NEDERLANDSE ANTILLEN MET 2-1 DOOR TURKIJE GESLAGEN .ut Helsinki NI LOUISSE - GOES N.V. i.o. V.INI.O. H0EKSEMA gaat weer met verlof 28 JULI t.m. 2 AUGUSTUS DINSDAG 22 JULI 1952 PROVIN Cl ALE ZEEUWSS COURANT 7 HET OLYMPISCH V0ETBALT0URN001. Ook Hongarije, Zweden en Denemarken wonnen. In een snelle, enerverende wedstryd, waarin aan beide zijden de zenuwen zo'n grote rol speelden, dat van werkelijk goed spel weinig te zien is ge weest, heeft de voetbalploeg van de Nederlandse Antillen de wedstrijd uit de eerste ronde van het Olympisch voetbaltournool met 21 van Turlqje verloren. r De strijd was zowel in de eerste als in de tweede helft sensationeel. Er waren vele botsingen, vele angstige momenten voor beide doelen en boven dien werden er drie strafschoppen toegekend, waarvan er twee (in de eer ste helft) gemist werden. In de negende minuut pikte de Turkse rechtsbuiten een ver naar vo ren gespeelde bal op, volgens veler mening in buitenspel positie. Hij ren de alleen op het doel af. Zijn schot werd vallend door Hato gekeerd, pal voor de voeten van de toestormende midvoor Caka, die geen moeite had de bal over de liggende Hato in het doel te schieten. Vier minuten later wist de Lanoi nog slechts een door braak van de Turkse rechtsbuiten Ce- tinel te voorkomen door hem op onge oorloofde wijze ten val te brengen. Scheidsrechter Joergensen (Dene marken) kende Turkije daarvoor een strafschop toe. De kans om de voor sprong te vergroten, deed Cetinel echter teniet; hij schoot de bal hard naast. Na het eerste kwartier slaagden de Antillianen erin het evenwicht enigs zins te herstellen, dankzij hoger tem po, maar niet door betere techniek of beter samenspel. De in hun „lucky shirts" geklede Antillianen (zij hadden verticaal ge streepte rood-wit-blauwe shirts aan) kregen een bijna niet te missen kans voor de gelijkmaker. Friezen bracht de bal op. Zijn diagonaal schot werd door een Turk met de hand bewerkt. Doelman Hato kwam het veld over gerend om de toegekende strafschop te benutten, doch tot teleurstelling van zijn gehele ploeg slaagde hij er niet in zijn Turkse college te ver schalken. Hato, de penalty-expert, van wie gezegd wordt, dat hij nog nimmer een strafschop heeft gemist, zond een laag, niet al te zuiver ge plaatst schot in, dat Akin vallende uit zijn doel wist te houden. Rust stand 10 voor Turkije. Na de rust was het beeld veran derd. De snellere en met zeer veel energie spelende Antillianen over rompelden de Turken in de eerste tien minuten bijna geheel, doch doelpunten bleven door te onbesuisd spelen uit. Gedurende de gehele tweede helft werd de strijd ontsierd door talloze botsingen. Indien de spelers der An tillen de rust en de beheersing hadden gevonden om iets kalmer en meer doordacht de bal af te geven, dan zou het er voor de Turken donker hebben uitgezien. De overmaat van Antilli aanse ijver, waarbij de nervositeit sommige spelers er toe bracht elkaar in de weg te lopen, was de oorzaak, dat het scoringsbord na een half uur nog één-nul aanwees. Zelfs wisten de Turken de voorsprong te vergroten. In de dertigste minuut kreeg Vlinder by een scrimmage voor de doelmond een harde bal tegen zijn arm. Er was geen opzet Dij hem aanwezig, doch het schot was afgevuurd in de richting van het doel en de scheids rechter kende de derde penalty toe. Middenvoor Caka maakte geen fout. Vyf minuten later gaf Brokke van de vleugel een hoge voorzet, die Friezen lenig en hoog opspringend tussen de handen van de Turkse kee per door in het net kopte. Hij scoorde daarmede het mooiste doelpunt van de wedstrijd. (21). In de resterende minuten vielen er slechts botsingen te noteren en de ge lijkmaker bleef uit. Door de 21 ne derlaag werden de Antillianen uitge schakeld. Goud, zilver èn brons voor de Verenigde Staten. Bij hei kogelstoten. De Amerikaan O'Brien is Olym pisch kampioen kogelstoten geworden met een worp van 17.41 meter. Hij verbeterde hierdoor het Olympisch record van zijn landgenoot Thompson (17.12 meter in 1948 gemaakt). Twee de werd de Amerikaan Hooper, derde Fuchs, eveneens uit de Ver. Staten, zodat goud, zilver en brons op dit nummer naar Amerika gaan. Hooper stootte 17,39 meter, Funchs 17.06 me ter. Hongaarse voetbalmeesters versloegen Italië. De belangrijkste wedstryd was ongetwijfeld die tassen Hongarye en Italië, waarin de Hongaren volko men verdiend wonnen (met 30) al had Italië wel een tegenpunt ver. diend. Deze heren uit Hongarije, die zeer waarschijnlijk het puikje van het voetbal in hun land vertegenwoor digden, profs en amateurs door elk aar gerekend, hebben op het stuk van techniek en tactiek niets meer te leren. En enkelen van hen, zoals de linksback Lantos, de spil Lorant, de midvoor Palotas en de linksbin nen Puskas, zouden in het voetbal van onverschillig welk land tot de uitblinkers behoren. Nochtans was het spel van de ploeg niet volmaakt. Op het middenterrein liet ze hoge school voetbal zien, maar het tempo vertraagde als de prachtig opgezet te aanvallen moesten worden afge werkt. Daardoor kon de vinnige Ita. liaanse verdediging, al moest ze daarvoor vaak tot wanhoopsmetho- den haar toevlucht nemen, de ach terstand in de eerste helft tot 02 beperken. Na de rust zochten de Italianen het vooral in snelheid en doortas tendheid. Na een half uur bracht Kocsis met een kopbal de stand op 30, eigenlijk tegen het spelverloop in, en hier bleef het bij, in weerwil van verwoede aanvallen der Italia nen die in Mariani (linksbuiten) en Azzini (spil) hun beste spelers had den. Karei van der Meer moest in deze tweede helft herhaaldelijk ingrijpen om de al te grote strijdlust, vooral aan de Italiaanse kant, in te tomen. Misschien floot hij nog wel te wei nig. Wij hebben hem in elk geval wel eens beter op dreef gezien. Het publiek onthaalde hem op een luid gejoel, toen hij een opgelegde kans voor de Italianen bedierf door voor buitenspel te fluiten. En ditmaal lag de fout inderdaad bij de scheidsrech. ter, want van buitenspel was geen sprake. ANDERE WEDSTRIJDEN. Het Zweedse voetbalelftal won met 41 van Noorwegen (rust 2 0) en plaatste zich door dit resul taat in de kwartfinale, evenals De nemarken, dat met 20 (rust 10) van Polen won. KLEIN NIEUWS Om het Olympisch zwemstadion niet te zwaar te belasten, is besloten een gedeelte van de waterpolowedstrijden over te hevelen naar het zwembad aan de Meilathïbaai, ongeveer in het zelfde water waar nu de roeiwed- strijden worden gehouden. De accomo- datie van dit speelveld is behoorlijk, maar wanneer het hard waait zal het er zeer moeilijk zijn een goede water- polowedstrijd te spelen. Vrijdag begint 't waterpolotournooi met de tien wedstrijden van de kwa lificatieronde tussen de geplaatste en de niet geplaatste ploegen. Deze tien wedstrijden worden alle in het Olym pisch zwemstadion gespeeld, ook die tussen Nederland en Rusland dus. Na de eerste dag van de wedstrijden in het Olympische tournooi floret- schermen voor herenequipes, hebben zich de volgende equipes in de halve finales geplaatst: Frankrijk, Italië, Egypte, België, Argentinië en Honga rije. In de athletiekfinale 800 meter he ren werden geplaatst Nielsen (Dene marken), Wint (Jamaica) en Ulzhei- mer (Duitsland). Het resultaat van de cross country over 5 km, het eerste onderdeel van de moderne vijfkamp luidt: Individueel: 1. Hall, Zweden, 9.03.0; 2. Mannonen, Finland9.24.0; 3. Szon- di, Hongarije, 9.24.9. Landenklassement: 1. Zweden, 18 pt.; 2. Hongarije, 21 pt.; 3. Ver. Staten, 27 pt. Rusland won Olympisch gymnastiektournooL Ook goede Zwitserse prestaties. Rusland heeft de eerste plaats in het landenklassement van het Olym. pisch gymnastiektournooi voor he ren op de tweede dag niet meer af- festaan en behaalde de gouden me- aille. Het resutaat van de landen- wedstrijd (12 onderdelen) was: 1. en Olympisch kampioen: Rus land (574.40 p.); 2. Zwitserland (567.25 p.); 3. Finland (564.25 p.); 4. Duitsland (561.05 p.); 5. Japan (556.85 p.) en 6. Hongarije (555.80 P-) Het individuele eindklassement over alle onderdelen samen luidt: 1. en Olympisch kampioen Tchou- karine, Rusland (115.70 p.); 2. Cha- quinian, Rusland 114.95 p.); 3. Stal- der, Zwitserland (114.75 p.) Voor de onderdelen vielen de Olympische titels als volgt: paard- springen Tschoukarine (Rusland), vrije oefeningen Thoresson (Zwe den); ringen Chaguinian Rusland); rek Gunthard (Zwitserland); paard- voltige Tschoukarine (Rusland), brug Eugster Zwitserland). Biffle Olvmpisch kampioen vèrsnringen. Henk Visser kwam in de finale, maar faalde daar. Onze landgenoot Henk Visser van A.A.C. heeft zich met een sprong van 7,21 meter in de finale verspringen gesplaatst. By zijn eerste sprong haalde hij slechts 7,03 meter, terwyl 7,20 meter vereist is om in de finale te komen. Heiaas werd hy in de finale di rect uitgeschakeld doordatzyn sprong driemaal achtereen ongeldig werd verklaard. Slechts zeven springers voldeden aan deze eis. 't Waren Gourdine, Ver. Staten. 7.41 meter; Biffle, Ver. Staten, 7,40 meter; Price, Zuid-Afrika, 7,36 meter; Brown, Ver. Staten, 7.32 meter; Foeldesi, Hongarye, 7,25 meter; Fa- canha de Sa, Brazilië 7,24 meter en Visser, Nederland, 7,21 meter. Om het reglementaire twaalftal vooi de finale vol te maken, werden hier aan nog toegevoegd: Tajima, Japan 7,13 meter; Faucher, Frankrijk en Is- relsson. Zweden, ieder 7,10 meter; Snellman. Finland, Grigorjev, Rus land en Valtonen, Finland, ieder 7,09 meter. BIFFLE OLYMPISCH KAMPIOEN. Deze finale werd tegen het eind van de middag afgewerkt. De Ame rikaan Biffle werd Olympisch kam. pioen met een sprong van 7.57 me ter. Zijn landgenoot Gourdine twee- Pas op voor onze midvoor! Een gesprek met de coach van het Russische waterpoloteam. Tydens een oefenwedstrijd tussen de waterpoloploegen van Hongarye en Egypte kregen wij de gelegenheid de Russische waterpolocoach Kari- nov naar zyn verwachtingen te vra gen omtrent de waterpolowedstryd tussen het Nederlands zevental en Rusland in de kwalificatieronde van het Olympisch tournooi. De Rus, een vriendelyke man van middelbare leeftijd, vond onze vraag nu nog al vreemd. Geholpen door een van de Hongaarse reserves, die de Engelse taal machtig* was, maak te Karinov ons duidelijk, dat hij van het peil van het Nederlandse water polo alleen maar had gehoord. Van de namen van de Nederlandse spe lers was alleen die van Van Fegge- len hem bekend, maar wel wist hy, dat Nederland tot de sterkste teams behoorde. Erg gelukkig vond de coach van 't Sowj et-zevental de lo ting niet voor zijn jongens en het was een geruststelling voor hem zijn landgenoten geweest, toen kend was gemaakt, dat de verliezers van de eerste reeks wedstrijden nog een kans kregen zich te plaatsen. Over de kracht van het Russische zevental kon Karinpv zich, naar hij zei, moeilijk uitlaten. De Hongaar wist echter wel het een en ander te vertellen over het team. Het is geen snelle ploeg, was zijn mening. e gemiddelde leeftijd, ongeveer 28 a 29 jaar, ligt ook hoger dan bij an dere zeventallen, maar de grote kracht van het Russische team schuilt in een zuiver plaatsspei, dat er geheel op is gericht de bal zo snel mogelijk by midvoor Peter Mschwenieradse te krijgen. Deze beschikt over een grote dosis tech niek met een hard en zuiver schot in beide armen. „Tegen een zevental, dat niet over een zeer goede midachter beschikt, is deze Russische ploeg tot alles in staat." Aldus de Hongaarse tolk, die de Russen heeft zien spelen. HET SYSTEEM. Inzake het waterpolotournooi, ver telde de K.N.Z.B.-voorzitter Jan de Vries ons, dat het voorgestelde speelschema door het internationaal Olympisch comité is goedgekeurd. De stryd om de Olympische titel zal ech ter niet, zoals oorspronkelijk de be doeling was, worden uitgevochten tussen de winnaars van de twee groepen van vier uit de tweede ron. de. Er zal, evenals te Londen, een finalegroep van vier ploegen worden gevormd uit de eerste twee teams van beide groepen. In deze finale- groep wordt weer een lialve com petitie gespeeld, waarin de wedstrij den, die de vier landen onderling reeds hebben gespeeld, worden ver. werkt- Dit betekent, dat er totaal ruim v(jftig wedstrijden moeten wor den gespeeld. Middelburgse athleten tegen Folkestone. Onderstaande athleten zullen tij dens de sportuitwisseling Middel burg—Folkestone de Middelburgse eer en kleuren verdedigen: Dames 100 m.: A. Plompen, F. Vaarzon Mdrel; hoogspringen: D. Wit te, F. Vaarzon Morel; vérspringen: A. Plompen, F. Vaarzon Morel; 4 x 100 m.: A. Plompen, F. Vaarzon Morel, E. Ludikhuize, T. Zuiderhof; res. M. Schoolmeester en A. Wolters. Heren 100 m.: C. den Engelsman, W. Bos, res. A. Overweel; 200 m.: J. Becks, B. Bosch. res. P. Koster; 400 m.: J. Becks. A. Overweel of H. Becks; 800 m.: W. Deynen, M. v. Sluys, res. P. Mondeel; 1500 m.: J. Wisse. J. Cu- jé, res. M. Vreeken; 5000 m.: J. v. d Voorde. M. Vreeken; Olympische esta fette: M. Vreeken, J. Becks. C. den Engelsman. B. Becks; hoogspringen C. Houtepen, C. Heystek; vérsprin gen: B. Bosch. J. Jongste: kogelsto ten: M. Heystek, A. Overweel of C. den Engelsman; speerwerpen: J. Wol- thers, M. Heystek ,res. C. v. d. Berge; discuswerpen: M. Heystek, J. Wol- thers. De oorkonde, welke op Vrijdag avond 25 Juli van de boot in de bui tenhaven van Vlissingen zal worden afgehaald en in de Statenzaal wordt overhandigd aan de Commissaris d«>r Koningin, zal worden vervoerd door de volgende estafettelopers: J. v. d. Voorde (tot IJsbaan); G. Sigtermans (melkfabriek); J. van Damme, (Zand straat); P. Koster (Pottenmarkt); J. de Looff (tot Statenzaal). WIELRENNEN Tour de France-ploeg in Breda gehuldigd. De stichting „Breda Oranjestad" heeft de Nederlandse Tour de Fran ce-ploeg op uitbundige wijze ont vangen. Het zag langs de route, welke de renners vanaf het station waar zij om half zes waren aan gekomen, naar het feestcentrum, zwart van de mensen. De heer G. L. W. Sliepen, secretaris van de stich ting „E-eda Oranjestad 1952". bood zowel Kees Pellenaars als de renners kransen aan en daarna ging het in het feesttreintje naar het centrum van de stad. Vele tienduizenden juichten de coureurs enthousiast toe. De stichting bood een diner aan en tydens deze maaltijd zyn door de heer Sliepen hartelijke woorden van ge lukwens gesproken tot „de Pel" en zijn mannen. Daarna vond op het kasteelplein de huldiging plaats, waarbij mr. Ph. L E. van Woensel, voorzitter van de stichting, de pres taties van de Nederlandse Tour de France-ploeg roemde. Onder een langdurig applaus van het publiek overhandigde h(jvaan het slot van zijn toespraak de renners de ere medaille van de stichting. R. VERHELST WON TE OUD GASTEL. De Axelse wielrenner R. Verhelst was eerste in een rit over 105 km. op 20 Juli te Oud Gastel. Een foto van de leden der zwemvereniging „De Zeehond" te Vlissingen, genomen tydens provinciale wedstrijden in het gemeentelijk zwembad te Aardenburg. Dezelfde vereniging organiseerde Zaterdag J.I. ook de grote Scheldebekerzwemwedstrijd. VOETBAL De competitie-indeling voor het nieuwe seizoen. Het nieuwe voetbalseizoen we zijn schaduw reeds vooruit in vorm van de competitie-indeling. Dat daarin Axel de plaats van Vlis singen inneemt is vanzelfs] en de enige onverwachte w f€UU)§ •n een Hoewel er concurrentie is van Dunse zijde, zit de Nederlandse bromfiets in Indonesië er toch heel goed in. Er rijden al een 600 bromfietsen in Indonesië. 0 0 Bjj de aanleg van de autoweg tussen Caracas en La Guaira heeft men dezer dagen de grootste ontploffing ter wereld bij a'e aanleg van wegen veroorzaakt. Men gebruikte daarbij 200.000 kg. dyna miet om 300.000 kubieke meter rots in de lucht te laten vliegen. 0 In Huizen hebben onbekenden zeer ernstige vernie lingen aangericht aan de electrische ap paratuur in het waterreservoir van het provinciaal waterleidingbedrijf. De wa tervoorziening van de gemeente Huizen is hierdoor ernstig gestagneerd geweest. 0 Zoals wij reeds meldden, is men er in het koelhuis van een Groninger Vei lingvereniging in geslaagd bloemkool by temperatuur van een halve graad gedurende een maand te verduurzamen. Uit Waspik ontvingen wfj een medede ling, dat men daar het vorig jaar bloem kool bij nul graden Celsius zes weken in prima conditie heeft kunnen houden 0 In Parijs is overleden Isaic Schwartz, opperrabyn van Frankrijk. Schwartz be reikte de leeftijd van 76 jaar. 0 De „Wil lem Ruys" ligt weer aan de Lloydkade te Rotterdam. Ze heeft haar 27e reis vol bracht, een in verscheidene opzichten merkwaardige reis. Niet alleen was het de eerste maal, dat onder de nieuwe com modore, kapitein C. C. Goedewagen was gevaren, maar het bedienend personeel bestond uit studenten, die de plaats had den ingenoinen van het bij vertrek in staking zijnde Indonesische personeel. 0 Een Nederlandse firma heeft opdracht ontvangen om op Haiti een weg van 61 km lengte en een vliegveld aan te leg gen. Het betreft hier een opdracht van 1.500.000 dollar. 0 De Indonesische rege ring heeft een nieuw leerplan voor de Indonesische middelbare scholen afge kondigd. In dit plan komt de Nederland se taal niet voor. In alle afdelingen is wel het Engels als leervak opgenomen. 0 Ter financiering van kapitaalsuitgaven Den Haag met de Ryksverzekerings bank te Amsterdam een onderhandse geldlening aangaan van zes millioen gul den pari tegen een rente van 4% 0 Er zijn weer twee clandestiene zenders opgespoord en wel de „Brunswljk" te Vriezenveen en de „Bandoeng" in de ge meente Hardenberg. 0 De gemeenteraad van Den Haag heeft besloten f f18.500 bij te dragen in de kosten, welke verbonden zijn aan de oprichting van een gedenk teken voor mr. Pieter Jelles Troelstra. Het monument 14.90 meter hoog zal verrijzen in het Westbroekpark in Den Haag. Jaloerse minnaar verwoestte werk van beeldhouwster. Een jonge Fransman, die vergeefse pogingen had gedaan de genegenheid te winnen van de jonge Goudse beeld houwster Sonja Meijer, heeft in een jaloerse opwelling haar werk, een 70 bij 100 centimeter groot reliëf, ver nield. De minderwaardige daad ge schiedde twee dagen voordat zjj de opdracht moest opleveren. Het reliëf was bestemd voor de Kleuterschool te Ammerstol en was gehakt uit Fran se kalksteen. Volgens het Alg. Dag blad heeft Sonja Meijer, die haar ate lier heeft op 'n eilandje in de Reeu- wijkse plassen, twee brieven van de Fransman ontvangen waarin hy be kent haar werk stuk gemaakt te heb ben. Te Ammerstol heeft men de zaak sportief opgenomen. De Commissaris der Koningin in de provincie 3. Hol land heeft enkele dagen geleden de de (7.30 m.), de Hongaar Foeldesi school geopend en bij die gelegenheid derde (7.23 m.) het gipsafgietsel onthuld KORFBAL COMPETITIE-UITSLAGEN. De uitslagen van de competitiewed strijden luiden: le klasse: SSSScampolo uitg.; Seolto—TOGO 3—1; Tjoba—Swift 4—11. 2e klasse: OlymplaSwift Hl 8 1; Vitesse—Swift H 4—1; TOGO H— De Poel (TOGO H niet opgek.). 3e klasse A: SVG—VKV 2—6; TOP KVL KVL niet opgek.Zuidwes tersStormvogels 2—6. 3e klasse B: AKC—Swift VI 5—1; VKV H—Madjoe uitg.; Swift V— Fortuna 23; KVL HAnimo 1—5. 3e klasse C: VOPO—ELTO 5—5; Zeelandia HScampolo Hl 92; DL 05Scampolo H 16. 3e klasse D: VZOD—Tjoba H 55. SSS II—ELTO H 1—4; WKV—Olym- pia n 66. Adspiranten A: ScampoloDe Poel 0—11. Adspiranten B: VKVSwift Vlug 5—1; Swift Snel—Animo A 1—4; At lasSwift Kwiek 50; Animo B Zuidwesters 01. klas A. De zgn. Zeeuwse tweedt klas telt nu de volgende deelnemers: Dosko, Rood Wit, Alliance, Goes, De Baronie, Axel, MOC '39, Terneu- zen, RAC, Middelburg en Internos. In de derde klas D, waar alle Zeeuwse derde klassers zijn opgeno men, treffen we vier Zeeuwsch- Vlamingen aan, t-w. Biervliet, Bres- kens. Clinge en Corn Boys. Vier Brabanders Meto, Nieuw Borgvliet, Odio en RKFC maken met de Wal- cherse ploegen RCS, De Zeeuwen, Zeelandia en Vlissingen. het dozijn vol. Sluiskil en Axel zijn eruit ver dwenen, eerstgenoemde naar de vier de en laatstgenoemde naar de twee. de klas. Zierikzee is als enige Zeeuwse club opgenomen in de derde klas C, waarin Baardwijk, Boeimeer, BSC, Dongen. Hero. RWB, Roosendaal, SCO, VES '35, Virtus en WVO. De vierde lilas G telt, ondanks het vertrek van Zierikzee. nog drie Zeeuwse clubs, aangezien Burgh, sa men met Robur en Yerseke, daarin onderdak heeft gevonden. Halsteren, HSC '28, NSV, Kaaische Bovs. Steen bergen. De Schutters en RSV com pleteren hier het tiental. De vierde klas H is weer een lou ter Zeeuwsch-Vlaamse aangelegen heid, met uitzondering van EMM, en bestaat uit: Aardenburg, EMM, Hontenisse, Hulst, Koewacht. Oost burg. PSK. Ria, Steen. IJzendyke en het gedegradeerde Sluiskil. De reserve 2e klas heeft weer de gewone bezetting, aangevuld met de reserves van Zeelandia. Ze bestaat uit Axel 2, Breskens 2, Corn Boys 2. Goes 2, Middelburg 2, RCS 2, Terneuzen 2. Vlissingen 2, De Zeeu wen 2 en Zeelandia 2, waarbij men dient te bedenken dat Corn Boys 2 RCS 2, Ternedzen 2 en Zeelandia 2 slechts by keuze hierin zijn opgeno men wegens de onmogelykheid in de res. derde klas uit te komen. SCHEID S RECHTER SVOETBAL Onder het belangstellend oog van hun ega's speelden de scheidsrech ters van O. Z. Vlaanderen een wed strijd tegen elf scheidsrechters van Walcheren Dit voetbalfestyn voltrok zich in Axel. De eindstand was 2-2. welke stand overigens reeds voor de rust bereikt was. Na het nemen van strafschoppen ging Walcheren met de eer strijken. UITSLAGEN ZOMER AVOND VOETBAL. De uitslagen van de door de be- drijfs- en zomeravondvoetbal-compe titie gespeelde wedstrijden luiden Rayon Middelburg: Focus—GGZ 2—2: VSVVCNM 20; PingelaarsOlym- pia 3—1; SVZ—ZCF 2—2; EMVW- PZC 50: Heidemij.PGZ uitgesteld. Rayon Vlissingen: VAW II—SBLV 2—0; VAW I—Bakkers H 2—1. Amsterdamse Beurs 18 Juli 21 Juli Bank v. Ned. Gem. 4','* 100% iooy8 Bank v. Ned. Gem. 0-5-10% 103% Nederland' 1951 (3>/2) 94% 94 Nederland 1948 (3%) 88% Nederland 1947 (3%) 8 89% 83% Nederland 1937 3 89% 89 Dollarlening 1947 3% 95 95% Investeringscertificaten 3 92% 92% Nederland 1962-64 z.b. 3 92% 92% Nederland 1962-64 m.b. 3 92% 92% Nederland N.W.S. 2% 73% 73% Ned. Indlë 1937 A 3 90% 92 Grootboek 1946 3 90 90% Nat. Handelsbank 100% 101% Ned. Han delmij. 137 A.K.U. 144 143% Bergh's en Jurgens 239 239 Calvé-Delft 116% 115% Centrale Suiker 146 Kon. Ned. Hoogovens 142 141% Unilever 171% 169% Ned. Kabelfabrlek 195 Philips 152% 150% Wilton-Fe(jenoord 160% 160 Billiton 187 Kon. Petroleum Mij. 318% 314% Amsterdam Rubber 79% 77 Holland Amerika Lijn 156 157 Kon. Paketvaart 103 103 Rotterdamse Lloyd 119% 118% Ned. Scheepvaart Unie 122% 121 Stv. Mij. Nederland 135 134 H.V.A. 96% 96% Deli Batavia Mij. 99 99% Deli Mij. 76% 74% Baltimore-Ohio 22% Missouri K.T. 20 New York Central Pennsylvania 20% 20% Anaconda 46% 45% Bethlehem Steel 51% 51% General Motors 58% 58 Intern, Nickel 47% 46% Kennecott 80 79% Republic Steel 41% 41% U.S. Steel 40 39% North American Cy. 22% 22% Midcon tinental 69% 69% Shell Union 78% 79% Tide Water 23% „De gang Is er even uit", zo luidde Maandag het algemeen bescheid ter beurze, waar de nieuwe week met een vrij lusteloze stemming is Ingezet. Bui tenlandse vraag voor Kon. Olie ont breekt nog steeds. En hoewel het hoofd fonds niet in zo'n sterke mate reageer de als Donderdag en Vrijdag, verloor het toch ruim vier punten en sloot op 314. De markt maakte Maandag een enigszins matte indruk. Zowel op de scheepvaart-, industrie- als cultuurmarkt weiden bij' kalme handel merendeels kleine ver liezen geleden. Zaterdag 19 Juli 1952 overleed onze beste medewerker en vriend, de Heer B. OELE. Ruim 40 jaren was hij in onze dienst en zijn nagedachtenis zal bij ons steeds in hoge ere blijven. Gebrs. C. M. en M. C. L LINDEN- BERGH. Wemeldinge, 19 Juli 1952. CITROEN 11 Sport in goede staat f 2150. CITROEN 11 Sport in prima staat f 2350. BEDFORD bestelwagen f 2500 OPEL OLYMPLA als nieuw f 4500. CHEVROLET COACH f 575.— Proefrit en deskundig onderzoek gaarne toegestaan. Westwal 25, Telefoon 3141 Vereniging voor Voortgezet Nijverheidsonderwijs te Middelburg Opleiding voor Waterbouwkundig Opzichter (Diploma Zeeland) Inlichtingen en aanmelding bij: N. KEERSEMAKER, leraar N.O. Bouwkunde. Poelendaeleweg 11, Middelburg, D. P. MEIJLER, leraar M. O. Wiskunde, Noordweg 11, St. Laurens. en wel de volgende week. Dit is de week van Alle drie onze zaken in Zeeland zijn die week gesloten. HOEKSEMA, Middelburg, Nieuwe Burg Vlissingen, Walstraat Goes, Opril bij de Markt. Het Laboratorium voor Grond- en Gewas-on d erzo ek te Grouw en het Onafh. Lab. v. Veevoeder-Onder zoek: „O.L.V.O." te SNEEK, vragen enkele Medewerkers in de buitendienst Brieven met volledige inlichtingen, z a. opleiding, Leeftijd, 2 ref. adressen, etc., aan de Chef v. d. Buitendienst: J. KLIJNSTRA. Van de Veldestraai 5, Leeuwarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 7