PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT A.R. werkt niet mee Kabinetsformatie aan de De Benelux is voor Belgische agrariërs moeilijk aanvaardbaar 0E BILT AANHANGERS VAN MOSSADEQ WINNEN HET PLEIT 195e Jaargang-No. 171 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct, per week, f 5.45 p. kw., fr. p. p. 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 22 Juli 1952 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct. per mm. Minimum p. advertentie t 3.— Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties Imax. 8 regelsj van 1—5 regels £4.—. Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vllssingèn Walstr. 58—60, telef, 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). Middelburg, Markt 51, telef. 3841; Goes, Lange Vorststraat 63, telef. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg; Finlandstraat 2. telef. 16; Terneuzea: Brouwerijstr. 2; Zierikr.ee: N, Bogerdstr. C 160, te'.et, 26. BESPREKINGEN HEBBEN NEGATIEF RESULTAAT. Bezwaren tegen zetelverdeling en tegen N.V.V.-bestuurder als minister (Van onze parlementaire redacteur) De besprekingen tussen de kabinetsformateur dr. Drees en de A.R. lei der dr. Schouten hebben tot een negatief resultaat geleid. De formateur heeft mr. Donker van de P. v. d. A., prof. Romme van de K.V.P. en de heer Tilanus van de C.H.U. verzocht hedenmorgen om half elf met hem de con sequenties van de weigering der A.R. partij te onderzoeken. Dit deelde dr. Drees Maandagmorgen persoonlek aan de verzamelde jour nalisten mede. In een uitvoerige toelichting gaf de formateur voorts een overzicht van de gang van zaken welke tot deze moeilijkheden heeft geleid. Oorspronkelijk werd van A.R.-zijde aangedrongen op de portefeuilles van Sociale Zaken en O., K. en W. of Binnenlandse Zaken. Hiertegen bestond van de kant van de formateur overwegend bezwaar. Mondeling heeft dr. Drees toen de mogelijkheid van Justitie en Buitenlandse Zaken geopperd, maar allerlei omstandigheden hebben er tenslotte toe geleid, dat de A.R. Justitie en Verkeer en Waterstaat werden aangeboden. De formateur wees erop, dat het hier twee volledige en belangrijke departementen betreft, terwijl het tevens voor de C.H.U. en de A.R. betrekkelijk gunstig moet worden geacht als leden van deze twee partijen tezamen vier departemen ten beheren. Als derde argument voor dit aanbod noemde dr. Drees het feit, dat de minister van Verkeer en Waterstaat als zodanig permanent zitting heeft in de belangrijke Raad voor Economische Aangelegenheden uit de ministerraad. In zijn schriftelijk antwoord ging dr. Schouten aecoord met de idee, dat twee A.R.-ministers zouden wor den opgenomen in het kabinet, ter wijl hij het op zichzelf ook kon waar deren, dat deze ministers volledige departementen zouden beheren. De anti.revolutionnairen waren echter van oordeel, vast te moeten houden aan de verlangens met betrekking tot de portefeuille van Sociale Za ken. Dit was voor hen van des te meer belang waar de formateur deze portefeuille had toegedacht aan een zeer vooraanstaand lid van het Ne derlands Verbond van Vakverenigin gen, tegen welke gedachte op dit ogenblik bij de A.R. zeer concrete bezwaren bestaan, hóewei zij onder andere omstandigheden opneming van een vakbewegingsman niet prin cipieel van de hand zouden wijzen. Dr. Drees zeide, deze bezwaren niet goed te begrijpen. Er hebben in het verleden toch vooraanstaande leden van grote werkgeversorganisaties in het kabinet zitting gehad. In het bui. tenland hebben ook herhaaldelijk vakbondsbestuurders zitting als mi nisters. Bovendien was de formateur van zins ook een vooraanstaand lid van de K.A.B. in het kabinet op te nemen. „Het gaat hier om tegenstel lingen, die ik niet kan overbruggen", aldus de formateur, Tenslotte deelde de formateur nog mede, dat de P. v. d. A., niettegen staande de uitslag der verkiezingen, niets extra heeft gevraagd, maar overigens ook geen reden zag af stand te doen van reeds door socia listen beheerde departementen. HET ANTI-RE VOLUTION. NAIRE STANDPUNT. Van officiële anti-revolutionnaire zijde werd Maandag in de namiddag het volgende communiqué verstrekt: „Dr. J. Schouten heeft Zaterdag j.l. na overleg te hebben gepleegd met zijn politieke vrienden aan dr. W. Drees medegedeeld, dat de A,R.-Ka- merclub van oordeel is, dat mede<- werking aan de kabinetsformatie kan worden verleend, wanneer aan de A.R. richting in het te vormen kabinet een zodanige plaats kan worden toegekend, dat zij bij de voorbereiding en bij de besluitvor ming ten aanzien van het sociaal- economisch beleid op genoegzame Hilaly Pasja vormt nieuw Egyptisch kabinet. Naguib Hilaly Pasja, die drie we- ken geleden door Sirry Pasja als premier werd opgevolgd, heeft Maan dagavond een nieuwe Egyptische regering gevormd, welke de meeste van de leden van ziju vorige kabi net omvat. De ministers waren Maandagavond bezig met het opstellen van het pro gram van de nieuwe regering. Aardbeving in Californië. Stadje met de grond gelijk gemaakt. Het gebied van San Francisco tot ten Zuiden van Los Angeles is in de nacht van Zondag op Maandag door een serie aardschokken geteis terd. Volgens eerste berichten zyn min. stens 12 personen om het leven ge komen. Het 3000 inwoners tellende stadje Tehachapi werd vrijwel met de grond gelijk gemaakt. Reddings ploegen, die op weg zijn naar 't ge troffen stadje, weerden opgehouden, doordat de wegen versperd zyn. Enige schokken hielden een kwar tier aan. Alarminstallaties tegen in brekers traden in werking, winkel ruiten braken en bovengrondse ka bels werden vernield, terwijl de in woners in nachtgewaad huizen en hotels In allerijl verlieten. Na de eerste schok, die drie minuten duur de, volgden binnen een half uur nog vijf schokken. De spoorwegverbinding tussen Te. hachapi en Bakersfield is verbroken, doordat tenminste één tunnel op het traject is ingestort. De hoofdweg van Los Angelos naar San Francisco is versperd. Uit San Francisco wordt geen schade gemeld. Ook het K.N.M.I. te De Bilt re gistreerde Maandagmiddag de aard schokken in Californië wijze wordt betrokken. Dit zou h.i. het geval zijn, indien voor het depar tement van sociale zaken een A.R. zou worden aangezocht. Tevens heeft de heer Schouten de aandacht van de kabinetsformateur gevraagd voor enkele bezwaren tegen de door hem voorgenomen samenstelling van het kabinet, in het bijzonder tegen het plan voor het departement van So ciale Zaken een vooraanstaand man uit het N.V.V. uit te nodigen. Dinsdagmorgen heeft dr. Drees aan de heer Schouten verklaard, dat aan de wens met betrekking tot het sociaal-economisch beleid niet kan worden voldaan. Deze verklaring heeft tengevolge, dat de A.R. niet kunnen medewerken aan de formatie van een kabinet in de door de for. mateur gedachte samenstelling. .Dit is het unanieme oordeel van de A.R. Kamerclub. (Voor een beschouwing van onze parlementaire redacteur over de for matie-moeilijkheden verwijzen wij naar pagina 3). Motorsloep van Terschelling vermist. De Tersehellinger motorsloep „Zee hond" is Maandag van een tocht naar het Molengat niet teruggekeerd. De sloep was om vijf uur uitgevaren naar de schelpenzuiger „Volharding", die in het Molengat aan het werk is. De „Zeehond" heeft de „Volharding" niet bereikt. De sleepboot „Stortemelk" is 's avonds om elf uur vertrokken om de vermiste „Zeehond" op te sporen. Aan boord van de „Zeehond" bevin den zich twee man. Opnieuw vliegende schotel-epidemie in de V.S. De Amerikaanse luchtmacht en het leger hebben bekend ge maakt, dat het aantal rappor ten, dat men over de „vlieg'en- de schotels" ontvangt,' nog nooit zo hoog is geweest als thans: n.l. gemiddeld honderd per maand. Boven het vliegveld van Washington zijn Zaterdag j.l. twaalf „geheimzinnige voor werpen" waargenomen, die zich met een snelheid van ongeveer 200 kilometer per uur ver plaatsten. Zij werden met be hulp van radar door de con troletoren van het vliegveld ge peild. Voorts meldde een piloot, dat hij Zaterdag tussen Washington en Martinsburg (West-Virglnië) zeven lichtende voorwerpen heeft gezien, die zich nu eens in horizontale, dan weer in verticale richtingen verplaat sten. Een andere vlieger deel de mede, dat hij van Herndon (West-Virginië) tot Washington was „gevolgd" door een ge heimzinnig licht. Democratische partij- conventie geopend. Bijeenkomst begon met trompetfanfare. De conventie van de Amerikaanse democratische partij is Maandag om 18 uur Nederlandse tijd in Chicago geopend. Nadat partijvoorzitter Frank McKin- ney om stilte verzocht had, begon de bijeenkomst met een trompetfanfare. De democraten hebben alle afge vaardigden op het hart gedrukt zich waardig te gedrSgen. Op iedere stoel lag een papier, waarop te lezen was: „U zult op het televisiescherm te zien zijn. 140.000.000 ogen slaan u gade". Gouverneur Stevenson van Illinois, de staat waarin de conventie wordt gehouden, sprak een welkomtwoord. Hij werd luide toegejuicht. Velen rie pen: „Wij willen Stevenson". Het me rendeel van de Zuidelijke afgevaardig den nam niet aan de ovatie deel. Zo als bekend, heeft Stevenson herhaal de malen verzekerd, dat hij niet be noemd wil worden tot officieel partij- candidaat Generaal Clark waarschuwl voor te veel optimisme. In een vraaggesprek, dat is gepubli ceerd in een Amerikaans tijdschrift heeft generaal Mark Clark, opperbe velhebber van de V.N.-strijdkrachten jn Korea, gewaarschuwd tegen te veel optimisme ten aanzien van een spoe dig te bereiken bestandsovereenkomst Hij legde de nadruk op het1 feit, dat de onderhandelaars, zelfs na regeling van de krijgsgevangenenkwestie, de kwestie van de demarcatielijn en de gedemilitariseerde zóne opnieuw moe ten bespreken. Orange treft voorbereidingen. VO'OR BEZOEK VAN KONINGIN JULIANA. Orange treft reeds voorbereidin- fen voor het bezoek, dat koningin uliana er, behoudens verhindering in verband met de kabinetsformatie, zal brengen. Volgens het opgestelde programma zal koningin Juliana op Dinsdag 29 Juli aan het station van Orange aankomen. Na een ontvangst op het stadhuis zal de koningin zich naar de heuvel begeven, welke het stadsbeeld beheerst om er de over blijfselen van het kasteel de ,,Wieg" der Oranjes, te bezichtigen. Er zal een eik worden geplant ter herin nering aan dit bezoek. De koningin zal logeren in de pre fectuur te Avignon. De Olympische Spelen. Nederlandse erelijst Met de Nederlandse erelijst is het na de tweede dag minder goed gesteld dan 24 uur gele den. s Weliswaar verzekerden Fanny Blanker»Koen en Puck Brou wer zich van een plaats in de demifinale 100 meter, maar he laas zijn de verwachtingen te dien aanzien toch tenminste van. enige zorg vervuld. Die snelle Australische, waartegen Fanny het vandaag reeds moet opne men Onze skiffeur Rob van Mes dag deed het in de herkansing prachtig: hij werd niet alleen eerste in zijn heat, maar boven- dien de snelste van de gehele herkansing. En voor de vol gende ronde heeft hy gelukkig beslist wel een kans. Ook de Triton-twee-zönder, die tweede in de demifinale werd, kan via een tweede herkansing nog verder komen. Bij de zeilers noteerden we als zeer eervolle prestaties een tweede plaats voor De Jong bij de Finjollen en een derde voor MaasStutterlieim in de Star klasse. Te San Candido. een Italiaans dorp bij de Oostenrijkse grens, is een autobus met Duitse toeristen in een ravijn gestort. Er zijn volgens de eerste berichten drie doden en 19 ge wonden. pi NA BLOEDIGE BOTSINGEN. Nieuwe Perzische premier afgetreden. De aanhangers van Mossadeq hebben voorlopig gezegevierd. De nieuwe Perzische premier Ghavam es Soeltaneh is Maandag nadat het in Tehe ran opnieuw tot ernstige botsingen was gekomen afgetreden. Voor de ommezwaai in de toestand hadden aanhangers van Mossadeq getracht het parlementsgebouw to bestormen. Bij de hierby ontstane botsingen met de politie werden vyftien personen gedood. De demonstranten braken ruiten en vielen politie-auto's aan. Toen men de hekken van het parlementsgebouw begon te beklimmen, werd de hulp van tanks en pantserauto's ingeroe pen. Met behulp van knuppels en ba jonetten werd de menigte uit de buurt van het parlement verdreven. Het werk in Teheran lag geheel stil. Alle winkels en bureaux, met inbegrip van het telegraafkantoor waren vit sym pathie met de demonstranten geslo ten. Journalisten, die hun telegram men kwamen aanbieden kregen het advies: „Ga naar Soeltaneh en vraag hem om je telegrammen te verzen den". Later werden de openbare gebou wen en het telegraafkantoor in de nabijheid waarvan zich 3 t 4 duizend demonstranten verzamelden, door sol daten afgezet. Sommigen der bela gers klommen op de in dit gebied ge- stationneerde tanks en verbroederden Luchtopname van het Noorse vrachtschip „Black Gull" in rook en vlammen gehuld op de Oceaan 65 mylen van Montauk Point (Long Island). Van de 49 opvarenden werden 45 gered, onder wie ook de vyf Nederlandse passagiers. Hazardspelers veroorzaakten opschudding. Overvallers in Den Haag gearresteerd. De overval te Rotterdam op de Walenburgerweg, waar hazardspelers in hun spel wreed werden gestoord door een drietal met revolvers gewa pende mannen, die ongeveer f 10.000 van tafel gristen, de spelers opsloten en ijlings verdwenen, blijkt een staart tje te hebben. Toen de hazardspelers waren be vrijd sprongen zij in een auto en zijn als razenden de buurt in het rond gaan rijden, om te zien of de daders nog te achterhalen waren. Zo kwam men bij de achteringang van het sta tion D. P., waar ze nog juist zagen, hoe één der overvallers, notabene in gezelschap van 'n aan allen bekende aagse „gokker" door de ingang ver dween. Men sprong haastig uit de auto, rende de trappen op, negeerde de kaartjescontroleur en daarna begon er tussen dc massa reizigers op het perron een woest dooreengeren. De opschudding daar was van dien aard, dat spoorwegpersoneel aanvankelijk dacht aan een overval op het station en de politie in het geweer riep. Toen deze verscheen en de nerveuze mannen tot rust had gedwongen, kwam het hele verhaal los. De her kende dader met de Hagenaar waren niet meer te vinden, maar men wist nu in elk geval dat het spoor naar de residentie leidde. Daar heeft men in het afgelopen weekeinde de drie man nen gearresteerd. Op een groot deel van de geroofde som kon nog beslag worden gelegd. LANDBOUWDAG TE MIDDELBURG. Bezwaren openhartig besproken zich met de soldaten. Een groep de monstranten droeg een rode vlag met zich mee, die gedrenkt was in het bloed van gedode en gewonde beto gers. Tegen de middag, naarmate het warmer werd in de stad, trokken de betogers af. In de bijna verlaten stra ten patrouilleerde onder de bran dende zon de politie. Nadat het aftreden van Ghavam es Soeltaneh bekend was geworden trok een grote menigte naar de wo ning van de hofcfotograaf van de Sjah. Foto's van de Sjah en van leden van de koninklijke familie werden van de muren getrokken. In een park werd een standbeeld van de Sjah vernield. Militairen en politie, die tevoren nog op de demonstranten hadden ge schoten, verbroederden zich met de aanhangers van Mossadeq. Maandagavond was het in Teheran rustig, hoewel de straten vol mensen waren. Leiders van het Nationale front, de party van Mossadeq, hebben via radio Teheran een oproep tot de bevolking gericht, in het gehele land het werk te hervatten. Indien dr. Mossadeq in de Madjlis niet voldoende stefnmen krijgt voor het premierschap, zal, volgens welin gelichte kringen in Teheran, aan een van zijn meest vooraanstaande aan hangers verzocht worden een rege ring te vormen. Dat de verwezenlijking van de Benelux zeer traag- verloopt, is ten dele te wyten aan de. moeilijkheden in de agrarische sector. Daar de toestand in de Belgische landbouw aanzienlijk verschilt van die by ons, is het begrijpe lijk, dat men by de pogingen om de economische unie te realiseren, steeds opnieuw weerstanden ontmoet. Dat wil gelukkig echter niet zeggen, dat geen toenadering wordt gezocht en dat niet oprecht wordt gestreefd naar oplossing- van de problemen. In dit licht bezien was het dan ook een geluk kige gedachte om gedurende de Oostvlaamse dagen in Middelburg een landbouwdag te organiseren, de Belgische en Nederlandse boeren nader tot elkaar te brengen en deskundige sprekers uit beide landen uit te nodigen diverse aspecten van het vraagstuk te belichten. Deze landbouwdag werd Maandag in de Concert, en Gehoorzaal gehouden en genoot ondermeer de belangstelling van de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. Tot de genodigden behoorden voorts ing. E. de Wilde, bestendige gedepu teerde van Oost-Vlaanderen, de Zeeuwse Gedeputeerden, de heren C. Philipse en C. Hamelink en de vice- voorzitter van de Belgische Boeren bond, de heer Konings. In zijn inlei ding verklaarde de directeur van de Stichting Zeeland, de heer C. Lijn zaad, verheugd te zijn, dat, hoewel de problemen nog niet zijn opgelost, in elk geval een sfeer is geschapen, waarin zij met vrucht besproken kun nen worden. De leiding van de ver gadering berustte bij de voorzitter van de Z.L.M., ir. M. A. Geuze, die in zijn openingswoord wees op de betekenis van de landbouw in Oost-Vlaanderen en de wens uitsprak, dat de pogingen tot toenadering zullen leiden tot een volledig welslagen van de Benelux. De eerste spreker in de ochtendbij eenkomst, ing. W. Brinckman uit Leu ven, vergeleek het zuivelwezen in zijn land met dat in Nederland. Hij consta teerde, dat de sterke ontwikkeling van de Nederlandse veehouderij het lo gisch gevolg is van natuurlijke en economische factoren. In België is het weide- en graslandareaal geringer en men treft er vooral kleine en middel grote bedrijven aan. Behoefte aan export wordt niet gevoeld: men kan zijn producten op de binnenlandse markt kwijt en daar men geen afzet- problemen kent. blijft de verbetering van de veestapel en de bedrijven wel eens ten achter. Slechts 11 van het totaal aantal melkkoeien staat onder controle. Met de t.b.c.-bestrijding wor den echter goede vorderingen ge maakt; het aantal getuberculineerde dieren is sinds 1939 vertienvoudigd. De melkproductie en het vetgehalte zijn niet onaanzienlijk gestegen, maar blijven toch nog achter bij die in Nederland. De meeste melk wordt op de eigen bedrijven verwerkt. Het melkgebruik is in België uiterst ge ring, maar het botergebruik beter dan bij ons. Bovendien is de melkprijs bij onze Zuiderburen tweemaal zo hoog als in Nederland en voor de boter va riëren de richtprijzen het gehele jaar door van f 6 tot f 7. Ing. Brinckman kon mededelen, dat als gevolg van een gentleman's o agreement met Nederland, dat streng I om zich sneller aan te passenT wordt geëerbiedigd, de fabricage van I Vervolg op pag. 2) het Nederlandse kaastype in België niet meer wordt uitgebreid en dat Nederland de invoer van zuivelpro ducten in België geheel beheerst. Wat de verwezenlijking van de Benelux aangaat, merkte spreker op: „Geef ons de tijd, zie de zaak nuchter en maak geen stukken 1" De tweede Belgische spreker, ir. W. Boon uit Leuven, verklaarde rond uit dat de Belgische landbouw nooit enthousiast over de plannen voor de economische unie is geweest, hetgeen zeer goed is te verklaren. Ten eerste verschillen de productievoorwaarden in beide landen teveel. De lonen zijn in België aanzienlijk hoger en het zelfde kan gezegd worden voor de pachtprijzen en de meststoffen. Ten tweede neemt ons land een export positie in en België niet en ten derde is sprake van een zeer groot verschil in de handels- en economische politiek van beide landen. Na hiervan een scherpe analyse te hebben gegeven, zeide spreker, dat samenwerking in Benelux-verband zeer nauw verbon den is aan de samenwerking tussen de West-Europese landen en dat, zo lang er verschil bestaat in de produc tievoorwaarden, men uiterst voor zichtig te werk zal moeten gaan. Opmerkelijk was zijn verklaring, dat de Belgische landbouw tóch reeds voordelen van de Benelux heeft. Door dat de industrie meer afzetmogelijk- heden in Nederland verkreeg, is men behoed voor een grote werkloosheid, waardoor een blijvende afzet op de binnenlandse markt is geschapen. Voorts werkt de mogelijkheid om te komen tot een werkelijke unie als een stok achter de deur: de landbou wers worden voortdurend aangespoord Meisje zag haar zuster verdrinken. De 27-jarige mej. S. is tijdens het zwemmen in zee nabij het strand op Texel verdronken. Het slachtoffer was lid der Veluwse boerendansers uit Putten. Voor de ogen van de leden van deze dansgroep, onder wie haar zuster, is mej. S. verdronken. De Veluwse boerendansers, waren Zaterdagavond opgetreden voor de badgasten in de Koog op Texel. De 73-jarige moeder van het slachtoffer heeft tijdens de oorlog reeds twee van haar drie zonen verloren. Zij waren tijdens de deportatie van de Puttense mannelijke bevolking weg gevoerd en sindsdien heeft men niets meer van hen vernomen. Brood met bloemengeur De directie van de Leidse meelfa briek „De Sleutels" heeft haar be drijf om een zeldzame reden moeten sluiten. In de nabijheid van „De Sleu tels" staat namelijk een gebouw waar in sinds kort etherische oliën v. orden verwerkt. Voor iedere meelfabriek een onacceptabele buur, want de cos metische fabriek bezwangert bij zijn productieproces de lucht met bepaal de chemische stoffen en geuren welke onvermijdelijk opgezogen door de installatie van „De Sleutels" de kwaliteit van 't product der meelfa briek ongunstig beïnvloedt. Bakkers, die meel van „De Sleutels" verwerk ten, hebben al geklaagd over brood met bloemengeur. Enige weken heeft de meelfabriek nauwkeurig de wind richting en de sterkte der geuren ge observeerd. Wanneer er gevaar be stond voor binnenzuigen van deze geuren werd de -meelfabriek stil ge zet en bij verandering van de wind richting weer in werking gesteld. De toestand is thans zodanig, dat de directie het niet langer verant woord achtte door te draaien. De directie van „De Sleutels" heeft een kort geding aanhangig gemaakt teneinde te bereiken, dat de cosmeti sche fabriek gesloten zal worden. Geen verder uitstel van pensioen en spaarfondsen wet. Naar wij van het ministerie van So ciale Zaken en Volksgezondheid ver nemen ligt het in de bedoeling de af kondiging van de pensioen- en spaar fondsenwet te doen geschieden op 1 December 1952. Een verder uitstel is niet te ver wachten. Mevrouw A. J. Otte Arnolli overleden. De bekende radio-spreekster me vrouw A. J. Otte—Arnolli. is Maan dag na een langdurig ziekbed te Amsterdam overleden. Zij is zeven en zestig jaar geworden. Haar activiteit was voornamelijk gericht op het verlichten van dc taak der huisvrouwen, waarvan zij onder meer getuigenis aflegde in haar radio-causerieën „Voor de huisvrouw." VERWACHT, DROOG WEEK. Geldig tot Dinsdagavond: Droog weer met nu en dan be wolking en een matige Westelijke wind. Dezelfde of iets hogere tem peraturen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1