\WJ Seizoen- opruiming NIEUWS UIT ZEELAND <sha<a haar Uw smaak Van den Bruele's ZEEUWSCH-VLAANDEREN WOL- EN KOUSENHUIS A. van den Bruele PARIJZENAAR DECAUX OP ZIJN EENTJE NAAR PERPIGNAN Wissel Zeeuws-Vlaanderen VRIJDAG 11 JULI 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT B.&S. vergaderde in Middelburgs stadhuis Probleem van de na-schade wederom ter sprake De Vereniging van burgemeesters en secretarissen op Walcheren verga derde Donderdagmiddag onder voor zitterschap van burgemeester J. L. Dregmans in de raadzaal van het Mid delburgs stadhuis. Het adres, dat de vereniging enige jaren geleden aan de minister van We deropbouw en Volkshuisvesting heeft gezonden betreffende de zogenaamde na-schade (schade, ontstaan door de nawerking van het zout) werd in be spreking gebracht en waar deze na- schade steeds grotere omvang aan neemt en het aantal klachten hierover vermeerdert, werd besloten, nogmaals de aandacht van de minister op dit probleem te vestigen. Bovendien zal een deputatie van de vereniging hier over een bespreking hebben met de secretaris-generaal van Wederopbouw en Volkshuisvesting. Ook besloot de vergadering dit na jaar een excursie naar Zeeuwsch- Vlaanderen te maken. Na de bijeen komst werd de nieuwe aanbouw van het stadhuis te Middelburg bezich tigd. Baby opende vierduizendste spaarrekening in THolen In Tholen werd de vierduizendste spaarrekening ingeschreven bij Nutsspaarbank. De rekening werd feopend voor een zes weken oude ba- y. Naast de gebruikelijke uitreiking van een baby-boekje met een inleg van een gulden, kon deze jeugdige spaarder (ster) f 25.op zijn (haar) rekening boeken als extra premie. In November 1947 werd bij de Nuts spaarbank te Tholen de drieduizend- ste spaarrekening ingeschreven. BELAARDCONCERT TE VEERE. Voor het 5e zomeravondconcert op het Raadhuis-carillon, dat Zaterdag van 8 tot 9 uur te Veere zal worden gegeven, heeft de stadsbeiaardier Jan Kwist het volgende programma sa mengesteld: 1. Preludium, Heller; 2. Simple Confession, Thomé; 3a. De Leliën; 3b. Twee Vierlui; 3c. 't Boe rinnetje van Voorheen; 4. Inter mezzo uit „Cavalleria Rusticana", Mascagni; 5. Rondo over „Het Pater tje langs de kant", Bonset; 6. a. Liebster Herr Jesu, J. S. Bach; b. Jesus Unser Trost Und Leben; c. Auf, Auf, Mein Herz Mit Freuden; 7. So natine, opus 36 no. 3, Clementi; 8. a. Van 't Kosterken, b. De Bietebauw, c. Het Liedje van de Beiaardier; 9. Gavotte, De Fesch. De veulenkeuringen van „Rust Roest". „Rust Roest", de vereniging van paar denfokkers in West Zeeuwsch-Viaana'eren, hield veulenkeuringen in IJzendijke en in Oostburg, waarvoor vooral in deze laatste plaats grote belangstelling be stond. Onderstaande dieren werden als volgt gewaardeerd: Hengstveulens, geboren na 20 April 1952: 1. Caspar van 't Balhof. eig. W. A. v. d. Slikke, IJzendijke; 2. Veulen van Wed. F. C. Dieleman, Waterlandkerkje; 3. Xeres d'Amice, eig. A. J. E. Temmer man, Hoofdplaat: 4. Carlo van Klaas, eig. J. W. v. d. Slikke, Biervliet; 5. Veulen van Jac .a'en Hamer, IJzendijke. Hengstveulens, geboren vóór 21 April 1952: 1. Carlos van Sasput, eig. G. E. de Badts, Schoondijke: 2. Klaas van Molen wijk, eig. A. J. Catseman, Biervliet en A. J. Salomé, Groede; 3. Thomas van David, eig. Em. Thomaes, Hoofdplaat; 4. Veulen van Iz. J. Nortier, Oostburg; 5. Peter van Moustic, eig. Gebr. A. en J. Haverbeke, Biervliet; 6. Veulen van J. B. Becu, Groetje; 7. Nervier v. d. Jozina- hoeve, eig. Cam. v. d. Hauwe, IJzen dijke; 8. Baron, eig. CL v. d. Hauwe, IJzendijke. Merrieveulens, geboren na 20 April 1952: 1. Hermine v. d. Helena, eig. P. L. Mangnus, Biervliet; 2. Grietje van de Jo- zinahoeve, eig. Cam. v. d. Hauwe, IJzen dijke; 3. Veulen van E. J. de Milliano, IJzendijke; 4. Veulen van Ph. Haverbeke, IJzendijke; 5. Frida v. d. Roskam, eig. Eug. .van Damme, IJzendijke; 6. Beatrix, eig. A. J. Catseman, Biervliet; 7. Vita, eig. P. L. de Meijer, Biervliet; 8. Fanny v. d. Nolle, eig. A. Salomé, IJzendijke; 9. Mirza van Angelinapolder, eig. A. P. de Dobbelaere, Biervliet; 10. Janita van David, eig. Gebr. Thomaes, Hoofdplaat; 11. AVina v. d. Roskam, eig. Eug. van Damme, IJzendijke; 12. Hermine van Rodenhoek, eig. J. Scheele, IJzendijke; 13. Helma van 't Kerkje, eig. J. L. de Putter, Waterlandkerkje. Merrieveulens, geboren vóór 21 April 1952: 1. Sabine, eig. Stallen de Dobbelae re, IJzendijke; 2. Fiorina v. d. Houttui nen, eig. Gebr. Koster, IJzendijke; 3. Cla ra van David', eig. A. C. C. Thomaes, Hoofdplaat; 4. Beatrix van Klaas, eig. Joch. Dieleman, Biervliet: 5. Jeanine, eig. P. J. Maenhout, IJzendijke; 6. Jenny van Elza, eig. A. J. Catseman, Biervliet; 7. Lisette van 't Goedleven, eig. M. Cruson, IJzendijke; 8. Nerva van Brillant, eig. Jac. den Hamer, Biervliet: 9. Ivonne, eig. R. Gielleit, Biervliet; 10. Mia, eig. CL v. d. Hauwe, IJzendijke: 11. Veulen van Ph. Haverbeke, IJzendijke; 12. Annie, eig. Hil. Maas, Biervliet; 13. Aria v. d. Jozinahoeve, eig. Cam. v. d. Hauwe, IJzendijke; 14. Veulen van E. J. de Mil liano, IJzendijke; 15. Veulen van A. J. Catseman, Biervliet. Te Oostburg werden de veulens als volgt gewaardeerd: Hengstveulens, geboren na 20 April 1952: 1. Tonny van Dierkensteen, eig. Gebr. de Milliano, Waterlandkerkje; 2. Nico van Groede, eig. C. Cijsouw, Groede; 3. Marnix, eig. G. Bonte, Sint Kruis; 4. Theo van Dierkensteen,, eig. Gebr. de Milliano, Waterlandkerkje; 5. Wilfried v. Blokshoeve, eig. G. Dusarduijn, Groede; 6. Monna's Nico, eig. A. J. Salomé, Groe de; 7. Karei, eig. J. J. Moggré, Schoon- dijke; 8. Paul v. d. Gootsvliet, eig. J. A. Maas, Sint Kruis; 9. Aron van Retran- chement, eig. C. J. Almekinders, Retran- chement. Hengstveulens, geboren vóór 21 April 1952: 1. Udo van Sint Kruis, eig. P. E. de Backere, Sint Kruis; 2, Veulen van L. J. M. Blondeel, Aardenburg; 3. Urbain van Moustic, eig. Gebr. A. en A. Bonte, Sint Kruis; 4. Azur v. d. Belt, eig. R. J. de Milliano, Oostburg; 5. Benno van Sint Kruis, eig. F. P. d'e Sutter, Sint Kruis; 6. Peter van Veerhoek, eig. Eug. de Badts, Oostburg; 7. Jaap van Akkerput, eig. J. P. Dees, Zuidzande, Merrieveulens, geboren na 20 April 1952: 1. Olga van Veerhoek, eig. Eug. de Badts, Oostburg; 2. Stella, eig. J. van Overloop, Aardenburg; 3. Mona, eig. A. M. Dhont, Sint Kruis; 4. Frida van de Blauwe Hoeve, eig. C. van Hoeve, Groe de; 5. Nicoline van Zuidzande, eig. I. Luteijn, Zuidzande; 6. Sonja van Schoon dijke, eig. A. J. Verhage, Schoondijke; 7. Mina v. d. Oude Haven, eig. H. Brak man. Oostburg: 8. Veulen van L. J. M. Blond'eel, Aardenburg; 9. Elfrie, eig. J. Risseeuw, Schoondijke;' 10. Olga van Lady, eig. A. Deij, Aardenburg; H. Lady, eig. Ph. Verheije, Sint Kruis; 12. Helma v. d. Heerenweg, eig. A. J. den Hamer, Aar denburg; 13. Ingrid v. d. Belt, eig. R. J. de Milliano, Oostburg; 14. Erica v. d. „Liter", eig. O. F. Plasschaert, Oostburg; 15. Elvira v. d. Ratte, eig. C. A. Mabe- soone, Aardenburg; 16. Xenia van Oost burg, eig. A. P. Risseeuw, Oostburg; 17. Flora, eig. C. C. Cijsouw, Groede; 18. Mi na, eig. Kinderen Iz. de Hullu, Cadzanö'. Merrieveulens, geboren vóór 21 April 1952: 1. Clara, eig. A. M. Dhont, Sint Kruis; 2. Liza van Zuidzande, eig. P. Luteijn, Zuidzande; 3. Ria van Moustic. eig. A. de Hullu, Schoondijke; 4. Meta, eig. A. P. Beun, Sint Kruis; 5. Tilly van Dierkensteen, eig. Gebr. dc Milliano, Wa terlandkerkje; 6. Udine van Sint Kruis, eig. P. E. de Backere, Sint Kruis; 7. Si- mone van Mirza, eig. J. van Hal, Eede; 8. Astrid van Draaibrug, èig. A. J. Buijs- se, Aardenburg; 9. Eva v. d. Ratte, eig, C. A. Mabesoone, Aard'enburg; 10. Moni que van de „Liter", eig. O. F. Plasschaert, Oostburg: 11. Cora van Vogelenzang, eig. J. de Bliek, Groede; 12. Bertha van de Gootsvliet, eig. J. A. Maas. Sint Kruis; 13. Bea van Moustic, eig. P. Beun, Sint Kruis; 14. Astrid van de Zwaan, eig. Rob. Buijck, Eede. Naar de resultaten welke hun afstam-' melingen behaalden werden de hengsten als volgt bekroond: 1. David van Louisa, K 2345, eig. A. J. E. Temmerman, Hoofd plaat; 1. Moustic van Urbain, eig. C. N. d Hamer, Schoondijke en G. van HaL Sint Kruis: 2. Nico van 't Zwartewater, K 2343, eig. Marcel D' hoore. Sluis, R. J. de Milliano, Oostburg en J. C. J. v. d. Velde. Kamperland; 2. Klaas van Wie- ringermeer, K 2259, eig. A. J. Catseman, Biervliet; 3. Brillant van Nico. K 2282, eig. A. J. v. d. Meulen, IJzendijke; 3. Jaap van 't Paviljoen, K 2342, eig. G. F. Modde, Oostburg. Breskens AANBESTEDING. Door het architectenbureau J. C. P. Loonen te Breskens, is op 7 Juli aan besteed het bouwen van een woonhuis aan de Dorpsstraat te Breskens, voor rekening van mevr. M. Verschelling Willems te Breskens. Het werk is gegund aan de volgende aannemers: Fa. gebr. Vergouwe, J. v. Rosevelt, fa. Schippers en Nauta, allen te Breskens en J. Duininck te Groede. Cadzand SAMENKOMST JONG HERV. Onder voorzitterschap van wika M. van Vliet werd in het verenigingsge bouw ,,'t Zwin" te Cadzand een ver gadering gehouden van de vereniging „Jong Hervormden", waar ook leden van zusterverenigingen uit de ge meente Retranchement, Zuidzande en Sluis aanwezig waren. Ds. J. Groenveld hield een lezing over het onderwerp „Rome en Wij", waarop een geanimeerde discussie volgde. Na de pauze volgde zang en spel. WIELERCLUB. De onlangs opgerichte wielerclub te Cadzand heeft zich de naam „De Wielingen" gekozen. Om de nodige middelen bijeen te brengen voor de begin September te houden wieler koers voor beginnelingen zal een collecte worden georganiseerd. JEUGDVERENIGINGEN OP HEDENESSE. Onder leiding van de heer W. Roo- kus hebben een veertigtal leden van de C.J.M.V. en de F.C.J.V. te Bres kens enkele dagen in het jeugdcen trum „Hedenesse" bij Cadzand door gebracht. Er werden verschillende uitstapjes gemaakt naar het ,,Zwin" en omgeving. IJzendijke WEDVLUCHT „STEEDS SNELLER". De postduivenhoudersvereniging „Steeds Sneller" te IJzendijke nam rnet een aan tal oud'e en jonge duiven deel aan een wedvlucht vanuit Breteuil. Onderstaande eigenaren behaalden de volgende prijzen met oude duiven: V. Claeijs 1; C. de Put- ter 2, 4 en 10; A. Pijcke 5 en 6; H. Steen- aert 7; P. v. d. Broecke 8; Iz. Ocké 9; A. van de Plasse 10 en 11. Met de jonge duiven werden de prij zen als volgt behaald: P. Hamelljnck 1; C. de Putter 2, 3 en 9; A. d'e Smet 4; F. Aerssens 5; J. Boeije 6; W. v. d. Slikke 7; A. Mussche 8; A. v. d. Plasse 10. Schoondijke WEDVLUCHT „VRIJE VLUCHT». De postduivenhoudersvereniging „Vrije Vlucht" uit Sasput (Schoondijke) hield een wedvlucht vanuit Breteuil. Hoogste snelheid Jonge duiven 1001 meter per mi nuut. De prijzen werden als volgt ver deeld: J. Steijaert 1; Gebr. Calon 2; W. Eckebus 3; I. Poorter 4; P. Seijnesaal 5; I. Boeyc 6- Gebr. Huijgh 7; Poorter UI 8; H. de Bliek 9; P. Geirnaert 10. Oude duiven hoogste snelheid 1093 me ter per minuut. Uitslag: G. de Wever 1; Poorter IH 2; C. de Jonge 3; Th. de Smit 4 en 8; Gebr. Calon 5; P. Dobbelaar 6 en 10; J. Steijaert 7; Poorter I 9. Hoek VERKEERSDIPLOMA'S UITGEREIKT. Woensdagmiddag reikte burgemees ter A. F. Hanssens van Hoek in te genwoordigheid van de rijkspolitie en het hoofd der Openbare Lagere School, de heer P. A. Ocké, de ver- lceersdiploma's en speldjes uit aan de leerlingen der hoogste klas van deze school. De burgemeester sprak de leerlingen toe en hoopte, dat zij het geleerde in practijk zouden brengen. Van de 17 leerlingen slaagden er 16, waarvan 6 met lof. Consecratie R.K. Kerk te Hansweert Door de bisschop van Haarlem Woensdagavond omstreeks zeven uur arriveerde aan het station te Kruiningen de bisschop van het bis dom Haarlem, mgr. J. P. Huibers. Hij werd verwelkomd door pastoor H. P. J. Figelet uit Hansweert. By aankomst in het dorp werd de bis schop, die de volgende dag de R.K. kerk te Hansweert zou consecreren, verwelkomd door een groot aantal belangstellenden, terwijl een erehaag voor hem was gevormd door padvin ders (gidsen) en bruidjes. Na een welkomstwoord trok de bisschop zich terug in de pastorie. Donderdagmorgen om negen uur verscheen de plechtige stoet voor de consecratie voor de deur van het kerkgebouw. Voorafgegaan door mis dienaars en geestelijken, volgde de baar met de reliquieën voor net al taar. Daarachter kwam de bisschop en vervolgens een aantal geestelij ken. In dichte rijen stonden de parochi anen opgesteld om het hoogtepunt van de plechtigheid gade te slaan, namelijk het openen van de kerkdeur. Na rond de kerk te zijn getrokken, opende mgr. Huibers de deur. Hier bij waren o.a. ook aanwezig burge meester M. Vogelaar en de beide wet houders. Na zegening en zalving van altaar, en kerkmuren droeg de bisschop een pontificale hoogmis op. Om half twaalf was de plechtigheid ten einde. KOOPMAN LEENDE GELD IN TERNEUZEN. De politie te Terneuzen heeft aan gehouden de aardappelen- en uien- koopman L. T. uit 's Gravenpolder, die in een hotel verblijf hield en onder verschillende voorwendsels geldsbedra gen leende. Bovendien had hij een in Terneuzen gehuurde fiets in onderpand gegeven aan niemand, die nog geld van hem te vorderen had. Na proces-ver baal is de man weer op vrije voeten gesteld. 0 -bed is ook voor U ideaal! Lekker warm en volkomen geruisloze vering. H.M. de Koningin naar Orange Wanneer de kabinetsformatie vóór 29 Juli a.s. haar beslag heeft gekregen zal H. M. de Koningin op die dag de gast zijn van het gemeentebestuur van het Franse plaatsje Orange. Het ligt in de bedoeling, dat de Koningin in dat geval om half vijf des middags per trein in Orange zal aankomen. H. M. zal op het stadhuis worden ont vangen door de gemeenteraad en wor den toegesproken door de burgemees ter. De Koningin zal daarna een kort dankwoord spreken. Na de overblijf selen van het kasteel van Orange te hebben bezocht zal de Koningin een receptie houden voor ongeveer 200 gasten. Omstreeks zes uur zal H. M. aankomen op het Nederlandse consu laat. Des avonds wordt ter ere van H. M. een diner gegeven in „La salie du conseil municipal" van het stadhuis van Orange en om negen uur begint dan in het „Theatre Antique", de op voering van Vondels „Joseph in Do- than". De regie wordt gevoerd door Johan de Meester. betekent: Een goed stuk goed tegen een bijzonder lage prijs SEIZOEN ARTIKELEN, zoals: JUMPERS, BADPAKKEN, HANDSCHOENEN, ENZ. kunt U nu heel voordelig kopen. Verder vindt U op onze koopjestaf el ECHTE KOOPJES. Op alle overige artikelen 10 korting TERNEUZEN. TELEFOON 2546. Terneuzen AANRIJDING Op de Axelsebrug te Terneuzen werd Donderdag het rijwiel van de wielrijder L. M. K. uit Axel door een vrachtauto aangereden en ernstig be schadigd. Tot nu toe is de bestuurder van de vrachtauto onbekend. De poli tie stelt een onderzoek in. TOELATINGSEXAMEN LYCEUM Na gehouden examen zijn toege laten tot de eerste klasse van het ly ceum te Terneuzen: W. B. de Clercq, Sas van Gent; C. de Feijter, Axel; J. Geensen, Axel; M. M. van Leemput, Sas van Gent; I. de Smet, Axel en M. Vinke, Axel. Axel GESLAAGD Voor de Jury Musicale de Belgique te Gent slaagde de heer L. Koster uit Axel voor het piano-examen 2e jaar, met het maximum aantal punten en hoge onderscheiding. 55-JARIGE BRUILOFT In de buurtschap Schapenwoud te Axel heerste Donderdag een feestelij ke stemming. Het echtpaar L. van Catenhove-van Langevelde herdacht zijn 55-jarige echtvereniging, onder grote belangstelling. Er waren tal van bloemen en geschenken voor het jubilerende echtpaar. Sluiskil JAARVERGADERING ONDERLINGE PAARDENVERZEKERING. De Onderlinge Paardenverzekering te Sluiskil hield de jaarvergadering in Hotel de Kroon onder voorzitter schap van de heer J. Haak. Na het voorlezen der jaarverslagen werd het aftredende bestuur bij acclamatie herkozen. Na afloop van de vergade ring werd het gebruikelijke feest maal genuttigd. KERMIS DUURT DRIE DAGEN. De kermis te Stroodorpe in de ge meente Sluiskil zal Zaterdag 12 Juli a.s. worden geopend. In tegenstelling met voorgaande jaren zal de kermis thans drie dagen duren. Biervliet REISJE OUDEN VAN DAGEN. De ouden van dagen van Biervliet en omgeving zullen a.s. Vrijdag hun jaarlijkse rondrit maken. Deze maal gaat de reis naar Antwerpen en Oos telijk Zeeuwsch-Vlaanderen. Al heel wat oudjes verheugen zich op dit jaar lijks terugkerend festijn. WIJZER VAN KERKKLOK BEGAF HET. Tijdens de jongste onweervlagen, die gepaard gingen met heftige wind, bleek, dat de wijzer van de kerkklok der Ned. Herv. Kerk te Biervliet het begeven had. WIELERWEDSTRIJD. Tijdens een der kermisdagen, die van 25 tot 27 Juli a.s. te Biervliet ge houden wordt, organiseert het wieier- comité een wedstrijd voor nieuwe lingen. Zuidzande WEDVLUCHT „DE LUCHTBODE". De postduivenhoudersvereniging „De Luchtbode" te Zuidzande nam j.L Zon dag met oude en jonge duiven deel aan een vlucht vanuit Breteuil. Afstand 205 km. Snelste jonge duif 1058 meter per minuut. Snelste oude duif 1110 meter per minuut De eerste 10 aankomende duiven waren van de volgende eigenaars: Iz. van der Ljjcke, S. Boeije, L. Pladdet, J. Du bois, A. Wage, J. de Lijser, A. Wage, Jac. Kools, S. Boeije en J. Dubois. Bij de oude duiven was deze volgorde: J. Duininck, C. Verplanke 2 maal, J. Du bois, M. Geluk, J. Duininck 2 maal, C. Verplanke, P. Bokelaar en J. Duininck. GEHOLPEN DOOR STRAFFE MISTRAL Faanhof versloeg de Spanjaard Perez in de sprint en plaatste zich als vierde Het verloop van de vtfftlende etappe van do Tour van Brignon naar Pcrpignan (255 Jan) kan in enkele woorden verteld worden: Decaux van de Paryse ploeg ging te Avignon onmiddellijk na het startsignaal aan de haal, kreeg spoedig gezelschap van de Italiaan Corrieri, enhet peloton zag hen pas terug na de aankomst te Perpignan, zo iets aLs 7>/j »ur later. Corrieri was eerst als waarnemer meegegaan en beperkte er zich toe het wiel van Decaux te houden. Maar toen de voorsprong meer dan drie mi nuten bedroeg kreeg hy een seintje van zyn ploegleider Binda, die inzag dat hy de Franse nationale ploeg een hak kon zetten, en van dat moment af verrichtte Corrieri zUn deel in het werk naar behoren. Geholpen door een straffe mistral stoven beide mannen voort over de vlakke wegen, elkaar regelmatig af lossend en broederlijk rantsoenen en dranken delend. De verstandhouding was zo goed dat Decaux twee mam wachtte toen zijn metgezel af moest stappen om een band op te pompen. Decaux wilde echter de kameraad schap toch ook weer niet te ver drij ven en toen Corrieri ongeveer 26 kilo meter voor de finish andermaal last met een band kreeg, wat hem voor Perpignan nog een vierde keer zou overkomen, ging de Piccardiër alleen door, de verdiende zege tegemoet. Te Sête (121 km) bedroeg de voor sprong op het peloton bijna 20 minu ten. Hier kwamen de renners 17 mi nuten eerder aan dan zij volgens het nieuwe tijdschema verwacht werden. Intussen bleef men in het peloton de nu al vrij grote achterstand totaal negeren. De Belg De Hertog kreeg bandenpech maar kon zich na een jacht van 5 km weer by de groep voe gen. Aan de kop verslapten Decaux en Corrieri geen ogenblik en te Agde (144 km) was het verschil al "weer groter geworden, het bedroeg toen 25 minuten. Steeds behield de rit het zelfde aspect, twee zwoegende ren ners aan kop en ver daarachter het kalm fietsende peloton. Pas na de be voorrading te Narbonne (193 km), toen de achterstand tot meer dan een half uur was gestegen, besloot de Noordafrikaan Kebaiïi iets te onder nemen. Maar ditmaal kwam er een reactie van het peloton, dat, aange voerd door Coppi, de vluchteling dwong zijn poging te staken. Even voor Caoanes de Fitou, 26 kilometer voor de finish, kreeg Cor rieri bandenpech en met een vrijwel zekere zege in het vooruitzicht storm de Decaux alleen verder. Hij werd dan ook niet meer achterhaald door de Italiaan en reed na een prachtige duo-rit van 230 kilometer, gevolgd door een solo-ren 'van 26 kilometer, triomfantelijk als eerste over de eind streep. Corrieri volgde op ruim acht minuten. Derde werd Kebaili, die er na herhaald vergeefs pogen toch nog in geslaagd was uit het peloton weg te springen en 18% minuut na de winnaar arriveerde, en vierde Henk Faanhof, die in de eindspurt de Span jaard Perez klopte, Decaux achter lag. SEIZOEN OPRUIMING. Restanten damesschoenen tegen halve prijzen t Ook voor koopjes v Komt het Schuman-hof toch in Den Haag? Burgemeester en Wethouders van 's-Gravenliage hebben Donderdag in een spoedvergadering van de gemeen teraad de mededeling gedaan, dat de regering er naar streeft de zetel van de Europese gemeenschap voor kolen en staal (plan-Schuman) te doen ves tigen in Den Haag. Met uitzondering van de fractie der C.P.N., heeft de gemeenteraad van zijn instemming met dit streven doen blijken. Voor de huisvesting van de organen van genoemde gemeenschap is ondermeer gedacht aan het nieuwe stadhuis, waarvan tijdelijk beschik baar zouden moeten worden gesteld een gedeelte, thans bestemd voor ge meentelijke bureaux, alsmede het ge deelte waarin een rijksdienst zou worden gevestigd. Reeds eerder was bekend, dat de regering bij monde van minister Stik ker had voorgesteld Den Haag te kie zen tot zetel van het „Schuman-hof". Duitse douane-beambte schoot smokkelaar dood In de nacht van Woensdag op Don derdag is aan de Duits-Belgische grens by Walheim, ten Zuid-westen van Aken, een jeugdige smokkelaar door een Duitse douanebeambte doodgeschoten. De jongen had drie ki lo koffie bö zich. Gedurende de maand Juni liepen in het rayon van de Akense douane 716 smokkelaars tegen de lamp. Deze smokkelaars vervoerden o.m. 5000 kg. koffie en 52.000 cigaretten. DE KLASSEMENTEN De uitslag van de 15e etappe LvignonPerpignan (255 km) luidt: 1. Decaux (Parijs) 7.06.16 (bon. inb.). 2. Corrieri <ït.) 7.15.39 (bon. inb.). 3. Kebaili (N.-Afr.) 7.25.50. 4. Faanhof (Ned.) 7.31.47. 5. Perez (Sp.) 7.31.48. 6. Goedert (Lux.) 7.31.52. 7. Sabbadini (W.Z.W.Fr.) 7.31.55. 8. Ma- rinelli (Parijs) z.t. 9. Rolland (Fr.) z.t. 10. Paret (N.-A.) z.t. 14. Van Est (Ned.) z.t. 15/79 ex aequo o.a. Coppi (It.), Robic (Fr.), Bartali (It.), Lau- rédi (Fr.), Magni (It.) en de Neder landers Nolten, Wagtmans, Koks, Voortlng cn Dekkers. Van Breenen werd 80e in 7.38.57. Het alg. klassement na de 15e etappe luidt: 1. Coppi (It.) 98.51.17. 2. Ockers (B.) 09.16.44. 3. Bartali (It.) 99.17.33. 4. Close (B.) 99.17.39. 5. Dotto (Fr.) 99.18.54. 6. Magni (It.) 99.19.01. 7. Ruiz (Sp.) 99.19.39. 8. Robic (Fr.) 99.19.51. 9. Carrea (It.) 99.28.13. 10- Molineris (Z.O.Fr.) 99.31.45. 14. Ge- miniani (Fr.) 99.43.19. 18. Wagtmans (Ned.) 100.09.54. 19. Van Est (Ned.) 100.10.08. 20. Nolten (Ned.) 100.14.16. 22. Voorting (Ned.) 100.18.28. 28. Roks (Ned.) 100.37.41. Dekkers (Ned.) staat thans 69e met 101.50.09, Van Breenen (Ned.) 71e met 101.53.33 en Faanhof (Ned.) 77e met 102.22.08. Het ploegenklassement luidt: 1- Italië, 296.37.53. 2. Frankrijk, 296.46.06. 3. België. 297.31.07. 4. Span je, 298.46.42. 5. Nederland, 298.54.35. Tribune ingestort te Perpignan Tijdens de aankomst van de 15e étappe te Perpignan is een met toe schouwers overbelaste tribune inge stort. Ernstige verwondingen kwa men niet voor, doch wel liepen talrij ke personen lichte kwetsuren op. WIELRENNEN Wereldkampioen Harris won grote prijs van Amsterdam PRONK EERSTE BIJ DE STAYERS Wereldkampioen Harris heeft even als in 1950 de grote prijs van Amster dam voor sprinters gewonnen. Bijna had hij zijn eerste plaats met Arie van Vliet moeten delen, toen hy in zyn laatste rit tegen Bellenger voor de Marathon tribune door de Frans man werd verast. Met Derksen die derde werd had Harris niet veel moeite. By de ploegachtervolging voor ama teurs boekte de Olympische ploeg, waarin Jan Plantaz was vervangen door Hijzelendoorn, een gemakkelijke overwinning op een gemengde ploeg. De eerste rit van de stayers over 20 km. werd na drie spannende duels tus sen Schulte en Pronk door de Bosse- naar gewonnen. Pronk won de twee de rit en de Duitser Schorn de derde, maar toch eindigde Pronk als eerste in het totaalklassement. VOETBAL SPORTCLUB ENSCHEDE WINT VAN NEDERLANDSE ANTILLEN Het Olympisch elftal van de Neder landse Antillen heeft Woensdagavond op het Phenix-terrein te Enschede een 10 nederlaag geleden tegen Sportclub Enschede. UITSLAGEN ZOMER AVOND VOETBAi, De uitslagen van de in de afgelo pen week in de bedriifs- en zomer avondvoetbal gespeelde wedstryden luiden: t Rayon Middelburg: Heidemn.Focus 1-6; Boele e.v.E.-V.C. N.M. 7-1; PG.Z..VSV 0-4; P.Z.C.- 5.V.Z. 5-4; E.M.V.V.V-Olympia afg.; Pingelaars-Z.F.C. 6-2. Rayon VUssingen: S.B.L.V.-S.M.Z. 2-3; V.S.T. H-Coal '52; Bakkers II- S.G.V. uitg. Rayon O. Z. Vlaanderen: Van de Sande-P.T.T. 4-7; Scheepswerf-Cen. tra afg. Over naar Helsinki DE HITTEGOLF in Finland houdt met onverminderde kracht aan: Don derdagmorgen om 9 uur was het al even warm als Woensdagmiddag om 12 uur. HET KAARTENBUREAU van het Finse organisatiecomité maakte be kend, dat in totaal tot nu toe 343.112 toegangsbewijzen verkocht waren in het buitenland, waarvan meer den de helft in Zweden. Dit betekent niet, dat er ook precies zoveel buitenlan ders zullen komen, want vele Finnen, die in het eigen land niet aan kaart jes konden komen, hebben ze door bemiddeling van buitenlandse relaties bemachtigd. BLIJKENS E EN MEDEDELING van het Finse organisatiecomité zullen op de Olympische Spelen in totaal 1051 athleten aan de loop- en technische nummers deelnemen. Dit is de eerste maal in de geschiedenis van de Spe len, dat het cijfer 1000 is overschre den. Panama heeft wegens financiële moeilijkheden zijn inschrijving moeten intrekken. Er zullen dus 68 landen te Helsinki vertegenwoordigd zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 15