water landkerkjeLJzendijke telkens uit. gesteld moest worden, thans opgelost. De aanbesteding kan nu in Septem ber a.s. verwacht worden. Viissingen UITREIKING DIPLOMA'S. In de gemeentelijke dag-Nijverheids school aan de Badhuisstraat te Viis singen, werden Zaterdagmiddag in tegenwoordigheid van de directeur, leraren en de commissie van toe zicht de diploma's uitgereikt. Drie van de 37 geslaagden behaalden het diploma met lof. De directeur van de school, de he.er J. Moorman, sprak de leerlingen toe, waarna de heer W. Poppe, wethouder van on derwijs, met een toepasselijk speechje de diploma's uitreikte. Bevorderd van de le naar de 2e klasse: G. C. Bosschaart, J. F. W. den Braban der, B. L. Dijkstra, J. Gunter, C. Kaijser, W. H. Kosten, H. Leijdekker, H. v. d. Linde, W. J. Wëntzler, J. H. Blinkhof, F. le Clercq, G. F. de Hamer, W. Holle mans, J. van Loenen, W. M. d'e Rooij, W. van Rijswijk, C. P. Schat, C. Snoep, C. P. Boucherle, C. P. Kats, J. Kögeler, J. de Koning, W. A. v. d. Vijver, M. P. Brandes, P. A. Huissoon, J. de Nooijer, J. H. Verplanke, J. Dobbelaar, I. J. Gel dof. C. Maas, A J. Bakx, F. J. A. Buk- j kens, P. M. J. de Fouw, A. J. Murk en C. J. van 't Westende, allen te Viissin gen; J. Roelse, Th. IJzer, J. P. Busse- maker, G. Slijm en M. Stroo, allen te Souburg; A. Kaat, J. F. A. Snijders, M. D. Geuze, H. C. Leijdekker, J. A. v. d. Maas, W. P. Vergouwe, J. H. van Iren, Th. Bil en S. F. Piarza, allen te Middel burg; H. Tilroe te Nieuwdorp; J. P. Franse, J. J. J. de Jonge, C. P. de Vos, M. J. Koole en D. M. Rijk, allen te 's- Heerenhoek; H. Lievense te Westkapelle; W. J. L. Rö'ber te Yerseke; W. de Vos te Gapinge; H. Schuit te Arnemuiden; A. L. Barentsen te Oostkapelle; M. Traas te Lewedorp en C. d'e Winter te Ovezande. Niet bevorderd 18 leerlingen. Van de 2e naar de 3e klasse: C. D. Da- vidse, W. de Feïjter, L. Kopmels, J. H. Kosten, M. Milot, F. L. Pauli, A. J. Pop- pé, M. J. van Riet, A. P. Schuit, J. Se- len, P. A. Sommeijer, F. Kolijn, J. W. Loekemeijer, H. H. L. M. Nieuwenhuijze, W. Stroo, W. A. Grootjans, J. J. Moe laart, R. Moes, F. de Nooijer, M. Plasse, C. v. d. Woestijne, M. A. Moens en P A. Smit, allen te Viissingen; J. L. van Cadzand, C. Sponselee, J. W. Tissink, L. Vader, J. G Logeman, C. J. Wielemaker en M. A. Kole, allen te Souburg; J. M. Koole, M. Goedegebure, B. Brasser en P. Bakker, allen te Koudekerke; H. P. C. Pundke te Middelburg; J. d'e Boer te Nieuwdorp; J. G. Vervest te Goes; C. Dekker te Gapinge; J. A. Martens en P. L. Grim te 's-Heerenhoek; C. Stroo te Biggekerke; D. W. Verplanke te Bres- kens en H. v. d. Ketterij te Arnemuiden. Niet bevorderd 10 leerlingen. Van de 3e naar de 4e klasse; J. Borg, Ch. H. Bouma, M. J. van Breen, J. de Kok, J. Maas, P. van Damme, E. Ja- cobse, F. Bostelaar, G. J. Heijnen, C. J. Mijnsbergen, J. Schotman, P. J. Ver planke, P. ZouteweUe, H. L. van Noppen, P. F. Rozenberg, A. C. Hoogendam, H C. Kujjt en J. C. Luwema, allen te Vlis- singgen; D. J. Baljeu, L. A. Cijsouw, M. C. de Vrieze en Th. J. Izeboud, allen te Souburg; P. de Kam, J. J. Mondeel en J. de Ronde, allen te Middelburg; C. Wisse te Meliskerke; W. Kluijfhout le Koudekerke; P. de Nooijer te Arnemui den; W. de Voogd te Domburg: G. Bek te 's-Heerenhoek; W. Louws te Sint Lau- rens; A. van Boven te Nieuw- en Sint Joosland; J. P. Hannewijk te Oud-Sab- binge; J. Welleman te Borssele en C. P. Weststrate te Oostburg, Niet bevor derd 15 leerlingen. Eindgetuigschrift 4-jarige cursus: J. J. de Bree, P. de Bree, J. Castel (met lof), K. v. d. Gruiter, J. Jacobse, J. J. van Marion, H. Nieuwpoort, W. Ovaa, J. de Ridder, H. C. Stroo, P. C. van Tiggei, C. J. de Klerk, P. M. van Reems: P. L. Bosselaar en J. van Sorge, allen te Viis singen; J. van Belzen en J. van Belzen te Arnemuiden-, J. A. Geervliet, J. de Klerk, A. Huibregt, K. Leonhart en R. J. B. Steutel, allen te Middelburg; M. P. Koole en W. J. Burrekers te Souburg; A. J. Martens te 's-Heerenhoek; D. Ka- relse (met lof) te Borssele; J. C. v. d. Swaluw te Lewedorp; P. v, d. Heuvel te Breskens; I. J. Mondeel te Goes en L, Reijnlerse (met lof) te Koudekerke. Niet geslaagd 7 leerlingen. CONCERTEN VLISSINGS MANNENKOOR. Het Vlissings mannenkoor D. O. U. gaf onder leiding van zijn direc teur, de heer A. Hollaers, twee con certen. Onlangs werd in het rust huis „Der Boede" te Koudekerke gezongen en Zondag jl. konden de zieken van het Chr. ziekenhuis „Bet- hesda" te Viissingen van de zang der mannen genieten. Gezongen wer den liederen van Frans Abt, N. H. Andfiessen, L. v. Beethoven, W. F. Kools, Fred. J. Roeske, Franz Schu bert, Fr. Witt en A. Zander. PAARD OP HOL. In de Walstraat te Viissingen sloeg Maandagmiddag een voor een wagen gespannen paard op hol. Het gevolg was, dat de wagen in botsing kwam met een geparkeerd staande verhuis- auto, waarbij deze laatste aan de zij kant nogal ernstig werd beschadigd. Bij de botsing geraakte het paard los van de wagen, maar het kon opgevan gen worden. Persoonlgke ongelukken deden zich niet voor. Middelburg BEJAARDE DAME AANGEREDEN. Zaterdagmiddag werd op de Sta- tionsbrug te Middelburg een bejaar de dame uit Voorburg aangereden door een personenwagen. De dame werd daarbij vrij ernstig gewond en liep een beenfractuur op. Zij werd naar het ziekenhuis overgebracht. Bouw groot bedrijfspand te Middelburg Dezer dagen is men in Middelburg werkzaamheden voor de bouw van een groot bedrijfspand aan de Rou- aanse Kaai. Dit zal verrijzen op het open terrein tussen het leegstaande pand, waarin tot voor enige tijd de firma Kreymborg was gevestigd en de étagewoningen. In het pand, dat een breedte van ruim tien meter zal krijgen, worden ondermeer een kantoor, een magazijn en een bovenwoning ondergebracht. De toegang tot de Hagepreekgang zal verkregen worden door een poort, die gelegen is onder een lage tussenbouw, welke het nieuwe pand en de etage woningen met elkaar zal verbinden. Het pand, dat voor rekening van de N.V. v.h. S. Wiener Co. wordt ge bouwd, is ontworpen door de archi tect J. B. van Wuijckhuijse uit Middel burg, terwijl de Middelburgse aanne mer L. de Rijk met de uitvoering is belast. KLOK BIJ HET VEERSE BOLWERK Dicht bij het Veerse bolwerk te Mid delburg, op een strategische plaats, heeft de dienst Gemeentebedrijven een grote klok laten plaatsen, die 's avonds verlicht is. GESTRUIKELD. Zaterdagavond is aan de Seissin- fel te Middelburg de 75-jarige mevr. geb. G. gestruikeld over een riooldeksel. Zij viel en brak haar linkerbovenarm. De heer P. de Vos vervoerde haar met zijn auto naar het rusthuis „De Griffioen", waar zij woonachtig is. Nadat eerste me. dische hulp verleend was, werd zij op advies van de behandelende arts naar het ziekenhuis overgebracht. AANRIJDING. Zaterdagavond reed te Middelburg op het Vlissings Wagenplein een vrachtauto op een daar geparkeerd staande vrachtwagen. De bestuur der van de rijdende wagen zag tegen zich een proces-verbaal opgemaakt, evenals een caféhouder, die het sleu teltje van de rijdende auto had weg genomen en daardoor het politie onderzoek belemmerde. MIDDENSTANDSEXAMEN. Voor het te Bergen op Zoom ge. houden middenstandsexamen slaag den de heren L. Koole en H. v. Hulst te Middelburg. WEDVLUCHT „ZEELANDIA" De postduivenhoudersvereniging „Zee- lanöia" te Middelburg hield een wed vlucht met oude duiven uit Pont. St Maxence (Fr.). De afstand bedroeg 254 km. De eerste tien prijswinnaars waren. 1 Chr. de Graaf; 2, 4 en 10 G. de Blaeij, 3, 7 en 8 G. Verburg; 5 en 9 A. Hooftman; 6 P. v. Sabben. AANRIJDING Op de Rouaanse kaai te Middelburg nabij de Spijkerbrug kwam een motor fiets, bestuurd door F. S. uit Middel burg, die de brug op wilde rijden, doch plotseling van richting veranderde, in botsing met een motor met zijspan, be stuurd door A. B. uit Zierikzee. £r werd materiële schade aangericht, doch persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. Domburg TIROOLS ORKEST OP BEZOEK. Het optreden van het Langefel- der orkest te Domburg is een groot succes geworden. Vrijdagavond heeft het orkest, dat uit 40 personen onder wie twee marketensters bestaat, gemusiceerd in de muziek, tent nadat tevoren nog een kleine rondgang was gemaakt. Onder leidfing van de kapelmeester Carl Scheiber, werd in de muziek tent een concert gegeven, dat bijna twee uren duurde. Er werden mar sen en orkeststukken gespeeld, volksliederen ten gehore gebracht en er werd gejodeld. Sterk de aandacht trok het jode len van de 13-jarige Siegfried Reindl, het jongste lid van het ge zelschap. Bij de aanvang van het concert sprak de burgemeester van Dom burg, mr. W. J. E. Crommelin, een woord van welkom; ook werd nog gesproken door de heer Brünner, Oostenrijks vice-consul te Amster dam. Het concert trok ongeveer 1500 bezoekers en men waardeerde het in Domburg bijzonder, dat de Commis saris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot en gouverneur M. v. d. Boogaerde van Oost-Vlaande- ren, beiden vergezeld van hun echt. genoten, het grootste deel van het concert bijwoonden. In de tuin van het Badhotel was een dansvloer gelegd waarop ge danst kon worden toen na het con cert enkele leden van het orkest allen waren in Tirools costuum ge kleed dansmuziek speelden. Be halve de walsen, waren echter deze dansen niet zo bekend bij het Ne derlandse publiek. Zelf voerden de Tirolers nog enige volksdansen uit, waarmee ze veel succes hadden. Dit optreden van de Tirolers heeft een goede indruk achtergelaten en V.V.V. kan als organisatrice van dit concert daarop met genoegen terug zien. Zaterdagmorgen vertrokken de bezoekers; het tot weerziens in hun afscheidslied heeft ongetwijfeld weerklank gevonden bij vel© Dom- burgers en badgasten. RAAD SOUBURG Tarieven voor gebruik van gymnastieklokaal gewijzigd Grond bij Marnixplein standplaats voor woonwagens Slechts twee punten van de agen da, welke de gemeenteraad van Sou burg Maandagmiddag te behandelen kreeg, gaven enige aanleiding tot op en aanmerkingen. Bij het voorstel tot tariefwijziging voor het ingebruik feven van het gymnastieklokaal aan erden, zeide de heer M. Pierens de houding van het bestuur der gymnas tiekvereniging inzake deze kwestie niet te kunnen bewonderen. Hij vroeg zich af, of zulk een bestuur wel ge schikt was de jeugd te leiden. Djt be stuur had namelijk zijn misnoegen uitgesproken over de verandering van de hum-tarieven, als gevolg van de aanpassing aan de Rijksregeling. Ook de heer G. J. Janse toonde zich te leurgesteld, dat het gemeentebestuur werd gewantrouwd. Het voorstel werd met algemene stemmen aange nomen. Bij het voorstel om gemeentegrond bij het Marnixplein te bestemmen tot standplaats voor woonwagens welk voorstel werd aanvaard, merk te de heer Janse op, dat hij het wel jammer vond van dit pas opgeknapte gedeelte, maar de voorzitter, burge meester A. H. S. Stemerding, zeide dat geen ander geschikt terrein aan wezig was. De heer J. Sinke infor- meerae of er staangeld zal worden geheven, waarop de voorzitter ant woordde, dat indien nodig, hiertoe zal worden overgegaan. De heer J. v. d. Have kreeg op zijn desbetreffende vraag ten antwoord, dat het plaatsen van een waterkraan aldaar moeilijk was. Bij de aanvang van de vergadering kon de voorzitter aan de heer B. Koole meedelen, dat Rijkswaterstaat binnenkort stappen zal ondernemen, om te komen tot een verbetering van de laadmogelijkheden aan de Los- kade. Onder de hamer gingen door de voorstellen tot wijziging van de in structie van de gemeenteontvanger, tot wijziging van de verordening, wel ke de vergoeding van ziektekosten aan het gemeentepersoneel regelt, tot wijziging van de verordening betref fende de inrichting en het gebruik van de begraafplaats en nog enkele minder belangrijke voorstellen. De verkoopprijzen van gronden in het herbouwplan „Middenhof" wer den gewijzigd en een voorstel om een perceeltje grond van de heer J. de Bruijn aan de Noordstraat aan te ko pen, aangenomen. In verband met de uitbreiding van het leerlingenaantal werden gelden voor aankoop van leer middelen voor de Julianasehool be schikbaar gesteld en meubilair voor twee nieuwe lokalen van de openbare lagere school aangekocht. De woning Oranjeplein 47 zal door de gemeente worden aangekocht, wél ke woning werd aangewezen tot ambtswoning voor de burgemeester en in dat pand zal tevens een lokaal worden ingericht voor het geven van huishoudonderwijs. Een schrijven van „Nemidso" over de bouw van een woning aan de Vlissingsestraat werd voor kennisgeving aangenomen. Bij de rondvraag vroeg de heer M. Pierens of de aan de gang zijnde ver bouwingen en die, waar nog aan be gonnen moet worden wel in het open baar worden aanbesteed. De voorzit ter zeide. dat dit indien mogelijk al tijd gedaan wordt. De heer J. van der Have informeerde naar de mogelijk heid van het aanbrengen van trot toirs in de Dijkstraat en verbetering van de bestrating, hetgeen onderzocht zal worden. Na een opmerking van de heer W. Huson over het korfbalveld, werd de vergadering gesloten. OUDERAVOND. De oudercommissie van de open bare lagere school organiseerde een ouderavond in „Het Zwaantje" te O. en W. Souburg. Het programma werd vrijwel geheel verzorgd door de i schoolkinderen, die muziek, toneel en zang brachten. De belangstelling voor deze ouder avond was groot. In de pauze werd een verloting ten bate van de schoolkas gehou den. De heer J. Priester deed namens B. en W. enige mededelingen over de school. In verband met de grote toeloop van nieuwe leerlingen zullen er twee nieuwe lokalen worden ge bouwd en er zal een achtste leer kracht worden aangesteld. Spr. dank- FILMS IN ZEELAND Het dubbele verraad Het dubbele verraad (Shakedown), een Amerikaanse film van Ted Rich mond. Alhambra in Viissingen heeft een sensationele gangsterfilm op het pro gramma genomen. Een ambitieuze fo tograaf, die carrière wil maken, raakt verzeild in de wereld van gangsters. Wanneer hij iets voornemens is, vol brengt hij dat plan, maar tenslotte trekt hij toch aan het kortste eind en betaalt met zijn leven voor zijn bra- vour en berekenende daden. Howard Duff speelt de fotograaf, Brian Don- levy en Lawrence Tierney zijn twee echte gangstertypen en Peggy Dow en Anne Vernon dragen de vrouwelijke charme bij. Marktberichten VEILING WALCHEREN. 28 Juli. Aardappelen: Bonken 1013.40, grote IJ13, drielingen 48, kriel 35, bintjes bonken 11—13, idem grote 11— 12.40, blauwe eigenheimers 10, Koopmans blauwe grote 11, Doré grote 10—12, alles per 100 kg. Aanvoer: 16 ton. Fruit: Tomaten 2667, Perziken per st. 622, Pruimen: Czarpruimen 3790. On tario 37—79, Early Laxton 45—82, Washington 81, Tbllenaars 20—25, "Oran- jepruimen 24—25, Princepruimen 18, Ap pelen: Early Victoria 1019, Yellow Transp. 1335, Kruisbessen 21, Rode bes sen kg. 1, Rode bessen per doos 37, Net- meloenen 26—50, Suikermeloenen 56—82, Ananasmeloenen 3072, Druiven: Fran- kenthaler 1.561.80, Bramen per doos 20 —37, Bramen per kg. 73, Peren: Précose de Trévoux 48, Perzikrode zomerappel 11 —29, Appelen kroet 420. Groenten: Sla 6—13, Bloemkool A 36— 57, idem B 25—46, idem C 21—31, Kom kommers A 12—21, idem B 8—18, idem 815, idem kg. krom 8—15, Zilveruien 38, Augurken 674, Kroten kg. 8—9, Boskro^ ten 5—11, Postelein 3548, Rabarber 5— 16, Andijvie 15—34, Prei 31—36, Snij biet 2023, Spinazie 46, Savoyekool 1629, Ro dekool 12—15, Snijbonen 2686, Dubbeie princessenbonen 42—61, Pronkbonen 61, Bospeen 15—34. VEILING „ZUID-BEVELAND". 28 Juli. Fruit voor export: Yellow Tr. BC 32, I 30.10, H 22.80, Perzikr. Zomerap- peis A 3950, BC 25.30—30.50, I grof 34.80. I 27.10, n 16.1022.50, Beauty of Bath A 42. BC 33, I grof 39, I 32, II 15. Early Victoria I 15.10—17, n 8.30, Précose de Tr. A 44, BC 38, I 34.10, n 27, alles per 100 kg. Gewone veiling: Yellow Transp. 9—24, Perzikr. Zomerappelfs 5—25, Early Vic toria 35012, Kroetappels 0.509, Ooms- kinderenpeer 1039, Czarpruimen 873, Ontarla 15—7-5, Early Laxton 7—53, Okke- lanen 0.50—3, Tollenaars 2—14, Eld. Blau we 1—10, Perzikprulmen 44, Oranjeprui- men 111, Frambozen 80116, Rode bes sen 41, Bramen 3059, alles per 100 kg., Perziken 16—25 per 100 stuks. Groenten: Komkommers 12—18, Bloem kool 1749, Kropsla 69, alles per 100 stuks, dubb. Princessebonen 3952, Stok- snijbonen 44—59, Stamsnijbonen 21—28, Pronkbonen 2831, Groene kool 816, Andijvie 818, Kroten 5, Uien 59, .Augurken 16—70, Tomaten 45—65, Aard appelen 913, idem drielingen 78, aUes per 100 kg., Bospeen 19, Kroten 510, Uien 12, alles per 100 bos. VEILING SCHERPENISSE Doré gew. 9.05, bintjes 9.02—9.42, eigenh. gew. 10,39—10,41, gew. afw. 8,64—9,61. Voer 4,74. Aanvoer 15 ton. VEILING THOLEN 28 Juli. Aardappelen: eerstelingen gew. 9.77, bonken 9, driel. 4,45, witte eigenh. gew. 9,72, bintjes gew. 9,50. Stambonen zonder draad 41. VISMIJN TE VEERE. 28 Juli. Export garnalen 748 kg.: 1.28— 1.90, Handels garnalen 220 kg.: 7375, Schar 8 kg.: 52, Bot 81 kg.: 3445, Schot 5 kg.: 51, Middel tong 35 kg.: 1.01—1.22, Rog 794 kg.: 23—46, Visiever 71b kg.: 1.35 —1.88, Ongesorteerde vis 9 kg.: 27—60. te het lioofd der school, de heer H. K. van Duijvenvoorde voor zijn goede beleid en betrok in dit dank woord ook het overige personeel der school. Daarna sluiting. Biggekerke RAADSVERGADERING. De raad van Biggekerke zal Vrij. dag a.s. om 4 uur bijeenkomen. De agenda vermeldt o.m. een voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verordening op grond van de winkelsluitingswet, alsmede een voorstel tot het verlenen van een blanco crediet voor het doen maken van een restauratieplan van de to ren. VAN TOT Voor het examen M.O.-A Nederlands slaagde te 's-Gravenhage de heer T. Ma- teboer te Krabbendijke. Zaterdag werd op het Kerkplein te Yerseke de door de muziekvereniging „Mozart" georganiseerde openluchtbazar gehouden. De bazar werd door wethouder P. de Koeijer geopend met het eerste schot In de schiettent. Tot laat in de avond heerste een gezellige drukte op het Kerkplein. Voor het diploma B II scheepswerk- tuigkundige slaagde de heer A. Beye to Kattendijke, leerling van dc Machinisten- school te Middelburg. Mej. F. v. Damme en de heer C. Jonk heer te Yerseke slaagden resp. voor het examen onderwijzeres en onderwijzer. Zaterdagmiddag maakte de buurtver eniging „De Postweg" te Kapelle haar jaarlijks reisje. Deze keer ging het naar Zeeuwsch-Vlaanderen, waar men de mid dag aan het strand te Cadzand door bracht. Vervolgens werd een bezoek aan Middelburg en Veere gebracht. Het practijk-diploma boekhouden werd behaald door de heer J. Staal, vroeger te Kloe tinge. Te 's Gravenhage behaalde de akte handtekenen L. O. de heer A. J. Keuke- laar te Kloetinge. Aan de sportschool Felix Janssens te Bergen op Zoom slaagden voor de Gele Band Judo 5e Kuy L. v. d. Slikke C. Brand uit Nieuwland. Voor de 3e graad Jin Jitsu slaagden L. Meulmeester uit Middelburg, W. Meul- meester uit Arnemuiden en A. de Nooijer uit Viissingen. Te 's-Gravenhage slaagde voor het exa men handtekenen (L.O.) de heer H. J. Schoenmaker te Zoutelande. De heer J. F. Verheul vroeger te Viis singen slaagde te Amsterdam voor het practijk diploma Spaanse handelscorres pondentie. De heer M. J. van Hercules te Middel burg slaagde voor het practijk-examen Nederlandse handelscorrespondentie van de Nederlandse associatie voor practijk- examens. De heer J. L. Passenler te Serooskerke (W) .leerling van de Avondschool voor Nijverheidsonderwijs in Middelburg slaag de in Tilburg voor het diploma „vakbe kwaamheid huisschilderen". De Emmabloem-collecte te Zoutelande heeft opgebracht 59.18. Voor het practijk-examen boekhou den van de Ned. Associatie voor Practijk- examens slaagde de heer A. de Pagter te Domburg. Geslaagd voor het examen derde stuur man grote handelsvaart C. D. van Nop pen, leerling van de „De Ruyterschool" te Viissingen. Voor het vakexamen electro-wlnkelier slaagden in Amsterdam de heren M. W. Temme en Ch. J. M. de Reeper te Mid delburg. VOfcTBAL OPSTELLING GOES L Voor de internationale voetbal, wedstrijd tussen Goes I en Folke stone (Engeland), die hedenavond te Goes zal worden gespeeld is het Goese elftal als volgt samengesteld: Doel: J. Zwartepoorte; achter: M. de Pan en H. Wijs (aanv.); midden: A. Liplijn, Th. Peeman en G. Luyk; voor: J. Beuns, D. Mos. J. v. d. Sluis, P. Wrjs en A. Wijs. Reserves: K. S. A. Meijer, J. van Hekke en J. Govers. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK Beroepen te Viissingen Zuid (vac. ds. J. C. Sickesz) ds. D. Goudzwaard te IJsselmonde, (toez.). Beroepen te Brakel: dr. J. C. Hooy- kaas, woonachtig te Scheveningen; aangenomen naar Katwijk aan Zee: W. A. B. Hagen te Kerkbriel; naar Voorschoten E. Saraber Jr. te Zand- voort; naar Utrecht; H. van Schot horst te Deventer. Bedankt voor Stad aan 't Haring vliet: H. N. van Hensbergen te Schalkwijk. GEREF. KERKEN Beroepen te Baarland: A. Veldhuy- zen, candidaat te Rhoon. VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTEN. Benoemd tot predikant in algeme ne dienst met standplaats Den Hel der: J. I. van W(jck te Gouda. FILM OVER LUTHER. Te Hannover is Zondag ter gele genheid van het congres van de Lu. therse Wereldbond de wereldpre mière gegaan van een door Kurt Oertel gemaakte documentaire film over het leven van Luther. De film, „De gehoorzame rebel" genaamd, beeldt Luthers levensloop uit door vertoning van beeldhouwwerken, et sen, geschriften, kerken, kathedra len. steden en dorpen, welke een rol in zijn leven hebben gespeeld. Er spelen geen acteurs in mee. Amsterdamse Beurs 25 Juli 28 Juli Bank v. Ned. Gem. 4ft 100% 100% Bank v. Ned. Gem. 0, 5, 10 103% Nederland 1951 (314) 95 95 Nederland 1948 (3'/4) 88% 88% Nederland 1947 (3%) 3 89 88% Nederland 1937 3 89% 88% Dollarlening 1947 3% 94% 94% Investerlngscertirtcaten 3 93 92 Nederland 1962-64 z.b. 3 93% 92% Nederland 1962-64 m.b. 3 93% 92% Nederland N.W.S. 2% 73% 73% Ned. Tndlë 1937 A 3 91% 91% Grootboek 1946 3 90% 90% Nat. Handelsbank 102% 101% Ned. Handel Mij 137 137 A.K.U. 138% 137 Bergh's en Jurgens 237 237% Calvé-Delft 117 115% Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens 145 147 Unilever 172% 170% Ned. Kabelfabr. 190 190 Philips 156% 155 Wilton-Feijenoord 158 156 Billiton 186% Kon. Petroleum Mij 327% 321% Amsterdam Rubber 79 78% Holland Amerika Lijn 157% 155% Kon. Paketvaart 102% 102% Rotterdamse Lloyd 117 116 Ned. Scheepvaart Unie 122 120 m Stv. Mij Nederland 133% 132% H.V.A. 95% 94 Deli-Batavia Mij 95% 98% Deli Mij 74% 72% Baltimore-Ohio 22% Missouri K.T. New York Centra) 19% 19% Pennsylvania 20% 20% Anaconda 46% 46% Bethlehem Steel 52% 51% General Motors 58% 57% Intern. Nickel 47 47 Kennecott 79% 79% Republic Steel 42% 41% U.S. Steel 41 40% North American Cy 22% 22% Midcontinental 70 70 Shell Union 79% 77% Tide Water 23% 23% Een verlies van ruim zeven punten voor Kon. Olie bij opening was Maandag wel het opmerkelijkste feit ter beurze. Vooral hierdoor kwamen ook de overige hoeken zonder uitzondering op een lager niveau. Was het vorige week in de eerste plaats het al dan niet aanwezig zijn van buiten landse vraag, dat de koersbeweging In Kon. Olie bepaalde, ditmaal zijn het de politieke gebeurtenissen die hun stempel op de beurs drukken. Gezien de dominerende positie van Kon. Olie wekte het weinig verwondering dat de stemming In de andere sectoren luste loos en in mineur was. Grote verliezen kwamen hier echter niet voor. Scheepvaartberichten Viissingen aangekomen: 26 Juli Antares van Swansea; Wim van Wismar. 27 Juli Aquitaine van Antwerpen; Jokurma van Rouan. Viissingen vertrokken: 26 Juli Silvretta naar Avonmouth; Taurus naar Londen; Antares naar Antwerpen. 27 Juli Refuge 1 naar Middelsbrough; Aquitaine naar Rotterdam; Jokurma naar Zee. Gepasseerd naar Antwerpen: 26 Juli Zeehond van Ronne: Betty van Southamp ton; Admiral Nelson van Rotterdam. 27 Juli Sandettie van Rotterdam; Mascotte van Amsterdam-, Leerdam van New-York; Marva van Amsterdam; Alpha van Zee; Sumatra van Londen; Kieldrecht van Bre men; Jozina van Valkom. 28 Juli Diemer- djjk van Los Angeles. Gepasseerd van Antwerpen: 26 JuH Amazone naar Rotterdam; üSïesland naar Londen; Jozo naar Londen; Duivendijk naar RotterdamAndljk naar Londen; Har- tel naar Hamburg; Shamrock naar Lon den: Margaretha naar Londen. 27 Juli Aardijk naar New-Orleans; Boskoop naar Rotterdam: Alchiba naar Rotterdam; Mir- fak N naar Copenhagen; Lark naar Mid delsbrough. Athletiekwedstrijden te Hontenisse Zondagmiddag organiseerde de nieuwe atletiekvereniging „Hontenisse" op het fraai gelegen sportveld te Kloosterzande wedstrijden, waaraan door vele Zeeuwse athlcten uit Goes, Viissingen en Hontenis se werd deelgenomen. De organisatie was bij de Jonge vereniging in goede handen. De uitslagen luiden als volgt: le serie: 80 m. Junioren B: 1 J. Ncete- son, Hont., 10.3; 2 BleJJenberg, Hont, 10.4; 3 Dubbeldam, Mar., 10.6. 2e serie, 80 m. Junioren B: 1 H. Over- gauw, H., 9.9; 2 J. Kok, H., 10; 3 v. d. Wegen, Mar. 11.4. 3e serie: 80 m. Junioren A: 1 de Potter, Mar., 10; 2 Keukelaar, H.f 10.4; 3 v. d. Poel, Hont., 105. Finale: 80 meter junioren B: 1 Over- gauw, H., 9.8; 2 Neeteson, Hont,, 9.9; 3 Potter, Mar., 10.1. 100 meter junioren A: le sere: 1 Zwar tepoorte, H 11.7; 2 W. v. Mieghem, Hont, 12.2; 3 J. Jansen, Hont., 12.8- 4 Sandrini, Mar., 135. 2e serie: 1 P. Johanisse, H. 12.6: 2 G. de Roo, H., 12.7; 3 Ed. Steljns, Hont. 13.2. Finale 100 meter Junioren A: 1 Zwarte poorte, H., 11.7; 2 P. Johanisse, H. 11.8: 3 v. Mieghem, Hont., 12.4- 4 J. de Roo, H> 125. 100 meter heren: le serie: 1 J. Johanis se. H., 11.7, 2 G. de Feber, Mar., 11.8; 3 Snijdenberg, H. 125. 2e serie: 1 J. Hamelink, Hont. 12; 2 A. v. Laere, Hont. 12; 3 J. v. d. Bulck, Mar. 12.7. Finale: 1 J. Johanisse, H., 115: 2 de Fe ber, Mar., 115; 3 v. Laere, Hont., 32.2; 4 Hamelink, Hont. 12.3. 80 meter meisjes, finale: 1 N. Laurens, Mar., 11.3; 2 E. Hermans, Hont., 11.6; 3 H. de Schepper, 11,6. 1500 meter: 1 G. de Roo, H., 4.41; 2 E. Steijns, Hont., 4.42.3; 3 A. v. Laere, Hont., 4.485; 4 J. Hamelink, Hont., 4.485. Kogelstoten junioren A: 1 P. Johanisse, H., 10.82 m.; 2 W. v, Mieghem, Hont. 9.43; 3 M. de Zwart, Hont. 9.34; 4 Schepper, 8.64. Kogelstoten junioren B: 1 J. de Kok, H., 10.69 m.; 2 Potter, Mar., 9.65; 3 Keuke laar, H., 9.31. Kogelstoten heren: 1 J. Johanisse, H. 1057; 2 J. Hamelink, Hont., 8.77. Vèrspringen heren: 1 J.'Johanisse, H. 5.99 ra.; 2 J. de Feber, Mar., 551 ni.; 3 Sntjderberg, H., 5.40 m.; 4 J. Hamelink. Hont, 5.34. Vèrspringen junioren A: 1 P. Johanisse H., 5.16; 2 W. v. Mieghem, Hont. 5.02. Vèrspringen junioren B: 1 Overgauw H., 555; 2 J. de Kok, H., 4.72- 3 P. v. d! Wege, Mar., 4.13; 4 Keukelaar,' H. 4.11. 3000 meter: 1 C. Verbist, Hont., 9535; 2 Ed. Steijns, Hont., 10.06,—; 3 W. Steijns Hont., 10.02.03; 4 H. Witte, Mar. 10X3.1; 5 Potter, Mar., 10545. 300 meter junioren A: 1 Zwartepoorte H., 38.9; 2 G. de Roo, H., 405; 3 E. Steijns' H., 42.4; 4 Rosemeljer, M., 42.4. 300 meter junioren B: 1 j. Neeteson Hont., 41.4; 2 W. v. d. Poel, Hont. 438- 3 Overgauw, H„ 44.2; 4. E. Bleijenberg, M., Dames 100 meter: 1 Laurens, Mar. 135- ^Schepper, Hel., 14.5; 3 Els Hermans, H Hoogspringen: Dames: 1 H. Schepper Hi, 1.30 m.; 2 Hermans, Hont. 155 m. Heren: 1 J. Johanisse. Hellas. 1.65 m 2 v. Laere, Hont. 1.58. Junioren: 1 de Kok, Hel. 1.60; 2 De Roo Mar., 155. ZWEMMtN DE ZEEUWSE ZWEMCOMPETITIE ^Zaterdagmiddag vindt de vierde en op één na laatste ontmoeting van de Zeeuwse zwemcompetitie plaats. Dit maal is Sluis aan de beurt en de vol gende nummers zullen worden ver werkt: 25 meter rugslag voor jon gens van 12 en 13 jaar; 25 meter vrije slag voor meisjes van 14 en 15 jaar; i2 s<ch00ls,^ voor jongens van 14 en 15 jaar; 100 meter schoolslag voor jongens voor jongens t/m 17 jaar; 100 meter vrije slag dames; 100 ™\er, Y"je slag heren; 3 x 100 meter wisselslag estafette dames; 3 x 50 meter wisselslag estafette dames. Zoals bekend heeft Luctor uit Mid delburg op het ogenblik de leiding in deze competitie. De ontmoeting zal fift? ™™5*0£Zaterdag 30 Au^s- Nagekomen advertentie. Herplaatsing wegens misstelling Heden overleed, zacht en kalm, onze innig ge liefde Vrouw, Moeder, Behuwd- Groot- en Overgrootmoeder me-, juffrouw LENA PIETERNELLA VERBURG (geboren VAN DER MAAS) in de ouderdom van bij na 78 jaar. Kamperland: Th. VERBURG D. VERBURG J. E. VERBURG— DE REGT Maasdam: P. L. ISRAËL VERBURG G. M. ISRAËL Kamperland: L. P. WISSE— VERBURG L. L. WISSE A. VERBURG W. J. VERBURG— DIELEMAN Wissekerke: P. VERBURG E. M. E. VERBURG- HARINGMAN Noordgouwe: E. VERBURG A. M. VERBURG— DE VOS Klein- en Achterklein kinderen. Kamperland, 22 Juli 1952 B 33a.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 3