Verbeten van Est eindigde als tweede te Limoges Brazilië schakelde Nederland met 5-1 nederlaag uit NEDERLANDERS SPEELDEN MET TE WEINIG VECHTLUST DUITS HOCKEY-TEAM WON MET 7-2 VAN POLEN i.; 0 PROVINOlALB ZBBUW8B COURANT DONDERDAG 17 JULI 1952 NA HOOPVOL EESTE KWARTIER Penaliy wegens hands van Odenthal brachi ommekeer in de strijd De slag Ls gevallen! Het Nederlandse voetbalelftal, getooid met rug nummers, heeft het in het Olympisch voetbaltoumooi niet verder kunnen brengen dan een zware 51 nederlaag tegen een Braziliaans studenten- elftal, dat ondanks alle bravoure tukjes en theaterpraktijken ten spijt wel degelijk de kunst van voetballen verstond. Leek het er aanvankelijk op. dat Nederland tegen deze Zuid-Amerikaanse voetbalgoochelaars wel een kans had, toen de Brazilianen gelijk gemaakt hadden, was het met het Nederlandse overwicht gedaan en legden de studenten de Oranjemannen hun wil op. Het Nederlandse elftal is als geheel wel iets tegengevallen, vooral van de voorhoede hadden we zeker meer verwacht. Het zag er zo hoopvol uit in het begin, aanval op aanval golfde op het Braziliaanse doel, maar de schoten van Van Roessel, Clavan, Mommere. Van der Kuil of Bennaare waren te onzuiver óf belandden op de lat óf in de veilige handen van de Braziliaanse keeper Cayalheiro. Doch eindelijk kon Ne derland juichen. Van Roessel had listig de score geopend. En het handje vol Nederlandse supporters in het stadion én de luisteraars aan de radio begonnen zich al illusies te maken. Maar na nog geen vijf minuten werd de voorsprong teniet gedaan en weer enkele minuten later stond Brazilië zelfs met 31 voor. Dit was voor onze jongens te veel. Deze achterstand bleek te groot om hen nog de wilskracht te laten zich tegen deze voetbal duiveltjes met hand en tand te weer te stellen. Laten we hopen, dat we over vier jaren by de volgende spelen een beter elftal kunnen uitzenden eneen gelijkwaardiger tegenstander treffen. De eerste Braziliaanse aanval werd onderbroken door hands van de rechts buiten. De Nederlanders namen di rect het initiatief over en forceer den een hoekschop, waaruit keeper Cayalheiro de bal uit de lucht plukte. Direct daarop volgde een goede aan val van de andere kant. Neto schoot een goede voorzet hoog over. Een prachtige aanval van de Hollandse ploeg bracht de bal daarop bij Mom- mers, die scherp voorzette. Bennaars kopte schitterend in en de doelverde- diger kon het leder nog juist tot hoek schop tikken. Binnen vijf minuten kreeg Neder land een derde hoekschop te nemen, doch wederom sprong keeper Cayal heiro hoog op en bemachtigde de bal Een verre uittrap van Kraak bracht de bal bij Van Roessel. die doorkopte naar Mommers. Diens schot werd ech ter tot corner verwerkt, de vierde bin nen zes minuten. Het scheen dat de Brazilianen enigs zins overrompeld waren, door het ho ge tempo van de Nederlanders, die enige malen met verrassende through passes doorbraken. Eenmaal kon de Braziliaanse keeper nog juist een ho ge bal voor het hoofd van de actieve Van Roessel wegstompen. De Neder landers bleveen in de aanval en zaten fel op de bal. Telkenmale moest Cayal heiro ingrijpen en op een gegeven ogenblik kon hij met grote moeite de bal voor de voeten van Van der Kuii wegkrabbelen. Een kogel van Van Roessel ging even over de lat. Maar na vijftien minuten kwam een Nederlands doelpunt. De scheidsrech ter gaf een vrije schop op de rand van het strafschopgebied, toen Van Roessel in de rug werd gedrukt. De Brazilia nen vormden een muurtje maar de Nederlandse midvoor schoot langs de ze muur heen en de bal verdween hard en laag in de rechterhoek (10). De Braziliaanse aanvallen eindig den meestal in de listig door de Neder landers opgezette buitenspelval. Deze bleven het initiatief aan zich houden en gaven weinig kansen weg. Het lange spel van de Oranjehemden lag de Zuid-Amerikanen voorlopig nog niet best en hun meest individuele pogingen liepen veelal vast op Ter louw en Alberts. Een vrije schop van Biesbrouck bracht de bal bij Van der Kuil, deze kopte doqr naar Van Roes sel die op zijn beurt het leer met zijn hoofd naar Bennaars expedieerde. De Doskoman kopte fel in en Cayalheiro moest een machtige sprong maken om de bal te keren. De Braziliaanse voorhoede hield in deze periode het spel te veel in de breedte Ook hun achterhoede werkte slordig weg en was nogal eens onze ker. maar toch kwamen zij steeds weer terug. Een corner werd Nederland tenslot te noodlottig. Uit de scrimmage die hieruit ontstond, stopte Kraak het schot. De bal werd slecht weggewerkt en Barboza schoot van dichtbij in. (Na 25 minuten 11). OMMEKEER. De Zuid-Amerikanen kwamen nu fel opzetten en de Nederlandse achter hoede raakte even de kluts kwijt. De gevaarlijkste man in de voorhoede van Brazilië was ongetwijfeld de linksbin nen Barboza, een razend snelle knaap met een goed schot. De Brazilianen kregen geleidelijk het zelfvertrouwen terug en de Oranjehemden konden hun tempo van het begin niet meer handhaven. Bij een aanval van Bra zilië kreeg Odenthal in de 32e minuut binnen het strafschopgebied de bal te gen zijn hand en de penalty werd door rechtsbinnen Neto onhoudbaar benut (1—2). De Nederlandse achterhoede had plotseling geen kijk meer op het snelle Braziliaanse spel. Een razendsnelle aanval bracht de ba! bij Neto. die drie minuten na het tweede Braziliaanse doelpunt de stand op 13 bracht. NEDERLAND OVERSPEELD. Nederland werd nu volkomen over speeld. Met korte passes bracht Bra zilië de bal op en de enkele Neder landse uitval leverde in deze periode slechts een corner op. (De zesde, die evenmin als de vorigen resultaat ople verde). Het middenveld was thans geheel voor de Brazilianen, die door hun gro tere snelheid en beweeglijkheid thans absoluut de meerderen waren. Bij een botsing tussen Bennaars en de Brazi liaan Martins kon de laatste zich niet beheersen en trapte de Nederlander in zijn maag Van der Leek moest er aan te pas komen om Bennaars weer op te kalefateren. De Nederlandse ach terhoede zocht tot de rust heil in de buitenspelval, waardoor voorlopig verder gevaar werd bezwaren. SCHOTLOOSHEID Na de rust namen de Brazilianen die nu met de zon in de rug speel den. onmiddellijk het initiatief in han den. En met hun technisch goed ver zorgd spel, sterk individualistisch uit gevoerd. bedreigden zij het Nederland se doel, waarbij zij gevaarlijk waren door hun enorme snelheid en hun gro te activiteit, maar Kraak sprong nog juist opzij voor de voeten van De Fa- ria om een doelpunt te voorkomen. De Oranjehemden bleven na deze demonstratie van geacheveerd spel een zwakke partij voetbal spelen. Niet al leen dat zij met moeite de aanvallen konden afweren, maar de voorhoede kon de goede combinatie niet vinden en het was tekenend voor de situatie, dat pas negen minuten na de hervat ting de Braziliaanse doelverdediger zijn eerste schot te verwerken kreeg en dat schot was afkomstig van Odenthal. Aan de andere kant kreeg midvoor De Faria wederom een schitterende kans om de score te verhogen, maar het schot stuitte tegen de brede borst van Kraak af. Dit gelukje inspireerde onze landgenoten blijkbaar, want het initiatief ging nu meer van de Oranje hemden uit, waardoor doelman Cayal heiro meer werk kreeg. Een schot van van Van Roessel uit vrije positie ging hoog over en een schot van Bennaars kwam precies in de veilige handen van de Braziliaanse keeper terecht. VAN DER KUIL SCHOOT TEGEN DE LAT. Na zestien minuten blunderde Ter louw op het middenveld volkomen, waardoor de gevaarlijke Barbazo een schitterende kans kreeg om de voor sprong te verhogen. Maar zijn schot vloog meters langs het doel. Met de moed der wanhoop kwamen de Oran jehemden terug en het was Bennaars, die het voorbeeld gaf en zich fel in spande om kansen voor zijn teamgeno ten te scheppen. Het was dan ook zijn werk, toen Van der Kuil in vrije posi tie de bal kreeg toegespeeld, maar het schot van de Velsenaar kwam te gen de ovale lat terecht en stuitte het veld weer in. Dit was bepaald pech voor de Oran jehemden, die door een doelpunt mo gelijk uit hun depressie hadden kun- nenn komen. Na een bqtsing met Mom mers moest Neto van het veld wor den gedragen. Wat er precies aan de hand was geweest, wist niemand. Maar na twee minuten was de man alweer terug en speelde even vrolijk verder alsof er niets was gebeurd. Enkele minuten later ging Passanha eruit. Wederom speelde Brazilië dus met tien man. Daarna volgde een kop bal van Van Roessel, welke juist over de lat ging. De Willem Il'er kreeg en kele scoringskansen, welke hij door te haastig en te wild te trappen, niet be nutte. Zo verstreek een half uur en met nog een kwartier voor de boeg zag het er wel donker voor het Neder lands elftal uit. De zevende en achtste hoekschop op het Braziliaanse doel werden niet benut De Braziliaanse aanvallen stierven gewoonlijk in de buitenspelval, welke door onze verde diging niet zonder risico werd open gezet, aangezien scheidsrechter Ber- nardi te veel op het oordeel .van de grensrechters afging, die niet bepaald zeker van hun zaak waren. MISVERSTAND LEIDDE TOT DOELPUNT. En de nederlaag werd een zekerheid, toen bü een verdwaalde aanval de bal terecht kwam bü de linksbuiten en aanvoerder Moreira, die na een felle rush en van grote afstand een keihard schot langs de grond loste, dat door Alberts niet werd gestopt, omdat onze achterspeler meende dat de bal naast het doel zou gaan. Toen dit schitteren de schot in het doel verdween en Bra zilië dus met 41 de leiding had, sprong Moreira twee meter hoog en drie meter ver en werd hü door al zyn teamgenoten afgezoend. De rest van de wedstrijd was ver makelijk door de theaterstukjes, welke de Brazilianen uithaalden, hetgeen zij trouwens de gehele wedstrijd had den gedaan. Neto verdween weer eens van het veld< door een paar van zyn spelers gedragen, maar toen hij weer op de grasmat verscheen, scoorde hij meteen maar een vijfde doelpunt van verre afstand, hoog over de lat, waar Kraak, gehinderd door de laagstaande zon, niet eens naar greep. Met een zware 51 nederlaag ver lieten de Oranjehemden het veld. De Brazilianen sprongen gezamenlijk een paar maal in de lucht voordat zij in de kleedkamers verdwenen. Het Neder lands elftal was dus voor het Olym pisch voetbaltoumooi uitgeschakeld op een wijze, die aan duidelijkheid niets te wensen had overgelaten. Slijkhuis heeft goede moed. Toen de Nederlandse athletiekploeg Woensdagavond laat op het vliegveld by Helsinki uit de „Paulus Potter" stapte, vertelde Wim Slijkhuis, dat de blessures aan zyn beide achilles-pezen nog niet waren genezen, maar bij de trainingsrondjes, die hy een paar dagen voor het vertrek naar Helsinki had gelopen, had hij geen hinder van de blessures ondervonden. „Ik hoop er het beste van", vervolg de de Trekvogelman, „maar het is lammer, dat de 1500 meter series kort na de 5000 meter finale begin nen. Het zal er dus wel op uitdraaien dat ik alleen de vyfduizend loop". AUTOMOBILISME: Fraaie prestaties van Catsonides. Onze landgenoot Gatsonides met ja guar behoorde tot degenen, die de Alpenrallye voor automobilisten, een monsterrit over een afstand van 3300 km zonder strafpunten heeft uitgere den. Hij was de enige Nederlander, die het eindpunt bereikte. Het Engelse echtpaar Appleyard met Jaguar legde beslag op de eerste plaats. SMADELIJKE CIJFERS. Hollands systeem faalde tegen fantasierijk spel der Brazilianen. Na het doelpunt van Brazilië, dat veroorzaakt werd uit een penalty wegens hands van Odenthal, kon geen van de Oraujehemden nog het enthousiasme opbrengen om zyn medespelers mee te slepen tot een pres tatie, welke nodig bleek, om de Zuid-Amerikanen, wier leeftyden varieer den van 17 tot 20 jaar, te verelaan. De Oranjeploeg zal de terugreis moe ten aanvaarden. Olympisch voetbal is cup-voetbal, hetgeen zeggen wil, dat van het begin tot het einde hard gevochten dient te worden. Energie hadden de Nederlanders nodig, moed en uithoudingsvermogen. En daarin schoten zy blijkbaar toch te kort. Bovendien was het spel van som mige van deze voetballers niet zoals we van hen gewend zyn. Alberts b.v. was er volkomen uit, Terlouw miste snelheid en werd keer op keer gepas seerd. Verscheidene andere spelers, zoals Van der Kuil en Clavan, sche- Nederlanders zullen het vandaag niet gemakkelijk krijgen. Het Duitse hockeyteam ls er te Helsinki in geslaagd zich door een rui me, maar enigszins geflatteerde 7.2 overwinning op Polen voor de tweede ronde, de tegen Nederland zal gaan, te kwalificeren. Het was een. harde, maar faire en aantrekkelijke 'wedstrijd, die voor de Polen een min of meer teleurstellend verloop had. Drie goed benutte straf- corners, alle drie uitstekend gestopt en in de uiterste hoek ingeslagen, brachten de ruststand op 21 voor Polen, dat door hoger tempo de tech nisch betere Duitsers had overrom peld. Wegens een blessure van een der spelers moest Polen in de tweede helft met tien man verder spelen. De Duitsers voerden nu keurige combi naties uit en brachten spoedig de stand op 32. Polen maakte opnieuw gelijk, maar de arbiter keurde het doelpunt op onverklaarbare wijze af. Even later kende de tweede arbiter OLYMPISCHE SPELEN 1952 TE HELSINKI Op dit kaartje wordt een overzicht gegeven van de voornaamste centra, waar de Olympische Spelen 1952 in Helsinki zich afspelen. Het centrale punt, het Olympisch stadion, ligt in het centrum van de stad, vry dicht by het Olympisch dorp. Verschillende sporten, zoals ruitersport, roeien, kano en zeilen, schieten en wielrennen, zullen beopfend worden op verschillende punten in de stad en de omgeving. ONZE PLOEG GEEN EENDAGSTEAM. Franse regionaal Vivier zegevierde voor eigen publiek De Nederlander Wim van Est, de stoere knaap uit Sint Willebrord, die dol verheugd was over de etappe-overwinningen van zün ploeggenoten Dekkers en Nolten, heeft in de 20ste etappe van de Tour de France van Bordeaux naar Limoges (228 km.) getracht de derde Hollander te worden, die ais eerste over de streep zou gaan. Het is heiaas niet zover gekomen. Wim heeft als een leeuw gevochten, maar toen hy met nog drie Fransen 40 km. voor Limoges voor het peloton uitreed, begreep hy, dat hy een verbitterde strijd had te voeren. Immers, in zijn gezelschap bevond rich ook Vivier, die in deze streek geboren was en door zyn streekgenoten aanhoudend werd aangevuurd. Deze Vivier gaf daarom alles, maar Van Est vocht door in de wetenschap, dat liy die geen eindsprint bezat misschien de tweede plaats kon veroveren. Dit is de Brabander gelukt en deze prestatie mag toch zeker wel als een pleister op de wonde be schouwd worden. Ook de achtste plaats van Faanhof mag gezien worden, vooral als men in aanmerking neemt, dat de Roosendaler in het begin van deze etappe, met Van Breenen ten val kwam en een vry grote achter stand opliep. Direct na de start trachtte de Fransman Lauredi weg te lopen, maar het peloton stond zoveel waag halzerij in de vroege ochtend niet toe. Even verder trok de Fransman Re- my er tussenuit met de Italiaan Cor- rieri aan zijn wiel. Teisseire snelde zyn landgenoot te hulp, maar ook hem werd door de Italiaanse leiders een knecht achterna gestuurd, name lijk Milano. Dit viertal vergrootte geleidelijk aan de voorsprong en bij Beychac (11 km.) lag het reeds 45 seconden op het grote peloton voor, dat door Cop- pi zelf werd aangevoerd. Bij Arveyres (21 km.) kwamen de vluchtelingen voor een gesloten over weg, maar er was een voetgangers tunnel die hun niet veel oponthoud bezorgde. Toen het grote peloton daar echter arriveerde ontstond er een op stopping, waarvan zes renners, onder wie Bartali, Bonnaventure en de Bel gen De Cock en Close gebruik maak ten om alleen verder te gaan. Steeds wijzigde zich nu de situatie. By Li- bourne (26 km.) lagen tien renners op kop, op 200 meter gevolgd door een groep, waarbij zich Coppi bevond. Opnieuw begonnen uitlooppogingen. Eerst was het Rolland, die er in zyn eentje tussen uit wilde gaan. De Ita lianen verydelden deze poging en lie ten voorlopig niemand ontsnappen. Door deze schermutselingen was het tempo danig opgevoerd. Te Mussidam (80 km.) kwam het peloton weer voor een gesloten overweg en Decaux, Giguet, Bianchi en Vivier maakten hiervan gebruik om te ontsnappen. Het peloton volgde op 400 meter, aan gevoerd door De Hertog en Coppi. In de kop was geen samenwerking en bij Neuvic (91 km.) waren de uitlo pers weer in de grote groep opgeno men. DEKKERS OP DE EENDENJACHT. Met enige achterstand op het pelo ton volgden enkele renners onder wie onze landgenoot Dekkers, Gelabert, Deledda en Martini, die jacht hadden femaakt op jonge eendenBlijk- aar verwachtten zij zo vroeg nog niet de beslissende slag. Tijdens het bestijgen van een hoog te van 411 meter slaagden enkelen erin uit het peloton weg te lopen, on der wie Magni en Decaux. Van Ende, Van Est en Remy demarreerden en konden zich bij de vluchtelingen voe- f en, die bij Coquille, 60 km voor de inish, 300 meter voor het peloton re den, dat aangevoerd werd door La- zarides. De kop werd deze jacht te machtig en Van Einde en Remy lieten zich te rugvallen. Onderweg waren Faanhof en Van Breenen nog gevallen, maar na uiter ste krachtsinspanning was het de Ne derlanders gelukt zich by het peloton te voegen. 40 km. voor Limoges was de voor sprong van de vyf leaders geslonken tot honderd meter en Magni en Gi guet, die hun kansen te met gedaan zagen, lieten zich door de groep op nemen. De Parijzenaars Renaud en Decaux zagen toen hun kans schoon en samen met de regionaal Vivier en Van Est namen zij een kleine voor weg de voorsprong te vergroten. Vi vier, die al enige malen in deze Tour in de eindsprint een etappe-overwin ning had verspeeld, nam geen risico, rukte zich los en ging met 6 seconden voorsprong op Van Est als eerste over de eindstreep. De Belg Ockers won de sprint van het grote peloton. DE KLASSEMENTEN. Het klassement van de 20e etappe tot verontwaardiging van tegenstan ders en publiek Duitsland een straf- bully toe, die in een doelpunt werd omgezet. De Polen begonnen daarna onzekerder te spelen met het gevolg, dat Duitsland tot 72 kon uitlopen. Het Nederlandse elftal, dat de wed strijd bijwoonde, zal het morden niet gemakkelyk krijgen, hoewel ae Duit se defensie geen al te sterke indruk heeft achtergelaten. Het Franse hockey-elftal versloeg Italië met 50, na met de rust reeds een 40 voorsprong te hebben gehad. VOETBAL Indeling competitie tweede klassers. De Zeeuwse tweede.klassers van deK.N.V.B. zijn volgens de Sport kroniek voor het seizoen 1952-1953 als volgt ingedeeld: District Zuid I 2e klasse B: Dosko (Bergen op Zoom), Rood-Wit (Sint Willebrord), Alliance (Roosendaal), Goes, De Baronie (Breda), Axel, MOC '39 (Bergen op Zoom) Terneu. zen, RAC (Ryen), Middelburg en Internos (Etten). WIELRENNEN Zaterdag Ronde van Oud-V ossemeer Zaterdagmiddag zal in Oud-Vosse- meer een lustrum-wielerronde worden verreden, waaraan een vijftigtal van de bekendste Nederlandse wegrenners deelnemen. Het comité heeft een. se lectie toe moeten passen om een zo sterk mogelijk veld te kimnen bren gen. Van de renners die aan de start zullen verschijnen vernoemen we de kampioen van Zeeland: Verhelst uit Axel; Calon uit Uzendijke; Louise uit Kapelle; Suykerbuyk; Mathyssen; Donker en Le Graauw uit Amster dam; R. v. d. Veeken; P. de Bruijn, Roosendaal; P. Maas, Pindorp; Altink en Van Hoofd, Amsterdam; Sommer- mans, Geldermalsum. Volgend jaar twaalf renners in de Tour. Na de successen van de Nederlan ders in de 19e etappe van de Tour van Pau naar Bordeaux heeft Jacques Goddet, een van de organisatoren van de Tour de France, verklaard, dat de Nederlandse equipe zijn volle bewon dering heeft en hij het niet uitgesloten achtte, dat hij Kees Pellenaars zal ver zoeken volgend jaar met een grote Nederlandse ploeg, bestaande uit twaalf renners, aan de Tour deel te nemen, aldus de Maasbode. BordeauxLimoges (228 km.) luidt: 1. Vivier, W.-Z.-W. Frankrijk, 6.31.48 bon. inbegr.; 2. Van Est, Nederland, 6.32.24 (bon. inbegr.); 3. Decaux, Pa rijs; 4. Renaud, Parijs, beiden zelfde tijd; 5. Kebaily, N.-Afrika, 6.35.41; 6. Ockers, België, 6.35.49; 7. Gold- schmidt, Luxemburg; 8. Faanhof, Ne derland; 9. Rossel, België; 10. Massip, Spanje; 11. Weilenmann, Zwitser land; 12. Nolten, Nederland; 13. het grote peloton, waarin onze landgeno ten Wagtmans, Van Breenen, Voor- ting, Dekkers, Koks en Coppi, Italië; De Hertog, België; Roblc, Frankrijk; Bartali, Italië; Lauredi, Frankryk; Close, België; Geminiani, Frankrijk en Dotto, Frankryk, allen in dezelfde tijd als Ockers. Na de 20e etappe luidt het alge meen klassement: 1. Coppi, Italië, 129.09.20; 2. Ockere, België, 129.36.21; 3. Robic, E'rankrijk, 129.39.57; 4. Ruiz, Spanje, 129.40.09; 5. Bartali, Italië, 129 42.09: 6. Close, België, 129.42.15; 7. Dotto. Frankrijk, 129.46.46; 8. Mag ni, Italië, 129.46.57; 9. De Hertog, België, 129.57.53; 10. Carrea, Italië, 129.59.03; 11. Gelabert, Spanje, 130.02.01; 12. Geminiani, Frankrijk, 130 08.37; 13. Weilenmann, Zwitser land, 130.10.04; 14. Van Ende, België, 130.19.51; 15. Nolten, Nederland, 130.34.52; 17. Van Est, Nederland, 130.47.47: 20. Voorting, Nederland, 130.59.25; 24. Wagtmans, Nederland, 131.11.30; 51. Roks, Nederland, 132.15.07; 60. Dekkers, Nederland, 132.34.28; 68. Van Breenen, Neder land, 132.59.01; 76. Faanhof, Neder land, 134.07.36. Het ploegenklassement luidt: 1. Italië 387.43.21; 2. Frankrijk 387.55.49 3. België 338.21.16; 4. Spanje 390.07.41 5. Nederland 390.15.07. nen geïntimideerd te zijn door him grotere tegenstanders, die met grote geestdrift speelden. De Oranjeploeg kon zich na de 21 achterstand niet meer uitwerken boven een depressie, waardoor de nederlaag met stevige cijfers is verklaard. Men kan moeiiyk zeggen, dat de Brazilianen tactisch een goede party voetbal hebben gespeeld. Zeker, er stond een derde back in het veld, die Van Roessel goed bewaakte en voor treffelijk kopte. Maar voor het ove rige holden deze spelers zonder sy steem door elkaar. Zij volhardden in shortpassing, knap en snel uitgevoerd en ook hun schotvaardigheid was niet van de zwakste kant. Niet alle vijf doelpunten waren van grote kwa liteit, maar het staat als een paal bo ven water, dat het doel van Kraak veel meer in gevaar is geweest dan dat van zyn overbuurman. VOETBALMOE. De nederlaag van het Oranje-elftal is, als men de cijfers goed bekijkt, smadelijk geweest. De cyfers waren inderdaad hoog, maar zij hadden zo hoog niet behoeven te zyn. Het is een nederlaag geworden van een team, dat aan het einde van het sei zoen, dat voor de meeste spelers zeer zwaar is geweest, niet meer de kracht kon opbrengen om Brazilië, dat een geheel andere methode speelde, te slaan. Het gedegen Hollandse systeémspel, uitgevoerd door een elftal zonder uit blinkers, faalde tegen een ploeg, wel ke met enthousiasme en met snelheid een fantasieryke demonstratie heeft laten zien, waartegen de Oranjehem den niet waren opgewassen. Engelse amateurs tegen Luxemburg met de hakken over de sloot. Na verlenging heeft het Engelse voetbalelftal Luxemburg met 53 uitgeschakeld. Na de normale speel tijd was de stand 11. Met de rust hadden de Britten een 01 voor sprong. In de verlenging kwamen de schutters los. Voor de Luxemburgers zeker een mooie prestatie. Italië liad, getuige de uitslag, wei nig moeite met de Ver. Staten, dat met 80 ten onder ging. (Ruststand 30). Voorts won Egypte met 54 van Chili, na een 22 stand by de rust. TURNEN Groot turnf eest te Bergen op Zoom. By'na 1000 turners en turnsters, onder wie de meesten uit Zeeland, zullen Zaterdag naar Bergen op Zoom trekken om daar het 55-jarig bestaan van de Zeeuws-Brabantse Turnkring en het 55-jarig bestaan van de gymnastiekvereniging UDI te vieren. Om half drie beginnen op het sportpark Rozenoord de adspiranten- wedstrijden en wordt een gezamen- lyke repetitie gehouden voor de avonduitvoering. Om zes uur begint een mars door de stad van alle deel nemers. Om 7 uur vangt dan op Ro. zenoord de kringuitvoering aan. Er zal zowel massaal als verenigings- gewys worden gewerkt. Na afloop van dc uitvoering volgt om half tien in Thalia een Beiers tuinfeest, waaraan medewerking wordt verleend door de Beierse ka pel van Oraaco. Tydens deze uit voering zal Medioburgum een me nuet opvoeren. '«er naar Hel san DIRECT NA AANKOMST in Hel sinki werd de Nederlandse journalis ten gevraagd, waar onze Olympische kamjrioene Fanny Blankers was en hoe het met haar conditie stond. En of ze weer zoveel titels zou winnen? De journalisten antwoordden, dat het met de internationale damesathletiek slecht gesteld zou zijn, indien Fanny het hu zarenstukje van 1948 zou herhalen... EEN NEDERLANDSE voetbalploeg zal morgen (Vrijdag) in een stad er gens ten N. van Helsinki een vriend schappelijke wedstrijd tegen een Fins elftal spelen. Wanneer de voetbalploeg naar Nederland terugkeert, is nog niet bekend, maar voor a.s. Woensdag zal dit zeker niet het geval zijn. OP HET VLIEGVELD Malmi te Hel sinki zijn Woensdagavond de athle tiekploeg, de roeiers en damesgymnas ten uit ons land gearriveerd. DE MOHAMMEDAANSE deelne mers aan de Spelen hebben het ge makkelijker dan bij de Spelen te Lon den. Toen viel namelijk de vasten maand. Ramadan, in de Spelen. Som migen hielden zich aan de strenge re gels, welke hen verbieden bii daglicht te eten. Het zou trouwens ditmaal wel bijzonder moeilijk zbn geweest de re gels op te volgen, want in Finland duren de nacht°n des zomers slechts drie uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 6