De Olympische Spelen te Helsinki Puck Brouwer veroverde Zaterdag een zilveren medaille Wisselend Nederlands succes in het Zwemtournooi C ROOD, WIT EN BLAUW TOCH AAN DE TWEEDE MAST MAANDAG 28 JULI 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT NUOF NOOIT Prachtige finale op de 200 meter Voor de e,erste maal ging het Nederlandse rood-wit.blauw tijdens de athletiekwedstryden in het Olympisch Stadion Zaterdagmiddag omhoog: Puck Brouwer was tweede geworden op de 200 meter en had daarmede op verrassende wyze de zilveren medaille veroverd. Natuurlijk is het Austra lische wondiarmeisje Marjorie Jackson eerste geworden. Maar onze land genote liep zo fris, zo koelbloedig in die finale, dat zjj volkomen beheerst op duidelijke wyze alle andere concurrenten, die sterke Daphne Hasen- jagerRobb en ook Nadezhda Khnykina, het aardige Russische meisje met de onuitsprekelyke naam, achter zich kon laten. Puck Brouwer had de tweede baan getroffen met naast haar, op de eer ste baan Marjorie Jackson en aan de andere kant Daphne Hasenjager. Robb, terwijl voorts meeliepen Win some Cripps (Australië) Helga Klein (Duitsland) en de Russische athlete. De start van de Haagse athlete was goed, maar zoals gewoonlijk had zij veel tijd nodig om op volle snel heid te komen. Marjorie Jackson, die haar kracht juist heeft in een ra zend snel begin, haalde haar start achterstand op de eerste 50 meter reeds in. Op 100 meter voor de eind streep lag onze landgenote vierde Hoe Barthel de 1500 meter won Luxemburger greep zijn kans op laatste 100 meter De Luxemburger Barthel heeft iedereen verrast door de finale van het nummer 1500 meter te winnen. Wie immers had ooit kunnen denken, dat deze Barthel, een voortreffelijk middenafstand loper, die o.a. de Duit ser Schade enkele weken geleden nog op de 2000 meter had geklopt, maar toch niet als favoriet voor dit zeer moeilijke nummer gold, als eer ste over de eindstreep zou gaan? En misschien kwam de zege ook voor hem zelf als een grote, maar zeer welkome verrassing, want hy was zo bewogen na de wedstrijd en de span ning was voor hem zo groot geweest, dat hy door MacMillan, de rustige en kameraadschappelijke Amerikaan, die tweede was geworden letterlijk en figuurlijk in de armen moest wor den genomen. Anders was Barthel misschien wel van zijn stokje ge gaan door emotie en overstelpend ge luk. Het veld, met als grote kansheb bers Walter Lueg, die onlangs het wereldrecord van Gunder Haegg en Lennart Strand (3 min. 43 sec.) had geëvenaard, Roger Bannister, de rui ge Engelsman, Olie Aberg, de onver- slijtbare Zweed en diens landgenoot Ericsson, bleef dicht bijeen. Na 700 meter hadden de beide Duitsers La- mers en Lueg dc leiding. Ook in de volgende ronde bleef Lueg de leiding houden en gaf hij het tempo, dat zeer hoog lag, aan. Toen luidde de bel: de laatste ronde'was ingegaan. Op het rechte einde tegenover de eretribune versnelde Walter Lueg, in prachtige stijl over de baan gaande, het tempo. Duidelijk tekende zich, op 300 meter voor de finish, een voor sprong af op Bannister, El Mabrouk en Mac Millan. Op 200 meter voor de finish scheen Walter Lueg onbereik baar maar achter hem ontspon zich een felle strijd tussen Bannister, Mc Millan, Barthel en El Mabrouk. Tegenaanval volgde op tegen aanval, het was een verbeten ge vecht tussen lopers, die gebrand wa ren op een eervolle tweede of derde plaats. Maar wat gebeurde er op de laatste 100 meter? Lueg vertoonde duidelijk sporen van vermoeidheid. Hij had te veel van zijn krachten gevergd, hij begon te zwaaien en keek angstig om hoe ver zijn concurrenten achter hem waren. Toen greep de jonge sterke Barthel zijn leans. Hij voelde, dat Lueg geslagen kon worden. Het kor te, sterke lichaam kromp ineen, ge reed voor de sprong op de laatste 50 meter. Die sprong kwam. zo explo sief, zo overtuigend ,dat Walter Lueg nog twee keer omkeek en met een wanhopige blik zjjn concurrenten ge waar werd, onmachtig om het razend geweld van Barthel en McMillan (de Amerikaan wel te verstaan, want er liep ook nog een Australiër mee van die naam) te weerstaan. En ter wijl Barthel en McMillan de strijd uitvochten om de eerste plaats, kon Lueg nog juist de bronzen medaille redden. Het Olympisch record van 3 min. 47.8 sec., staande op naam van Jack Lovelock, de Nieuw Zeelandse dokter, gemaakt in de beroemde wedtrgd tij dens de Spelen te Berlijn in 1936, werd volkomen stuk gelopen, want niet alleen de Olympische kampioen bleef daar ver beneden maar ook de nummers twee en drie, wel een bewijs, hoe snel het tempo was geweest, waarbij men iets meer dan twee seconden boven het wereldre cord was gebleven. EINDUITSLAG. De uitslag luidt. 1. Barthel (Lux.) 3 min. 45.2 sec., nieuw Olympisch re cord; 2. McMillan (V.S.) 3 min. 45.2 sec.; 3. Lueg (Duitsl.) 3 min. 45.4 sec.; 4. Bannister (Eng.) 3 min. 45.4 46 sec.. 5. El Mabrouk (Pr.) 3 min. 46 sec.; 6. Lamers (Duitsl.) 3 min. 46.8 sec. achter Marjorie Daphne en het Rus sische meisje. Daphne Hasenjager had zich intussen vergist, waarschijn lijk, omdat op de binnenbaan niet werd gelopen. En zo kwam het Zuid Afrikaanse meisje op de baan van Puck Brouwer terecht die echter zeer koelbloedig bleef en onmiddellijk constateerde, dat haar tegenstand ster een fout beging en niet zij zelf. Op 50 meter voor de eindstreep lag Puck Brouwer gelijk met Daphne, die haar balans was kwijtgeraakt en Nadezhda Khnykina. Met een formidabele eindspurt ging zij, zeer duidelijk zichtbaar, als tweede over de einstreep in de tijd van 24.2 sec. Onmiddellijk liep zy op de winnares, die haar tweede gouden medaille had veroverd, toe om haar geluk te wensen. En daarna begon het gebruikelyke feest van fotogra fen, de ceremonie protocolaire, de bloemen, de handtekeningen, de ra. dio, de interviews en de vlucht om aan al te grote belangstelling te ont komen. Het was een groots ogenblik voor Puck Brouwer, maar ook voor alle Nederlanders, die zich in het uit verkochte stadion bevonden, toen het drietal zich naar het erepodium be. gaf. Marjorie Jackson in het midden, met rechts naast haar Puck Brou wer en linies Nadezhda Khnykina. Na de overhandiging van de medail. les klonk het Australische volkslied en langzaam gingen de vlaggen voor het eerst ook de Nederlandse drie kleur, aan de masten omhoog. Direct daarna stormde de chef de mission Karei Lotsy, bijna tegenge houden door Lord Burghley, de pre sident van de int. athletiek federatie, het veld op en gaf met een stevige omhelzing uiting aan de vreugde van de gehele Nederlandse ploeg. Toen vloog Puck naar Fanny Blan- kers-Koen, die zich in het begin van de week uit dit nummer had moeten terugtrekken, maar nu present was om Puck Brouwer bij te staan in de moeilijke nerveuze minuten in de kleedkamer voor de aanvang van de eindstrijd, en thans hartelijk mee leefde in het succes van haar vrien din. „Ik ben zo blij, of ik zelf die me daille heb gewonnen", zei Fanny. Na afloop vertelde de zilveren me daillewinnares het verloop van de strijd. „Marjorie was zo snel weg, dat zij Aiij spoedig inhaalde" verhaalde Puck, „maar dat vond ik niet erg. Ik moest zorgen dat ik haar bijhield. Op de 100 meter lag ik vierde misschien zelfs vijfde, maar toen zag ik opeens, dat Daphne in de verkeerde baan liep Eerst dacht ik, dat IK verkeerd was, maar neen hoor, ik telde en ik was goed. En op die laatste 50 meter had ik nog èèn gedachte: nu of nooit. Dat is de reden, waarom ik zo goed fi nishte." Puck Brouwer, die 21 jaar is, be. gon met athletiek pas vier jaar ge leden, toen ze op de film de succes sen van Fanny Blankers-Koen had gezien. Maai' 'nooit heeft zij kunnen dromen, dat ze zelf op de Olympische Spelen in Helsinki één van de ere plaatsen zou innemen. Het Haagse meisje was dolgeluk kig, maar toch nog zo naïef om op de vraag van de heer Lotsy, wat of ze wilde, te antwoorden: „Wat mogen we?" „Natuurlijk alles" was het ro yale antwoord van de neer Lotsy. Vlug kleedde Puck zich aan en met Fanny en de heer Lotsy spoedde zij zich naar het zwemstadion, waar de waterpolowedstrijd Nederland-Argen- tinic werd gespeeld. De uitslag luidt: 1. Marjorie Jackson (Australië) Olympisch kampioen 23.7 sec.; 2. Puck Brouwer (Nederland) 24.2 sec.; 3. Nadezhda Khnykina (Rusland) 24.2 sec.; 4. Winsome Cripps (Aust.) zelfde tijd; 5. Helga Klein (Duits.) 24.6 sec.; 6. Daphne Hasenjager- Robb (Z. Afrika) 24.6 sec. De Amerikaan Dillard werd Olympisch kampioen op de 110 meter horden in 13.7 seconde. Hij vestigde tevens een nieuw wereldrecord. V.l.n.r.:Weinl»erg (Australië vyfde), Barnard (Ver. Staten, derde), Ddlard (Ver. Staten, eerste), Doubleday (Australië, zesde), Boolanchik (Rusland, vierde) en Davis (Ver. Staten, tweede). Geen Nederlandse succes sen bij kanovaarders De Olympische kanowedstrijden, die Zondag begonnen, hebben geen Ne- K-2 klasse werden de Nederlanders derlandse successen gebracht. In de Koch en Klingers negende op de 10.000 meter. Zij waren circa 2 mi nuten achter op de winnende Finnen Wires en Hietanen. In de K-klasse werd de Nederland, se kampioen Bobeldrjk 8e met meer dan twee minuten achterstand op de Fin Stroeniberg, die Olympisch kam pioen werd. Toch toonden de Nederlanders zich goede middenklasse en zrj maakten tijden, die zij in Nederland nimmer hebben gemaakt. OLYMPISCH LOGBOEK Marjorie Jackson's kapsel Telefonisch uit Helsinki) Zondag eindigde het Olympisch athletiek- tournooi, dat voor het be gon werd beschouwd als va or Nederland het be langrijkste onderdeel van de Spelen. We kunnen na de diverse athletiekte- leur stelling en voor onze landgenoten toch nog enigermate van een eind goed, al goed spreken, want Puck Brouwer won voor Nederland de zilve ren medaille op de 200 meter en onze dames estafette bereikte de fi nale met de zesde plaats als resultaat. Puck Brou wer, de 21-jarige secre taresse uit Leidsendam, die in de Burgerlijke Stand ingeboekt staat als Bertha, bracht voor Ne derland de grote veras sing van de Zaterdag, Men had haar een kansje op het Olympisch brons gegeven en het werd zil ver, niettegensaande het feit, dat zij 80 meter voor de finish nog op de vijfde plaats lag. Puck was daarmee de derde Neder landse, die na Lien Gi- solf in 1928 en Fanny BlankersKoen in 1948 op het individuele dames nummer een Olympische medaille veroverde. Zaterdagmiddag had reeds voordat het rood- wit-blauw aan de tweede mast gehesen werd, een andere rood-wit-blauwe vlag de middelste mast gesierd ter ere van een overwinning, die de Lu xemburger Barthel op de razend snel gelopen 1500 meter geboekt had. Van de drie Benelux-landen, waarvan Nederland en België in Londen Olym pische kampioenschappen veroverd hadden, was nu het kleine Luxemburg 't vlugst onder de gouden medailles. Grote athle- tieklanden als Frankrijk, Duitsland, Engeland en 't. in eigen home voor eigen supporters strijdende Finland moesten het dit maal zonder athletiek- kampieenstitel doen. Al les wat Finland won was één derde prijs. Evenals te Londen, faalde Enge land, dat toch het stam land van de athletiek is, volkomen in de strijd om het Olympische goud. Weliswaar klonk zesmaal het „God save the king" bij de prijsuitreikingsce remonie, maar dat was voor Australië, Jamaica en Zuid-Afrika en niet voor het moederland. Amerika overheerste dit athletiek-tournooi met 16 gouden medailles. Het echtpaar Zatopek bezorg de er vier aan Tsjeclio- Slotoakije en de Austra lische dames zorgden voor drie stuks, al faal den zij ook in de esta fette. Van deze Australische dames bleek Marjorie Jackson de allerbeste. Zij is in Helsinki zo populair geworden, dat de Finse en buitenlandse toe schouwsters de speciale wijze waarop zij haar haar heeft gekapt zijn gaan navolgen. Het heet het „Olympisch kapsel" en is het nieuioste snufje van de Helsinki dames kapsalon. A propos, het beroep kapper is in Fin land onbekend. Het be roep wordt uitsluitend door leden van het zwak ke geslacht uitgeoefend, zodat men er ook met echte vrouwenhanden ge schoren wordt in de kap perszaken, waar men overal de 20 meest ge bruikelijke behandelin gen in een vijftalig lijst je heeft opgehangen, zo dat de buitenlandse gast woord haarknippen in het büv. slechts naar het ivoord haarknippen in het Engels hoeft te wijzen om de kapster in staat te stellen de vertaling van het woord in het Fins er naast te lezen. De beste kappersklant was een Duitse worstelaar, die zich liet millimeteren om niet boven de gewichts- grens van dit nummer te komen. Toen hij toch een werd Olympisch Kapsel aandacht voor de nieuwe goden van 1952, die van 1948 werkelijk vergetend. _Maar men diene daarbij 'niet te vergeten, dat er sinds 1948 in alle landen een enorme vooruitgang in sportprestaties is ge komen. Zeer duidelijk is dat merkbaar in de da- mesathletiék, waarvan Fanny BlankersKoen de grote propagandiste is geweest. Het Tsjechischefeno meen Zatopek overtrof nog Nurmi's oogst aan gouden medailles, mede doordat hij er de Mara thon, het hoofdnummer der Olympische Spelen, bij won. De wereldpers zoekt tevergeefs naar nieuwe superlatieven voor zijn prestaties. Pechvogel Mc. Kenley heeft dan toch eindelijk zijn gouden medaille ge wonnen met Jamaica's estafetteploeg 4 X 400 meter, die men op 10 Au gustus te Amsterdam zal kunnen zien. Het allermooiste we reldrecord van dit athle tiek-tournooi met zijn talloze recordverbeterin gen, was wellicht dat van de 21-jarige Bob Mathi- as, reeds winnaar in Lon den, in de tot tien uur 's avonds durende tien kamp, die door het spor tieve Finse publiek vol ledig geapprecieerd werd. De Zioitser Schwab werd tweede bij het snelwan- DOOR M. J. ADRIANI ENGELS J paar gram te zwaar bleek op de weegschaal, haalde hy zijn valse gebit uit de mond en deponeerde dat op een stoel, ivaarna hij het juiste gewicht haalde. Op de dertig individu ele athletieknummers wa ren er 6 Olympische kam pioenen van Londen, die opnieuw een gouden me daille behaalden, t.w. Za topek, Whitfield, Harris- son, Dillard, Mikoelson en Matthias, maar er waren er ook diverse, die slechs een schaduw van Wem bley waren. Bij dez> „Götter d'dmmerung" heeft het snel vergeten de publiek alleen maar delen, waarop hij te Lon den derde was geworden. Dit snelwandelen is voor hem een soort familie kwaal, waaraan ook zijn vader reeds leed. Deze was namelijkwereldre cordhouder op dit num mer. Van Nederlands stand punt bekeken verdient onze Marathonloper Van de Zande een eervolle vermelding met zijn 15e plaats in goede conditie terwijl veel anderen op hun „wenkbrauiuen" bin nenkwamen, zoals men 't •n ons land wel een* po rtuiair uitdrukt. Alvorens Maandag vol ledig over te schakelen van athletiek naar ons beste kansnummer, zwemmen, liep de Neder landse pers dit week-ein- de ettelijke malen heen en weer tussen het Olym pisch Stadion en het op vijf minuten afstand ge legen zwemstadion, ten einde daar onze repre sentanten bezig te zien. We weten dus, dat Irma, Hannie en Nel, zoals ze familiair genoemd wor den, de finale bereikt hebben en we zagen on ze waterpolo-ploeg twee ruime overwinningen be halen, waarvan die op Argentinië na een soort watergevecht tot stand kwam. De Argentijnen speelden polo boven wa ter en deden aan natrap pen onder water, maar Baasem en de zijnen ble ken ook geen lieve jon getjes, toen de tegenpartij bij een 61 achterstand eenmaal met te „sterk" spel begonnen was. De prinsessen Beatrix en Irene, die voor het eerst in haar leven waterpolo zagen, moeten wel een merkwaardige indruk van deze sport gekregen heb ben. Algemeen verwacht men dat Hongarije, Joe- go-Slavië, Nederland en het via de herkansing er bij gekomen Rusland de landen zullen zijn die, met Nederland als zwak ste, de laatste vier zullen vormen in dit waterpolo- tournooi, zoals ook voor het voetbaltournooi met Joego-Slavië en Honga rije in de lijn der ver wachtingen ligt. Het wil ons voorkomen, dat het waterpolo dor de nieuwe spelregels, die nu voor 't eerst op het Olympisch tournooi worden toege past, aan snelheid gewon nen heeft maar aan intel ligentie verloren. De zwemnummers bij de heren vormen een du el tussen Amerika en Ja pan. Door de gouden me daille van Scholes staat Amerika momenteel met 10 voor. Overigens zijn de series en demi-finales, nu uitsluitend op tijd ge zwommen wordt, voor de toeschouwers minder in teressant omdat niet ie der een chronometer bij zich heeft om de kansen van zijn favoriet te vol- Irma Heijting, Hannie Termeulen en Nel Garritsen in de finales Joris Tjebbes uitgeschakeld Zaterdag is in Helsinki het zwemtournooi begonnen en Nederland be haalde er wisselende resultaten. De oud-Vlissinger Joris Tjebbes wist zich niet in de finale van de 100 meter vrije slag heren te werken. Hij bleef daarmede wel iets onder de verwachtingen, maar zijn tijd was niettemin goed te noemen. Bij de dames wisten op de 100 meter vrije slag Irma Heyting-Schuh- maeher en Hannie Termeulen de finale te bereiken. Koosje van Voorn werd evenwel uitgeschakeld. Onze prestaties op de 200 meter schoolslag waren een onmiskenbare te leurstelling. Lies Bonnier en Rika Bruins wisten de finale niet te berei. ken. Alleen Nel Garritsen beantwoordde aan de verwachtingen en ver overde een plaats in de finale. De Zaterdag begon overigens zeer goed. Irma Herjting-Schumacher, Hannie Termeulen en Koosje van Voorn zwommen zich op de 100 me ter vrije slag in de demi-finale, Lies Bonnier Nel Garitsen en Rika Eruins op de 200 meter borstelag. De Hon gaarse Judith Themes verbeterde hier het Berlijnse Olympische record van Rie Mastenbroek en bracht het op 1 min. 05,5 sec. Ook het Olym pische record van Nel van Vliet op de 200 meter schoolslag (2.57,2) ge vestigd te Londen, bezweek. De Hon_ faarse Eva Novak bracht het Zater- ag op 2.54.0. Zondag bereikte de Hongaarse Eva Szekely eveneens de ze tijd. Nel Garritsen moet het nu Dins dag in de finale opnemen tegen de Deense Hansen, de Russen Gavisch, de Hongaarsen Killerman, Szekely en Eva Novak, de Engelse Gordon en de Zweedse Eklund. Op de 100 meter vrije slag zwem men Irma Heijting en Hannie Ter. meulen heden tegen de Amerikaanse Mathias weer kampioen tienkamp Olympisch- en wereldrecord verbeterd Bob Matthias, de 21-jarige Ameri kaanse student, werd evenals in 1948 toen was hij 17 jaar! Olym pisch kampioen op het nummer tien kamp. Hg bereikte een totaal van 7887 pnt. (nieuwe telling), waardoor hij niet aleen zijn Olympisch record, doch ook zijn wereldrecord van 7825 pimten, gesmaakt op 1 en 2 Juli van dit jaar, verbeterde. Tweede werd Campbell (V.St.) 6975 pnt., 3de Simmons (V.St.) 6788 pnt., vierde Volkov (Rusl.) 6674 pnt., vijfde Hipp (Duitsl.) 6469 pnt., zes de Widenfeld (Zweden) 6388 pnt. Zaterdagmorgen werd met het tweede gedeelte van de tienkamp 'n aanvang gemaakt. De nummers 110 meter horden en het discuswerpen werden vlot afgewerkt, doch 't pols stokhoogspringen nam de gehele mid dag, ja zelfs een gedeetle van de avond in beslag. Nog nooit werd in een wedstrijd van de tienkamp een hoogte bereikt van 4,20 meter, het geen de Fin Landstroem presteerde. Om kwart voor acht kon het speer- weipen aan de beurt komen, terwijl om tien uur de laatste serie van de 1500 meter was geëindigd. Hieronder geven wy de prestaties van Bob Mathias in dit Olympisch kampioenschap met tussen haakjes de resultaten van het wereldrecord van begin Juli. Hij w,erd tweede op de 100 meter in 10.9 sec. (10.8), 6e bij het vèrspringen met 6.98 m (7.143 m), le bij het kogelstoten met 15.30 m (15.211 m), 3e bij het hoogsprin gen met 1.90 m (1.898 m), 2e op de 11 m horden in 14.7 sec. (14.6), le bij het discuswerpen met 46.89 m (48.149), 3e bij het "polsstokhoogsprin gen met 4.00 m (3.742), le bij het speerwerpen met 59.21 m (59.097 m) en 9e op de 1500 meter in 4 min 50.8 sec. (4 m 55.3 sec.) Stepan, de Hongaarsen Szoke en Ju dith Themes, die Zaterdag zo prach tig zwom, maar Zondag uit vorm was en met moeite de imale haalde, de Amerikaanse Anderson, de Zuid Afrikaanse Harrison, en de Engelse Barnwell. DE RESULTATEN Joris Tjebbes plaatste zich Zater dag met een goede tijd in de demi finale. Daarin kwam hij tegen zeer sterke zwemmers. De Hongaar Ka- das, de Japanner Suzuki en de Ame rikaan Cleveland waren hem daarin te snel af, evenals de Rus Ballandin. Drie zwememrs, die de prachtige tijd van 58.3 sec. zwommen, moesten over zwemmen voor twee finale plaatsen. Of er ook snel gezwommen werd! Op de 100 meter vrije slag wonnen Irma Schuhmacher en Hannie Ter meulen haar serie. Koosje van Voorn werd in haar serie tweede. Er werd zeer snel gezwommen en Nederland mocht dan ook tevreden zijn met dit resultaat Irma Heijting-Schuhma- cher was met 1.06.7 de snelste Ne derlandse, maar Judith Ternes was met haar recordtijd toch sneller en ook de uid Afrikaanse Harrison was met 1.06.5 sneller. Ook de schoolslagzwemsters Lies Bonnier, Nel Garritsen en Rika Bruins zwommen zich Zaterdag in de demifinale. Zondag werd Nel Garritsen in de demi_finale verslagen door Eva Sze kely en Helen Gordon, De tij den waren resp. 2. min. 54 sec., 2 min. 57.8 sec., en 2 min. "59.3 sec. Nel bereikte hierdoor de finale. Ray- monde Vergauwen die voor België uitkwam, werd in dezelfde demi-fina le 5de met 3min. 02.6 sec. Zij is uit geschakeld. In de andere halve fina le konden Lies Bonnier en Rika Bruins zich niet handhaven. Zij wer den resp. 5de met 3.00.3 en 6de met 3.02.4. In de halve finale 100 meter vrije slag zwommen Irma Heijting-Schu- macher en Hannie Termeulen in de® zelfde serie. Winnares werd Joan Al- derson (Amerika) in 1 minuut 0,6.6 Tweede werd Irma in 1 mi nuut 06,7, derde Hannie in 1.07.1. Ju dith Ternes werd in deze serie vijfde, maar haar tijd van 1.07.4 was toch goed genoeg voor een finaleplaats. De Nederlandse zwemsters maakten de fout te uitsluitend op de Hongaar se te letten. Daardoor was Joan Al- derson hen in de finish te snel af. Koosje van Voorn werd in de andere serie slechts vijfde. In de finale zijn Irma en Hannie •zeker niet kansloos. Wanneer Judith Ternes zich niet geheel herstelt, zul len zij voornamelijk rekening hebben te houden met het jeugdige Zuid- Afrikaanse meisje Joan Harrison, Ka- talin Szoke en Angela Barnwell, die alle drie 1.07.2 op de klokjes brach ten en natuurlijk met Joan Alderson. SCHOLES EERSTE ZWEM- KAMPIOEN. Zondag werd de finale 100 meter vrije slag heren gezwommen. De Ame rikaan Scholes werd eerste in 57.4. Suzuki (Japan) werd tweede in de zelfde tijd, derde werd de Zweed Lars- son in 58.2 sec. Scholes had in de de mi-finale het Olympisch record op 57.1 gebracht!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 5