INNW EIGEN BELANG NIEUWE REGELING VOOR VOERGRANEN 1953? JONGEMAN MAAKTE RITJES MET GESTOLEN AUTO'S Oost-Vlaamse Almanak 0M0 het beste enhet zuinigste wasmiddel ter wereld. ZEEUWSE BLINDENVERENIGING BESTAAT EEN KWARTEEUW 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 19 JULI 1952 DAGELIJKS BESTUUR Z.L.M. VERGADERDE. Minder blauwmaan- en koolzaad, meer mais en kar wij gezaaid. De vraag, welke regeling de regering zal treffen voor de voergrauen vormde een punt van bespreking in de jongste vergadering van het dar gelyks bestuur der Z.LAL Er is voor de oogst 1953 bij de regering een nieuwe regeling in overweging. Verwacht wordt dat de overheid per Augustus as. het huidige hoge A.V.A.- of bonvoerprijspeil zal herzien en geregeld de prijs zal aanpassen aan het wereklmarktpr(jsniveau, wat vooreerst dan een verlaging zal betekenen. Men wil dan aan de teler een ge deelte van zijn voergranen laten en dat geleidelijk innemen, zodra de vrije prijs stijgt boven de A.V.A.- prijs. Anderzijds zou de teler dan te al len tijde mogen leveren tegen die A.V.A.-prgs, terwijl deze prijs bij een ongunstige wereldmarkt, ten minste zal moeten bestaan uit kale kost prijs plus ondernemerswinst. Dit werd medegedeeld in de jongste da gelijkse bestuursvergadering van de Z.L.M. in hotel Centraal te Goes. De vergadering meende dat met dit my- steem aan de bezwaren van de vee houderij tegemoet wordt gekomen, terwijl het voor de akkerbouw veel aanvaardbaarder is, dan alle eerder geopperde voorstellen. KEURING GEWASSEN Medegedeeld werd verder dat to taal 51.039.62 h.a. zomergewassen ter keuring werden aangegeven, hetgeen plm. 10.000 h.a. meer is dan vorig jaar. De totale keuringsaangifte van aardappelen voor 1952 bedraagt 27.904 h.a., tegen 27.054 h.a. vorig jaar. BOUWPLAN 1052 Het bouwplan 1952 laat zien dat in Zeeland de oppervlakten van de volgende gewassen zijn toegenomen: tarwe (10%), gerst (1%, erwten (20%), mais (60%), vlas (10%) en karwij (25%). Minder geteeld worden: aardappelen (2%), suiker bieten (5%), bruine en witte bonen (40%),, blamvmaanzaad (75%) en koolzaad (75%) met uitzondering Sloepolder. De oppervlakte haver bleef gelijk. De oppervlakte zaaiuien daalde, in Zeeland van 1933 in '51 tot 1795 ha. fhans. De richtprijs voor koolzaad oogst 1953 werd vastge steld op 55 per 100 kg. (ongewij. zigd). Er is een nieuw Egalisatiefonds Aardappelen ingesteld, waarin voor de consumptie- en fabrieksaardap pelen een aparte rekening wordt aangelegd. Het fonds voor consump tieaardappelen wordt dus opgeheven en de fabrieksaardappelen zullen nu ook met een heffing worden belast. De areaalheffing blijft 30 per ha. Vrijgesteld van deze heffing zijn de vroege aardappelen. Voor pootaard- appelen blijft de bestaande heffing voor het aparte poteregalisatiefonds verschuldigd. DE TUINBOUW De aardbeienoogst is wat het aan tal kilogrammen betreft tegengeval len, zodat de prijs vrg bevredigend bleef. Er werd een heffing van 2 cent voor het productenfonds en 2 cent voor extra risico's vastgesteld, welke laatste heffing niet nodig is geweest en voor zover reeds betaald, wordt gerestitueerd. De frambozen voor de industrie halen thans de prijs met en worden Hier doorgedraaid. liervoor zal nog een voorschot .vor- deD gegeven. De eerste prijzen yoi de appels vielen nog niet tegen. Teneinde de door hageischade ge troffen fruittelers in O.Z.-Beveland te helpen bij hun crediet- moeilijkheden, werd besloten onmid dellijk stappen te ondernemen, opdat zo mogelijk het Borgstellingsfonds voor de landbouw de helpende nand kan bieden. Voorts werd o.m. nog besloten er bij het bestuur van de N.A.K. op aan te dringen, zoveel mogelijk uniforme richtlijnen voor de kwaliteits-eisen ovei een geheel jaar vast te stellen, omdat de coëperatie en de handel veel schade ondervinden van een te vaak plaats vindende tussentijdse wij ziging der normen. Oost-Vlaanderen vlagt. FOLKLORISTISCHE DAG. Ter gelegenheid van de ten toonstelling „Oost-Vlaanderen vlagt" wordt vandaag in Mid delburg een Rotary-meeting gehouden. De deelnemers wor den om 14.45 uur door het ge meentebestuur in de Staten- saal ontvangen. Zondag geeft het Middel burgs Mannenkoor onder lei ding van de heer Jan Kuiler van 12 tot 1 uur een concert van gewijde muziek op de Dam. Maandag, een nationale feestdag in België, vergaderen de Belgische en Nederlandse landbouwafgevaardigden in Middelburg. Om 1 uur geeft de muziekvereniging „Nut en vermaak" uit Aalst een con cert op de Markt en om half drie maakt de koninklijke fan fare „St. Cecilia" uit Deinze een muzikale wandeling door de stad. Om half vier begint de parade van de Vlaamse Reuzen met optocht van ven deliers en uitvoering van volksdansen. „St. Cecilia" con certeert om kwart over vier op de Markt, waar om vflf uur de Oostvlaamse boerinnejeugd op treedt met reidansen en het symbolisch spel „Oogstjubel". Advertentie. Scheldebeker zwem wedstrijd te Vlissingen. Ofschoon men altijd voor verrassin gen kan komen te staan, waren Vrrj- agavond de weer-vooruitzichten en ook de toestand van het Westerschel- dewater te Vlissingen zodanig, dat deskundigen uiterst hoopvol waren voorwat betreft 't doorgaan van de Scheldebekerzwemwedstrijd. De eer ste zwemmers arriveerden Vrijdag avond te Vlissingen, de overigen zou den Zaterdagmorgen aankomen. In de kringen van de organisatoren was men optimistisch gestemd en re kende men op een goede wedstrijd. 1000e schip in Vlissingen Donderdag j.l. arriveerde het dui zendste zeeschip van dit jaar in de haven van Vlissingen. Het was 't s.s. „Mecklenburg" van de Stoomvaart mij. „Zeeland", die terugkeerde van de varende receptie van de Commis saris der Koningin in Zeeland. In 1951 arriveerde net duizendste schip eerst op-12 Augustus. BENOEMING. Uit 22 sollicitanten is met ingang van 1 September aan de Chr. Natio nale school te Haamstede als onder wijzeres benoemd, mej. H. D. Kars uit Vlissingen. RECHTBANK MIDDELBURG. Een rijbewijs besat hij niet. Een gevangenisstraf voor de tijd van één jaar en zes maanden, door te brengen in een strafgevangenis voor jongelieden, werd Vrijdag voor de Middelburgse rechtbank geëist tegen de 22-jarige fabrieksarbeider H. J. W. W. uit Axel, die tot tweemaal toe een auto stal, blijkbaar niet met de bedoeling om zich deze voertuigen toe te eigenen, doch uit een onbedwing bare, door sterke drank aangewakkerde lust om een eindje te gaan rijden. Op 23 Januari jl., om 10 uur 's avonds, kwam een vertegenwoordi- fer van een N.V. in Terneuzen tot e ontdekking, dat zijn Citroën ver dwenen was. Aanvankelijk meende hij het slachtoffer te zijn van een grap, doch al spoedig bleek, dat de wagen gestolen was. Toen eenmaal het signalement was verspreid, trof de politie het voertuig al spoedig bij Bergen op Zoom aan en enkele uren later kon W. worden aangehouden. De jongeman had flink gedronken, had de Citroën ongesloten en com pleet met contactsleuteltje aangetrof- Dronken achter het stuur. De rechtbank te Middelburg behan delde Vrijdag een aantal zaken tegen autombbolisten, die onder invloed van I sterke drank him voertuig hadden be- stuurd. De officier van justitie eiste twee weken gevangenisstraf en ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtui gen te besturen voor de tijd van zes maanden tegen de verzekeringsin specteur J. H. uit Terneuzen, wiens wagen nabij Souburg kantelde en die blijkens het bloedonderzoek ongeveer zeven borrels had genuttigd. Een zelfde straf werd geëist tegen de veekoopman W. L. uit Zierikzee, die nabij 's-Heer Arendskerke een botsing veroorzaakte met een auto bus. Ook deze man had teveel sterke drank tot zich genomen. De veehandelaar L. A. v. d. H. uit Sint Laureijns (B.) hoorde één maand gevangenisstraf en ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te be sturen voor de tijd van één jaar tegen zich eisen. Tegen de laidbouwer A. B. te Aardenburg werd f 100 of 30 dagen en vier maanden ontzegging voor waardelijk met twee jaar proeftijd ge- eist en tegen de handelaar A. D. uit Bouchaute (B.), die in Sas van Gent een aanrgding had veroorzaakt, één week gevangenisstraf en vier maan den ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen. 50 JAAR GETROUWD Woensdag 23 Juli herdenkt het echtpaar H. A. Vos en M. P. Vos- Breel te Souburg de dag, waarop het 50 jaar geleden m het huwelijk trad. JAMMER, DAT HET NIET TE KOOP IS Daar op de Oost-Vlaamse in Middel burg, daar draait nog altijd de mooie flim „Vlaanderen, o welig Huis" en zij draait nimmer zonder toeschouwers. Die toeschouwers worden verrukt door de schoonheid van het Oost- Vlaamse land en zij doen wat Neder landers zelden doen bij het aanschou wen van een film: zij applaudisseren! En gul geven zij hun bewondering ook voor de makers van de film te kennen. Jammer, dat het niet te koop xs zei een Nederlandse dame, nadat zij de film gezien had. Het drong door tot het oor van een Vlaamse official en diens hart bons de luider. HU haastte zich naar de da me toe en verzekerde haar in zijn beste Nederlands, dat ze wel te koop was, de film. Oost-Vlaanderen zou zich zeer vereerd voelen, een uitstekende copie van de film te leveren. De dame was onthutst. Maar meneer, zei zij, het is niet de film, die ik kopen wilde. Het was Oost-Vlaanderen! Het is zo mooi, we zouden het maar wat graag bij Neder land hebben De Vlaming op zijn beurt onthutst. En toch gestreeld. Want, niet waar. als een vreemdeling uw land zo mooi vindt, dat het begeerlijk wordt voor zijn hart en zijn zinnen, wie zou dan niet gestreeld zijnl Hoge Belgische onderschei ding voor Jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. Groot-oHicier in Kroonorde van België. Tijdens een bezoek, dat de Belgi sche ambassadeur in Nederland, de heer E. Graeffe, Vrijdag aan Middel burg en aan de tentoonstelling Oost Vlaanderen vlagt heeft gebracht, heeft hij tevens een bezoek afgelegd bij de Commissaris der Koningin m de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. De ambassadeur deelde de Com missaris mede, dat het Z. M. Koning Boudewijn behaagd had jhr. de Ca sembroot te benoemen tot Groot-Of ficier der Kroonorde van België. De ze onderscheiding werd verleend als dank voor de persoonlijke diensten, door de Commissaris der Koningin aan Koning Boudewijn verleend en van hetgeen jhr. de Casembroot de laatste jaren heeft gedaan ter bevor dering der betrekkingen tussen Ne dering der goede betrekkingen tus sen Nederland en België in het alge meen en tussen Zeeland en Oost- Vlaanderen in het bijzonder. De versierselen der onderscheiding werden jhr. de Casembroot op de borst gespeld door de gouverneur van Oost Vlaanderen, de hear Mauri ce van den Boogaerde, die met zijn echtgenote eveneens aanwezig was. Jhr. de Casembroot dankte, waar bij hij er zijn dankbaarheid voor uit sprak, dat de onderscheiding ver leend wercl in het kader der Oost vlaamse Veertiendaagse en der ten toonstelling Oost Vlaanderen vlagt, hoewel zij daarmede niet direct ver band houdt. België kent drie ridderorden. De hoogste is de Leopoldsorde, daarna volgt de Kroonorde van België, ten slotte de Orde van Leopold H. Vermelding verdient, dat dit de eerste onderscheiding is, die jhr. ae Casembroot ten deel valt. De Belgische gasten gebruikten ten huize van de Commissaris de lunch, waarbij tevens aanzaten de echtgeno te van de Commissaris, mevrouw S. C. de Casembroot-van der Feltz, de Oost Vlaamse Bestendige Gedepu teerde ir. E. de Wilde, mr. A. J. van der Wel, burgemeester mr. dr N. Bol- kestein en echtgenote, jhr. mr. T. A. A. J. W. Schorer en echtgenote, dr. Paul de Rijck en de heer C. Lijnzaad. Geen enkele korrel gaat verloren (OMO-Nieuwsdienst) 19 Juli. De knuppel, die OMO nog maar enkele maanden geleden in het washok slingerde, heeft hard en meedogenloos toegeslagen. Snel ler dan menigeen verwachtte, koos de Nederlandse huisvrouw dit nieu we wonderproduct tot haar favoriet. Zij deed dat natuurlijk in de eerste plaats vanwege de zeldzaam mooie resultaten. De praktijk' echter heeft overtuigend bewezen, dat nog een tweede en zeker niet minder belang rijke factor tot dit overrompelend succes heeft bijgedragen. Tienduizenden huisvrouwen toch hebben met vreugde geconstateerd, dat OMO inderdaad alle was- en rei nigingsmiddelen vervangt. Weg dus met de vele pakken, pakjes, flessen en dozen in keukenkast of onder het aanrecht. OMO kan alles en doet alles alleen. Het is duidelijk, dat dit twee uiterst belangrijke voordelen geeft: het is gemakkelijk het is vooral ook zui nig! Op de dag van vandaag zou een huisvrouw geen goede huisvrouw zijn als zij zeer speciaal met laatst genoemd voordeel niet terdege reke ning zou houden. Zoals iedere cent van het weke lijkse huishoudbudget meehelpt de noodzakelijke uitgaven te dekken, zo doet ook elke OMO-korrel haar vol ledige plicht. Hard water speelt geen rol meer, niets gaat dus verloren. Daarom is OMO het beste, maar ook het zuinigste wasmiddel ter wereld. O. 25 Flatbouw te Vlissingen. Het plan bestaat op de hoek Wal- straat-Nieuwstraat te Vlissingen, waar een groot en twee kleine win kelpanden door oorlogsgeweld wer dén verwoest een flatgebouw met winkel te zetten. De eigertaresse van de vroegere panden mevrouw de wed. A. Geysen- Knuyt heeft daarvoor de medewer king van het gemeentebestuur ge vraagd. Het ligt in de bedoeling de begane grond van dit complex gelieel voor winkelruimte te bestemmen en daarboven 6 grote en 3 kleine flat woningen te bouwen. B. en W. van Vlissingen stellen nu aan de gemeenteraad voor, om de bouw van dit grote pand mogelijk te maken door van mevrouw Geysen aan te kopen vier en drie klei ne flatwoningen tot een bedrag van 60.000. De grote flatwoningen zul len voor 52.50 en de kleine voor 35 per maand worden verhuurd. B. en W. achten het van belang, dat op dit punt van de stad een be hoorlijk in ae omgeving passend pand wordt gebouwd. LANGE NOORDSTRAAT 8-10 MIDDELBURG EEN KLEINE, ONBEKENDE ORGANISATIE. In Zeeland kan voor de blinden nog meer gedaan worden. In Middelburg ivordt vandaag het 25-jarig bestaan gevierd van een ver eniging, die niet op de voorgrond treedt en dan ook weinig bekendheid ge niet, die slechts twintig leden telt, maar wier streven toch ieders aandacht verdient: de Zeeuwse Blindenvereniging. Ook twee leden van het bestuur vieren hun zilveren jubileum, mevrouw J. C. v. d. StelVan den Berge en de onvermoeide secretaris de heer A. Klaasse, die zich sinds de oprichting met liefde aan de belangen van hun vereniging hebben gewijd. grepen. In de Zeeuwse Blindenvereni ging leeft de hoop, dat dit weldra zal veranderen. Zij legt uiteraard ook grote belangstelling aan de dag voor de activiteiten van de in 1948 inge stelde rgksblindencommissie, die vo rig jaar een subsidie van f 300.000. heeft ontvangen, welk geld in hoofd zaak gebruikt zal worden voor de verbetering van de outillage der werkinrichtingen. Vandaag zullen echter alle-vraag stukken voor een moment opzij wor den gezet. Vanmiddag recipieert het bestuur en na een gemeenschappelijke maaltijd wacht de leden vanavond een prettige ontspanningsavond, waar van het programma verzorgd wordt door „Overschotje". Vrijdag weer ruim 1000 bezoekers aan Oost-Vlaanderen Vlagt. BELGISCHE AMBASSADEUR VERSCHEEN TOCH. De grote verrassing op de tentoon stelling Oost Vlaanderen vlagt was Vrijdag, dat ondanks de berichten, dat de Belgische ambassadeur niet zou verschijnen, hij toch kwam. De mededeling, dat hij niet zou komen was afkomstig van de Belgische am bassade, maar berustte op een ver gissing. Bedoeld was slechts te ver melden, dat de ambassadeur de va rende receptie van Donderdag niet bij kon wonen. De heer Graeffe werd op de ten toonstelling rondgeleid door dr. Paul de Rijck en toonde zich na een be zoek van twee uren zeer voldaan over het geheel. Intussen heeft Oost Vlaanderen vlagt Vrijdag wederom meer dan 1000 bezoekers getrokken, wat voor een Vrjjdag buitengewoon goed is. Ook de Zaterdag belooft goed te worden: de Rotarymeeting zal wor den bijgewoond door de afdelingen Brugge, Gent, Oostende, Goes dor- drecht. den Bosch, Breda en Middel burg. De topdag beloaft de Maandag te worden. Er waren die dag aiieen al twee extra passagiersschepen van fen en was een eindje met deze auto gaan rijden. Hij ging met de boot over om familieleden in Tilburg op te zoeken. Met een andere automobi list op de boot sprak hij af, dat hij achter diens voertuig zou blg'ven rij den omdat hg de weg niet zo goed kende. Het ging echter te hard naar de zin van W., die geen rgbewijs be zat; hij remde af, de wagen slipte en kwam gelukkig nog juist naast een boom tot stilstand. W. liet de auto in de steek, lieftte eerst naar Ber gen op Zoom en vervolgens naar Hansweert, waar de politie hem in een logement van zijn bed lichtte. Na korte tijd in het Huis van Be waring te hebben gezeten, werd W. vrijgelaten omdat hij wilde tonen, dat hij het drinken kon laten. Hierin is hij echter niet geslaagd, want op 9 April werd hij wederom aangehou den, ditmaal, omdat hij in Hulst een auto had weggenomen. Ook nu had hij weer teveel gedronken. Hij liet zich eerst in een taxi naar De Paal brengen, maar voor een reisje naar Antwerpen ontbraken de nodige con tanten. Daarom liet W. zich naar Hulst rijden, waar hg een Pontiac zag staan. Ook deze wagen was niet op slot, terwijl de eigenaar het con tactsleuteltje en zijn papieren niet had meegenomen. Verdachte reed met deze wagen naar Kemseke-Paal. Met enige vrien den die hij daar in een café aantrof, werd de reis naar Antwerpen voort gezet, Op de terugweg moest W., die achter het stuur zat, ieder ogenblik als het ware wakker gepord worden. De Belgische douanepost passeerde men zonder te stoppen, maar bij de Nederlandse post gelukte dat niet, omdat de boom naar beneden was. Verdachte toonde echter de bij de wagen behorende papieren en die waren in orde. DIEFSTAL TIJDENS BRAND In de nacht van 23 op 24 Mei jl. brak er brand uit in de vlasserij en roterij van P. te St. Kruis. Evenals vele andere dorpsbewoners hielp de 22-jarige chauffeur W. J. B. mee, voorraden e.d. uit de brandende hangar te halen. Toen hij in de bij keuken van P.'s woning kwam, zag hij daar een jasje hangen en in één der zakken vond hg een portefeuille, welke hij in zijn eigen jaszak stak. Een dochtertje van P. had deze dief stal waargenomen en de dader kon dus spoedig worden aangehouden. De inhoud van de portefeuille, 280 aan geld en een reeds afgetekende cheque van 1500, is teruggevonden. Con form de eis van de officier van ju stitie werd B. Vrijdag veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, door te lieden611 06 gevangenis voor jonge- igiersschepen Gent naar Middelburg, terwijl oprichtingsvergadering werd gehouden op 2 Juni 1927 in café „De Eendracht" te Middelburg. De Zeeuw se Blindenvereniging schaarde zich onder de vleugelen van de Ned. Blin- denbond, welke aanvankelijk een vriendschapsorganisatie was, doch in het begin der twintiger jaren van ka rakter veranderde, omdat men inzag, dat gezamenlijk de blindenzorg gesti muleerd zou kunnen worden. De heer Klaasse zeide ons, dat het gaat om gemeenschaps-blindenzorg. Men mag het werk van de particulie re liefdadigheidsinstellingen zeker niet onderschatten, maar het valt de ze steeds moeilijker de tijd bij te hou den. Gebrek aan geld, onvoldoende outillage van de inrichtingen moei lijkheden bij de afzet van de door de blinden vervaardigde voorwerpen en geringe plaatsmogelijkheden zijn de voornaamste problemen van vele par ticuliere blindeninrichtingen. In die te Middelburg, de enige in Zeeland, werken slechts zes blinden, terwgl er en de gehele provincie ongeveer hon derd wonen. Er ligt in Zeeland nog een groot terrein braak, aldus de mening van de heer Klaasse. Het komt slechts spo radisch voor, dat een blinde in het bedrijfsleven wordt opgenomen, hoe wel er vele bewijzen van zijn, dat ook de man of de vrouw, die het licht in de ogen moet missen, be paalde functies kan verrichten die hem of haar een volwaardig lid van de maatschappij doen zein. De moge lijkheden, die ook voor blinden zijn weggelegd, worden nog te weinig be- Bouw R.K. lagere school te Middelburg aanbesteed. In het R.K. Militair Tehuis te Mid delburg werd namens het R.K. Kerk bestuur in het openbaar de bouw aan besteed van de lagere school aan Bachten Steene te Middelburg (ont werp architect C. M. van Moorsel). •De volgende inschrijvingen werden ontvangen: Boele en Van Eesteren, Den Haag, f 160.700; C. Priem, Lewe- dorp, f158.980; A. Poelman en Zoon, Ritthem, f157.950; D. v. d. Poel, Ou- delande, f157.350; Voet, Kloosterzan- de, f155.820; J„ v. d. Linde, Ritthem, f154.960; J. Goedemondt, Vlissingen, f 149.975; Nationaal Bouwbedrijf, Den Haag, f139.618. De gunning is aan gehouden. „Hajuto" wordt geopend door Commissaris der Koningin. Naar wij vernemen heeft de Com missaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, zich bereid ver klaard de jubileum middenstandsten- toonstelling van „Handelsbelangen" te Goes op Vrijdag 12 September a.s., des avonds 8 uur officieel te openen. HERBENOEMING BURGEMEESTER. Bij koninklijk besluit van 15 Juli j.l. is opnieuw tot burgemeester dei- gemeente Oostburg benoemd mr. K. Hoekzema. burg zal vermoedelijk het hoogtepunt worden. Het publiek krijgt 'niet de Gentse Reuzen, maar die van Wette- ren en Selzaete te aanschouwen, die zeer beroemd zijn. Die van Wetteren stammen uit de vijftiende eeuw cm zullen omringd zijn door een groot gevolg, waarbg de groep Boer Naes uit Sint Niklaas voor het nodige ver tier zal zorgen. Dit folkloristisch schouwspel is wel een unicum voor Nederland. Ongeval met dodelijke afloop te Yerseke. Vrijdagmiddag heeft zich te Yerse ke een ongeval met dodelijke afloop voorgedaan. De 32-jarige chauffeur J. Milhous was bezig met een repa ratie aan een vrachtwagen bij de ga rage van Oeveren. Hierbij moest hij gebruik maken van eeü electrische boor. Vermoedelijk is kortsluiting ontstaan, waardoor M. de volle stroom door het lichaam kreeg en bewusteloos in elkaar zakte. De spoe dig aanwezige doktoren hebben ge ruime tijd kunstmatige ademhaling toegepast, doch het mocht niet meer gelukken de levensgeesten op te wek ken. Het slachtoffer was gehuwd en had één kind. De verslagenheid in de gemeente is groot. TOT SCHOOLHOOFD BENOEMD Mej. L. C. van der Bijl te Middel burg is benoemd tot hoofd van de Chr. Landbouwhuishoudschool te Fijnaart. RBOI- EN ZEILVERENIGING DE MAAS Het bestuur van de Koninklijke Roei- en eZilvereniging „De Maas" gaf Vrijdag ter gelegenheid van de roei- en zeilwedstrijden een diner in de Campveerse Toren te Veere, waar als genodigden o.m. aanzaten de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot en de burge meester van Veere, jhr. I. F. den Beer Poortugael. Soroptimistenclubs uit Gent en Antwerpen op bezoek Woensdag 16 Juli brachten leden der Gentse en Antwerpse Soroptimist- .22 ttn bezoek aan Oostvlaanderen vlagt Na ontvangst door haar Zeeuw se collega s der Clubs Walcheren en De Bevelanden en de bezichtiging der tentoonstelling werd de thee gebruikt in de Industrie- en Huishoudschool waar de secretaresse der Walcherse club, mejuffrouw J. C. Stolk, gast vrouw was. Mevrouw S. C. de Casembroot- baronesse van der Feltz, ho- zo vriendelijk de dames daarna in de abdij rond te leiden, waarbij ook de Statenzaal en haar woning werden bezichtigd In het Wooldhuis te Vlis singen werd daarop het middagmaal gebruikt. Het gehele bezoek droeg een Ultiem en gezellig karakter. De Bel gische dames toonden zich zeer vol daan. De tentoonstelling had haar veel uit haar eigen provincie te genie ten gegeven, dat haar tot nu toe on bekend was. Zo werden door deze dag de banden tussen Zeeuwse en Belgische Soropti- mistclubs, twee jaar geleden ter gele genheid van Zie Zeeland gelegd, weer nauwer aangehaald. The International Soroptimist As sociation, het vrouwelijk tegenbeeld van Rotary en Round Table, telt in Amerika, het Britse Gemenebest en op het vasteland van Europa talrijke clubs van vrouwen, die in ambten, vrije beroepen of in het bedrijfsleven een zelfstandige positie bekleden. De eerste Nederlandse Soroptimistclubs werden vgf-en-twintig jaar geleden te Amsterdam en Den Haag opge richt. Vooral na de oorlog nam het aantal clubs in Nederland toe, het bedraagt thans 25. Het streven der I.S.A. is o.m., door persoonlijk contact tussen de clubs der verschillende landen de internati onale goodwill te versterken. Door deze ontvangst is dit streven op be scheiden maar doeltreffende wijze tot uiting gekomen. Mulo-examens. Voor liet M.U.L.O.-diploma A slaag den Vrijdag te Goes: A. P. Bijleveldt, J. Sorel, A. C. Kramer, J. Hendrikse, C. W. van Kruiningen en C. C. Koole, allen te Middelburg; E. T. de Smit, J. A. Balmakers en P. J. Dieleman, allen te Souburg; M. van Stegn te Brou wershaven; H. v. Waveren te Haam stede; M. C. Arnoldus te Harnrne (B.) M. J. van Hee en N. C. de Pagter, bei den te Koudekerke; C. de Witte te Hoek; E. T. Platteeuw te Terneuzen; L. A. Hendrikse te Wissekerke; D. Korteknie te Kats; M. J. Strijd te Kortgene; A. P. de Leeuw, A. Breel, P. J. Hintzen, K. van Urk en C. Osté, allen te Vlissingen en T. C. Meeuwse te Arnemuiden. Afgewezen 2 candi dates Voor het Mulo-examen slaagden te Bergen op Zoom. K. Brandt uit Hulst; G. Emmerink en A. de Gijsel uit Terneuzen; A. Witkam uit Ove- zande; afgewezen 2 candidaten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2