Zeeuwse Groene Kruis heeft meer financiële armslag nodig GELDEN VERWERKT ZONDER TOESTEMMING VAN DE RAAD 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 26 JULI 1952 GROENE KRUIS VLAGDE TE GOES. telijk tegen verklaard, daar het werk van de plaatselijke verenigingen h. i. hierdoor in het gedrang komt. Vele afdelingen maakten bezwaar tegen invoering met terugwerken de kracht. Langdurig werd hiei'over in de vergadering gesproken. Over het al gemeen was men wel overtuigd van het nut om het Kruiswerk uit te breiden, doch de financiën van di verse afdelingen bleek het grote struikelblok te zijn. Uiteindelijk be sloot het hoofdbestuur dit voorstel aan te houden tot een volgende, buitengewone algemene vergadering, waarin ook de vaststelling van nieu we statuten aan de orde komt. Er bleken nl. ook op de ontwerpsta tuten tal van amendementen te zijn binnengekomen. Bezwaren tegen verhoogde afdracht door de afdelingen De Provinciale Zeeuwse Vereniging „Het Groene Kruis" die zich in haar streven naar steeds verdere verbetering van de volksgezondheid in onze provincie, haar eenvoudig begonnen werk nog geleidelik ziet uitbreiden, begint het aan financiële middelen te ontbreken. De afdrachten van de plaatselijke afdelingen, welke de laagste in ons land zgn en reeds van vóór de oorlog dateren, zouden daarom verhoogd worden. In de Vrydag te Goes gehouden algemene vergadering Is dit punt een onderwerp van langdurige discussies geworden. Het bestuursvoorstel om het quotum voor de afdelin gen van 10 op 25 cent per lid en per jaar te brengen, ontmoette in verband met de financiële positie van de afdelingen, zoveel bezwaren uit de verga dering dat deze kwestie tot een volgende buitengewone vergadering moest worden aangehouden. Intussen betekende dit ook, dat de begroting 1952 op verschillende onderdelen beknot moest worden. Voor de vergadering in het „Schut tershof" werd het provinciaal be stuur met het Goese afdelingsbe stuur officieel ten gemeentehuize ontvangen. D# loco-burgemeester, wethouder J. J. van Melle sprak hierbjj zijn bewondering uit voor het werk dat bet Groene Kruis in een halve eeuw voor de volksgezondheid heeft verricht. Voorts gewaagde hij met dankbaarheid van het werk van de plaatselijke afdeling, die thans zijn vijftigjarig bestaan herdenkt. De provinciaal voorzitter, jhr. R. Roëll beantwoordde deze toespraak waarbij hij ook hulde bracht aan de Goese afdeling en zijn beste wen sen voor de Groene Kruisafdeling aanbood. De voorzitter van de afdeling Goes, dokter A. Looijen, dankte voor de vriendelijke woorden. DE VERGADERING. In zrjn openingswoord voor de vergadering kon de voorzitter, jhr. Roëll o.m. in het bijzonder welkom heten .de heer D. Th. Schelfhout, voorzitter van het Zeeuwse Wit Gele Kruis, wethouder A. Buys, namens het gemeentebestuur van Goes en ds. Coolsma van de Prov. Brabant se vereniging Het Groene Kruis. Verder stelde de voorzitter met voldoening vast, dat met de 77 aan gesloten afdelingen thans ongeveer 2/3 van de Zeeuwse bevolking wordt bereikt. Vele problemen als rheuma- bestrijding, de geestelijke voiksge. zondheid, een Medisch Opvoedkundig Bureau, de gebrekkigen en oudelie- denzorg zullen in de toekomst nog de aandacht gaan vragen. Daarom zal de overheid morele en financiële hulp moeten blijven bieden. Nadat dokter A. Looyen namens de ontvangende afdeling Goes een welkom aan de afgevaardigden had toegeroepen, werd met de afwerking van de agenda begonnen. Uit het uitvoerige jaarverslag van de secre taris, de heer A, de Lange, stippen wtf aan dat het ledental steeg van 40098 tot 42054. Verschillende cur sussen werden gegeven, zowel voor moeders, vaders als voor de wijk verpleegsters. Voor de dienst der geestelijke volksgezondheid wordt getracht sa men met het N. Brabantse Groene Kruis een psychiater in volledige dienst aan te stellen. Bij het werk van de Zedelijke Volksgezondheid (bestrijding geslachtsziekten) valt helaas nog een toename van het aantal nieuwe gevallen te consta teren, voornamelijk in Zeeuwsch- Vlaanderen, terwijl dit elders in het land afneemt. De rekening van de penningmees ter, de heer P. L. Abrahamse, wer den goedgekeurd. BEZWAREN TEGEN VER HOGING QUOTUM. Het voorstel van het hoofdbestuur om het quotum voor de afdelingen met ingang van 1 Jan. j.l. te bren- S'en van 10 op 25 ct. per lid per aar, ter financiering van het zich uitbreidende Kruiswerk, ontmoette vele bezwaren. De afd. 's.Heer Arendskerke had zich reeds schrif- Weer een premieregeling voor woningverbetering. Dank zij particuliere g'ften. De heer Joh. P. Ventevogel (C.H.), richtte als lid van de gemeenteraad een schriftelijke vraag tot B. en W. over de nieuwe mogelijkheid tot het verkrijgen van premie voor woning verbetering en tegelijk informeerde hfl naar de bereidheid van B. en W. om aan die premieregeling mee te werken. B. en W. hebben daarop schriftelijk geantwoord ,dat het rijk destijds op hield met het verstrekken van pre- miën voor woningverbetering aange zien de financiële lasten te groot wer den. Thans is bekend geworden, dat het rjjk daartoe in staat gesteld door schenkingen van enige particulieren, die onbekend wensen te blijven weer tot het verstrekken van premiën wil overgaan. De regeling zal iets af wijken van de vroegere voorschriften. De premie welke de gemeente aan de belanghebbende toekent zal 50 (in plaats van 60 bij de oorspron kelijke regeling) bedragen van de ver- beteringskosten, met dien verstande, dat geen premie wordt toegekend voorzover deze kosten per te verbe teren woning meer dan 2800.(in plaats van 2400.bij de oorspron kelijke regeling) of minder dan 201 bedragen. De maximum premie be draagt derhalve 1400, De premie wordt voor 2/3 gedeelte (in plaats van gedeelte bij de oor spronkelijke regeling) gedragen door het rijk daartoe in staat gesteld door de genoemde particulieren en van 1/3 gedeelte (in plaats van gedeelte bij de oorspronkelijke rege ling) door de gemeente. B. en W. van Vlissingen zijn gaarne bereid er aan mede te werken dat der gelijke premies ook voor Vlissingse woningen worden beschikbaar gesteld en zij zullen daartoe c.q. te zijner tijd een crediet aan de raad vragen. Zeeuws-Oost Vlaamse Juristendag. Zaal bleek te klein voor deelnemers. De Zeeuws-Oost Vlaamse Juristen dag, welke Vrijdag te Middelburg werd gehouden, heeft zich in een zeer grote belangstelling mogen verheu- §en. Zo groot was de opkomst van eneden en boven de Westerschelde, dat de Confreriezaal van het Schut tershof te klein bleek. Men moest ver huizen naar het Groene Zaaltje. Daar hebben de deelnemers het niet alledaagse genoegen beleefd, de voor zitter van het organisatiecomité, mr. C. R. F. Roggen uit Middelburg, een geheel in juridische termen gestelde begroetings- en openingsrede te horen houden, die herhaaldelijk hilariteit verwekte en algemene instemming vond. Het welkom richtte zich zeer in het biZonder tot de Belgische staatsminister de Schrijver en oud minister Orban en tot de heer Mau rice van den Boogaerde, gouverneur van Oost-Vlaanderen, die de bijeen komst bijwoonde, alsmede tot de Zeeuwse Gedeputeerden, mr. A. J. v. d. Weel en mr. dr. A. J. J. M. Mes. Prof. mr. dr. S. van Brakel uit Utrecht heeft vervolgens gesproken over de unificatie van het privaat recht in de Beneluxlanden. Spr. meen de, dat het Beneluxtractaat over deze unificatie gesloten op 11 Juli 1951, een mijlpaal betekent in de geschie denis van het recht en noemde het baanbrekend. In verscheidene landen heeft men zich afgevraagd, of men het Beneluxvoorbeeld niet moest vol- fen. Spr. bekende ten volle, dat aan et tractaat bezwaren kleven, maar noemde het concrete resultaat, dat bereikt is toch van aanzienlijk grotere betekenis. Prof. van Brakel behandel de de inhoud van de wet, de bezwa ren en de bereikte resultaten, en wees erop, dat alleen de hoofdzaken gefor muleerd zijn en dat de drie landen elkander daarbij niet onbelangrijke concessies hebben gedaan. Als gevolg van het feit, dat zeer veel niet gefor muleerd is, zjjn er evenwel verschillen van opvatting mogelijk en om me ningsverschillen daarover te voorko men, zou er eigenlijk een juridisch Be- neluxcollege moeten worden ingesteld met beslissende macht. Wellicht zou er dan onenigheid ontstaan over de vraag, waar dit college zou moeten zetelen, in Mechelen of boven de Mocrdjjk. Mocht dat. ooit het geval zijn, dan zou er een uitstekende oplos sing gevonden kunnen worden: men zou Middelburg als plaats van vesti ging kunnen kiezen, aldus, geestig, prof. van Brakel tot vreugde der aan wezigen. Na een lunch in het Nederlands Koffiehuis werd des middags een be zoek aan de tentoonstelling gebracht, waarna een rondrit over het eiland werd gemaakt. ONTVANGST Het gemeentebestuur van Middel burg heeft de juristen tenslotte offi cieel in de Statenzaal ontvangen. De burgemeester van Middelburg, mr dr N. Bolkestein, riep de gasten een welkom toe, waarbij hij zijn gro te vreugde tot uitdrukking bracht over de komst naar zgn stad van juist een juristengroep. Het contact tussen de juristen en met name het internationaal contact immers is een betrekkelijke zeldzaamheid en de burgemeester veronderstelde, dat dit ten dele samenhing met de opleiding der juristen. Deze opleiding is zo, dat iemand die jurist is, toch altijd iedere kant uit kan: juridisch, econo misch en sociaal, zodat het studen tenkorps uiteenvalt. Het type van de Nederlandse jurist is echter de ma gistraat. Spreker vroeg zioh af of een veelvuldiger contact tussen de ver schillende juristen niet wenselijk was en achtte het niet uitgesloten, dat de ze dag er de eerste stap naar toe zou zijn. Mr Van Roggen beantwoordde de ze toespraak en merkte op, dat de Nederlandse jurist niet gaarne aan de weg timmert en dat dit het con tact belemmert. Niettemin achtte hij een dag als deze uitermate aantrek kelijk en zeker voor herhaling vat baar. In de middagvergadering werd ge ruime tijd gediscussieerd over de be groting voor de gewone dienst voor 1952. waarvan het concept was ge baseerd op het verhoogde quotum. Verschillende posten brj de uitgaven moesten worden verlaagd of pro me. morie worden geraamd. Nadat de aldus gewijzigde begroting was vast gesteld .werden de aftredende leden van het hoofdbestuur, de heren P. L. Abrahamse te Vlissingen en dr. F. G. Vaandrager te Domburg bij acclamatio herkozen. Besloten werd voorlopig niet te voorzien in de va cature van de heer J. C. Everaars te Groede. Daarna bood de voorzitter de zil veren ere-medaille van het Groene Kruis aan aan de heren P. L. Abra hamse en dr. L. G. Gelderman, resp. te Vlissingen en Kortgene. Vervolgens hield de heer dr. J. M. Beijerman, te Werkendam, voorzitter van het Groene Kruis in Noord-Bra bant, een causerie over „Het practi- sche Groene Kruis-leven". Spr. waar schuwde ernstig tegen een beknotten van het Groene Kruis-werk, dat wij met de liefde van ons hart moeten verrichten. Er dreigen gevaren, die het werk zullen uithollen, als wij niet op onze hoede zijn, aldus spr. Dit werk is dynamisch en men mag zich niet neerleggen bij de successen van voorheen. Na deze causerie spraken de heren A. Bugs, wethouder van Goes, D. Schelfhout, voorzitter van de Prov. Zeeuwse Bond „Het Wit-Gele Kruis" en dr. C. D. Cath, secretaris-generaal van het Groene Kruis woorden van waardering tot de Vereniging, waar na zuster A. Kuiper, wijkverpleegster te Kapelle-Biezelinge, het hoofdbe stuur namens de wijkverpleegsters dankte voor alles, wat voor de Zus ters is gedaan. Kinderverlamming thans ook in Zeeland. Blijkens een in de Staatscourant opgenomen opgave van besmettelijke ziekten, bedroeg het aantal, in de week van 13 t/m 19 Juli 1952 aange geven gevallen van kinderverlam ming in geheel Nederland 73. Verdeeld over de provincies wer den aangegeven: In Groningen: geen, in Friesland: één geval, in Drenthe: geen, in Over ijssel: één geval, in Gelderland: zes gevallen, in Utrecht: één geval, in Noord-Holland: drie gevallen, in Z.- Holland: vgf gevallen, in Zeeland: twee gevallen, in Noord-Brabant: 19 gevallen, in Limburg: 35 gevallen. De twee gevallen in Zeeland deden zich voor te Vlissingen, waar de pa tiëntjes in een ziekenhuis zijn opge nomen. Het betreft hier twee kinde ren uit hetzelfde gezin. Advertentie Het Marktplein van Sint Anna ter Muiden. Zaterdagmiddag 30 Augustus a.s. zal men met de restauratie van het marktplein te Sint Anna ter Muiden en de omgeving van dat marktplein zover gevorderd zijn, dat een myl- Saal is bereikt. Officieel zal men an dat marktplein „gerestaureerd" verklaren. Voor deze plechtigheid zal de Com missaris der Koningin zich naar Sint Anna ter Muiden begeven. De plaatselijke V.V.V. zal deze ge legenheid aangrijpen om voor dit historische pleintje de bijzondere aandacht te vragen. Suikerfabriek te St. Jans*een. De raad van Sint Jansteen heeft thans met 8 tegen 1 stem besloten om gelden beschikbaar te stellen voor..de..vestiging van een fabriek in suikerwerken, de Belgische „Confis- serie de Bie". De fabriek zal gesticht worden in de omgeving van 't aard appelkoelhuis van de fa. Verhelst. Zoals bekend, bestonden reeds gerui me tyd plannen tot vestiging van dit filiaal. GEMEENTERAAD VLISSINGEN. B. en W. beloven strenger toe te zien De gemeenteraad van Vlissingen heeft Vrijdagmiddag vergaderd onder leiding van de loco-burgemeester, wethouder L. P. van Oorschot, en daar bij vry veel tgd besteed aan enkele kwesties, die de ontstemming van de raad hadden gewekt. Het ging om twee aanvullende bedragen voor herstel werk, dat reeds verricht was zonder dat de raad daarvoor toestemming had verleend en het uittrekken van een bedrag van 15.000.voor ontwerpen betreffende het nieuwe tehuis ouden van dagën. Een verzoek van de vereniging tot bevordering van christelijk schoolon derwijs te Vlissingen om medewer king voor aanschaffing van meubelen en onderwijsmateriaal voor de school Bloemenlaan werd in handen van B. en W. gesteld voor prae-advies even als een subsidie verzoek voor R.K. Fröbelcursus te Sluis, waar drie leer lingen uit Vlissingen in opleiding zijn. Na afdoening van enkele kleinere punten besloot de raad tot aankoop van vier grote en drie kleine flatwo ningen in het pand Walstraat-hoek Nieuwstraat ad 60.000.waarbij wethouder M. A. van Popering (P.v. d.A.) aan de heer J. Marijs (A.R.) mededeelde, dat de gemeente waar schijnlijk geen pry's op blijvende ex ploitatie stelt, wanneer deze flats ver koopbaar zouden blijken. Een crediet van 640.werd verleend, opdat twee leerkrachten uit Vlissingen een practykcursus voor het vernieuwings- onderwgs volgen. TEHUIS OUDEN VAN DAGEN. Bij het voorstel om 15.000.toe te staan ten dele als honorarium voor een architect, die schetsontwerpen maakte voor een tehuis voor ouden van dagen en voor een ander deel als honorarium voor het nieuwe ontwerp, dat thans door de dienst gemeente werken wordt gemaakt, zette op ver zoek van de heer J, P. Ventevogel (C. H.) de wethouder M. A. van Popering uitvoerig uiteen, waarom men eerst aan een architect een ontwerp had fevraagd voor een tehuis, dat circa 00 bedden zou moeten bevatten. In de dagen kort na 1945 was men van mening, dat een groot tehuis nodig zou zijn. Dit ontwerp werd later ver kleind, maar bleef toch te duur in op zet. Nu zal de dienst gemeentewer ken een geheel nieuw ontwerp ma ken voor een tehuis met circa 200 bedden. De heer Ventevogel had er bezwaar tegen, dat de dienst gemeentewerken reeds met het nieuwe ontwerp is be gonnen en ook reeds grondboringen heeft verricht zonder dat de raad daarvoor toestemming gaf. Wethouder M. A. van Popering merkte op, dat ook het college van B. en W. wel eens v-w voldongen feiten komt te staan. Er zijn maatre gelen genomen, dat dit niet meer zal febeuren. Er komt een ernstige cre- ietbewaking De voorzitter herinnerde er nog aan, dat het Vlissingse tehuis voor ouden van dagen in 1942 werd ver woest en nog steeds niet is herbouwd. Men kreeg geen bouwvolume toege wezen, terwijl wel bouwvolume werd toegestaan voor andere rusthuizen op Walcheren, Spr. noemde deze gang van zaken zeer teleurstellend. Het bedrag ad 15.000.werd door de raad toegestaan. EEN TEGENVALLER. Ook een bedrag van 8700.voor herstelwerk aan panden aan de Wal- straat, welke de gemeente onlangs aankocht, en voor herstelwerk aan het voormalig militair hospitaal. De heer J. Marijs (A.R.) constateer de, dat de deskundigen de gebreken aan de Walstraatpanden bij de aan koop dienden te bemerken. De heer H. van Rooijen (C.H.) verklaarde, dat zijn fractie onaangenaam was getrof fen door deze verrassingen achteraf. Wethouder M. A. van Popering zegde namens B. en W. de uiterste nauwge zetheid toe. Zonder hoofdelijke stem ming werd besloten tot enige kleine verbeteringen en aanschaffingen ten behoeve van scholen, tot verlenen van een subsidie ad f 0.52Vi per kind en per verpleegdag aan de Ver. voor Chr. Vacantiekolonies en tot vaststelling van een nieuwe schoolgeldregeling voor de huishoudschool en de dag school voor de nijverheid. BENOEMINGEN. Benoemd werd tot leraar Engels in vaste dienst aan de gemeentelijke middelbare handelsavondschool de heer J. B. Dekker en tot onderwijzer aan de o.l.s. President Rooseveltlaan de heer A. L. J. Waasdorp te 's Heeren- berg en tot onderwijzer aan de Bo- nedijkeschool de heer H. Heyt. Een aanvullend crediet van f 5100 werd toegestaan voor de stichting en eerste inrichting van de kleuterschool Jozef Israëlslaan, maar niet dan nadat de wethouder W. Poppe (A.R.) uiteen had gezet waarom men achteraf nog eens f3600 architectenhonorarium moet De Zondagsdienst Vlissmeen- Breskens. Dinsdag in Prov. Staten aan de orde. Zoals bekend heeft onlangs het Gemeentelijk Bureau voor Toerisme te Knokke aan het provinciaal be stuur van Zeeland gevraagd, of de Zondagsdienst op de lijn Vlissingen- Breskens der Prov. Stoombootdiens ten niet gelijk kon worden gemaakt aan die op gewone dagen. Op 30 Juni jl. is over deze vraag in de contactcommissie voor de boot diensten uitvoerig gesproken. Gedep. Staten delen thans aan de leden der Provinciale Staten mede, dat zij er prijs op stellen de mening der Staten over deze aangelegenheid te verne men. Zij wijzen er op, dat de drukte op de ljjn Vlissingen-Breskens gedurende de zomermaanden op Zondag zeer groot is. Tal van voertuigen moeten wachten, omdat het dienstdoende schip, dat een twee-uursdienst vaart, niet in staat is dit vervoer op te van gen. Sedert vorig jaar wordt op deze lijn de gedragslijn gevolgd, dat het dienstdoende schip zonodig extra vaarten maakt. Een uurdienst kan geen uitkomst geven, wil men werke lijk doen wat men kan, dan zal op Zondag precies als in de week met twee schepen moeten worden gevaren. Gedeputeerden wijzen erop, dat dit een niet onaanzienlijke stijging der kosten zal medebrengen. Wanneer ge durende vier maanden door een twee de boot op Zondag 's morgens vier en 's avonds vier vaarten zouden worden gemaakt, zou dit reeds op 14.000 komen. Voorts wijzen Gedeputeerden erop, dat voor uitbreiding van de Zon dagsdienst toestemming van de mi nister van verkeer en waterstaat no dig is. Gedeputeerden publiceren tevens het verslag van de jongste vergade ring van de contactcommissie voor de bootdiensten. Daaruit blijkt, dat de meerkosten van dienstuitbreiding voqr rekening van het rjjk komen. Tegen uitbreiding van de Zondags dienst om principiële redenen ver klaarden zich de heren H. Flikweert (SG.) C. Philipse (C.H.), C. de Put ter (A.R.) en C. A. Kaan (C.H.), ter wijl de heer A. Vermaire meende, dat aan uitbreiding van de dienst geen behoefte bestaat. Vóór uitbreiding van de Zondagsdienst verklaarden zich de heer A. J. Cambier (V.V.D.) en mevr van den Broecke-de Man (P.v.d.A.) Dinsdag aanstaande zal in de zitting der Provinciale Staten deze aangelegenheid uitvoerig worden be sproken. C.O.A.K. uit Middelburg won korpsprijs Vierdaagse. Aan de vierdaagse afstandmarsen te Nijmegen heeft ook een detache ment van de eerste C.O.A.K. te Mid delburg deelgenomen. Het detache ment bestond uit 22 man en stond onder commando van sergeant-ma joor Knol. Het detachement heeft keurig gelopen en beëindigde de mar sen zonder uitvallers, waardoor het de korpsprijs dezer marsen worn KUNST „Frickley Colliery Band" speelde in Middelburg. De Concert- en Gehoorzaal te Mid delburg was Vrijdagavond tot de laatste plaats bezet, toen daar het Engelse mijnwerkersmuziekcorps „Frickley Colliery Band" een concei*t gaf op uitnodiging van de muziek vereniging „Excelsior". Het was te begrijpen, dat er vooral belangstel ling was uit kringen van de Zeeuwse harmonie- en fanfarecorpsen: de lief hebbers en de beoefenaars van deze muziek mochten immers de gelegen heid om dit beroemde Engelse gezel schap te horen, niet voorbij laten gaan. De „Frickley Colliery Band" be hoort tot de zes beste corpsen van Engeland, zo werd bij de aanvang van het concert medegedeeld, Deze mededeling zal wel door niemand in twijfel zijn getrokken, want de kwa liteiten van de band en haar leden waren vele en er werd dusdanig ge musiceerd, dat een vergelijking met beroepsgezelschappen zeker niet in 't nadeel van de mijnwerkers uitviel! Vooral de sublieme techniek dezer muzikanten vermocht te boeien, ter wijl de virtuositeit der solisten aan het verbluffende grensde. Daarbij kwam dat het corps in enkele pro gramma-onderdelen een zelfde hoge graad wist te bereiken in de kunst der interpretatie als in de techniek, zodat ook van een strikt-muzikaal standpunt uit beschouwd er iets te fenieten viel. In dit verband den- en wij aan de uitvoering van enkele Rossini-ouverturen, o.a. „La Gaza la- dra" en Tsjaikowsky's pathetische „Ouverture 1812", dankbare compo sities voor fanfare. Voor de vertol king komt een woord van lof toe aan dirigent Harry Mileman. Het programma bevatte echter ook een aantal werkjes, waarvan het karakter en vooi-al ook de uitvoering allereerst gericht was op gemakke lijk amusement, zodat de muziek slechts een zeer ondergeschikte plaats vervulde. Ketelbey stond in dit genre bovenaan met zijn befaamde „Kloostertuin" en zijn nog beroemde re „Perzische markt", welke beide composities een uiterst-realistische uitvoering (en uitbeelding) kregen, compleet met piepend vogelgesjirp en schreeuwende kooplieden. Veel succes had ook een „Slavische Rhap- sodie" van Friedemann, 'n soort „af- scheids-symphonie", waarbij het ge hele orkest, de dirigent voorop, van het podium marcheerde onder rhyth.- misch handgeklap van het publiek, dat daarbij aangevoerd werd door de slagwerker. Wie echter naar „echte" fanfare-muziek wilde luisteren, kon voor deze vrij goedkope „show-num mers" slechts zeer matige waarde ring hebben. De voorzitter van „Excelsior", de heer J. J. Laroes, sprak bij het begin van het concert een welkomstwoord en dankte na afloop het corps voor zgn prestaties, waarbij hij de dirigent als aandenken een pop in Zeeuwse klederdracht overhandigde. Het ge zelschap was 's middags in het stad huis door het gemeentebestuur ont vangen. Hier werden dirigent en mu zikanten toegesproken door burge meester mr dr N. Bolkestein, die daarbij het initiatief roemde van „Excelsior", welke vereniging de band had uitgenodigd. De heer La- roes dankte het gemeentebestuur voor de ontvangst en verwelkomde de Engelse gasten, namens wie ten slotte dirigent Mileman woorden van dank sprak. De K. verrekenen. Het bleek, dat de dienst gemeentewerken thans dit honorarium afzonderlijk in rekening brengt. Aan de heer J. P. Ventevogel (C. H.) zal nader medegedeeld worden, waarom als architectenhonorarium voor de bouw van een bijzondere kleu terschool door de dienst gemeente werken 900.— meer wordt verlangd dan aanvankelijk was geraamd en dat terwijl de bouwkosten verminderd werden. Een bedrag van f 1100 werd uitge trokken voor drie carillonconcerten op 6, 14 en 27 Augustus, waarvan het concert op Zaterdagmorgen 14 Augus tus door de Wereldomroep zal worden opgenomen en voor verlichting van de Jacobstoren in de V.V.V.-week. Getracht zal worden, op advies van drs. P. Theune (WD) een lager P.Z.E M.-tarief voor deze verlichting te krij gen en haar dan enigszins uit te brei den. In de commissie Woonruimtewei werd benoemd mej. M. M. de Priester (vacature mej. M. B. Linse) Telefoonnet Driekwart wordt verenigd met Sluiskil. Vrijdag 1 Augustus a.s. wordt het telefoonnet Driekwart verenigd met het net Sluiskil, waardoor Driekwart als zelfstandig telefoonnet ophoudt te bestaan. De abonné's van Drie kwart zullen op het net Sluiskil wor den aangesloten. De gelegenheid tot telefoneren in de openbare spreekcel in het telefoonstation te Driekwart blijft bestaan. De verlichting te Veere. Naar Wij vernemen, zal de ver lichting van Veere na de sluiting van de tentoonstelling „Oost Vlaan deren vlagt in Middelburg", nog tot en met 16 Augustus gedurende twee avonden per week ontstoken worden, n.l. op de Donderdag- en Zaterdag avonden. BARON Ch. d'HUART f In Frankrijk is overleden Baron Charles d'Huart, voorzitter van de raad van beheer der Cokesfabriek te Sluiskil. De heer d'Huart heeft zich na 1945 zeer actief bezig gehouden met de wederopbouw van de cokesfa briek te Sluiskil. Zijn heengaan wordt als een ernstig verlies gevoeld. Zijn stoffelijk overschot werd te Montmédy ter aarde besteld. BENOEMINGEN BIJ WATERSCHAPPEN. Bg K. B. zijn benoemd met ingang van 1 Augustus 1952: tot voorzitter van het waterschap voor de uitwate ring door de sluis-in-de-piet, D. W. Lindenbergh, te 's-Heer Arendskerke; tot lid van het bestuur van het wa terschap voor de uitwatering door de sluis-in-de-piet, J. J. Klompe, te Wol- faartsdïjk; tot gezworene van het wa terschap St. Maartensdijk, P. J. Ne- lissen, te St. Maartensdijk; tot ge zworene van het waterschap De Stadspolder, A. J. Priester, te Kort gene; tot gezworene van het water schap Ooster- en Sir-Jansland, J. J. G. Brouwer, te Oosterland; tot ge zworene van het waterschap Oud- Vossemeer, B. J. van Westen, te Tho- len; met ingang van 19 December 1952, tot dijkgraaf van ue Reigers- bergschepolder, J. M. Krijger, te Ril- land-Bath; met ingang van 1 Novem ber 1952, tot lid van het bestuur der waterkering van de calamiteuze Wil- lem-Annapolder, J. J. Lindenbergh te Wemeldinge; met ingang van 1 Au gustus 1952, tot gezworene van het waterschap Poortvliet, J. C. Janse, te Poortvliet; met ingang van 1 Augus tus 1952, tot gezworene van het wa terschap Oud-en Nieuw-Noord-Beve- i land, P. van Dijke, te Colijnsplaat, (gem. Kortgene).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2