PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Strijd gaat tussen senator Kef auver en gouverneur Stevenson Benelux-ronde is weer gestart 0£ BILT GENERAAL TRACHTTE PER VLIEGTUIG TE ONTKOMEN PROF. BEEL SPRAK MET DE VIER FRACTIEVOORZITTERS 195e Jaargang-No. 174 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct per week. f 5.45 p. kw.. fr. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 26 Juli 1952 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct per mm. Minimum p. advertentie f 3. Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels t L—Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad' 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C Middelburg. Bur. Vlissi-igen Walstr. 58—60, telef. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160), Middelburg, Markt 51, telef. 3841; Goes, Lange Vorststraat 63, telef, 2475 (b.g.g, Oostburg: Finlandstraat 2. telef. 16; Terneuzen Brouwerljstr. 2; Zlerikzee. N dogerdstr C 160. -elet. 26. DEMOCRATISCHE PARTIJ-CONVENT1E STF.MT. Na twee stemmingen nog geen beslissing De democratische nationale partij-conventie te Chicago is er Vrjjdag na twee stemmingen niet in geslaagd een candidaat voor het presidentschap der Verenigde Staten te kiezen. De strjjd ging voornamelijk tussen Kefau- ver en Stevenson. Van de 1230 afgevaardigden kreeg Kefauver hij eerste stemming 340 stemmen, Stevenson 273 en Russell 268. Omdat geen enkele candidaat de vereiste meerderheid van 616 stemmen kreeg, werd onmid dellijk tot de tweede stemming overgegaan. Ook nu weer werd geen abso lute meerderheid verkregen. De uitslag was: Kefauver 362%, Stevenson 324%, Russell 294, Harriman 121 en vice-president Barkley 78% stem. De bijeenkomst werd daarop voor enkele uren verdaagd. De stemming begon Vrijdag 18.22 uur Nederlandse tijd. De staat, die het eerst aan de beurt kwam, Alabama, eiste, dat de gedelegeerden individu eel zouden stemmen. Even voordat de stemming begon had Jack Kroll, di recteur van de vakbond C.I.O. alle gedelegeerden, die lid zijn van de C.I. O., verzocht hun stem uit te brengen op gouverneur Stevenson. De C.I.O. had aanvankelijk geaarzeld tussen Stevenson, Kefauver en Harriman. Bij de eerste stemming werden vele Geheime besprekingen te Pan Moen Djon vruchteloos. Bijeenkomsten nu weer openbaar. De geheime besprekingen in Pan Moen Djon hebben niet het minste resultaat opgeleverd. De Communis ten bleven bij hun standpunt, dat de V.N. alle gevangenen moeten terug zenden, of deze zulks wensen of niet. Dit wordt verklaard in een commu niqué van het opperbevel der V.N. Een communistisch voorstel om de Stafofficieren weer te laten bijeenko men teneinde een nieuwe bestands overeenkomst op te stellen, hebben de V.N. verworpen noch aanvaard. Zij stemden er echter in toe de beslo ten bijeenkomst te beëindigen. MALIK TOCH MET VACANTIE De Russische vertegenwoordiger in de Veiligheidsraad Jacob Malik, gaat toch met vacantie. Op 15 Augustus gaat hij scheep naar Rusland. Vorige week dacht men dat het uitstel betekende, een spoedige wa penstilstand cvp Korea. Zeven jaar na A-bom op Hirosjima. Bijna 300.000 inwoners verloren het leven. Van de 400.000 inwoners, die Hiros jima telde toen in Augustus 1945 een atoombom op de stad werd ge worpen, hebben er 282.000 het leven verloren, hetzij direct, hetzij in de loop van de volgende vijf jaar. Een commissie, die belast is met het on derzoek naar de gevolgen van atoom bomaanvallen, heeft dit in een rap port bekend gemaakt. Meelfabriek „De Sleutels" gaat weer draaien. COSMETISCH BEDRIJF ZET PRODUCTIE STOP De Leidse meelfabriek „De Sleu tels" gaat Maandag a.s. weer draaien; de fabriek van cosmetische artike len, wier geuren in het meel drongen zet de productie van Maandag a.s. af stop. Er zal naar een oplossing wor den gezocht, om door middel van een technische installatie de geuren van het cosmetische bedrijf onschadelijk te maken. Daarna zal, naar men hoopt, het bedrijf het werk kunnen hervatten. Dit is door beide partijen besloten tijdens de behandeling van het kort geding over deze zaak. Zaak-Harjono komt op 18 Augustus voor. De 64_jarige Haagse stucadoor C. A. M. van Delden, de voorzitter van de Landelijke organisatie van oud- illegale strijders (L.O.O.I.S.), die ge arresteerd werd in verband met de moordaanslag op luitenant-kolonel Harjono op Hemelvaartsdag, zal zich op 18 Augustus voor de Haagse rechtbank als medeplichtige aan de ze aanslag, moeten verantwoorden, aldus Het Parool. Van Delden wordt er van verdacht de twee plegers van de aanslag, J. Meine Pot en F. A. Colson, aan de door hen gebruikte pistolen te héb ben geholpen en het tweetal verder behulpzaam te zijn geweest op hun vlucht. In bevoegde kringen wordt het zeer Waarschijnlijk geacht, dat ge lijktijdig met Van Delden ook de twee hoofdverdachten Pot en Colson zullen terechtstaan. Conferentie van de C.H.U. te Lunteren. In Lunteren werd Vrijdag de zomer- conferentie gehouden van de Chr. Hist. Unie. Door de heer H. J. Lang- man, burgemeester van Zelhem, werd gesproken over: „De volkshuisves ting op hét platteland". Spr. noem de het een fout, dat de huren niet zijn opgenomen in de verscheidene loon-ronden. De heer Langman deed een beroep op de overheid om de wo ningbouw te bevorderen. stemmen op de favorieten van de staten uitgebracht en zelfs op perso nen, die niet officieel waren voorge dragen. De stemming verliep zeer langzaam, daar velen een hoofdelijke stemming eisten. Toen de tweede stemming begon, vroeg de delegatie van Alabama op nieuw om een hoofdelijke stemming. AANVAL OP REPUBLIKEINEN. Vrijdagavond vertrok president Truman per vliegtuig uit Washington naar Chicago, waar hij op de partij conventie een rede zou uitspreken, die, naar hij liet uitkomen, een krach tige aanval op de republikeinen zal bevatten. Volgens berichten heeft gouverneur Stevenson het verzoek van bepaalde politici om senator Kefauver als can didaat voor het vice-presidentschap naast zich te aanvaarden, indien hij zelf tot candidaat voor het president schap wordt benoemd, van de hand Churchill dient motie in. Toestemming gevraagd voor nieuwe economische maatregelen De Engelse premier, Churchill, heeft Vrijdag in het Lagerhuis een motie ingediend, waarin hij toestem ming vraagt voor nieuwe economi sche maatregelen ter bespoediging van Engelands herstel. De voorgenomen maatregelen, die het kabinet deze week heeft overwo- gen, werden niet bekend gemaakt. >e motie zal het onderwerp zijn van een debat, dat op Dinsdag en Woens dag a.s. in het Lagerhuis zal worden gehouden. Naar verwachting zal de regering dan mededeling doen van haar plannen. Zoals bekend is er voorspeld, dat de voorgenomen maatregelen uitbrei ding van de export campagne inhou den, een zekere herziening van het invoerprogramma en vermoedelijk vertraging van het tempo der her bewapening. Dr. Schweitzer komt naar ons land. Dr. Albert Schweitzer, leider van het ziekenhuis van Lambarene in Afrika, is voor een bezoek van enkele maanden aan Europa in Bordeaux aangekomen. Hij zal enige tijd in Frankrijk verblijven en in de Elzas vertoeven om orgelmuziek te schrij ven. Daarna zal hij o.m. een bezoek brengen aan Nederland. Eind Octo ber hoopt dr. Schweitzer weer in Lambarene terug te zijn. Gouverneur Stevenson GEVANKELIJK NAAR CAIRO GEBRACHT. Koning Faroek's macht sterk beknot. De bevelhebber van de Egyptische grenstroepen, generaal Hoessein Sirry Amer Bey, die zicli na de staatsgreep in Egypte schuil hield, heeft Vrydag gepoogd per vliegtuig het land te verlaten en naar Libye uit te wyken. Het vliegtuig werd gevlogen door de particuliere piloot van koning Faroek, Hassan Akef Bey. Bij do Egyptisch—Libyse grens werd het vliegtuig ech ter door leden van de grenswacht tot dalen gedwongen. De generaal en de piloot werden gearresteerd en onder militaire bewaking naar Cairo overgebracht, waar zij in een militaire gevangenis werden gedetineerd. Generaal Naguib, de opperbevel, hebber van de Egyptische strijd krachten, die inmiddels bevorderd is tot maarschalk, is nog steeds bezig met de „zuivering" van het leger. Vrijdag heeft hij in Cairo drie ge neraals en twee kolonels laten arres teren. Ook is een aantal officieren van politie gearresteerd. Onder hen bevinden zich een onder-minister van binnenlandse zaken, de comman dant van de politie van Cairo, het hoofd van de afdeling politieke za. ken van het ministerie van binnen landse zaken en een officier van de speciale afdeling der politie van Cairo. Premier Maher Pasja deelde Vrij dag mede, dat vijf leden van de staf van koning Faroek hun ontslag hebben aangeboden. Deze function- narissen zijn o.m.: het hoofd van de vervoersdienst van het paleis, brigade-generaal Helmy Hoessein Bey, de lijfarts en de privé-secreta- ris van koning Faroek. Verwacht wordt, dat koning Fa roek vandaag uit zyn zomerresiden tie Alexandrië naar Cairo zal terug- keren. Volgens Reuter bezit Faroek nog do troon, doch zijn macht als absoluut monarch is beknot. In Alexandrië houdt het leger de strategische punten nog steeds be zet. Tanks ryden door de straten en straaljagers vliegen over de stad. Het vlootbezoek, dat lord Louis Mountbatten dezer dagen aan Egyp te zon brengen ter gelegenheid van zyn benoeming als bevelhebber der Britse vloot in de Middellandse zee. is van wege de toestand uitgesteld! RELAAS OVER STAATS- GREEP. Een woordvoerder van het Egyp tische leger heeft Vrijdag het vol- fende relaas over het begin van e staatsgreep gegeven: De stafchef van het Egyptische leger, Farid Bey had in de nacht van Dinsdag op woensdag een aantal hoge officieren, die de opstandelin Toch Amerikaanse hulp aan Denemarken. President Truman heeft Vrijdag be paald, dat Denemarken Amerikaanse hulp zal blijven ontvangen, ondanks het leveren door een Deense scheeps bouwmaatschappij van een 13.000 ton metende tankboot aan de Sowjet- Unie. De levering van tankboten aan communistische staten is door het congres verboden, daar deze vaartui gen als strategisch materiaal worden beschouwd. Het contract voor de le vering was echter reeds ongeveer twee jaar vóór het van kracht worden van de desbetreffende Amerikaanse wet getekend. gen wilden arresteren, bijeengeroe pen voor een conferentie naar aan leiding van alarmerende „abnormale activiteiten." Toen de officieren verzameld wa ren drongen de opstandelingen het vertrek binnen: zij namen de hele staf gevangen. Bij het aanbreken van de dag had generaal Naguib Cairo geheel in zijn macht en pas toen besefte de rege ring in de zomerresidentie Alexan drië de belangrykhéid van het ge beurde. De Olympische Spelen. Weer successen voor Nederland Na regen komt altijd weer zonneschijn, ook voor Neder land in Helsinki. Waren wij gisteren in mineur gestemd, thans is er gelukkig weer re den tot blijdschap: Puck Brou wer heeft zich op buitengewoon kranige wijze in de finale 200 meter voor dames weten te plaatsen en ons waterpolo- zevental slaagde er in de ster ke Russische ploeg met 32 te verslaan. Bravo! Andere hoogtepunten op de ze zesde Olympische dag in Helsinki waren de overwinning van George Rhoden on de 400 meter in de prachtige nieuwe Olympische recordtyd van 45,9 sec. en die van de Amerikaan Horace Ashenfeltor op de 3000 meter hindernis. Ook deze loper verbeterde een Olym pisch record. De Zweed Hall, won de moderne vijf kamp. Joego-Slavië plaatste zich ten slotte door een overwin ning op Denemarken in de hal ve finale van het voetbaltour- nooi. Drie Nederlanders zullen in Mexico terechtstaan. Drie leden van de bemanning van het Nederlandse schip „Alblasser- dijk", zullen te Vera Cruz in Mexico terechtstaan in verband met de dood van een Cubaanse verstekeling. Drie andere leden van de beman ning zijn vrijgelaten. De officier van Justitie had de vasthouding van de zes mannen ge last, nadat in een der ruimen van de „Alblasserdrjk" het lijk was aange troffen van Julio Rodriguez-Borges uit Havanna. De rechter heeft beslist, dat er vol doende bewijsmateriaal is tegen de eerste drie, om een proces te recht vaardigen. De drie vrijgelatenen zijn: D. E. Greidanus uit Amsterdam, Kurt van Oppen uit Sittard en J. C. van Ittem uit Rotterdam. ROND DE KABINETSFORMATIE. Formateur wil zich nader beraden over de situatie. (Van onze parlementaire redacteur) De kabinetsformateur, prof. Beel, heelt Vrydag de voorzitters van de Tweede Kamer-fracties van de P. v. d. A., de K.V.P., de A.R.P. en de C.H.U. op het ministerie van Binnenlandse Zaken ontvangen. 's Ochtends sprak hy met mr. Donker en later met prof. Romme, 's mld- dags met dr. Sqhouten en de heer Tilanus. Naar verluidt is de formateur voornemens zich, alvorens nieuwe bespre- kingen te voeren, nader te beraden over de situatie. Deze gang van zaken bevestigt de vrijwel algemeen reeds bestaande op vatting, dat prof. Beel allereerst van zins is te trachten het werkstuk, dat dr. Drees onvoltooid heeft moeten la ten. af te maken. Dit houdt uiteraard in, dat prof. Beel een oplossing zal moeten vinden voor het probleem van de- zetelverdeling. Ongetwijfeld een zware taak, waar door de publicaties van het begin van deze week de po sities vrijwel verstard zijn, met als ge volg, dat de verschillende partijen al heel moeilijk zonder meer of minder ernstig prestige-verlies concessies kunnen doen. In sommige politieke kringen meent men echter te weten, dat de K.V.P. wel bereid zou zijn mede te werken aan een beperkte herverdeling der zetels, mits ook de P.v.d.A hier in mee zou willen gaan. Voorts wijst men in politieke krin gen op de mogelijkheid om in com binatie met of naast een herverdeling van zetels, mocht prof. Beel zich aan sluiten bij het voornemen van dr. Drees inzake de bezetting van Sociale Zaken, op een of andere manier te Plan-Schuman binnenkort in werking. Minister Stikker over conferentie, Op de ministersconferentie te Pa rijs is besloten het plan-Schuman tot het combineren van de staal- en steenkool-nijverheid op 10 Augustus in werking te doen treden. Minister Stikker, die Vrijdag van de ministersconferentie in ons land terugkeerde, vond het resultaat der conferentie op zichzelf niet onbe vredigend. Hij achtte het belangrijk, dat thans een poging wordt onder nomen de Saarkwés:ie op te lossen. De sfeer, waarin de besprekingen waren gehouden, kon de minister minder bewonderen. Het karakter der onderhandelingen gaf niet de indruk dat het einddoel, n.l. nader te komen tot een Verenigd Europa steeds in het oog werd gehouden, aldus de minister. Arbeiders in staalindustrie aan het werk. De voorzitter van de vakbond van arbeiders in de Amerikaanse staal industrie, Philip Murray, heeft Vrij dag de staking in de industrie offi cieel afgelast. De staaimaatschapprjen hebben plannen bekend gemaakt voor on middellijke hervatting van de pro ductie. Eén van de voorwaarden waarover men het eens is geworden, is een loonsverhoging van 16 ct. per uur, 6 doorbetaalde feestdagen en 3 we ken vacantie na 15 jaar dienst. SPORTIVITEIT EN UITHOUDINGSVERMOGEN Na een rit dwars door Nederland, wachten de Ardennen (Van een onzer redacteuren) Velden, Vrydagavond. De derde Benelux-ronde, het grote toerevenement van de M.A.C. „Scheldegouwen" is vanmiddag begonnen. Om klokslag half één loste loco-burgemeester J. Kuypers op het oude marktplein van Bergen op Zoom een geluidloos startschot en stoven de ronde-ryders weg, uitge leide gedaan door vele Bergenaren, die deze massale en luidruchtige uit tocht niet wilden missen. De tientallen lichte motorfietsen en enkele kit tige, snelle scooters vertrokken het eerst, daarna „scheurden" de zware motoren door smalle straten en vervolgens kwamen wat rustiger, maar niet minder energiek en doelbewust de automobilisten achteraan. „Daar gaan \vy dan weer", lachten de veteranen, toen de eerste kilometers van de elfhonderd die zij voor de boeg hadden, onder de wielen van hun voer tuigen weggleden. „Onze ronde draait weer". Bergen op Zoom was vanmorgen weer in feeststemming. Over het marktplein, waar de motoren en auto's in slagorde stonden opgesteld, schalde vrolijke muziek en op het terras van hotel „De Draak" zwoegden de men sen van „Scheldegouwen" om laatko mers in te schrijven en alle rijders te plomberen, een behandeling, die heel wat pijnlozer was dan bij de tandarts en slechts bestond uit het „verzegelen" van de polsen der deel nemers. Natuurlijk leefde het gemeentebe stuur van Bergen op Zoom weer van harte mee met deze langzamerhand tot een traditie geworden monsterrit Het ontving eerst het bestuur en de leden van het ere-comité in de statige Markiezenzaal en daarna de deelne mers aan de ronde in de ruime, stijl volle stadhuishaL Bij deze ontvang sten sprak loco-burgemeester Kuij- pers hartelijke woorden van welkom, die door de voorzitter van „Schelde gouwen", dokter J. C. Arends, niet minder hartelijk werden beantwoord, terwijl ook het K.N.M.V.-bestuurslid, de heer J. Bosch, een flinke duit in het zakje deed. Het was alles weinig formeel, maar heel plezierig, een uit stekend begin van de Benelux-twee- daagse, die al twee keer zo'n groot succes is geweest. Ditmaal hebben 250 motorrijders en automobilisten inge schreven en dat is niet zoveel als vorig jaar, want menig automobilist is afgeschrikt door de startbepalingen van de K.N.A.C., welke hem f 20.— extra kosten. Vijftig auto's zijn de kruistocht door drie landen begonnen en daaronder bevindt zich ook een Duitser uit Ba den. Voorts rijden talrijke Belgen mee in deze rit, die niet bestemd is voor snelheidsmaniakken, maar voor men sen, die op een sportieve manier van de natuur willen genieten. DAME PER MOTOR. Sportiviteit en uithoudingsvermogen zijn zeker vereist, daar de tocht ruim 33 uur duurt. Men kan dan ook res pect hebben voor de enige dame die aan deze rit meedoet, niet als passa- giere, maar als motorrijdster. De persbus, die ook dit jaar mee rijdt, vertrok vanmiddag om één uur uit Bergen op Zoom. Na een kronkel- toch't door de Westhoek bracht chauf feur Jan Blanker ons naar de Moer dijk, waar de deelnemerskaarten het eerste contrölestempel kregen. Bij de Moerdijk gebeurde ook het eerste ongeval. De motorrijder J. Noordam van de motorclub „Het Westland" werd aangereden door een auto. Hij liep geen ernstige verwondingen op, maar zijn motor werd vernield. Het slachtoffer en het voertuig werden naar Dordrecht vervoerd. In goed tempo, zonder tijdverlies, ging het via Rotterdam, het Westland, Den Haag, de kust en Haarlem naar Amsterdam, waar wij weer vrijwel alle deelnemers aantroffen, nog fris en vol goede moed voor de lange en op de duur afmattende tocht. De grote belangstelling van het publiek bij bij na alle controleposten werkte trou wens zo verfrissend en stimulerend als een tonic. Door de mooie Vecht-streek een valpartij van een motorrijder liep bij Baambrugge nog goed af en de Stichtse Lustwarande een der Zeeuwse automobilisten, de sportieve burgemeester van Kloetinge, bereikte gelijk met ons de controle in Ameron- gen bracht de bus ons naar Arn hem. EN NU LUXEMBURG. In Velden (Noord-Limburg), dat wij nu bereikt hebben, is een verplichte neutralisatie van een uur. Alle deel nemers zijn tezamen gekomen in de „Blokhut", waar zij in een zeer gezel lige sfeer nieuwe krachten opdoen. Thans valt de nacht en weldra be ginnen de rijders vol optimisme aan het moeilijke nachttraject door de Ar dennen om morgen, hopenlijk begroet door de zon, hopenlijk met een nog feilloos werkende motor, hopenlijk gesteund door net zo'n goede organi satie als in Nederland werd ontmoet, Luxemburg binnen te rijden. komen tot een enigermate spectacu laire compensatie voor de Christelijk- sociale beweging. NIET ALLES VERLOREN. Overigens wacht men in Den Haag rustig, zij het in grote spanning, de komende ontwikkelingen af. Allerwe- ge breekt opnieuw de overtuiging zich baan, dat nog lang niet alles verloren is en bovenal dat men elkander nodig heeft. Vanzelfsprekend besteedde men Vrijdag in politieke kringen ook enige aandacht aan de redevoering, welke de heer Tilanus de vorige avond In Lunteren op de zomerconferentie van de C.H. Unie had gehouden. In ver band met de opmerking van de heer Tilanus over het verschil in de A.R. opvattingen van 1951 en 1952 inzake de belangrijkheid van de financiële en economische vraagstukken, wees men er op, dat de situatie van 1951 in zeer vele opzichten geheel verschilt van de huidige. Toen een met name voor so- ciale-economische aangelegenheden zeer gedetailleerd program, thans slechts richtlijnen en hoofdzaken; toen een kabinet voor een kqrte pe riode, thans een in beginsel voor vier jaar. Bovendien bestonden ook in 1951 bij de A.R. bezwaren tegen de zetel verdeling, terwijl de interne reacties naar aanleiding van de toenmalige A.R.-houding en last but not least de uitslag der verkiezingen thans hun in vloed doen gelden. Wat betreft het bezwaar tegen het bespreken van de zetelverdeling en de personen van de toekomstige minis ters, gelijk dit onder meer en stellig niet uitsluitend door de A.R.-fractie plaats vond, wordt van verschillende zijden opgemerkt, dat men zich hier in principe bij kan aansluiten. Maar wel vraagt men zich af. waarom de heer Tilanus niet eveneens bezwaar heeft gemaakt tegen het overleg der frac ties inzake het program. Een zo scher pe: scheiding als de C.H.-leider wil maken tussen program en zetelverde ling kan in de practijk immers niet worden gemaakt. Wil men dergelijke onderhandelingen niet, dan moet men op een aanmerkelijk eerder ogenblik halt zeggen KORTE PREDICATIE „CHRISTUS ZIET ANDERS" .Jezus opwaarts ziende, zag hem Lukas 19:5 In de geschiedenis van Lukas 19 vindt u meerdere malen een vorm van het werkwoord „zien". De mensen zien Zachéüs en hij is nu juist niet de meest populaire be woner van hel stadje Jericho. Wat een critiserende manier van kijken!- Er is haat en afgunst in de ogen, wanneer hij voorbijgaat. En tegelijk iets van spot, want Zachéüs is zo raar klein van stuk. Zo iemand als Zachéüs kijkt natuur lijk liever niet naar de mensen. Hij zit meestal in zijn kantoortje om het belastinggeld te. innen voor de Ro meinse bezetter. Die geldstukken zijn tenslotte zijn enige „vrienden". Ze maken hem rijk en tegelijk ook weer arm. Arm van binnen. En dan komt Jezus. Ineens is er een begeerte in Zachéüs om Hem te zien, die straatarme Rabbi uit Naza reth, die het vermogen schijnt te be zitten om arme, verloren mensen „rijk" te maken. Maar het is niet ge makkelijk om Jezus te zien te krijgen. In de drukte gunt niemand Zachéüs een plaatsje op de eerste rij. Ergens staat een wilde vijgeboom; Zachéüs klimt er in. Zijn nieuwsgierige blik ken richten zich op Jezus, die beneden hem voorbijgaat. Opeens gebeurt er iets onverwachts. Jezus blikt omhoog, houdt stil, kijkt hem aan. Vlug, Zachéüs, kom uit je boom. Vandaag moet Ik in jouw huis Mijn intrek nemen! En straks gaan in Zachéüs' huis en hart wonderen ge schieden. Wij mensen bekijken allemaal op een bepaalde manier onszelf en elkan- der. Kennen wij niet dat critiseren de kijken? Het is er in onze dorpen en ook in de steden. Maar, heus, u kunt niet zomaar zien, wat er omgaat in dat hart van uw naaste. Er is maar Eén, Die in de harten ziet. Dat is Christus, Wiens ontfer mende blik over deze wereld is ge gaan. Hij ziet anders dan wij. Zijn oog zoekt vol liefde het verlorene om het terecht te brengen. En dan roept Zijn stem u tot Zich. Hij vraagt, of u uw huis en uw hart voor Hem wilt openstellen. Opdat de wonderen zul len geschieden en u uzelf en uw naas te ook anders zult gaan zien. M. H. F. WITTEVEEN Biggekerke VERWACHT, VERANDERLIJKE BEVV JLKING. Veranderlijke bewolking en over wegend droog weer. Zwakke tot ma tige Noordwestelijke wind. Ongeveer dezelfde middagtemperaturen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1