Openingsplechtigheid met vreemd incident Fausto Coppi, de geweldige, de Tour de France won Helsinki TRITON-TWEE ZONDER STUUR BOEKTE FRAAIE ZEGE RUSSISCHE VOETBALLERS HAALDEN 5-1 ACHTERSTAND OP 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 21 JULI 1952 DE PLECHTIGE EEDSAFLEGGING. Nurmi droeg de laatste fakkel „WU zweren, dat wij op èerlUke wyze bij de Spelen zullen mededingen met inachtneming van de bestaande voorschriften en in de geest van ware sporti viteit tot eer van ons land en tot roem van de sport". Met het uitspreken van deze traditionele eedsformule door de Finse turner Hcikki Savolainen. deelnemer aan vijf opeenvolgende Olympische Spelen en m innaar van twee gouden medailles, was Zaterdagmiddag het hoogtepunt van de openingsplechtigheid in het Stadionvan Helsinki bereikt. In tegenwoordigheid van tal van autoriteiten hebben de deelnemers voor het met 70.000 man bevolkte Olympische Stadion gedefileerd. Marmuziek weerklonk, toen Grie kenland conform de traditie de rij opende, en tijdens het hele défilé, dat een uur duurde, speelde een militaire kapel pittige wijsjes, die echter bij tij den volkomen overstemd werden door de donderende toejuichingen die door de echo's in het stadion nog in kracht verdubbeld werden. Op Griekenland volgde de kleine groep van de Neder landse Antillen achter de rood-wit- blauwe vlag, toen kwamen Argentinië, Australië, Bahama, België, Bermuda, Brazilië, Brits Guyana, voorop steeds de drager van het schild met de naam van het land, dan de vlaggedrager die gevolgd werd door de chef de mission, alleen lopend, en een groepje andere officials. Tenslotte de athleten, eeist de vrouwen en dan dt mannen. Som mige delegaties bestonden slechts uit enkele personen, andere, zoals die van Amerika met 360 Fi ankrijk met 115, Gioot Brittannië met 175, Hongarije met 250, Polen met 200 en Rusland v/el met meer dan 100 deelnemers, trokken op in gesloten gelederen. Al len kregen ze hun deel in het applaus, dat echter aanzwol tot een orkaan toen de sterke Finse ploeg van ruim 300 man als laatste het stadion bin- r.tn marcheerde. De stoet trok langs de ereloge van de Finse president, vaar de deelnemers het staatshoofd groetten door het hoofd naar rechts te wenden. De vlaggen werden geneigd volgen het gebruik van elk land. Het défilé splitste zich op het middenterrein fn zoveel noiojnsgewijze opstellingen als er oeoncmende lander waren heel het middenveld werd een onregelma tig gevormd, uiterst kleurig mozaiek, met een fiont van scnilden en vlag gen naar de eretribune gekeerd. DE NEDERLANDSE PLOEG. De Nederlandse ploeg maakte een keurige indruk, de heren gekleed in korenalauwe jasje, grijze broek, wit overhemd met grijze das en witte sportpet, op de borst het oranje em bleem met de goud gestikte Neder landse leeuw en de letters „Neder land". De dames droegen met zwier haar gebreide oranje mutsjes met pompoen, en gingen gekleed in dezelf de kleuren als de heren: blauw jasje, witte sportblouse en grijze rok. Zij werden luide toegejuicht op de tocht van Elaintarna naar het stadion en tijdens de gehele gang langs de tribu nes. KLEIN NIEUWS uit JANUS VAN DER ZANDE de klei ne Marathon-loper uit Halsteren, heeft de vroege Zondagmorgenuren nog benut voor een training op het of ficiële iiarcours voor de grote wed strijd, in gezelschap van een Zwitserse concurrent. Hij had helaas wat last van een lichte verkoudheid, doch dit kon hem niet beletten verscheidene kilo meers in een straf tempo te lopen. Woensdag zal hij waarschijnlijk nog een keer lopen en daarna rust hij tot a.s. Zondag, de dag van de Marathon- race. DE NEDERLANDSE ROEIERS had den zich Zondag in trainingspakken gestoken vande Nederlandse voet ballers. Vooral in de steeds feller wor dende wind konden ze die best gebrui ken en de voetballers hadden ze helaas toch niet meer nodig. PHILIP KEEGSTRA, lid van de be manning van het 5/i meter-jacht van W. de Vries Lentsch, was Zondag jarig. De voorzitter van het Nederlands Olympisch Comité, mr J. Linthorst Homan, kwam hem feliciteren en bood hem een fraai N.O.C.-bordje in Delfts blauw aan. INDIA heeft de Olympische athle- tiekploegen in Helsinki elk een pond Darjeeling-thee aangeboden, verpakt in papier met de Olympische ringen. Voor Nederland nam de chef d'équipe, de heer J. H. Moerman, dit sympathie ke presentje in ontvangst. HET GYMNASTIEK-TOURNOOI van deze Olympische Spelen is Zondag be gonnen. Na de verplichte oefeningen van de eerste dag leidde Rusland in het landenklassement met 284,35 pt., gevolgd door Zwitserland (281,85) en Finland 280,45). In het individueel klassement had de Zwitser Stadler de leiding met 57,15 punten voor de Rus sen Chagurnian en Mouratov, die ieder 57 pt. hadden verworven. ZEKER EEN UUR LANG HEEFT de Nederlandse ploeg, die ons land verte genwoordigde bij het openingsdéfilé, in de regen moeten wachten tot het zijn beurt was om het stadion binnen te trekken. Maar uitvallers waren er desondanks niet. „We zijn in Neder land wel een beetje regen gewend", zei Karei Lotsy, en de groep trotseerde het water. En toen het dan eindelijk zover was, werd even de pet recht ge trokken en een krul opgedoft en toen marcheerde het dappere groepje het stadion binnen. Het publiek had veel aandacht voor de Nederlanders; men zocht vooral naar 's werelds snelste moeder, ónze Fanny. Maar de leiding had geen risico's willen nemen in dit weer: Fanny zat veilig en wel op de tribune om de intocht van haar land genoten af te wachten. Als je goed bent voor misschien wel twee of drie gouden plakken, staat je dat te wach ten De voorzitter van het organisatie comité der Spelen, Erik v. Frencken, hield daarna een rede, waarna de pre sident van Finland, Paasikivi, de Spe len plechtig geopend verklaarde. De Olympische vlag werd gehesen, postduiven werden losgelaten, 21 sa luutschoten klonken en toen sneide de laatste van de estafette-lopers, de grootste Finse athleet aller tijden Paa- vo Nurmi, die voor de overbrenging van het vuur uit Olympia, dat in Noord-Finland verenigd was met de door de middernachtzon ontstoken fakkel uit Lapland, gezorgd had, door de Marathonpoort het stadion binnen en werd het vuur op de schaal aan de Zuidelijke zijde van het mid denterrein gebracht. Een golf van ontroering ging door het overvolle stadion.De tienduizenden staarden stil voor zich uit en volgden met strakke blik de loper die op sym bolische wijze de geest van sportivi teit, van ridderlijkheid en van vriend schap het strijdperk van deze olympi sche spelen binnenbracht. Duizenden jongeren, meisjes en jongens uit alle delen van de wereld, van verschillend geloof, ras en politieke overtuiging stonden in eerbiedige houding, want dit was ook voor hen het grote ogen blik, waarop zij zich maanden en maanden hadden voorbereid. Toen Nurmi zijn laatste gang met de fakkel had volbracht, steeg even later de vlam omhoog van de top van de toren, waar hij licht zal blijven geven zolang de spelen duren. Koor en orkest ga ven intussen een uitvoering van de indrukwekkende Olympische Hymne, een compositie van Jaako Lioaam. Het protocol voorziet in een gods dienstige plechtigheid die echter met dwingend is voorgeschreven. Bij dez? spelen werd ze wel gehouden, en ter wijl de vlaggendragers zich in een hal ve cirkel voor het spreekgestoelte op stelden sprak aartsbisschop Ilmari Sa- lomies een gebed in de Latijnse taal uit. Daarna volgde de eedsaflegging. MERKWAARDIG INCIDENT. Bij de openingsplechtigheid deed zich een merkwaardig incident voor. Toen het Olympische vuur was ontsto ken, verscheen voor de Marathontri bune een witte gedaante, die zich in looppas over de sintelbaan naar het spreekgestoelte begaf. Zij haalde daar een papier te voorschijn en wilde een toespraak houden. Dit werd haar even wel door toegesnelde officials be let. na een korte worsteling. Later bleek, dat deze vrouw de West-Duitse studente Barbara Rot- braut Pleyer was, een pacifiste, die op deze wijze de aandacht trachtte te ves tigen op haar vredesplan. Zij is inmid dels per vliegtuig naar Duitsland te ruggebracht. Helaas werd de plechtigheid ook verstoord door het feit, dat talloze ath leten de opstelling op het middenveld verlieten, toen Nurmi met het Olym pisch vuur het stadion binnenkwam. TURNEN Kringuitvoering Zeeuws- Brabantse Turnkring. Geslaagde dag in Bergen op Zoom. Begunstigd door prachtig weer en onder zeer grote belangstelling werd Zaterdag te Bergen op Zoom de kring uitvoering gehouden van de Zeeuws Brabantse Turnkring van het K.N.G. V. In de middaguren werden op het grote terrein van het sportpark Ro- zenoord de adspirantenwedstrijden gehouden. De uitslagen bij de meisjes van 12— 13 jaar leverden geen eerste prijzen op, maar een tweede werd behaald door Mediobürgum uit Middelburg in de driekamp (vrije oefeningen brug en springen met een totaal van 2143,i punt. een derde prijs behaalde Sparta uit Krabbendijke met 19914 punt en V.T.V. uit Vlissingen. Bij de meisjes van 1415 jaar be haalde een eerste prijs Prins Hendrik uit Breda 236 pnt.; en Medioburgum Middelburg met 231 pnt. Tweede prij zen werden behaald door U.D.I. Ber gen op Zoom 21014 pnt.; Olympia, Ka- pelle 21714 pnt; V.Z.O.S., Yerseke 221 pnt.; en Prins Hendrik, Breda 211 li pnt. Een derde prijs werd behaald door Volharding, Goes 209 pnt.; en Udi, Bergen op op Zoom 206 li pnt. Bij de jongens van 1415 jaar werd geen eerste prys toegekend. Een twee de prijs behaalde Medioburgum, Mid delburg met 223 pnt.; Volharding, Goes 206 pnt. en Olympia, Kapelle 2063,i pnt. In de vooravond volgde toen de grootse tocht van de deelnemers door de stad naar het sportpark Rozenoord. Nadat de deelnemers zich hadden opgesteld en het Bondslied en het Volkslied waren gespeeld, hield de heer J. G. Lemmens een hartelijke toespraak, v/aarin hij hulde bracht aan U.D.I. Het feest werd in Bergen op Zoom gehouden, omdat U.D.I. evenals de Zeeuv/s Brabantse Turnkring het 55- jarig bestaan vierde. De voorzitter van U.D.I. dankte de heer Lemmens voor de sympathieke woorden. Na afloop der wedstrijden werd -in de tuin van Thalia een gezellig tuinfeest gegeven waaraan U.D.I., Mdioburgum en Thor luister bijzetten. Een gezellig tuinbal in Thalia was een waardig slot van deze kringdag. Een paar ons te zwaar en dus uitgesloten. Een van de meest bedroefde mannen in het Olympisch doip was Zondag de jonge Philippijn- se worstelaar Florentine Real. Hij heeft duizenden mijlen gereisd om aan de spelen deel te nemen, maar werd bij de we ging te zwaar bevonden. Het scheelde slechts enige onsjes. Toen hij des morgens vroeg op de schaal was gestapt, was hij anderhalf pond te zwaar. Hij trok zijn dikste kleren aan en ging een eind hardlopen. Daar na werd hij behandeld door mas seurs en een minuut voor de weging beëindigd werd, liet hij zich nogmaals wegen. Hij was nóg te zwaar en daardoor uitge schakeld voor deelneming. WANDELSPORT Geslaagde propaganda-wandeJ- tochten te Kruiningen. Zaterdagmiddag werd te Kruiningen gestart voor de 15 en 25 km propa- gandawandeltochten. Aan deze kring- tocht, die in samenwerking met de N.W.B., kring Zeeland werd georga niseerd door de heer J. v. d. Parel uit Kruiningen namen in totaal 165 dames en heren deel. Er kwamen groepen uit van, Goes, Scherpenisse, Kloosterzande, Kinderzorg Middelburg en een groep van de Nat. Reserve, onder leiding van kapt. Fassaert. De wandelaars werden uitgeleide gedaan door de signaalafdèling van het mu ziekgezelschap E.M.M. Nadat de tochten waren volbracht de 15 km tocht ging van Kruiningen via Vlake én Hansweert en terug en de 25 km tocht over Yerseke, Kapelle, Biezelinge, Hansweert en terug werd door de heer J. de Bruijn uit Nieuwerlterk de uitslag bekend ge maakt. Bij de 25 km werd de groep ,.Frö- masl" van Kinderzorg uit Middelburg eerste, waarvoor het een beker van Medioburgum uit Middelburg ontving. Een medaille van burgemeester J. Vo gelaar kwam in bezit van „Kaspargo" uit Goes. ..Op Stap" uit Scherpenisse werd derde en de Nat. Reserve kreeg een extra prijs. Bij de 15 km werd de keker, die beschikbaar was gesteld door de heer J. de Bruijn gewonnen door de „Batavieren" uit Goes en de lauwertak van de P.Z.Crt. door „Op Stap" uit Scherpenisse. Iedere deelne mer kreeg een herinneringsmedaille. Het doel van deze tocht het ma ken van propaganda voor de wandel sport werd alleszins bereikt en men heeft gegronde hoop, dat ook in Krui ningen een vereniging kan worden op- j gericht. I Andere Nederlandse ploegen moeten het in de herkansing zien te redden. In het Olympisch roei-tournool is N ederland Zondag in vier nummers uitgekomen, doch het was helaas slechts in één van deze vier, dat onze vertegenwoordigers het tot een overwinning wisten te brengen, welke hen direct een plaats bezorgden in de demifinale; de overigen zuilen via de her kansingsraces moeten trachten alsnog hetzelfde te bereiken. Dit neemt niet weg, dat Nederland op de prestatie van Triton's twee zonder stuurman trots mag zijn: mei een halve lengte voorsprong werden de sterke ploegen van Argentinië, Rusland en de Saar geslagen. De Nederlandse twee had (in de derde heat), zoals gewoonlijk, een slechte start .De Argentijnen waren het snelst weg en lagen direcht een meter voor op Rusland, terwijl de Ne derlanders op de derde plaats lagen. Op de 500 meter leidde Rusland, dat een hoog tempo sloeg. De Saar had intussen Nederland naar de vier de plaats verdrongen. Op 1000 me ter was de positie aan de kop weer veranderd. Argentinië had een halve lengte voorsprong genomen op Rus land; de Saar en Nederland volgden op één lengte. Van dit moment af echter begon de Triton.twee geleidelijk in te lo pen. Eerst werd de Saar gepasseerd en op de 1500 meter hadden de Ne derlanders Rusland van de tweede plaats verdrongen. Op de laatste a 00 meter zetten de Utrechtenaren een prachtige spurt in en liepen snel Argentinië voorbij. Wel trachtten de Argentijnen door een felle spurt de achterstand nog in te halen, doch de Triton-twee liet hen niet verder dan een halve lengte komen. De Nederlanders wonnen in 8 min. 0.4 sec. De drie andere heats wer den gewonnen door Zwitserland (7 NOLTEN ZAL EENS KUNNEN WINNEN 5—5 GELIJK TEGEN JOEGO-SLAVIE. Finland verloor, Duitsland, Oostenrijk en Brazilië wonnen. Zatopek heeft op de 10.000 meter een fantastische prestatie geleverd, maar niet minder groots is de prestatie geweest van het Russische voetbal- elftal, dat Zondag tegen Joego Slavië in het veld kwam en in een half uur t\jds een 51 achterstand wist om te zetten in een 55 geiyk spel! Er werd daarna tweemaal een kwartier verlengd, maar daarin werd niet meer gescoord, zodat de wedstrijd moet worden overgespeeld. land haalde op, van 51 tot 5—2, van 52 tot 53 en toen kwamen die onvergetelijke laatste drie minu ten, die zowaar twee doelpunten voor Rusland opleverdenDe wedstrgd moet nu worden overgespeeld. En dat zal Dinsdag geschieden. Duitsland won met 31 van Egyp te, nadat het bg de rust met 20 voor had gestaan. Brazilië had met Luxemburg heel wat meer moeite, dan met Nederland en kon slechts met 21 zegevieren. De ruststand was 10 voor Brazilië. Een slecht compliment voor onze Oranjeelf. We kunnen tegen Luxem burg niet meer op... Het Luxemburg se doelpunt ontstond bg de stand 2 0 uit een strafschop. Zaterdagavond heeft het Finse elf tal tegen Oostenrgk gevoetbald. Oos tenrijk won met 34. maar stond bg de rust met 32 achter. Finland had zich tot dan toe volkomen de meer dere getoond. Na de rust waren de rollen omgekeerd en gaf Oostenrgk de toon aan. Voor het Finse, publiek betekende deze nederlaag een onge looflijke teleurstelling. Heden speelt het elftal van de Ne derlandse Antillen tegen Turkije en ieder is benieuwd, of de Antillen iets zullen weten te bereiken. De kans is niet groot, want het elftal is zwak... Het was een ware titanenstrgd. Drie minuten voor het einde stond Rusland nog met 35 achter, daar in het op 200 km. van Helsinki gelegen fabrieksstadje Tampere. Maar die drie minuten waren voldoende om twee doelpunten te maken en nie mand zal het verwonderen, dat de Russen toen hun vreugde niet meer meester waren, dat zg elkaar zoenden alsof zg Italianen waren en dat de tranen sommigen over de wangen liepen. De kwaliteit van het spel stond zeer hoog. Driemaal scoorden de Joego Slaven voor de rust en het leek toen voor de Russen reeds ho peloos. Maar na de rust werd het nog erger. Toen kwam de stand zowaar op 51 voor Joego Slavië. En toen faalden de zonen van Tito plotseling hopeloos. Zij waren niet in staat een voorsprong van 51 een half uur lang te verdedigen, zij zakten in elk aar en het wonder geschiedde: Rus- Pellenaars leidde Nederlandse ploeg compleet naar de finish Der traditie getrouw Is de laatste etappe van de Ronde van Frankrijk weer niets anders geworden dan een formaliteit. En nu deze tour weer tot het verleden behoort, kan gezegd worden, dat het de zwaarste is geweest sinds de hervatting na de oorlog in 1947. De overwinning kon slechts een groot kampioen ten deel vallen. En dit is dan ook het geval geweest. Men heeft over Coppi al zoveel geschreve n en zijn vermaardheid is zo groot, dat we nierover thans nietmeerbehoeven uitte wweiden. Meer nog dan tijdens zyn succes in de ronde van 1949, heeft Coppi dit jaar de ronde beheerst. Hy heeft op het juiste ogenblik zyn krachten gebruikt. Naast de eerste plaats in het eindklassement en een eerste plaats in de rangschikking voor de grote bergprijs, heeft hy enkele etappe-overwinningen op zyn naam staan en dit is alles tezamen toch zeker genoeg om aan te tonen, dat deze renner nog lang niet heeft afgedaan. De Fransen hebben het er minder goed afgebx-acht dan het vorig jaar. Zes étappe-overwinningen vielen hun te beurt, maar in de algemene rang schikking bezet hun best geplaatste nationale renner slechts ae vijfde plaats. De grootste ontgoocheling van Franse zijde was Lucien Laza- rides, die openlijk bekende serieus getraind te hebben voor deze ronde, maar nooit het gevoel heeft gehad, dat hij goed mee kon komen. Een grote rol heeft de Belg Ockers gespeeld. Hy was steeds strijdlustig en heeft derhalve byna nooit in de voorste gelederen ontbroken. Een tweede plaats in het eindklassement komt hem dan ook ten volle toe. NEDERLAND. Voorts mag zeker de prestatie van de gehele Nederlandse ploeg geprezen worden, want het was van de kleine ploegen de enige, die com pleet in Parijs aankwam en temeer daar dit de eerste maal is in de his torie van de Nedei'landse wieler sport. De Fransen zijn niet meer van mening, dat onze landgenoten niet capabel zijn om aan een dergelijke monsterrit deel te nemen, integen. deel men denkt er zelfs over om voor de ronde van het volgend jaar een ploeg van 12 man uit te nodi gen, hetgeen zeer eervol zou zon. Coppi is zelfs van mening, dat, indien Nol (en meer ervaring zal kry- gen in dergelyke ronden, hy de man zal zyn, die in staat is om als over winnaar uit een Ronde van Frank rijk te voorschyn te komen. Hij be zit in elk geval de juiste menta liteit en is bovendien een goede klimmer. Maar niet alleen hij heeft het tot een goed einde weten te brengen, ook Van Est, Wagtmans en Voor- ting hebben dikwyls laten zien, wat zij waard waren en indien men het eindklassement bekijkt waarop een 15e olaats voor Nolten, een acht tiende plaats voor Van Est, een 22e plaats voor Voorting en een 24e plaats voor Wagtmans voorkomen, kan men zeer zeker niet ontevreden zyn. De Nederlandse kampioen Dekkers kon niet tot de volle ontplooiing van zijn krachten komen al won hy dan een étappe. Roks, ook al een van de jongeren, heeft zgn nut be wezen. Er moeten ook in een kleine ploeg als de onze nu eenmaal knech ten zgn! Faanhof fs zeer wisselval lig geweest en heeft ook vaak pech gehad. Enige malen is hrj desondanks dank zij zgn sprinters capaciteiten dicht bij een étappezege geweest. Andere dagen, vooral in de bergétap- pes, had Kij grote moeite om mee te komen. Van Breenen tenslotte ls tegengevallen na zijn overwinning in de Ronde van Oostenrijk. Maar voor hem geldt als excuus dat hg m deze monsterrit voor het eerst meereed en de moeilijkheden niet kende. Eindelijk heeft dan de Nederlandse ploeg furore gemaakt in de „grand bouclé". Dat is voor een groot deel te danken geweest aan dp bezielen de leiding van ploegleider Pèllenaars. Deze oud-renner, die de kneepjes van het vak kent, de jongeren zulke nuttige adviezen kan geven en bo_ vendien zo goed op de hoogte is van de rennersmentaliteit, heeft zijn jon gens behouden naar de Franse hoofd, stad gevoerd. DE LAATSTE éTAPPE. In de laatste étappe is geen pre mie uitgereikt voor de meeste strgd- lust, hetgeen niet te verwonderen valt De premies voor de ongeluk kigste en de koelbloedigste renner gingen respectievelijk naai' de Fran sen Vivier en Remy. Er is nog een extra premie toegekend n.l. voor de meest strgdvaardige renner uit de gehele ronde. Het was de Fransman Robic, die deze in ontvangst mocht nemen. Zoals reeds gezegd, was deze étap pe weinig meer dan een formaliteit en er werd dus weinig strijdlust vertoond. Pas na 200 km., d.w.z. 150 km. voor de finish, kwamen er ont snappingspogingen, waarbg veertien renners onder wie Faanhof er in slaagden zich van de grote groep los te maken. De uitlopei's werkten goed samen en vergrootten hun voorsprong tot ruim 3% minuut. Goldschmidt leid de de sprint bg aankomst op de Pare des Princes, maar op het laatste rechte eind ging de Fransman Rol land al zijn tegenstanders voorbij om als eerste over de streep te gaan. Onze landgenoot Faanhof werd een goede dei'de. De sprint van het pe loton, dat 3 min. 44 sec. later binnen kwam, werd gewonnen door Ockers. Direct na de aankomst werd de winnaar van de Ronde, Fausto Cop pi in de bloemen gezet. Hij reed on der het gejuich van de talrijke be. wonderaars zijn ereronde. min. 46 sec.). Austi'alië (8 min. 6.4 sec.) en Zweden (7 min. 54.5 sec.) Ook de tweede aankomenden (Groot- Brittannië, Denemarken, Argentinië en Frankrijk) gaan direct naar de demi-finale. MINDER SUCCESVOL.. In het nummer vier met Btuur- man kwam de Nedei-landse Nereus- ploeg in de derde heat uit tegen Tsjecho-Slowakije, Noorwegen en Japan. De Nederlanders hadden veel moeite met het woelige water, dat op een gegeven moment hun boot zelfs even uit haar balans bracht. Alleen dank zij een eindspurt op de laatste 400 meter kon Nereus zich nog van de derde plaats voor Japan verzekeren. De Tsjechen wonnen met 1% lengte voor Noorwegen. De overige heats werden gewon nen door Frankrijk, de Ver. Staten en Zwitserland. Bij de vier zonder stuui'man vei*_ tegenwoordigde Laga uit Leiden ons land, helaas voorlopig nog niet met een fraai resultaat. In de twee de heat werden de Leidenaren laat ste achter Joego-Slavië, Finland en Polen. De achterstand op de win naar bedroeg niet minder dan acht lengten. Overige winnaars op dit nummer waren Frankrgk, de Saar en de Ver. Staten. Ten slotte onze skiffeur van Mes. dag, die deze middag een wat lome indruk maakte. Hg startte tegen de Rus Tjukalov, de Fransman Bulel en Risso van Uruguay. De Rus won in een prachtige stijl voor Risso en Butel, terwijl van Mesdag als laat ste eindigde. In de drie andere heats wonnen de Engelsman Fox, de Aus traliër Wood en de Amerikaan Kel ly. CONCURRENTIE VOOR DE AMERIKANEN. Dp algemene indruk van deze eerste roei-dag is, dat de Amerika nen, hoewel zij in de heats vijf over winningen behaalden, toch terdege rekening zullen moeten houden met de Russen en de Joego-Slaven, die zeker bij de stuurmanloze vier en de achten uitstekende kansen heb ben. ATHLETIEK Internationale 25 km. wedstrijd te Schoondijke. Zondag 17 Augustus a.s. zal Schoon dijke weer van athletiekwedstrijden kunnen genieten. Het hoogtepunt van deze wedstrijden zal dan zijn de eerste internationale 25 km wedstrijd hardlo pen op de weg, georganiseerd door de Vlissingse sportvereniging „Marathon". Reeds heeft Janus van der Zandee de bekende athleet uit Halsteren, die thans op de Olympische Spelen uit komt, heeft toegezegd aan deze wed strijd te zullen deelnemen. De start en finish bevinden zich op het nieuwe sportterrein. Op dit terrein zullen te vens baanwedstrijden gehouden wor den. De Belgische athleet Lanckriet zal dan weer van de partij zijn. Het programma van de baanwedstrijden bestaat uit: 100 yards dames; 100 yards heren; 80 m. meisjes; 60 m. meisjes; hoogspringen meisjes, dames en he ren; 800 m. junioren; 1000 m. heren; 3000 m. heren; 3 maal 1000 m. estafette heren 4 maal 100 m. estafette heren; 4 maal 60 m. estafette meisjes. DE KLASSEMENTEN. De uitslag van de laatste étappe van de Ronde van Frankrijk, Vichy- Parijs, over een afstand van 354 km. luidt: 1. Rolland (Fr.) 11.27.55 (bonifi catie inbegrepen); 2. Weilenmann (Zwitserl.) 11.28.25 (bonificatie in begrepen); 3. Faanhof (Nederland) 11.28.55;;,4. Rosseel (B.) z.t.; 5. De- ledda (NOC Frankrgk) z.t.; 6. Gold schmidt (Lux.) z.t.; 7. Delahaye .(W ZW Frankrgk) z.t.; 8. Pezzi (It.) z. t.; 9. ex aequo Remy (Fr.), Crippa (It.), Zelasco (N. Afr.), Pardoen (NOC Frankr.), Renaud (Pargs), Pezzuli (Z.O Fr.) z.t. als Faanhof; 15. Ockers (B.) 11.32.29; 16. Robic (Fr.) z.t.; 17. Bartali (It.) z.t.; 18. Diggelman (Zwits.) z.t.; 19 Marinelli (Parijs) z.t.; 20. Voorting (Ned.) z.t.; 21. ex aequo een groot peloton ondier wie onze landgenoten Dekkers, Nolten, Roks, Van Breenen, Wagt mans, Van Est, dg Belg Decock, de Italianen Coppi, Magni, de Frans man Geminiani, de Spanjaard Gela- bert en de Italiaan Corrieri. Het eindklassement van de Ron de van Frankrijk luidt voor de eer ste twintig: 1. Coppi (It.) 151.57.10; 2. Ockers (B.) 152.25.27; 3. Riüz (Spanje) 152.31.48; 4. Bartali (It.) 152.32.35; 5. Robic (Fr.) 152.32.46; 6. Magni (It.) 152.35.35; 7. Close (B.) 152.35.42; 8. Dotto (Fr.) 152.45.11; 9. Carrea (It.) 152.47.30; 10. Gelabert (Sp.) 152.5526; 11. Geminiani (Fr.) 152.59.57; 12 Weilenmann (Zw.) 153.01.19; 13. De Hertog (E.) 153.04.25; 14. Van Ende (B.) 153.14.47; 15. Nolten (Ned.) 153.27.44; 16. Goldschmidt (Lux.) 153.46.47] 17 Zelasco (N. Afr.) 153.48.02; 18. Van Est (Ned. 153.48.U4; 19. Lau- redi (Fr.) 153.56.53; 20. Vitetta (Z. O. Fr.) 153.58.27; 22. Voorting (N.) 154.04.82; 24. Wagtmans (Ned.) 154.06.55; 53. Roks (Ned.) 155.26.15; 60. Dekkers (Ned.) 155.39.05; 69. Van Breenen (Ned.) 156.16.04; 76. Faanhof (Ned.) 157,18.13. Het ploegenklassement luidt: 1. Italië 455.56.40; 2. Frankrgk 456.21.56; 3. België 456.51.36; 4. Spanje 458.50.24; 5. Nederland 458.56.32; 6. Zuid West Frankrgk 460.22.46; 7. Noord-Oost-Centrum Frankrgk 460.42.46; 8. West.Zuid- West Frankrgk 461.54.40; 9. Parijs 462.23.54; 10 Zwitserland 462.57.21; 11. Noord Afrika 463.23.2fi.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 6