Uitstekende medische zorg voor babies en schooljeugd JIMMY BROWN ais diepzeeduiker I Op 't Matje I ALS HET HART SPREEKT.... Klanken uit de aeiher DINSDAG 8 JULI 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT HET TEGENWOORDIGE ISRAEL. Gratis hulp aan iedereen (Van een medewerker) ISRAëL, Juni Reeds eerder schreef ik over de tegenstellingen tussen oud en nieuw, die men telkens weer in Israël ontmoet. Nergens werd mij dat zo duidelyk als in Jeruzalem. Daar werd ik op een morgen rondgeleid ln één der ziekenhuizen van de stad. Rij die gelegenheid kwam ik ook door een behandelingskamer waarin acht tandartsen (gedeeltelijk vrouwelijke) bezig waren een aantal kinderen te behandelen, terwijl er op een bank een nog grotere groep zat te wachten. Dt.i was do scliooltandverzorging, die op elke school m het hele land geregeld wordt toegepast en waarbij niet al leen de controle, maar ook de behandeling volledig gratis is. Later ben ik ook in een consultatiebureau voor zuigelingen geweest. Ook deze zorg gaat verder dan bjj ons. De hulp wordt aan iedereen verleend, waarbij ieder naar eigen vermogen en goeddunken iets betaalt. De babies zijn tot en met hun der de jaar onder contröle, waarbij de zusters in gezinnen, waar dat nodig is, of waai' de moeder meer dan één keer haar bezoek aan het bureau heeft overgeslagen, ook de woningen bezoeken en daar onderwijs geven in moderne zuigelingsverzorging en soms zelfs huishouding. Vergeet niet, dat veel van die gezinnen tot voor kort ergens in Arabië of Irak nog op een vóór-middeleeuws civilisatie- peil geleefd hebben! Ook in het bureau, dat ik bezocht, zat in een apart kamertje rondom een verpleegster een aantal moe door: Ds. M. ENKER. ders, die in drie talen, Arabisch, Roemeens en Bulgaars door de ver pleegster onderwezen werden in de toebereiding van het voedsel voor hun babies. Toen ik langs een box liep zag ik daar een brume moeder haar zuigeling zeer deskundig in schone luiers spelden, waarbij mij verteld werd, dat dezë vrouw haar vorige kinderen nog in een soort slendang gedragen en dienovereen komstig verzorgd had SYNAGOGEN Op diezelfde avond maakte ik een rondgang door verschillende synago gen in het oudste gedeelte van het nieuwe Jeruzalem, de wijle van de honderd poorten Mea Shearim gehe ten. Het was op een Vrijdagavond en de godsdienstoefeningen van het be gin van de Sabbath werden er ge houden. Al bij zonsondergang waren de winkels gesloten en lag liet bus- en treinverkeer stil, In het hele land weidt de Sabbathsrust van Vrijdag na zonsondergang tot Zaterdagavond heel streng in acht genomen. Zelfs de meeste café's en alle bioscopen zijn dan gesloten, alleen de taxi's rijden nog. Eén van de eerste synagogen, die ik bezocht, was een Bokhaarse. Het eerste wat mij opviel, was. dat er Gregoriaanse lcerkmelodieën, zoals die in de R.K. kerk gebruikelijk zijn, gezongen werden. Alleen de woorden waren He breeuwse gebeden. Eeuwen geleden waren deze Joden uit Spanje naar Bokhara gevlucht. In Spanje waren zij onder de druk van de Inquisitie tot het Katholicisme overgegaan, maar in het geheim bleven zij hun oude joodse geloof trouw. In de on dergrondse Synagogen verrichtten zij hun gebeden en om niet aan de DUISTERNIS Het was allemaal begonnen met een kapotte fietslamp. Ik weet niet of er een draad was los getrild en ik draag er evenmin kennis van of misschien de roterende delen van de dynamo waren vastgelopen. Er was wat los of er zat wat vast en er was geen licht, dót staat in ieder geval vast. En alwaar het licht gedoofd is, aldaar heerst duisternis. Nu moet gezegd worden dat Huber- tus de G., die de slechte rol speelde in het drama, nog tal van lichtpun ten had ontdekt, maar dat kwam om dat zijn geest werd bestraald door de nobele glanzen van veel jenever. Hij had, zijn rijwiel besturend op de nachtstille straten, zelfs zóveel lich tende blijdschap voelen opborrelen (nu we toch over borrelen praten), dat hij een hupserig gezang had aan geheven. De agent, die als getuige optrad, kon het zich nog precies herinneren. „De verdachte zong luidkeels een slager van Dooris Déé, te weten Tie voor Toe, edelachtbare". Tea for two? schrok de rechter. Ik dacht eerder dat het jenever voor vier was geweest. Maar dat bestreed Hubertus. Hjj had wel 'n slokkie op daarover wou 'ie niet twisten „maar die agent zal toegeven dat ik verre van laveloos was". Meneer was lastig, zei de agent. En toen ik hem zijn naam en adres vroeg, zei hij: Je kén een pak op je sodemkrijgen, vuile SS-er! De rechter het dat heel zwaar we gen. Die agent deed zyn plicht, gelijk de gemeenschap van hem verwacht. Gelijk de gemeenschap niet verwacht, dat de burgerij dan de politiemannen vergelijkt met bandieten en straatro vers. Hubertus probeerde er een onge vaarlijke punt aan te draaien. Die agent had 'm wreed bij de polsen ge- - vat „en toen heb ik, in opwellende boosheid en razend van de pijn, net jes gevraagd of dat soms SS-manie- ren waren". U praat er omheen, zei de rechter. Erken uw fout als een man, dat is flinker. Dat vond de officier ook, maar om dat het strafblad van verdachte zo maagdelijk was als wijlen Jeanne vroeg hij honderd gulden boete. De rechter vonniste conform. Want wie het geld toch maar omzet in jenever kan het eigenlijk beter afdragen aan de opvolger van de heer Lieftinck. Men kan de politie niet straffeloos turken! spionnen van de Inquisitie op te val len bezigden zij daarbij de R.K. kerk- melodieen. Nu nog, na zoveel eeuwen werd de traditie in deze Jeruzalemse Synagoge gehandhaafd, hoewel er uiteraard helemaal geen aanleiding meer voor bestaat. VREUGDE EN LEED In een volgende synagoge werden de gebeden uitgejubeld als even zovele vreugdegezangen die soms bijna op ouderwetse danswijsjes leken. Dit was een syna goge van de Chassidin, een sekte, die m de 18e eeuw onder de Poolse jo den ontstaan is en vooral de vreug de der wetsvervulling en van het ge loof beleven wil. Slechts twee deu ren verder was een andere synagoge, waar in de wijzen, waarop de gebe den gezongen werden telkens iets klonk als noodkreten en jammer klachten. Deze synagoge was opge richt door Joden, die uit een stadie in Tsjecho-Slowakije, dicht bij de Hongaarse grens, afkomstig waren. In dit plaatsje waren byz'-nder vaak bloedige vervolgingen geweest en nu nog klonk het doorstane leed in de gebeden der nakomelingen. Ook andere joden bezochten deze gemeente, want vervolging en leed is een trek, die zo diep in de Joodse volksziel geworteld zit, dat het haar dikwijls een behoefte is, die ook in haar gebeden tot God uit de schreeu wen. VAN EEN PLAATJE Een straatje verder lag één der bedehuizen van Yemenietische Jo den die afkomstig waren uit de pro vincie Hadramout in Zuid-Arabië. Het viel mij op, dat zij hun gebeden in een bijzonder schokkend rhythme verrichtten. Onder hen zag ik bijzon der veel typen, die zo van een Zon dagschool-plaatje van de aartsvaders gestapt konden zijn. Hun voorouders plachtten handel te drijven op ka meelkaravanen. Wanneer zij dan Vrijdagavond op het begin van de Sabbath hun volgende pleisterplaats nog niet bereikt hadden, schreef de Joodse wet voor. dat zij toch al vast rijdende de Vrijdagavond-gebeden verrichten moesten. Zo vast zat het rhythme, waarin de kameelrijder ge schud wordt, dat r.ien het nu nog in deze Yemenietische synagoge kan waarnemen. Desondanks had het best kunnen zyn, dat ik. één van deze aartsvader-types in de volgende week in de stad op een motor-driewieler was tegengekomen. Zo liggen hier oud en nieuw vlak naast elkaar waarbij het nieuwe echter met een sneltreinvaart terrein wint. Het aamzien van dit land en zijn bewoners verandert in een ongeloof lijk temp" en ilc ben nu reeds be nieuwd, hoe ik het land zal terug vinden als ik er over enkele maan den weer kom. Een merkwaardig transport is thans op weg van Rotteruam naar de Finse haven Aabe, waar het Woensdag of Donderdag wordt verwacht. Het is een hier te lande geheel van aluminium vervaardigd pasagiers- scliip voor de Finse Meren. „De „Aulanke", zoals het schip heet naar de haven waar het zal thuis behoren, kan honderd passagiers vervoe ren. Het werd van aluminium vervaardigd om de geringe diepgang te be reiken, nodig voor de vaart op de Finse meren. Daar het niet op eigen kracht door te geringe, diepgang naar Finland kon varen, moest liet aan boord van een ander schip d aar naar toe worden vervoerd. Dit ge- schiedt thans met speciale toestemming van de Scheepvaart Inspectie met liet m.s. „Brouwersgracht", welke schip in de Suomi-üjn een gerelde dienst onderhoudt met Finland. Om de „Aulanko" aan boord van de „Brouwers gracht", waarvan het byna het gehele dek inneemt, te kunnen plaatsen, moesten de stutten voor de laadbomen van het m.s. „Brouwersgracht" worden afgebrand. Twee grote bokken hesen de Aulanko" Zaterdagmid dag im de Jobshaven te Rotterdam aan boord. 10. Jimmy Brown onderzocht het luikje in de deur van zijn gevangenis van onderen en van bo ven en kwam daarbij tot de slotsom, dat hij er niet veel aan zou hebben als hij kans zou zien het open te krijgen. Hoogstens kon hij er zijn arm door steken, maar zijn hand zou nooit zover kun nen reiken dat hfl bij het slot van de deur zou kunnen komen. Daarom liet hy het luikje verder maar met rust en begon een ander plannetje uit te broeden. „Als ik met deze schroevendraaier het ijzerbeslag van deze deur zou kunnen verwijde ren", dacht hij, „dan is het verder een koud kunst je het ding te forceren". Jimmy begon met zijn schroevendraaier aan het ijzerbeslag te peuteren en zag al heel spoedig dat hy het met wat moeite wel zou kunnen opruimen. Hy luisterde scherp of er niemand in de buurt was en begon toen een voor een de ijzeren banden van de deur te slopen. Hij wrikte ze eerst los en greep ze dan tussen duim en wijsvinger en rukte ze met één handbe weging van de deur. Mensen, die later dit vak- manswerk bewonderden, konden hun ogen nauwe lijks geloven. „Hoe hij 'm d&t gelapt heeft!" zei de gemeentelijke smid van Braamzijl, „is my to taal een raadsel." Jimmy zelf vond het de ge woonste zaak ter wereld. „Je moet een beetje kracht ln je vingers hebben," mompelde hjj, „dat is alles". Feuilleton 52 „Waarom niet?" vroeg hij verwon derd. „Ik zou denken, dat het antwoord voor de hand ligt". „Lieve hemel, maar je bent toch zo'n ex'g lieve meid". „Dank je voor het compliment", zei' Barbara glimlachend, „maar lk ben ook een erg arme". Ze zag, dat hij een kleur kreeg en ging voort: „Dat had ik misschien niet moeten zeggen. Ik wil niet beweren, dat je moeder je om geld wil laten trou wen, maar het spreekt vanzelf, dat ze je graag een goed huwelijk ziet doen. Dat wenst ze ook voor Joan een Heather". „Maar schat, ik zou juist een uit stekend huwelijk doen, want iedere man zou een prachtige vrouw aan je hebben. Dat moet een vrouw met ge zond verstand toch begrijpen". „In maatschappelijk opzicht bete ken ik niet veel. Ik ben b.v. nooit aan het hof voorgesteld". „O, wat dat betreft Heather en Joan zijn het evenmin De muziek begon weer. Bryan stond op en stak een hand uit. „Kom, laat ons gaan dansenen dit ge sprek niet voortzetten". „Laat ons weer beginnen bij waar we voor. .dat .gesprek gebleven wa ren", stelde Barbara met zachte stem voor.'„Het is beteren ver standiger". „Goed, als je dat liever wilt". Hij toonde zich heel inschikkelijk, ook toen ze korte tijd later zei. dat ze nu graag naar huis wilde. „Ik heb Joan gezegd, dat ze niet te laat moesten thuiskomen en vind, dat ik zelf nu ook op tijd moet zijn. Ze heeft Lucie nog niet eens gezien en door Renée Shanu ik moet hen toch aan elkaar voor. stellén". Bryan rekende af en liet een taxi komen. Op hun terugweg naar de flat zei hy opgewekt: „Je kunt je zelf gelukwensen, omdat je een beter mens van me hebt gemaakt. Anders zou ik me niet kunnen .begrijpen, waarom ik je zomaar de avond heb laten bekorten". „Ik begrijp het wél. Je deed het, omdat ik het graag wilde. En toch heb ik erg van deze avond genoten". „Wil je morgen met me lunchen? Als een soort beloning voor mijn zo voorbeeldig gedrag?" „Ik wil met je lunchen, omdat ik het prettig vind". „Prachtig. vVaar dan? Zullen we naar hetzelfde restaurant gaan of zou je een andere „tent" willen pro beren?". ,,'t Kan me heus niet schelen". „Morgenochtend bel ik je op dan kunnen we 't afspreken". „Goed en dat herinnert me aan ietshoe vond je m(jn telefoon nummer „Dat gaf je die dag in 't Claridge- Hótel aan moeder en ze schreef net op de lessenaar: „Barbara Newcom- be, Western 42153". Ik noteerde het ook. want ik wist, begrijp je, dat ik 't nodig zou hebben". Barbara glimlachte in het duister van de auto, „Je weet wel, hoe je iemand wat moet opfleuren", zei zc onwillekeurig. „O, ik zou 't nog veel beter kun nen". „Dat kan ik me voorstellen, maar ik neem het graag op jouw gezag aan By de deur van de flat nam hy af- WOENSDAG. HILVERSUM I. 402 M. 7.00 VARA 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00— 24.00 VARA. VARA: 7,00 Nieuws. 7.18 Gramofoon muziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gramofoonmuziek. 8.50 Voor de huis vrouw. 9.00 Gramofoonmuziek. (9.35—9 40 Waterstanden). VPRO: 10.00 Boekbespre. king. 10.05 Morgenwijding. VARA; 10.20 Amsterdamse Beurs 4 Juli 7 Juli Bank v. Ned. Gem. 4% 100% 100% Bank v. Ned. Gem. 0-5-10 pet. 103% 102% Nederland 1951 (3%) 95% 95% Nederland' 1948 (3%) 87% Nederland 1947 (3%) 3 89% 89% Nederland 1937 3 89% 89% Dollarlening 1947 3 94 94% Investeringscertificaten 3 90% 91 Nederland 1962-64 z.b, 3 91% 91% Nederland 1962-64 m.b. 3 91% 91% Nederland N.W.S. 2% 74% 74 Ned. Indië A 3 89% 98% Grootboek 1946 3 89% 89% Nat. Handelsbank 91% 92% Ned. Handel mij. 153% A.K.U. 137 139% Bergh's en Jurgens 242% 244 Calvé-Delft 113 113% Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens 140% 140 Unilever 166% 167% Ned. Kabelfabriek 194% Philips 149% 150 Wilton-Feijenoord 154% 158 Billiton 187 188% Kon. Petroleum Mij. 322% 324% Amsterdam Rubber 80% 79% Holland Amerika Lijn 157% 157 Rotterdamse Lloyd 119% 118 Ned. Scheepvaart Unie 119% 120% Stv. Mij. Nederland 137% 136 H.V.A. 99% 97% Deli-Batavia Mij. 92% 93% Deli Mij. 76% 76% Baltimore-Ohio 22% New York Central 20 %b 20% Pennsylvania 20%b 20% Bethlehem Steel 51% 51% General Motors 58% 58% Intern. Nickel 46% 47% Republic Steel 42% 42% U.S. Steel 40 39% 46% 45%e.d 22% 70% 24% 24% Anaconda Kennecott North American Cy. Midcontinental Shell Union Tide Water Missouri K.T. 8 De beurs heeft de nieuwe week met een vaste stemming ingezet, waarbU de handel zich wederom voornamelijk con centreerde in de olie- en scheepvaarthoek In navolging van de d'ollarnotering voor Kon. Olie die 85% bedroeg, werden ook op het Damrak nog twee punten aan de koers toegevoegd. Ruim 100 k.m. ten zuiden van Mexico City ln Motelos in de staat Me cico ligt de grote weekend attractie van de streek: VISTA HERMOS A >f in het Nederlands „Schoonzicht". Toen de Spanjaarden honderdvijftig ja ren geleden in Mexico kwamen was Vista Hermosa een grote suikerplar. lage, waar een aquaduct gebouwd werd om de droogte van het land te be •tryden. Fraai gelegen, onder de machtige bogen van dit aquaduct is thans eer. modern prachtig groot zwembassis verrezen en het gebouw van de planta ge Is tot hotel omgebouwd. Duizenden weekenders uit Mexico Jity en uit de verdere omgeving komen naar Vista Hermosa dat, behalve de moderne inrichting van het zwembassin, geheel de oude sfeer van de romantische omgeving van weleer bewaard heeft, hetgeen door de groots" bogen van het aquaduct op imposante wyze geaccentueerd word; Visto 'lermosa 's waarschytslyh het enige zwembad ter wereld, dat onde wie gewelven .*n natuurlijke hogen in zo fraaie omgeving gebouwd werd. i Voor de vrouw. 11.00 Gramofoonmuziek. 12 00 Orgelspel. 12.30 Land- en tuinbouw- mededebngen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Pianoduo. 12,55 Kalender. 13.00 Nieuws. 13.15 Gevarieerde muziek. 13.35 Gramofoonmuziek. 14.00 Gesproken por tret. 14,15 Groninger Orkest-Vereniging. 15.00 Kinderkoor. 15.20 Vierhandig piano spel. 15.30 Voor de zieken. 16.05 Voor de jeugd. 17.15 Dansmuziek. 17.40 Ronde van Frankrijk. 17.50 Regeringsuitzending: M. C. Capelle: „Dierenverhalen uit Toradja- land", 18.00 Nieuws. 18.15 VARA-varia. 18,20 Actualiteiten. 18.30 Lichte muziek. 19.00 Lezing. 19.20 Gramofoonmuziek. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Politiek commentaar. 20.15 Opera-muziek. 21,10 „Aetherforum". 21.50 Gramofoonmuziek. 22.15 „Tussen luiste raar en spreker", causerie. 22.30 Piano- voordracht. 23.00 Nieuws. 23.15 „George Gershwin", een micro-foto. 23.5024.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM D. 298 M. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 -Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.19 Gewijde muziek. 8.45 Gra mofoonmuziek. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Gramofoonmu ziek. 10.10 Gramofoonmuziek. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.35 Gramofoonmuziek. 12.00 Sopraan en pia no. 12.30 Land- en tuinbouwmededelin- gen. 12.33 Viool, cello en piano. 12.59 Klok gelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Protestants In terkerkelijk Thuisfront, 13.20 Mariniers- kapel. 14.00 Gramofoonmuziek, 14.45 Voor de meisjes. 15.00 Gramofoonmuziek. 15,40 Clavecimbelrecital. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Orgelspel. 17,50 Militair vraagge sprek. 18.00 Nieuws. 18.15 Viool en piano. 19.00 „Spectrum van het Chr. Organisatie- en Verenigingsleven". 19,15 Boekbespre king. 19.30 Gramofoonmuziek. 19.40 Radio krant. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.10 Gevarieerde muziek. 20.30 „De Leeuw Klauwt", hoorspeL 21.20 Gramo foonmuziek. 21.30 Gramofoonmuziek. 21.45 Kamerorkest en solist. 22.30 Internatio naal Evangelisch Commentaar. 22.40 Gra mofoonmuziek. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S.-berichten. 23.15 24.00 Gramofoonmuziek; 0 Zondagavond heeft staatspolitie een muiterij in de gevangenis van Jackson Michigan, Ver. Staten) moeten helpen ■nderdrukken, Eén gevangene werd ge- vond. scheid, maar kwam nog even terug, voor hij weer in de taxi stapte. „Wat ik onder 't eten heb gezegd, blyft van kracht hoor je. Vanavond heb je me een blauwtje laten lopen, maar als je er ooit anders over gaat den kenis 't in orde. O, ik begrijp wat je zeggen wiltje ker, dat je voet by stuk hoi - weet loudt. Maar voor 't géval dat..".... enfin, ik wacht af". Toen glimlachte hy, drukte snel haar beide handen, zei, dat hij 's morgens zou telefoneren en reea weg. Barbara liep langzaam naar de lift en drukte op de knop voor de derde verdieping Lucie was thuis maar Joan nog niet. Lucie, die Barbara hartelijk oegroette, was uit het thea. ter huiswaarts gerend, daar ze dacht, dat haar vriendin wachtte. In plaats daarvan had ze tot haar vreugde hel briefje gevonden, dat Barbara te di neren was gevraagd, maar gelukkig had deze 't niet laat gemaakt. „Ik ben zo benieuwd naar alles wat je me kunt vertellen. Vanmiddag was er geen tijd voor. Zeg nu eens, bevalt aie baan je heus?'r „Ja, werkelijk heel goed". Lucie trok een lelijk gezicht. „Ik wil niet graag zelfzuchtig schijnen, maar ik hoopte, dat je er genoeg van zou hebben, 't Zou zo prettig zijn ge weest, als je hier terugkwam". Het leek byna of de dagen van vroeger waren teruggekeerd dacht Barbara, terwijl ze daar zat te bab belen met Lucie gehuld in een „négligé", 't gezicht afwrijvend met Lucie's dure crème en meer luiste rend dan pratend. Lucie. steeds bij zonder woordenrijk, hield in hoofd zaak het gesprek gaande, 't Ging merendeels over haar baantje. Was 't niet prachtig, dat ze als plaatsver vangster van Muriel Graves was aan gewezen ,,'t Heet, dat haar hart niet in orde is, maar ik heb er nog nooit iets van bemerkt. Ze ziet er hopeloos gezond uit, Maar als ze nu tóch eens ziek werd! Barbara, dan wordt ik nog eens een ster. Een echte ster, met mijn naam in lichtletters Ja, 't leek wel of er geen oorlog was gevoerd: of zy, Barbara, nooit weg was geweest, die lange gevaar lijke jaren en in Londen was terug gekeerd om te ontdekken, dat ze er niet meer wilde wonen. Precies zo als nu had Lucie zitten praten in '39. Jammer genoeg wist Barbara heel goed, dat haar vriendin nooit een ster zou worden, omdat ze slechts een middelmatig talent bezat. Ze miste het „ick-weet-niet-wat", waardoor een koormeisje uit de rij van haar kameraadjes kon treden en haar voet op de ladder naar succes zetten. Aan de andere kant had Lucie zelfvertrou wen genoeg een niet te verwaarlo zen eigenschap. „Vertel nu eens van je baan, Bar bara", vroeg Lucie eindelijk, maar al heel gauw zaten ze weer midden in het theaternieuws. „Je gaat morgen ochtend toch met me mee naar dat feestje?" „Ja, natuurlijk ga ik mee". ,,'t Zal wel het gewone gedoe zijn. Een heleboel vry slechte drankjes en geen ruimte om je te bewegen. Toen kan het wel amusant worden. Tussen twee haakjes: het is Dulcie's verjaardag". „Lieve help, moet ik dan nog een cadeau kopen?" „Ik zou niet weten, waarom". Met een draaide Lucie zich op het stoeltje voor haar toilettafel om en vroeg, weer eens van de hak op de tak springend: „Heb je daar op Lawnside ook een man ontmoet?" Barbara schudde het hoofd. „Niet bepaald, of het moest de zoon des huizes zhn, met wie ik vanavond heb gedineerd". „Dat klinkt interessant", zei Lu cie gretig. „O, hy komt maar af en toe eens een weekeind thuis". „Hoe ziet hij er uit?" „Ik zou zo zeggen heel knap als een meisje daar gevoelig voor is". „Wat zeker zeggen wil. dat jrj 't niet bent!" „Och, kindlief, de dagen, dat lk gevoelig was zijn voorbij". „Ik begrijp niet waarom". „Misschien ben ik het wel nooit geweest". „O, Barbara, wat een onzin! Voor de oorlog had je altijd een man om je heen!" „Volgens de lasterpraatjes zeker". (Wordt vervolgd). ZON EN MAAN. Juli. Zon: op 4.31 Maan: op 22.22 onder 20.58 onder 06.47 HOOG WATER LAAG WATER 9 Juli U.+NAP U.+NAP U.—NAP IL—NAP Vlissingen 3.01 2.33 15.19 2.31 9.10 1.99 21.48 2.27 ferneuzen 3.32 2.52 15.52 2.48 9.4V 2.19 22.27 2.47 Hansweert 4.20 2.54 16.35 2.51 10.30 2.34 23.08 2.62 Zierikzee 4.42 1.71 17.02 1.62 9.52 1.46 22.29 1.72 Wemeldinge 4.53 1-98 17.17 1.89 10.18 1.72 22.49 2.01

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 7