PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Wapenstilstand op Korea lijkt binnenkort mogelijk Drukke Zeeuws-Oostvlaamse gemeentedag te Middelburg D£ BILT Kantlijn PORTEFEUILLEVERDELING HEEFTBEZWARENV00RDE A.R. 195e Jaargang-No. 168 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintjjn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 et per week, f 5.45 p. kw., fr. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 18 Juli 1952 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct per mm. Minimum p. advertentie f 3 Ing. mededelingen driemaal tarleL Kleine advertenties (max. 8 regels) van I—5 regels f L—Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C. Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 58—60, teL 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160) M'burg Londense Kaai 29. teL 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63, tel. 2475 (b.g.g. 2228). Oostburg: Finlandstraat 2. telef. 16. Temeuzen. Brouwerljstr. 2; Zlerlkzee N Bogerdstr. C t60_tel_28. MALIK STELT VACANTIE UIT. In Londen is men echter niet optimistisch gestemd Vele tekenen wyzen er op, dat er binnenkort belangryke vorderingen gemaakt zullen worden in de pogingen van India om een oplossing te vinden voor het Koreaanse geschil. Zo heeft Jacob Malik, de Russische afgevaardigde by de Verenigde Naties, zijn vaeantiereis naar de Sowjet- Unie uitgesteld en diplomatieke waarnemers in New York zyn van me ning, dat Malik rekening houdt met een byzondere zitting van de Ver enigde Naties, indien er inderdaad binnenkort van een bestand sprake zou 7.\jn. Van gezaghebbende Indische zijde is Donderdag te New Delhi ver nomen, dat India blyffc pogen een oplossing te vinden, ook al hebben de geallieerde bombardementen het vinden van een oplossing in zekere mate bemoeilykt. In Washington verklaarde een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken, dat Amerika berichten heeft ontvan gen over onderhandelingen van In dia met China over de Koreaanse kwestie. De berichten waren echter dermate verward, dat het onmogelijk was om uit te maken of er nieuwe gezichtspunten in de onderhandelin- Hoewel de zomer nog altijd niet is wat wij er ons van droomden, brengt zij toch haar problemen mee. Daar is bijvoorbeeld het pro bleem van het gemengd baden. Zee land heeft daar niet veel mee te stel len. Het heeft zyn stranden en nie mand denkt er over, zo'n strand in twee delen te splitsen, een voor de heren en een voor de dames. In andere delen van het land even wel is de situatie zorgelijker. On langs heeft men kunnen lezen, dat in Eindhoven een zwembadoorlog was uitgebroken. De heren weigerden zich van de dames te laten scheiden en de politie moest er in platboomde vaartuigen aan te pas komen om de scheiding te handhaven. In Limburg is de situatie wat de scheiding betreft precies zo. Ook daar geen gemengd baden en te wei nig badgelegenheid. Limburg is katholiek. Maar zelfs in de katholieke pets begint men te voelen, dat de toestand onhoudbaar wordt. Zo constateert De Tijd, dat deze toestanden niet bestendigd kun nen worden, ook al omdat de toeristen uit het Noorden zich groen en geel ergeren; zo dient Valkenburg zijn natuurbad weer ter beschikking te krijgen en het blad werpt zelfs het balletje op, of gemengd baden en zwemmen, mits degelijk gecontro leerd, niet mogelijk zou zijn: „Zuid-Limburg grenst voor twee derde aan België en by onze Zuider buren is en was men nimmer zo streng. Reeds vóór de oorlog, toen de knusse trammetjes nog liepen, trok men met horden naar de nabij Maas tricht gelegen Belgische Kleigaten. Anderen roeiden per kano naar het voor de oorlog befaamde Ternaven om daar zonder vrees voor politie toezicht, verkoeling in de ook al niet altijd propere Maas te zoeken. Hier mee raken we een van de tere pun ten: de dreiging van proces-verbaal, niet zozeer wegens aanstotelijk ge drag alswel doordat men verordenin gen overtreedt. De politie moet evenwel de hand houden aan de re glementen: een ondankbaar werk, want populair zijn ze niet. Natuurlijk met de beste bedoelingen geformu leerd. Niet alleen de poelen en meer tjes aan de Kempenrand zyn weer in trek, wie over eigen vervoermiddel beschikt zoekt het nog veel verder. Anderen riskeren maar een proces verbaal in Maas en Geul, doch allen kankeren. Onze overheden komen voor een moeilijk probleem te staan. De uittocht naar „het buitenland" onttrekt duizenden aan ieder toe zicht wat averechtse gevolgen heb ben kan. Aarzeleöd poogt men wel iets toe te geven, doch daarvan kun nen maar weinige welgestelden pro fiteren. In Benelux-verband naar uni ficatie van verordeningen streven Zelfs in het goed-katholieke Bel gisch-Limburg heeft men omtrent deze aangelegenheid andere opvattin gen en in de overwegend vrijzinnige provincie Luik toont men tegen ge mengd baden helemaal geen bezwaar. Bovendien zijn, over de grens, ook al materiële belangen erbij betrokken". Zomerse problemen Ook Elseviers Praetvaer heeft er zich in verdiept en tijdens de jongste warmtegolf kwam hij tot merkwaardige conclusies. Hij stelde zich de vraag, hoeveel Nederland veranderen zou als het eens altijd zo lekker warm was en hoeveel luier, vrolyker en revolutionnairder de Ne derlanders dan wel zouden zijn. En hy gaf het volgende antwoord: „Niemand zou dan zrjn jasje uit trekken om een lamentabel, slecht zittend hemd met rode, of groene, of valsblauwe bretels aan de openbaar heid prijs te geven, want iedereen zou lichte, witte kleren dragen. Alles op het Damrak zou langzamer gaan. Kolen en kacheltjes zouden geen fac tor meer zijn in ons leven. Vlieland en Schiermonnikoog zouden, met hun witte Casino's, hun ritzigè Ritz- Hötels, hun bars en restaurants-met drie-sterren, zéér wereldse middel punten van de wereld zijn. Wij zou den meer op straat en in parken le ven. Wij zouden minder slechte, vette jus en adembenemende hutspotten De Japanse effecten- en geldmarkt daalt in verband met de geruchten omtrent een spoedige wapenstilstand in Korea. Deze daling is gebaseerd op de veronderstelling, dat e.en wa penstilstand de Amerikaanse inkopen in Japan zouden verkleinen. Een voorafgaande Japanse reactie op be langrijke wereldgebeurtenissen is dikwijls juist gebleken. TWIJFEL IN LONDEN In Londen is men volgens Reuter, evenwel niet optimistisch ten aan zien van de mogelijkheid, dat India de supervisie over de krijgsgevan genen zal aanvaarden, gesteld dat de Chinezen met dit plan accoord zou den gaan. Voorts zou volgens welin gelichte leringen in Londert niet lan ger de verwachting bestaan, dat de gedachtenwisseling tussen Londen en Peking via Indische diplomatieke vertegenwoordigers zal leiden tot een einde in de impasse bij de be standsbesprekingen. Naar verluidt, was de eerste stap tot dit contact uitgegaan van de regering te Peking Mossadeq treedt af Hij wilde bezuinigingen in het leger invoeren. Dr. Mohammed Mossadeq, die op 11 Juli opdracht kreeg tot het vor men van een nieuwe Perzische rege ring, is afgetreden. Uit officiële bron wordt vernomen, dat de wens van Mossadeq om zowel premier als mi nister van oorlog in het nieuwe ka binet te worden de voornaamste re den voor zyn aftreden is. Mossadeq wilde, als direct verant woordelijke voor de strijdkrachten, bezuinigingen invoeren in het leger. De Sjah weigerde hierop in te gaan, daar hij van mening was, dat een ge neraal minister van oorlog zou moe ten zyn. Mossadeq bood daarop zijn ontslag aan, dat door de Sjah werd aanvaard. Intussen heeft de Kamer zich uit. gesproken voor de oud-premier Ach. mad Ghavam Soeltanek, die daarna van de Shah opdracht kreeg een ka binet te vormen. De aanhangers van het nationale front, die de zitting, waarin de nieu we premier werd aangewezen, niet bijwoonden, zouden er voor blijven ijveren, dat Mossadeq weer premier zal worden. Rusland antwoordt Zweden inzake vliegtuigincident. Het Sowjet-Russische ministerie van buitenlandse zaken heeft op de Zweedse protestnota over het neer schieten van een Zweedse Catalina en de verdwijning van de Dakota geantwoord, dat het onderzoek van de Zweedse luchtvaartcommissie niet is geschied om objectieve feiten te constateren, doch om het „onbe twistbare feit" te verbergen, dat de Zweedse Catalina op 16 Juni de Russische grens heeft geschonden. Sowjet-piloten hebben de Zweedse verklaring, als zou de Catalina niet op de Russische jagers hebben ge vuurd, weerlegd, aldus deze nota. Rusland wil Koeznetsof uit Londen terugroepen. De Sowjet-Unie heeft zich bereid verklaard de tweede secretaris van haar ambassade te Londen, Pavel Koeznetsof, wiens naam onlangs in een te Londen gevoerd spionnagepro- ces was genoemd, terug te roepen. In de Russische antwoordnota op de Brit se nota, waarin de terugroeping werd geëist, werd echter geen tijdslimiet ge noemd. eten. Geen boerenkool met worst. Nooit erwtensoep met kluif. Wij zou den dan vuriger zijn in vele zaken. Kleine, tintelende serenades aan on ze dulcineae zouden wij brengen. Aar dige, dichterlijke woorden zouden wij zeggen, als een aardig meisje langs ons ging. Ons vertrouwen in vader Drees en onze genegenheid voor papa Weiter zouden wij uiten in hoera s en hoezee's en bloemenslingers om hun schouders en revolverschoten, lustig knallend tegen de koperen hemel bo ven onze verhitte hoofden. Wy zou den vele zaken zo dodelijk ernstig niet meer nemen en zo loodzwaar niet meer wegen in ons hart". Praetvaer had er nog een vraag aan vast kunnen knopen: Zou het zo veel onprettiger zyn West-Duitsland doet Israël aanbod van 500 millioen Dm. De West-Duitse delegatie onder leiding van prof. Franz Boehm, heeft aan de delegatie van de „Jewish Conference on material claims against Germany", waarin 23 grote Joodse organisaties zijn vertegen, woordigd, een definitief aanbod ge daan tot betaling van 450 millioen D.M. schadeloosstelling. In aanvulling daarop hebben de West-Duitsers voorts nog een be drag van 50 millioen D M. aangebo den als schadeloosstelling aan de niet-belijdende oJden. eBide bedra- fen zullen betaald worden in aan sraël te leveren goederen. Amerikaanse actie tegen olie-maatschappijen. Buitensporige winsten ten koste van de belastingbetalers? De Amerikaanse attorney-general James P. McGranery, heelt °P een persconferentie medegedeeld, dat een federale „grand-jury'r een onderzoek zal instellen naar een Internationaal olie-kartel, waarvan zeven van de grootste oliemaatschappijen ter we reld deel uitmalten. McGranery noemde de namen van de volgende maatschappijen: Standard Oil of New Jersey, Standard Oil of California, de Texas-company, de Socony-Va- cuum, Gulf-Oil, (alle Amerikaanse maatschappijen, de Royal Dutch- Shellgroep en Anglo-Iranian Oil Company. De attorney-general deelde mede, dat hij voornemens is te trachten tot strafrechtelijke vervolgingen te ko men en dat hij tevens een civiele an- ti-ti-ustactie wil instellen om een einde te maken aan de beweerde mo nopolistische practijken en beperkin gen van de handel. Een woordvoerder van het Ame rikaanse ministerie van Justitie heeft verklaard, dat een Congres-commis sie enkele weken geleden in een rap port berichten en klachten over het vaststellen van prijzen door zeven oliemaatschappijen onder de aan dacht van het ministerie heeft ge bracht. President Truman verzocht ook om geheimhouding van dit 900 bladzijden tellende rapport, opdat de Amerikaanse buitenlandse betrek kingen niet zouden worden geschaad, Hij maakte evenwel geen bezwaar te gen het gebruik ervan voor een on derzoek door een „grand jury" of vanwege het Congres. Senator Thomas Hennings heeft om publicatie van het rapport ver zocht. Hy heeft, verslaggevers niede- deeld, dat een in Londen en Wash ington vastgesteld prijzenstelsel duizenden millioen dollars aan bui tensporige winsten, gemaakt door landen die Amerikaanse steun geno ten, uit de zakken van Amerikaanse belastingbetalers had doen vloeien. Truman maakt het goed. De perschef van het Witte Huis heeft meegedeeld, dat president Truman, die Woensdag ter observatie in het Wal ter Reed-hospitaal werd opgenomen, een goede nacht heeft gehad. De pre sident verwacht Zaterdag weer thuis te zijn. Mevrouw Truman is van een ver blijf in Missouri te Washington terug- gekeerd om bij haar echtgenoot te kunnen zijn. Spoorwegongeluk nabij Amersfoort Hoofdconducteur zwaar gewond. Donderdagmorgen is bij Amersfoort een spoorwegongeluk gebeurd, waar bij zes reizigers licht en de hoofdcon ducteur, de heer G. de Jager uit Am sterdam zwaar gewond werden. Van de trein, die om 8.55 van Amersfoort naar Amsterdam was vertrokken, ontspoorde bij Birkhoven een rijtuig met eén as. De twee ach terste rijtuigen, die te Amersfoort hadden moeten blijven, waren blijk baar niet geheel losgekoppeld. Alleen de mechanische en de luchtkoppeling waren verbroken, doch de koppeling van de electrische installatie bleef ge handhaafd. Onderweg werd de be stuurder door een overwegwachter gewaarschuwd, dat er iets niet in or de was. Hij remde daarop, met het gevolg, dat de laatste twee rijtuigen, die onberemd waren, op de daarvoor lopende rijtuigen reden. Het laatste balkon van de eigenlijke trein en het eerste balkon van de twee ontkoppelde rijtuigen werden in gedrukt en ook de bagagewagen on derging gedeeltelijk hetzelfde lot. Hierin zat de hoofdconducteur, die, nadat hij uit de ravage was bevrijd, met zware inwendige kneuzingen en een shock naar een ziekenhuis werd vervoerd. Onder de reizigers in de personen- rijtuigfen ontstond enige paniek. Velen verlieten de trein, roepend om hulp. De gewonde reizigers konden na een onderzoek in een ziekenhuis allen naar huis terugkeren. ROND DE KABINETSFORMATIE. Dr. Drees stuit op moeilijkheden. (Van onze parlementaire redacteur) 's-GRAVENHAGE, 17 Juli Opnieuw U de kabinetsformateur, dr. Drees, op moeilijkheden gestuit t»U de pogingen een kabinet te formeren. Aan het eind van het onderhoud, dat de formateur Woensdag had met de A.R.-leider, dr. Schouten, deelde deze namelijk mee zich nogmaals te willen beraden. Donderdagmiddag sprak dr. Drees, die inmiddels ook met de heer Tilanus van de CJLU. had overlegd, opnieuw met de A.R.-fractie- voorzitter. Laatstgenoemd gesprek gaf de formateur aanleiding zich korte tijd later met mr. Donker, de voorzitter van de Tweede Kamerfractie van de P v-d-A., te verstaan, terwtfl hy tydens de bijeenkomst van de Tweede Kamer nog met ir. Posthumus van de P.v.d.A.. de heer Tilanus, prof. Romme en wederom met mr. Donker van gedachten wisselde. Na negen besprekingen trok dr. Drees zich terug teneinde een en ander eens rustig te overwegen. Uit het bovenstaande blijkt wel, dat er nog geen definitieve oplossing is gevonden voor de thans aan de orde zijnde vraagstukken, namelijk de por tefeuilleverdeling over de vier par tijen en de personenkwesties. Even eens ligt de conclusie voor de hand, dat dit is toe te schrijven aan zekere bezwaren, die van A.R.-zijde zyn ge opperd. In politieke kringen is men in het algemeen van oordeel, dat deze A.R.-bezwaren zich zouden richten te gen de door dr. Drees uit het A.R.- kamp als ministers gewenste personen. En men wijst daarbij op het feit, dat bij In het gerestaureerde Nederlands Postmuseum te Den Haag wordt van 19 Juli af een belangwekkende tentoonstelling gehouden „Honderd jaren Rijkstelegraaf'. Tot de inzendingen op deze tentoonstelling behoort een electriseermachine uit het jaar 1729. Met dit toestel ontdekte Stephen Gray het onderscheid tussen geleidende en niet geleidende stoffen, welke ontdekking van zo grote betekenis werd voor de ontwikkeling van het telegraaf-wezen. Procureur-generaal van Gents Hof van Beroep geschorst Minister Yan Justitie heeft geen bezwaar tegen debat. Verschillende bladen hebben gemeld, dat de procureur-generaal van het Hof van Beroep te Gent, Bekaert, door de minister van justitie voor een maand is geschorst wegens zijn houding bij het onderzoek naar de aanslag op de IJzertoren. Verscheidene jaren geleden werd dit monument, opgericht ter nagedachte nis van de Vlamingen die in de eerste wereldoorlog aan het IJzerfront waren gesneuveld, door middel van ontplof bare stoffen opgeblazen. De daders van de aanslag zijn nooit bekend gewor den. De socialist Spaak heeft in de Ka mer de minister van justitie gevraagd nog voor het reces opheldering over deze zaak te verschaffen. Hij zeide, dat het bericht grote beroering in het land had gewekt en dat het pas de tweede maal sedert 1830 is, dat een procureur- generaal door een dergelijke maatre gel wordt getroffen. Minister Pholien antwoordde, dat hij geen bezwaar had tfegen een open baar debat. DéFILê VOOR HET STADHUIS Hartelijke ontvangst op Buitenhof De fraaie ruime, maar toch zo intieme Buitenhof van het Middelburgse Stadhuis was Donderdagmorgen het toneel van een bijzonder geanimeerde ontvangst, die de welluidende ouverture vormde van een „Belgisch Zeeuwse gemeentedag", een door de afdeling Zeeland van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten ter gelegenheid van de tentoonstelling „Oost- Vlaanderen vlagt" georganiseerd evenement. Een groot aantal Zeeuwse burgemeesters, gemeente-secretarissen en wethouders ontmoette in de schaduw van de stadhuisvleugels, die het plein zoveel allure geven, hun Belgische collega's, met wie zy de verdere dag op de aangenaamste wyze doorbrachten. Het oorspronkelijk plan om er een studiedag van te maken, was opgegeven: in plaats daarvan werd „een verbond tussen hart en maag, dat het verstand opzy drong" gesloten, zoals de burgemeester van Loberen het geestig uitdrukte. Vrij veel Oost-Vlaamse burgemees ters hadden aan de uitnodiging van het afdelingsbestuur der Vereniging van Nederlandse Gemeenten gehoor gegeven; zo merkten wij o-a. de bur gemeesters van Gent en St. Niklaas op. Tot de genodigden behoorden het vol tallig college van Gedeputeerde Staten van Zeeland en de Griffier der Staten, mr. J. M. Pilaar, de oud-Griffier, mr. dr. B. D. H. Tellegen, enige leden van de Bestendige Deputatie van Oost- Vlaander en en mr. J. F. Hornstra, adj- directeur van de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk. De voorzitter der afdeling Zeeland van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, mr. dr. A. J. J. M. Mes, riep zijn gasten een zeer hartelijk wel kom toe en sprak de wens uit, dat deze dag niet weinig zou bijdragen tot ver steviging van de broederband tussen de gemeentefunctionarissen van Oost- Vlaanderen en Zeeland en dus ook van de vriendschap tussen de inwo ners van beide provincies. De heer Mes richtte zich speciaal tot de bur gemeester van Middelburg, mr. dr. N. Bolkestein, die hij geluk wenste met de totstandkoming van het stadhuis, dat hij een sieraad van Middelburg en van Zeeland noemde. Burgemeester Bolkestein verwel komde het gezelschap namens het ge meentebestuur van Middelburg. Hij merkte op, dat nu en dan Nederlands- Belgische studiebijeenkomsten aan staatsrechtelijke vraagstukken wor den gewijd, maar dat het toch ook nuttig kan zijn, wanneer men zich eens bezint op zijn taak als gemeen tebestuurder, een taak, die men elke dag weer met plezier op zich neemt Het moet zo zijn, aldus de burgemees ter, dat wy ons na deze samenkomst met nog meer genoegen aan ons werk geven en dat wij nog weer iets leren, opdat wij nog meer kunnen doen voor de bevolking, die aan onze zorg is toe vertrouwd. Tenslotte wenste spreker alle deelnemers een zeer goede dag toe. De burgemeester van Lokeren, de heer Prosper Thuysbaert, was er dankbaar voor, dat zovele Oost-Vlaam se burgemeesters aan de invitatie ge volg hadden gegeven. „Het is niet zon der ontroering", zo vervolgde hij, „dat wij, die in Oost-Vlaanderen in 1940 Middelburg bij wijze van spreken heb ben hóren vernielen, ons thans weer in een levende stad weten, welke haar vroegere schoonheid herkrijgt, ja, wellicht fraaier wordt dan ooit te vo ren. Het geeft ons vreugde de fierheid van Middelburg op zo fraaie wijze te zien herleven!" De heer Thuysbaert dankte tenslotte namens alle Oost- Vlaamse gasten voor de grote gastvrij heid, welke zij in Zeeland ontmoeten en welke die, waaraan zij in hun eigen gewest gewoon zijn, nog verre over treft. Het grote gezelschap gebruikte na deze hartelijwe toespraken op het Buitenhof een kopje koffie. (Zie slot pag. 2) de formatiepoging van 1951 eerst moei lijkheden met de A.R. ontstonden op het ogenblik van de persoonskeuze, toen namelijk de formateur bepaalde personen uit A.R.-kringen voor een portefeuille in aanmerking wenste te laten komen, die door de A.R. niet aanvaardbaar werden geacht. Wij heb ben echter de stellige indruk, dat het op dit ogenblik niet gaat om de per soonskwestie. De situatie van nu is immers een geheel andere, dan van 1951. Toen ging het om het aanvullen van een kabinet, waarvan de kern in ieder geval zou worden gevormd door zeer geroutineerde ministers, hetgeen de A-R. aanleiding gaf de eis te stellen, dat ook de A.R. ministers zouden moe ten behoren tot de politiek en parle mentair ervarenen. Een eis overigens, die door ons, gelijk wij reeds eerder betoogden, uit constitutioneel oogpunt, om het zacht uit te drukken, beden kelijk werd. en wordt geacht. Thans gaat het om het formeren van een geheel nieuw kabinet, waarin wel licht ook enkele vroegere ministers zullen terugkeren. Het stellen van ei sen met betrekking tot personen, door welke party dan ook. zal op dit ogen blik meer dan ooit onjuist en niet te verdedigen zijn. Temeer, waar de for mateur zich van meet af aan juist ten aanzien van de persoonskeuze een gro te mate van vrijheid heeft voorbehou den en een opzettelyke discriminatie tussen verschillende soorten Anti-Re- volutionnairen, zyn wij goed ingelicht, van dr. Drees niet is te verwachten. Waar de A.R.-bezwaren dan wel op berusten? Uiteraard is deze vraag bij gebrek aan officiële gegevens niet aanvoudig te beantwoorden. Wij menen echter op goede gronden te mogen veronderstel len, dat van A.R. zijde bezwaar ge maakt is tegen de aard van de haar toegedachte portefeuilles. Het zou na melijk wel eens zo kunnen zijn, dat in principe de P.v.d.A., de K.V.P. en de C-H.U. voor dezelfde zetels in aan merking zouden komen als die, welke leden van deze partijen reeds in het vorige kabinet bezet hielden. „UITWIJKMOGELIJKHEID" Waarbij men dan dient te bedenken, dat leden van de K.V.P.-kant geen zes, maar slechts vijf zetels zullen krijgen. In dit geval zouden voor Anti-Revolu- tionnairen slechts de portefeuilles van Verkeer en Waterstaat en de tweede, eveneens niet van grote betekenis zijn de portefeuille die door de K.V.P. moet worden prijsgegeven, ter be schikking komen. Het is duidelijk, dat dit wel zeer zou afsteken tegenover een eventuele benoeming van C.H.- ministers voor Justitie en Oorlog. Wij kunnen ons dan ook voorstellen, dat indien bovengenoemde veronderstel ling juist is. van A.R. zijde met klem op een andere portefeuilleverdeling zal worden aangedrongen. Een „uitwykmogelykheid" zou als dan kunnen liggen in de portefeuille van Buitenlandse Zaken, die op dit ogenblik, naar men ons te verstaan gaf, aan een vakminister zou zün toe gedacht. Wy herinneren er aan, dat in ver band met Buitenlandse Zaken reeds enige keren de naam van het A.R.- Kamerlid Bruins Slot is genoemd. Een andere en stellig niet de laatste moge lijkheid zal ons inziens gelegen kun nen zijn in het „toewijzen" van Justi tie aan een A-R. en Overzeese Rijks delen aan een C.H. man, alsmede het benoemen van een of meer A.R. staatssecretarissen. Deze laatste moge lijkheid is ook daarom aantrekkelijk, omdat ons inziens de C.H.-Unie in prof. Kernkamp een eerste-rangscandi- daat voor het ministerie van Overzeese Rijksdelen heeft Hiermede hebben wij ons echter al wat zeer ver op het pad der speculatie gewaagd! Vier giraffen in Diergaarde Blij dorp gestorven. Diergaarde Blijdorp heeft een zeer ernstig verlies geleden. De vier giraffen, die zij kort geleden had ont vangen, zijn deze week aan een darmziekte gestorven. Vermoedelijk hebben bezoekers ondanks het ver bod de dieren verkeerd voedsel toe gestopt. De voorgangers van deze giraffen zijn enige jaren geleden eveneens plotseling gestorven. VERWACHT: VEEL BEWOLKING. Geldig van Vrijdagochtend tot Vrij dagavond. Veel bewolking met af en toe enige regen of motregen. Overwegend ma tige Westelijke wind. Weinig verande ring in temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1