NIEUWS UIT ZEELAND WALCHEREN Politierechter Middelburg EERSTE BEDRIJFSCOMMISSIES WERDEN GEÏNSTALLEERD n: M©fe«lep DONDERDAG 17 JULI 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 8 Wegschap Hulst-De Paal Geen accoord bereikt. De afdelingen der Provinciale Sta ten van Zeeland behandelden het voorstel van Gedeputeerde Staten om een ontwerp-reglement tot oprichting van een waterschap wegschap „Weg Hulst-De Paal" vast te stellen. In de laatste winterzitting werd door de Staten besloten dat de deel. nemende lichamen zouden trachten op basis van vrijwilligheid een betere regeling met betrekking tot de kos tenverdeling tot stand te brengen, waarvoor deze lichamen een, inmid dels verstreken, termijn van zes maanden werd gesteld. Een nieuwe regeling kwam niet tot stand. In één der afdelingen sprak een lid zijn teleurstelling uit over de hou ding van de gemeenteraad van Hulst in deze en wel te meer nu uit een brief van de Commissie van beheer en onderhoud van de weg Hulst-De Paal is gebleken, dat in deze com missie wel overeenstemming was be reikt op basis van "50% der kosten voor de gezamenlijke polders tn wa terschappen en 50% voor de beide gemeenten tezamen. Een ander lid zou het op prijs stellen, indien Ged. Staten alsnog pogingen zouden doen om te bereiken, dat Hulst wel mede werking aan de nieuwe kostenverde ling verleent. In hun schriftelijk antwoord herin neren de Gedeputeerden aan de reeds eerder gedane mededeling, dat aan de oprichting van een waterschap geen motief kan worden ontleend, eenzfldig wijziging te brengen in de bestaande verdeling van de onder, houdskosten tussen de gemeenten enerzijds en de polders en water schappen anderzijds. Zij zouden tegen een andere wijze van kostenverdeling geen bezwaar hebben gemaakt, in dien deze op basis van vrijwilligheid tussen partijen bereikt zou zijn. Aan- fezien geèn accoord werd bereikt, ieden Ged. Staten het ontwerp-re glement tot oprichting van het weg schap wederom ter vaststelling aan. H. M. Manikus In Bilthoven overleed op 74-jarige leeftijd de heer H. M. Manikus, ge pensionneerd kapitein ter zee en oud-Middelburger. De heer Henri Marinus Manikus werd op 31 Januari 1878 in Arnhem geboren. Als kapitein-luitenant ter - - toen hij naar Indië vertrok. De kapitein ter zee Manikus was Officier in de Orde van Oranje- Nassau, drager van het Expeditie- kruis met eervolle vermelding en Officier in het Legioen van Eer. De crematie van het stoffelijk overschot heeft op 16 Juli j.l, te Velsen plaats gehad. KORFBAL VETERANEN- KORFBALWEDSTRIJD. Op het gemeentelijk sportterrein aan de Nadorstweg te Middelburg zal vanavond (Donderdag) de jaar lijkse veteranenwedstrijd van Swift fespeeld worden. Ditmaal binden de wift-veteranen de strijd aan met een twaalftal, samengesteld uit in Mid delburg wonende korfballers en korf- balsters, die niet in Swift hebben ge speeld. Sommigen van hen hebben reeds in meer dan tien jaar niet ge speeld, zodat men wel van veteranen kan spreken. MUTATIES PERSONEEL P.Z.E.M. In Juni deden zich bij de N.V. Pro vinciale Zeeuwsche Electriciteits- Maatschappij de volgende personeels- mutaties voor: de heer G. van der Bij te Terneuzen werd aangesteld als technisch ambtenaar 3e klas in vaste dienst. Bevorderd werden tot dis trictsmonteur le klas de neer C. J. Verploeg te Aardenburg, tot voor man-vakman de heer T. Duijm te Vlis- singen, tot meterijker de heer P. J. Geldof te Middelburg en tot electri- cien de heer J. Spaeter te Westkapel- le. Op eigèn verzoek werd eervol ontslag verleend aan de heer P. van Hekken te Vlisslngen. POLITIE-EXAMEN. De brigadier van de gemeente poli tie te Bergen op Zoom, de heer G. J. C Wouters, is bij het te Hilversum ge houden examen geslaagd voor inspec teur van gemeentepolitie en officier der Rijkspolitie. De heer Wouters begon zyn politie loopbaan in 1940 bij de Rijkspolitie in Vianen- Hij werd vandaar achtereen volgens overgeplaatst naar Nieuwdorp. Heinkenszand, Overslag, Stoppeldijk en St. Jansteen. In beide laatste plaat sen was hij post-ft>mmandant van de Rijkspolitie. In 1948 kwam hij in dienst van de gemeentepolitie te Bergen op Zoom. Middelburg CONCERT MIDDELBURGS MANNENKOOR OP DE MARKT. Ter gelegenheid van de tentoonstel ling „Oost-Vlaanderen vlagt" te Mid delburg geeft het Middelburgs Man nenkoor, onder leiding van de heer Jan Kuiler, Zondag a s. van 12 tot 13 uur een concert van gewijde muziek op de Dam Het programma luidt als volgt: 1. Zum Sanctus, Schubert; 2. Motette, Nageli; 3. In die Ferne. Heim; 4. Bun- deslied, Mozart; 5. Standchen, Otto; 6. Die Nacht, Schubert; 7. Het lied van de avondster, Diamant; 8. Nachtstilte, Jan Kuiler; 9. Heer, die de tente des h.mels daer spreijt, Cleuver; 10. Ick seg adieu, Antwerps Liedboek; 11- Zum Eingang, Schubert; 12. Wiegen lied. Brahms; 13. Ave verum corpus. Mozart; 14. Die Ehre Gottes aus der Natuur, Ludwig von Beethoven. AANRIJDING Woensdagmiddag is het tienjarig dochtertje van de familie V. toen her op de fiets uit de Leliestraat te Mid delburg kwam en de Noordsingel op. reed in botsing gekomen met een motorrijder. Het kind kwam te vallen en kneusde enige ribben, terwijl de fiets ernstig wérd beschadigd. WEDVLUCHT. De postduiven houdersvereniging „De Telegraaf" te Middelburg hield een wed vlucht van Pont St. Maxence (Fr.) uit over een afstand van 255 km. Er waren 94 duiven in concours: de eerste had een snelheid van 798 m per min de laatste van 673 m. per min. De eerste tien eige naren behaalden met hun duiven de vol gende prijzen: 1 S. Kodde, Veere; 2. R. Dirven, Middelburg; 3 en 4 J. Sturm, Vee- re; 5 Polvliet, Middelburg; 6 M. D. Wal raven, Middelburg; 1 F. Klaaijssen, Mid delburg; 8 W. M. Walraven. Middelburg; 9 Iz. Scheij beier, Middelburg; 10 C. Pou- wer, Veere. WEDVLUCHT. De P. V. „Zeelandia" te Middelburg hield een wedvlucht met oude duiven van af Dourdan (Fr.). De eerste tien prijs winnaars waren: le en 2e pr. L. van Geel; 3e pr. B. de Pater; 4e pr. J. Kuijs; 5e pr. P. van Sabben; 6e en 10e pr. A. Hooft- man; 7e pr. J. de Buck; 8e pr. G. Ver burg; 9e pr. G. de Blaey. Arnemu'den WEDVLUCHT. De postduivenhoudersvereniging „Voorwaarts" te Arnemuiden hield een wedvlucht met oude duiven van Pt. St. Maxenceat(Fr.) uit. De eerste tien prijswinnaars waren: Jac. de Ridder 1; M. van Belzen Jz., 2; M. de Meulmeester, 3; D, C. van Dalen, 4; C. de Ridder, 5; B. de Ridder, 6; B. J. van Belzen Kz., 7; L. v. d. Kette rij Jz., 8; H. van Belzen 9; J. van Belzen Lz., 10. Een aanvaring in de mist In Maart van dit jaar voer, tijdens een dikke mist, die over de Wester- Schelde hing, in de z.g. Pas van Terneuzen, de sleepboot „Tony", die een tweetal sleepschepen voorttrok, toen een tegenligger", het zeeschip „Tento" naderde. Een aanvaring tussen de „Tento" en een der sleep schepen, de „Tamporas" vond plaats, waarbij laatstgenoemd vaartuig vry ernstige schade opliep en thans stond de kapitein van de ,,Tony", A. v. d. B. uit Dordrecht, terecht, omdat hg niet met matige snelheid zou hebben gevaren, niet tijdig zou hebben doen stoppen en niet juist zou hebben gemanoeuvreerd. Kapitein v. d. B. bleek over de nodige welbespraaktheid te beschik ken en bestreed de tenlastelegging uitvoerig en nadrukkelijk, waarbij hij o.m. aanvoerde, niet met zijn sleep voor anker te zijn gegaan, om dat de plaats waar hij door de mist werd overvallen, niet veilig genoeg was. Bovendien zou hij slechts met zeer matige snelheid hebben geva ren. De verklaringen van een getuige deskundige van de politie te water, die echter slechts herhaalde, wat etuigen hem hadden verklaard leken de sleepbootkapitein te „be_ ledigen", doch de kantonrechter meende, dat kappie het niet al te gek moest maken. Na veel over en weer gepraat, waarbij vooral de kapitein zich niet onbetuigd liet, kwam het te snel varen te vervallen en eiste de amb tenaar voor elk der beide andere feiten 30 of 20 d.h. De kanton rechter meende echter, dat slechts het niet voorzichtig manoeuvreren bewezen was en veroordeelde v. d. B. deswege tot 50 of 30 d Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 16 Juli: ines Corrado van Antwerpen. Vlissingen vertrokken: 15 Juli: Maple- dor naar Vasa. Albisola naar Zee. Elbing V naar Hamburg. Continental naar Gent Gepasseerd naar Antwerpen, 15 Juli Wiebold Bohmer van Zee n. Gent. Wes- termarkt van Amsterdam. Neptunus van Rotterdam. 16 Juli: Gerd van Par naar Brussel. Silvaplana van Rotterdam. Harte) van Bremen. Aardijk van New Orleans. Gepasseerd van Antwerpen, 15 Juli: Friblo naar Aarhus. Annenkerk naar Rot terdam. Noach naar Zee van Gent. Spo- rota naar Rostock. 16 Juli: Sumatar naar Londen. „Of hij winnaar was van de Tour de France", vroeg mr. Van Meer. wj)k belangstellend aan J. J. uit Hoek. die in een kanariegeel truitje op de mat piaats nam. Dit bleek met het geval te zijn en de kantonrech ter scheen over de kledij waarin de beschuldigde voor hem verscheen, niet erg te spreken te zijn. Met een „premie" van 10 of 5 d. verdween de imitatie Coppi, die op een onoverzichtelijk weggedeelte geen signaal had gegeven, waardoor zijn auto in botsing kwam met die van een even nalatige tegenligger, weer van het toneel. TOT ONDERWIJZER BENOEMD. De heer J. J. la Soe te Arnemuiden werd benoemd tot onderwijzer aan een Chr. school te Delft. Vlissingen CONCERT. Zaterdag 19 Juli a.s. zal de harmo nie „Sint Caecilia", directeur de heer Jac. Hollaers, van 8 tot 10 uur een concert geven in het Bellamypark te Vlissingen. Het programma luidt: Appel aux Trompettes, mars, A. Neij; Elizire d' amore, fantasie, Doni-, zetti; Carmen Sylva, walzer, I. Iva- novice; Lustspiel, ouverture, Keler- Bela; Jubelklange, mars, Ernst Ne- bel; Onze Luchtvaartpioniers, mars, Frits Jakma; Selection uit Schuberts Rosamunde, Frits Jakma; During the Battle, ouverture, G. Gadenne; vlug ter been, mars, G. Latann; Op mars, arr. Jac. Hollaers. Domburg AVONDCONCERT MANNENKOOR Op uitnodiging van de V.V.V. te Domburg geeft het Middelburgse Man nenkoor Dinsdag 29 Juli onder leiding van de heer Jan Kuiler, aldaar een avondconcert. Marktberichten VEILING WALCHEREN. 16 Juli. Appels: Madeleinen 1739, ld. fabr. 13—21, id. kroet 2—19. Pruimen: Oranjeprulm 20—30. Early Laxlon 21—91. Golden Japan p. stuk 3— 15., id. p. kg 1.04—1.09. Frambozen p. doos 17—31, id. per kg. 89 Druiven: Frankenth. 1.811.94. Kersen- Klerken 62—71. Krieken 45—55. Vleeskersen 63—G5. Zure Morellen 45. Tomaten 23—55. Rode Kruisbes 2941. Witte kruisbes 1836. Rode bessen 3787. Witte bessen 45—61. Perziken 5—24, Net- meloenen 871.03. Aardappelen, bonken 1011.30, grote 8 —11, drielingen 5—6.70, kriel 4—5. Doré bonken 10, ld. grote 9—10; Blauwe eigen heimers grote 1011. Koopmans Blauwe grote 10. Bintjes Bonken 8—9. Alles per 100 kg. Aanvoer 45 ton. Groenten: Bloemkool A 3616, B 25— 38, C 21—32. Komkommers A 8—23, B 8— 21, C 8—14, krom kg 9—20. Sla 2—13. Dub bele Princessen 35—52. Snijbonen 2973 Tuinbonen 3536. Boskroten 49. Bospeen 8—24. Andijvie 524. Postelein 3-41. Spits kool 1114. Rode kool 621. Sav. kool 10—20. Witte kool 4—5. Doperwten 16—38, SBxa's 33—44. Rabarber 4—13. Augurken A 39—50, id. D 29—37. Wagenaars 29—32 Zilveruien 1233. Heden werd de eerste witte kool aan gevoerd door de heer J. Louws te West- kapelle. VISMIJN VEERE. 16 Juli. Export garnalen 905 kg 1.16— 1.50. Handels garnalen 411 kg 68—71. Schar 102 kg 43—47. Bot 230 kg 33—49. Middel tong 69 kg 65—1.30. Rog 39 kg 22—30. On gesorteerde vis 6 kg 29. Alles per kg. VEILING ZUID-BEVELAND GOES. 16 Juli. Grote veiling. Zwarte bessen 60.50. Rode bessen 35.50. Dubb. Princesse- bonen I 32.10—35, id. H 28.40. Kleine veiling: Yellow Transp. A 50, ld. BC 36—44, id. I 40—46, ld. H 22.70—23.40, id. keuken 2530, id. kroet 4—19. Klerken 55—67. Vlecskersen 39—54. Eierkrieken 32 —49. Hedelfinger 47. Zure Morellen 14— 47. Kruisbessen 1028. Rode bessen 34— 38. Witte bessen 25—26. Frambozen 66— 109. Bramen 89. Oranjepruimen 10—29 Early Laxton 35—81. Rutli Gerstetter 25— 48. Tollenaars 8—17. Okkulanen 8—10. Groenten. Komkommers 11—18. Kropsla 6—13. Bloemkool 1825. Dubb. Princesse- bonen 27—31. Saxabonen 1825 Stamsny- bonen 30—36. Stoksnijbonen 66. Groene kool 8—11. Rode kool 1113. Tomaten 28 —19. Andijvie 1015. Sjalotten 18. Rabar ber 34. Postelein 11—12. AardappeletI 8 —9, drielingen 6—7. Kroten 1—5. Uien 14—15. UITSPRAKEN ECONOMISCHE POLITIERECHTER De economische politierechter te Middelburg zette de zaak voort tegen de brandstoffenhandel A. V. uit Ter. neuzen, welke firma in conflict vas gekomen met de economische voor schriften. Zij zou diverse soorten brandstoffen tegen iets te hoge prijs hebben verkocht. Daar de ten laste gelegde feiten niet bewezen konden worden, werd de firma echter vrijge sproken. Ook de brandstoffenhandel O. H. te Terneuzen en de brandstoffenhan- delaar F. A. L. V. uit Breskens, die zich voor een dergelijk feit hadden te verantwoorden, werden vrygespro ken. De fruitteler J. Ch. C. uit Born- hem (B.) had in Maart in strijd met art 7 van de Tuinbouwteeltverorde ning 1947 ongeveer 1% ha. appels en peren geteeld in de gemeente Koe wacht. Hij had hierover geen vergun ning. Thans werd hij veroordeeld tot 250 of 1 maand. De bakkers A. M. en J. v. O. te Tholen werden ieder wegens overtre ding van het Winkeisluitingsbesluit veroordeeld tot 1 of 1 dag. Op het nippertje gered. Dinsdagavond kwam bet zoontje van ds: E. op zijn step over de Haven ge reden. Het ventje wilde de schuine kant bij het Havenkantoor afrijden, en wist zijn vaart niet te minderen. Hij reed daardoor over de rand van de havenmuur en viel van vier meter hoogte met zijn hoofd naar beneden In de modder. Gelukkig zag schipper Landa het ongeluk gebeuren. Zonder zich te bedenken sprong hij naar be neden. Hij wist de knaap, die hele maal onder de modder zat. te grijpen en daardoor van een verstikkingsdood te redden. ZEEHONDENVANGST. De zeehondenjagers uit Groningen, met hun schepen „Usquert 855 en „Us- quert 15", zijn weer op de Zeeuwse Stromen gearriveerd en de zeehonden vangst heeft bereids weer een aanvang genomen. Goudsmokkel met Neder lands schip te Hongkong De politie te Hongkong heeft Dins dagavond, 12 uur, voordat het schip naar Indonesië zou vertrekken, een inval gedaan op de „Tjiluwah" van de Kon. Java-China Paketvaartlijnen en daarbij 145 kg. goud in beslag ge nomen, met een waarde van 620.000. Het goud was op een zeer han dige wijze verborgen tussen machi nedelen in de machinekamer van het schip. Advertentie. Arbeiders moeten ook by de gecompliceerde bedrijfs voering inzicht in gang van zaken hebben De staatssecretaris van sociale zaken, mr. dr. A. A. van Rhyn, heeft Woensdag de eerste bedryfscoromlssles ln de zin der wet op de onderne mingsraden geïnstalleerd, te weten die voor de textielbranche, de vleeswa- renindustrie, het slagersbedrUf en de schoen- en leerindustrie. Voordat de staatssecretaris tot de Installatie overging, hield prof. dr. F. J. H. M. van der Ven. voorzitter van de commissi*. ondernemingsraden van do sociaal-economische raad. een rede, waarin h(j enige mededelingen deed over de stand der voorbereidende werkzaamheden, die tot de volledige uit voering van de wet op de ondernemingsraden moeten lelden en over enige punten, die een belemmerende invloed blijken uit te oefenen. Behalve dat in een vijftal takken van bedrijf van heden af een begin kan worden gemaakt met de effectie ve uitvoering van de wet, zijn nog an dere resultaten bereikt, die naar spr. hoopte, binnen afzienbare tQd in het licht der openbaarheid treden. In tal rijke bedrijfstakken Is het overleg in eigen kring in volle gang, in verschel- dene zijn reeds belangrijke vorderin- gen gemaakt. Over het algemeen, aldus spr., mag gezegd worden, dat de gelegde con tacten ons gesterkt hebben ln de overtuiging, dat zowel de organisa ties van werkgevers als die van werk nemers ten volle bereid zijn hun me dewerking aan de verwezenlijking der ondernemingsraden te geven. Mr. dr. A. A. van Rhijn zeide in zijn rede, dat het van het grootste belang is dat de arbeider ook by de moderne gecompliceerde be- - inzicht heeft in de economische en sociale gang van zaken binnen de onderneming en begrip heeft voor de betekenis van zijn aandeel in het geheel, waar- dooi hij zich niet langer een num mer voelt, maar een integrerend onderdeel in het gehele productie proces. Daarvoor is de ontwikkeling van de femeenschapsgedachte binnen de on- erneming van zeer groot nut. Tussen de samenwerking in de on- Burgerlijke Stand MIDDELBURG. Bevallen: E. C. Walraven-den Boeft, z.: B. Hogendorf-Boer. z.: E. Sekewaël-Kla- ver, z.; J. Le Due-van Loo, z.; C. Prins- Klercq, z.; W. Koppejan-Spruyt, d.; C. M. Ferwerda-Bleuzé, z.A. A. Cys-Keljmel, d.; M. M. de Graaf-de Rechter, z.; F. A. Meliefste-Reinigert, z.; J. C. den Toom de Vos, z.; P S. G. Proos-Mejjler, d.; H. F. E. van Krulnlngen-van "t Wel, z.; P. van den Boomgaard-Labeur, d. Ondertrouwd: J. B. Wisse, 28 j. en W. C. Adriaansen. 24 J.; A. J. VenteviUe. 25 j. en J. A. Doeleman. 27 j.; P. Alewijnse, 23 j. en L. van Flierenburg, 22 j.; J. D Mesu, 27 j. en P. M. Labrujere. 20 j. Getrouwd: F. A. M. Clarijs, 26 j. en P. C. M. Pantus, 27 A. N. de Boer, 29 J. en S. Koeman. 18 j.; J. van Eenen- naam, 24 j. en S. Wondergem. 21 j., K. J. de Hooge. 30 j. en A. Fr. van Kerkvoort. 39 j.: E. O. Ignatia, 25 j. en A. A. D. 't Gilde. 37 j.; M. J. van Ber gen, 32 j. en E. D. Christiaanse, 28 j Overleden: P. Wolf, 87 j., wed. van T. G. Vogelenzang; C. Jongepier, 4 mnd., d. v. C. Jongepier en C. Bakker. VLISSINGEN. Bevallen: M. van der Hof-de Ridder, z.; A. M. Spijkerboer-Goetheer z.; C. J. A. Louws-de Brabander, d.M. C. Polder- man-Verhey. z J. de Bree-Versluys. d.; A. J. Minnaar-Hokkellng, z.; J. den Hol lander-de Nooyer, z.J. van de Velde-de Mey, z.\ S. van der Broek-Jasperse, z.; S. E. Tahltoe-Ferdinandus, z.; B. Tuinhof- Klngma, z.; M. H. J. Bömer-Adriaanse, z.; C. Telleman-Dierickx, d. (tweeling); E. A. Koole-Schipper. d'. Ondertrouwd: M. E. C. van Etjmeren, 34 j. en J. Stouten, 29 j.; J. Franzen, 25 j. en A. Meerman. 24 j.; C. M. van Wan- rooq 29 j. en A. M. L. Geleyn, 28 j.: J. de Kam, 24 j. en D. Heyboer, 20 j.; G. Engelse, 27 j. en W. M. Stofkoper, 27 C. L, Pieters, 32 j. en E. Z. Wester- beke, 30 j.: J. K. Jobse, 25 j. en J. H. van Geenen, 25 j. Getrouwd: H. A. J. de Baare, 22 j. en S. C. Minderhoud, 20 j.; W. Minderhout. 26 j. en A. Entink, 20 j.; A. Sterken, 28 j. en J. Oreel. 35 j. Overleden: P. van Oorschot, 59 j., echtg. van C. C. F. P. Rouw; J. van den Heu vel 72 j., echtg. van W. Jongepier; H. Dik, 55 j., echtg. van E. Jansen. SINT LAURENS. Bevallen :J. P. Drijgers-Kwekkeboom. z. Getrouwd: J. J. Maljaars, 28 j. en P. Quist, 24 j.: W. Sanderse, 22 j. en J. C. Arnoldus, 20 j. ICUtVS in een 0 Volgens een bericht van Lloyds uit Port Said is het verkeer door het Suez- kanaal opgehouden, doordat er niet vol doende loodsen beschikbaar waren. 0 Het West-Duitse kabinet heeft een wetsont werp goedgekeurd waarin de vrouw ju ridisch aan de man geiykgesteld wordt en volgens hetwelk man en vrouw geiykeiyk aansprakelijk zijn voor het onderhoud van het gezin. 0 Op de conferentie te Genève over de opleiding van vrouwen, hebben 66 mannelijke en 32 vrouweiyke afgevaardigden besloten aan de regerin gen van de staten, die by de Unesco zyn aangesloten, te verzoeken, vrouwen de zelfde mogeiykheden van opleiding te geven als mannen. 0 51 Amerikaanse straaljagers zyn Woensdag uit de V. S ln Tokio aangekomen, Zy zullen tydeUjk in Japan dienst doen. 0 De West-Duitse bondskanselier Adenauer Is Woensdag ;n Beriyn aangekomen om de West-Beriy- ners te bemoedigen in hun verzet tegen de Russische druk en communistische Oost- Duitsers. f Bij K. B. is prof. mr. P. Lief tinck met Ingang van 1 Juli ontheven van zyn functie als gouvernor by de inter nationale bank voor herstel en ontwikke ling. 0 Dinsdag brak door hooibroei brano uit ln een kapitale boerderij te Dubbel aam. De schuur en de gehele inventaris ging verloren; de schade wordt geraamc op f 110.000.—'. De eigenaar is verzekero 0 Woensdagmorgen ls het nieuwe gedeel te der telefooncentrale Zuid te Amstei dam geopend. Burgemeester A. J. d' Ailly stelde 1500 nieuwe aansluitingen door het overhalen van een handle in bedryf. 0 President Quirino van de Philippynen is Woensdag te Djakarta aangekomen voor een tiendaags bezoek aan Indonesië 0 De vyfendertig jarige M. S. uit Am sterdam, die enkele weken geleden op heterdaad betrapt werd by een Inbraak in een Christelijke school te Overveen, heeft bekend na de oorlog ln een tiental plaatsen van ons lana, o.a. Leeuwarden, te hebben ingebroken, by voorkeur in scholen en kerken. 0 De Bloemendaalse politie heeft aangehouden R. van E., een 24-jarige Haarlemmer, die de vorige maand ontvlucht is uit Vught, waar hy enkele jaren moest uitzitten. Hij heeft in de laatste weken op verscheidene plaat sen in Bloemendaal Ingebroken en be kende, ook Inbraken te hebben gepleegd te Velsen en Bergen (N.H.) zyn vermoe- deüjke medeplichtige ls te Amsterdam van zyn bed gelicht en eveneens ln ver zekerde bewaring gesteld. 0 vyf van grootste wapenfabrieken van Japan hebben zich tot de regering gewend met het verzoek bepaalde wapens, zoals explosieven, bommen en ontstekingen te mogen produceren. Deze zouden dan hoofdzakeUjk aan de Amerikaanse troe pen worden geleverd, aldus een groot Ja pans blad. 0 De autoriteiten van Noord Rynland-Westfalen hebben gewaarschuwd tegen het zwemmen ln rivieren en kana len met het oog op gevaar voor besmet ting met kinderverlamming. 0 In Catania ls een operatie uitgevoerd op een 42-ja rlge man wegens 'n nierkwaal. HIJ bleek vier nieren te bebben, een geval, dat door de medici enig ln de medische ge schiedeni8 wordt genoemd. OOST- EN WEST-SOUBURG. Bevallen: C. P. de Landmeter-Brouwer, d; F. C. Koole-de Witte, d: C. A de Klerck-Leenhouts. z.; M. J. Kokje-Stokx, d; C. Suurmond-Diermanse. z.\ E. M. Reijnhout-Vliegen. z.M. de Wolff-van den Broeke, z.; H. O. Britt-Aipassa. dr.: M. Meerman-Vos, z.\ B. Rlgault-Elzlnga, z.; J. M de Hamer-But, d.; R. S. Wes- terman-Braeckman, d.M. M. Dekker- Wouters. z.: C. J. Hofman-Kaashoek, z. Ondertrouwd: W. J. van Boven, 24 J. j G. Vrij. 20 j.; G. H. Rolfes, 30 j. en H. van de Vrede. 29 j.; L. A. Plugge, 22 j. en P. Jobse. 26 j.; D. W. de Visser, 23 j. en D. P. Theune. 22 j.; W. Vos. 27 j. en A. D. Groenewege, 22 j. Getrouwd: L. A. de Ryke. 26 j. en M. Suurmond, 27 j.; H. M- Christiaanse, 27 j. en A. C. Stemerding, 26 j.; J. J. Janse, 20 j. en J. van Schaik, 17 j.; M. C. Vos, 24 j. en W. E. van der Klooster, 24 j.: J. Cevaal, 24 j. en J. S. S. Wal raven. 22 j.; L. Lynse, 35 j. en E. Lou- werse, 32 j J. Jozlasse. 30 j. en C. C. Ovaa. 23 j.; P. de Jonge. 29 j. en E Goozen, 23 j.; A. Ovaa, 53 j. en M. Hol- lebrandse, 47 j.; J. J Walrave, 38 j. en A. Zasburg, 35 J.; W. Kerkhove, 23 j. C. P. J. Cevaal, 20 j.; J. Westerbeek, 63 j. en W. Hendtikse, 62 j.; L. Joosse, i j. en C. Filius, 27 j. Overleden: L. Wondergem, 72 j., echtg. van L. L. Vermaat: A. W. Bakker. 66 j.; A. Peene. 70 j., wed. van C. J. Botting; M. S. Brandes. 66 J., echtg. van J. N. Francke; P. C. van Liere, 49 j.; L. Meyers, 72 j.; J. S. van Houte. 77 j.; P. de Jonge, 67 j., echtg. van J. C. Keim. ARNEMUIDEN. Bevallen: W. de Ryke-Sehuit, d; L. Oreel-v. d. Gruiter. z.P. Tramper-Dek ker, d.K. van Belzen-cSe Nooyer. d: M. J. Everse-Baafjens, z-; A. Marqs-de N oo ij er, z. Ondertrouwd: J. J. Mol, 23 j. en M. M. Krijger, 20 j. Getrouwd: J. M. de Kraker, 25 j. en M. v. d. Ketterij, 21 j. Overleden: M. van Moolenbroek, 88 j. weduwe van Chr. Dekker; Cr. Marijs, 67 j., weduwe van C. van Belzen; G. Ja- cobse. 81 j weduwe van C. Oreel; M. de Meulmeester, 87 j., weduwe van J. van Belzen. Officiële publicaties VLISSINGEN. HINDERWET. VERZOEKEN OM VERGUNNING. B. en W. van Vlissingen brengen inge volge de artikelen 6 en 7 der Hinderwet ter openbare kennis, dat by hen zijn bin- nene,komen verzoeken van: J. van der Hoeven en P. Knuyt te Vlis singen om vergunning tot het uitbreiden van de bestaande drukkery door het plaatsen van drie drukpersen, gedreven door electromotoren van 7.5 en 1 P.K., een vouwmachine, gedreven door een electromotor van 1 P.K. en een zetma chine, gedreven door een electromotor van 1 P.K. in het perceel Noordstraat 44. A. van den Berg te Vlissingen om ver gunning tot het plaatsen van een worst machine, een koelmachine en een gehakt molen, welke worden gedreven door een electromotor van resp. 1, 0.75 en 1 P.K. in de slagerij met werkplaats in perceel St. Jacobsstraat 12; dat deze verzoeken met de byiagen van af heden op de gemeente-secretarie (2e afd.) ter visie zullen worden gelegd en dat schrifteiyk bezwaren by hun college kunnen worden ingediend. Op 29 Juli a.s, zal ten Gemeentehuize, des v.m. resp. te 10 en 10.30 uur, gelegen held worden gegeven om bezwaren tegen resp. het uitbreiden en plaatsen dier in richtingen in te brengen, terwyi daar- by zowel de verzoekers als zy, die bezwa ren indienen, in de gelegenheid worden gesteld deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zowel de verzoekers, als zij, die bezwa ren inbrengen, kunnen gedurende 3 dagen vóór de 29e Juli a.s. ter Gemeente-secre tarie (2e afd.) van de ter zake Ingekomen schrifturen kennis nemen. Voorts zy er de aandacht op geves tigd, dat niet tot beroep zyn gerechtigd zy, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of één of meer zyner leden zyn verschenen, teneinde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Vlissingen, 11 Juli 1052. derneming en die ln de bedrijfstak is een verband geleed, enerzijds door middel van de bedrijfscommissies uit de wet op de ondernemingsraden an derzijds door middel van de bedrijf schappen uit de wet op de bedrijfsor ganisatie. Met de wens dat zich spoedig nog vele soortgelijke colleges by de thans ingestelde bedryfscommissies mogen voegen verklaarde spr. de bedrijfs- commissies voor de schoenindustrie, de lederindustrie, de textielindustrie, de vleeswarenindustrie en het sla gersbedrUf voor geïnstalleerd. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK. Bedankt voor Poortvliet: candidaat C. v. d. Berg te Hilversum. GEREF. KERKEN Beroepen te Oud-Beyerland: J. B. van Mechelen te Oostburg. Bedankt voor Heinkenszand en aan genomen naar Vrouwenpolder: drs. O. Jager te Delft. Ds. 3. C. HOOIKAAS BEDANKT VOOR HOOG LERAAR S- BENOEMIN G Ds J. C. Hooi., as. voorganger van de Vrije Hervormde Gemeente te Ds- selmuiden, vroeger Ned. Hervormd predikant te Arnemuiden, die het vo rig jaar in Frankrijk promoveerde, heeft bedankt voor zijn benoeming tot hoogleraar in Portugal. Ds Hooi kaas, die thans ongesteld is, hoopt, zodra zyn gezondheidstoestand dit toelaat, weer werkzaam te zijn als voorganger te IJsselmuiden. Een beroep op prof. Berkouwer Enkele tientallen predikanten van de Gereformeerde Kerken uit de clas sis Amsterdam hebben zich in een ge meenschappelijk schrijven gericht lot de hoogleraar in de dogmatiek aan de Vrije universiteit te Amsterdam, prof. dr. G. C. Berkouwer, in verband met zijn benoeming tot hoogleraar in de dogmatiek aan het Calvin Semi nary te Grand Rapids. In deze brief menen de predikanten, dat prof. Ber kouwer, die nu reeds een van de ou dere hoogleraren ls, door zijn per soon en door het vak dat hy doceert, nJ. de dogmatiek, moeilijk gemist kan worden, voorts vragen zij zich af, of de Vrije Universiteit, die de hoogle raar riep, niet min of meer recht heeft op de voltooiing van zijn „dog matische studiën" in de lijn van ae grote gereformeerde dogmatici, voor al van belang in verband met de ge weldige omwenteling in het dogma tisch denken van de 20e eeuw. Voorts stippen de predikanten in hun schrij ven "aan, het lot van de studenten en van de jonge predikanten, die mede hiertoe gestimuleerd door hun prae- ceptor, zioh met grote liefde op de dogmatiek hebben toegelegd. Tenslot te wyzen zij, als wellicht belangrijk ste argument op de plaats, die prof. Berkouwer inneemt „in het contact tussen kerken en groepen en op het grote aandeel, dat ny heeft gehad en nog heeft in de besprekingen met Rooms-Katholieke. Hervormde en tal van andere prominente figuren". Honderd jaar Haarlemmermeerpolder Ter gelegenheid van het lOOjarig bestaan van de Haarlemmermeerpci- der is Woensdag op de begraafplaats aan de Vyfhuizerweg ts Hoofddorp een monument onthuld ter nagedach tenis van de grote pionier op land bouwgebied mr. P. J. v. Amersfoordt. Burgemeester J. W. Jansonius, die de onthulling verrichtte, gaf een uit voerig overzicht van de verdiensten van deze landbomvpionier. De mid dagfeesten werden geopend door de voorzitter van het feestcomité, de heer P. K. Kistemaker, die in zijn rede accentueerde, dat de Haarlem- meer in 1852 voor het eerst oewoon- baar was geworden en dat daarom de landbouworganisaties hadden ge meend het feit m 1952 te moeten her denken. De heer M. Ruppert, voor zitter van de Christelijk Nationaal Vakverbond, gaf een overzicht v;in de noden welke in den beginne by het in cultuur brengen roog gekomen gronden heersten. Door ng, vere arbeid en doorzettingsvermogen van de „sterksten van de 6terken is 18000 hectare cultuurgrond ont staan, waarop in de loop van deze 100 jaar duizenden mensen hun be staan hebben gevonden. Ook de algemeen secretaris van de stichting voor de landbouw, ir. G. P. F. Royackers, voerde het woord. Muitende gevangenen worden toch vervolgd. De procureur-generaal van Michi gan heeft gelast tegen 14 gedetineer den in de gevangenis van Zuid-Michi- gan alsnog een gerechtelijke vervol ging in te stellen, omdat zy bij een muiterij in April dertien bewakers als gijzelaars hebben vastgehouden. De ters indertyd toegezegd, dat er geen leiding der gevangenis had de mui represailles tegen hen zouden wor den genomen. De Amerikaanse hulp aan Denemarken. Averell Hamman heeft in een rap- Ïiort aan president Truman aanbevo- en de Amerikaanse hulp aan Dene marken te handhaven ondanks de le vering van een tankbaot door Dene marken aan de Sowjet-Unie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 3