PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Drees met bereikte overeenstemming drie partijen Twee uit jonge vliegers sprongen straaljagers DE BILT Kantlijn MAX REIMANN SPRAK VOOR STOELEN EN BANKEN Vandaag NEDERLANDSE SCHEPEN IN AANVARING OP DE NOORDZEE 195e Jaargang-No. 162 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn. PL verv. W. Leertouwer en H. A. I ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week, f 5.45 p. kw.t £r. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 11 Juli 1952 ADVERTENTIEPRIJS 22 CL per mm. Minimum p. advertentie f 3.— Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f L—Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vllssingen Walstr. 58—60. tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 Of 2160). M'burg Londense Kaal 29, tel 2077 en 2 Goes L. Vorststr. 63, tel. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg: Flnlandslraat 2, telef. 16. Terneuzen B rouwerijstr. 2; Zlerlkzee N Bogerdstr PROGRAMMA AANVAARDBAAR A.R.-fractieleider zal vandaag definitief bescheid geven (Van onze parlementaire redacteur.) DEN HAAG, 10 Juli. Ook Donderdag heeft nog geen volledig uit sluitsel gebracht met betrekking tot het programstadium van de pogingen van dr Drees omw een kabinet te formeren. Wèl hebben de fracties van de CHU, KVP en PvdA schriftelijk aan de formateur meegedeeld, dat zij het door hem afgelopen Dinsdag geformuleerde program een „aanvaard bare grondslag" achten voor deelneming aan de kabinetsformatie, maar de AR-fractie vroeg by monde van dr Schouten op één punt nadere op heldering. Dit éne punt vormde Donderdagmiddag het onderwerp van ge sprek op de bijeenkomst, die op uitnodiging van de formateur werd ge houden tussen hem en mr Donker (PvdA), prof. Romme (KVP), dr Schou ten (AR) en de heer Tilanus (CH). Na afloop van deze bijeenkomst, die vijf kwartier duurde, zegde dr Schouten de formateur toe, in de loop van Vrydag een definitief antwoord te zullen geven. Hier zou men uit kunnen afleiden dat de leider der A.R. zich eerst nog eens rustig in de kring van zijn geest verwanten over zijn antwoord wenst te beraden. Voor de andere fractie voorzitters vormde de bespreking .geen aanleiding tot nader overleg in eigen kring. Mocht het A. R.-antwoord eveneens bevestigend luiden (ten aan zien van het A.R. antwoord kunnen wij op dit ogenblik niets meer zeg gen dan dat uit het bovenstaande wel blijkt, dat de wil om tot samenwer king te komen nog steeds aanwezig is), dan zou daarmee het tweede sta dium van de formatiepoging van dr. Drees ten einde zijn. Inzake het volgende stadium, dat van de politieke samenstelling van het Indonesië is boos op Nederland. Boos is misschien een iets te sterk woord, maar onaangenaam ge troffen is men toch zeker. Althans, dat heeft een der Indonesische voor mannen, prof. Soepomo, verklaard. Wat ons ditmaal de Indonesische ontstemming op de hals heeft "ge haald Niets meer of minder, dan de verkiezingsuitslag! Minister-presi dent di'. Drees is namelijk een te fat soenlijk man. Hij heeft het zowaar bestaan om te geloven, dat als de In donesiërs him woord gaven en plech tig een overeenkomst ondertekenden, dat zij dan hun beloften en hun woord ook na zouden léven. Dat had volgens professor Soepomo dr. Drees nooit of- tenimmer mogen doen. Hij had niet zo burgerlijk fatsoenlijk moeten zijn. Hij had moeten beseffen, dat de Indo nesiërs hun beloften nimmer na zou den leven en hun overeenkomsten als vodjes papier zouden beschouwen. Soepomo zegt dat niet zo scherp, maar het komt er volledig op neer. En nu zullen de moeilijkheden tus sen Nederland en Indonesië voortdu ren zegt de heer Soepomo, want dr. Dr'ees heeft van Indonesiërs en hun woordbreuken zijn buik min of meer vol. Jammer, zegt Soepomo. Want nu zal het verbreken van de Unie niet zo gemakkelijk gaan en het inpikken van Nieuw-Guinea ook nietMet een man, die niet zulke onprettige ervaringen had opgedaan, zou het ge makkelijker "zijn geweest. Het moet een Nederlander wel pijn- lijk treffen, dat men ons volk en de minister-president het verwijt maakt, dat zij fatsoenlijk zijn. Maar het te kent de mentaliteit van de Indone siërs, die aan het roer zitten of zaten. Wat nog pijnlijker treft is, dat het dagblad De Telegraaf de Indonesiërs bijvalt. Is het in Nederland waarlijk al zo ver, dat men een staatsman aan scherpe critiek onderwerpt, omdat hij eerlijk is geweest en van anderen verwachtte, dat zij tenminste hun plechtige overeenkomsten zouden na komen De statistieken wijzen zeer veel uit. Zij vertellen, dat dikke men sen inderdaad meestal goedge- luimder zijn, dan magere, dat vrou wen langer plegen te leven dan man nen, zij tonen aan, dat magere men sen langer leven, dan dikke. In de Verenigde Staten heeft men namelijk een onderzoek ingesteld naar de gezondheidstoestand van een aantal hoge functionarissen. Dik zyn bleek, naar de Verzekeringsbode meldt, de grootste kwaal, veel eten het grootste gevaar, gewichtsvermin dering de beste remedie tegen de be roepsziekte, die vetzucht in onze tijd voor leidende persoonlijkheden ge worden is, doordat zij veelal een uit sluitend zittend leven leiden. Maar hoe worden we mager? De beste weg schynt nog altijd lichaamsbeweging te zyn. „Medici, die uitgebreide ervaring hebben opgedaan in het gebruik van medicamenten, neigen tot de opvat ting, dat ze naar verhouding een ge ringe en tijdelijke waarde hebben in verreweg de meeste gevallen. In ieder geval eist gewichtsvermindering toe passing van het beste, dat de moder ne geneeskunde, waaronder ook de nieuwste kennis omtrent voeding en psychologie te verstaan is, te bieden heeft. De pry's voor de inspanning is deze echter wel waard: gewichtsver mindering betekent werkkracht, ge zondheid en (langer) leven voor de topfunctionaris juist in die periode van zyn leven waarin hij iets heeft bereikt of op het punt staat dat te doen". Voor leidende figuren om in hun oren te knopen! te formeren kabinet, hebben wij de sterke indruk, dat in beginsel reeas een belangrijke mate van overeen stemming werd bereikt, zodat dit sta dium niet veel tijd meer in beslag zal behoeven te nemen. Resteren alsdan de nog niet bespro ken personen- en portefeuilleproble men, die stellig niet, gelijk de for matie van 1951 bewees, tot de gemak-, kelijlcste taken van de formateur be horen. Al ligt de situatie op het ogen blik in verschillend opzichten heel an ders dan vorig jaar, omdat het nu gaat om de formatie van een geheel nieuw kabinet met op tal van belang rijke posten geheel andere ministers. Bovendien schijnt de formateur zich thans nadrukkelijk het recht te heb ben voorbehouden, zelf de aan H. M. de Koningin voor het ministerambt voor te dragen personen te kiezen, het geen ons uit constitioneel oogpunt veel zuiverder voorkomt dan de gang van zaken in 1951, toen bv. de anti- revolutionnairen meenden op dit punt bepaalde waarborgen te moeten eisen. Eisenhower nam de leiding Vandaag beginnen de stemmingen Eisenhower heeft de leiding geno men in de strijd om de candidatuur van de republikeinse partij voor de a.s. presidentsverkiezingen in de Ver. Staten. De partijconventie wees Eisen hower niet alleen de „betwiste" afge vaardigden uit de staat Geargia toe, maar ook 33 van de 38 gedelegeerden van Texas, in beide gevallen in af wijking van het advies van de com missie voor de geloofsbrieven. De eerste stemming voor de aanwij zing van candidaten voor het presi dentschap en het vice-presidentschap zal vandaag worden gehouden. Men neemt aan, dat dan zal blijken, dat de jongste beslissingen van de conventie fataal zijn voor de kansen van Taft. Nadat een aantal afgevaardigden, dat zich tot dusver nog niet had uit gesproken, zich ook achter Eisenho wer had geschaard, nam men in Chi cago aan, dat Eisenhower nu zeker is van 523 stemmen en Taft van 487. Om tot candidaat te worden gekozen, zijn echter 604 stemmen nodig. BEGINGSELPROGRAMMA. De conventie heeft vqorts Donder-: dag het beginselprogramma der par tij goedgekeurd. Hierin wordt een buitenlandse politiek uitgestippeld, die. meer wijst in de richting van interna tionale samenwerking, zoals Eisen hower heeft bepleit, dan naar Taft's stelling, dat de Ver. Staten meer op eigen kracht moeten steunen. De rege- ring-Truman wordt verweten, dat zij China aan de communisten verloren liet gaan en dat zij kleine landen als Polen en Tsjecho-Slowakije in steek liet. Gepleit wordt voor beperkte hulp aan het buitenland. Gewezen wordt op de noodzakelijk heid een einde te maken aan de cor ruptie in de Ver. Staten. DEBAT IN EERSTE LEZING GEËINDIGD Bondsleden wensen voorlopig niet naar hun communistische collega's te luisteren Op de tweede dag van ile debatten over de verdragen tussen West-Duits- land en de Westelijke geallieerden in de bondsdag te Bonn hebben de frac ties van de regeringspartijen alsmede de fractie van de sociaal-democra tische oppositie uit protest tegen de jongste ontvoeringen uit West-Berlijn vóór de rede van de West-Duitse communistische leider Max Reimann de monstratief de zaal verlaten. Slechts 28 van de 400 afgevaardigden luister den naar Reimann. Een woordvoerder van de Christen democraten verklaarde, dat zolang de West-Duitse communisten zich niet „openlijk van de methoden van men senroof in Berlijn afwenden", de West- Duitse partijen zullen weigeren te luisteren naar redevoeringen van com munistische afgevaardigden. Vele journalisten en bezoekers ver lieten eveneens de zaal. De socialisten hebben een voorstel ingediend de bondsregering te belas ten met de samenstelling van een wit boek over alle gevallen van politieke mensenroof. Dit witboek zou aan de Raad van Europa en de Ver. Naties overhandigd moeten worden. Volgens Reuter geldt het protest in hoofdzaak de ontvoering van dr. Walter Linse, vooraanstaand lid van de anti-communistische „Organisatie van vrije juristen" in West-Berlijn, drie dagen geleden. Wordt Anna Pauker binnenkort gedeporteerd? Roemeens minister zou zelfmoord hebben gepleegd In het Franse conservatieve blad „Figaro" is Donderdag in een artikel verklaard, dat de ontslagen Roe meense minister van binnenlandse zaken, Georgeseu, in de gevangenis zelfmoord heeft gepleegd. De ontsla gen minister van financiën Luea is overgebracht naar de Sowjet-Unie en de voormalige minister van buiten landse zaken, Anna Pauker, die no- der huisarrest zou zijn geplaatst, zou naar verwacht wordt binnenkort eveneens worden gedeporteerd. Nog 3 Super-Constellations voor de K.L.ML Naar wij vernemen heeft de K.L.M. in overleg met de regering besloten haar vloot met nog drie Lockheed su- perconstellations uit te breiden. Dit besluit is genomen om de capaciteit in verband met het steeds toenemen de emigrantenvervoer naar Australië, Nieuw-Zeeland en Canada te vergro- ten. Deze drie superconstellations zal de K.L.M. uit eigen middelen financie ren. De toestellen zullen begin 1954 worden geleverd. Het debat in eerste lezing werd af gesloten zonder dat nieuwe gezichts punten naar voren werden gebracht. De verdragen werden naar de commis sies verwezen. Verwacht wordt dat de behandeling in tweede lezing in Sep tember of October zal geschieden. ...is het 650 jaar geleden, dat bij Kortrijk de Guldensporen slag" werd geleverd, waarin een Frans ridderleger door het Vlaamse voetvolk werd versla gen. - Mossadeq toch bereid kabinet te vormen Mossadeq heeft Donderdagavond besloten het premierschap opnieuw te aanvaarden. Hij nam dit besluit, na dat hy besprekingen had gevoerd met een delegatie van de kamer. Ver wacht wordt, dat de Sjah binnenkort dr. Mossadeq opdracht zal geven een nieuwe regering te vormen. Gezondheid van Eva Peron gaat sne! achteruit Eva Peron is opnieuw onderzocht door haar artsen. Deze bevonden, dat haar toestand op het ogenblik niet bevredigend is en hebben haar abso lute rust voorgeschreven. Volgens gewoonlijk welingelichte kringen is haar toestand tegen het einde van de afgelopen maand snel achteruitgegaan. Sinds 4 Juni is zij niet meer in het openbaar versche nen. Kapitein Duits schip verdween spoorloos Donderdagmorgen vroeg hebben zich op de Noordzee drie aanvaringen voorgedaan, waurby Nederlandse schepen waren betrokken. Omtrent de oorzaak van de aanvaringen is nog niets bekend. Mogelijk zijn z|j veroor zaakt door mist. Het Nederlandse ms. „Prins Alexander" (2322 ton) kwam in aavarlng met de „N. O. Rogenaes" op acht mijl van de Oostelijke Goodwin Sands bij Zuid-Engeland. De reddingboot van Ramsgate voer ter assistentie uit, maar de passagiers van de „Prins Alexander", die van Rotterdam op weg was naar Montreal, waren reeds overgenomen door de „N. O. Rogenaes", die later het Nederlandse schip op sleeptouw heeft genomen. Het heeft een gat van drie bij vier meter aan stuurboord. Twee ruimen stonden vol water, net schip werd in Dover binnengebracht. Donderdagnacht om één uur is even buiten de pieren van IJmuiden het Nederlandse schip „Haulerwijk", da.t op weg was van Amsterdam naar Quebec in aanvaring gekomen met het Noorse s.s. „Arcturis" dat van Stavanger kwam. Het Noorse schip kreeg een groot gat in het achter schip, ongeveer een halve meter bo ven de waterlijn. De „Haulerwijk" kon de reis naar Canada voortzetten en de Noor stoomde naar Amster dam op. Enkele uren later heeft het Noor- Een enorme menigte omringt het spreekgestoelte van de vroegere presi dent van de Verenigde Staten, terwijl vertegenwoordigers van alle Staten de naamborden op lange stokken met zich dragend langs de katheder trekken. In zyn rede deed Herbert Hoover onder andere een aanval op de opbouw van sterke iegers in Europa. De Gaulle streeft naar coalitie met M.R.P. Generaal De Gaulle wil de mogelijk heid bespreken van een coalitie met de republikeinse volkspartij (M.R.P.) aldus verluidt in welingelichte krin gen te Parijs. De Gaulle zou samen met de leider van de parlementsfrac- tie der R.P.F., Soustelle, tijdens de parlementsvacantie besprekingen wil len voeren met twee leiders van de M.R.P., Bidault en Teitgen. Naar verder verluidt, beoogt Sou- stelle een coalitie van R.P.F., M.R.P. en Socialisten. De socialisten hebben echter tot nog toe elk voorstel tot samenwerking met De Gaulle verwor pen. De „Piet Hein" naar Helsinki Prins Bernhard zal er mei twee dochters logeren Het koninklijk jacht „Piet Hein" is Donderdag uit Amsterdam vertrok ken met bestemming Helsinki. De tocht zal omstreeks tien dagen du ren. Er wordt alleen overdag geva ren. Het jacht zal in Finland als tij delijke woonplaats dienen voor Prins Bernhard en zijn twee oudste doch ters. die zich kort voor de aanvang der Olympische Spelen per vliegtuig naar Helsinki zullen begeven. NA EEN BOTSING BOVEN SPAKENBURG Jan de Nijs telefoneerde direct naar zijn ouders in Vlissingen Tydens een oefening boven Baarn en omgeving zijn twee straaljagers van de vliegbasis Soesterberg' op 600 meter hoogte met elkaar in botsing gekomen en neergestort. Men zag in de lucht de stukken van de beide macliines in alle richtingen wegslingeren. De beidé piloten, de sergeant-vliegers C. Groenendyk en J. de Nijs, slaag den er in per parachute hun toestel te verlaten en kwamen behouden aan de grond. Een der machines stortte neer in de Bunschoter Polder achter de Eem, de andere kwam in het land achter het paleis Soestdyk terecht. Aanvankelyk verkeerde men in de veronderstelling, dat de toestellen met twee vliegers bemand waren, omdat van een der toestellen twee para chutes neerdaalden. Aan een der valschermen zweefde de piloot naar be neden en aan de tweede de uitgeschoten stuurstoel. Van de andere machine daalde de piloot aan zyn parachute naar de begane grond; zyn stuurstoel viel loodrecht naar beneden. Donderdagmiddag hing Jan de Nijs aan een parachute honderden meters bóven Spakenburg en om hem heen vielen stukken van de Gloster Meteor, die hij als sergeant-vlieger voor het laatst door het luchtruim had ge dreven. Er was bij het formatie-vliegen een ongeluk gebeurd. Twee toestellen raakten elkaar met de staarten en enkele seconden later zweefden de jonge vliegers aan hun parachute om- OPBELLEN NAAR VLISSINGEN In Spakenburg een ren naar het te lefoonkantoor. Jan de Nijs waar schuwde even via een Vlissingse ken nis zijn vader en moeder in Vlissingen. „He bel zelf maar even op, om te zeggen, dat alles in orde is". Twee en twintig jaar oud is Jan de Nys. Hij werd geboren in Hellevoet- sluis, hij bezocht de H.B.S. in Schie dam en daarna werkte hij in een der laboratoria van de Philipsfabrieken te Eindhoven. Toen werd hy opgeroe pen als milicien en hij zei tot zijn ouders: „Ik wil bij dé luchtmacht". MAN VAN DE SLEEPVAART Ze schudden even het hoofd, maar vader J. H. de Nijs kon moeilijk wei geren, want was hij zelf niet jaren lang op de Nederlandse zeeslepers als marconist bij de stoutste waagstukjes van deze „Holland's Glorie"-mannen geweest? Hoe zou een oud-zeeman z'n zoon van iets kunnen afhouden, omdat er enig risico aan vastzit? Thans is de heer ue Nijs verbonden aan de radio-afdeling van de Rijks luchtvaartdienst en geplaatst op het voormalige vliegveld Souburg. Hij is een enthousiast luchtvaartman ge worden, ook al denkt hij nog wel eens met verlangen terug aan de jaren toen hij met een sleepboot te Vlissin gen „op station" lag en bij het eerste sein het zeegat uitging, ondanks storm en dreigend gevaar. OP EEN FEESTJE Donderdagavond troffen we de ouders De Nijs op een verjaarsfeestje bij vrienden. Ze waren gelukkig, dat hun zoon er zo goed afgekomen was. De heer De Nijs vertelde ons, dat de opleiding van de jonge vliegers perfect was' en dat ze een heel goed vlieggevoel moeten hebben om op de straaljagers te komen. Hij had veel vertrouwen in zijn zoon. Mevr. De Nijs vond het maar nau welijks goed, dat er over haar zoon iets in de krant kwam. Hij zou het niet willen meende ze. Maar ze glim lachte vol trots en ze roerde even het probleem van begrafenissen aan, waarbij ze met een zucht van verlich ting opmerkte, dat sommige jonge vliegers niet op militaire begrafenis sen gesteld zijn. Als echtgenote van een vroegere „zeesleper" heeft ze al eerder span nende uren meegemaakt en een grote zelfbeheersing gekregen! In September a.s. is de diensttijd van haar zoon om. Wat hij dan wil doen moet hy zelf weten. „Tenslotte", zo merkten vader en moeder De Nijs op, „moet zo'n jongen zelf weten wat hij doet". Dat wist hij gelukkig ook, toen hij tijdig uit de Gloster Meteor boven Spakenburg sprong! se schip „Kanopus" uit Eergen 22 mijl ten Oosten van Dover de Ne derlandse coaster „Jacoba Catharina" uit Amsterdam aangevaren. De scha de aan het Nederlandse schip beperk te zich tot averij aan boeg en brug aan bakboordzijde. Persoonlijke onge vallen deden zich niet voor, en het schip kon' de reis normaal voortzet ten. Na de aanvaring heeft het Noor se schip wel gestopt, maar het heeft niet gevraagd of assistentie gewenst was. KAPITEIN VERDWENEN. Het Duitse s.s. „Falkenberg" sein de Donderdagochtend, dat langs de Nederlandse kust ter hoogte van Katwijk de kapitein is verdwenen. Van IJmuiden voer een reddingsboot uit om naar de vermiste kapitein te zoeken en met hetzelfde doel steeg van het vliegveld Valkenburg een vliegtuig op. De reddingsboot, zowel als het vliegtuig zijn echter op hun basis teruggekeerd zonder een spoor van de zeeman te hebben ontdekt, waarna het zoeken werd opgegeven. De „Falkenberg" heeft de reis naar Rotterdam voortgezet. De oorzaak van het verdwijnen van de kapitein is onbekend, maar bekend is, dat hij de laatste tijd aan zwaarmoedigheid leed. De Stellendam 16 heeft Donder dagavond een lijk uit zee gevist, waarvan vermoed wordt dat het dat van de verdwenen Duitse kapitein is. Het m.s. „Slamat" van de Rotter damse Lloyd heeft in de Rode Zee de 32 opvarenden aan boord genomen van het Griekse schip „Despina", waarop brand was uitgebroken. De Griek schijnt geheel verloren gegaan te zijn. A.V.R.O.-bestuur was verrast door ontslagaanvrage Ondanks reactie van cle heer Vogt, gaat actie-comité verder Het A.V.R.O.-bestuur heeft tijdens een persconferentie in Hilversum een uiteenzetting gegeven van de ontwik keling en de toespitsing van het con flict met de heer W. Vogt. De diepe ondergrond hiervan zo op organisa torisch terrein hebben gelegen en het vertrouwen van het bestuur was reeds geruime tijd geschokt door „be leidsfouten". die zouden zijn gemaakt. Men dacht echter, dat de vrede ge tekend was toen de heer Vogt zijn medewerking had toegezegd aan een reorganisatie, waartoe in Februari jl. was besloten. Geheel onverwacht kwam dan ook, direct na zijn terugkeer uit Amerika de ontslagaanvrage van de heer Vogt. Het bestuur heeft ontegenzeggelijk grote waardering voor diens arbeid voor de A.V.R.O. en het verheugt zich er over, dat deze zich heeft gedistan- cieerd van protestacties. ACTIECOMITé GAAT DOOR. Het actie-comité heeft intussen me degedeeld, dat het zijn werk wenst voort te zetten, echter zonder de be langen van de A.V.R.O. te schaden. Het dringt er bij de leden dan ook op aan niet voor het lidmaatschap te be danken. Wel wijst het er op, dat het onjuist is, dat de mening van meer dan 200.000 leden op de vergadering in Maastricht werd vertolkt door 40 a 60 aanwezigen. Belgische oppositie verliet de Kamer Aanneming van wetsontwerp werd onmogelijk gemaakl Donderdag heef de oppositie van de Belgische nationale vergadering de zaal verlaten en het zo onmogelijk ge maakt, dat een wetsontwerp aange nomen zou worden. De C.V.P, had namelijk voorgesteld, dat wegens col laboratie opgelegde boeten in be paalde gevallen terugbetaald zouden worden. De socialisten en andere op positieleden verzochten hierop dit voorstel met voorrang te behandelen. Bij een stemming werd dit verzoek echter verworpen, waarna de 104 op positieleden de zaal verlieten. De ver gadering werd verdaagd. Veto inzake versperringen in West-Berlijn De Westelijke commandanten van Berlijn hebben hun veto uitgesproken over het besluit van de West-Berlijn- se Senaat om aan de West-Berlijnse zijde versperringen aan te brengen op de toegangswegen naar de Russische zóne. VERWACHTi IETS WARMER. Droog weer met enkele overdrij vende wolkenvelden. Zwakke tot ma tige Westelijke tot Zuid-Westelijke wind. Iet3 warmer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1