MIDDELBURGS ENGELSE GASTEN NAAR ZIERIKZEE EN VEERE Zeeuwse Almanak "ft. DRIE ONDERNEMENDE KNAPEN OP DE BODEM DER WATEREN GOES KRIJGT ELECTRISCHE STRAATVERLICHTING KL0ETINGE KRIJGT FRAAI GEMEENTELIJK SPORTTERREIN 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 28 JULI 1952 STORMREGEN EN KOU Hel weer werkte niet bepaald mee Burgemeester mr. dr. N. Bolkesteln en wethouder L. J. Geers hebben de sportsmen uit Folkestone, die deze week in Middelburg verblijven, Maan. dag vergezeld op een boottocht over de Zeeuwse wateren met bezoeken aan Zierikzee en Veere. Jammer genoeg hadden de Engelsen en de vele gastheren en gastvrouwen, die eveneens van de party waren, de weergoden tegen zich en al konden storm, regen en kou de goede stemming nauwelijks bederven, deze excursie, die by stralend weer zo bijzonder aantrekkelijk zou zijn geweest, viel toch min of meer in het water, kon althans niet dat zijn wat men er van had verwacht. Ondanks de zwarte wolken, die langs de hemel jaagden, vertrok het grote gezelschap bijna driehonderd man sterk Maandagmorgen om 9 uur vol goede moed in zeven auto bussen van de Middelburgse Markt. By de fuik van de provinciale stoom bootdiensten in Vlissingen lag de „Prins Willem I" reeds op de dames en heren te wachten. Zij scheepten zich in, doch in verband met het slechte weer werd er maar van afge zien om buitengaats te gaan. In plaats daarvan werd naar Hansweert gevaren en vervolgens ging het door het Zuid-Bevelandse kanaal en over de woelige Oosterschelde naar het oude Zierikzee, waar pas omstreeks half vier, aanmerkelijk later dan was voorzien, werd gemeerd. Op de kade stelden de doedelzak spelers en de leden van de Schotse dansgroep zich op en in optocht wan delde men daarna, onder begeleiding van het voor Zierikzee wel zeer onge wone, nassale geluid van de doedel zakken, naar het stadhuis. Vóór dit oude, monumentale pand werden de Engelsen door de burgemeester, jhr. mr. J. Schuurbeque Boeije, ontvan gen, die een vriendelijk speechje hield, dat door de waarnemend bur gemeester van Folkestone, de heer Clark, werd beantwoord. De laatste zeide zeer verrast te zijn door de schoönheid van Zierikzee. Mej. Trude Noon, de leidster van de Full Troop of Highland Dancers, be wees Zierikzee een aardige attentie door haar wandelschoenen voor dans schoentjes te verwisselen en op de keien vóór het stadhuis een gracieuze dans uit te voeren. Nadat nog drie cheers op Zierikzee waren uitgebracht wandelde men, wederom muzikaal be geleid door de pijpers, onder grote be langstelling naar de boot terug. Men had geen trjd meer voor een bezichti ging van de stad. NAAR VEERE. Voor dit bezoek bestond grote be langstelling bij de burgerij. De „Prins Willem I" bracht het gezelschap via de Zandkreek naar Veere. De boot schommelde nogal met het gevolg, dat enkele opvarenden „Oost-Vlaanderen" exit SCHUTTERSHOF SNEL ONTRUIMD. De tentoonstelling „Oost-Vlaanderen vlagt" in.Middelburg behoort weer tot het verleden en met man en macht is men thans bezig om de expositiezalen te ontruimen en de kostbare en in teressante voorwerpen, die daar de af gelopen twee weken zoveel bewonde ring hebben geoogst, in te pakken en naar Gent terug te zenden. De ontruiming van de zalen in het „Schuttershof" geschiedde volgens cir cusmethode: niet zodra was de ten toonstelling Zaterdagavond om 6 uur voor het publiek definitief gesloten, of men begon met de afbraak van de stands en het inpakken van het geëx poseerde. Er is hard door gewerkt met als resultaat, dat het „Schutters hof" Maandagmiddag weer de oude, vertrouwde aanblik bood. De ontrui ming is extra snel uitgevoerd, omdat de grote zaal hedenavond weer dispo nibel moest zjjn voor de „All English Night" en voordien nog schoon ge maakt moest worden. Maandagmiddag zijn vijf vracht auto's met tentoonstellingsmateriaal naar Gent vertrokken. Ook in het Stadhuis werd druk gepakt. De schil derijen en beeldhouwwerken verlaten Middelburg vermoedelijk pas Vrijdag, omdat de speciale „camion", die deze kostbaarheden moet vervoeren, niet eerder beschikbaar is. KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING Bij koninklijk besluit is toegekend de eremedaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, aan C. Hijgelaer, wonende te Assenede (België), fabrieksarbeider bij N.V. Stijfsel- en Glucosefabriek „Sas van Gent", te Sas van Gent. De heer Hij gelaer vierde zijn 40-jarig dienstjubi- leum. VRAAGGESPREK Aan een van de boulevards te Vlis singen waren wij getuige van een boeiend vraaggesprek tussen een va der en diens nog jeugdige zoon. De dialoog was als volgt: Zoon (met schél, zenuwslopend piepstemmetje)Wat zijn dat voor kleine bootjes? Vader: Vissersbootjes Zoon: Néé, niet die hele kleine, maar die andere kleine Vader: Dat zijn loodsbootjes Zoon: Zinken die wel eens? Vader: Nou, niet zo heel gauw, hoor Zoon: Hoe gauw? Vader: Nou, eh, niet zo heel erg gauw Zoon: Waarom liggen ze vast? Vader: Anders zouden ze los slaan Zoon: Wat gebeurt er dan t Vader: Dan drijven ze weg Zoon: Waarheen? Vader, met enorme stemverheffing: Naar de duivel, is het nou goed Het was niet goed, want zoon wenste te weten of dat vér weg was Wij hebben ons afgewend, omdat wij geen getuige wensten te zijn bij de dreigende catastrophe het te kwaad kregen. Het was half acht des avonds toen men te Veere aankwam. De burge meester van Veere jhr. L F. den Beer Poortugael ontving de leiders van het gezelschap in het stadhuis. De overige bezoekers konden vóór het stadhuis via een loudspreaker de toespraken volgen. De burgemeester herinnerde in zijn toespraak aan de oude contacten van Veere met Engeland en in het bij zonder Schotland. De waarnemend burgemeester van Folkestone dankte en uitte de hoop op een bestendiging van de vrede tussen de volkeren. Nadat een dronk was ingesteld op koningin Elisabeth gaven met bege leiding van een doedelzakspeler door twee danseressen een demonstratie in de hall van het stadhuis. Tenslotte werd het gebouw nog vluchtig bezich- Afzet van Zeeuwse mosselen niet groot De verzending van Zeeuwse mosse len voor export had ook in de afge lopen week weer te lijden van de ex port der Waddenzee-mosselen. Van Bruinisse werden van 21 tot 26 Juli naar Yerseke en Tholen verzon den 1025 tonnen mosselen. Het aantal kwekers dat over leverbare mosselen beschikt, neemt regelmatig toe. Het is daarom jammer, dat de afzet van Zeeuwse mosselen, momenteel niet groter is. beiaardier Jan Kwist liet tijdens het bezoek het „God Save the Queen" en andere Engelse liederen van de to ren klinken. duiker in de dop DUIKEN MET EEN KOEKBLIK Op zoek naar kostbaarheden in de vaart van Sluis naar Brugge. Toen drie knapen, zo van 16 tot 20 jaar, bij een winkelier in Sluis tien meter gasslang bestelden, vroeg de man ten hoogst® verbaasd met welk doel de jongens deze ongebruikelijke bestelling deden. Ze zwegen echter eensgezind; hun plannen waren „geheim" en over het doel van de „ope- ratie.gasslang" wensten de heren zich niet uit te laten De zestien-jarige Frans van Daalen, de achttienjarige Rudi de Ruy- ter en de twintigjarige Herman de Ruyter, allen uit Sluis, waren der. mate geïmponeerd door de wonderbaa rlijke diepzeeproeven van de be kende professor Piccard, dat zy besloten zélf af te dalen tot op de bo dem der wateren. Weliswaar niet tot op de zeebodem en niet voorzien van moderne technische hulpmiddelen, maar dan toch tot op de bodem van de vaart van Sluis naar Brugge en uitgerust meteen koekblik, een fietspomp en een collectie straatkeien! Naast weetgierigheid lag aan hun proefnemingen nog iets anders ten grondslag. Op de bodem van de vaart moeten zich naar verluidt nog door de Duitsers achtergela ten kostbaarheden bevinden en zo konden de knapen hun experimen tele wetenschap ook nog in dienst van de practijk stellenAan de eigenlijke afdaling met het tot een duikerhelm herschapen koekblik, ging reeds in November 1951 een proefneming vooraf, met behulp van Raadhuis te IJzendijke werd gerestaureerd Opening op 22 Augustus a.s. Het zeventiende eeuwse raadhuis van de gemeente IJzendijke, dat niet ongeschonden uit de jongs'.e oorlog was gekomen, is thans geheel ge restaureerd. Op Vrijdag 22 Augustus a.s. zal het officieel in gebruik wor den genomen en de commissaris der koningin jhr. mr. A. F. C. de Ca. sembroot heeft toegezegd daarbij aanwezig te zullen zijn. Ook tal van andere genodigden, onder wie vele burgemeesters zullen bij deze plech tigheid aanwezig zijn. Het feest van de stadhuisopening zal overigens een drieledig karakter dragen, want op dezelfde dag zullen de klokken in de toren van de Ned. Herv. Kerk in gebruik worden geno men en ook zal in het gerestaureer de stadhuis een schilderijen-tentoon stelling worden geopend onder de ti tel „Nederlands Romantisch Schoon". De schilderijen daarvoor zijn afkom stig uit het bezit van het Stedelijk Museum te Amsterdam. Het ligt in de bedoeling, dat des avond een bekend muziekgezelschap een concert zal geven te IJzendijke. Op Zaterdag 23 Augustus zullen cr kinderspelen, een ballonwedstrijd, schietwedstrijden enz. worden ge houden. Brandende benzinefles te overhaast weggeworpen VROUW VATTE VLAM. Terwijl de heer V. te Waterland kerkje Zaterdagmorgen bezig was met het startklaar mqken van zijn auto en daarbij een fles benzine ge bruikte, sprong plotseling een vonk over van de motor, waardoor de ben zine begon te branden. V. schrok hiervan zo, dat hij de fles achter zich wierp met het gevolg, dat zijn vrouw, die achter hem stond, de brandende fles tegen zich aan kreeg. Enkele omstanders wisten echter spoedig de vlammen te doven. Mevr. V. had ver scheidene lelijke brandwonden opge lopen, vooral aan het gezicht en hais. Een inmiddels gewaarschuwde arts verleende eerste nulp. De brandwon den waren gelukkig niet zodanig, dat overbrenging van het slachtoffer naar het ziekenhuis nodig was Radio-uitzending over Rusthuizen Walcheren De N.C.R.V. geeft morgenavond van 7 uur tot kwart over 7 in haar ru briek „Spectrum van het organisatie- en verenigingsleven" een uitzending, welke gewijd is aan het werk van de Stichting „Rusthuizen Walcheren". eenomgekeerde emmer. Frans van Daalen deed zijn naam eer aan en daalde af In een met water ge vulde bomtrechter, totdat hij een waterkolom van circa twee meter boven zijn hoofd wist. De lucht in de omgekeerde emmer was echter snel verbruikt en zo kwamen de knapen aan het probleem „lucht toevoer." Het koekblik bleek de oplossing. Het werd aan twee zyden schouder- vormig uitgezaagd en aan de voor. zijde voorzien van een kykgias. De tien meter lange gasslang werd ver bonden met een fietspomp en de duikerhelm was gereed STRAATKEIEN Om de weerstand van het water te ovenvinnen bleek meer nodig, dan de jongens aanvankelijk dach ten. Straatkeien tot een gewicht van twintig kg. met behulp van een gordel om het middel bevestigd bleken te licht. Zes maal tien kg. moest het worden, alvorens de tocht naar de diepte met succes volbracht kon worden. Als veiligheidsmaatre gel diende een touw. Elke tien se. conden een rukje aan het touw gaf de achterblijvers te verstaan, aat alles in orde was En alles bleek In orde. In Mei j.l. daalden de knapen om beurten af en wisten het achtereenvolgens der tien, zeventien en zestien minuten onder water uit te houden, in de vaart van Slnis naar Brugge. Het waren nog slechts experi mentele onderzoekingen". Nog deze zomer hopen zij hun definitieve dui ken te doen. OP ZOEK NAAR KOST BAARHEDEN Maar eerst zal de stenengordel „dat ding trékt zo" vervangen worden door een betonnen vest. „Het is allemaal erg eenvoudig", is de bescheiden mening van de on dernemende knapen Luxemburgse landbouwjongeren naar Zeeland Vandaag en morgen bezoeken onge veer 40 leerlingen van de Ecole agri- cole ménagère te Mersch (Groot Her togdom Luxemburg) West Zeeuwsch Vlaanderen en Walcheren. O.m. zal een bezoek worden gebracht aan de landbouwhuishoudschool en de Ryks- landbouwwinterschool te Schoondrj- ke. Daarna zal onder leiding van de heer en mevrouw van Dyk o.a. de Coöperatieve Zuivelfabriek Walche ren te Middelburg bezocht worden. Na een korte wandeling door Middel burg volgt een bezoek aan Veere, waar in de Campveerse toren de thee zal worden gebruikt. Vervolgens zul len de Luxemburgse leerlingen het fjluimveebedrijf van de wed. den Hol ander te Oostkapelle en het fokkers- bedryf van de heer J. Maljaars aldaar bezichtigen. De dag wordt besloten met een bezoek aan Domburg, waar een ge meenschappelijke maaltijd zal worden genuttigd en de heer L. v. Dijk, direc teur van de Rijks Landbouwwinter- school te Schoondyke, een korte le zing zal houden. Dinsdag worden Westkapelle en Domburg bezocht, waarna het gezel schap zich via Zuid-Beveland weer naar Luxemburg begeeft. AANDEELHOUDERS VERGADERING S.B.M. TE MIDDELBURG. In Middelburg werd Maandagmid dag de jaarlijkse algemene vergade ring van aandeelhouders der N.V. Stoomtram BreskensMaldeghem ge houden. Drs. J. Wansink, directeur der Nederlandse Spoorwegen werd herbe noemd als commissaris. De winst- en verliesrekening, zoals die was voorge steld door de commissarissen-vergade ring, werd goedgekeurd en vastgesteld, waarbij besloten werd de winst op de algemene reserve te brengen. Het voertuigenpark van de S.B.M. is weer met twee nieuwe 47 persoons autobussen van de D.A.F. uitgebreid. Kamer van Koophandel voor de Zeeuwse eilanden JAARVERSLAG OVER 1951 In het Maandag verschenen jaar verslag over 1951 van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwse eilanden te Middelburg zijn de begroting en de rekening en ver antwoording over dat jaar opgeno men. Daaruit blijkt, dat een nadelig saldo van f 8900 was geraamd, ter wijl er in werkelijkheid een voordelig saldo was van f 9902. De inkomsten bedroegen f 79.134 (raming f 53.650), de uitg. f 69.231 (raming f 62.550). Aan jaarlijkse bijdragen werd ontvan gen f 54.743 (raming f 38.000). Op 1 Januari 1951 waren 7538 za ken ingeschreven (op 1 Januari 1950: 6946), op 31 December 1951: 7760. Het aantal nieuwe inschrijvingen be droeg 507 (675), het aantal ingeschre ven wijzigingen 1680 (1537) en het aantal ingeschreven opheffingen 285 (307). Er werden 370 vestigingsver gunningen verleend (374) en 73 ge weigerd (8). In het district van de Kamer werden in 1951 28 faillisse menten uitgesproken tegen 18 in het voorgaande jaar en 4 in 1949! Boven dien werd in twee gevallen sursean ce van betaling verleend, hetgeen in vele jaren niet meer was voorgeko men. In het lijvige jaarverslag is een uit voerige beschouwing opgenomen over de werkzaamheden van de Kamer en de toestand in de industrie, de groot handel en detailhandel ,de ambachten, bij het verkeer en de Horeca-bedrij- ven, by het verzekeringswezen en het bankwezen, in de visserij, de agrari sche sector en de wederopbouw. De voornaamste bijzonderheden publi ceerden wij reeds naar aanleiding van de vergadering der Kamer in Janu ari j.l. Uit de bijlagen blijkt nog, dat in het district van de Kamer op 1 Januari 1952 9644 telefoonaansluitingen be stonden tegen 8741 een jaar tevoren en dat er in het verslagjaar 2.277.767 interlocale en 68.190 internationale telefoongesprekken werden gevoerd. Het totaal der opbrengsten van de verschillende postbaten was f 3.662.600. Ook zijn de voornaamste cijfers van 't Borgstellingsfonds voor de Zeeuw se eilanden over 1951 in het verslag opgenomen. In dat jaar werden 82 aanvragen afgehandeld. Tijdens de behandeling werden 8 aanvragen in getrokken en 27 afgewezen, in 18 gevallen werd borgstelling toege staan en in zes werden bijzondere cre- dieten toegestaan. Deze 18 credieten beliepen een totaal bedrag van f 23.100, de zes een totaal bedrag van f 8250. Het aantal aanvragen, dat door andere instanties moest worden onderzocht, steeg in vergelijking met 1950. Eind December 1951 liepen nog 74 credieten met een totaal van f 56.151. De aflossingen in 1951 be droegen f 25.334. Advertentie. LAST VAN JEUK? Bel die jeukende plekken met Débra* line, die de jeuk onmiddellijk stilt. En kort daarna is Uw huid weer volkomen gaaf. L t L I -II J.l. - RAAD GOES Achttien punten tellende agenda werd in twintig minuten afgewerkt De raad van Goes, die Maandagavond in openbare vergadering bijeen kwam, had slechts twintig minuten nodig voor het afwerken van de acht tien punten tellende raadsagenda. De meeste voorstellen konden met een hamerlclop worden afgedaan. Zo werd een woning aan de Paar- deweg onbewoonbaar verklaard, kreeg de Vereniging tot Rheumatiek- bestrijding een subsidie van een hal ve cent per inwoner, werd besloten tot aankoop van enkele strookjes grond, tot een kleine verhoging van de subsidie voor de Openbare Lees zaal, tot wijziging van het ambtena- i'enreglement en van enkele salaris regelingen, alsmede tot verhoging van het maximum der tegemoekoming in de kosten van geneeskundige verzor ging voor het gemeentepersoneel. Dit maximum werd van f 50.op f 60. per kalenderjaar gebracht. Voorts besloot de raad financiële medewer king te verlenen aan verscheidene scholen bij de aanschaffing van meu belen, leermiddelen en bij de verbete ring van een schoolgebouw. Eveneens werd besloten tot algehe le electrificatie van de straatverlich ting. De jaarlijkse kosten hiervan zijn Schipper bij Baarland over boord geslagen Stoffelijk overschot nog niet gevonden Maandagmiddag voer het Belgi sche binnenvaartuig „Jeanne" groot 329 ton en afkomstig van Oostkamp (België) ter hoogte van Baarland op de Westerschelde, toen de 34-jarige schipper J. de Grutter even het stuur huis wilde verlaten. Hij. opende de deur, maar door het ruwe weer sloeg de deur kapot en de schipper over boord. Zijn vrouw, die het ongeluk zag gebeuren kon hem geen hulp bieden en ofschoon enkele schepen waaron der de provinciale boot, die dienst deed op de lijn Hoedekenskerke Terneuzen, nog bijdraaiden orn naai de drenkeling te zoeken, moest men het zoeken spoedig opgeven. Het schip „Jeanne" werd door een schipper, die zich aan boord van een te hulp komend vaartuig bevond, naar Hansweert gebracht. De „Jean ne" was op weg van Doornik naar IJ- muiden met een lading ruwe cement. Oorlogsgewonden uit Brabant en Limburg naar Walcheren ONTVANGST TE MIDDELBURG Op 2 Augustus aanstaande zullen honderd ernstige oorlogsgewonden uit Noord Brabant en Limburg een be zoek brengen aan Walcheren. Zij zul len om twaalf uur die dag aan grens der gemeente Middelburg vervolgens ten stadhuize in de Bur gerzaal worden ontvangen. Nadat zij het stadhuis hebben bezichtigd, zul len verversingen worden aangeboden. De lunch wordt gebruikt in het Strandliotel in Vlissingen, waarna de overtocht VlissingenBreskens over de Schelde wordt gemaakt. De direc tie der provinciale stoombootdiensten heeft hiertoe gratis overtocht lf klasse v.v. op de gewone veerboot toe gestaan. Deze excursie is georganiseerd door le afdeling Zeeland van de stichting Meer ontspanning voor ernstige oor- ogsgewonden", welke afdeling hier mede voor het eerst naar buiten op- treedt. begroot op f 28.735,16, onderhoud in begrepen, terwijl de bestaande gas verlichting dit jaar f 29.750 kost. Electrische verlichting is dus goedko per, terwijl verwacht wordt, dat het effect beter is. Na de opdracht kan de gehele verlichting binnen 6 9 maanden gereed zrjn. WONINGBOUW. Besloten werd verder tot de bouw van 24 middenstandswoningen, waar voor een crediet van f 277.233.be schikbaar werd gesteld. De heer P. de Munck verklaarde het toe te juichen, dat thans tot étagebouw werd over gegaan. De heer W. J. J. M. Vroome informeerde of er nu nog bouwvolu me beschikbaar is voor de z.g. „bur gerzin-woningen". Burgemeester' mr. W. C. ten Kate moest hierop ontken nend antwoorden, maar verklaarde dat B. en W. druk bezig zijn om te trachten hierin te voorzien. Korte- ling was hierover nog mondeling van gedachten gewisseld met Ged. Staten. By de rondvraag kwam eveneens de woningbouw ter sprake, toen mr. J. Sepers informeerde of er spoedig een begin kan worden gemaakt met de woningen van „Ons Streven". Wet houder A. Buijs verklaarde, dat on derzoek heeft uitgewezen, dat er eerst geheid dient te worden, hetgeen een extra-uitgave van rond f 50.000 zou betekenen. Daardoor zouden de woningen boven het normale huurpeil komen. Er wordt thans nog een na der onderzoek ingesteld. De heer P. de Munck vestigde de aandacht op de slechte situatie van de weg tussen de woningen van de Heernissewcg en de stenen barakken. Dit heeft de aandacht van het colle ge. Bij de aanvang van de zitting her dacht mr. ten Kate met enkele woor den het onlangs overleden oud-raads lid H. Hollestelle. VERSCHOLEN TUSSEN BOOMGAARDEN Feestelijk in gebruik op 16 Aug. a.s. Verscholen tussen de boomgaarden aan het Noordeinde hebben de Kloetingse sportbeoefenaars thans een gemeentelijk sportterrein gekre gen dat aan de eisen voldoet. De voetballers die vroeger in de winter soms door de modder moesten baggeren op het te smalle weiland aan de Kapelse straatweg, zullen hiermee een lang gekoesterde wens in ver vulling zien gaan. En hoe biy men met deze aanwinst is, zal Zaterdag 16 Augustus a.s. by de officiële opening worden getoond. Er zal een groot voetbalfestijn, met zelfs een internationale eerste klasse wedstrijd geor ganiseerd worden. De winnaar krygt een door de Prov. Zeeuwse Courant geschonken beker. zodat het zeker een interessante ont moeting belooft te worden, welke ve le voetballiefhebbers uit Zeeland zal trekken. Daarbij zal het plaatselijke muziekkorps „Excesior" zfln muzika le medewerking verlenen. Des avonds zal tenslotte in intieme kring het twintig jarig bestaan van de voet balvereniging „Kloetinge" gevierd worden met o.a. de vertoning van en kele sportfilms. De V.V. Kloetinge met haar drie senioren en één juniorenelftal kunnen er van mee praten, wat het betekent om zich te moeten behelpen. Vooral toen 1 Maart jl. de pacht van het weiland afliep en de club helemaal zonder terrein kwam te zitten. De competitie moest toen in uitwedstrij den worden afgewerkt. Maar aan die moeilijkheden denkt men nu niet meer. Het nieuwe veld dat de voorgeschreven afmetingen heeft en bovendien daarnaast nog een flinke oefenruimte heeft, ligt er keu rig voor. Alleen ontbreekt er nog een kleedlokaal. Hoewel de gemeen te ook hiervoor zal zorgen, hebben de voetballers spontaan aangeboden om met graafwerk, gratis vervoer e.d. aan de bouw mede te werken. Zaterdagmiddag 16 Augustus zul len dan de vlaggen in top gaan. Des middags om drie uur zal eerst een wedstrijd worden gespeeld tussen Kloetinge I en de Belgische geweste lijke tweede klasser „Jong Lede", uit de omgeving Aalst. Om half vijf zal daarna de officiële opening geschie den, om vyf uur gevolgd door een wedstryd tussen de Belgische eerste klasser F.C. Brugge 'en de Delftse eerste klasser D.H.C. De ploeg uit Brugge telt o.a. enige internationals, De Zeeuwse lijn der Ned. Spoorwegen De directie van de Nederlandse Spoorwegen bracht Maandag het ge bruikelijke halfjaarlijkse inspectiebe zoek aan de Zeeuwse lijn. Behalve ir F. Q. den Hollander, president-direc teur der Ned. Spoorwegen, bevond zich in het gezelschap, dat per extra- trein reisde, de heer W. R. Blankert, chef van de dienst exploitatie, dr P. T. Posthumus Meijjes, hoofdinspecteur reizigerstreindienst, mr S. van Houten, hoofdinspecteur te Breda en de heer H. van Wessem, directeur der N.V. Van Gend Loos. Gestopt werd te Roosendaal, Bergen op Zoom, Kruinin gen, Kapelle, Goes, Middelburg en Vlissingen. Officiële opening van Kruiningens sportterrein Het nieuw gemeentelijk sportterrein van de gemeente Kruiningen aan de Hansweertse straatweg te Hansweert wordt Zaterdag 16 Augustus officieel geopend. Het programma luidt als volgt: 13 uur voetbalwedstrijd juniores Kruinin gen—juniores Hansweertse Boys; 13.45 uur voetbalwedstrijd Kruiningen I Hansweertse Boys I; 15 uur officiële opening; 15.30 uur korfbalwedstrijd Zeelandia IScampolo I (Zaamslag); 16.45 uur optreden van de gymnastiek vereniging K.W.V.; 17 uur voetbal wedstrijd Middelburg IONA I (Gou da). Het geheimzinnige testament „Goldrush" op de Boogaert-mïllioenen Het mag dan erg materialistisch zijn, iedereen droomt er toch wel eens van, hoe heerlijk het zou zijn, wan neer men een suikeroompje in Ameri ka zou hebben of een fantastisch gro te erfenis plotseling uit de lucht zou zien vallen. En wanneer er werkelijk enige kans lijkt te bestaan op een fragment van een grote koek, zoals de Thierry-millioenen, dan sticht men familieverenigingen, belegt men des noods internationale vergaderingen, is men bereid de onderste steen boven te brengen om zijn aandeel te pakken te krijgen. Het ziet er naar uit, dat de Thiery- schatgraversgroep een pendant krygt. Uit Ogden in de Amerikaanse staat Utah bereikte ons een met een wa pen en de fiere spreuk „A Fructibus Cognoscetis" gesierde brief, waarin zekere mevrouw BoogaertRiet in een door een langdurig verblijf in de „States" geteisterd Nederlands voor ons onthult, dat zij alle mogelijke moeite doet om in contact te komen met mensen, die met de naam Boo gaert of Boogaard of Van den Boo- gert of wat daarop lijkt door het le ven gaan. Het doel is een nalaten schap van 23.000.000 dollar, welke zich momenteel in andere handen be vindt, vrij te maken. Drie en twintig millioen dollar, dat is f 86.710.000 Wij hebben belang stellend verder gelezen, doch zijn uit het verwarde epistel niet veel wijzer geworden. Volgens mevrouw Boo gaert is deze enorme som geheel aan het personeel (van de erflater en wie was dat?) ten goede gekomen, maar is in het geheimzinnige testament, waarover de schrijfster ons verder in het ongewisse laat, het voorbehoud gemaakt, dat, indien de familie (ver moedelijk van de erflater zich meldt, deze nalatenschap weer aan de recht matige erfgenamen ten deel valt. „Dit staat te gebeuren, indien zij, die de aan deze erfenis verbonden na men dragen, melding van hun be staan willen maken", zegt mevrouw Boogaert ons inziens wel wat opti mistisch. Zij verbindt er de waar schuwing aan, dat men er tijdig by moet zijn, want: „is deze erfenis een maal uitbetaald, dan helpt geen na- kaarten. Men kan van mij niet ver wachten, dat ik na het uitbetalen in lichtingen geef uit verbrande boeken, die nu in mijn bezit zijn". Wat zij daarmee bedoelt en hoe zij inlichtin gen kan putten uit verbrande boe ken, blijft een raadsel. In ieder geval krijgt men de indruk dat mevrouw Boogaert de huid reeds aan het verdelen is, voordat zij een schot op de beer heeft kunnen lossen. Wij zouden de „betrokken erfgena men" althans de raad willen geven geen schone luchtkastelen op de „Boo gaert-millioenen" te bouwen, want de kans lijkt ons groot, dat zij er slechts ruines van overhouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2