PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Dr. Drees bereid weer als premier op te treden Standbeeld van Frans Naerebout te Vlissingen onthuld D£ BILT ANNA PAUKER MOEST WIJKEN VOOR DE KOMINFORM HONDERDDUIZENDEN ZOCHTEN VERKOELING OP DE STRANDEN Vandaag 195e Jaargang-No. 158 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Balüntijn. Pl. verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week, f 5.45 p. kw., fr. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag 7 Juli 1952 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct per mm. Minimum p. advertentie t 3. Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels t 1.—. Iedere regel meer 20 cent. Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 58—50, teL 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M"burg Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63. tel. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg: Finlandstraat 2. telef. 16. Teraeuzen: Brouwerfjstr. 2; Zlerlkzee N Bogerdstr c <60. tel. 28. WIL TOT SAMENWERKING AANWEZIG. Mr. Stikker toch weer aan Buitenlandse Zaken (Van onze parlementaire redacteur) Zaterdagmiddag: hebben de beide kamerfracties van de Party van de Arbeid gedurende ruim 4 uur beraadslaagd, in aanwezigheid van minister Mansholt, maar in afwezigheid van dr. Drees, die eveneens lid van de Twee de Kamerfractie is. De formateur achtte het, zo werd ons te verstaan ge geven, onjuist en onzuiver deze vergadering by te wonen. Tydens een kleine huldigingsbyeenkomst in de ochtend gehouden ter gelegenheid van de verjaardag van dr. Drees, gaf deze aan de aanwezige journalisten te verstaan bereid te zyn, indien H.M. de Koningin hem dit mocht vragen, opnieuw als minister-president op te treden. Tegen elf uur kwam de heer Tila- nus tegel yk met zyn gelukwensen, dr. Drees een schriftelijk antwoord naar aanleiding van de besprekin gen in de C.H. Tweede Kamerfractie aanbieden. Hoewel men in politieke kringen nog immer zeer zwijgzaam is, ook om de aan de gang zijnde besprekingen niet te vertroebelen en te bemoeilijken, kunnen wij ter informatie toch nog het volgende mededelen. Algemeen heerste Zaterdagmiddag de: indruk, dat dl wil bestaat om tot de grootst mogelijke samenwerking te komen met het oog op de ernstige situatie in binnen- en buitenland, hetgeen uiteraard niet betekent, dat deze sa menwerking op dit ogenblik al ver wezenlijkt zou zijn. Er zijn nog tal van ernstige problemen, welke om een oplossing vragen, o.m. de status van Nieuw-Guinea, het Ambonezen- vraagstuk en dg kwestie van net af romen van de te verwachten huur verhoging. Op deze en op verschilion- de andere punten zullen, zo kan worden aangenomen. tijdens de Maandagmorgen te houden „R.T.C." door de fractievoorzitters tal van amendementen op het ook reeds tij dens de bijeenkomst van Donderdag gewijzigde basisprogramma van de formateur worden voorgesteid. Het is dan ook in hoge mate waarschijnlijk zo geen der bij deze besprekingen betrokkenen direct reeds een „onaan nemelijk" laat horen, dat spoedig de fracties opnieuw zullen bijeenkomen ter bespreking van deze amendemen ten. Kamerlid Reyers trekt vragen in Het Eerste Kamerlid, de heer Reyers (C. H.), heeft zijn aan de minister van oorlog en van justitie gestelde vragen, die 20 Juni ter kennis van de leden der Eerste Kamer zyn gebracht ingetrokken. Deze vragen betroffen de zaak Men- ten en speciaal het stopzetten van po gingen van rijkswege om met de heer Menten tot een schikking te komen, wat betreft schadevergoeding voor bij deze verrichte vorderingen. Een dag later, op 21 Juni, hebben de minister van justitie en de staats-secretaris van oorlog de voorzitter der Eerste Kamer nota's doen toekomen, naar aanlei ding van reeds eerder in de openbaar heid gekomen nota's, van de heer Reijers over de zaak Menten. Mond- en klauwzeer vrijwel bedwongen. Het verloop van het mond- en klauwzeer in ons land geeft aanlei ding tot de conclusie, dat de ziekte als zo goed als bedwongen kan worden be schouwd, aldus het oordeel van de veeartsenijkundige dienst. Nog in Maart van dit jaar werden wekelijks ca. 3000 nieuwe bedrijven gere gistreerd, waarop mond en klauw zeer was uitgebroken. De afgelopen weken werden niet meer dan enkele nieuwe gevallen vastgesteld, waarbij sterftegevallen vrijwel niet zijn voor gekomen. Ongeval op vliegfeest bij Lyon. Op het vliegveld Bron bij Lyon is Zondag gedurende een vliegfeest een vliegtuig neergestort. De acht inzitten den, onder wie Frankrijks bekendste na-oorlogse pilote, Aryse Bastie, kwa men om het leven. Honderdduizend toeschouwers zagen het ongeluk ge beuren. „Grote Postzegelprijs voor collectie „Nederland". De internationale jury van de In ternationale Tentoonstelling Eeuwfeest Postzegel (I.T.E.P.) heeft aan de heer J. Poulie te Amsterdam voor zijn col lectie „Nederland" de Grand Prix toegekend. Deze prijs, een zilveren sigarettendoos, werd beschikbaar ge steld door Z.K.H. Prins Bernard, be schermheer van de I.T.E.P. Het Ne derlands Postmuseum te Den Haag verwierf een ereprijs, de gouden me daille van de Centilux (de onlangs te Luxemburg gehouden internationale postzegeltentoonstelling)), terwijl het „National Philatelic Museum" te Phi ladelphia als ereprijs een bronzen me daille ontving, aangeboden door de Rijksmunt te Utrecht. Uit deze gang van zaken zou men kunnen afleiden, dat dr. Drees er naar streeft in volledig overleg met de fracties, op welker steun hij hoopt te komen tot de vaststelling van dc hoofdpunten en de grote lijnen van het toekomstige beleid. Gelijk wij reeds eerder schreven: veel zal in dit geval afhangen van de uitwerking. Zoveel zelfs, dat er bij de fracties wel eens een verlangen zou kunnen leven naar concreter lij nen in het program. Met deze vaag heid van het program neemt uiter aard de betekenis van de als minis- Bloemen op brede bas's. Het belangrijkste feit uit het kabinet van de formateur was Zaterdag, dat hy zijn 66ste ver jaardag vierde De journalisten, die zich be zig houden met de gebeurtenis sen rond de kabinetsformatie, hebben dr Drees bloemen aan- feboden in kleuren „op zo reed mogelijke basis". Namens de journalisten wenste dr E. van Raalte de jarige geluk en zeide hem, dat de persvertegenwoordigers het huidige contact op. grote prijs stellen. Dr Drees verklaarde, dat hij mocht hij minister president blijven gaarne blij vend contact met de pers zou ters aan te zoeken personen toe. Dit is echter op dit ogenblik nog niet aan de orde Mr. STIKKER Wel vernamen wij van verschillen de kanten, dat de formateur het op prijs zou stellen indien minister Slik ker aan buitenlandse zaken zou kun nen worden gehandhaafd. Zo laatst genoemde bereid mocht blijken zijn portefeuille te blijven beheren, zou een dergelijk aanblijven zonder over leg met de parlementaire leiding van de V.V.D. worden bewerkstelligd aan gezien rechtstreeks overleg tussen ae Tweede Kamerfractie van deze partij en de formateur welhaast uit gesloten is te achten. DE LAATSTE MODE Ontslagen als Roemeens minister van buitenlandse zaken. Dat Anna Pauker, eens de meest gevreesde vrouw van Roemenië, zich niet langer in de gunst van Moskou mag verheugen, is dit weekende op nieuw duidelijk geworden toen bekend werd gemaakt, dat zij ontheven is van haar functie van minister van Buitenlandse Zaken. Zij zou echter vi- ce-presidente van de ministerraad blijven. Als minister van Buitenlandse Zaken wordt Anna opgevolgd door Simion Bughici, oud-ambassadeur van Roemenië in Moskou. Aangenomen wordt, dat het ontslag betekent, dat de Kominform-lijn in Roemenië wordt versterkt. Gheor- fhiu Dej, de secretaris-generaal van e communistische party, speelt thans in elk geval een leidende rol. Deze heeft zich reeds eerder van enige ri valen ontdaan toen hij wist te be werkstelligen, dat de minister van financiën Luca en de minister van binnenlandse zaken Georgescu wer den ontslagen. Begin Juni werd Dej voorzitter van de Roemeense minis terraad. Van Anna Pauker werd reeds in 1949 gefluisterd, dat zij bij het Krem lin in ongenade was gevallen, doch tot dusver had zij zich blijkbaar we ten te handhaven. Het heette, dat zij oorspronkelijk op zo goede voet met Stalin stond, dat-zij deze kon opbellen wanneer zij dat maar wenste. In Mei j.l. bleek echter, dat haar naam niet meer voorkwam op een herziene lijst van leden van het Politbureau, het machtige politieke orgaan van de Roemeense communistische party. Zij scheen te worden gecritiseerd we gens „rechtse èn linkse afwijkingen van de partylyn". Anna heeft haar politieke opleiding in Moskou genoten. Bekend is, dat zij in een kogelvrije auto placht te rijden, wat haar overigens niet moet hebben belét zich steeds naar de laat ste Parijse mode te kleden. De oorzaak van de moeilijkheden, welke thans tot haar terugstelling hebben geleid, schijnt gezocht te moe ten worden in tegenslagen by de agra rische "en industriële productie, welke onder de arbeiders enige onrust heb ben verwekt. OOK AMBASSADEUR VAN ZIJN POST ONTHEVEN. Intussen is ook de Russische am bassadeur te Roemenië, Kawtaradze van zyn post ontheven. Hy was een vriend van Anna Pauker en werd al gemeen als verantwoordelyk be schouwd voor het aftreden van ko ning MichaëL Het presidium van de opperste Sowjet heeft Lawrentjew, Sowj et- ambassadeur in Tsjecho-Slowakije, benoemd tot opvolger van Kawta radze. Bogomolow, onderminister van buitenlandse zaken, is benoemd tot opvolger van Lawrentsjew. In Olympia, Londen, is Vrijdag de Britse Jaarbeurs voor Levensmidde len geopend. Gekleed in een „Vo- lendams" t ostuum legen een „Ne derlandse" achtergrond pryst mevr. Beryl Howitt uit Stanniore in Midd lesex onze heerlijke kaas aan. De strijd tussen Taft en Eisenhower. Vandaag begint republikeinse Conventie in Chicago- Nu vandaag de republikeinse partij conventie te Chicago begint, is de spanning in de strijd om de officiële republikeinse eandidatuur vrijwel tot het kookpunt gestegen. Taft of Eisen hower. Of misschien toch een „outsi der"? Volgens de laatste officiële tellingen zou Taft op 530, Eisenhower op 427 stemmen kunnen rekenen. Andere candidaten krijgen tezamen voorlo pig waarschijnlijk 131 stemmen en 121 afgevaardigden zijn niet door een mandaat gebonden. Om de slag te win nen zjjn echter 604 stemmen nodig.. Intussen duurt de strijd om een aan tal omstreden stemmen voort- Voor Texas is thans beslist, dat Taft hier 22 stemmen en Eisenhower 16 krijgt. De drie stemmen van Porto Rico werden alle aan Taft toegewezen. Een opinie-onderzoek zou hebben uitgewezen, dat bijna tweederde van de 173 republikeinse afgevaardigden, die vorige week Donderdag in het Congres aanwezig waren, generaal Mac Arthur candidaat zou willen ma ken voor het geval de strijd tussen Eisenhower en Taft op een dood punt zou geraken. „TRAGISCHE FOUTEN VAN TRUMAN. In het onderdeel van het republi keinse verkiezingsprogram, dat han delt over de buitenlandse politiek, wordt de regering van president Tru man beschuldigd van „tragische fou ten" bij de bestrijding van het wereld communisme. Zowel Taft als Eisen hower hebben zich achter dit onder deel van het verkiezingsprogram ge schaard. EEN ZOMERSE ZONDAG. Opmerkelijk veel kwallen bedierven vaak de vreugde Honderdduizenden hebben Zondag getracht om ergens in ons land een koel plekje te vinden. Velen hebben duurby dezelfde ervaring opgedaan; het was bijna overal even warm en drukkend. Aan de stranden hebben grote menigten verkoeling gezocht; in het zee water was die te vinden, maar het zand was gloeiend. Daarbij kwam nog, dat de van land naar zee waaiende wind voortdurend hete lucht aanvoerde. Van verscheidene kanten werd ver nomen, dat er zich Zondag opmerke lijk veel kwallen in zee bevonden, die heel wat mensen last hebben bezorgd. Op 't strand te ZandvoortBloemen- daal hebben het reddingsposthuis en vele andere gebouwen op drukke ogenblikken als eerste hulpplaatsen gediend voor de tientallen, die hulp behoefden omdat ze door kwallen wa ren „bestraald". Ammoniak was dan ook een in trek zijnde vloeistof om de aangedane huid verlichting te ver schaffen. Een twintigtal baders viel, tengevolge van de „bestraling", op het strand flauw en moest zich onder doktershanden stellen. De Rotterdamse redding-brigade, die het strand te Hoek van Holland onder haar bewaking heeft, heeft Zondag twaalf mensen, die waren af gedreven, gered. In Hoek van Holland, waar naar schatting vijftig k zestigduizend per sonen genoten van de zon, zee en zand, kwamen niet minder dan hon derdvijftig volwassenen en kinderen soulaas halen voor „bestraling" door kwallen. Er moesten extra flessen ammoniak worden gehaald om allen te kunnen behandelen.!! KENTERING Het einde van de Zondag kwam met de lang verwachte onweersbuien. is het 300 jaar geleden, dat het oude Gothische stadhuis te Amsterdam door brand werd verwoest. wordt ae Nederlandse let terkundige Dirk Coster 65 jaar. Massale overtocht van straaljagers naar Japan. Van de Amerikaanse luchtbasis Tra vis in Californië is Zondag een eska der straaljagers op eigen kracht een vlucht over de Stille Oceaan naar Ja pan (13.400 km.) begonnen. Men ver wacht dat de vliegtuigen het eerste deel van de tocht. 3600 km. in zes uur zullen afleggen. Maandag zal een tweede en Dinsdag een derde eskader straaljagers van deze luchtbasis naar Japan vertrekken. De vliegtuigen zullen in de lucht benzine tanken. LOODSREDDER EN VISSER. Een mooi en zinvol monument Een nieuw standbeeld van Frans Naerebout ziet uit over de Voorhaven te Vlissingen en verder over.de Schelde. Langs dat beeld zullen de vissers en de loodsen passeren en ze zullen denken aan de grote Naerebout. Hij staat daar de bronzen Naere bout als een actief en waakzaam man, die tuurt over het water en die een „keesje" in de hand houdt om op het juiste ogenblik deze reddende lijn aan iemand toe te werpen. Beziet men het beeld opzy dan spreekt er fijngevoeligheid en idealisme uit, beziet men het- van de voorzyde, dan treft de rustige stoerheid, die de beeldhouwer F. te Klooster in deze Naerebout-kop wist te leggen. Naerebout was een visser, een loods en een mensenredder. Hij was een eenvoudig, maar geenszins een onontwikkeld man. Dat kan men zien uit de scheepsjournalen, die hy bijhield in het sierlijke krullende schrift, dat in zyn tijd gebruikelyk was. Daarom is het goed, dat in dit bepld naast waakzaamheid en stoerheid ook deze intelligentie tot uiting is gebracht. Zaterdagmiddag ontving het ge meentebestuur van Vlissingen onder leiding van mr. B. Kolff een grote groep genodigden in de Nederlandse Loodsensociëteit.. Daaronder waren: de vertegenwoordigers van H.M. de Koningin, vice-admiraal N. A. Rost v. Tonningen, de Commissaris der Ko ningin, jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot met leden van Gedeputeerde Staten, de directeur-generaal van het Nederlands Loodswezen schout-bij- nacht J. Callenfels, de commandant maritieme middelen Zeeland kapt. t.z. J. G. Broekhuysen, voorts jhr. T. AL van Suchtelen van de Haare voor de Z. H. Reddingsmaatschappij, ir. Blok- rrians, Belgisch lid van de perma nente commissie van toezicht op de Scheldevaart, de directeur Belgisch Loodswezen Vlissingen, A. J. de Mulder, de directeur Belgisch Loodswezen tevens hoofd van het Belgisch reddingswezen te Oostende de heer Roets, de burgemeesters van Goes, Veere en Yerseke, drs. van Dijk directeur der Visserijen, de directeur van de Kon. Mij. „De Schelde", J. W. Hupkes, de directeur der „De Ruyterschool" de heer P. Vrjn, en voorts tenslotte, maar zeker niet in de laatste plaats een grote groep leden van de familie Naere bout, tal van vissers uit Veere, Vlis singen, Arnemuiden en Breskens, en de commandant van het Engelse oor logsschip „Apollo" met enkele van zyn officieren. Een file van auto's met de vele genodigden bewoog zich na de ontvangst van de Loodsensoci- teit naar het Bellamypark, waar tal van verenigingen, grote groepen schoolkinderen, muziekgezelschappen enz. zich reeds hadden opgesteld rond het te onthullen standbeeld. Bovendien was er gezorgd voor een passende vlaggenversiering, lag bij de Voorhaven de gepavoiseerde loods boot „Frans Naerebout" en was de Vissershaven dicht bezet met vis sersschepen. REDE Mr. B. KOLFF Burgemeester mr. B. Kolff plaatste zich achter de microfoon nabij het te onthullen standbeeld en dankte in de eerste plaats H.M. de Koningin, die zich liet vertegenwoordigen door de chef van Haar Militaire Huis. Dit il lustreert de nationale betekenis van Frans Naerebout. Zijn Zeeuwse bete kenis wordt geaccentueerd door de aanwezigheid van de Commissaris Spr. dankte ook andere aanwezigen en deelde mede, dat het gemeentebe stuur van Vlissingen des ochtends in de Magdalenakerk te Goes bloemen had gelegd op het graf van Naere bout. Spr. wees er op, dat Naerebout ons als figuur iets heeft te zeggen. Zijn standbeeld staat nu te Vlissingen dicht bij dat van De Ruyter, die een voudig was maar tijdens zijn leven reeds hooggeëerd. Ook Naerebout was eenvoudig, maar tydens zijn le ven werd hij zo weinig geëerd, dat hij stierf in armoede. Toch spreekt de ze achttiende eeuwer meer nog dan De Ruyter tot ons door zijn warme menselijkheid en omdat hij is de loods, de redder en de visser. Wij wil len, zo besloot burgemeester Kolff, dan ook in hem eren het loodswezen, het reddingswezen en de vissery. REDE CALLENFELS Daarna betrad schout bij nacht J. Callenfels het spreekgestoelte. Hy herinnerde aan de loopbaan van Nae rebout, die in 1748 te Veere werd ge boren. Beroemd werd hy door zijn tocht naar het wrak van de Woest- duyn. In 1781 trad hy als loods in 's Lands diénst en spr. noemde een reeks beloodsingen, welke door Nae rebout werd verricht. Hy raakte in 1795 in Engelse krijgs gevangenschap, maar wist te ont vluchten, daarna treffen wc hem op het flottielje van admiraal Verhuell. Veel is er veranderd in Vlissingen sedert Naerebout's tijd, maar een ding is weinig veranderd, dat is de taakopvatting van de loods. Ook de moderne redder en de tegenwoordige loods kent nog moeilijke reizen. Vele prestaties gaan ver uit boven het nor male en dat wordt dan niet bekend, maar wel worden de fouten gepubli ceerd. Het vakmanschap van de Ne derlandse en de Belgische Schelde- loodsen heeft niets aan waarde inge boet. Het is my, zo besloot de heer Callenfels, een eer dit standbeeld te mogen onthullen. DE ONTHULLING Onder doodse stilte, terwijl de vaandels van de loodsenverenigingen de vlag van de N.Z.R.M. wapperden in de winden, werd daarna het laken weggetrokken van het bronzen beeld. Omstreeks half elf werden de eerste tekenen dier buien hoorbaar en vrij spoedig daarna zichtbaar. De bliksemstralen waren gedurende byna een uur niet van de lucht en zware donderslagen rolden over de dorpen en steden. Om half twaalf was de centrale van de brandweer te Den Haag zó druk bezig, dat op dat ogen blik, vanzelfsprekend, niet kon wor den voldaan aan het verzoek om in lichtingen In Kethel by Schiedam hebben zware windstoten schade aangericht aan dakbedekking. Ondanks de onweerslucht begon de Limburgse Opera Zondagavond toch met de première van de opera „Faust" in het vrijwel uitverkochte Valkenburgse openluchttheater. Don der en bliksem begeleidden de overi gens glansrijke uitvoering, die na het tweede bedrijf moest worden ge staakt, wegens de regen. Rotterdamse broodbezorgers waren Zaterdag in staking. Broodloze Zondag voor vele gezinnen. Zaterdagmorgen is het bezorgers- personeel van een viertal grote Rot terdamse bakkerijen in staking ge gaan. Vierhonderd bakkerswagens zijn niet uitgereden; de filialen van de bakkerijen konden niet bevoorraad worden en vele huisvrouwen hebben Zondag in Rotterdam geen brood op tafel kunnen brengen. De oorzaak van deze actie was. dat de Rotterdamse werkgevers in het bakkersbedrijf zouden weigeren de gulden loonsverhoging toe te kennen, waartoe onlangs door het College van Rijksbemiddelaars toestemming is ver leend. De werkgevers meenden, dat zij die loonsverhoging konden korten op de provisie, die de broodbezorgers sinds 1945 genieten. De plaatselijke bedrijfs- unie van werknemers in het bakkers bedrijf stelde zich op het standpunt, dat daarmede de loonsverhoging te niet werd gedaan. Op een Zondag avond gehouden vergadering van de stakende broodbezorgers en de be- drijfsunie van voeaings- en genotmid delen, is men tot een accoord gekomen en vandaag Maandag zal de broodbezorging weer normaal geschie den. IJzer- en staalprijzeii belangrijk verlaagd. De prijzen van de Belgische en Lu xemburgse waiswerken van ijzer en staal zijn zeer belangrijk verlaagd. De Nederlandse ijzerhandel heeft haar prijzen voor levering uit hier te lan de aanwezigen voorraden met onmid dellijke inwerkingtreding aan de nieu we Belgisch-Luxemburgse prijzen aangepast. Bestuur Int. Chr. Vakverbond. Op het elfde, in Den Haag gehou den, congres van *het Internationaal Christelijk Vakverbond, werd de heer Gaston Tessier tot voorzitter herbe noemd. Tot vice-voorzitters werden benoemd de heren A. Cool, voorzitter van het Alg. Chr. Vakverbond in Bel gië, en de heer Borstlap van het C.N. V. in Nederland. Namens alle loodsen sprak vervol gens de heer B. J. de Poorter, die er op wees, dat de figuur van Naere bout voor de loodsen is, wat De Ruy ter is voor de marine. Zolang de loodsen de zeegaten be varen zal de naam van Naerebout voortleven. Schipper M. Sierevelt uit Arne muiden sprak voor de vissers. Het deed spr. genoegen onder de aanwezi- fen ook vissers op te merken, die red ers van schipbreukelingen waren. Spr. hoopte, dat de waardering voor Naerebout zich ook zou uitstrekken tot de redders en vissers van deze tyd. KRANSLEGGING. Na deze toespraak trad vice-ad miraal Rost van Tonningen naar vo ren om namens H.M. de Koningin een krans te leggen aan de voet van het standbeeld. Ook werden kransen gelegd, namens het Nederlands Loods wezen, het Belgisch Loodswezen, de gemeenten Vlissingen, Veere en Goes, de loodsenverenigingen, de vissers, de „De Ruyterschool", de leden van de familie Naerebout, de Bond van Buurtverenigingen en bloemen door de Vlissingse schooljeugd. (Zie slot pag. 2) VERWACHTt MINDER WAKM. Veranderlijke bewolking met enkele regen- of onweersbuien. Zwakke tot matige wind uit veranderlijke richtin gen. Minder warm.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1