PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Komt er toch een ministerie van overzeese rijksdelen? De glorie der rederijkers herleeft in het Stadhuis M BILT Kantlijn Vandaag MINISTER BEEL OPENDE ZITTING STATEN-GENERAAL 195e Jaargang-No. 166 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer, Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn. PL verv. W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week, f 5.45 p. kw., fr. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 16 Juli 1952 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct per mm. Minimum p." advertentie t 3 Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertentie» (max. 8 regel») van 1—5 regels f 1-— Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 58—60, teL 2355 4 lijnen (b.g.g 2851 of 2160) M'burg Londense Kaai 29. teL 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63. teL 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg: Finlandstraat 2. telef. 16, Terneuzen: Brouwerljstr. 2; Zicrikzcc N. Bogerdstr. C 160. te) 20. ROND DE KABINETSFORMATIE. Uniezaken zou echter naar buiten landse zaken gaan (Van onze parlementaire redacteur) Het staat thans wel definitief vast, dat minister Stikker de kabinets formateur, dr. W. Drees, heeft kenbaar gemaakt, om persoonlijke rede nen niet bereid te zftn zich nogmaals beschikbaar te stellen voor de por tefeuille van buitenlandse zaken. Ook minister Van den Brink is zo gaf men ons te verstaan niet van zins de portefeuille van economische zaken te blQven beheren. Met betrekking tot de in vele dagbladen ge opperde suggesties als zou het ministerie van uniezaken en overzeese rijksdelen geheel verdwijnen, kunnen we thans mededelen, dat de for mateur er naar streeft een afzonderlijk ministerie van overzeese rijksdelen te behouden, mede met het oog op de belangrijke problemen, welke in de naaste toekomst in verband met de West en met Nieuw-Guinea op be handeling wachten. Uniezaken daarentegen zal aan buitenlandse zaken worden overgedragen. Voorts gaf men ons te verstaan, dat met betrekking tot het ministe rie van volkshuisvesting en wederop bouw nog geen definitieve beslissing is genomen, aangezien deze mede af hangt van de tenslotte meest wense. lijk te achten samenstelling van het kabinet. In dit verband maken wij ter in formatie melding van een gerucht, dat Dinsdagmiddag in de wandel gangen van de Tweede Kamer de ronde deed, als zou prof. Romme tij dens zyn in de ochtenduren met dr Drees gevoerde gesprek, dat onge veer een uur duurde, zijn voorkeur Een wel zeer merkwaardig kort geding is Maandag voor de Haagse rechtbank behandeld. Zes ter beschikking van de regering gestelden waren in verzet geko men tegen het feit, dat zft tot een gevangenisstraf waren veroor deeld met daarna ter beschikking stelling van de regering, maar na hun straf in het huis van bewaring moes ten blijven. In de rijks-asyls en parti culiere inrichtingen is namelijk geen plaats. Sommigen wachten reeds 34 weken op opname. En de president van de Haagse rechtbank noemde dit terecht een hoogst ongewenste toe stand. De zes personen in kwestie eisten onmiddellijke invrijheidstelling. Daar mee zouden noch zft zelve, noch de maatschappij gebaat zftn. Al3 iemand ter beschikking wordt gesteld van de regering, geschiedt dat niet zonder grondige reden. Omgekeerd gaat het natuurlijk niet aan om de slachtoffers inplaats van in tehuizen, waar zij onder behoorlijk medisch toezicht staan en een levens wijze krijgen, die goed voor hen is, in huizen van bewaring opgesloten te houden. In deze huizen van bewaring is het reeds tot ongeregeldheden gekomen. Bovendien is van deskundige zijden bij herhaling ernstig gewaarschuwd tegen deze misstand, terwijl op deze waarschuwingen niets uit is gedaan. Zaterdag zal de president der Haagse rechtbank uitspraak doen, terzij hij reeds Donderdag zijn beslis sing kenbaar maakt. Als men be denkt, dat er meer dan 200 personen in huizen van bewaring wachten op opneming in rijks-asyls e.d., moet men wel concluderen, dat deze rech terlijke beslissing niet zonder beteke nis is. Onlangs heeft de burgemeester van Zutfen afscheid genomen. Hij baarde opzien door tevoren te kennen te geven, dat er nergens zo gelogen wordt, als bij begrafenissen en in afscheidstoespraken, reden, waarom hg verzocht bij zijn afscheid daarvan verschoond te mogen blijven. Vrft Nederland (onafh. soc.) heeft daaraan echter commentaar vastge knoopt. Het schrijft: „Deze houding van de Zutphense burgemeester zal menigeen uit het hart gegrepen zijn. Zij getuigt van zelfstandigheid, beslistheid, originali teit en durf het gangbare te trotseren. Maar zij getuigt bovendien van een portie ijdelheid enondankbaar heid. IJdelheid, omdat de burgemees ter door dit optreden aan zijn afscheid meer ruchtbaarheid en publiciteit heeft gegeven dan wanneer hij „nor maal" was vertrokken. En ondank baarheid, omdat het niet aardig is te genover de talrijken, die, omdat zij nu eenmaal gewoner zijn dan him burge meester, behoefte hebben aan een ge woon afscheid en de gewone mogelijk heden om hun dank te betuigen. Het is inderdaad moeilijk steeds de weg te weten tussen wat men kan weigeren en waaraan men zich kan onttrekken en datgene, wat men zelf in wezen verfoeit toch ter wille van andereu moet ondergaan en aanvaarden". Wij zijn het met Vrij Nederland in zoverre eens, dat wij huldigin gen en toespraken bij afscheid niet gaarne zouden zien verdwijnen. Zij bieden een goede gelegenheid om vele dingen, die in de tredmolen van het dagelijkse werk zo vaak vergeten worden en die toch verdienen gezegd te worden, eindelijk en dan in het openbaar te zeggen. De toespraken op de kerkhoven zijn ook ons evenwel een doorn in het oog. De dode hoort de vaak ijdele woorden niet meer. Voor de familieleden wordt een toch droeve plechtigheid nodeloos gerekt. Het zal echter moeilijk zijn hebben uitgesproken voor de volgen de politieke samenstelling van het toekomstige kabinet: 5 leden van de PvdA, 5 van de KVP en 5 van de A.R. plus de C.H.U.. Naast de politieke zetelverdeling heeft de formateur ook personenkwes ties met prof. Romme besproken. Op 'n nader te bepalen tijdstip zou dr. Drees over deze aangelegenheden eveneens contact opnemen met de andere bij het overleg betrokken fractievoorzitters. De kabinetsforma teur is nog immer bezig met het pol sen van voor ministerzetels in aan merking komende personen, -..onder evenwel reeds definitieve toezeggin gen te doen of afspraken te maken. Uiteraard besteedt dr. Drees hierbij veel aandacht aan de zo belangrijke Eortefeuilles van binnenlandse "en uitenlandse zaken, van economische zaken en financiën. Wellicht staat het gesprek, dat de formateur Dins dagmiddag tijdens de vergadering van de Tweede Kamer met de heer Hofstra van de P.v.d.A. voerde, met dit polsen in verband. Truman blijft toch bij zijn besluit „Ik heb mijn tijd uitgediend". Frank McKinney, voorzitter van de democratische nationale commissie, heeft verklaard, dat president Tru man hem gezegd heeft, dat zijn ver klaringen omtrent zijn eventuele her- verkiesbaarstelling onherroepelijk zijn. „Ik heb mijn tijd uitgediend. Dit is een functie, die haar man doodt. Gft zoudt mij toch niet tussen vier planken hier vandaan willen zien gaan?", zo had de president gezegd. McKinney zeide voorts, dat de pre sident niet naar het partijcongres in Chicago zou komen voordat een mocratisch candidaat aangewezen zou zijn. Moeder deed lysol in pap van haar baby De rechtbank te Amsterdam heeft de 37-jarige E. J. D. van den B. uit Amsterdam conform de eis we gens poging tot doodslag veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf met aftrek, door te brengen in een bij zondere gevangenis. De vrouw had op 1 April jl. poogd haar zes maanden oude baby te vergiftigen, door in zijn pap een scheut lysol te doen. De baby heeft er geen nadelige gevolgen van on dervonden. D.U.W.-conflict te Venlo. De KAB heeft zich tot de minister van sociale zaken gewend om een op lossing te verkrijgen in een conflict, dat op het DUW-object in de Seve- numse Peel is uitgebroken. Er gingen 110 van de aldaar werkzame 150 ar beiders, voornamelijk uit Venlo komstig, in staking, toen zij geen verlof krogen hun weekloon terstond naar huis te brengen, nadat dit een dag te laat °P het werk was uitbe taald. De stakers gingen toch en wer den onmiddellijk voor onbepaalde tijd geschorst. In Venlo is thans een steunactie voor de arbeiders gaande. ...is het 700 jaar geleden, dat de Moren in de slag bij Las Naves de Tolosa door de ver bonden Christen-legers werden verslagen, waardoor hun ver overingstocht in Spanje tot staan werd gebracht. Westduits vakverbond doet laatste beroep op parlement. Het zes millioen tellende West- Duitse verbond van vakverenigingen heeft Dinsdag een laatste beroep op het parlement gedaan om de behan deling in tweede en derde lezing van de omstreden wet op de bedrijfsor ganisatie uit te stellen, teneinde ver dere onderhandelingen tussen het 1 verbond en de regering mogelijk te maken. Zoals gemeld, wil de rege ringscoalitie het ontwerp in ieder ge val deze week afhandelen, daar het re 11. waveracmiug parlement Vrijdag op reces gaat. Nog geen volmachten voor Mossadeq. De Perzische Kamer is ook Dins dag nog niet gekomen tot een besluit over het verzoek van dr. Mossadeq inzake volmachten op financieel ge bied. Het debat zal Donderdag wor den voortgezet. A toomgranaten op Korea Generaal Lawton Collins, stafchef van het Amerikaanse leger, heeft by terugkeer van Korea te Tokio ver klaard, dat de V.N. tegen de Noor delijken alles zouden gebruiken wat noodzaket\jk zou zyn. „Dat sluit ech. ter bacteriologische oorlogsvoering uit", aldus de generaal. Binnen twee jaar zullen de V.S. artillerie-granaten met atoomlading gereed hebben, ver klaarde Collins. Vliegtuigen der verbondenen heb ben opnieuw aanvallen gedaan op doelen in het gebied van Pjongjang, de Noordkoreaanse hoofdstad, en aan het Westelijke front. Men meldt directe treffers op een reparatie werkplaats voor locomotieven en een cementfabriek ten Oosten van Pjong jang. Generaal Boatner, die de onge regeldheden in de gevangenen kam pen op het eiland Koje heeft bedwon- gene is benoemd tot bevelhebber over alle krijgsgevangenenkampen in Ko rea. Hij zal verantwoordelijk zijn voor ongeveer 170.000 Noordkore. aanse en Chinese krijgsgevangenen. De ziekte van Eva Peron Hoewel in Argentinië van officiële zijde nooit iets is meegedeeld, waaruit de ernst van de ziekte van Eva Peron zou blijken, wordt toch in Argentinië op vele manieren rekening gehouden met de gezondheidstoestand van de echtgenote van de president. De Spaanse ambassade heeft de op 18 Juli te houden traditionele „Fiesta" uitge steld, terwijl de secretaris-generaal van het Argentijnse vakverbond, José Espejo. zijn bezoek aan Rosario in het komende weekeinde heeft afgezegd. In Cordoba namen de leden van het provinciale bestuur een minuut stilte in acht ter ere van mevrouw Peron Te La Plata, de hoofdstad van de pro? vincie Buenos Aires, zullen Woensdag geen taxi's rijden, aangezien de chauf feurs een mis gaan bijwonen, die wordt opgedragen voor het herstel van de zieke. Russisch vliegtuig boven Joego-Slavië. Te Belgrado is van officiële zijde verklaard, dat op ,14 Juli een straal vliegtuig met Russische kentekenen het Joegoslavische luchtruim aan de Hongaars-Joegoslavische grens heeft geschonden. Dit is de eerste maal, dat van een schending door een Russisch toestel melding wordt gemaakt. Tot dusver zijn alleen dergelijke beschul digingen gericht aan het adres van de communistische nabuurstaten. Prinses \Yilhelmina in de Vogezen. Prinses Wilhelmina is Dinsdag per vliegtuig uit Nederland in Mülnouse aangekomen. H.K.H. ging daarna Gerardmer in de Vogezen, waar zij enkele dagen rust zal nemen. Prinsessen Margriet en Marijke naar Frankrijk. Prinses Margriet en prinses Ma rijke zijn gezamenlijk naar Frankrijk vertrokken. Zij zullen enige weken vacantie doorbrengen bij haar vroe gere Franse gouvernante, mademoi selle Seston, die in Zuid-Frankrijk woont. Wanneer de kabinetsformatie voor het einde van de maand haar beslag heeft gekregen en de voor genomen reis van H. M. de Konin gin naar Orange doorgang kan vin den, zullen de beide prinsesjes zich na afloop van het bezoek aan Oran ge in Parijs bij haar moeder voegen en onder de hoede van de Koningin naar Nederland terugkeren Nog eens: de zaak Menten yorige maand stelde de heer Refters, lid van de Eerste Kamer, een aantal vragen aan de ministers van Oorlog en Justitie over de zaak Menten. Een deel dezer vragen werd reeds beantwoord in de nota's van de mi nister van justitie en de staatssecre taris van oorlog, die over de zaak- Menten aan de Kamer werden ge- ri.cht. De heer Refters trok daarop zijn vragen in} doch de minister van oorlog heeft niettemin de vragen be. antwoord. Deze antwoorden zijn thans gepubliceerd. Hierin wordt er nogmaals opgëwezen dat alle toe zeggingen van de zftde van het mi nisterie van oorlog aan de heer Men ten ten volle en loyaal zftn nageko men. KORTE ZITTINGSDUUR. Scherpe critiek van de heer Hofstra op verkiezingen in Amsterdam. (Van onze parlementaire redacteur) Dinsdagmiddag kwamen de beide Kamers der Statcn-Gcneraal in ver enigde vergadering, onder voorzitterschap van mr. J. A. Jonkman, bfteen. In een korte rede wees minister Beel op het feit, dat de zittingsduur slechts kort zal zftn, maar door de aard der te verrichten werkzaamheden van bftzonder belang. Op zeer korte termftn Immers zal de tweede lezing van het wetsontwerp tot wftziging van de grondwet, dat een vergroting van het aantal Tweede Kamerleden beoogt, beginnen. Een beslissing terzake is als urgent te beschouwen. Bovendien zal de grondwetswijziging inzake de buitenlandse betrekkingen aan de orde worden gesteld. Hiertoe gemachtigd door H.M. de Koningin verklaarde minister Beel vervolgens de buitengewone zitting der Staten-Generaal voor geopend. legde vervolgens de vereiste eden of geloften af. Slechts minister Joe- kes, die nog altijd ongesteld is. en een lid van de communistische frac tie ontbraken. Dit laatste in verband met het bodanken van de heer P. van Staveren. VOORDRACHT VOORZITTER Tot slot van deze vergadering stel- Later in de middag kwamen de beide Kamers afzonderlijk bfteen, teneinde een aantal huishoudelijke aangelegenheden af te doen. Als voorzitter van de commissie voor het onderzoek van de geloofsbrieven oefende de heer Hofstra scherpe cri. tiek uit op de gang van zaken bft de verkiezingen in Amsterdam. Deze gang van zaken betreurde hft en keurde hft af. De commissie was van oordeel, dat tal van voorzitters en leden van de stembure<au.v In de hoofdstad weinig voor hun taak waren berekend ge- woest. Dit leidde de heer Hofstra o.m. af uit het feit. dat in sommige ge. vallen verschillen van 100 en meer stemmen waren geconstateerd. Een bijna voltallige Kamer ook de tot leden gekozen ministers Drees, Mansholt en Staf waren aanwezig Het Stichtingsbestuur van Breda Oranjestad 1952, dat de leiding heeft van de feesten ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan der stad, heeft door de Tilburgse schilder Theo Swagemaker een schilderft laten ver vaardigen, waarop de vier prinsesjes tezamen staan afgebeeld. Deze schil derft zal Woensdag aan H.M. de Koningin tijdens haar bezoek aan de feestvierende stad worden aangeboden. OOST-VLAANDEREN VLAGT IN MIDDELBURG. Ook de Oostvlaamse jongeren missen een klankbodem De afdeling, gewyd aan de letterkunde, is zeker niet de minst interes sante van de tentoonstelling „Oost-Vlaanderen vlagt" in Middelburg en het vele, dat in de trouwzaal van het Stadhuis met zoveel zorg en op zo overzichtelftke wftze is uitgestald, verdient stellig de volle aandacht. Want wie zich enigszins vertrouwd wil maken met de aan het verleden ont spruitende en dus hecht gewortelde cultuur van Oost.Vlaanderen, kan niet achteloos voorbftgaan aan een literatuur, die tot de rftkste van het Nederlands taalgebied behoort en die heeft geboeid sinds de vroege Mid deleeuwen. Oost-Vlaanderen heeft schatten voortgbracht als de Beatrfts, do Floris ende Blanccfloer en de Reinaert en figuren als Justus de Har- duyn, Ledeganck, Jan Frans Willems, de onvermoeide strftder voor de taal, de gezusters Loveling, Cyriel Buysse, Karei van de Woestftne, Wies Moens, Roelants en Paul de Mont, om er slechts enkele te noemen. Oost- Vlaanderen is eertijds ook een centrum van rederijkersactiviteit geweest en in deze tftd telt het gewest vele jongeren, die zich aan de schone let teren wftden. De historie van de rederijkerska. mers beslaat een belangrijk deel van de tentoonstelling in de trouwzaal en dat is goed gezien van de inrichters, want de „const van rhetoriken" mag dan artistiek nooit veel betekent heb ben, als cultuur verschijnsel is zij van zeer grote betekenis en gedurende de eerste helft van de 16e eeuw was zft zelfs het belangrijkste element in de literatuur en voor het toneel. Boven dien kan men aannemen, dat er eer tijds een innig contact heeft bestaan tussen de Middelburgse en de Oost vlaamse „rhetorisijnen". De Zeeuwse hoofdstad bezat namelijk ook een be roemde kamer, „Het Bloemken Jes se", die uit 1430 dateerde en dus wel de oudste was in de Noordelijke ge westen. De kamers hadden in het begin van de 15e eeuw het karakter van ver enigingen, die in dienst van parochie geestelijken tot stichting der gemeen- fgodsdienstige spelen opvoerden Later werkten zft ook wel mee aan offciële plechtigheden, zoals de in. tocht van hertogen en er bestond in dip tftd al zoiets als een overheids subsidie. Geleidelijk aan kregen de rederijkersgezelschappen meer het karakter van gilden. De leden be oefenden onder aanvoering van een „prince" de letterkunde, vooral het toneelspel en vervaardigden en de clameerden voorts „refereynen", die wel kunstig waren, doch met kunst weinig te maken hadden en steeds meer ontaarden in een met wftn en bier overspoeld gegoochel met woor den en geraffineerde versvormen. HET LANDJUWEEL VAN GENT De beroemdste kamer van Oost- Vlaanderen was „De Fonteine" in Gent, die de zinspreuk „Alst past, bi apetite" had en in 1448 gesticht werd in de parochie van de St. Niklaas- kerk. Zft bestaat nog altftd! Zin spreuken bezaten alle kamers, soms voor onze oren zeer merkwaardige, zoals „God voedt veel sotten" van „St. Barbara" uit Kortrnk en „De geest blaest daer hft wil van „Al pha en Omega" uit Yperen en ook voerden zij in navolging van de rid ders een blazoen. Bekijk eens met aandacht die 19 blazoenen in de trouwzaal; zij zftn het waard, want zft laten, evenals de tinnen schenkkannen, welke bij deze gebeurtenis ijverig gehanteerd wer. den, de glorie herleven van het be roemde Landjuweel, dat „Die Fontei ne" in 1539 te Gent organiseerde Het was de voorloper van onze toneel- wedstrftden, die begon met een grote optocht en eindigde met de uitrei king van zilveren drinkschalen en ro zenkransen aan de prijswinnaars en natuurlftk het gebruik van die tin nen schekkannen. Zelfs toen had men al een prijs voor de vereniging ,,'t verst in- comende" Negentien kamers uit het Vlaamse land gaven in „spelen van zinne" een antwoord op de vraag, „welc den mensche stervende mees ten trootst es". Nieuwpoort en Thielt hadden eerbied voor de sacramenten, Oudenaarde en Yperen voor de goedé werken, welke andere kamers nutte loos achtten, Brugge en Antwerpen bevalen naar aanleiding van de bloed plakkaten het geloof aan. Dit Gentse Landjuweel heeft een enorme deining veroorzaakt en een jaar later werden alle opgevoerde spelen wegens hun hervormingsgezinde geest op de in dex geplaatst. De organisatoren van het Landjuweel in 1561 te Antwer pen kozen veiligheidshalve maar een neutraal onderwerp: „Wat den mensch aldermeest tot consten ver weet" DE JONGEREN Van do rederftkers naar de moder ne Oostvlaamse letterkunde is in het Middelburgs Stadhuis slechts een stap en bft het doen daarvan verzui- me men beslist niet het oog te laten vallen op de kleurrijke panelen van Oscar Bonnevalle, die op wel heel oorspronkelijke wftze de meest mar kante figuren van de Oostvlaamse li teratuur belichtte, hetzij door de ti tel van één hunner werken te ifiu- de de Kamer een voordracht op voor het voorzitterschap. Deze voordracht luidde: 1. mr. Kortenhorst, 93 stem men tegen 1 op prof. Romme en 4 blanco, 2, mr. Burger, 80 tegen 5 op mr. Terpstra, 1 op mr. Oud, 1 op dr. Schmal en 10 blanco; 3. mr. Terp stra 83 tegen 1 op ds. Zandt, en 10 blanco. Om vijf uur 's middag heeft H. M. de Koningin in het paleis Vporhout de commissie uit de Tweede Kamer ontvangen, welke benoemd was om de nominatie voor het voorzitter schap dier Kamer aan te bieden. De commissie bestond uit de heren Van der Goes van Naters, voorzitter, Stokman. Bruins Slot, mevrouw For- tanier de Wit en als toegevoegde ie. den de heren Krol. Vorrrnk, Koersen en Weiter. EERSTE KAMER Mr. Jonkman aanvaardde met een korte rede het voorzitterschap van deze zittingsperiode. Hft richtte een woord van welkom tot zftn medele den in de nieuwe Kamer. Hft zeide, dat er op dit ogenblik niets is, dat de Kamer als parlementair werk dient af te doen in deze korte zit tingsperiode. Hierna werden de le den toegelaten en beëdigd. Na in de afdelingen vergaderd te hebben voor het kiezen van voorzitters en onder voorzitters werd meegedeeld, dat tot voorzitters gekozen waren de heren Kropman, Anema, Beaufort en Wou denberg. Adjunct-hoofdbrand meester te Haarlem in arrest. Op last van de Officier van Justitie heeft de Haarlemse recherche, de ad junct-hoofdbrandmeester J. W. H. van de Haarlemse brandweer gearresteerd. H., die commandant is van de groep „beroepsbrandweerlieden", wordt er van verdacht, verduisteringen te heb ben gepleegd. Het vermoeden bestaat, dat H., die op het terrein van de brand weerkazerne een plezierjachtje bouw de, daarbij materiaal van de brand weer heeft gebruikt. Ook zouden be roepsbrandweerlieden hem in hun diensttijd daarbij hebben geholpen. Draadversperringen langs de zonegrens Volgens een mededeling van de re gering van Neder-Saksen is men aan de Oost-Duitse zijde van de zonegrens begonnen prikkeldraadversperringen aan te brengen van twee meter hoog te. Er wordt gepatrouilleerd door be reden politie. Nederlandse adelborst- vlieger in V.S. verongelukt. De 22-jarlge adelborst-vlieger eer ste klasse A. W. G. Poelder uit Nft- megen is Maandag bij een vliegonge val op „Kelly Airforce Base" nabft San Antonio (Texas) op slag gedood. Hij was een van de vijf Nederland se marineofficieren die op 15 Febru ari j.l. in de Ver. Staten begon met de voortgezette training voor vliegdek- sehippiloten. Hij was gehuwd. streren, hetzij door de geest van hun oeuvre te vertolken. Het sluitstukvvan deze tentoonstel lingsafdeling vormt de collectie let terkundige tijdschriften, welke na de oorlog verschenen. Ge bladert er in en komt tot de ontdekking, dat Oost Vlaanderen jonge dichters en schrijl vers bezit met grote verbeeldings- en zeggingskracht, maar ook, dat al die tftdschriften slechts een zeer kort stondig bestaan hadden. Wat dat be treft is de toestand bij onze Zuider buren blijkbaar even ongunstig als in Nederland: ook daér een gemis aan klankbodem VERWACHT: Wisselende bewolking. Weersverwachting tot Woensdag avond: Wisselend bewolkt met plaatselijk enkele buien, maar ook ODklanngen. Zwakke tot matige Westelijke wind. Weinig verandering in temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1