NIEUWS UIT ZEELAND PREDIKBEURTEN TECHNICI EN MACHINISTEN IN SPE BEËINDIGDEN LEERJAAR GASTEN UIT FOLKESTONE IN MIDDELBURG GEARRIVEERD ZATERDAG 26 JULI 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Het Drie-eilandenplan. Verschenen is het algemeen verslag van de afdelingen der Provinciale Staten over de onlangs verschenen mededelingen van Gedeputeerde Sta ten inzake de vermoedelijke kosten van uitvoering van het Drie-eilanden- Slan, het leggen van een dam tussen foord- en Zuid-Beveland en het ma ken van een brug tussen deze beide eilanden. Verschillende leden waren van oor deel. dat de door G.S. verstrekte me dedelingen wel erg pover waren. Twee leden pleitten voor het brugplan, an dere leden vreesden, dat uitvoering daarvan de grotere plannen van de baan zou helpen. Alle leden waren evenwel van oordeel, dat deze mate rie een rijksaangelegenheid is en op dat niveau behandeld moet worden. Van de zijde van G.S. werd verklaard, dat reeds jaren door het provinciaal bestuur gepleit wordt in den Haag voor uitvoering van het Drie-eilan den-plan. Een gedetailleerd rapport hebben G. S. niet uitgebracht in ver band met de hoge kosten. Andere le den pleitten voor afdamming van de gehele Oosterschelde, maar Gedepu teerden wijzen er daartegenover op, dat tevens Zijpe en Eendracht zouden moeten worden afgedamd om daar mede succes te hebben. Voorts wijzen zij er op dat geen enkele vaste ver binding met Noord-Beveland door provincie en streek kan worden ge schapen, omdat daarvoor steun van het rijk noodzakelijk is. Deze mede werking kon echter tot dusver niet worden verkregen. Gedeputeerde Sta ten geven de leden, die daarop wezen, toe, dat het Drie-eilanden-plan de kos ten der zeewering zou verlagen, maar wijzen er tevens op, dat mossel- en oestercultuur in de Zandkreek dan niet meer mogelijk zal zijn, terwijl ook de visserijbèlangen worden geschaad, wat trouwens ook het geval zou zijn bij afdamming van de Oosterschelde. TWEE VOLKSLIEDEREN. Eindles Technische- en Machinistenschool in Middelburgs Lutherse kerk. Honderden jonge kerels luisterden Vrjjdag in de Lutherse Kerk te Mid delburg, fier rechtop staande naar de Brabangonne en het Wilhelmus, die op het orgel werden gespeeld» terwyl de heer E. Visscher, directeur van de Technische- en Machinistenschool te Middelburg met zijn gasten, onder wie de ere-hoofdinspecteur van het technisch ondervvjjs in Oost-Vlaande ren, de heer Eug. Famelaer, de kerk betraden. Tijdens een bijeenkomst met de leerlingen werden liier de resultaten van het studiejaar bekend gemaakt. Als voorzitter van het schoolbe- Bankwerken IA: A. Maranus, Oost- stuur sprak de heer G. van Neder- i kapelle, prijs; A. Toutenhoofd, Westka- veen woorden van welkom tot de tal- pelle, prijs; P. D. de Leeuw. Middelburg, rijke aanwezigen, waarbij hij zich in prijs voor vlijt; W. Brand, Domburg; het bijzonder richtte tot de heer Fa- a w»"1 MirMoih,t melaer, wiens aanwezigheid door on derwijzend personeel en bestuur bij zonder op prijs werd gesteld. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. nog o~ vertegenwoordigers van de K.P.A de Vakopleiding Automonteurs, de Stichting Wegenbouw en de B.O.V.A. G., verder de Middelburgse wethouder van onderwijs, de heer J. W. Kögeler, burgemeester mr. W. J. E. Crommelin van Domburg, het voltallige leraren corps, talrijke ouders en andere be langstellenden. Tot zijn voldoening kon de heer .Visscher mededelen, dat de kopklasse van de automonteurs in haar geheel het schooldiploma be haalde en dat alle leerlingen boven dien kortgeleden in het bezit kwamen van het V.A.M.-diploma, een resul taat, waarvoor deze kranige klasse een hartelijk applaus in ontvangst kreeg te nemen. Na het bekendma ken van de uitslagen dankte de heer Visscher de employé's van de school voor de samenwerking in het afgelo pen jaar, waarna hij aan de afgestu deerden enige wijze woorden meegaf voor hun verdere leven. Na de pauze met verversing voerden nog diverse sprekers het woord. De heer van Ne- derveen voerde het woord namens het schoolbestuur en wethouder Kö geler namens het gemeentebestuur. Na 'n dankwoord van de heer van Ne- derveen was het de heer Famelaer, die met groot enthousiasme en met bezieling de jongeren wees op hun taak in het hedendaagse leven en dankte voor het spelen van het Belgi sche volkslied te zijner ere. Een ova tioneel applaus volgde op zyn geest driftige woorden. Vervolgens spraken de heer J. Mali namens de V.A.M. en een Ambonese en een Hollandse leerling namens hun collega's. Hier bij wekte de Ambonese leerling zijn zwakkere broeders op. vooral hard aan te pakken „om straks iets goeds uit Holland mee te nemen naar het vaderland". Namens de ouders sprak de heer L. C. Koster uit Vlissingen. Bevorderd van de le naar de 2e klas, timmeren IA: P. Schreijenberg, Bigge- kerke, prijs; L. Kodde, Nieuwland; 1. Goverse, Nieuwland, prijs voor vlijt; P. Roelse, Ritthem: B. Wondergem, Seroos- kerke (W.): J. C. Schoe, Middelburg; J. Arendse, Souburg; J. Schroevers, Arne- muiden; A. Geleijn, Vlissingen; F. L. Maas, Breskens; A. Hoefkens, Vrouwen polder; K. C. Dekker, Middelburg; L. L. A. Geleijns. Middelburg; L. v. d. Moe- re, Kamperland. 11 leerlingen niet be vorderd. Timmeren IB: J. W. Boone, Middel burg, prijs; J. J. Siereveld, Arnemuiden, prijs-, C. Francke, Arnemuiden; w. An- theunisse, Middelburg, diploma 3 jaar; B. J. W. Gideonse, Middelburg; J. P. Deij. Souburg: K. Pomvelse, Westkapel- le; J. Dmgemanse, Middelburg; J. Wal raven, Sint Laurens; L. Gesehiere, Zou- telande: P. A. Grim, Middelburg; J. Adriaanse, Middelburg; J. Mesu, Middel burg; L. K. van Vaardegem, Westkapelle, C. P. H. Mulder, Middelburg-, P. C. Paauwe, Middelburg; K. Moets'l, Middel burg. 7 leerlingen niet bevorderd'. Metselen I: H. van Waarde, Nieuwland, prijs: L. Pouwer, Ritthem, prijs; B. J. Bosschaart, Souburg: A. Dekker, Mid delburg; J. P. Deij, Souburg; C. Janse, Souburg; C. de Nooij^r, Middelburg, voor praktijk; I. Gideonse, Middelburg. 3 leer lingen niet bevorderd. Schilderen I: D. Stroo, Arnemuiden, prijs; W. Minderhoud', Westkapelle, prijs; J. A. Cammelot, Domburg; A. Mathijsse. Veere; G. Maranus, Aagtekerke; A. Geld of, Oostkapelle; P. Jansen, Middelburg; W. Kloeg, Vlissingen; J. Klopmeijer, Domburg; H. M. Hilleman, Middelburg, voor praktijk; A. Jansen van Galen, Mid delburg, voor praktijk. 1 leerling niet bevorderd. Electro-techniek I: P. de Visser, Bigge- kerke, prijs; M. Goedhart, Arnemuiden, prijs: A. A. Kodde, Domburg; S. J. Ak kerdaas, Domburg: C. Kant, Middelburg; J. Feij, Vlissingen; G. N. J. Nonnekes, Vlissingen: J. Griep, Vlissingen; J. Pou- welse, Middelburg: P. S. Castel, Sou burg; C. v. d. Matten, Vlissingen; J. van Ham,' Vlissingen; L. J. Pieterse, Vlissin gen; A. C. de Ridder, Arnemuiden; J. J. Meerman, Arnemuiden; B. Sturm, Aag tekerke: A. Minderhoud, Westkapelle; J. J. de Rijcke, Souburg; M. Kreeft, Mid delburg: J. J. F. Snijders, Midd'elburg; J. J. van Aartsen, Middelburg. Voorwaardelijk bevorderd: G. F. Dee- gens, Middelburg en H. F. Tillema, Mid delburg. 9 leerlingen niet bevorderd. In beslag nemen van onbeheerde rijwielen. Bij de rondvraag in de gemeente raadsvergadering van Vrijdag 25 Juli te Vlissingen, vestigde drs. P. Theune (V.V.D.) de aandacht op het in beslag nemen van onbeheerde fietsen langs de boulevards. Vreemdelingen weten dat niet en men schrikt ze af als men ze verbaliseert. Ook verzocht hij aan dacht voor de hokkenboel in de Coos- je Buskenstraat, waar op het trottoir een V.V.V.-kiosk, een reclame-voor werp en een telefooncel staan. De voorzitter zal de fietsenkwestie aan de politie voorleggen. Het is de bedoeling, dat de V.V.V.-kiosk zal ver dwijnen. Het reclame-object kan wel licht verplaatst worden. Nadat nog vragen gesteld waren over het ver plaatsen van een brievenbus bü „Bethesda". bouw van een galerij zon der bouwvergunning, verkeersborden bij het Wooldhuïs. het verschaffen van woningen-in-eigen-be.zit aan arbeiders en het in gebruik nemen van de Baily- brug bij de Keersluis en de nieuwe brug in de President Rooseveltlaan. volgde sluiting. gen: M. L. de Ronde, Middelburg: L. Christiaanse, Middelburg: L. Schoe. Vrouwenpolaer: F. Kopmels, Vlissingen; P. van Iren, Middelburg; J. Boone, Oost kapelle; B. Bullock, Middelburg; J. E. Aypassa, Middelburg: J. Roeting, Sou burg: J. Cysouw, Westkapelle; W. de Jonge, Schoondijke; J. A. v. o'. Welle, Middelburg voor praktijk. Voorwaardelijk bevorderd: J Ludik- huize, Oostkapelle; A. Vroon, Breskens A. de Wolf, Vlissingen. 4 leerlingen niet bevorderd. Geslaagd voor volledig diploma, leer ling-monteur (B.O.V.A.G,-examen). V/. Jobse, Westkapelle, prijs; *J. Wester- beke, Westkapelle, prijs; *S. Jongepier, Serooskerke; *J. H. Torbijn, Middel burg; L. Goedhart, Middelburg; *P. Meertse, Arnemuiden; *H. Wondergem, Oostkapelle; J. A .Overweel, Middelburg; *W. Pouwelse, Middelburg; H. Schout, Middelburg; *J. Duvekot, Vrouwenpol der; -s-J. Överbeeke, Arnemuiden: *P. Kaljouw, Grijpskerke; «M. P. Leendert- se, Kamperland: -*P. Hendrikse, West kapelle; *J, Faasse, Westkapelle; *J. Provoost, Domburg'. °S. Kodde, Zoute lande; *J. C. Dellebeke, Vlissingen; *C. Cornelisse, Middelburg. De met gemerkten slaagden tevens voor het theoretische gedeelte hulpmon teur (B.O.V.A.G. Wezel, Middelburg: L. Jobse, Aagtekerke: W. de Bree, Souburg; J. de Hollander, Öostkapelle; C. A. de Bruine, Kamperland; P. J. Mesu, Oostkapelle: E. Maas, Breskens; J. Polderman, Middel burg; F. van Zuidland, Middelburg; P. Roelse, Westkapelle: K. Brasser, Kle- verskerke; M. K. H. Boone, Souburg; J. Wielemaker, Koud'ekerke; P. J. Wis- pelaere, Vlissingen. Voorwaardelijk bevorderd; S. H. J. Zuidweg, Lewedorp en J. Melse, Vrou wenpolder. 10 leerlingen niet bevorderd. Bankwerken IB: J. A. de Koning, Mid delburg, prijs; M. Mol, Middelburg, prijs; C. Wielemaker, Koudekerke; J. Poer- stamper, Middelburg; J. Hiemstra, Vlis singen; H. Verton, Middelburg; W. D. Caljouw, Middelburg; P. v. d. Meulen, Vlissingen; E. van Zweeden, Souburg; J. Wouters, Biggekerke; J. F. Bostelaar, Middelburg: Chr. Kasse, Veere; J. Fuchs, Middelburg; C. J. C. Dommisse, Vlissin gen; P. Steenaard, Vlissingen; G. Bos, Middelburg; M. R. Krol, Souburg. Voorwaardelijk bevorderd: D. van Bo ven, Souburg; W. Goedhart, Ritthem; M. W. Kunst, Middelburg en J. P. Risseeuw, Middelburg. 9 leerlingen niet bevorderd. Bankwerken IC: G. J. A. Minx, Mid delburg, prijs; F. Hutuely, Koudekerke; P. H. Maipau, Koudekerke: A. Meijers, Aagtekerke; J. Tabak, Vlissingen; P. Ma- laihallo, Vlissingen; A. de Meulmeester, Vlissingen; F. Hitalessy, Koudekerke; C. Carbaat, Souburg; H. Janse, Souburg; F. Jongepier, Aagtekerke; J. Römer, Mid delburg; S. Telapary, Middelburg: P. J. M. Koster, Vlissingen; L. Tauran, Vlis singen; J. Kooman, Vlissingen; H. Na- nuru, Middelburg. Voorwaardelijk bevorderd: Damman, Middelburg en F. K. Schipper, Vlissin gen. 9 leerlingen niet bevorderd. Gediplomeerd voor timmeren: J. Job se, Oostkapelle, prfjs; A. P. v. d. Swa- luw, Lewedorp, prijs; A. H. Verboven, Vlissingen; H. Francke, Oostkapelle; J. Passenier, Domburg; P. J. Verstraate, Westkapelle: J. H. B. v. Kamer, Middel burg; P. Poortvliet, Arnemuiden; A. v. d. Hage, Domburg; J. H. Louwerse, West kapelle; G. Wattel, Middelburg; F. Hou terman. Meliskprke; P. de Visser, Vrou wenpolder; P. Meeuwse, Nieuwland; C. Leijnse, Souburg; A. J. v. d. Vliet, Sou burg; G. Jasperse, Vlissingen; C. Verha- ge, Aagtekerke; G. Gesehiere, Koudeker ke; P. Louws, Zoutelande; J. van Maris, Vlissingen; C. L. van Asperen, Veere. 4 candidaten afgewezen. Gediplomeerd voor metselen: A. Lie- vense, Westkapelle; J. Kleinepier, Bigge kerke; J. Sparrentak, Koudekerke; F. A. Priester, Middelburg; C. J. C. van Scha- gen, Oostkapelle, prijs voor vlijt; P. Poortvliet, Vlissingen; C. de Jong, Vlis singen; J. Bolleurs, Vlissingen, alleen verklaring voor praktijk. Gediplomeerd voor schilderen: A. Pro voost, Domburg; P. Kerkhove, Vlissin gen; J. Provoost, Breskens; J. Dronkers, Grijpskerke, prijs voor vlijt; A. Janse, Vrouwenpolder; L. Poortvliet, Middel burg; L. Vermaat, Souburg; L. Davidse, Sint Laurens; G. Smolders, Middelburg; Veerhoek, Middelburg, alleen verkla ring voor praktijk. Gediplomeerd voor electro-techniek: J. W. Adriaanse, Souburg; P. de Buck, Big- rikzee; J. van Kalkeren, Goes: K. de De uitslagen bij de machinisten. Geslaagd voor het school-diploma klas se IIA: J. Casteleijn, Vlissingen, prijs: W. van Nek, Vlissingen; B. C. Marcus, Den Haag, prijs: H. p'. Nieuwenhuize, Krabbendijke; J. Hoornweg, Middelburg, prijs; C. P. de Jager, Middelburg; J. van Boven, Vlissingen: L. L. C. Koster, Vlis singen, prijs; J. Neve. Middelburg: F.. Timmer, Vlissingen; F. van 't Hof, Mid delburg; G. Dommisse, Vlissingen; H. Leversterjn, Den Haag; B. M. Boone, Souburg; F. Gabriëlse, Oóstburg; A. van Duren, Oostburg; K. Krijger, Middel burg. Klasse IIB: P. D. Platteeuw, Wolfaarts- dijk, prijs; A, J. Wolf, Middelburg: M. J. Noordhoek, Kortgene; J. Wortman, Goes-, S. Roelse, Domburg; H. L. La- grand, Axel: H. M. Boldbrik, Middelburg: P, Witte, Goes; G. W. Lakké, Goes; J. A. van Oost, Nieuwerkerk; R, Evertscrt, Bergen op Zoom: J. Dirfgemanse, Mid delburg; L. Janse, Middelburg: M. J. Galjard, Zierikzee; M. Weug, Vlissingen; G. M. M. Stok, Deurne; J. van Boven, Vlissingen; J. v. d. Woestijne, Oostka pelle: G. Modderkreeke, Nieuwdorp. 18 I candidaten niet geslaagd voor het school- diploma. Geslaagd voor het staats-diploma: M. Weug, Vlissingen; G. M. M. Stok, Deur ne; G. Modderkreeke, Nieuwó'orp; H. J. M. van Beveren, Middelburg; C. Rijks- dijk, Middelburg-, W. v. d. Velde, Mid delburg, lof: G. J. de Regt, Kotudekerke: A. H. Schrijver, Middelburg, lof; I. v. d. Berge, Vlissingen; P. de Pagter, Dom burg; L. Harpe, Biggekerke; J. Kluijf- hout, Koudekerke, lof; C. P. Everaars, Veere; G. H. Germing, Middelburg, lof; J. W, J. Jansen van Rosendaal, Middel burg; B. D. de Leeuw, Den Haag; 1. Ovaa, Zoutelande; A. Huibreehtse, Vlis singen; H. Hengeveld, Vlissingen; J. C. Kosten, Hansweert; L. L. C. Koster, Vlis singen-, G. Dommisse, Vlissingen; K. Krij ger, Middelburg; J. van Boven, Vlissin gen; A, van- Duren .Oostburg; J. Hoorn weg, Middelburg: B. M, Boone, Souburg. Bevorderd naar de 2e klas, afdeling practijk: J. Houtekamer, Wolfaartsdijk, prijs; P. Kouijzer, Zierikzee, prijs; A. Berg, Gouda, prijs; C, P. J. M. Everaert, Terhole, prijs; M. P. Meijer, Oostkapelle: J. J. Potter, Hansweert; M. H. Roeting, Souburg; L. P. Koster, Vlis singen; G. L. Berrevoets, Zierikzee; P. J. Bolijn, Ouwerkerk: J. P. Faas, Kou dekerke; H. C. de Bruijn, Bergen op Zoom; P. J. M. Bruijsrogge, Goes; A. de Coninck, Goes; J. M. ten Haaft, Hoek; Bunders, Den Haag. Voorwaardelijk bevorderd: S. Sies, Zie- Middelburg GROOT MODERAMEN BENOEMD De op grond van de nieuwe kerk orde gekozen centrale kerkeraad van de Ned. Herv. gemeente te Middel burg koos uit zijn leden een groot moderamen (uitgebreid bestuur), waarin de volgende heren zitting heb ben: ds F. Don, praeses; ds J. van Woerden, assessor; de heer J. Jon kers scriba, en de heren B. G. Scher mers, A. Sorber en H. Smits, leden. Vlissingen DIPLOMA'S HUISHOUDSCHOOL. In de gemeentelijke Industrie- en Huis houdschool te Vlissingen werden voor 1 eerst getuigschriften uitgereikt. De wethouder van onderwijs, de heer W. Poppe overhandigde aan de volgende leerlingen het getuigschrift voor d'e pri maire opleiding: A. Adriaanse, R. v. d. Berg, A. Bimmel, Z. Boelman, R. Bon- gers, C. Brasser, B. van Brenkelen (met lof). T. de Buck, E. Hakkenbrak, D Har- tog, T. Kooman, W. Maas, T. de Nooyer. G. de Pagter, A. Reyerse, M. Roos (met lof), N. Sommeyer, T. Tromp, J. de Vis ser, D. Vos, H. Wassink (met lof), I. de Wit. J. Lenaerts, R. Adriaanse, R. Arend- se, L. de Baar, W. Baljé, I. de Boer, T de Boer. B. Braat, F. Bijker, G. Duve kot, J. Goedbloed, A. La Soe, R. de Leng, T Rijnders. G. van Schagen, A. v. Staal (met lof). C. Tax, C. Theune (met lof), N. Ulderink, C. de Witte, C. van Belzen, R. Bertijn. A. de Beïj, J. de Bruyne. A. van Driel, M. Dupont, N. Fritz, L. Floresse, A. Gunst, C. v. d. Hoeven, W. Kruit, M. v. d. Meule, C. Meijnderts, G de Ridder, A. Theune, B, Ventevogel, R. Verhage, N. Verhage, C. de Vries (met lof), R_ Weimar, J. v. d. Woestijne, C. Zanders, R. Aerssens en M. Portier. Afgewezen werden 2 leerlingen. Aan 3 leerlingen zal het getuigschrift alsnog worden uitgereikt, indien ze een speciale opdracht goed zullen uitvoeren. Van de geslaagde leerlingen zijn er 82 toegelaten tot d'e secundaire opleidin gen: hulp in de huishouding en naaister. Marktberichten VISMIJN VEERE. 25 Juli. Export garnalen, aanvoer 973 kg., 123—159. Schar, aanvoer20 kg., 34 Bot, aanvoer 5 kg., 16. Schol, aanvoer 61 kg., 19—34. Middel tong, aanvoer 184 kg., 78—167. Rog, aanvoer 26 kg., 16—17. Poon, aanvoer 7 kg., 22. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Bij spoedgevallen is te Vlissingen te bereiken de heer J. J. Vader arts, Badhuisstraat 88, tel. 2472. Te Middel burg is te bereiken de heer J. Z. S. Pel arts. Rouaanse kade 11, tel. 2585. Te Koudekerke, Westkapelle en Zoutelande is te bereiken de heer M. Huygens, arts te Westkapelle, „de Wiezei", tel. K 1188-316. Te Veere, Serooskerke en Oostkapelle is te be reiken de heer M. A. v. d. Sluys, arts te Veere, Markt A 155, tel. K 1181— 271. APOTHEKEN Vlissingen: Apotheek Walstraat 54, tel. 2010; Middleburg: Apotheek Van der Harst, Korte Delft 12, tel. 2789. EEN VERRASSEND ENTREE. Hartelijke woorden van welkom. De sportweek MiddelburgFolkestone is gisteren begonnen en als de Engelse gasten ergens onmiddellijk furore mee hebben gemaakt b(| de eer ste stap, die zij in de Zeeuwse hoofdstad zetten, dan was het wel met Miss Trude Noons' Full Troop of Highland Dancers, onder commando van Ho nourable Piper.Major M. Nicholson T. D. Nauwelijks immers waren de zes bussen, waarin het grote gezelschap van Oostende naar hier was gebracht, by de Statenzaal gearriveerd, of als eerste stapte een groep van zeer jeugdige doedelzakspelers en -speelsters en dansertjes uit. Zjj schaarden zich in slagorde en namen uit volle borst doedelzak spelend bezit van de Statenzaal Nauwelijks waren zij en de overige Folkestoners binnen, of reeds arri veerde de laatste der estafettelopers, die een boodschap van de burgemees ter van Folkestone aan de Commissa ris der Koningin hadden over te bren gen van de provinciale boot te Vlis singen naar de Statenzaal. De Commissaris der Koningin las deze boodschap voor, waarin gewaagd werd van de goede betrekkingen tus sen Middelburg en Folkestone en de hoop werd uitgesproken, dat deze sportweek in alle opzichten een succes zou worden. Jhr. mr. A. F. C. de Casembroot hield hierna een toespraak, waarin hij er aan herinnerde, dat het geluid van de doedelzakken het eerste vrijheids- geluid was, dat in Middelburg weer klonk, toen de Highland Division de stad in bezit had genomen. De Com missaris zong vervolgens een loflied op Kent, waar hij herhaaldelijk ge weest is en zelfs de befaamde hop heeft geplukt. Hf wees op de faam der Kentse regimenten en op de schoonheid van het landschap en zei- de Kent lief te hebben als zijn eigen land. Met de beste wensen voor de ko mende dagen besloot hij dit welkom. De waarnemend burgemeester van Folkestone beantwoordde deze toe spraak met enkele woorden en de burgemeester van Middel bur", mr. dr. Bolkestein, voegde daar tenslotte de zijne aan toe. Daarna begaven de Engelsen zich naar de bussen, waar zij hun bagage ophaalden en vervolgens met hun gastheren en gastvrouwen hun tijde- delijke home op gingen zoeken. De verkeersgroep van de Rjjkspolitie zorgde voor een onberispelijk escorte tijdens de rit van Vlissingen naar Middelburg. Des avonds gaf de mu ziekvereniging „Onda" een concert op de Markt, dat grote belangstelling trok. Om negen uur voerden 58 tam boers een trommelmars op de Markt uit, terwijl de dag besloten werd met een sportdemonstratie. Die trommelmars was voor Middel burg een evenement. Het was namelijk in geen 42 jaar voorgekomen, dat dit werkstuk van de bekende componist en dirigent Morks in de Zeeuwse hoofdstad op deze wijze tot uitvoering De ouden van dagen van OostkapeUc hebben dezer dagen een geslaagd uit stapje naar de Wouwse Plantage maakt. WALCHEREN gekerke, prijs voor vlijt; A. Spruijt, Oost kapelle, prijs voor vlijt; H. Dunnes, Vlis singen; A. J. Ladenberg, Ritthem; H. J. Seijbel, Middelburg; A. J. Walraven, Mid delburg: A. Simonse, Biggekerke: J. van Vlaanderen, Koudekerke; A. Kokelaar, Koudekerke; A. J. C. v. d. Broecke, Veere; J. J. Schotman, Vlissingen; W. Liplijn, Middelburg: J. P. Meijers, Sou burg; G. d'e Jonge, Vlissingen: J. Dor- land, Souburg; J. Mesu, Middelburg. 6 candidaten afgewezen. Gediplomeerd voor bankwerken: A. Voogdt, Hoofdplaaa, prijs: L. Minneboo, Souburg; W. G. L. Spierens, Middelburg; Berg, Middelburg; A. Karelse, Nieuwland; J. Stokman, Vlissingen; J. A. Bieze, Vlissingen; P. Sanderse, Middel burg; C. A. Karelse, Middelburg; A. Simpelaar, Middelburg; J. Louwerse, Se rooskerke (W.); L. Meijers, Veere; F. Uil, Middelburg; R. L. Milh, Vlissingen; J. van Praet, Vlissingen; W. F. Antheurrisse, Middelburg; D. C. Hondsmerk, Middel burg; G. J, Baan, Middelburg; N. T. Phil, Middelburg; B. Melse, Middelburg, priis voor vlijt; A. J. Blind, Vlissingen. 9 can didaten afgewezen. Bankwerken, bevord'erd naar de kop klasse: A. Theune, Arnemuiden: J. Tou tenhoofd, Westkapelle; J. Hengst, West kapelle: C. Scheers, Vlissingen; J. v. d. Kooy, Vlissingen; P, W. Veen, Vlissin- Kok, Vlissingen; T. G. Jarigsma, Epe; M. van Lammeren, Halsteren; A. Nikiju- luw. Middelburg; A. Verstrijnge. Groede; J. D. Loupatty, Middelburg; M. Titihe- ru, Koudekerke. 9 leerlingen niet bevor derd. Bevorderd naar de 2e klas, afdaling theorie: R. Philippi, 's-Heer Arendsker- ke; P. C. A. M. Adriaansens, Terneuzen: M. Bronke, Souburg, prijs; C. Boogaard, Aagtekerke, prijs: J. J, Traas, Middel burg; H. Steens, Bergen op Zoom; J Hengst, Westkapelle; A. Flipse, Middel burg; N. Steenblok, Nieuwdorp; C-hr. M Coomans, Domburg. Voorwaardelijk bevorderd: G. Geuze, Middelburg; C. L, v. d. Wekken, Kerk- werve; B. Wilmot-Klink, Goes; W. M. Ponse, Midd'elburg; J. de Boer, Vlissin gen; J. Dingemanse, Middelburg; J. J. Siereveld, Goes; W. Boussen, IJzendijke; E. L. Samu-Samu, Koudekerke; R. Vatte- roth, Middelburg; C. Woittiez, Breskens; J. Talahatu, Koudekerke; W. A. Kreefft, Middelburg: E. Aypassa, Middelburg; A. Meerman, Vlissingen. Bevorderd van de voorbereiding naar de le klas: A. L. H. Kempees, Domburg; G. J. Nahumury, Middelburg; W. E Hü- ber, Vlissingen; E. Maipauw, Koudeker ke; L. Douw, Veere; B. Franciscus, Kou dekerke; T, G. J. Swart, Vlissingen; A. W. Waardenburg, Middelburg ZONDAG 27 JULI Gereformeerde Kerk: Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Veldhuijzen; Domburg 10 en 2.30 ds. v. Til; Gapinge 9.30 en 2 ds. Spoelstra; Grijpskerke 10 leesd., 2.30 ds. Meister; Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Nawijn; Meliskerke 9.30 er 2.30 ds. v. Nes; Middelburg (Hof plein) 9.30 ds. Meister, 2.30 cand. Vos (Noorderkerk) 9.30 cand. Vos, 5 ds. Meister; (Lutherse Kerk) 7.15 drs. v. d. Berg; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 drs. v. d. Berg; Oostka pelle 10 en 2.30 ds. Dercksen; Seroos kerke 10 en 2.30 ds. v. Wouwe; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Boon (H.A. en Dankz.); Veere 10 en 2.30 ds. Streef kerk; Vlissingen 9.30 en 5 ds. v. d. Schaaf; Vrouwenpolder (Ned. Herv. Kerk) 2 en 7 cand. Heizen; Westka- Ëelle 9.30 en 2.30 ds. Pontier (H.A. en 'ankz.Zoutelande (Ned. Herv. Kerk) 4.30 ds. v. Nes. Gereformeerde Kerk (Art. 31): Souburg 9.45 en 2.30 ds. Kouwenho- ven; Vlissingen 8 en 4.45 ds. Kou- wenhoven. Gereformeerde Gemeente: Aagte kerke 9.30, 2 en 6 leesdienst; Arne muiden 9.30, 2 en 6 leesdienst; Melis kerke 9.30, 2.30 en 7 leesdienst; Mid delburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Rijksen; Oostkapelle 10 en 2.30 leesdienst; Vlis singen 9.30, 2.30 en 6.30 leesdienst; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesdienst. Chr. Gereformeerde Kerk: Middel- buig 10 en 3 ds. Slagboom; Vlissin gen 9.30 en 5 ds. de Vuyst; Arnemui den 6.15 ds. Slagboom. Ver. van Vryz. Hervormden: Mid delburg geen dienst; Vlissingen geen dienst; Evang. Luth. Gemt Mid delburg 9 ds. v. Empel; Vlissingen 10.30 ds. v. Empel. Doopsgezinde Gemeente: Middelburg 10.15 mej. dr. Bakker; Vlissingen 10 ds. de Boer. Hersteld Apostolische Zendingsge meente: Vlissingen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Leger des Heils: Vlissingen 10 heildienst, 4 openb. samenkomst, 7.30 verloss. samenkomst. Het Kruisleger: Middelburg 10 Wij- dingsd. 7.30 afscheidssamenkomst; Stafkapt. Bakker, Welkom kolonel Schuil. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 ds. Don, 2.30 ds. Kalkman; Arnemuiden 10 en 6 dhr. Stekelenburg. 2.30 ds. Pijnacker Hordijk. Biggekerke 10 ds. Hartjes. 2 ds. Witteveen (HD.). Dom burg 10 ds. Braakman, 7 ds. de Boer. Gapinge 2 ds. Richard (Voorb. H.A.). Grijpskerke 10 en 2.30 dhr. Alewijn. Kleverskerke 10 ds. Snijders. Koude kerke 10 ds. Jonker, 10 Jeugdkerk, 7 ds. v. Dijl (jeugdd.). Vlissingseweg 2.30 ds. v. Dijl. 't Zandt 10 ds. v. Kooten, 10.15 Jeugdkerk, 7 ds. Durk- stra (Voorb. H.A.). Meliskerke 10 en 2.30 dhr. Barnard. Oostkerk 10 ds. v. Woerden, 7 ds. Sneller. Concertzaal 10 ds. Beekenkamp. Nieuw- en St. Joos- land 10 ds. Pijnacker Hordijk, 2.30 geen dienst. Oost- en West-Souburg,, 9.30 en 11 ds. de Stoppelaar. 9.30 „Re- hoboth" jeugdkerk. 7 ds. v. Woerden (jeugdd.). Oostkapelle 10 en 7 ds. Richard. Serooskerke 10 en 2.30 ds. Warners. St. Laurens 10 en 7 (H.A.) ds. Kalkman. Veere 2 ds. Snijders. Vlissingen St. Jacobskerk 10 ds. Moll, 7 ds. Hartjes. Engelse kerk 9.30 voor jongeren. Noorderkapel 9 en 10.30 ds. v. Dijl. Havendorp 10 dhr. le Roy. Vrouwenpolder 10 ds. de Boer (voorb. H.A.). Westkapelle 9.30 leesd., 2.30 ds Richard. Zoutelande 9.30 en 2.30 ds. Wagener. werd gebracht Wel heeft men het vroeger alleen met kleine trommels gedaan, maar op een wijze zoals het thans geschiedde, was het als het ware een noviteit voor het Zeeuwse pu bliek. Het behoeft nauwelijks betoog, dat de uitvoerenden hier zeer veel eer mee inlegden en dat zij met een luid applaus werden beloond. De sportdemonstraties die na een mars van de drumbands door de stad werden gehouden, werden gegeven door de vereniging „Achilles". Mid delburg; „Medioburgum", Middel burg: „Astrow", uit Souburg en „V.T. V." uit V5issingen. Zij bestonden uit dansen voor de jonge meisjes, uit brug-oefeningen voor dames, uit vrije oefeningen voor heren en uit de bekende knots-oefening van het Ko ninklijk Nederlands Gymnastiekver- bond. Deze sportdemonstraties trok ken, evenals de uitvoering van de trommelmars, een duizendkoppig pu bliek, dat na elke geslaagde oefening de uitvoerenden zeer hartelijk toe juichte. De trommelmars en de oefeningen, alsmede het door „Onda" gegeven concert hebben de eerste avond van sportweek MiddelburgFolkestone flinke bedrijvigheid in de binnenstad gebracht, die door die drukte een bui tengewoon gezellige aanblik bood. Nieuws In een Nofedop In Assam worden dorpen geteisterd door wilde olifanten en tijgers, die door overstromingen uit de bossen verdreven zijn. Twee vrouwen zfln reeds om het leven gekomen en drie personen zijn door een tijger toegetakeld. Op een weg zag een motorrijder tot zijn grote schrik plotseling een 3 meter lange python. Hij reed bijna over de staart van het dier, dat ijlings het hazenpad koos. Bij Kon. Besluit is bepaald, dat de advo catenwet van 23 Juni 1952 in werking zal treden op I October a.s. 9 Porto Rico, een der grote Antillen, dat in 1898 door Spanie, na het verliezen van de Spaans-Amerikaanse oorlog, aan de Verenigde Staten werd afgestaan, heeft ingevolge het Amerikaanse Congres, de status van een zelfbesturend gemene best, binnen het verband der V.S. gekre gen. Porto-Rico blijft zonder stemrecht vertegenwoordigd in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden. Het heet voortaan officieel „Gemenebest van Por- to-Rico. 0 Om redenen van practische aard heeft het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening besloten de overname van gesmolten slachtreuze! door het Centraal bureau voor de mar garine, vetten en oliën met ingang van 9 Augustus a.s. stop te zetten. In Rot terdam is Vrijdag de eerste paal geslagen op de hoek Meent—Goudsesingel—Lom bardkade voor het grote bouwobject, dat na de verwoesting van Rotterdams 'cen trum als een combinatie van woning- en bedrijfsbouw wordt aangevangen. 0 De laatste van cte honderd locomotieven, die de Indonesische regering heeft besteld oij de firma Krupp, vertrekt vandaag per schip uit Amsterdam naar Indonesië. FILMS IN ZEELAND Drie Technicolors. MiUionnairs gevraagd (Painting the clouds with sunshine), een Ameri kaanse film van David Butler. Een plezierig niemendalletje in kleuren, een vrolijke musical met be kende liedjes, aardige shownummers en min of meer bekende grapjes. De lieftallige Virginia Mayo is één van de meisjes, die op mannenjacht trekt en daarbij Dennis Morgan en de knappe danseur Gene Nelson op haar pad vindt. Szöke Szakall heeft een belangrijk aandeel in de humor van deze vacantiefilm. (Electro, Middelburg). Djenghis Khan, de veroveraar (The golden horde), een Amerikaanse film van George Sherman. Deze boeiende kleurenfilm ver plaatst ons naar het begin van de 13e eeuw toen de legerscharen der Tartaren opdrongen naar het be schaafde Westen. Enkele dappere Kruisridders willen dat niet lijdelijk aanzien en dat is het begin van een zeer romantische avonturenroman, waarin een betoverend schone prin ses een beslissende rol speelt. Ann Blyth, David Farrar, George Mac- ready e.v.a. spelen de hoofdrollen. (Alhambra, Vlissingen). Met de blanke sabel (The last out post), een Amerikaanse film van Lewis Foster. Opnieuw een avonturenfilm over dc Amerikaanse Burgeroorlog en de derde Technicolor deze week. Zij schetst de tegenstelling tussen twee broers, de ene in dienst van de Zui. delyken, de andere werkzaam voor de Noordelijken en bevat een reeks spannende scène's, waarvan vooral de aanval van de Apache-Indianen spectaculair verfilmd is. Ronald Rea gan, Rhonda Fleming en Bruce Ben- nette in de hoofdrollen. (Luxor, Vlis singen). Peking Express, een Amerikaanse film van William Dieterie, bespraken wij reeds kortgeleden. Het verhaal is in hoge mate actueel en leert ons enkele mensen met uiteenlopende ka rakters in de sneltrein naar Peking kennen. Corinng Calvet, Joseph Cot- ten Edmond Gwenn zijn de voor naamste figuren in dit verhaal met spannende episodes (Schouwburg, Middelburg). KERKNIEUWS NED .HERV. KERK Ds C. J. van Roijen, voorganger van de Vrijz. Hervormden te Amersfoort, heeft het beroep naar de Ned. Hei*v. Kerk te Zierikzee aangenomen. CHR. GEREF. KERK Bedankt voor Zaamslag cand. H. C. v. d. Ent, te Barendrecht, die het beroep naar Werkendam aannam. DE SCHORSING VAN DS A. A. LEENHOUTS Blijkens de officiële tekst van het besluit, waarbij ds A. A. Leenhouts, Gereformeerd predikant te Soest, af komstig uit Schoondijke en vroeger te Middelburg als zodanig werd ge schorst. is dit besluit gegrond op de overweging, dat ds Leenhouts on danks herhaalde vermaningen in het vervullen van zyn ambtelijke roeping voortdurend heeft geweigerd te belo ven, dat hij voortaan zijn dienst in de Gereformeerde kerk te Soest in alle delen getrouw vervullen zou. Ook voor wat de bearbeiding van de ge meente aangaat en met betrekking tot de interkerkelijke arbeid zou hij anders gehandeld hebben dan in over eenstemming met de besluiten van de plaatselijke kerkeraad. Het besluit maakt er verder gewag van, dat ds Leenhouts in deze houding ondanks alles volhardde. Nagekomen advertentie. Met grote droefheid geven wij kennis van het heengaan van onze lieve, zorgvolle Man en Vader, CORNELIS ADRIAAN KASSE, in de leeftijd van 48 jaar. Allen, die hem gekend hebben, zullen beseffen, wat wij in hem verlie zen. C. KASSE—BLOK KEES en JO. NEL en KEES. 's H -Arendskerke, 25 Juli 1952. Liever geen bezoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 3