Zeeuwse équipe Rietema-Veening won geslaagde Dolphijnrit 1952 Vier Zeeuwse records verbeterd tijdens kampioenschappen C0PPI HEEFT REEDS TWINTIG MINUTEN VOORSPRONG MAANDAG 7 JULI 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT CRACKS VERSCHENEN AAN DE START. Autosportevenement was uitstekend georganiseerd TRIOMFANTELIJK SCHOOT ZATERDAGAVOND een kleine Peugeot in volle vaart over de finish van de „Dolphijn-rit 1952" te Vlissingen. Aan het stuur zat, vastberaden en stoffig, de Middelburgse arts S. P. Rietema en naast hem zyn glunderende kaartlezer en collega, dokter H. P. Veening uit Vlissingen. Negentien uur dertig precies twee seconden later en het was één en dertig geweest kwamen zy als eerste van de 34 deelnemende équipes binnen met slechts vyf minuten achterstand op het tijdschema. Een vluchtige blik op de stempelkaart van deze twee Dolphyn-Ieden leerde al spoedig, dat zij een flinke gooi naar een goede plaats in het algemeen klassement deden en daarom werden er hartelijk handen gedrukt: „Kranig, kerels! Uitstekend werk geleverd!" Hoe kranig en uitstekend de prestatie van deze beide doktoren in werkelijkheid was, bleek 's avonds bij de prijs uitreiking: zij werden nummer één in het algemeen klassement en wisten enkele cracks van R.A.C.-Zuid met sprekende cijfers te slaan. Deze zware Dolphijn-betrouwbaar- heidsrit, de eerste omvangrijke in Zeeland en tevens de eerste open rit, die door de jonge Zeeuwse automo biel- en motorclub „De Dolphïjn" werd georganiseerd, had een vlot ver loop en was bijzonder goed voorbe reid. Er was een traject van 250 km. over geheel Westelijk Zuid-Beveland en Walcheren uitgezet, terwijl het „hoofdkwartier" 's morgens in „De Uitkijk" te Kruiningen was gecon centreerd. Daar lagen A.N.W.B.-kaar. ten van Zeeland breed uitgespreid tussen uitsmijters en broodjes-ham, terwijl de dames en heren deelnemers verwoed puzzelden over allerlei route problemen. Tussen een hap en een slok door werd er gezwoegd met maatlatjes en vergrootglazen, met passers en potloden, teneinde te trach ten voorlopig wegwijs te raken op de griezelige weggetjes, die de sport- commissie-leden van „De Dolphijn" voor hen hadden „opgesnord". Deze heren-officials zaten op het podium en keken vanuit de hoogte op de eer ste resultaten van him werk: verhit te en gebogen hoofden, die af en toe met zakdoeken werden bewerkt en waaruit zo nu en dan een onderaards gemompel opsteeg over „oppassen", „trucjes" en zo meer. DE START Precies op tijd, om 13.01 uur, werd er bij het kanaal door Zuid-Beve land gestart. Horloges werden gelijk gezet met de chronometer van ir. H. N. Coolman en daarna klonk het: „Nog 15 seconden nog 14, 135... 2: Rijen maar. En succes!" „Dankje. Tot vanavond in Vlissin gen!" En weg waren ze. Binnen het uur waren alle équipes in de route en vol moed om zich door de eerste moei lijkheden te wringen. Ze kregen de rit niet cadeau, de deelnemers. Daarvoor had „De Dolphün" wel gezorgd, want deze tocht telde mee voor het individuele kampioenschap R.A.C.-Zuid 1952. Maandenlang is men bezig geweest met het ontwerpen van het traject en met grote zorg waren alle voorberei dingen getroffen. Het resultaat was zodanig, dat zelfs de grootste auto- mobiel-cracks een flinke kluif aan de rit hadden. De voorzitter van de sportcommissie der R.A.C.-Zuid, de heer C. A. B. A. M. Schade, noemde de organisatie „prachtig" en de rit zelf „een van de beste van het jaar". „Ze hebben er hier in Zeeland werke lijk iets bijzonders van gemaakt. De trucjes zijn niet van de lucht!" Die „trucjes" begonnen al tussen Kapelle en Wemeldinge. Daar kwa men de rijders in een boomgaard aan de Postweg terecht en konden op twee manieren naar de straatweg. Velen kozen de meest voor de hand liggende, omdat daar heel listig en uitnodigend een hek was opengezet... Ze reden het weggetje af... en misten een routecontröle, omdat ze geen acht hadden geslagen op het enige orienteringspunt van de gehele omge ving, namelijk hoog boven hun hoofd de hoogspanningskabel. Juist vóór die kabel moest men op de weg komen, terwijl een groot aantal nèt even achter de kabel de straat op draaide. De controleur lag derhalve lui in het gras en klaagde er over, dat „er zo weinig te stempelen was..." Sommigen begrepen er niets van. Zo kwam in Wemeldinge bij de tijd- cöntrole, die op het „boonïgaardje" volgde, de équipe Ligtvoet-Verlaan uit Eindhoven-Breda binnenstuiven met ontevreden gezichten. „Ik kon dat vorige ding niet vinden" verklaar de de heer Verlaan gehaast, een van de beste kaartlezers van Nederland. En wèg roetste de Jowett Javelin. De Dolphijn-officials grinnikten vol leed vermaak HOEDEKENSKERKE. By de tijdscontröle te Hoedekens- kerke was het compleet feest. De dames van de deelnemers werden per bus naar diverse punten in de rou te gebracht, zodat zij in de gelegen heid waren het verloop van de rit foed te volgen. Als op een ere-tri- une zat daar het fleurige gezel, schap langs de Hoedekenskerkse zee- dyk om de wagens te zien binnen komen. Een groot deel kwam van de ver keerde kant en ais dan de kaartle zer zyn warme hoofd door het raam pje stak, zag hij slechts meewarige damesgezichten. Maar reed een auto direct goed, dan ging er een gejuich op en klaterde het applaus over de zeedijk. Mte ecnereehvelndafrMozglM zeedijk. Met een tevreden lachje reed de équipe dan verder De moeilijkheid was hier de oriën- terings-opdracht: „Na het bordje brandweer de eerste driesprong links." Sommigen konden met geen mogelijkheid het bordje vinden. („Was dat beroerde ding er wel?") en anderen reden de driesprong voorbij, omdat een van de wegen erg „pietepeuterig" was. Bovendien stom. op diverse plaatsen de schooljeugd ongevraagd, doch overigens hoogst welwillend, haar medewerking te verlenen. Een hulp, die echter meer met de „sloot" dan met de „wal" tt maken had „HEEE, WACHTMEESTER". Op diverse punten was verkeers politie opgesteld, onbewogen en strak voor zich uit turend, zoals politie mannen kunnen kijken. Toen in Kloetinge een Brabantse wagen na veel zwenken en zoeken eindelijk „het" straatje had gevonden, loerde de bestuurder naar het gebeeld houwde politie-gelaat, om te zien of er iets uit af te leiden was. Het ge zicht veranderde echter niet waarop het plotseling uit de wagen schalde: „Hééé, wachtmeester, ge zijt 'nen goeien kommediaant In 's-Heer Arendskerke lag de contróle ongeveer op de he.lft van de tocht. Hier moest de eerste wa gen om even vier uur binnen ko men, doch alle équipes waren sterk op het tijdschema ten achter, zo dat het tot drie minuten over half vijf duurde, voordat nummer één ar. riveerde. De vage lynen van het algemeen klassement begonnen hier reeds dui delijker te worden, want het waren de heren Rietema en Veening, die met betrekkelijk weinig fouten bin nensnelden: vier en twintig minuten te Iaat, even later gevolgd door de équipe mr, dr. C. J. M. A. van Rooy, burgemeester van Venlo, met als kaartlezer de heer A. Braat uit Etten. Zy hadden een achterstand van 31 minuten. OP DE HELFT. Onmiddellijk begon de rekenkamer met liaar werk en uit haar (gehei me) resultaten bleek, dat de équipes Rietema.Veening en Van Kooy-Braat ook de eerste plaatsen in het halve algemene klassement bezetten. De eersten hadden 73 strafpunten, de tweede 156. Dokter en mevrouw Pel uit Middelburg bezetten met 261 strafpunten (en twee lekke banden!) de zesde, de heren Aartsen en van Maldegliem uit Goes-St. Laurens met. 296 strafpunten de achtste en de heren in 't Hout-Mindcrhoud, Middelburg, met. 342 strafpunten de tiende plaats in dit halve algemeen klassement. Honderd twintig kilometers waren achter de rug. Er moest nu aan de tweede helft worden begonnen, die eigenlijk zwaarder was dan de eer ste. Het eerste gedeelte immers had reeds veel van het uithoudingsver mogen van bestuurder en kaartle zer gevraagd, zodat er nu eerder kans op een inzinking was, terwyl het aantal moeilykheaen niet ver minderde. Integendeel de route we melde van „lusjes" en andere zwa righeden. Bij Westkapelle bijvoor beeld moesten zoveel bochten ge draaid worden, dat zelfs over een „caroussel" werd gesproken. Toch kwam er in deze tweede helft in de kopgroep geen grote ver andering, terwyl de meesten op hun tijdschema inliepen. Rietema-Veening behielden de leiding, terwijl Van Rooy-Braat van de tweede naar de derde plaats afzakten. Van der Meu- len-Smulders uit Eindhoven-Breda, kwamen van de vierde plaats naar de tweede. Bakers en Plass uit Eind hoven, die in 's-Heer Arendskerke als nummer drie waren geklasseerd, verhuisden echter naar de tiende plaats. Van 's-Heer Arendskerke ging de tocht o.a. door de befaamde Piet naar het Wolfaartsdijkse veer, waar menigeen keurig in de opgestelde val „tippelde." De controleurs la gen hier met ingehouden adem plat in het gras en kwamen pas te voor schijn als de groene vlag gepasseerd was. Via Arnemuiden, Middelburg, Veere en Westkapelle ging het ten slotte naar Vlissingen. FINISH. Bij de finish waren tal van au toriteiten aanwezig, o.m. de burge meesters van Middelburg en Vlis singen, de commandant van de Rijks politie in Zeeland, majoor W. H. van Ballegoyen de Jong en de commissa ris van politie te Vlissingen, de heer C. v. d. Mark. Ook enkele bestuurs. leden van de RAC-Zuid gaven acte de présence. Na de aankomst van de équipe Rietema-Veening volgden al spoedig Goedhart-Goedhart uit Vugt, Buyze-Boogaardt uit Beekbergen- Veère, In 't Hout-Minderhoud uit Middelburg en Brouwers-Reuver, Til burg. Bijzonder veel pech hadden de heren Ligtvoet-Verlaan, waarvan de kaartlezer zich in de tweede helft precies een uur vergiste. Zy sloegen daardoor onnodig om tijd te win nen een aantal controles over, waardoor zij een flink bedrag aan strafpunten te incasseren kregen. Toen alle deelnemers binnenwaren, begaf men zich naar de „Mecklen burg" van de Stoomvaart Mij. „Zee- lancr, waar gezamenlijk werd ge soupeerd. Om kwart over elf had de rekenkamer het algemeen klasse ment berekend, waarna aan de deel nemers schriftelijk opgave van hun individuele prestatie werd verstrekt. PRIJSUITREIKING. In het Wooldhuis werd daarna door de voorzitter van de „Dolphijn", mr. W'. F. D. Kurtz, mededeling ge daan van de einduitslag. Met grote geestdrift werden de heren Rietema en Veening geluk gewenst met hun i prestaties, waarna burgemeester mr. Kolff, hen de eerste prijs over. handigde. Deze prijs was een zeer origineel geschenk, namelijk een „wisselboek", waarin alle deelnemers hun handtekening hadden geplaatst Dit boek zal steeds wisselen onder 1 de eerste prijswinnaars van de toe- komstige „Dolphijnritten" en tenslot te in het verenigingsarchief opgebor- fen worden. Beide heren ontvingen ovendien nog een ets en een wand bord. UITSLAG. De uitslag luidt: Algemeen klassement: 1 S. P. Rietema, Middelburg, H. P. Veening. Vlissingen, (Dolphijn), 103 straf punten: 2 H. W. M. v. d. Meulen, Eindho ven, Kempenrijders: J. Smulders, Breda, Vennenrijders, 201 punten: 3 Mr. Dr. C. J. M. A. van Roy, Venlo, A. Braat, Etten. Krabbenrijders. 385 punten: 4 P. Jetten, Boxmeer. R A.Z. „Zuid". Lt. Dreessens. Breda, Vennenrijders. 428 punten; 5 J. H. F. Brouwers, Tilburg. St. Christoffel. J. Reuver, Tilburg. Vennenrijders, 438 punten; 6 J. Aartsen. Goes, De Dolphijn, J. van Maldegem, Middelburg, De Dol phijn, 576 punten; 7 ,T G. J. Ligtvoet, Eindhoven, Kempenrijders, C. Verlaan, Breda Vennenrijders, 581 punten: 8 H. Segers, C. Huybrechts, beiden Riel, St. Christoffel, 606 punten; 9 Mevr. Pel. J. Z. S. Pel, beiden Middelburg. De Dolphijn, 612 punten ;10 S. A. Versluys, A. H. van der Most, Middelburg, De Dolphijn, 642 punten; 11 A. M. Bakers, F. Plass, beiden Eindhoven, Kempenrijders, 697 punten- 12 J. Funkken, Middelburg, H, Frima, Zou- telande, de Dolphijn, 706 punten; 13 R. I. Arnoldi, Drs. J Smit, Vlissingen, De Dolphijn, 723 punten; 14 C. J. H. Wassing, P. Melis. Tilburg, St. Christoffel. 762 pun ten: 15 J. in 't Hout. H. Minderhoud, Mid delburg, De Dolphijn. 779 punten. Klassement clubteams: 1 R.A.C. „Zuid" met 1014 punten. 2 Dolphijn I met 1481 punten. 3 Dolprijn II met 2335 punten. VOETBAL Jan van Roessel wordt prof De Willem ü-midvoor. Jan van Roessel zal naar het zien laat aan zien in de loop van deze week een profcontract tekenen voor een Ita liaanse club Welke club dit is, wenst de Tilburgenaar niet mede te delen, aangezien hij van enkele zij den een aanbod heeft ontvangen. De aangeboden bedragen draaien rond 150.000. Aangenomen mag worden, dat Van Roessel door de K.N.V.B niet zal worden uitgenodigd om dé trip naar Helsinki mee te maken. In dat ge val zal zijn plaats worden ingeno men door de Emma-speler Cor van der Gijp. ZWEMMEN Brabant won met 7—3 van Zeeuws waterpolozevental. Zuid-Nederlandse zwem- kampioenschappen te Breda. Te Breda werden Zondag de Zui delijke zwemkampioenschappen ge houden. In het nummer 100 meter vrije slag dajnes won Marie Louise Linssen-Vaessen in 1 min. 9 sec. Het nummer 100 meter rugslag he ren. was voor Kees Kievit van Aegir, die' 1 min. 11,8 sec. liet afdrukken. De 200 meter schoolslag dames lever de een overwinning op voor Lies Bon nier (Aegir), met een tijd van 2 min. 59,4 sec. Nel van Opstal (Surrae, Breda) werd goede tweede met 3.01.6. Bij de 100 meter vrije slag heren noteerden Geert Jan van Rooy en Clignet, beiden van Aegir (Eindho ven) 1 min. 6,8 sec. Bij het overzwem men won Van Rooy met moeilijk zichtbaar verschil in de tijd van 1.05,8. Op de 150 meter wisselslag dames noteerde Ryneke Symons de mooie tyd van 2 min. 1,3 sec. Brabant won het polokampioen schap door van Zeeland met 73 en van Limburg met 75 te winnen. De verenigingsprijs ging naar Aegir met 2788,2 punten tegen Surrae 2827,7. Brabant won van Limburg met 2694,1 punten tegen 2779,2 voor Limburg. FAUSTO WON OOK ELFDE ETAPPE. Woutje Wagtmans eindigde als tiende. De elfde étappe van Ie Bourg d'Oisans naar Seatriere, die een van de kortste 182 km. maar teven» een van de zwaarste van de hele ronde is, werd wederom gewonnen door Fausto CoppL Deze stoere Italiaan, die de gele trui In zyn bezit heeft met b(jna twintig minuten voorsprong op nummer twee, toonde zjjn goede vorm tijdens de stryd tegen de hoogste hindernis van de rit, een klim van elfhonderd meter over een afstand van 17 km. naar het hoogste punt van de geduchte Gallbier. By de afdalingen was Coppi voorzichtiger dan hy ooit geweest is, in tegenstelling met bjj. voorbeeld Geminiani, die zich als een steen naar beneden Het vallen. Op het vrij vlakke stuk naar Briancon gaf hy echter de volle maat en ook later tydens de afdaling naar CesanaTorinese zag men Coppi op topsnelheid door de haarspeldbochten suizen, om ten slotte als eerste door de finish te gaan. Wout Wagtmans werd tiende, meer dan een kwartier na C'oppi, maar nog vóór bergspecialisten als Geminiani, Dotto en Carrea. Bovenstaande foto toont de leden van de zwemclub „De Bruinvis" uit Sas van Gent in het gemeentelijk zwembad te Aardenburg tydens provinciale zwemwedstrijden. Op de bovenste rtf vierde van links Raymonda Vergau- wen die in de Belgische Olympische zwemploeg op de 200 meter schoolslag dames te Helsinki uitkomt. Zodra het parcours begon te sty- gen, rekte het peloton zich uit en het tempo daalde, mede als gevolg van de tropische hitte. Er vormde zich een kopgroepje, met o.a. Coppi, maar toen de bestijging van de pas van de Glandon begon, zette Geminiani de aanval in en met Gelabert liep hij iets uit. Het kopgroepje haalde hen echter weer in en op de Glandon had Coppi een voorsprong genomen. Fausto ATHLETIEK Nieuw Nederlands record 100 yard van Fanny Blankers. Mogelijkheid niet uitgesloten, dat Slijkhuis niet naar Helsinki gaat. Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe sportpark Duin horst te Wassenaar, heeft Fanny BlankersKoen het wereldrecord 100 yards verbeterd. Zij won (met een lichte wind in de rug) in een tijd van 10.6 sec., waarmede ze het officiële record, dat met 10.7 op naam stond van Marjorie Jackson (Australië), verbeterde. De Austra lische athlete heeft echter in Maart j.l. te Melbourne al een tijd van 10.4 sec genoteerd, doch dit record is nog niet door de I.AA.F. erkend. In ieder geval heeft Fanny het Ne derlands record op deze afstand met 0.2 sec. omlaag gehaald. Puck Brou wer noteerde 10.8 sec. en Willy Lust bleef met 10.9 sec. ais derde onder de 11 sec. Slijkhuis bleek nog zoveel hinder te hebben van zijn Achilles-pezen, dat hij van zijn arts geen toestem ming had gekregen te starten in de 3000 m. Nu toonde Hans Harting zich op deze afstand heer en mees ter en won met een ruime voorsprong in 8 min. 55.4 sec. voor zyn twee lingbroer. Herman, die 9 min 02 sec. nodig had. Slijkhuis is over zijn deelneming aan de wedstrijden te Helsinki niet optimistisch gestemd. Hij is van me ning, dat de situatie vooruitgaande is, maar staat op het standpunt, dat de wedstrijden van 13 Juli te Rotterdam, ten deze de beslissing moeten brengen. Mocht hij over een week niet kunnen starten, of de wedstrijd niet kunnen uitlopen, dan is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat Slijkhuis niet naar Helsinki zal gaan. ONDER EEN GLOEIENDE ZON. Willy Cysouw sprong weer hoger dan vorige week Vier Zeeuwse records werden verbeterd tydens het eerste deel van de Zeeuwse athlfitiekkfirnpioenschappen, welke Zondagmiddag op het Na. dorstterrein waren georganiseerd door de handbal- en athletiekvereniging E.M.M. De beste prestatie leverde F. Vaarzon Morel bij het speerwerpen voor dames. Zy verbeterde het door M. de Wyze-v. Oorschot in 1947 ge vestigde record van 24.83 m. met niet minder dan 76 centimeter, waardoor het nieuwe record op 24.07 kwam te staan. Willy Cysouw van Marathon die de vorige week het hoogspringen voor meisjes op 1.40 m. had gebracht, wist dit gisteren te brengen op 1.41 meter. Het derde record, dat sneuvelde was dat van M. Heystek, die in 1945 de discus by de juniores A 35,23 me ter wierp. Pim Johannlsse van Hellas bracht het nu op 85,37 meter. Ten slotte werd het tien jaar oude record van a.v. ,,Goes" van 50,2 sec. op de 4 x 100 meter door Hellas verbeterd en gebracht op 49,4 sec. De athleten hebben menig zweet druppeltje gelaten, maar het zeer warme weer had toch weinig of geen invloed op de prestaties, hoewel deze niet van dien aard waren, dat van een merkbare vooruitgang op het gebied van de Zeeuwse athletiek kan wor den gesproken. Van al deze wedstrij den, die goed op tijd werden afge werkt, moest alleen het laatste num mer, Het polstokhoogspringen wegens een regen- en hagelbui worden uitge steld tot het tweede deel van de kam pioenschappen op 13 Juli a.s. in Goes. DE UITSLAGEN. 60 meter meisjes B: 1. en kampioen W. Cysouw. M 8.7. 2 B. v. d. Weyde, M.( 9.5. 3 C. de Witte, M.. 9.9. 80 meter meisjes A: le serie: 1 R. Zwee- dijk, H. 11.6, 2 E. Wijgman, H. 12, 3 D. de Jong, H.- 12.1. 2e serie: 1 A. Plompen, E., 11.4, 2 F. Morel. E.) 11.8, 3 J. Daniëlse. H.. 11.9 Kogelstoten heren: 1 en kampioen M. Grootjans, Z., 12.54, 2 G. de Pagter, Z., 10.80, 3 B. Bosch, E. 10.15, 80 meter juniores B: le serie: 1 J. Zwar- tepoorte, H 10. 2 Blokpoel, H. 11.5, 3 H. Bleuzé, H., 11.5; 2e serie: 1 J. de Kok, H., 10.6. 2 J. Neeteson, H.O., 10.7, 3 Nieuwen- huize. H. 10.7. Discuswerpen dames: 1 en kampioen T. Haasdonk, H., 31.07, 2 C. Sinke, H., 25.17, 3 E. K. Ludikhuize, E., 24.99, Hoogspringen meisjes A: 1 en kampioen H. Schipper, H., 1.36, 2 F. Vaarzon Morel, E., 1.33, 3 J. Daniëlse, H.. 1.12)4. Hoogspringen meisjes B: 1 en kampioen W. Cysouw, M., 1.41, 2 B. v. d. Weyde, M., 1.33. 100 meter juniores A: le serie: 1 J. Gillisse, Z„ 12.4, 2 P. Jo- hannisse, H., 12.6, 3 G. de Roo, H„ 12.6; 2e serie: 1 J. Jansen, H. O., 12.8, 2 Rozen burg, Z., 12.9, 3 J. de Maagd, H. O., 12.9, 100 meter dames: 1 cn kampioen L. Minderhoud, Z., 13.4, 2. T. Haasdonk, H., 13.7, 3 E. S. Zandee, A., 14.7. Kogelstoten juniores B: 1 en kampioen J. de Kok. H., 11.03, 2 J. Zwartepoorte, H., 10.40, 3 H. Bleuzé. H., 7.79. 1500 meter heren: 1 en kampioen B. Walker. Z., 4.27.6, 2 Haak. M„ 4.39, 3 J. Mieras, H., 4.56.7. 800 meter juniores A: 1 en kampioen, D. Haak, M., 2.13.4, 2 G. de Roo, H., 2.14.3, 3 J. v. d. Bergh, Z., 2.14.5. Hoogspringen heren: 1 en kampioen J. Johannisse, H., 1.63. 2 J. Patent, A., 1.58, 3 A. de Bart, Z.. 1.42)4 Hoogspringen juniores A: 1 en kampioen P. Johannisse, H., 1-58, 2 G. de Roo, H„ 1.47)2, 3 B. Wonderchem, A., 1.47)4. Hoogspringen juniores B: l en kampioen J. de Kok, H., 1.53, 2 P. Bax. H. O.. 1.47)4. 3 E. Bleyenberg. M.. I.42)4. 400 meter heren: le sterie: 1. J. W. Becks, E„ 57. 2 J. La- port. Z„ 58.9, 3 Chr. Groen, M 66.4: 2e serie: 1 A. Bilius, Z. 58.3, 2 J. Hamelinck, H. O., 58.7, 3 G. Seugling, E.. 65.7. 80 meter meisjC3 A: finale: 1 en kampioen A. Plompen. E., 11.2, 2 E. Wijgman, Z„ 11.5, 3 R. Zweedijk, H.. II.6. 100 meter juniores A, finale: 1 en kampioen J. Gillissen, Z.. 12 5, 2 P. Johannisse. H„ 12.7, 3 J. Jansen, H. O., 12.9. 400 meter heren, finale: 1 en kampioen Bilius, Z-, 53.9, 2 J. W. Becks. E., 55.4, 3 Hamelinck, H. O.. 56.3. Speerwerpen juniores A: 1 en kampioen A. Smeerdijk. M-, 36.80. 2 A. van Olm, Z., 33.48, 3 J. Jongste. A. 30.42. 80 meter juniores B, finale: 1 en kampioen J. Zwartepoorte. H.. 10. 2 J. de Kok, H., 10.3, 3 J. Neeteson, H. O., 10.3. 100 meter heren, finale: 1 en kampioen G. de Pagter, Z., 11.7, 2 J. Johannisse, H„ 11.8, 3 J. W. Becks, E.. 11.9. Kogelstoten meisjes A: 1 en kampioen F. Vaarzon Morel, E., 8.42, 2 M. v. Schaik, Z., 7.89, 3 E. Hui- brechtse, Z., 7.12. Speerwerpen dames: 1 en kampioen F. Vaarzon Morel. E., 24.83, 2 T. Haasdonk. H„ 22.80, 3 L. Min derhoud, Z., 22.55. Hoogspringen dames: 1 en kampioen D. Witte, E., 1.37. 2 L. Zandee, H. 1.32, 3 E. K. Ludikhuize, E., I.27. Hinkstap-sprong heren: 1 en kampioen M. Grootjans, Z., 12.15, 2 J. Johannisse, H„ 12.06, 3 B. Bosch, E. 11.37)4. 4 x 100 meter estafette heren: 1 en kampioen De Zeeuwen Vlissingen 49.1. 4 x 100 meter juniores A: 1 en kampioen Hellas, Goes, 49.4, 2 Honte- nisse 55.2. 4 x 80 meter juniores B; 1 en kampioen Hontenisse, 44.7. Olympische estafette: 1 en Kampioen De Zeeuwen, 1 Vlissin- daalde met veel omzichtigheid. Zo niet Geminiani en met de Italiaan ar riveerde hy te St. Jean, op 67 km., van de start. Na een hergroepering werd het peloton door elkaar geschud en de jonge Le Guilly bereikte als eerste het hoogste punt van de pas van de Telegraphe. Toen greep Cop pi het stuur stevig vast en op de top van de Galibier (2556 m.) had hij een flinke voorsprong genomen, welke hjj handhaafde tot de finish toe. ondanks verwoede pogingen van Robic, Oc- kers, Bartali en anderen. In het Nederlandse kamp moest men tevreden zyn met een zeer eer volle tiende plaats van Woutje Wagt mans, die in deze zeer zware étappe voortreffelijk heeft gereden. De an deren hebben harde tikken gekregen, net als de Fransen, alhoewel Noïten en Roks er met Wagtmans voor zorg den dat onze vierde plaats in het ploegenklassement behouden bleef. Voorting kwam als vierde man van onze ploeg binnen, bijna negen minu ten voor Van Est, die een serie, ge lukkig goed afgelopen buitelingen heeft gemaakt. Hy viel eerst samen met Faanhof tijdens de klim naar de Glandon, en daarna nog twee keer bij de afdalingen van de Croix de Fer en van de Gallbier. DE KLASSEMENTEN Het klassement van de lie etappe luidt: 1. Coppi (It) 182 km in 6.34.19 (hierbij meegerekend een tijdbonifica- tie van 2 min. 40 sec.); 2. Ruiz (Sp.) 6.44.08; 3. Ockers (B.) 6.46.32; 4. Le Guilly (Z.O.Fr.) 6.46.55; 5. Bartali (It.) 6.47.08; 6. Close (B.) 6.47.10; 7. Robic (Fr.) 6.48.23; 8. Molineris (Fr.) 6.51.44; 9. Weilenmann (Zwits.) 6.51.45; 10. Wagtmans (Ned.) 6.52.38; 27. Nolten (Ncd.) 7.01.58; 35. Roks (Ned.) 7.07.23; 43. Voorting (Ned.) 7.11.13; 67. Van Est (Ncd.) 7.20.02; 75. Dekkers (Ned.) 7.25.08; 76. Faan hof (Ned.) 7.26.06; 77. Van Brecnen (Ned.) 7.26.07. Het algemeen klassement luidt thans: 1. Coppi (It.) 69.26.34; 2. Close (B.) 69.46.31; 3. Carrea (It.) 69.47.00: 4. Magni (It) 69.51.52: 5. Ruiz (Sp.) 69.51.58; 6. Ockers (B.) 69.52.12; 7. Bartali (It.) 69.53.20: 8 Lauredi (Fr.) 69.57.55; 9. Robic (Fr.) 69.58.55: 10. De Hertog (BA 70.01.45; 21. Wagt mans 70.30.05; 22. Voorting 70.30.55; 24. v. Est 70.37.57; 25. Roks 70.38.57; 30. Nolten 70.51.12; 58. Dekkers 71.27.48; 60. Van Breenen 71.29.48; 79. Faanhof 72.06.14. In het ploegenklassement bezet Nederland nog steeds de vierde plaats met 1 uur, 47 minuten en 21 seconden achterstand op nummer één: Italië. In het bergklassement leidt Coppi (lt.) met 43 pt. voor Gelabert, Ge miniani, Ockers en Bartali. Opgegeven hebben Metzger (Zwits.) en La Joie (N.O.C.Fr.). De Noordafrikanen Guercy en Zaaf en de Luxemburgers Kemp en Diede- rich hadden zich nog niet gemeld toen de controle werd gesloten. WIELRENNEN Aanraad nationaal amateur kampioen op de weg. Niet minder dan 159 uitvallers. Het wielerkampioenschap voor amateurs op de weg, dat Zondag op het circuit van Zandvoort werd ver. reden over een afstand van 176 km. (42 ronden) is gewonnen door Aan raad uit Oud-Gastel. De eerste vijf aankomenden wa ren: 1. Aanraad, Oud.Gastel, 4 uur 58 min. 30 sec.; 2. Van Steenselen, Mijnsherenland op 6 lengten; 3. Van der Heuvel. Hengelo 5 uur 59 sec.; 4. Sebregts. Eindhoven 5 uur 3 min. 36 sec,; 5. Rijnders. Amsterdam 5 uur 5 min. 6 sec. Het heeft er naar uitgezien, dat van de 174 amateurs, die aan de start kwamen, geen enkele de eind streep zou halen Maar gelukkig is het zover niet gekomen. Het aantal uitvallers was echter groot, want niet minder dan 159 deelnemers staakten de strijd en onder hen wa ren de wegkampioen van het vo rige jaar. Piet van Roon en vier le den van de Nederlandse Olvmpische ploeg. t.w. Adri Voorting. "Daan de Groot, Jan Piantaz en Arend van 't Hof. De brandende zon heeft wel licht de meeste slachtoffers gemaakt Ook al omdat de wedstrijdcommissa- rissen hadden besloten het regle ment van de wereldkampioenschap pen toe te passen, waardoor pas na ruim 100 km. verzorging mocht ge schieden. Velen verklaarden nooit te zullen zyn afgestapt, als zij maar eerder een verfrissende dronk hadden kun nen krijgen. Adri Voorting Daan de Groot en Piet van Roon bijvoor beeld stapten van de fiets, toen zij slechts enkele minuten op de leiders achter lagen. Het vooruitzicht nog een twintigtal kilometers zonder drinken te moeten afleggen had hen tot hun besluit gebracht. gen, 3.57.4, 2 De Zeeuwen, 2 Vlissingen, 4.12,9. Discuswerpen juniores A: 1 en kampioen P. Johannisse. H„ 35.37. 4 x 80 meter meisjes A: 1 en kampioen gemengde ploeg 45.1, 2 Hellaa, Goe», (gedisq.), 47.®.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 5