PROVIHCIME ZEEUWSE COURAHT In de zaak"Menten is van een „doofpot" geen sprake P.Z.E.M. deed uitvinding opmerkelijke 06 BILT Kantlijn BLAUWE WIMPEL HET EERST NA 70 JAAR VOOR AMERIKA PLAATS VOOR EEN VROUW IN NEDERLANDSE REGERING? Vandaag 195e Jaargang-No. 159 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. BalUntlJn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct per week, f 5.45 p. kw., fr. p; p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 8 Juli 1952 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct. per mm, Minimum p. advertentie f 3.— Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertentie» (max. 8 regel») van 1—5 regel» t LIedere regel meer 20 cent. „Brieven of adrea Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 58—60, teL 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londense Kaal 29, teL 2077 e Goes L. Vorststr. 6 tel. 2475 (b.g.g Oostburg Flnlandstraat 2, telef. 16. Teraeuzen Brouwerljstr. 2; Zlerikzee -N Bogerdstr l so te). 26, ONBEWEZEN VERDACHTMAKINGEN Commissie uit Tweede Kamer constateert echter wèl fouten In de zaak-Menten, waarvan baar het dossier door de minister van jus titie vertroawelijk ter beschikking was gesteld, heeft de commissie voor privaat- en strafrecht uit de Tweede Kamer thans een uitvoerig rapport uitgebracht, waarin zü zich uiteraard tot algemene opmerkingen moest be perken. In dit rapport komt de commissie tot een aantal conclusies, welke wij hieronder uitvoeriger weergeven. Samenvattend kan men vaststellen, dat de commissie, evenals in de zaak- Schallenberg (zie pag. 6), wel enkele tekortkomingen vaststelt, maar niet temin de grote beschuldigingen van een vooropgezet plan tot beroving, tot poginggen om de zaak „in de doofpot te stoppen" en dergelijke als vol strekt onjuist van de hand wijst. De bekende beschuldigingen aan het adres van de Bloeinendaalse politie en de rechter-commissaris te Haarlem worden als onbewezen verdachtmakingen gequalificeerd. Het gaat hierbij om verschillende zaken, waarbij de heer Menten betrok ken was, doch de commissie wijst er op, dat er eigenlijk maar één zaak- Menten was: de politieke strafzaak, waarin hij wegens hulpverlening aan de vijand werd veroordeeld. De ande re zaken hebben betrekking op dief stallen, welke na de bevrijding ten nadele van Menten zouden zijn ge pleegd, 'n civiele vordering van Men ten tegen de Staat, waarin Menten aanspraak maakt op schadevergoeding en twee zaken, waarbij een oud-raads- heer-commissaris in het bijzonder ge rechtshof te Amsterdam en een jour nalist betrokken zijn, van wie tegen de eerste door de journalist in enige ar tikelen ernstige beschuldigingen wer den ingebracht De dossiers in deze beide zaken wer pen, naar het oordeel van de commis sie, geen nieuw licht op de diefstal zaak. CONCLUSIES. De conclusies der commissie zijn de volgenda: Uit niets blijkt, dat er een voorop gezette bedoeling heeft bestaan, bij wie ook, om Menten te beroven. Het is onjuist, dat in October 1945 met de leiding van het onderzoek naar beweerde ten nadele van Menten ge pleegde diefstallen is belast een amb tenaar van de gemeente-politie te Bloemendaal, die als gewezen arres tatie-officier bij de B.S. aldaar mede verantwoordelijk geacht zou kunnen worden voor onregelmatigheden, wel ke zich hadden voorgedaan, en die in ieder geval in nauwe relatie stond tot een groep van personen, onder wie de gezochte daders zich konden bevin den. Zelfs de schijn had moeten wor den vermeden, dat het onderzoek door Bij alle spanning, die een kabinets crisis nu eenmaal veroorzaakt, zijn er toch altijd weer kleine, hui selijke dingen, die óók belangrijk zijn. Br is een tijd geweest, en dat is nog niet eens zo heel lang geleden, dat de benzine minder dan een dubbeltje per liter kostte. Met een auto, die per li ter 10 km reed, reed men dus wat de benzine aangaat voor minder dan een cent. In totaal kwam een tweede hands wagentje, dat overal voor rond ƒ200 te koop was, zo op 4 cent per km. Dat vond men in die tijd, waarin Nederland een zeer rijk land was, nog al duur. Br waren niet veel mensen, die zich die luxe veroorloofden. En nu Nederland is een arm land gewor den. En de A.N.W.B. heeft uit gerekend, dat de bromfiets berijder of berijdster 4 A 5 cent per kilometer kost, althans als hij er, zo als de meeste bromfietsers, per jaar zo'n 6000 km moe fietst. Maar dat be tekent niet, dat men weinig brom fietsen ziet. Integendeel. Er zijn meer bromfietsen dan auto's in ons land en hun aantal neemt nog altijd toe Merkwaardig hoe de dingen ver anderen kunnen De A.N.W.B. heeft verleden week een jaarverslag gepubliceerd, dat ook niet voor de poes was. In 1939 opbrengst wegenbelasting 64.7 millioen. In 1951 maar eventjes 214.5 mil lioen. Uitgaven ten behoeve van het weg verkeer 37 millioen. In 195147.6 millioen. Als men dan nog bedenkt, dat de aanleg en het onderhoud vdn wegen thans driemaal zoveel kost als vóór de oorlog, kan men nagaan, hoe wei nig het rijk aan de wegen doet. van 1946 tot en met 1951 bracht het gemotoi-iseerde verkeer 520 mil lioen gulden op, die niet ten behoeve van dit verkeer werden uitgegeven. Drie en vijftig procent van de ben- zine-prijs is belasting, 47 pet. van de prijs van iedere auto. Zoals het met het verkeer gaat, gaat het trouwens met veel dingen. Men rekent bij het rijk nog al eens naar zich toe. De kinder bijslagpremie, onlangs met een half procent verlaagd, was hoger dan no dig. Vele jaren lang. Er is honderd millioen gulden te veel betaald. En pas onlangs werd dat ontdekt. .Wat gebeurt er met die honderd millioen gulden? Het collectieve volksvermogen wordt er mee ver sterkt Met andere woorden: er kan eens wat extra's mee worden gedaan. ïÏÏÏLpet wat het motorverkeer aan belasting opbrengt. de politie in bevooroordeelde handen berustte. Begrijpelijk, maar nochtans minder juist is het verder, dat de zelfde op sporingsambtenaren, die met het on derzoek in de diefstal-zaak belast wa ren, ook enkele verhoren hebben af genomen in de politieke strafzaak te gen Menten zelf. Zij hadden dit moe ten overlaten aan de P.O.D. (later P. R.A.). De leden van de Bloemendaalse po litie, die met het onderzoek naar de diefstallen van de grote vermogens waarden waren belast, hebben deson danks dit onderzoek, over het geheel genomen behoorlijk verricht. Dat zij in de kwestie van vier schilderijen medeplichtig zouden zijn aan diefstal of opzettelijk een vals proces-verbaal zouden hebben opgemaakt, is een on bewezen beschuldiging. De gang van zaken bij de medeneming van deze schilderijen is echter onjuist geweest. De politie had zich, zeker nu Menten zelf onbereikbaar was, dienen te ont houden van elke interventie. Uit niets blijkt, dat er machten be staan, die de dieven dekken of die deze zaak in de doofpot willen stop pen. Zowel ten aanzien van de Bloe mendaalse politie als ten aanzien van de Haarlemse rechter-commissaris aarzelt de commissie niet, de bewerin gen van Menten, die hierop betrek king hebben, als onbewezen verdacht makingen te qualificeren. (vervolg op pag. 6) Incident bij Brussel's Manneke. Het Brusselse blad „Le Peuple" meldt, dat het bekende manneke bij de Grote Markt in Brussel Zondag ge tuige is geweest van een incident, waarbij een verslaggever van het so cialistische blad betrokken was. Hoe wel het manneke vrijwel altijd in Adamscostuum itaat beschikt he ver een uitgebreide garderobe, in de loop der jaren door zijn bewonderaars bij eengebracht. Zondag werd de nieuwste aanwinst, een kokscostuum aangebo den. Even voor de plechtigheid maan de de politie de verslaggever tot door lopen, waarop deze zijn perspenning te voorschijn haalde. Een commissa ris van politie zeide hem, dat hij de penning aan een koordje in zijn knoopsgat moest dragen. Terwijl hij de penning in zijn knoopsgat wilde be vestigen, werd de journalist, aldus vertelt „Le Peuple", door twee agen ten vastgegrepen, geslagen en naar een politiebureau gebracht, waar hij anderhalf uur werd vastgehouden. Hij diende een aanklacht in, waarop alle betreffende politie-ambtenaren ge hoord zijn. Ook de Belgische persorga nisatie is in de zaak gemengd. De „United States" verbeterde het record van de ,>Queen Mary" met ruim 10 uur Het reusachtige nieuwe Amerikaanse mailschip „United States", 53.000 ton heeft Maandag de beroemde Blauwe Wimpel veroverd door de tocht over de Atlantische Oceaan of om het precies te zeggen de af. stand van Ambrose Light New York tot Bishops Rock bjj de Eng. Scill.y- ellanden af te leggen in drie dagen, tien uur en veertig minuten met een gemiddelde snelheid van 35,59 knopen, d.i. 59 lt.m. per uur. Het nieuwe Egyptische kabinet na de beëdiging door koning Faroek. Van links naar rechts op de voorste r\j: S. Abel W'ahed, minister van verkeers wezen; Karim Tabct Pasja, minister van staat; Sami Mazen Bey, minister van onderwijs; eerste minister Hoessein Sirry Pasja; minister Sheik El- Sanhouri; Magmoud Salah EI-Din Bey, minister van gezondheid en Ali Kilani Bey, minister van landbouw. Op de tweede rij van links naar rechts: Abel-Meti Khayyal Bey, minister van handel en industrie; Ali Rateb Pasja, minister van gemeente en provinciale zaken; Naguib Ibrahim Pasja, mi nister van financiën en openbare werken; Ahmed Zaki Bey, minister van openbare werken. Op de achtergrond van links naar rechts: Hoessein El- Ghamrawi Bey, minister van bevoorrading; Ali Badawi Bey, minister van justitie; Mohammed Hasjem Pasja, minister van binnenlandse zaken. Niet naar het strand wuiven s.v.p. Velen hebben de gewoonte, wanneer zij in zee zwemmen eens uitbundig met de armen te zwaaien naar vrienden die zich op bet strand bevinden. Dit zwaaien leidt echter dikwijls tot verwarring. De leden van de reddingbrigades denken dan na melijk, dat iemand in nood ver keert en sturen voor niets een boot uit. Omgekeerd bestaat ook de mogelijkheid, dat men zwaaien om hulp zou aanzien voor wui ven naar familieleden. De red dingbrigades verzoeken alle ba ders en zwemmers dan' ook dringend alleen met de armen te zwaaien als men hulp nodig heeft Vrouwen in wasserij door gas onwel geworden. Maandagmorgen heeft zich in een wasinrichting te Rijswijk een bedrijfs ongeval voorgedaan, tengevolge waar van 21 vrouwen en meisjes naar een ziekenhuis moesten worden overge bracht. Bij het strijken van overalls voor 'n grote industrie is een gas ontsnapt, waardoor een aantal vrouwen en meis jes van het personeel onwel werd. Zestien van de een en twintig slacht offers mochten 's middags het zieken huis weer verlaten, de toestand van de overige vijf was eveneens gunstig. Het oude record werd reeds in 1938 gevestigd door de „Queen Mary", die toen de afstand van 2938 mijl in drie dagen 20 uur en 42 minuten aflegde. Voor het eerst sedert zeventig jaar is thans een Amerikaans schip gerech tigd de blauwe wimpel te voeren. Tweehonderd vissers verdronken voor Macao Naar eerst thans bekend wordt, zijn Zaterdag ter hoogte van Maccao (Port kolonie in Oost-Azië tegenover Hong kong). tweehonderd personen verdron ken, doordat een vissersvloot in de wervelstorm terecht kwam, die langs de kusten van China woedde. Dame viel uit de trein. Maandagochtend is ter hoogte van de Hoornse lijn op het traject Alkmaar -Zaandam de 55-jarige kantoorbedien de mej. J. Wardenaar uit Castricum uit de trein gevallen. Het deerlijk ver minkte, ontzielde lichaam is naar het gemeente-ziekenhuis te Zaandam ver voerd. De trein heeft na 20 minuten vertraging de reis voortgezet. De po litie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van het ongeluk. Mossadeq wil nog niet Mossadeq, die Maandagmiddag een bezoek aan de Sjah van Perzië bracht, heeft de opdracht tot het vormen van een kabinet niet aanvaard. Men ge looft echter, dat zijn weigering niet definitief is. Het schip passeerde Bishops Rock Maandagmorgen om kwart over zes in een vliegende storm. Honderden passagiers hadden zich op het prome nadedek opgesteld en het geloei van de sirene, dat het passeren van Bis- hops Rock aangaf, werd met gejuich begroet. De scheepskapel speelde het Amerikaanse, Engelse en Franse volkslied. Om half twee (Ned. tijd) kwam de „United States" in de haven van Le Havre aan. Zoals bekend bevond zich onder de passagiers Margaret Tru man. de dochter van de Amerikaanse president. De Russen krijgen hun tanker DEENSE REGERING DEED NIETS TEGEN OVERDRACHT. De Deense regering heeft besloten geen stappen te ondernemen om afle vering aan de Sowjet-Unie van het in Denemarken gebouwde tankschip te verhinderen. De leiders van de vijf grote politieke partijen in het Deen se parlement hebben Maandagochtend op een bijeenkomst met de regering er mee ingestemd, dat het schip op de gewone wijze zal worden overge dragen. De Amerikaanse ambassa deur te Kopenhagen werd Maandag middag van dit besluit op de hoogte gebracht. Het tankschip werd Maandagmiddag Afficieel aan de eigenares, de Russi sche regering, overgedragen. Het zou waarschijnlijk Dinsdagmorgen ver trekken. De moord in Haarlem. NOG DRIE VERDACHTEN IN ARREST. De zes personen, die ervan verdacht worden betrokken te zijn bij de moord op de Haarlemse scheepsbouwer J. D., wiens stoffelijk overschot de vorige week uit het Spaarne werd opgehaald, zijn thans voorgeleid aan de officier van justitie bij de Haarlemse recht bank. Na hun verhoor zijn drie van hen vrijgelaten, nJ. de twee dochters van het slachtoffer en de 18-jarige J. B., die de dader van de moord heeft geholpen het ontzielde lichaam in het Spaarne te doen verdwijnen. De da der, de 24-jarige H. S., blijft in voor arrest. Ook de zoon en de echtgenote va nde vermoorde, bevinden zich nog in verzekerde bewaring. DE KABINETSFORMATIE Kabinetsformateur zet overleg voort (Vim onze parlementaire redacteur) Den Haag 8 Juli. Het is thans zover, dat de formateur, hedenochtend een gewgzigd program gaat opstellen naar aanleiding van de opmerkingen, welke tijdens de besprekingen met de fractievoorzitters zyn gemaakt. Dr. Drees hoopte dit program, dat tevens de concrete resultaten van het over leg zal bevatten, hedenmiddag gereed te hebben, waarna het onmiddellijk aan de fractievoorzitters zal worden toegezonden. Aangezien de fractie- voorzitters de formateur hebben toegezegd, uiterlijk Donderdagmorgen schriftelijk antwoord te zullen geven, mag worden verwacht dat de respec tieve fracties morgen in de loop van de dag opnieuw zullen vergaderen. Er is geen gemeenschappelijke samenkomst meer afgesproken, maar de mogelijkheid bestaat uiteraard dat een of meer fractievoorzitters alsnog nader met dr. Drees willen overleggen al dan niet op grond van de door de fracties te maken opmerkingen. Ziehier het resultaat van het overleg dat dr. Drees gisterochtend en gister avond gedurende meer dan acht uren pleegde met mr. Donker, prof. Rom- me, dr. Schouten en de heer Tilanus. Gedurende de middaguren werd het overleg onderbroken teneinde de mi- nister-president in de gelegenheid te stellen de vergadering van de minis terraad bij te wonen, welke als altijd op Maandagmiddag wordt gehouden. Uit het bovenstaande mag men wel licht concluderen, dat om het voor zichtig uit te drukken positieve re sultaten thans verre van onmogelgk zijn. Naar wg nog nader vernemen, is aan het bij verschillende fracties bestaande bezwaar, dat het basispro- BOLLEN ELECTR1SCH DROGEN is het 40 jaar geleden, dat een Russisch—Japans verdrag werd gesloten voor het geval van het uitbreken van 'n Euro pese oorlog; ....is het 25 jaar geleden, dat op de lijn AmsterdamRotter dam een electrische treindienst werd ingesteld. Zondag beleefde België zijn warmste dag sinds 1947 Volgens het door het Belgische me- teerologische instituut verstrekte ge gevens, heeft België Zondag zijn warmste dag beleefd sedert de hitte golf van 1947. De hoogste temperatuur in Brussel bedroeg Zondag 37.1 gra den Celcius. Zondagavond en gister nacht brachten hevige onweer en re genval verkoeling, maar Maandag is de temperatuur weer tot hoge waarden gestegen. Eenvoudig toestel lost probleem van gladiolentelers op Het ei van Columbus! Dat mag voor de meeste ontdekkingen gelden, dat geldt zéker voor de vrij opzienbare uitvinding, die de afdeling Ver- bruiksontwikkeling van de P.Z.E.M. in nauwe samenwerking met de Tuin- bouwvoorlichtingsdienst na maanden dokteren en experimenteren heeft ge daan. Door toevallige omstandigheden kwam een voor Zeeland belangrijk probleem onder de aandacht van de P.Z.E.M., er werden oren gespitst, schetsjes gemaakt, uit heel eenvoudige materialen werd een toestel ge construeerd, met een groot geduld werden talrijke proeven verricht en het resultaat van dit alles kan men thans in een werkruimte bij het P.Z.E.M.- gebouw te Middelburg bewonderen: een op het oog doodgewone kist van hoekijzer en gaas, die de gladiolentelers, naar het zich laat aanzien, on schatbare diensten kan bewijzen. Het eerste droogtoestel voor gladiolen- bollen Is ontdekt en het blijkt Inderdaad het el van Columbus te zjjn. De gladiolenteelt in Zeeland heeft de laatste paar jaar, vooral op Tho- len en Zuid-Beveland, een sterke uit breiding ondergaan. Momenteel is ten opzichte van vorig jaar zelfs een verdubbeling van de met gladiolen bebouwde oppervlakte te constateren. Daar komt nog bij dat de Zeeuwse gladiool van uitzonderlijk goede kwa liteit is, omdat de gronden in onze provincie nog volkomen vrij van ziek tekiemen zijn, hetgeen in de bollen streek als gevolg van de intensieve teelt nu niet bepaald het geval is. Een nadeel is echter, dat de meeste telers velen kweken dit jaar pas voor het eerst gladiolen nog niet over de nodige bedrijfsoutillage be schikken. De zwakke zijde van de Zeeuwse gladiolenteelt is dan ook, dat er te weinig droogruimte aanwe zig is. Om de hoge kwaliteit van de bollen (betekenisvol handelsartikel!) te bewaren, is het namelijk nodig, dat zfl, zodra zij van het veld komen, zo spoedig mogelgk worden gedroogd om aantasting door ziektekiemen te voorkomen. De telers zijn thans ge dwongen om de te drogen bollen naar elders te brengen, hetgeen tot aller lei moeilijkheden én extra onkosten aanleiding geeft. Het is voor hen fi nancieel niet verantwoord om, zoals in de bollenstreek geschiedt, grote verwarmingsschuren te bouwen, daar het in Zeeland slechts om één teelt gaat. OOK VOOR ANDERE DOELEINDEN. Toen dit probleem tijdens een con ferentie tussen P.Z.E.M. en de Tuin- bouwvoorlichtingsdienst toevallig eens ter sprake kwam, kreeg iemand, een helder ogenblik en werd de idee voor een zeer simpel, doch efficiënt droogtoestel geboren. Dit bestaat in principe uit een ruimte, omgeven door ijzergaas, waarin electrisch ver warmde lucht wordt geblazen, die de bollen en de z.g. kralen, welke door de bollen worden gevormd, in korte tijd droogt. Een ventilator onder de demonteerbare kist stuwt lucht door een simpele kachelpijp, waarin zich de verwarmingselementen bevinden. De aldus verhitte lucht zo warm als de teler noodzakelijk acht wordt vervolgens door een buis met aan alle zgden talrijke openingen ge leid en dringt de ruimte binnen. Met behulp van rook kon worden gede monstreerd, dat de verwarming zeer gelijkmatig is. Het toestel kan ook voor andere doeleinden worden gebruikt, zoals het drogen van uien, maiskolven en peul vruchten. Het kan op elke normale wandcontactdoos worden aangesloten en een beveiliging zorgt er voor, dat de verwarming alleen dan kan wor den ingeschakeld, wanneer de ventila tor draait, zodat de verwarmingsele menten geen hoge temperatuur kun nen bereiken. Het toestel, waarop geen octrooi wordt aangevraagd, kan dus overal, ook in een schuur, wor den geplaatst, daar geen brandgevaar aanwezig is. In het apparaat, waarvan de prijs op f 650.wordt geschat, kan in één keer ca. 12 mud bollen worden ge droogd. Bij het indrogen van 600 kg. waaruit in 35 dagen 120 kg. water moet verdampen, bedraagt het ener gieverbruik plm. 135 kWh, d.w.z. ongeveer f 13.50. Wanneer de teler zijn bollen moet laten drogen, kost dit ongeveer f 2.50 per mud, waarbij de transportkosten komen. De grootste gladiolentelers in Zeeland hebben jaarlgks 100 tot 200 mud te drogen. Deze week worden met het toestel o.a. in Waarde, Ovezande en Stave- nisse demonstraties gegeven, later waarschijnlijk ook in Zeeuwsch-Vlaan deren. Ook in de bollenstreek bestaat er reeds belangstelling voor. gram zo vaag en algemeen was, in zo verre tegemoet gekomen, dat ver schillende punten in onderling over leg wat meer zijn uitgewerkt, zonder overigens in details af te dalen. Zo als vanzelf spreekt stonden de vele van beslissende betekenis geachte besprekingen van dr. Drees met de vier fractievoorzitters Maandag de gehele dag in het middelpunt der be langstelling. Vol spanning werd in parlementaire kringen op het resul taat gewacht. Vooruitlopen op dit re- sultaat wenste echter niemand. Voor het overige trok nog het schrij ven de aandacht, dat het Tweede- Kamerlid mej. mr. Tendeloo (P.v.d. A.) heeft gericht tot de kabinetsfor mateur. In dit schrgven dringt zij er op aan dat de regering in een even tueel op te stellen regeringsprogram of een eventueel af te leggen rege ringsverklaring, duidelijk zal doen uitkomen, dat zij het reeds geruime tijd geleden door de toenmalige minis ter Wijers bij de Tweede Kamer inge diende wetsontwerp tot opheffing van de handelingsonbekwaamheid van de gehuwde vrouw zal handhaven. Te vens wordt in dit schrgven verzocht bij het vormen van h£t kabinet de be noeming van althans één vrouw tot minister of als staatssecretaris in ernstige overweging te willen nemen. Wat dit laatste punt betreft geeft men in politieke kringen de Neder landse vrouw vooralsnog zeer weinig kans. Ook verschillende organisaties, zoals de beweging der Europese fede ralisten en de stichting „Door de eeuwen trouw" richtten zich tot de formateur met het doel hun speciale belangen en gezichtspunten te be pleiten. Ongeluk met duikapparaat Zondagavond is de 36-jarige gehuw de bootsman P. v. G. uit Den Helder, gedetacheerd op het marinevaartuig „Castor", in het kanaal aan de Omval te Alkmaar verdronken. De man was bezig een z.g. „Drager-duikapparaat", dat hij uit Amerika had meegebracht, te beproeven en hierbij is vermoede lijk, toen hij zich er mee onder water bevond, iets verkeerd gelopen. Plot seling verscheen P. na een goed ver lopen duik zonder apparaat weer aan de oppervlakte om onmiddellijk weer weg te zinken. P. kwam niet meer bo ven en toen na korte tijd het lichaam op het droge werd gebracht, bleken de levensgeesten reeds te zijn gewe ken. De politie heeft het duiktoestel voor een nader onderzoek in beslag VERWACHTt KANS OP ONWEER. Veranderlijke bewolking met kans op enkele regen- of onweersbuien. Zwakke tot matige wind uit uiteenlo pende richtingen. Aanhoudend warm.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1