PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Doden en gewonden bij wedloop naar de baar van Eva Peron Ondanks hoogspanning een vlot grensverkeer in Z.-Vlaanderen 0£ BILT Kantlijn OVERBEVOLKT EN VLAGGEND STADJE BEIDT HET BEZOEK Vandaag 195e Jaargang-No. 176 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballinfijn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct per week. f 5.45 p. kw.. fr. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 29 Juli 1952 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 3. Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f L—Iedere regel meer 20 cent. .Drieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C. Middelburg. Bur Vlissi igen Walstr. 58—60, telef. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). Middelburg, Markt 51, telef. 3841; Goes, Lange Vorststraat 63. telef. 2475 (b.g.g 2228); Oostburg: Finlandstraat 2. telef. 16; Terneuzen Brouwerjjstr. 2; Zlerlkzee: N Bogerdstr C 160 -eiet. 25. ONSTUIMIG ROUWBEKLAG IN ARGENTINIË Honderd millioen bloemen voor het vervaardigen van kransen Zelden /.al een volk op een zo onstuimige wyze uiting hebben gegeven aan gevoelens van rouw, als thans de Argentijnen doen, nu hun presidents- vrouwe het tydelijke met het eeuwige heeft verwisseld. Bij de eerste wild© wedloop van een half millioen Argentijnen, die het stoffelijk overschot van mevrouw Eva Peron wilden zien kwamen vyf per. sonen om het leven en werden tweeduizend mensen gewond. De voormali ge onderminister voor het leger, generaal Juan Esteban Vacca werd onder de voet gelopen en overleed aan de bekomen verwondingen. Tienduizenden mannen en vrouwen in werkkleding zyn langs de in het ministerie van ar beid te Buenos Aires opgestelde baar getrokken en 15.000 bloemisten ge bruikten ongeveer honderd millioen bloemen voor de vervaardiging van kransen. De voorraden bloemen van de kwe kers in Buenos Aires en in de om liggende plaatsen waren spoedig uit geput en de regering moest een ma- geput en de regering moest een maxi mum-verkoopsprijs vaststellen om Uit alle hoofdsteden van de wereld komen in Buenos Aires telegrammen met rouwbeklag binnen: o.a. van pre sident Truman, koningin Elisabeth Er past een nabetrachting bij Oost- Vlaanderen Vlagt en de Oost- Vlaamse Veertiendaagse, al was het alleen al om het feit, dat de Zeeuwse hoofdstad zich eensklaps een veel grotere allure scheen te hebben aangemeten dan normaal. Middel burg en daarmede de provincie Zee land zagen zich in de korte spanne tijd van veertien dagen een reeks cultu rele evenementen toegemeten, die niet slechts een aanmerkelijk groter en belangrijker provincie allerminst oneer zouden hebben aangedaan, maar die zelfs in verscheidene op zichten een nationaal niveau bereik ten. Duizenden zijn voor de expositie en de culturele manifestaties naar Zee land gekomen. Zij hebben bedrijvig heid gebracht in stad en provincie en in dit opzicht heeft dit gebeuren dus aan de verwachtingen beantwoord. Bovendien toonden Zeeland en Mid delburg zich gastvrouwen van zeer bizonaer formaat. Zij hebben zich als zodanig een nieuwe faam verworven by de zeer goede, welke zij reeds ge noten. Beiden zullen daarvan onge twijfeld in de toekomst de goede vruchten plukken. Zeventien duizend bezoekers heeft de tentoonstelling Oost Vlaanderen Vlagt getrokken. Een zeer groot per centage daarvan kwam van buiten de landsgrenzen, of .in ieder geval van buiten de provinciegrenzen. Opmer kelijk is geweest, dat de Middelbur gers zich afzijdig hielden: slechts de intellectuelen toonden hun belangstel ling. Vergelijkt men dit bezoekcijfer met de 13.000 bezoekers, die het vuur werk Zaterdagavond volgens de op gaven trok ,dan lijkt de 17.000 gering. Insiders weten echter, dat tentoon stellingen van kunst en cultuur steeds slecht bezocht worden. Oost- Vlaanderen Vlagt moet wel geboeid hebben. Ware dat niet het geval ge weest, het aantal bezoekers zou veel geringer zijn gebleven. Niettemin hadden wij een groter bezoek ver wacht. Dat het er niet gekomen is, schryven wij voor een deel toe aan het feit, dat landelijk te weinig be kendheid was gegeven aan hetgeen er te gebeuren stond en hetgeen er te zien was. Als zich nog eens iets der gelijks binnen onze provinciegrenzen af mocht spelen, zou men met deze ervaring rekening kunnen houden. De tentoonstelling zelve stond op zeer hoog niveau. Er zijn men sen geweest, die van oordeel wa ren, dat „Zie Zeeland!" in 1950 in Gent beter was, indrukwekkender. Zij dienen niet uit het oog te verlie zen, dat „Oost Vlaanderen vlagt!" wel zeer gehandicapt was door het feit, dat men haar over drie gebou wen moest verdelen. Dit deed aan de totaalindruk ernstig afbreuk. Maar Middelburg heeft nu eenmaal geen Feestpaleis als Gent, van de deugden waarvan „Zie Zeeland" kon profite ren. Een ander bezwaar kunnen wij de len. Dat was, dat de Burgerzaal iet wat overladen was en de beeldende kunst in het Kunstmuseum enigszins beneden de verwachting bleef. Het beeldhouwwerk was prachtig, de schilderkunst toonde inderdaad te weinig het levende Vlaanderen en bracht binnen zeer beperkte ruimte te veel stylen bijeen. Maar men voelt, dat dit in het kader van het grote geheel slechts deta'ilcritiek is. Als ge heel was deze tentoonstelling met haar vele facetten zeer indrukwek kend en zij zal deswegen langdurig in herinnering blyven. Zeeland mag Oost Vlaanderen dankbaar zijn voor de stijl, waar in het zijn schatten van kunst en cultuur hier heeft getoond en een de monstratie heeft gegeven van zijn economie en agrarische betekenis. Ook omgekeerd echter was er dank baarheid. Vier onderscheidingen heeft Ko ning Boudewyn in het kader-van de Oost Vlaamse Veertiendaagse toege kend. Zij vielen zoals bekend ten deel aan de Commissaris der Konin gin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, (Groot-officier in de Kroonorde van België), mr. dr. A. J. J. M. Mes, (Commandeur in de Orde van Leo pold II), de heer A. Schout, (officier de Tweede van Engeland, president Auriol van Frankrijk, president Eihaudi van Italië en van de paus. H.M. koningin Juliana heeft aan president Peron eveneens een tele gram gezonden en namens prins Bemhard is ten huize van de thans ontslapene een krans bezorgd. Ook de Nederlandse regering zond een krans. De Nederlandse gezant te Buenos Aires, de heer B. Kleyn Mo- lekamp zal onze regering vertegen woordigen by de begrafenis, welke Dinsdag plaats heeft. sein heden Het stoffelijk overschot zal tevo ren naar het hoofdbureau van het al gemeen vakverbond worden overge bracht. Er zullen dan militaire eer bewijzen worden gebracht, welke normaliter slechts ten deel vallen aan een overleden president in functie. NATIONALE ROUWDAG Het parlement heeft een wet aan genomen, op grond waarvan 26 Juli voortaan een nationale rouwdag zal zijn. In het gehele land zal dan het werk worden neergelegd. Zo lang de huidige zitting van het parlement duurt dat is tot 30 September a.s. zal aan het begin van elke verga dering een minuut stilte worden be tracht. Het komende jaar zullen, naar de regering besloten heeft, slechts post. zegels met de beeltenis van Eva Pe ron worden verkocht en voorts heeft het ministerie van ondervvys voorge schreven, dat in alle scholen van het land een portret van de overleden presidentsvrouw moet worden opge hangen, waarvoor elke morgen bloe men moeten worden neergelegd. Terwijl een Koreaanse militaire kapel marsmuziek speelt gaan Neder landse troepen, die met een Amerikaans troepentransportschip zijn komen, in Poesan aan wal. De Olympische Spelen Weer zilver voor Nederland Weer heeft Nederland een zilveren medaille. Ditmaal dank zij onze zwemster Hannie Ter- meulen. die in de finale 100 meter vrije slag nog vry onver wacht de tweede plaats bezet te. Irma Heijting-Schuhmacher eindigde in deze wel zeer span nende strijd op de zesde plaats maar "iet zeer weinig verschil op de Olympische kampioene in dit nummer, de Hongaarse Szöke. Joris Tjebbes zorgde ook voor e-en aardig succesje. Hy plaatste zich namelijk vooi de halve finales 400 meter vryV slag heren. Maar dat was nog niet alles Ons waterpolozevental klopte Zuid-Slavië met 32, waardoor liet met nog zeven andere lan den in de halve finaleronde za' uitkomen. Maandag is ook het boks- tournooi begonnen. Piet van Klaveren slaagde er hierbij ir zich voor de tweede ronde te plaatsen door in de lichtwelter- klasse de Canadees Keenan op punten te slaan. Henk van der Zee werd bij de vlieggewichten uitgeschakeld. Behalve de boksers zijn ook de wielrenners in het strijd perk getreden. Onze sprint- kampioen Jan Hijzelendoorii won in de achtste serie, waar door hy mag uitkomen in de kwarteindstrijden, evenals de Nederlandse achtervoigings- ploeg, bestaande uit Plantaz Voorting, Maenen en De Groot De Nederlandse kanopioeg ten slotte keert morgen naar huis terug zonder medailles, daar Lyda van den AnkerDoedens bij de dames en Wim van der Kroft op de 100 meter zich iuist het brons zagen ontgaan en met vierde plaatsen genoe gen moesten nemen. KONINGIN JULIANA NAAR ORANGE Stadsomroeper trok onder tromgeroffel door de straten (Van een speciale verslaggever) Wanneer koningin Juliana vanmiddag om tien minuten over half vier per trein te Orange zal arriveren, zal zy In het stadje een overdaad van vlag gen vinden In de voor Frankryk en Nederland eendere kleuren: rood, wit en blauw, met daartussen veel oranje. Op heel eenvoudige en Ietwat dorpse wijze zyn in de straten vele vlag. versieringen en „lichtjes" aangebracht en in vele étalages zijn portretten van onze koninklijke familie tentoongesteld. Tal van winkeliers hebben hun uitstallingen een Nederlands cachet gegeven met kunsttulpen, als Neder landse boerinnetjes uitgedoste poppen en zelfs met als een soort Volen- dammers aangeklede poppen, terwijl Nederlandse opschriften, zoals „leve de koningin", evenmin ontbreken! H. M. de Koningin zal ontvangen worden door de prefect van Vaucluse, de heer Boisser; de burgemeester van Orange, de heer Balester; de Neder landse consul-generaal te Marseille, dr. H. V. Hoguerzeil en de vice-con sul- te Orange, dr. Maurice H. L. Echenoz. In de wachtkamer van het kleine station zal een aantal senatoren en afgevaardigden aan de Koningin worden voorgesteld, onder wie de oud minister-president Daladier. Na een ere-wacht te hebben geïnspecteerd zal de Koningin naar het stadhuis rijden en terwijl alle klokken zullen luiden, zal Hare Majesteit op het balcon ver schijnen. Hierna zal zij een bezoek Nieuw Brits wapen tegen atoombommenwerpers Volgens „Manchesier Guardian" zou V-2 echter beter zijn De Britse minister voor de bevoor rading, Duncan Sandys (een schoon zoon van Winston Churchill), heeft mededelingen gedaan over een nieuw Brits wapen. Het is een geleid projec tiel, dat gebruikt kan worden tegen atoombommenwerpers en dat een snel heid kan bereiken van 3200 kilometer per uur. In de kop van het potloodvormige raketwapen bevindt zich een explosie ve lading en er kan ook een atoom lading in worden aangebracht. Zodra het projectiel ter hoogte van de vijan delijke vliegtuigen is gekomen, laat het de raketten los en zoekt het zelf door een systeem van electronische apparaten zijn doel op. Vlak bij het doel komt de lading tot ontploffing. Geen enkel vliegtuig zou aan een aan val met dit wapen kunnen ontkomen. In tegenstelling met de overige is het 200 jaar geleden, dat de Leeuwarder Courant voor het eerst verscheen en wel als „Leeuwarder Saturdagse Cou rant". is het eveneens 200 jaar geleden, dat Adrianopel in Turkije door een aardbevign geheel werd verwoest. Britse pers laat de ..Manchester Guar dian" een pessimistisch geluid horen over het nieuwe wapen. Volgens dit blad had de reeds in 1942 door de Duit sers gelanceerde „V-2" een snelheid van 6100 km per uur en was de „V-2" uitgerust met een soort automatische piloot. Het blad komt tot de slotsom, dat de nieuwe Britse raketten geen aanleiding tot enthousiasme behoeven te geven, vooral ook. omdat het nog slechts proefmodellen zijn. De V-2 werd reeds in serie vervaardigd en met succes gebruikt. v Waterstofbom in Italië tot ontploffing gebracht Italiaanse geleerden zyn er in ge slaagd door het tot ontploffing bren gen van een waterstofbom helium te verkrijgen. Dit is Maandag door de Italiaanse minister van defensie be kend gemaakt. Het nieuwe proces is ontdekt door professor Ubaldo Loschi, een bekend Italiaans natuurkundige, Loschi werkte voor de oorlog samen niet prof. Pontecorvo, de atoomge leerde, die twee jaar geleden met vrouw en kinderen achter het „ijzeren gordijn" is verdwenen. Voer de „Zuiderkruis" te snel tijdens dikke mist De inspecteur voor de scheepvaart heeft de Raad van de Scheepvaart verzocht de 57-jarige kapitein van de „Zuiderkruis", H. J. P., diens be- voegheid om op zeeschepen te varen te ontnemen voor de tijd van twee weken. De „Zuiderkruis" kwam op 21 Maart van dit jaar tijdens een dikke mist in Het Kanaal in aanva ring met het Franse schip „Colonel Vieljeux". De inspecteur-generaal was van oordeel, dat de „Zuiderkruis" te snel gevaren heeft. De Raad zal schriftelijk uitspraak doen. Senator Brien McMahon, die een lei dende rol heeft gespeeld In het Ameri kaanse program voor atoomenergie, is Maandag op 48-jarige leeftijd aan een rug- gegraatsziekte overleden. Straaljagers gereed voor jacht op vreemde voorwerpen De Amerikaanse bladen wijden veel aandacht aan 't verschijnen van „voorwerpen van onbekende her komst" in het luchtruim van Wash ington in de nacht van Vrijdag op Zaterdag j.l. Alle militaire vliegvelden van de Oostkust hebben opdracht zich pa raat te houden en straaljagers staan dag en nacht gereed, om bij een mo gelijke waarneming met radar van de voorwerpen het luchtruim te kie zen. De president van de „U.S. Rocket Society" sluit de mogelijkheid niet uit, dat het hier interplanetaire ruimteschepen betreft Papiergeld door lompeomolen gedraaid Arbeiders namen biljetten mee Enige tyd geleden werd ontdekt, dat geldige bankbiljetten van 50, 25 en 20 en uit de circulatie genomen biljetten van 100 en 10 tezamen met partijen lompen door de lompen- molen van de Balatumfabriek in Hui zen zijn gedraaid, aldus Het Parool. De directie heeft de arbeiders aan gezegd eventueel meegenomen bank biljetten in te leveren, waarna inder daad biljetten zijn afgegeven. De po litie, die daarna in deze zaak werd gemengd, heeft medegedeeld, dat ar beiders die meegenomen bankbiljetten niet inleveren "van heling worden verdacht, als zou blijken, dat het geld van misdrijf afkomstig is. Om welke bedragen het gaat. valt nog niet te zeggen. Het kan zijn, dat al geruime tijd biljetten door de mo len zijn gedraaid, zonder dat men er iets van heeft gemerkt. De Balatum- fabriek krijgt uit diverse delen van het land lompen voor de vervaardi ging van vloerbedekking. IN DE ZOMERMAANDEN in de Orde van Leopold II) en de heer C. Lijnzaad, (Ridder in de Kroonorde van België). Deze onderscheidingen brengen de erkentelijkheid onzer Zui derburen tot uitdrukking voor het geen aan Nederlandse zijde voor deze expositie en de Veertiendaagse is ge presteerd. Zy zijn in Nederland met voldoening begroet en wij menen te mogen zeggen, dat zij verdiend zijn. Aan het strijken der vlaggen verleen den zij een bizonder accent. Daarmede behoren ook deze hoog tijdagen weer tot het verleden. De banden, die reeds tussen Oost Vlaan deren en Zeeland bestonden zijn ver sterkt. Er zijn nieuwe banden aange knoopt. En de hoop leeft, dat deze Oost Vlaamse Veertiendaagse geen eind punt, doch slechts een mijlpaal fs. Zeeland kan daar slechts wel bij varen. Belgen tonen verreweg de grootste reislust In de zomermaanden werken de douane-beambten aan de doorlaatposten op de BelgischNederlands© grens in Zeeuwscli-Vlaanderen onder hoog spanning. Duizenden en nog eens duizenden toeristen passeren daar de slagbomen; het is een voortdurend komen en gaan van auto's, autobussen, bromfietsen, talrijke andere voertuigen en zelfs ontwaart men nog wel eens een enkele voetganger. Het leeuwenaandeel krijgt West-Zeeuwsch-Vlaanderen te verwerken. Daarom heeft men aan de daar gevestigd© grensposten in deze maanden dan ook een mannetje extra toegevoegd. Deze maatregel bevordert uiter aard een vlotte gang van zaken. Men bereikt erdoor, dat nergens ook niet by de grootst denkbare drukte stagnatie van betekenis kan ont staan. Op tweede Pinksterdag 1952 pas seerden in Sluis naar ruwe schatting 90 autobussen, 1500 personenauto's en in totaal een 15.000 mensenHoe- vel officiële cijfers over 1952 nog niet bekend zijn, kan toch worden aangenomen, dat het grensverkeer dit jaar aanzienlijk drukker is dan vori ge jaren. Een dag-trip naar Zeeland betekent voor onze Zuiderburen een voordelig en prettig uitstapje. Naar men ons mededeelde, kan de intensiviteit van het grensverkeer in vergelijking met het vorig jaar zeker veertig procent hoger worden ge raamd. In aanmerking genomen, dat in 1950 volgens door de Planolo- fische Dienst over 7 hoogtijdagen ge- ane tellingen ruim honderddui zend personen passeerden in het loca le zowel als het overige grensverkeer, kan men voor dit jaar wel een ge middelde van 20.000 personen per hoogtydag; aannemen. vast te staan, dat er van de grens passanten 24,5 procent Nederlanders waren, 72,3 procent Belgen, 1,1 pro cent Fransen en 2,1 procent overige nationaliteiten. Hieruit bleek dus wel onomstote lijk hoezeer in de zomermaanden het grensverkeer door de Belgen beheerst wordt. Op 21 Juli de Belgische Na tionale Feestdag; „wonnen" de Belgen met 90,4 procent tegen de Nedrlanders 8,4 procent; op Zaterdag 5 Augustus bedroegen deze cijfers resp. 62,5 en 30,4, op Zondag 6 Augustus 73 en 25 procent en op Dinsdag 15 Augustus 74,9 en 22,6 procentPractisch alle grenspas- seringen op deze dagen golden het toerisme, het aantal zakenreizen en familiebezoeken bleef uiterst gering. LOCAAL VERKEER. In Oost Zeeuwsch-Vlaanderen is ook het nict-tocristischc, dus zuiver loca le grensverkeer, van betekenis. In Clinge en Nieuw-Namen passeren da gelijks honderden arbeiders de grens posten. Dat zijn de „vaste klanten". De grootste drukte veroorzaken ech ter ook in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen de vacantiegangers, die in de zomer maanden bij duizenden Zeeland bin nenstromen. De mannen van de douane, van Re- tranchement tot Isabellahaven en van Sluis tot Kapellebrug, van Eede tot Clinge en van Veldzigt tot Koewacht, staan hun mannetje. Zy zorgen voor In percentages uitgedrukt kwam een vlotte en soepele gang van zaken! Het grensverkeer is dermate inten sief, dat een onderwijzer van een in het Zeeuwseh-VIaamse grensgebied gelegen school op Donderdag (markt dag in Middelburg!) vrijwel geen les kan geven door het lawaai van de voorby denderende autobussen GROOTSTE REISLUST De grootste reislust blijken de Bel gen te ontplooien. De Planologische Dienst hield in 1950 uitgebreide tel lingen op een zevental hoogtijdagen, namelijk op 18 Mei (Hemelvaarts dag), 29 Mei (2e Pinksterdag), Don derdag 20 Juli (marktdag in Middel burg), Vrijdag 21 Juli (Belgische Na tionale Feestdag), op een Zaterdag (5 Augustus), een Zondag (6 Augustus) en op Dinsdag 15 Augustus (Maria Hemelvaart). brengen aan de heuveltop van Sint Eutropius, waar zich de resten bevin den van de burcht der Oranjes en op deze historische plek zullen de leden van de Nederlandse kolorjo aan de Koningin worden voorgesteld. Hier zal ook een symbolische eik worden geplant. OVERBEVOLKT STADJE. Het kleine stadje is op het ogenblik overbevolkt. Alle hotels zijn bezet. Dit houdt verband met de vierdaagse kunstmanifestatie in het imposante Romeinse amphitheater, welke Zater dagavond een aanvang nam met de op voering van Honegger's „Le Roi Da vid" en die hedenavond besloten wordt met de opvoering van Vondels „Joseph in Dothan". Het hoogtepunt van het bezoek van koningin Juliana aan Orange vormt wel deze opvoering, welke zij zal bij wonen, gezeten in de speciaal voor de ze gelegenheid vervaardigde, houten, koninklijke loge. „Joseph vendu par ses frères", zo als het stuk in de Franse vertaling werd genoemd, zal worden opgevoerd onder regie van Johan de Meester en vooraanstaande acteurs van de Come- dic Francaise vertolken de figuren. MET TROMGEROFFEL.... Met tromgeroffel Is de stadsomroe per Maandag door de straten van het stadje getrokken om de maatregelen aan te kondigen, welke voor het be zoek van de Koningin getroffen zijn en dit is tekenend voor de eenvoudige en hartelijke wijze, waarop men onze vorstin zal ontvangen. Woensdag zal koningin Juliana een bezoek brengen aan Avignon. Dit be zoek zal een meer intiem en minder officieel karakter dragen. De school jeugd zal een ballet uitvoeren, getiteld „Het Kind van Oranje". H. M. de Ko ningin zal per auto vanuit Avignon vertrekken en nog enige dagen incog nito in Frankrijk verblijven, om waar schijnlijk Zaterdag met de beide Prof. Beel sprak met vier fractievoorzitters Nieuwe voorstellen inzake de zetelverdeling (Van onze parlementaire redacteur). 's-Gravenhage. Nadat de kabi netsformateur, professor Beel gedu rende het weekeinde H.M. de'konin gin op haar verzoek had ingelicht over zijn opvattingen inzake de huidige po litieke moeilijkheden en mogelijkhe den, heeft hij deze Maandagmiddag ter kennis gebracht aan de fractie voorzitters van de P.v.d.A K.V.P A R., en de C.H.U. Met dit doel begon om half vijf op het ministerie van Binnenlandse Za ken een samenspraak tussen prof. Beel, mr. Donker, prof. Romme, dr. Schouten en de heer Tilanus, welke ©veer drie kwartier duurde. 7ij hebben de stellige indruk, dat prof. Beel voorshands niet van plan is met een nieuw ontwerpprogram te komen, maar dat hij doorwerkt op de basis van het program van dr. Drees, zoals dat reeds door de vier genoem de partijen werd aanvaard als grond slag voor hun eventuele steun aan de formatie van het kabinet. Bovenbe doelde samenspraak diende dan ook in de eerste plaats om de formateur gelegenheid te geven zijn visie inza ke de zo omstreden kwestie der ze telverdeling kenbaar te maken. Men mag aannemen, dat prof. Beel terza ke bepaalde nieuwe voorstellen heeft fedaan. Uiteraard zijn op dit ogen lik over de aard en de inhoud van deze voorstellen nog geen nadere bij zonderheden bekend geworden. Ter informatie delen wij in dit ver band mede, dat in politieke kringen veel wordt gemompeld over een even tuele derde A.R.-zetel. Niet dan z$er terloops, zo mag worden veronder steld, is bij deze bespreking het vraag stuk der persoonskeuze aan de orde geweest. Vanzelfsprekend staat prof. Beel geheel vry tegenover de reeds door dr. Drees gepolste personen. Dientengevolge zijn eventuele muta ties stellig niet geheel uitgesloten te achten. In parlementaire kringen gaf men ons nog te verstaan, dat ver schillende fracties binnenkort bijeen zullen komen, teneinde de voorstellen van de formateur te bespreken. VERWACHT, MINDER BUIEN Veranderlijke bewolking met enke le buien. Matige wind uit Westelijke richtingen. Weinig verandering in temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1