MIDDELBURGSE MARKT WELDRA WEER EEN GAAF GEHEEL Oost-V laamse Almanak VLISSINGSE MIDDENSTANDERS ZULLEN ENOUETE HOUDEN Drink als 't Jonge" moet rijn 2 PROV IN CI ALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 18 JULiI 1952 BOUW VAN DRIE PANDEN GEGUND. kaatste open terreinen worden spoedig gedicht. Kon dezer dagen reeds worden gemeld, dat twee grote open bouw terreinen in de binnenstad van Middelburg weldra gedicht zullen worden met twee zakenpanden op de hoek van de Lange Noordstraat en de Stad huisstraat en een bananenrijpinricliting op de hoek van het Plein 1940 en de Gortstraat, thans vernemen w\j, dat ook de resterende openingen in de straatwand van de Markt spoedig gesloten zullen worden. Binnen afzien bare tyd zal dit stadscentrum, dat ruim twaalf jaar geschonden is ge weest, dus weer een gaaf geheel vormen. Het grootste nog onbebouwde terrein bevindt zich op de hoek van de Markt, schuin tegenover het stadhuis. Deze plaats is, zoals bericht, gereserveerd voor het cafébedrijf van de heer Ga- briëlse, wiens pand in de oorlogsjaren werd verwoest. De nieuwbouw zal eerdaags beginnen. Het café, dat als van ouds de naam „De Eendracht" draagt, krijgt zijn en tree aan de Marktzijde. waaraan mo menteel de bouw van „Suisse" in volle gang is. De bezoekers bereiken deze entrée via een trapje met bordes en luifel. Op de begane grond komen twee caféruimten, waarvan de ene ho ger is gelegen dan de andere, bene vens de keuken, enz. Van het café uit, dat vanzelfsprekend langs beide zij den van de Markt is geprojecteerd, zal men een fraai uitzicht hebben op het stadhuis. Blijkens het ontwerp van het archi tectenbureau irs. Rothuizen en 't Hooft te Middelburg zijn op de eerste ver dieping enige zalen en een vergader kamer gedacht; de tweede verdieping wordt woning. De bouw is gegund aan de Middelburgse aannemersfirma J. Hendrikse. Het tweede open terrein, dat einde lijk gedicht zal worden, ligt aan de Zuidzijde van de Markt, tussen het pand van de P.Z.C. en de fa. G. W. den Boer en het café-restaurant „Suis se". Voor rekening van de heer G. van Sluys te Middelburg worden hier twee panden gebouwd. Zij hebben een geza menlijke voorgevelbreedte van dertien Hoofden van beplantingen maakten excursie. De hoofden ven beplantingen, die het jaarlijks congres van hun vereniging ditmaal op Walcheren hielden, neb ben Donderdag een interessante ex cursie over Walcheren gemaakt. Over de Oude Vlissingse weg reed men naar Vlissingen, waar de fraaie beplantingen in ogenschouw werden genomen. Vervolgens werd de tocht via Koudekerk©, Biggekerke en Zou- telande voortgezet naar Westkapelle, waar vooral de kreek de aandacht trok. Via Domburg en Vrouwenpol der ging het daarna naar Veere, waar een korte wandeling door het stadje werd ondernomen. De rondrit eindigde in Middelburg, waar het ge zelschap over één der bolwerken wan delde, kennis nam van de groenaan- leg in de wijken De Griffioen en 't Zand en tenslotte de parkaanleg bij „Toorenvliedt" bewonderde. Advertentie. ,v«v|ili n/w/m meter. Beide panden worden onder één kap gebracht en zijn boven de begane grond, wat de gevel betreft, symme trisch. In het ene, gelegen naast het kantoorgebouw van de P.Z.C., zal een kantoor worden gevestigd; het andere zal een winkel bevatten. Boven de be drijfsruimte bevinden zich de wonin gen. De Middelburgse architect de heer K. Boot ontwierp de plannen voor deze bouw. De uitvoering werd opgedragen aan de laagste inschrijfster bij de aan besteding, de Vlissingse aannemers firma F. J. Petri. OOK IN HET KLEINE Er is veel, zeer veel, dat het oog boeit op de Oost-Vlaamse tentoon stelling. Ge kunt er uren dwalen door de zalen en telkens opnieuw zult ge getroffen worden door de bijzondere schoonheid der kunstschatten. Maar soms, plotseling, is het ook een uiterst simpel detail, dat naar voren treedt uit de veelheid van weelderige voorwerpen; een nietig onderdeeltje maar van deze immense verzameling. Zoals Assepoester Assepoester, samengesteld uit wat matte waterverftinlen, gemengd door een nijvere meisjeshand en aange bracht op een bescheiden doekje. Een werkstukje van een leerlinge van een Oost-Vlaamse nijverheidsschool voor meisjes vermoedelijk, dat een plaatsje vond in de grote zaal van het Schut tershof en daar nu, tezamen met een doekje waarop „De Witte Wolf" is ge schilderd, uw aandacht vraagt. Ge kunt die schenken, menen wij mét uw waardering. Omdat het verrassend oorspronke lijke werkstukjes zijn; met waterverf geschilderde sprookjesfiguren, gevat in een lijst van gevlochten riet. Sobere, maar o, zo zuivere uitingen van smaak, van kunstzin. Ook in het kleine. Veerdienst Kruiningen- Perkpolder. Omdat reparatiearbeid verricht moet worden aan de aanleginrichting van de veerboot te Perkpolder is het vervoer van vrachtauto's en auto bussen op de veerdienst Kruiningen- Perkpolder niet mogelijk van Zater dag 26 Juli, reis 17.50 uur van Kruiningen, af. Onvoorziene omstandigheden voor. behouden zal van Zondag 27 Juli reis 6.50 uur van Kruiningen af weer normaal worden gevaren. Fruittelersexcursie naar Zeeland. Een landelijke hagelverzekering Evenals op de eerste dag hebben de deelnemers aan de landelijke excur sie van de Ned. Fruittelers Organi satie ook Donderdag bijzonder geno ten van het schone Zeeuwsche land schap. De tweede dag werd van Goes ge reden naar het bedrijf van de heer P. J. J. Dekker te Wemeldinge. waar hét gezelschap op 't Hof Maalkote een gastvrij onthaal werd bereid. De voorzitter, de heer C. Boudewijn sprak hiervoor een dankwoord, waar bij hij er aan herinnerde dat ae Ned. Pomologische vereniging bij haar eerste excursie naar Zeeland in 1904 op hetzelfde bedrijf werd ontvangen en toen door de Wemeldingse ker sentelers op een kersenmaaltijd werd onthaald. Na dit onderhoudende intermezzo werd de tocht vervolgd over Kapelle en Biezelinge langs de Schelde tot Hoedekenskerke, hetgeen uiteraard voor de Limburgers en Groningers in het gezelschap zijn bijzondere beko ring na/1, waarop via Baarland, Oude- lande, Ellewoutsdijk, Borssele en de Sloepolder naar het bedrijf van de heer T. Staat in Nieuw- en St. Joos- land werd gereden. Hier was de voor zitter van de Kring Walcheren van de N.F.O., de heer A. de Jager Mzn. j ter verwelkoming aanwezig. Het 1 hoofdbestuurslid, de heer' J. Mulders uit Alphen (N.B.) vertolkte de dank van de deelnemers voor hetgeen werd geboden. Rond het middaguur werd daarop de rit vervolgd naar Vlissingen, waar j men in hotel ..Noordzeeboulevard" I bp elkaar kwam voor het afscheids- diner. I De voorzitter, de heer C. Boudewijn heeft hier de Zeeuwse kringsecreta- i ris, de heer I. Ph. F. v. de Plassche dank gebracht voor de uitstekende organisatie, terwijl hij voorts nog de Filannen ontvouwde voor een lande, ijke hagelverzekering vanwege d< N.F.O. De afgelopen weken heeft men in Zeeland gezien welke zeer ernstige schade de hagel kan aan brengen. In verband met de hoge kapitaalsinvesteringen in een goed fruitteeltbedrijf, is een dergelijke ver zekering dringend noodzakelijk om financiële rampen te voorkomen. Na afloop van het diner werd nog naar Veere gereden, waar een uur werd gepauzeerd, waarna op de te rugweg nog een kort bezoek werd gebracht aan het fruitteeltbedrijf ost Ketelaar te Lewedorp. Te kwart voor zes vertrokken de deelnemers per trein uit Goes naar hun haardsteden, boordevol indruk ken van Zeeland, dat voor velen tot dusver een onbekend provincie was geweest. AUTO SLOEG OVER DE KOP. Door de gladheid van de weg het had juist even geregend is op de weg Schoondijke-Breskens een Belgi sche personenauto bij het passeren van een vrachtwagen geslipt en van de weg geraakt. De auto sloeg over de kop en bleef onder aan de dijk bij de sloot liggen. De bestuurder enig inzittende kon zich via een por tierraam bevrijden. De auto was ern stig beschadigd. De auto stootte tegen een knot wilg, waarbij een fiets geplaatst was. Deze fiets werd volkomen gekraakt. Hoog bezoek aan de St. Adelbertsdag. Het staat thans vast, dat de minis ter van Uniezaken en overzeese rijksdelen, ir L. H. A. Peters, de Ierse gezante in ons land, mevrouw Mc Neil en de algemeen voorzit ter van de St. Adelbert-vereniging, mr. F. J. G. Baron van Voorst tot Voorst de St. Adelbertsdag, welke Woensdag a.s. in Middelburg wordt gehouden, zullen bijwonen. De bijeenkomst begint met een re ceptie door het Provinciaal Bestuur in de Statenzaal, In Vlissingen zullen de Belgische en Nederlandse deelne mers de lunch gebruiken en vervol gens wordt een rondrit over Walche ren gemaakt, waarna men nog een bezoek brengt aan de tentoonstelling „Oost-Vlaanaeren Vlagt". ARDATH TOBACCO CO. LTD. "The Virginia Specialists since 1890" INTRODUCEERT NU OOK IN NEDERLAND HAAR TOPPRESTATIE TEGEN DE POPULAIRE PRIJS VAN TABAK: VERPAKKING: FABRICAGE. ..Top grade Virginia Schuifdoosje! van voornaam In de ArdalH model- i..r doo. .1... L'?h'\s'3r'"*" "T4" i"1""'°"d."°pd- foil packets dus bescherming durende controle van oxperts op de tabaks- tweede 10 sigaretten terwijl Ardath's eigen la- velden geselecteerd. U van de eerste 10 geniet. briekslaboratorlum. Overtuig Uzelf van de unloke-elgenschappen van deze super Vlrglnla-sigaret. Excursie Tuinbouw en Plantkunde. BEREKLAUWEN EN WOLFSPOTEN. Onder leiding van de heer A. de Visser bezocht een aantal leden der afdeling Walcheren van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde een terrein aan de Klevers- kerkse weg, dat voor de liefhebbers van de wilde flora een goed gevulde schatkamer bleek te zijn. De bere- klauw hief er de witte schermbloemen als fijn kantwerk boven de roest bruine zaadstengels van de zuring, waaronder wat gele honingklaver lonkte naar de wolfspoot, die meestal op een minder droog terrein dan dit voorkomt. De wilde peen, waarvan de bloei wijze een verkleinde uitgave is van de bereklauw, heeft daarin als bij zonderheid één bruin bloempje. Voor de betekenis daarvan heeft de weien schap nog geen verklaring gevonden. Het heksenkruid toonde, dat een bos- bewoner zich weet aan te passen aan lichtrijker plaatsen. Oosterse ridder spoor te vinden is een buitenkans; hier stond het plantje in gezelschap van de rode hoornpapaver, een Zuid-Euro peaan, die eveneens tot de zeldzaam heden behoort. Het kroonkruid is ook a algemeen voorkomende verschij ning, maar de excursie-leider,- die op dit terrein even goed thuis was als in zijn eigen tuin, kon ook daarvan eni ge exemplaren tonen. Zo talrijk waren de verrassingen dat niemand er aandacht te mopperen over de onbegaanbaarheid van deze plaats, die vol lag met brokken puin, afval en verraderlijk verborgen prik keldraad. Op boeiende wijze vertelde de heer De Visser allerlei bijzonder heden over de vondsten, welke moe der natuur het gezelschap toestond. Als leverancier van één der be standdelen van Zwitserse kaas kreeg de zevengetijden-klaver, bij ons zeld zaam, extra belangstelling. Bij het ver laten van dit voor botanisten zo bij zondere plekje liet de heer De Visser nog een aantal planten zien van de in Amerika thuis horende slipteunis bloem. Dat ook in de stad nog wel eens iets bijzonders te vinden is, bleek op de Loskade te Middelburg, waar wilde sla groeit, een zeldzame en merkwaar dige plant. Op het klein industrieter rein zag men de peperkus in volle bloei pronken. Deze op enkele plaat sen aan het IJsselmeer en op Urk voorkomende plant zal waarschijnlijk door de MUZ van de N.O.-polder naar Walcheren gebracht zijn. De secre taris van de afdeling Walcheren dank te de heer De Visser voor de leerzame en prettige rondleiding. DE WINKELSLUITING. Voor- en nadelen van winkelsluiting op Maandag- of Dinsdagmiddag. De vergadering, welke de Vlissing se middenstanders Donderdagavond in het Concertgebouw hielden om te komen tot een uniforme regeling van de winkelsluiting, heeft geen positieve resultaten opgeleverd. Wel zal er een enquête worden gehouden om uit te maken welke branche voor een vrye Maandag- en welke branche voor een vrije Dinsdagmiddag geporteerd is. Daarna zullen contactpersonen een samenspreking hebben niet B. en W. naar aanleiding van de uitslag, welke Woensdag a.s. bekend zal worden. De vergadering stond onder leiding van de heer J. J. Labrujére, die eerst de belangrijkste artikelen van de nieuwe wet op de winkelsluiting on der de loupe nam. Vervolgens bracht hij naar voren, dat de Middenstands centrale nooit verplichtingen voor al le branches heeft willen opleggen, dat er geen contact geweest is met werknemersorganisaties en dat er enige verwarring was ontstaan over de winkelsluiting door persberichten. Dc heer Labrujére deelde voorta me- dat indertijd circulaires waren ian, waarop verschillende ant woorden waren Ingekomen, maar waaruit eveneens bleek, dat men be reid was mede te werken aan een uniforme regeling. Een sluiting op Maandagmorgen zou een stap terug zijn, aldus de voorzitter die een warm pleidooi hield voor een vrjje middag, iets waarmede vrijwel alle aanwezigen accoord gin gen. Men kon het echter niet eens worden of dit de Maandag- dan wel de Dinsdagmiddag moest zijn. Verschei dene middenstanders kwamen met „technische" bezwaren, terwijl ook werd gewezen op het gevaar van al dan niet oneerlijke concurrentie. Na dat de formulieren voor de te hou den enquête waren uitgereikt, sloot de heer Labrujére de vergadering. Veulen sprong voor auto. Op de weg Stavenisse-Sint Maar tensdijk is een prachtig veulen, toebe horend aan de heer A. v. d. Hoek plot seling voor een vrachtauto gespron gen, die bestuurd werd door de heer D. Het dier werd ernstig, gewond en stierf korte tijd later. Voor de heer v. d. Hoek een ernstige tegenvaller. Hét veulen was 14 dagen geleden bij de paardenkeuring goedgekeurd. Zilveruienoogst begonnen. Te St. Philipsland is men begonnen met het oogsten van zilveruien. Dit product verschaft aan talrijke arbei ders, zowel van St. Philipsland als de omliggende gemeenten, werk. Het werkloosheidsprobleem in deze ge meente is daarmee voorlopig opge lost. GERINGDE MEEUW GEVONDEN. Twee jongens vonden aan het Vlis singse strand een meeuw met een ring aan de poot. De ring was ge merkt: N. Museum P.S.R. Praha Praag) E 113820. De ring zal worden opgezonden. Z. GESLAAGD. Aan de stichting voor klinisch ho ger onderwijs te Rotterdam slaagde voor het artsexamen, de heer G. van de Gruytsr uit Oostburg. Geanimeerde receptie van Commissaris der Koningin. 200 gasten meer dan in 1951. De traditionele receptie van de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. de Casembroot, en zijn echtge note aan boord van de „Mecklen burg" had dit jaar een bijzonder ge animeerd verloop. Er waren zeker ongeveer 200 gasten meer dan verle den jaar en dat zich onder hen dit maal zeer vele Belgen bevonden, ligt voor de hand. Behalve de gouverneur der Belgische provincie Oost-Vlaan deren, de heer M. van den Boogaerde, en diens echtgenote, zagen wij aan boord vrijwel alle Zeeuwen en Bel gen, die in de organisatie van de tentoonstelling „Oost-Vlaanderen vlagt in Middelburg" en de Oost- Vlaamse Veertiendaagse een leiden de rol vervullen. De vaartocht leidde ditmaal ter ere van de Belgische gasten langs de Bel gische kust. Ondanks het wat minder fraaie weer, was de stemming aan boord uitstekend. Internationale belangstelling voor Vlaamse tentoonstelling Donderdag meer dan 2000 bezoekers. De tentoonstelling „Oost Vlaande ren vlagt in Middelburg" heeft Don derdag een record aantal bezoekers getrokken. Niet minder dan ruim 2000 belangstellenden passeerden tie loketten en onder hen bevonden zich vertegenwoordigers van tal van na tionaliteiten: in de eerste plaats na tuurlijk Nederlanders en Belgen, die naar schatting met respectievelijk 70 en 25 30% vertegenwoordigd waren, maar ook Engelsen, Amerika nen, Fransen, Zwitsers, Zwaden, No ren en zelfs enkele bezoekers uit India. Belgische ambassadeur ziek geworden. De Belgische ambassadeur in Ne derland, Z. Exc. E. Graeffe, is door ziekte verhinderd vandaag zrjn voor- f;enomen bezoek aan de tentoonstel- ing „Oost-Vlaanderen vlagt in Mid delburg" te brengen. Voor kenners! Hartversterkend jong! Uit de distilleerderijen van dc Erven Lucas Bols, Amsterdam - Schiedam Zeeuws-Oostvlaamse gemeentedag. (Slot van pag. 1) Inmiddels hadden de militairen van de C.O.A.K. en een détachement van de Koninklijke Marechaussée in Zee land zich in carrévorm op het Molen water opgesteld, waar zij door de Commissaris der Koningin in de pro vincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, die vergezeld werd door de garnizoenscommandant, majoor J. Potteboom werden geïnspecteerd. Om half twaalf precies marcheer, den de troepen, voorafgegaan door motorpolitie, do Markt op, waar honderden belangstellenden waren samengestroomd en défileerden, na dat de drumband zich tegenover het stadhuis had opgesteld, langs het stadhuis, op het plein waarvoor de deelnemers aan de „gemeentedag" zich hadden verzameld. Het défilé werd afgenomen door de Commissa ris der Koningin en de garnizoens commandant. Paradecommandant was de eerste luitenant der Militaire Administratie P. G. G. Frederiks, die na afloop door jhr mr De Casembroot werd bedankt. De leden en gasten van de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten maakten, nadat de tentoonstelling wsis bezichtigd, een rit naar Dom burg, waar in het Strandpaviljoen in zeer gezellige sfeer de luncn werd gebruikt. Tussen de gangen door hielden mr. dr. Mes en de bestendige Gedeputeerde, ir. J. Wille, hartelijke toespraakjes, waarin zij nog eens op ae goede nabuurschap wezen. De burgemeester van Domburg, mr. W. J. E. Crommelin, sprak er zijn vreug de over uit, dat men zrjn gemeente de eer van een bezoek had willen aan doen. Na de lunch werd de autorit via Westkapelle en Zoutelande voort gezet. In Vlissingen werd een tochtje over de boulevards gemaakt, waarna men zich naar het ss „Mecklenburg" begaf aan boord waarvan de Com missaris der Koningin en mevrouw De Casembroot-baronnesse Van der Feltz recipieerden. KUNST. Concert Gentse Oratorium- vereniging. Met enige spanning vooral in Zeeuwse muziekkringen was het concert tegemoet gezien, dat Donder dagavond in de Concert- en Gehoor zaal te Middelburg werd gegeven door de Gentse Oratoriumvereniging, ter gelegenheid van de tentoonstelling „Oost-Vlaanderen vlagt". Stond Zater dag van te voren wel vast, dat het Nationaal Orkest van België een su blieme muziekavond zou geven van een befaamd beroepsensemble ver wachtte men immers niets anders nu vroeg men zich af, of dit Gentse koor te vergelijken zou zijn met soort gelijke Zeeuwse instellingen. Zou het beter zingen dan de beste verenigin gen in dit gewest? Beter wellicht dan de voornaamste koorinstituten van ons land? Menigeen hield zich met deze vragen bezig en de eerlijkheid gebiedt om er in het openbaar een antwoord op te geven. Welrtu dan... Wie deze muziekavond bijwoonde, heeft zich oprecht kunnen verheugen over de uitstekende vocale prestaties van de Gentenaren, maar daarnaast met enig chauvenisme mo gen vaststellen, dat Zeeland enkele ko ren heeft, die in Gent zeker geen slecht figuur zouden slaan. Opvallend was bij dit Belgische zangersensemble het prachtige stemmenmateriaal bij de heren, dat steeds weer opnieuw op viel en dat mooier van klank was dan de vrouwenstemmen. De Gentenaren maakten over het algemeen een gedis ciplineerde en geschoolde indruk, al ontbrak soms de nodige souplesse in de nuancering van de koorklank. Door dit laatste gebrek was er steeds het gevaar van een te star en te weinig elastisch geluid. Bijzonder opvallend waren in het rijke en gevarieerde programma de vertolkingen van de muziek der Ne derlandse polyphonisten. Hoe kan het anders? Deze componisten vonden im mers hun werkterrein grotendeels in de Zuidelijke Nederlanden, zodat de koren uit Oost-Vlaanderen wel zeer geschikt zijn voor de uitvoering van deze schone muziek. In het verband van deze polyphone prestaties moet ook worden genoemd het voorname guitaarspel van Max Damasse. Hij bracht naast de kunst van het mas sale, van de lapidaire koorklank, de kunst van de intimiteit, van de trou badour. Met zijn simpele snarenspel bewees Max Damasse, dat de kracht van de polyphonie groot is, ook zon der een voliraineus geluid. Zijn Bach- vertolkingen, alsmede zijn spel in een Suite van Rober de Visée deden den ken aan de fijnzinnige miniaturen, die Oost-Vlaanderen deze weken in Mid delburg tentoonstelt. De begeleiding van het koor was in handen van de organist-pianist Georges Minnen, die onder meer zorgde voor een "gedegen uitvoering van een werk van de Vlaamse meester van Ghijn. De Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casem broot, bood na afloop van het concert aan de dirigent Marcel de Pauw een krans aan. Onder de bezoekers van dit concert bevond zich de gouverneur van Oost- Vlaanderen, de heer M. van den Boo gaerde. de K. Oost-Vlaanderen vlagt te Middelburg. MORGEN ROTARY- MEETING Te gelegenheid van de ten toonstelling „Oost-Vlaanderen Vlagt" wordt morgen in Mid delburg een Nederlands-Belgi sche Rotarymeeting gehouden. De deelnemers worden om kwart voor twee in de Staten zaal door het gemeentebe stuur ontvangen en zullen na tuurlijk ook een bezoek aan de expositie brengen. Mulo-examens. Voor het M.U.L.O.-diploma A slaag den Donderdag te Goes: C. H. de Hoo- ge, S. Doets, E. H. de Groot, L. W. M. Becude, A. van Selms, C. J. Min- derhoud en J. Neve, allen te Middel burg; J. C. Dees te Aardenburg; B. A. van Strien te Haamstede; C. M. v. d. Westen te Zierikzee; J. P. Maat te Goes; M. J. Noteboom te 's-Heer Arendskerke; J. C. Scheele en J. C. de Putter te Hoek; E. C. Haak en E. Wijn te Zaamslag; P. Datthijn te Cad- zand; W. M. Rijckborst te Nieuw- vliet; J. A. Feijmel te Breskens; T. Riemens en C. F. J. Schout te Oost burg; C. J. Brakman te Groede; C. S. Hemelinck te Terneuzen en N. M. Scheele te Vogelwaarde. Afgewezen drie candidaten. Voor de op 16 Juli te Bergen op Zoom gehouden Mulo examens slaag den H. van Grimberghen; M. v. d. Sneppen; A. van Campen en G. Adriaanssens uit Terneuzen; F. Ranschart uit Sas van Gent; M. van Haelst uit Zuiddorpe; J. Aarts uit Hulst; E. van Waegeningh uit Mid delburg; B. Verbeem uit Ovezande; M. Timmermans uit Lewedorp; L. Schmidt uit Goes; W. Rijk uit Kwa- dendamme; C. Moison uit Vlissingen en R. Hopmans uit Goes. „Wonderland en Gouden Handen" in Amsterdamse R.A.I. VLISSINGSE ZOND KANTKLOSVVERK. Donderdag is in het R.AJ.-gebouw te Amsterdam de tentoonstelling „Wonderland en Gouden Handenr' geopend. Deze expositie bestaat uit twee gedeelten; „Wonderland" is speciaal voor de kinderen georgani seerd, terwijl „Gouden Handen" zich meer tot de volwassenen richt. In „Wonderland" kan de jeugd zich vermaken met electrische treintjes, zij kan er komen tekenen, knutse len en fotograferen en er zelfs een spel opvoeren getiteld „De weg van een brief", waarbij de kinderen zelf als P.T.T.-personeel kunnen optreden. In de expositie „Gouden Handen" Is samengebracht, wat Nederlanders uit alle delen van ons land in him vrije tijd uit liefhebberij vervaardig den. Er is onder meer een inzending van minutieus kantkloswerk van mevr. M. A. van Breenv. d. Eyck ui» Viminflen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2