NIEUWS UIT ZEELAND Zwin ZEEUWSCH-VLAANDEREN AMBACHTSSCHOOL TERNEUZEN WORDT UITGEBREID Er komt een nieuwe vleugel Zijpe Wissel Zeeuws - Vlaanderen nr\TCr\ a n on tttt t mro DINSDAG 29 JULI 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Evenals vorige jaren zullen ook dit jaar in het jeugdcentrum .Hede- nesse" te Caazand gedurende 4 we ken kinderkampen worden georgani seerd Deze kampen worden speciaal ingericht voor de West Zeeuwsch- Vlaamse jeugd en staan onder «eiding van de Hervormde Jeugdraad m deze streek. De belangstelling bij de jeugd is zeer groot. De Hervormde Jeugdraad van Am sterdam heeft eveneens een kamp voor leden van de Jonge Kerk geor ganiseerd op „Hedenesse". De leiding berust bij ds. C. A. Ravelijn te Ro zenburg en de heer G. Schwencke. Er zullen o.m. trips naar Brugge worden gemaakt WEG WATERLANDKERKJE— IJZ EN DIJKE. Naar wy vernemen zijn de moei lijkheden, die oorzaak waren, dat de verbetering van de weg Water landkerkjeIJzendyke telkens uit. gesteld moest worden, thans opgelost. De aanbesteding kan nu in Septem ber a.s. verwacht worden. Terneuzen DE WINKELSLUITING. Onder de 25 punten, welke de agenda voor de a.s. Donderdag te houden vergadering van de Terneu- zense gemeenteraad telt, bevindt zich een voorstel van B. en W. tot het vaststellen van enkele verorde ningen ingevolge de nieuwe winkel, sluitingswet. Naar aanleiding van de bespre kingen hierover in de raadszitting van 29 Mei 1.1. en de terzake ont vangen adviezen van de Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch-Vlaande- ren en van belanghebbende organi saties, hebben B. en W. zich over de voorstellen nader beraden. Het voorstel inzake de z.g. halve dagsluiting voor die bedrijven, waar voor deze regeling thans reeds geldt, wil het college handhaven. Over uitbreiding met andere groepen van winkels worden eerst nog nadere voorstellen van de organisaties af gewacht. Daar er in Terneuzen naar de mening van B. en W. heel weinig behoefte bestaat aan het open zijn op Zondag van brood- en banket winkels. wordt voorgesteld bij de vaststelling van de betreffende ver ordening deze zodanig te wijzigen, dat alleen de winkels, waar uitslui tend hetzij suikerwerk en chocola, de, al dan niet tezamen met con sumptieijs, hetzij tabaksartikelen worden verkocht, des Zondags van 14-18 uur geopend zullen mogen zijn. Inzake ae openstelling van kap perszaken tot 19 uur, merken B. en W. op, dat zich hier geen plaatselg- ke omstandigheden, afwijkende van andere gemeenten voordoen en dat ingevolge de winkelsluitingswet 1951 bjj algemene maatregel van bestuur kan worden bepaald, dat voor zekere groepen van winkels de sluiting tot 19 uur wordt verschoven. Wordt dus algemeen in den lande deze behoefte gevoeld, dan is toepassing van deze mogelijkheid de aangewezen weg voor de kapperswinkels. Teneinde de aantrekkelijkheid van de gemeen te als centrum voor het vreemde lingenverkeer te stimuleren, achten B. en W. de Zaterdagavondsluiting om 19 uur inplaats van om 18 uur zeker noodzakelijk terwijl geen ter men aanwezig worden geacht de raad voor te stellen tot een verkoopavond over te gaan. Uit sociale overwegin gen menen B. en W. de winkeliers met hun personeel hiertegen te moe ten beschermen. De verordening welke o.m. de mo gelijkheid opent aan de wensen van de bakkers tegemoet te komen voor de dagen vóór Pasen, Pinksteren, Moederdag, de 5e December enz., liet het college ongewijzigd. Een ander belangrijk voorstel, waarover de raad zich zal hebben uit te spreken, is dat van de com missie van bestuur inzake vaststel ling van een gemeenschappelijke re. geüng tot centralisatie van het bouw- en woningtoezicht en van de dienst van gemeentewerken in Oost- Amsterdamse Beurs 25 Juli 28 Juli Bank v. Ned. Gem. 4100% 100% Bank v. Ned. Gem. 0, 5, 10 103% Nederland 1951 (3%) 95 95 Nederland 1948 (3%) 38% 88% Nederland 1947 (3%) 3 39 88% Nederland 1937 3 391% 88% Dollarlening 1947 3% 94% 94% Investeringscertificaten 3 93 92 Nederland 1962-64 z.b. 3 93% 92% Nederland 1962-64 m.b. 3 93% 92% Nederland N.W.S. 2% 73% 73% Ned. Indië 1937 A 3 91% 91 Grootboek 1946 3 90% 90% Nat. Handelsbank 02% 10144 Ned. Handel Mij 37 137 Alt-U. 38% 137 Bergh's en Jurgens .37% 237% Calvé-Delft ;17 115% Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens .45 147 Unilever .72% 170% Ned. Kabelfabr. :oo 190 Philips 156% 155 Wilton-Feijenoord 158 156 Billiton 186% Kon. Petroleum Mij 327% 321% Amsterdam Rubber 79 78% Holland Amerika Lijn 157% 155% Kon. Paketvaart 102% 102% Rotterdamse Lloyd 117 116 Ned. Scheepvaart Unie 122 120 Stv. Mij Nederland 133% 132% H.VA. 95% 94 Deli-Batavia Mij 95% 98% Deli Mij 74% 72% Baltimore-Ohio 22% Missouri K.T. New York Central 19% 19% Pennsylvania 20% 20% Anaconda 46% 46% Bethlehem Steel 52% 51% General Motors 58% 57% Intern. Nickel 47 47 Kerfnecott 79% 79% Republic Steel 42% 41% U.S. Steel 41 40% North American Cy 22% 22% Midcontinental 70 70 Shell Union 79% 77% Tide Water 23% 23% Een verlies van ruim zeven punten voor Kon. Olie bij opening was Maandag wel het opmerkelijkste feit ter beurze. Vooral hierdoor kwamen ook de overige hoeken zonder uitzondering op een lager niveau Was het vorige week in de eerste plaats het al dan niet aanwezig zijn van buiten landse vraag, dat de koersbeweging in Kon. Olie bepaalde, ditmaal zijn het de politieke gebeurtenissen die hun stempei op de beurs drukken. Gezien de dominerende positie van Kon Olie wekte het weinig verwondering dat de stemming in de andere sectoren luste loos en in mineur was. Grote verliezen kwamen hier echter niet voor. Zeeuwsch-Vlaanderen. Verder zijn er o.m. voorstellen tot wijziging van de tijdelijke ziektekostenregeling ge- meentepersoneel, tot het vaststellen der werkelijk gedane uitgaven etc. voor het openbaar g.l.o. en u.l.o. over het jaar 1951, tot het vaststel len vergoeding vakonderwijs over het jaar 1951, tot het vaststellen van een vermenigvuldigingscijfer in gevolge het tijdelijke schoolgeld-be sluit lager onderwijs 1945 voor het g.l.o. en u.l.o., tot ^et opnieuw vast stellen van een schoolgeldverorde ning voor het gymnasium, tot wijzi ging van de voorwaarden waaron. der subsidie wordt verleend aan het kleuteronderwijs, tot wijziging van het raadsbesluit d.d. 11 Januari 1951 inzake bouw van een nieuwe open bare lagere school, tot aankoop van diverse percelen grond in de Lenisa- polder te Sluiskil ten behoeve van woningbouw, tot wijziging van de ge meentebegroting en de begroting van het grondbedrijf, dienst 1952 en tot het voorlopig vaststellen van de femeenterekening, rekening woning- edrijf en grondbedrgf en dienst voor maatschappelijke zorg, dienst jaar 1950. UITSTAPJES. De leerlingen van de laagste klas sen van school A te Terneuzen maakten Vrijdag een welgeslaagd uitstapje naar „De Waranda" te Oosterhout, waar in de mooie bos sen volop werd genoten. De hoogste klassen van de Hervormde school brachten diezelfde dag een bezoek aan Cadzaijd, waaraan tevens een uitstapje naar het natuurreservaat „Het Zwin" was verbonden. Ook deze leerlingen hadden een zeer genoeglgke dag. KAARTWEDSTRIJD. In hotel „Centraal" te Terneuzen werd een kaartwedstrijd gehouden, die de volgende uitslag had: 1. F. Bracke; 2. A. de Jong; 3. W. Nieu- welink. WONINGEN WERDEN BETROKKEN. Tijdens de afgelopen week werden te Terneuzvn niet alleen de eerste duplexwoningen aan de Azeleastraat betrokken, maar eveneens een deel van ae 13 eengezinswoningen aan dizelfde straat, die gedurende ver scheidene maanden hebben leeg ge staan. DE WINKELWEEK Voor de winkelweek met braderij van 26 tot en met 23 Augustus te Terneuzen zal onder meer een zand- tapyt worden gemaakt door de Bel gische zandkunstenaar, de heer R. de Bocclt. Dit zandtapijt zal ge strooid worden in de gymnastieklo-1 kaal van het openbaar lyceum en het zal een Bijbels tafereel weergeven. Naar wij verder vernemen zal waarschijnlgk op de Woensdag van de winkelweek des avonds een bekend orkest aangevuld met enkele artisten een openluchtuitvoering op de markt geven, terwijl het verder onder meer in de bedoeling ligt gelegenheid te bieden tot het maken van een rond rit door de stad met miniatuurtrein tjes en tot het houden van een ac cordeon-dag. Oostburg UITSTAPJE. Bij wijze van experiment maakten twee leerkrachten van de Chr. U. L. O. te Oostburg met de laagste twee klassen een uitstapje op de fiets naar Brabant. Maandag bereik te men Bergen op Zoom, waar in de jeugdherberg „Klavervelden" overnacht werd. Het voornaamste doel was Breda. Hier verbleef men twee dagen om de verlichting en versiering van de stad te bezichti gen en van de prachtige bosrijke omgeving te genieten. Donderdag werd de terugreis aanvaard. Zowel leerkrachten als leerlingen kwamen enthousiast thuis en noemden de tocht zeer geslaagd. Men hoopt dit in de toekomst nog dikwijls te her halen. Sas van Gent RAADSVERGADERING. De gemeenteraad van Sas van Gent zal Donderdag 31 Juli a.s. des avonds om half zeven in openbare vergadering bijeenkomen. De agenda vermeldt o.a. een voorstel tot on derhandse verpachting van de volks tuintjes op het gedempte gedeelte van het zgn. „Dijkje" en een voor stel tot vaststelling van een nieuwe gemeenschappelijke regeling tot centralisatie van het bouw- en wo ningtoezicht en van de diensten van gemeentewerken in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen. Kloosterzande LUCHTWACHTDIENST In tegenwoordigheid van ver. scheidene autoriteiten werd te Kloos terzande in de zaal Serrarens een bijeenkomst gehouden om tot oprich ting van 'n luchtwachtpost te komen in de gem. Hontenisse. Burgemees ter C. v. Hootegem sprak een inlei dend woord, waarbij hij op de ge varen van het communisme wees. Luitenant Banning gaf een uiteen zetting over de werkwijze van het corps-Luchtwachtdienst en zette uit een, hoe het in Engeland tijdens de laatste oorlog aan deze dienst te danken geweest was, dat het Engelse volk stand had kunnen houden. Kor poraal Schets gaf enige instructies, terwijl tijdens ae pauze gelegenheid gegeven werd om zich aan te mel den. Het vereiste aantal van 20 werd echter niet bereikt. Na de pau ze werd de film „De slag om En geland" gedraaid. Axel ALGEMENE VERGADERING BAD. EN ZWEMVERENIGING. Vrijdagavond vergaderde te Axel de bad- en zwemvereniging onder leiding van de secretaris-penning meester de heer L. Hamelink, die in zijn openingswoord het verschei den van notaris Fanoy memoreerde, waarna een ogenblik stilte in acht werd genomen. De heer Hamelink wees voorts op het succes van de ledenwerfactie en op de giften van de burgerij voor het aanschaffen van materiaal voor het zwembad. Door een der aanwe zigen werd tijdens de vergadering een vlot geschonken voor het bad. Vervolgens werd gediscussieerd over de op de inlichting drukkende schuld van 2100. De vraag of het bad gedurende Zondagen open moet blijven, kwam naar het oordeel der leden te laat in het seizoen ter spra ke om nog behandeld te worden. In het bestuur werden daarna geko zen de heren W. de Hullu, L. Ha melink en met vrijwel algemene stemmen werd de heer Z. C. Salomé tot voorzitter gekozen. Na ampele bespreking werd het bestuur nog uitgebreid met de heren H. Goossen en J. C. Vink. VEEL BELANGSTELLING VOOR WEEKMARKT. De weekmarkt te Axel blijkt zich in een steeds toenemende belang stelling te verheugen. Zaterdag j.l. stonden kramen opgesteld door de gehele Noordstraat tot aan de hoek Kerkdreef-Stationsstraat. Bij de tal rijke bezoekers bevond zich een groot aantal Belgen. EIGEN VOORTUINTJE IN PLAN WEST Het ligt in de bedoeling van het Ge meentebestuur van Axel om in de nieuwe wijk Plan West, waar de trot toirs langs de huizen zijn gelegd met het gevolg, dat ruimte vrij kwam voor plantsoenaanleg langs de straatzijde, deze situatie te veranderen in verband met de hoge onderhoudskosten. Men wil nu, evenals in Plan Oost, de trot toirs direct langs de straten leggen, waardoor ieder huis, ook aan de voor kant dus zijn eigen tuintje zou krijgen. VOETBALVELD WORDT VERBETERD De laatste dagen zijn bestuur en spe lers van de voetbalvereniging „Axel" met man en macht bezig het voetbal veld te verbeteren. Kale plekken voor beide doelen worden weggewerkt door het overplanten van graspollen. De al dus verkregen nieuwe grasmat wordt steeds natgehouden, zodat „Axel" straks als de competitie begint, over een goed terrein zal kunnen beschik ken. Vfflor de training gegbruikt men thans het reserveterrein. Cadzand BESTRATING IN HET DORP. De riolerings- en bestratingswerk zaamheden in de kom der gemeente Cadzand vorderen goed. De nieuwe verbindingsstraat tussen Prinsenstraat en de Provinciale weg naar Zuid- zande is sinds enige tijd voor het ver- keer opengesteld. De bestrating van de Mariaweg is gereed gekomen tot de N. H. pastorie, zodat het verkeer, dat uit de richting Potje» komt, de kust kan bereiken via de Nieuwleu- aenerstraat en de Ringdijk. Het ver keer van de kust af kan via dg Bad huisweg en de Prinsenstraat op de Provinciale weg naar Potjes komen. Hulst ZANG. EN BALLET AVON 1* Momenteel logeren voor een pe riode van 3 weken bij burgers van Hulst een 80 Franse jongens en meis jes uit Dammartin, een voorstad van Parijs, die in Nederland rond ritten maken en ook in Zeeuwsch- Vlaanderen practisch alle plaatsen bezoeken. Donderdag en Vrijdag ge ven de Franse gasten een opvoering in Hulst van „Les Fauvettes de Dammartin." Sluis APOLLO TE BLANKENBERGHE. De muziekvereniging Apollo" te Sluis nam met twee muziekcorp sen uit Brugge deel aan festiviteiten te Blankenberghe (B.Dat Apollo in België een zeer geziene gast is, moge blijken uit het feit. dat we derom een invitatie werd ontvangen. Ditmaal uit Middelburg (West- Vlaanderen) voor 14 September a.s., ter gelegenheid van de opening van enkele nieuwe wegen aldaar. KERKNIEUWS NED, HERV. KERK Beroepen te Vlissingen Zuid (vac. ds. J. C. Sickesz) ds. D. Goudzwaard te Usselmonde, (toez.). Beroepen te Brakel: dr. J. C. Hooy- kaas, woonachtig te Scheveningen; aangenomen naar Katwijk aan Zee: W. A. B. Hagen te Kerkbriel; naar Voorschoten: E. Saraber Jr. te Zand- voort; naar Utrecht: H. van Schot horst te Deventer. Bedankt voor Stad aan 't Haring vliet: H. N. van Hensbergen te Schalkwijk. GEREF. KERKEN Beroepen te Baarland: A. Veldhuy- zen, candidaat te Rhoon. VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTEN. Benoemd tot predikant in algeme ne dienst met standplaats Den Hel der: J. L van Wgck te Gouda. FILM OVER LUTHER. Te Hannover is Zondag ter gele genheid van het congres van de Lu. therse Wereldbond de wereldpre mière gegaan van een door Kurt Oertel gemaakte documentaire film over het leven van Luther. De film, „De gehoorzame rebel" genaamd, beeldt Luthers levensloop uit door vertoning van beeldhouwwerken, et sen, geschriften, kerken, kathedra len, steden en dorpen, welke een rol in zijn leven hebben gespeeld. Er spelen geen acteurs in mee. TENNlb TENNISTOURNOOI TE OOSTBURG EN AARDENBURG BEGONNEN. Zaterdag en Zondag werden te Oostburg en Aardenburg de eerste wedstrijden gespeeld van het grote tennistournooi, dat georganiseerd wordt door de Oostburgse en Aar- denburgse tennisclubs. De kwart-fi nales werden voor een gropt deel uitgespeeld. Mej. de Boy wist zich in het dames-enkelspel in de finale te plaatsen. Samen met haar club. genote mej. Baart heeft zij zich in net dames-dubbelspel in de halve fi nale geplaatst. De heer Arneveld uit Middelburg bracht het met zijn part ner Sandberg tot de halve finale, evenals in het gemengd dubbelspel mevr. Goossens en de heer de Schut ter. ZWEMMEN DE ZEEUWSE ZWEMCOMPETITIE Zaterdagmiddag vindt de vierde en op één na laatste ontmoeting van de Zeeuwse zwemcompetitie plaats. Dit maal is Sluis aan de beurt en de vol gende nummers zullen worden ver werkt: 25 meter rugslag voor jon gens van 12 en 13 jaar; 25 meter vrije slag voor meisjes van 14 en 15 jaar; 50 meter schoolslag voor jongens van 14 en 15 jaar; 100 meter schoolslag voor jongens voor jongens t/m 17 jaar; 100 meter vrije slag dames; 100 meter vrge slag heren; 3 x 100 meter wisselslag estafette dames; 3 x 50 meter wisselslag estafette dames. Zoals bekend heeft Luctor uit Mid delburg op het ogenblik de leiding in deze competitie. De ontmoeting zal plaats vinden op Zaterdag 30 Augus tus te Terneuzen. WIELRENNEN NIEUWELINGEN-COURSE Maandagmiddag werd te Biervliet ter gelegenheid van de kermis de elfde Ronde van Biervliet voor nieuwelin gen gehouden. Er werden in 30 ron den totaal 60 km. gereden. Voor het begin van de wedstrijd sprak de burgemeester van Biervliet, de heer A. P. Kostense, de renners toe, waarna hij het startschot loste. Gedurende de gehele wedstrijd domi neerde het drietal Jacobs, de Jongh en Steen en reeds in de eerste tien ronden behaalden deze drie renners een ruime voorsprong en wisten zij enkele renners te doubleren. In de voorlaatste ronde reed dit drietal nog gezamenlijk maar in de eindspurt plaatste Jacobs uit Breda zich met een flinke voorsprong nummer één. De uitslag was: 1. P. Jacobs, Breda; 2. P. de Jongh, Made; 3. M. Steen, Leur; 4. W. Wouters, Bladel; 5. J. Looyen, Steenbergen; 6. J. Hulter- man, Wouw; 7. Chr. Luysterburg, Nieuw-Vosmeer; 8. J. Westdorp, ?s Heerenhoek; 9. J. van Drjk, Rucphen; 10. W. M. Damen, Oud-Gastel. De prijzen werden door de burgemeester uitgereikt. De renner C. Keepers uit Roosendaal werd gediskwalificeerd wegens onjuist starten. Hij voegde zich eerst na de aanvang bij de ren ners. In de Ambachtsschool te Terneuzen werden in tegenwoordigheid van een aantal ouders en genodigden de diploma's uitgereikt aan de geslaagde leerlingen van de hoogste klassen en voorts werd mededeling gedaan van de bevorderingen. De secretaris van het schoolbestuur, de heer C. A. Kaan, verwelkomde de aanwezigen, waarna de directeur de heer A, de Nie enige mededelingen deed over de uitbreiding en verbouwing van het schoolgebouw. Juist dezer dagen werd daarvoor toestemming van het Onderwüsdepartc- ment verkregen, evenals voor het sluiten van een lening tot financiering daarvan. Een geheel nieuwe vleugel, die een lengte krijgt van 28 meter, een breed te van 12 meter en een hoogte van 13% meter, zal worden bijgebouwd. Hierin zullen worden ondergebracht een prakttfklokaal, twee theorie- en twee tekenlokalen en een canttne, ter wijl onder de nieuwe vleugel een gro te rijwielbergplaats komt. De centrale verwarming zal een aanmerkelijke uitbreiding moeten on dergaan en voor de stook-installatie daarvan wordt een nieuwe kelder ge bouwd. Hoezeer de uitbreiding van de school noodzakeljjk is blijkt wel uit het feit, dat dit jaar reeds circa der tig nieuwe leerlingen wegens gebrek aan ruimte moesten worden afgewe zen, terwijl men eerst in 1954 de grootste toename van het aantal leer lingen verwacht. Eijzondere omstandigheden voorbe houden hoopt men in het begin van het volgend jaar met de uitbreiding en verbouwing te beginnen. DE SMEDERU Intussen werd de verbetering van de smederij uit de plannen gelicht, daar langer wachten niet mogelijk bleek. De smederij werd hoofdzakelijk in eigen beheer aanzienlijk verbeterd en voorzien van nieuwe, zeer doelma tige ovens, speciale werkbanken en las-boxen, waarbij er vooral naar werd gestreefd, dat alles stofvrij ge houden kan worden. De school, die thans plaats biedt aan circa 250 leerlingen zal na de uit breiding een capaciteit hebben van ongeveer 350 leerlingen. Na de diplo- uitreiking door de heer C. A. Kaan werd nog gesproken door de heer J. van Riet namens het gemeentebe stuur, de heer C. Jansen namms het gewestelijk arbeidsbureau, en de heer I. Nonhebei, namens de stichting Leerlingenstelsel Zeeland, waarna de heer W. Slabbekoorn namens de ou ders dank bracht aan directeur en le raren. De directeur, de heer A. de Nie sprak een slotwoord, waarbij hij de gedi plomeerden met klem aanspoorde, ook na het verlaten van de school hun vakbekwaamheid te vergroten door zich op te geven voor het leerlingen stelsel of de V.M.T.O. Ben getuigschrift behaalden voor de afdeling: Timmeren. M. Bareman, Axel C. J. de Blaey, Hoek. C. J. de Bruijne, Zaamslag. F. Dekker, Terneuzen. A. J. 't Gilde, Ter neuzen. P. F. Haers. Philippine. J. Hu- bregtse, Terneuzen. A. Kiel, Axel. E. de Kraker, Sluiskil. H. E. de Krijger, Bier vliet. W. Lammens, Sas v. Gent. J. F. Lensen, Zaamslag. C. L. de Meester, Zaamslag. W. Reinhoud, - Terneuzen. J. Sarneel, Sas v. Gent. L. J. Steketee, Ter neuzen. G. v. d. Velde, Terneuzen. L. J. Wieland, Axel. A. Bal, Sas v. Gent. M. v. d. Branden, Sluiskil. W. Faas, Zaamslag. P. J. Fermont, SiuiskiL J. P. v. d. Moor- Getuigschrift: 25 leerlingen. Afgewezen 1 leerling. Machinebankwerken: J. v. Akkeren, Ter- J. Bakker, Axel, J. Buijze, Tec- A. Gaskamp, Sas v. Gent. J. 't Gilde, Terneuzen. A. Gommers, Sluiskil. A. P. Hamelink, Terneuzen. A. Hamelink, Axel. J. Hamelink, Terneuzen. R. v. Kou teren, Terneuzen. M. Lindenberg, Axel. W. Martens, Sas v. Gent. M. de Pauw, Sas Gent. J. Roeland, Sas v Gent. H. J. Verhoef, Zaamslag. J Verlinde, Terneu zen. D. v. d. Wege. Terneuzen. E. Wille, Westdorpe. E. Allonsius, Westdorpe. A. Coppieters, Koewacht. W. A. Deij, Axel. M. Dieleman, Terneuzen. C. v. Dixhoorn, Terneuzen. D. Goethals, Westdorpe. J VAN TOT Op Dinsdag 29 Juli a.s. zal de heer A. v. d. Staal te Terneuzen 25 jaar in dienst zijn Van het gemeentelijk gasbedrijf. De heer P. de le Lijs te Cadzand is aangesteld bij de P.T.T. als besteller 'n vaste dienst. De collecte voor de A.V.O. heeft te Sluis 25,32 opgebracht Met ingang van 1 September a.s. is tot leraar aan de R.K. Lagere Landbouw school te Aardenburg benoemd de heer Ch. Bukkens te Sluis. B|j het te Utrecht gehouden examen voor het Mercurius-diploma afd. aanleg en onderhoud van' tuinen, slaagde de heer J. Knieriem te Axel. Het muziekgezelschap „De Volharding" te Zaamslag maakte een uitstapje naar de Belgische Ardennen. Rond middernacht arriveerde men zeer voldaan weer in Zaamslag. Voor het diploma le stuurman ter koopvaardij slaagde te 's Gravenhage de oud-Ternenzenaar, de beer D. Weststra- te, thans woonachtig te Amsterdam. Voor het examen M.O.-A Nederlands slaagde te 's-Gravenhage de heer T. Ma- teboer te Krabbendijke. Zaterdag werd op het Kerkplein te Yerseke de door de muziekvereniging „Mozart" georganiseerde openluchtbazar gehouden. De bazar werd door wethouder P. <ïe Koeijer geopend met het eerste schot in de schiettent. Tot laat in de avond heerste een gezellige drukte op het Kerkplein. Voor het diploma B II scheepswerk- tuigkundige slaagde de lieer A. Beye te Kattendijke, leerling van de Machinisten- school te Middelburg. Marktberichten VEILING terneuzen. 28 Juli. Sla 5.10—11.60, bloemkool 9— 49, gr. komkommer 11—18, witte idem 9 —15, meloenen 30—68, peen 13—19, kro ten 9—12, uien 5, aardappelen bintjes 9.80 12, doré 10, eerstelingen 9.7012, andij vie 14—29, stoksnjjbonen 5965, princes- sebonen 40—57, saxa's 48, pronkbonen 40 46, rode kool 412, savoije ld. 1221, witte id. 5, prei 3940, tomaten 4864, uien 14, rode bessen 59, bramen L12— 1.28, kruisbessen 21, morellen 45, pruimen. Early Lexton 57, Muselanen 2—10, okke- lanen 10—23, Eldense blauwen 19, Appe len: Early Victoria huish. le st. 16—18.20, tweede st. 9.60, keuken 11—12, kroet 2—6, perzikrode zomerappel a 30, b en c 30, huishoud le 6t. 24.90, tweede st. 15—16, keuken 1328, fabrieks 1316, kroet 5—6, Yellow Transp. a 35.90, b en c 30.05—25, huishoud' le st. 262032, Idem tweede st. 22,50—23,60, keuken 24—26, fabrieks 19.20, kroet 1214. Peren: oomskinderen b 34.60, huishoud le st. 26.50—28, id. tweede st. 17.40—22, keuken 21, fabrieks 11, kroet 11 —13. NIEUW SUCCES VOOR VERHELST De Axelse wielrenner Verhelst zette zijn fraaie reeks van successen voort, toen hij Zondag j.l. te Tielt (in de na bijheid van Gent) startte voor een koers van 110 km. Na 50 km trok de Axelaar er vandoor en bleef onbereik baar voor de overige renners. Met een voorsprong van ruim 1 minuut eindig de hij als eerste in de fraaie tijd van 3 uur 2 min. Als tweede eindigde de Belg Tesseirens. Wandeltochten te Sluis Zaterdag en Zondag werden te Sluis de jaarlijkse wandeltochten gehouden, deze keer onder auspiciën van de onlangs opgerichte wandel sportvereniging. De deelname was niet zo groot als vorige jaren, maar de stemming was weer opperbest. Zaterdag startte de jeugd net eerst voor een tocht van 15 km. over de z.g. Loodrjk, Zuidzande, Potjes en terug naar Sluis. Enkele groepen, die zich hadden opgegeven, lieten verstek gaan. Bij de groep uit Groe- de viel de keurige wijze van lopen op. Na afloop kon aan alle deelne mers een diploma worden uitge. reikt. Bij de wandelaars, die 25 km. moesten afleggen was er één uit valler. Zondag, toen de belangstelling nog groter was dan Zaterdag, werd een parcours van 30 Ion. afgelegd, dat Üep over Heille, Moerkerke, Vijve-Capelle Damme en langs de Brugse vaart naar Sluis terug. In Damme werd op het aardige markt plein gerust. Ook hier waren er geen uitvallers en alle wandelaars kregen een medaille. Bovendien werd door de burgemeester van Sluis, de heer P. F. van Hootegem, namens de wandelsportvereniging een extra-onderscheiding uitgereikt aan degenen, die alle vöf na-oorlog- se marsen hadden meegelopen. Het waren Willy Hoolhorst uit Oostburg en de heren A, Vermeulen, Sluis; P. Weyberg, L. W. de Bree L. A. Cysouw en M. G. Meiers uit Vlis- Bingen. Goossens, Sas v. Gent J. Hamelink, Zaamslag. A, Herrebout, Axel. J. Lourens, Axel. C. Maas, Hoek. W. Maas, Axel J. M, Oppeneer, Axel. H, SiJnesael, West dorpe. E. Vermeersch, Sas v. Gent. J. de Witte, Sluiskil. P. wyffels, IJzendUke. K. Zandburg, Sluiskil. Getuigschrift: 36 leerlingen. Afgewezen: 13 leerlingen. Schilderen: D. Antheunls, Axel. J. de Koeijer, Axel. M. A. de Meijer, Biervliet. A. F. Rijckaert, Philippine. J. de Schrij ver, Therhole. M. de Schrijver, Therhole. J. C. Verhelst, Hoek. P. Vermeersch, Sas van Gent. Getuigschrift: 8 leerlingen. Afgewezen: 2 leerlingen. Electrotechniek: L. V. Baert, Terneuzen. W. Beaurain, Sas V. Gent. J. de Blaeij, Hoek. A. Bleijenberg, Sluiskil. J. Bolle- man. Axel. P. v. Damme, Sas v. Gent. N. P. van Doorn, Axel. A. van Drongelen, Axel. Th. de Gijsel, Sluiskil. J. C. Jansen van Rosendaal, Axel. H. Koekkoek, Zaam slag. J. M. de Pooter, Zaamslag, H. a. Rammeloo, Philippine. W. Ru(jtenburg, Axel. E. van Passel, SiuiskiL Getuigschrift: 15 leerlingen. Afgewezen: 7 leerlingen. Kopklasse Automonteurs: P. J. v. d. Ameele, Hoofdplaat. N A. Bakker, Axel. D. van Broekhoven. Axel. G. de Bruin, Sluiskil. J. M. Casteleyn, Sluiskil. A. Dees. Zaamslag. D. Dieleman, Axel. F. v. Doeselaar, Sluiskil. J. de Groote, Schoondyke. A. de Keijzer. Zaamslag. D. Leenhouts, Terneuzen. J. Slabbekoorn, Zaamslag, I. J. Tollenaar, Hoek. Getuigschrift: 13 leerlingen. Afgewezen: 1 leerling. BEVORDERINGEN Bevorderd van klasse 1 naar klasse 2 voor de afdeling: Timmeren: L. d. Blaey, Hoek. J. Co me lissen. Zaamslag. F. Dieleman, Axel M. v Drlel, Terneuzen. R. de Fouw, Hoek. C. Galle, Zaamslag. L. 1 Gilde, Terneuzen. C. Hamelink, Terneuzen. J. Hamelink, Terneuzen. J. Lammens, Terneuzen. J. Meertens, Hoek. A. Oppeneer, Terneuzen. A. d. Pooter, Terneuzen. K. de Putter, Hoek. M. de Regt, Terneuzen. G. Rouw, Terneuzen. J. Rouw, Terneuzen. H. v. d. Wege, Terneuzen. Bevorderd: 18 leerlingen. Niet bev.: 9 leerlingen. Machinebankwerken: K. Andriessen SiuiskiL F. d. Bruijne, Hoek. A. Dees] Terneuzen. a. Dieleman, Axel. J. Donze] AxeL J. de Feijter, Zaamslag. M. Francke' Sas v. Gent. P. 't Gilde. Terneuzen. L.' Guiljam, Zaamslag. L. Herrebout, Terneu zen. a. v, ar. Hooft, Terneuzen. R. Laf fort. Sluiskil. P. Meermans, Axel. R. Neljt, Sas v. Gent a. C. Obrle. Sas v. Gent. J.' Op peneer, Axel. E. Ranschaert, Sas. v. Gent. W. Verlinde, Terneuzen. F M .Vervact Biervliet. J. C. d. Bruijne, Hoek. J, Bolle- man, Hoek. C. Esselbrugge, Axel. J. D. Faas, Axel. C. d. Feijter, St Janstcen. B. v. HuJle, PhilJipp J Koekkoek. Axel. E. v. d. Moere, Bouehaute. M. Oppeneer AxeL W. de la Ruelle, Westdorpe. L. a' Segers, Phillipp K. Siecker. Axel. W Verstraeten, Sluiskil. N. de Vin. Terneu zen. C. v. d. Voorde, Zaamslag. R. de Vries. Terneuzen. C. de Vos, Zaamslag. M. J. Boerman, Axel. L, A. Vinke, Axel. Bevorderd: 38 leerlingen. Niet bev.: 23 leerlingen. Electrotechniek: A. v. Alten, Axel J. Deurloo, Sluiskil. L. Ducarmon, Sas van Gent. P. Quequierre, Terneuzen. R. HeUnsdük, Axel. A. v. Houdt, Terneuzen. J. v. Houte, Terneuzen. J. F. Meijer Zaamslag. M. A. Moens, Zaamslag H. Fij- pelink, Hoek. J. Platteeuw, Hoek.' J I. d. Reu. Biervliet. J. Seegers, Sluiskil A. Vermeulen, Hoek. W. v. Vooren, Westdor pe. J. Wieles, Terneuzen. R. v. Micghem Hontenisse. Bevorderd: 17 leerlingen. Niet bev.- 5 leerlingen. Schilderen: J. Bruggeman, Terneuzen. K. Hamelink, Zaamslag. w. M. Wis*e Terneuzen. Bevorderd: 3 leerlingen. Niet bev.: 4 leerlingen. Nagekomen advertentie. Herplaatsing wegens misstelling Heden overleed, zacht en kalm, onze innig ge liefde Vrouw, Moeder, Behuwd- Groot- en Overgrootmoeder me juffrouw LENA PIETERNELLA VERBURG (geboren VAN DER MAAS) in de ouderdom van bij na 78 jaar. Kamperland: Th. VERBURG D. VERBURG J. E. VERBURG DE REGT Maasdam: P. L. ISRAEL— VERBURG G. M. ISRAEL Kamperland: L P. WISSE— VERBURG L L. WISSE A. VERBURG W. J, VERBURG— DIELEMAN Wissekerke: P. VERBURG E. M. E. VERBURG- HARINGMAN Noordgouwe: E. VERBURG A. M. VERBURG— DE VOS Klein- en Achterklein kinderen. Kamperland, 22 Juli 1952 B 33a.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 11