Uitstekend werk van Nolten in eerste Pyreneeënrit Twee Zeeuwse records verbeterd er Helsinki GOED GESLAAGDE SPORTWEEK TE SOUBURG WEER TEN EINDE DAMES LEVERDEN SPANNEND DUEL IN HAVENWEDSTRIJD MAANDAG 14 JULI 1952 PROVINCIALE ZEEUW8ECOURANT b DE ZEVENTIENDE ETAPPE VAN DE TOUR Winnaar Geminiani liet zich niet afschrikken door haarspeldbochten In de eerste bergétappe van de Pyreneeën de 204 Ion. tussen Toulouse en Bagneres de Bigorre hebben de Nederlanders, behalve Jan Nolten, weinig van zich doen spreken. Nog maar nauwelijks kan vandaag met de volledige ploeg worden gestart, want Faanhof was de laatste, die voor het sluiten van de controle binnenkwam. Wel verloren Van Est, Van Breenen, Roks en Wagtmans vyf minuten, doordat zy by een valpartjj betrokken wa ren, maar dank zij het feit, dat de ko pgroep intussen vaart minderde, kon den zy nog aanhaken. Uitstekend werk leverde Nolten, die zich gedurende de afdalingen van de zware cols van de Peyresourde en van de Aspiu volle dig kon meten met de grote cracks, bij wie de bergspecialist Geminiani, die deze 17e étappe won, mede doordat hy zich noch door de griezelig scherpe bochten, noch door de nevel liet afschrikken. Rolland won de sprint van het peloton, waarvan Nolten als zesde binnenkwam. De strijd ontbrandde pas aan de voet van de grimmige Peyresourde, en het was Dotto die de lont in het kruit wierp. Onmiddellijk werd het peloton lang uiteengerekt en Gelabert ging tenslotte uit alle macht spurtend, als eerste over de top. Bij de afdaling zette Geminiani de gaskraan wijd open, kreeg een flinke voorsprong en behield die tot aan Bagneres, alhoe wel hij by de bestijging van de Aspin en tydens de afdaling van die col toch nog een tegenaanval moest afslaan, waarbij Nolten, onbetwistbaar onze beste bergspecialist, gelegenheid kreeg zich op te werken naar de zes de plaats in het klassement van de ze etappe. Op veertig kilometer van het be ginpunt, deed zich een valpartij voor waarbij onze Nederlandse ploeg ge troffen werd. Van Est werd aan zijn rechterarm gewond en kreeg een snee boven zijn rechterwenkbrauw, terwijl Roks zijn linkerarm bezeerde en die arm bijna niet meer gebruiken, kon bij het sturen. Van Est, Roks, en Wagtmans zageif er bij aankomst te Bagneres uit, als of ze aan een veldslag hadden deelgenomen. Ook Faanhof maakte een lelijke smak bij de afdaling van de Peyresourde. Hij vloog een bdcht uit en kwam op een vijf meter lager gelegen stuk grond terecht. Maar ook lüj reed de étappe uit en kwam voor de sluiting van de contróle binnen, zij het dan als laat ste. Een lichtpunt bij de vele sombe de wederwaardigheden was de ont moeting, halverwege de col van de Ares, met een gezelschap charmante Nederlandse meisjes die met vlaggen zwaaiden en spandoeken droegen waarop geschreven stond „Hup Hol land". DE KLASSEMENTEN Het klassement van de 17e étappe ToulouseBagneres de Bigorre (204 km.) luidt: 1 Geminiani (Fr.) 6.43.16; 2. Rol land (Fr.) 6.44.30; 3. Ockers (Belg.) z.t.; 4. Bartali (It.) z.t.; 5. Coppi (It.) z.t.; 6. Nolten (Ned.) z.t.; 7. Eerste Watervierdaagse der marine geslaagd. De eerste Watervierdaagse, geor ganiseerd door de Commandant Zee macht Nederland is een succes ge. worden. De 22 sloepen, die Dinsdag 8 Juli in Den Helder zyn gestart, verschenen allen Vrijdagavond aan de finish. Donderdag alleen reeds heb ben de deelnemers ruim dertig mijl afgelegd, deels zeilend, deels roeiend en zwemmend. Via Den Oever bereikte de vloot Woensdagavond Enkhuizen waar werd overnacht. Donderdag is wel de zwaarste dag voor de ruim 150 deel nemers geweest, want behalve de voorgeschreven daguren werd even eens een aantal nachturen ingelast. De snelste deelnemer was daarbij 's nachts om twee uur op de aange geven ankerplaats nabij Êdam terug, doch de laatste sloep arriveerde eerst Vrijdagsmorgens om half zeven. Om 8 liur moest toen weer worden ge start voor de laatste etappe naar Amsterdam. Het sluitstuk van deze eerste Vierdaagse te water vormde enkele uren roeien vanaf Pampus tot aan het Marine-etablissement te Amsterdam. Dinsdag a.s. zal een tweede groep te Amsterdam starten die Vrijdag in Den Helder zal finishen. EMIL ZATOPEK is niet optimistisch gestemd over zijn kansen te Helsinki. Hij heeft in het begin van dit jaar last gehad van een hartkwaal, waardoor hij pas de laatste maanden hard heeft kunnen trainen. Hij voelt, dat hv in de komende herfst, als de Spelen voorbij zijn, in zijn beste vorm zal zijn. De marathon loopt de Tsjech, „om eens te zien, waartoe hij nu wel in staat is". Voor de 10.000 meter tipt Zatopek de Rus Anufriev als de mogelijke win naar, want zo zegt hij: „deze is ge woon fantastisch en ik zou niet weten, wie hem zou kunnen slaan". IN HET ZIEKENHUIS van het Olympisch dorp Kootby zijn twee ath- leten opgenomen, die op dokteradvies niet aan de Spelen zullen mogen deel nemen. Het zijn een Koreaan, die een rib fractuur heeft opgelopen en een Ja panse gymnast, die een neusontstéking heeft. De Amerikaan John Davis, „de sterkste man ter wereld" genoemd, omdat hij wereldrecordhouder ge wichtheffen is en die enige tiid onge steld was, heeft thans geen last meer van zijn maag en is bezig zijn vorm te rug te vinden. Hij is echter zeven kilo afgevallen. MET EEN CONV AIR-TOESTEL „Rembrandt" zijn Zaterdagavond op het nieuwe vliegveld te Helsinki enke le leden van de Nederlandse ploeg on der wie Karei Lotsy, chef d'equipe van de ploeg met het volledige hockeyteam gearriveerd. Robic (Fr.) z.t.; 8. ex aequo in dezelf- te tijd als Rolland, een groep renners bij wie Lazarides, Decaux, Carrea, Close, Ruiz, van Ende, Dotto, De Gri- baldy. De Hertog, Gelabert, Le Guil- ly en Lauredi. 38. Van Est, 6.50,25; 47. Voorting, z.t.; 63. Dekkers 6.58.15; 68. Van Breenen 7.05.46; 77. Wagtmans 7.11.34; 78. Roks 7.11,37; 80. Faanhof 7.26.56. Na Faanhof kwam Lapebie van W. Z. W. Frankrijk binnen. De contróle was toen echter reeds gesloten. Het algemeen klassement luidt thans: 1. Coppi, (It.) 112.31.26; 2. Ockers, (B.) 112.56.53; 3. Bartali (It.) 112.57.42; 4. Close (B.) 112.57 48; 5. Dotto, (Fr.) 112.59.03; 6. Ruiz (Sp.) 112.59.48; 7. Robic (Fr.) 113.00.00; 8. Magni (It.) 113.02.30; 9. Carrea (It.) 113.08.22; 10. De Hertog (B.) 113.10.43; 18. Nolten 113.54.21; 19. Van Est 113.55.25; 23. Voorting, 114.07.08; 27. Wagtmans 114.17.07; 41 Roks, 114.47.38; 69. Dekkers 115.51.52; 71. Van Breenen, 115.54.29 en 78 Faanhof 116.44.43. In het ploegenklassement staat Ne derland nog steeds vijfde met een kwartier achterstand op nummer vier Spanje. ZWEMMEN Vlissingse successen bij „Doortocht van Oostende" Raymonda Vergauwen versloeg Nel Koudijs van Vliet. De Zondagmorgen te Oostende (B.) gehouden zwemwedstrijd „Doortocht van Oostende" over zee, waarvoor zo wel bij de dames als de heren in twee afdelingen werd gestart (schoolslag en vrije slag) en die voor alle deel nemers over dezelfde afstand (2155 meter) ging, heeft verschillende Ne derlandse successen opgeleverd. Zo eindigden de Robben-zwemsters Annie Veldhuyzen en Tini van Brenk in de catagorie vrye slag ex aequo op de eerste plaats. De Vlissingse dames mevr. T. Castel-de Jong, mej. E. Kolff en mej. A. de Bie, allen lid van „De Zeehond", kwamen resp. als vijfde, zesde en zevende binnen. Bij de heren was het Hans Kelder van „De Rob ben" die zich van de schoolslagzwem mers het snelste toonde, terwijl de Vlissinger Ko den Boer tweede werd. Het vrije slagnummer bracht de Belg Bogaerts doe ze. Kaijser en Schenk, beiden van „De Robben", namen resp. de tweede en derde plaats voor hun rekening. Verbeek en Jongman, bei den uit Vlissingen, finishten resp. als vijfde en zevende. De uitslag luidt: dames: 1. Annie Veldhuyzen, Robben; 2. Tine van Brenk, Robben; 3. Angèle Mangel schots (Ol.S.C.)4. Annie Eyskens (Ol.S.C.) 5. Truus Castel, Zeehond; 6. Ellen Kolff, Zeehond; 7. Alie de Bie, Zeehond; 8. Antoinette Danheux, La Louvière. Heren: schoolslag: 1. Hans Kelder, Robben; 2. Ko den Boer, Zeehond; 3. Jean Balleger, Mava Luijk; 4. Roger van Steenkiste (R. Ostend S.C.); 5. Jean-Paul v. d. Putte (Moeskroen); 6. Hermes Myndert (Robben), Vrije slag: 1. Jan Bogaerts, Gentse Z.V.; 2. Arno Kayser, Robben; 3. Hans Schenk, Robben; 4. Chris Verbeek, Zeehond; 5. F. Croes, Mava Luik; 6. André Busschaert, R. Ostend SC.; 7. Jan Jongman, Zeehond; 8. Glovani Rogiers (Gent SC). Deze wedstrijd werd georganiseerd door de Royal Ostend-Swimming Club. In verband met het zeer woelige wa ter konden er geen tijden worden op genomen. In het Maria Hendrikaparkstadion te Oostende werden eveneens zwem wedstrijden gehouden, waarbij de Rob benzwemmers uitstekend voor de dag kwamen. Nel Koudijs-van Vliet, de Olympische kampioene 1948 op de 200 meter schoolslag kwam uit tegen Raymonda Vergauwen, die haar met ?ering verschil wist te kloppen. De ijden waren resp. 3.1,2 en 3.1,6. Ver der wisten Schenk, Kelder en Kayser zich als eerste te plaatsen resp. op de 100 m. rugslag, 200 m. schoolslag en 200 m. vry'e slag. Solex Oranje Rallye naar Breda Zondag 20 Juli a.s. zal ter gelegen heid van het 700-jarig bestaan van de stad Breda een grote Solex Oran je Rallye worden verreden met als finish Breda. Startplaatsen zijn Rhoonse Veer. Haastrecht, Yerseke, St. Philipsland, Poederlee (België) en Lieshout. Deze foto*!oont de leden van de zwemvereniging „Luctor" te Middelburg tijdens provinciale wedstryden in het gemeentelyk zwembad te Aarden burg. EEN TAPTOE TOT BESLUIT. R.C.S. bracht E.M.M. zware nederlaag toe Toen Zaterdagavond de laatste tonen van het Wilhelmus gespeeld door „Vlijt en Volharding" en de signaalafdeling van „Achilles", op het sport rein waren weggestorven, was daarmede ook een eind gekomen aan de ook dit jaar weer uitstekend geslaagde Souburgse Sportweek. Officieel werd dit evenement gesloten door burgemeester A. H. S. Stemerding," die niet alleen namens de gemeenteraad, maar ook namens de gehele bevolking de deelnemende verenigingen, het organiserend comité en de vele „stille" me dewerkers dankte voor dit zes-daagse sportfeest. Hy zeide voorts de mening te delen van degenen, die een week voor een dergelijk sportfeest te kort achten en hoopte tenslotte, dat deze sportweek, die nu al in twee achtereen volgende jaren met sucees was georganiseerd, een blijvende gebeurtenis voor Souburg zou worden. De laatste dag werd begonnen met een ringrijderij, waarvan de uitslag luidde: 1. P. de Visser (16 ringen), 2. R. Jansen (13), 3. J. Castel (12), 4. P. Jongepier (11), 5. Jan Melse (11), 6. Jaap Melse (10), 7. A. Bakker (10), 8. J. Brasser (10), 9. J. de Witte (9), 10. K .Stroo (9), 11. L. Jobse (8), 12. J. Joziasse (8), 13. J. de Rijke (8), 14. K. Joziasse (7), 15. J. v. Eenennaam (7), 16. W. Bosschaart (6), 17. M. Boone (5), 18. F. de Witte (5), 19. G. Sturm 20. K. Janse (4). 21. P. Ovaa (1), 22. I. Ovaa (0). Elke deel nemer moest 22 keer rijden. De middag werd besloten met een voetbalwedstrijd tussen twee R.C.S.- juniorënelftallen, welke match door de „blauwen", die aanzienlijk sterker waren, met 51 werd gewonnen. Nadat de leden van „De Luchtbo de" een groot aantal duiven hadden opgelaten, werd onder flinke belang stelling de voetbalwedstrijd R.C.S. E.M.M. gespeeld. Het werd een grote zege voor de Souburgers, hoewel het daar in het begin niet naar uitzag. Al direct was het 01, toen Melse te hard terugspeelde en even later werd het 0—2 voor E.M.M. na een fraaie soloren van Van de Gruyter. Eerst na een half uur maakte Sanderse er via de lat 12 van en vlak voor de rust had dezelfde speler succes met een schuiver in de hoek 22. Na de rust, waarin „Vlijt en Volharding" een rondwandeling over het veld maakte, was R.C.S. sterk in de meerderheid en door twee kopballen van Leeman en twee goedgerichte schoten van Van den Dries werd het 62. Melse, die naar voren was gekomen, depo neerde daarna met zijn hoofd een goed aangegeven bal in het net (7 2), waarna Schinkel en Van den Dries er tenslotte 92 van maakten. TAPTOE. Na de sluiting, waarbij aan de deel nemende verenigingen een herinne- ringsmedaille werd uitgereikt, maak ten „Vlijt en Volharding" en de sig naalafdeling van „Achifies" een rond wandeling door het dorp, welke werd besloten met een taptoe op het Oran jeplein. Rest ons nog te vermelden, dat de volleybalwedstrijd tussen S.C.S. (Sou burg) en Marathon (Vlissingen)wel ke Donderdagavond werd gespeeld DAMMEN Roozenburg, Keiler en Van Dijk eindigden weer gelijk. Nadat de twee vórige partyen reeds remise waren gespeeld, eindig de Zaterdag ook de laatste party tus sen R.C. Keller en ir. G. C. van Dijk in remise. Daarmede zyn de drie can- didaten, W. Roo^nburg, R. C. Kei ler en ir. G. C. van Dijk, voor de twee de maal in de gespeelde halve compe titie gelijk geëindigd. eindigde in een 21 overwinning voor S.C.S. De Souburgse korfbalclub Ani mo verloor na een enerverende strijd van K.V.L. (Koudekerke) en de At- las-adspiranten uit Ritthem wonnen van die van de Zuidwesters met 20. De dames-handbalelftallen van Mara thon en Olympus speelden een wed strijd, die eindigde in een 52 zege Marathon. De doelpunten voor Mara thon werden gemaakt door B. Elve (4) en S. van Belzen; die voor Olym pus kwamen beide van Braun. AANTREKKELIJKE STRIJD TE BRESKENS Chris Verbeek van de Zeehond tikte als eerste aan. De leden van de verschillende Zeeuwse zwemverenigingen, die naar Bres- kens waren getrokken om elkaar daar'n plaats op de compctitierangljjst van de kring Zeeland der K.N.Z.B. te betwisten, hebben de toeschouwers in het Wilhelmina-zwembad een aantrekkelijke strijd getoond. Hoewel ook hier, evenals in Aardenburg, geen bijzondere tijden werden gemaakt, was de geestdrift waarmee zowel de jongere als de oudere deelnemers zich in de stryd wierpen zo groot, dat de aanmoedigingskreten niet van de lucht wa- Tijdens de afwerking van het pro gramma, tijdens rugslag, schoolslag, crawl en polo was het echter duide lijk te merken, dat de meesten zich instelden op het grote evenement van de dag: de navenzwemwedstrijd, waarvoor aanvankelijk niet minder dan 17 dames en 19 heren bleken te hebben ingeschreven. Dat Raymonda Vergauwen van de Bruinvis voor deze wedstrijd over een kleine 2 km. ver. stek liet gaan, was jammer en mis schien ook niet, de strijd werd er al leen maar spannender door! Spoedig na de start der dames onder een dreigend zwarte hemel, vormde zich hier een kopgroep, waarin behalve Tillie de eMyer, de Breskense beker houdster, die de toon aangaf, o.a. ook Addie Jansen van de Terneuzense „Schelde", Jeanne van Eenennaam van Souburgs S.Z.V. en A. de Bie van de „Zeehond" meezwommen. Al spoedig bleek, dat dit groepje een zo hoog tempo zwom, dat over de bezet, ting van de eerste vier plaatsen wei nig twijfel behoefde td bestaan; de grote groep zag haar achterstand ge stadig groter worden. Juist toen de vier kopioopsters nabij het keerpunt verwoed om de eerste plaats vochten kwam daar Chris Verbeek van de Zeehond mistig maar in een formida bel tempo aan-crawlen. Deze uitste kende zwemmer presteerde het om, terwijl hij toch circa drie minuten na de dames bij de heren was gestart, als allereerste bij het keerpunt aan de Kade aan te tikken. Zyn tegenstan ders waren toen nog maar amper in zicht en met groot verschil klom hij dan ook als eerste bij de vissersstei- 5er uit het water. Op hem volgde J. ongman, eveneens van de „Zee hond" en derde werd P. v. d. Heuvel Jzn., die op kranige wijze zijn beker voor de eerst-aankomende Bressiaan- der had behouden. Bij de dames ging de stryd intus sen met onverminderde hevigheid voort. Niet om de eerste plaats en de beker, die stonden toen al op naam van Jeanne van Eenennaam, die schijnbaar zonder moeite zy had nog tijd om onderweg een gesprek te voeren het hele veld meer en meer achter zich liet. Maar om de tweede en derde plaats ontspon zich een he vig duel. Addie Jansen van de „Schel de" uit Terneuzen, gaf haar sterkste concurrente. Alie de Bie, geen duim breed toe, ondanks de crawl waarte genover zij haar schoolslag moest stellen. Nek aan nek race-ten de bei de zwemsters op het eindpunt aan en pas in de laatste meters zag het Ter neuzense meisje kans haar rivale ach. A.THLETIEK Fanny liep 100 yards in wereldrecordtijd. Staf Dobbelaere vierde op de 1500 meter in Rotterdam. Zondag heeft Fanny Blankers-Koen te Rotterdam de 100 yards gelopen in 10,3 seconden, waarbij zij het wereld record evenaarddde en 0.3 seconden beneden haar eigen Nederlandse re cord bleef. Deze tijd werd echter sterk beïnvloed door de krachtige wind, zo dat het niet tot een erkenning zal komen. Op de 80 meter horden liep Fanny eveneens uitstekend. Zij liet een tijd van 11,1 seconde noteren. Saat, Griek, Sleeuwenhoek en Ru- lander bleven geholpen door de straf fe wind op de 100 meter beneden de 11 sec. Wim Slijkhuis ontbrak weer op de 1500 meter, op welke afstand de Marathon-man Staf Dobbelaere vierde werd in 4.12.2. TWEEDE DEEL ATHLETIEKKAMPIOENSCHAPPEN Willy Cysouw behaalde in Goes drie kampioenstitels Het tweede deel van de Zeeuwse athletiekkampioenschappen werd Zon dagmiddag op de gemeentelijke sportterreinen te Goes verwerkt. Helaas verliep het programma niet zo vlot als de vorige week te Middelburg, daar enkele zwakke kanten in de organisatie de oorzaak waren, dat er nog al eens lang gewacht moest worden op een volgend nummer. Ook de deelna me viel tegen, wat niet wegnam, dat degenen, die wel aan de start ver schenen hun uiterste best hebben gedaan om een zo goed mogeljjk figuur te slaan. Willy Cysouw, het 15-jarige Marathonmeisje, behaalde deze keer drie titels, zodat zij thans vijf kampioenschappen in de junioren B-klasse op haar naam heeft staan. Rinus Grootjans van de Zeeuwen verbeterde het Zeeuwse record discuswerpen met 1.92 m. Het oude stond met 39.60 m. op zyn naam. Thans wierp hy de discus 41.52 m. De atletiekvereniging Hel las zorgde ook voor een nieuw Zeeuws record en wel op het nummer 4 maal 300 meter junioren. Dit werd gebracht op 2.40,4. Het oude stond met 2.45,2 eveneens op naam van Hellas. Voor het overige werd er op de af standen fel gestreden, met uitzonde ring van de 1500 meter junioren, waarop Daan Haak en Jan Krijger gezamenlijk door de finish gingen. Haak werd echter gediskwalificeerd, omdat hij in de bocht volgens de bochtcommissaris geduwd had. Het tempo was in deze wedstrijd niet erg hoog. Dat de sprinterhegemonie van een Gerrit de Pagter er op een goede dag zou aangaan, was te verwachten. Welnu, gisteren slaagde Jo Becks van EMM er in de Zeeuwen.man op de 200 meter te kloppen. Arie Bilius wist zowel de 800 als de 3000 meter op fraaie wijze te winnen. Wel bleef de strijd op de 3000 meter tot het laatste toe spannend, daar van Ac ker steeds weer uitlooppogingen deed. In de laatste ronde zette Bilius even wel een eindsprint in, die de Cadzan- der te machtig bleek. Jammer was het, dat de lopers Booy en Dobbe laere verstek moesten laten gaan. Bij het nummer speerwerpen heren werden helaas de afstanden niet nauwkeurig opgenomen, zodat hoege naamd geen waarde gehecht kan wor den. aan de uitslag. DE UITSLAGEN. 80 meter junioren heren A: le serie: 1. J. Jongste, Ach., 9.6 sec.; 2. G. de Roo, H., 9.8; 3. De Maagd, Hont., 9.8; 4. J. v. d. Leije, H.. 9.9. 2e serie: 1. J. Gillissen, De Z., 9.7: 2. P. Johannisse. H., 9.7; 3. Jansen, Hont., 10; 4. Van Mieg- hem, Hont. 10.4. Verspringen meisjes A: 1. A. Plompen. EMM. 4,57 m.; 2. F. Vaarzon Morel, EM M. 4,50 m. Meisjes B: 1. W. J. Cijsouw, Mar., 4,94 m. Dames: 1. L. Minderhoud, De Z., 4,75 m.; 2. T. Haasdonk, H.. 4,31 m. 200 meter heren: le serie: 1. J. Becks, EMM, 24.6 sec.: 2. Hamelinck. Hont., 25. 2e serie: 1. A. de Bart. De Z., 25.4 sec.; 2. F. A Helmich. Mar.. 25.6 sec.; 3. v. Lare, Hont, 26 sec.; Buiten mede dinging A v. Zweeden, Haarlem. 24 sec. Discuswerpen heren: 1. M. Grootjans, De Z.. 41,52 m., nieuw Zeeuws record; 2. J. Rosier, H., 35,57 m.3. A, v. Zwee den, Haarlem, b. m„ 35,17 m. Junioren B: 1. J. de Kok. H„ 30,33 m.; 2. H. Keu- kelaar, H., 30,04 m. 600 meter junioren B: 1. C. M. Potter, Mar., 1.34.5; 2. Neteson, Hont., 1.34.5; 3. H. van Sabben, H. 1.38.1; 4. Bax, Hont., I.42.3. Kogelstoten junioren A: L P. Johannis se. H., 11,30 m.; 2. A. J. Smeerdijk, Mar., 10,11 m.; 3. de Zwart, Hont, 9,76 m.; 4. v. Mieghem, Hont, 9,42 m. 300 meter junioren A en B: le serie: 1. C. M. A. Malland, Mar., 42.4 sec.; 2. K. Blokpoel. H., 43 sec.; 2e serie: L J. Zwartepoorte, H., 39 sec.; 2. Neteson, Hont., 42 sec. 3e serie: 1. A van Olm, De Z., 42.4 sec.; 2. H. Rozemeijer, Mar., 43.1 sec. 4e serie: 1. J. v. d. Leijé, H., 40.8 sec.; 2. W. Stetjns, Hont, 43.9 sec. 5e serie: 1. G. de Roo, H., 41 sec.; 2. Ed. Steyns, Hont., 41.3 sec. 6e serie: 1. De Maagd, Hont., 41 sec.; 2. A. A. Aars- se, Hont., 44 2 sec. 7e serie: 1. Bleyen berg. Mar., 44.8 sec.; 2. C. v. d. Wege, Mar., 46.8 sec. Kogelstoten meisjes B: 1. W. Cijsouw, Mar., 8,48 m. Kogelstoten dames: 1. T. Haasdonk ,H., 9,25 m.; 2. F. Vaarzon Mo rel, EMM, 8,45 m. 4 maal 80 meter junioren: 1. Hellas, 38.5 sec.; 2. Hontcnlssc, 41.2 sec. 1500 meter junioren A: 1. J. Krijger, H., 4.42; 2. W. Steyns,' Hont, 4.48.9- 3. C. v. d. Wege. Mar., 5.54.4; 4. D. Haak, gediskw. 4.42. 200 meter dames finale: 1. L. Minder houd, De Z., 28.5 sec.; 2. A. Plompen, EMM, 29 sec.; 3. T. Haasdonk, H., 29 sec.; 4. F. Vaarzon Morel, EMM, 30 sec. 800 meter heren: I. A. Bilius. De Z., 2.10.8; 2. B. Walker. De Z„ 2.13.1; 3. v. Lare, Hont. 2.14.6. Discuswerpen meisjes A: 1. F. Vaarzon Morel, EMM, 23.75 m. Meisjes B: W. Cij souw, Mar., 23.29 m. 4 maal 300 meter junioren: L Hellas, 2.40.4; 2. Hontenisse, 2.51.8. 3000 meter heren: 1. A. Bilius, De Z., 9.39.7; 2. P. van Acker, Mar., 9.44.8; 3. B. Walker. De Z., 9.45.1; 4. E. Steyns. Hont. 9.57; 5. H. Witte, Mar., 10.09.2. Speerwerpen heren; 1. G. de Pagter, De Z., 43,47 m.; 2. M. Grootjans, De Z., ter zich te laten. Op de vierde plaats eindigde mej. E. Kolff uit Vlissingen en als vijfdekwam aan Marie Ver- planke uit Breskens, hiermee Tillie ae Meijer, die als vierde aantikte, haar beker ontnemend. De gedetail leerde uitslagen laten wij hieronder volgen, in hotel Roest aan de Kade werden de prijzen uitgereikt. 25 meter rugslag meisjes van 12 en 13 jaar: 1. B. de Nood, Luctor. Middelburg. 23 sec.; 2. L. Holthuizen, Luctor Middel burg. 23 sec.; 3. L. Boers, Schelde Ter- neuzen. 23.8 sec. 25 meter vrije slag jongens van 12 en 13 jaar: 1. J. Dirkse, Middelburg. 17.8 sec.; 2. W. de Vries, Sas van Gent, 18.1 sec.; 3. M. Stouthamer, Sas van Gent, 18.1 sec. 25 meter rugslag jongens van 14 en 15 jaar: 1. W. Verstelle, Middelburg, 19.4 sec 2. A. Bosdijk, Middelburg, 20.1 sec.; 3. P. v. d. Heuvel, Breskens, 20.6 sec. 100 meter schoolslag meisjes t.m. 17 jaar: 1. A. Jansen, Terneuzen. 1.38.2; 2. A. Cornells, Middelburg, 1.43.2; 3. F. Meuleman, Sas van Gent, 1.46. 100 meter rugslag heren: 1. K. de Rijk, Middelburg. 1.25.6; 2. O. Ribbens, Ter neuzen, 1.25.8; 3. J. Smit, Terneuzen, 1.27.8. 100 meter rugslag dames: 1. R. Ver gauwen, Sas van Gent. 1.35; 2. E. Kolff, Vlissingen, 1.42.2; 3. A. de Bie, Vlissin gen, 1.45.6. 3 maal 50 meter wisselslag estafette jongens t.m. 17 jaar: 1. Middelburg, P. de Kraker. K. Seijbel en W. Verstelle. 1.59.5; 2. Terneuzen. J. van Akkeren. J. Baart en M. Bareman. 2.8; 3. Sas van Gent. J. Sampon, W. Hamelink en L. Schelf out, 2.10.1. 3 maal 100 meter wisselslag estafette heren: 1. Vlissingen, J. Jongman. J. den Boer en C. Verbeek, 4.12; 2. Middelburg, P. de Kraker. K. de Rijk en W. Wonder- gem, 4.14.5; 3. Souburg, W. v. d. Steen, C. Wagenaar en K. Pouwe, 4.22. Zweedse estafette heren: 1. Middelburg, K. Seijbel, W. Wondergem, P. de Kraker, K. Rijk en J. Traas. 7.17.5; 2. Souburg, M. Caljouw, W. v. d. Steen, C. Wage naar, C. Delzaine en K. Pouwe, 7,34 4; 3. Terneuzen, J. van Akkeren, O. Rib bens, L. Baart, J. Smit en H. Spaas, 7.56. Havenwedstrijd dames: 1. J. van Eenennaam. Souburg. 28.49.2; 2. A, Jan sen, Terneuzen, 30.25; 3. A. de Bie, Vlis singen, 30.27; 4. E. Kolff, Vlissingen. 30.41; 5. M. Verplanke, Breskens, 30.54; 6. T. de Meijer, Breskens, 31.19; 7. W. Florisse. Souburg. 31.38; 8 A. van Bel zen, Vlissingen, 31 43; 9. F. Meuleman. Sas van Gent, 31.52; 10. A Ribbens, Ter neuzen, 32 19. Havenwedstrijd heren :1. C. Verbeek. Vlissingen. 24 2. J Jongman, Sou burg. 27.06; 3. P. v. d. Heuvel. Breskens, 28.13; 4. K. Seijbel. Middelburg. 28.53; 5. A. Versprille. Breskens, 30 35 6. H. Valk, Breskens, 30.54; 7. J. Vroegop, Terneuzen, 26.25. Uitgevallen 5 heren, geen dames. Bekers gewonnen door C. Verbeek en mej. J. van Eenennaam. Wisselbeker voor de eerst aankomende heer uit Bres kens, kwam nu definitief in het bezit van P. v. d. HeuveL KORFBAL Ditmaal was Olympia de sterkste. Voor de tweede klasse van de Zeeuwse Korfbalbond kwamen de bei de titelpretendenten Swift II en Olympia voor de tweede maal in deze competitie tegen elkaar uit. Was Swift II in Wilhelminadorp de sterk ste met 32 Zaterdag slaagde Olym pia er in te Middelburg met 32 te winnen. Beide ploegen staan thans gelijk. Swift I speelde op eigen terrein te gen Zeelandia I en won met 72. Voor de aanvang van de wedstrijd werd de Zeelandiaploeg door Swift gelukgewenst in verband met het 35- jarig bestaan. Swift heeft het beste van het spel gehad. Reeds voor de rust hadden de oranjehemden een 41 voorsprong, welke zij na de rust opvoerden tot 61. Daarna wisten beide ploegen nog eenmaal de korf te vinden. 41,20 m.; 3. J. Wolters, EMM, 41 m.; 4. Rosier, H. 00 meter heren finale: 1. J. Becks, EMM, 24 sec.; 2. G. de Pagter, De Z., 24.1 sec.: 3. A. de Bart, De Z., 24 9 sec. Polstokhoogspringen heren: 1. J. de Looff, EMM, 2,80 m,; 2. J. Johannisse, 2.75 m. meter finale junioren A: 1. J. Gil lissen. De Z.. 9.6 sec.; 2. J. Jongste. Ach., 9.8 sec. 300 meter junioren A finale: 1. G. de Roo, H., 39.7 sec.; 2. De Maagd. Hont., 40.2 sea; 3. J. v. d. Leijé, H., 41.4 sec. 300 meter junioren B finale: 1. J. Zwartepoorte, H.. 41.1 sec.; 2. Neteson, Hont. 41.4 sea; 3. Malland, Mar.. 43.4 sea Verspringen 'junioren A: 1. J. Jongste, Ach., 5,55 m.; 2. P. Johannisse. H., 5.43 3. J. Gillissen. De Z.. 5.02 m. Junio- B: 1. J. de Kok, H.. 5.06 m.; 2. H. Keukelaar. H.. 4,89 m.; 3. K. Blokpoel. 4.76 m. Heren: 1. J. Johannisse. H., 5,96 m.; 2. M. Grootjans, De Z., 5,77 m.: 3. J. Schneldersberg. H., 5,74 m.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 5