PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Nederland bouwt duikboten van geheel nieuw type Wissekerke vierde opgewekt zijn derde eeuwfeest DE BILT Kantlijn Dr. DREES STREEFT NAAR EEN KABINET OP BREDE BASIS Vandaag 195e Jaargang-No. 157 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballinfijn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct per week, f 5.45 p. kw., fr.' p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJt STEMMEN Zaterdag 5 Juli 1952 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 3.— Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenües (max. 8 regels) van 1—5 regel* f LIedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 58—60, tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londense Kaal 29, teL 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63, tel. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg: Finlandstraat 2, telef. 16, Temeuzen Brouwerljstr. 2; Zierikzee N Bogerdstr C tel. 26. NA JARENLANGE VOORBEREIDINGEN Vinding van oud-Marine ingenieur Gunning Nederland bouwt op het ogenblik voor de Koninklijke Marine vier duik boten van een geheel nieuw type. Dit type, dat in Nederlandse marinekringen revolutionnair wordt genoemd, is een vinding van de Nederlandse oud-marine ingenieur, ir. M. F. Gun ning. Geen enkele zeemogendheid beschikt nog over dit nieuwe model onderzeeboot. In plaats van de b(j alle duikboten ter wereld gebruikelijke enkelvoudige cylindervorm, waarin alle apparatuur is ondergebracht, is een drie-cylindertype gekomen. Van bovenaf gezien bestaat de nieuwe onderzeeboot uit een lange cylinder, met aan weerszijden schuin daaronder twee iets kortere cylinders. Alle cylinders zijn aan de uiteinden toegespitst. Een tekening in doorsnee zou een driehoek te zien geven, waar in zich in iedere hoek een cirkel (de doorsnee van een cylinder) bevindt. In de bovenste cylinder zijn de ver blijven voor de bemanning en de com mandovoering ondergebracht alsmede de bewapening. In de tweede onder ste cylinder de apparatuur voor de voortstuwing boven en onder water, n.l. de batterijen voor de onderwater vaart en de dieselmotoren voor het varen boven water. Door deze con- Naarmate de verkiezingsdag ver der achter ons komt te liggen, piekeren de deskundigen zwaar der over de betekenis van de nuchtere cijfers, die uit de stembus te voor schijn kwamen. Er gaan daarbij criti- sche stemmen op, met name ten aan zien van de zetelverdeling. Daarbij heeft men niet zozeer het oog op de Kamerzetels, die de partijen verover den door het aantal malen, dat zij de kiesdeler behaalden, maar wel op de verdeling van de restzetels. Men heeft die zetels toegewezen aan de partijen, die de kiesdeler behaalden en per ze tel het hoogste gemiddelde aantal stemmen. De vraag, die hier en daar nu gesteld wordt, is of dit wel billijk is. Waarom heeft men namelijk de partijen, die de kiesdeler niet behaal den, uitgesloten van .de mogelijkheid om een restzetel in d,e wacht te sle pen Zou het niet juister zijn geweest om hun die kans wel te geven? De practijk en eenvoudige reken sommetjes wijzen uit, dat het inder daad niet billijk zou zijn. Maar boven dien: men heeft de berekening van de verdeling van de restzetels met opzet zo geregeld als thans, om te voorko men, dat ons kleine parlement ver snipperd zou worden in al te kleine partijen. In ander opzicht evenwel is er wel degelijk onbillijkheid. Prof. mr A. C. Josephus Jitta wyst er namelijk in de Haagsche Cou rant op, dat er in de toewijzing van de 50 nieuwe zetels een ern stige onrechtvaardigheid schuilt. Hij schrijft: „Er worden geen nieuwe verkiezin- f en gehouden, maar de 50 nieuwe ze- els worden toegewezen op grond van de thans vastgestelde lijsten en cij fers. In principe is dat aanvaardbaar. De nieuwe kiesdeler daalt dus van ruim 50.000 op bijna 35.000 stemmen. De partijen, die bij de jongste verkie zingen minder dan de oude kiesdeler hebben gekregen, komen echter niet meer in aanmerking. De thans zitting hebbende 8 partijen verdelen de nieu we zetels onder elkaar. Wij hebben niet het minste zwak voor de kleine partij, die onlangs 35.000 stemmen verkreeg-. Maar wij zouden het billijk en rechtvaardig hebben geacht, wanneer een partij, die ten minste de nieuwe kiesde ler heeft gehaald in de uitgebreide Kamer althans één nieuwe zetel zou hebben gekregen. De regering en de zitting hebbende partijen hebben het echter anders vastgesteld. Misschien heeft ten slotte geen en kele partij met de nieuwe kiesdeler gehaald. Dan brengt de thans voor eén keer aangebrachte wijziging in de resultaten geen verandering. De regeling blijft desniettemin even on billijk en onrechtvaardig. Partijen, zo goed als individuen, hebben de neiging naar zich toe te rekenen. Maar dat is niet in het al gemeen belang." Er valt aan dit Haagse commen taar niet v.eel toe te voegen of af te dingen. Wederom is een week ten einde, een week, waarin de mensheid gepuft heeft van de hitte, al thans de mannelijke helft van de mensheid. Dat vestigde de aandacht weer eens op het probleem van de mannenkleding, die conservatief is. De mannen beginnen niet gemakkelijk met iets nieuws. Evenwel: de N.R.Ct constateert, dat het begint te dagen en schrijft: „Zo zijn er, die, al wijst de thermo meter 90 graden of daaromtrent zich hardnekkig- blijven hullen met broek, vest en colbertje. Slechts binnenshuis wordt als hoogste offer aan de hitte het colbertje uitgetrokken. Tegenover deze diehard staat de man, die het waagt naar zijn kantoor te gaan in de kledij, welke toch eigenlijk bij de huidige weersomstandigheden het beste past: in shirt en short. En daar tussen zuchten en zweten alle moge lijke variaties: vest-uit, jas-uit, lm- nen-broek maar lang, in ovenhemd- met-boor-d-en-das, in overhemd-met open-boord en zonder das, hemd met struetie wordt ruimte gewonnen en het gewicht en de grootte verminderd. Dit geeft de nieuwe onderzeeboot o.m. een grotere snelheid. De bouw van één onderzeeër kost ongeveer twaalf millioen gulden. Van de vier onderzeeboten worden er twee gebouwd bij Wilton-Feijen- oord en twee bij de Rotterdamse Droogdok Maatschappij. Zij meten ieder ongeveer duizend ton. De eerste onderzeeboot van het nieuwe type zal in de loop van 1955 gereed komen. Vice-admiraal Stam, die deze bij zonderheden mededeelde, verklaarde, dat het nieuwe model onderzeeboot voorlopig geen concurrentie heeft te duchten van de door atoomkracht aangedreven onderzeeboot. Naar zijn mening zal \Jnog menig jaar duren voordat met een atoomduikboot ge varen kan worden. In het buitenland bestaat voor het nieuwe model grote belangstelling. Nederland had reeds voor de oor log een zeer goede naam op het ge bied van onderzeebootbouw. De kun digheid en durf van onze marine mensen en scheepsbouwdeskundigen kreeg internationale vermaardheid door de reizen van de onderzeeboten K XIII en KXVIH. NA JARENLANGE VOOR BEREIDING. In de laatste wereldoorlog werden steeds zwaardere eisen aan de onder zeeboten gesteld. Soms waren deze eisen tegenstrijdig, zodat men steeds moest zoeken naar een bevredigend compromis. Ingenieur Gunning, die zich reeds geruime tijd met dit pro bleem had bezig gehouden, kwam in de oorlog tot de conclusie, dat gebro ken moest worden met de enkelvou dige cylindervorm. Zijn idee werd na de oorlog door de Koninklijke Mari ne onderzocht in samenwerking met tal van instanties. Na jarenlange voorbereiding werd het nieuwe mo del aanvaard. Hulpprogramma nu goedgekeurd. De Amerikaanse Senaat heeft zijn goedkeuring gehecht aan het bedrag van 6.001.947.750 dollar voor hulp aan het buitenland. De wet gaat thans naar het Witte Huis om door presi dent Truman getekend te worden. Van het totaal is 4.410.657.750 dol lar bestemd voor Europa. Hiervan is 3.128.224.750 dollar bestemd voor mi litaire hulp. Een milliard van dit be drag zal gebruikt mogen worden voor het plaatsen van orders bij Europese industrieën. Het restant, 1.282.433.000 dollar, is bestemd voor economische hulp. Hiervan ontvangt Nederland 56.4 millioen dollar. ROND DE KABINETSFORMATIE. Langdurige vergadering van A.R., C.H. en K.V.P.-fracties. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 4 Jüli De woordvoerder van de kabinetsformateur ver klaarde Vr(jdag dat dr. Drees, zoals reeds uit de feiten kan worden af geleid, bepaaldelijk streeft naar een kabinet op brede basis, zoals hij deze op dit ogenblik mogelijk en bereikbaar acht. Hierbij gaat de formateur uit van de samenwerkingsgedaclite, samenwerking tussen werknemers, werkgevers en overheid. De meest harmonische oplossing zou in dit ver band een vier-partyen-kabinet zyn, als politieke weerspiegeling van de samenwerking op maatschappelijk terrein van de Prot. Chr., de R.K. en de socialistische werknemers en andere organisaties. Dc directeur-generaal voor de Energie-voorziening, dr. E. L Kramer zal op Dinsdag 8 Juli a.s. de nieuw gebouwde Amer-centralc van de N.V. Provinciale Noord-Brabantse Electriciteits Maatschappij te Geertruiden- berg officieel in bedryf stellen. Het in bedrijf stellen van deze centrale betekent voor de stroomvoorziening van de provincie Noord-Brabant en van ons land een grote verbetering. Het exterieur van het nieuwe bedrijf. Het is duidelijk, zo gaf men ons te verstaan, dat de WD in een dergelij ke gedachtengang weinig op haar plaats zou zijn. De woordvoerder van de formateur bleef het antwoord schuldig op de vraag, of tijdens de Rondetafel-conferentie van de fractie, voorzitters met dr. Drees ook over andere zaken dan het program is gesproken. In dit verband merken wy op, dat in parlementaire kringen algemeen wordt aangenomen, dat een gelyk aantal leden van d© P.v.d.A. en van de KVP in aanmerking zullen komen voor een ministerszetel. Wat de overige verdeling van de ministerszetels betreft, hangt uiter aard alles af van de politieke samen stelling van het te formeren kabinet. KAMERFRACTIES BIJEEN Vrijdagmiddag, rond half drie kwam de AR-Tweede Kamerfractie onder voorzitterschap van dr Schou ten in de Dr. Kuyper Stichting bij een ter bespreking van de punten, welke aan de orde waren gesteld tij dens het gemeenschappelijk overleg, dat dr. Drees de dag te voren had Noodtoestand in Cairo en Alexandrië afgekondigd. In Cairo en Alexandrië is Vrijdag de noodtoestand afgekondigd. De politie patrouilleert in de hoofd straten en het hoofdbureau van poli tie deelde mede, dat er extra veilig heidsmaatregelen zijn genomen, maar dat er, overal absolute kalmte heerst. Premier Sirry Pasja is van plan spoedig met de Britse ambassadeur besprekingen te beginnen over de re geling van het Brits-Egyptische ge schil. schillerkraag, polo-blouse, korte mou wen, opgerolde mouwen, gewoon lan ge mouwen enz. in schier oneindige variaties. En al die min of meer pro gressieven kijken wat meewarig naar de mannen, die net één stapje minder ver hebben durven gaan, maar allen benijden toch ook weer de man, die gewoon met broek en vest en jas loopt, want die heeft tenminste zak ken. Want waar moet de man in short en shirt zijn portefeuille laten en zijn portemonnaie, zijn zakmes en zijn zakdoek, zyn agenda, zijn vulpen, zijn potlood, zijn doosje lucifers, zijn aansteker, zijn kammetje, zijn schaar tje, zijn sigarettenkoker, zijn brille koker, het ejndje touw, zijn horloge en wat hij anders nog meer pleegt mee te torsen?" Tot zover de N.R.Crt. Het probleem blijft ons toch onoplosbaar. met de vier fractievoorzitters. Te vens waren aanwezig prof. Anema en mr Rip, resp. voorzitter en secreta. ris van de AR-Eerste Kamerfractie. Anderhalf uur later begon in het ge bouw der Tweede Kamer een verga dering van de CH-fraetie, onder lei ding van de heer Tilanus. Ook minis, ter Staf was hierbij aanwezig. El ders in hetzelfde gebouw presideerde prof. Romme een KVP-fractieverga- dering, welke evenals de vorige ke ren versterkt met de bij een eventuele uitbreiding van de Tweede Kamer te verwachten nieuwe leden bijeen kwam. Er ontbraken echter nog wel enige leden op het appél. Alle frac tievergaderingen duurden in eerste aanleg tot over half zeven, terwijl de KVP-fractie na een schorsing van ruim een uur weer verder ging. Overwinning voor Syngman Rhee Vergadering stemde onder hoge druk. Vrijdag heeft de Zuidkoreaanse premier, Syngman Khec, grotendeels zyn doel bereikt, om In strijd met de bestaande grondwet zijn president schap t© verlengen. De Zuidkoreaan se Nationale Vergadering gaf name lijk haar bevoegdheid om de presi. dent der republiek te kiezen prijs. De vergadering stemde er met 153 tegen nul stemmen mee in, dat de president direct door het volk zal worden gekozen. Deze stemming ge schiedde onder hoge druk. Zoals bekend gaf Syngman Rhee Woensdagavond, toen bleek dat het quorum wederom niet aanwezig was, de politie opdracht de ondergedoken afgevaardigden, merendeels tot de oppositie behorend, op te sporen. Ook werden 11 afgevaardigden, die zich reeds ruim een maand in voor arrest bevonden op beschuldiging van ondermijnende acties naar het parle mentsgebouw overgebracht. Intussen heeft Rhee wel formeel moeten instemmen met vermindering van de presidentiële bevoegdheden. Deense premier onderbrak zijn vacantie. Regering verbaasd over Amerikaans protest. De Deense regering heeft Vrijdag een spoedbijeenkomst gehouden in verband met het Amerikaanse pro test tegen de levering van een in De nemarken gebouwd tankschip aan de Sowjet-Unie. De minister-president, Erik Eriksen, onderbrak zijn vacantie om naar Kopenhagen terug te keren voor de kabinetsbrjeenkomst. In regeringskringen te Kopenha gen toont men zich verbaasd over het Amerikaanse protest. Men denkt dat er aan de zaak weinig meer te doen tal zijn. Het betrokken tankschip is reeds door de Russen overgenomen. Men beschouwt het als vrijwel onmo gelijk voor de Deense regeling om te eisen, dat men alsnog op de levering terug zal komen. Schade in nog vele andere plaatsen door noodweer Zestienjarige knaap gedood Het noodweer, dat in de nacht van Woensdag op Donderdag woedde, heeft in nog tal van andere plaat sen in ons land slachtoffers geëist en schade aangericht. Te Balkbrug (O.) sloeg de blik sem in een noodwoning van het landbouwersgezin B. Een zestienja rige zoon werd gedood. Eveneens tengevolge van bliksem inslag brandde een kapitale boerde- rij nabij Emmen tot de grond toe af. Slechts enig meubilair, een trac tor en de in de stal aanwezige paar den konden gered worden. In de omgeving van Hellendoorn geraak ten vier boerderijen in brand en ln alle gevallen was de schade groot. In Koekan (Dr.) brandde een in 1950 gebouwde boerderij geheel af en in de Betuwe in grote schade toege bracht aan het kersengewas De pluk zal hierdoor vroeger geëindigd zijn. Op tal van boerderijen werd rund vee door" de bliksem getroffen en gedood. IN BELGIË. Tijdens hevige onweersbuien bo_ ven eBlgië is door blikseminslag brand uitgebroken in een klooster en een school. Twee personen kwa men om het leven. Te Antwerpen werden ruiten door hagel vernield en telefoon- en telegraafverbindin gen verbroken. wordt de Franse staats man Edouard Herriot 80 jaar. MORGEN..... ....worden de laatste tramdien sten in Londen opgeheven en vervangen door busdiensten; ....is het 450 jaar geleden, dat door keizer Maximiliaan I de eertijds beroemde universiteit van Wittenberg werd gesticht. EREPOORTEN EN VLAGGEN. Commissaris der Koningin woonde een deel der feestelijkheden bij Opgewekt en in de beste stemming is Vrijdag het derde eeuwfeest van Wissekerke gevierd. Op verschillende plaatsen in het dorp waren grote ere poorten opgericht, waarop de bezoekers een hartelijk „Welkom" werd toe geroepen, vlaggen en wimpels wapperden vrolijk in de wind, er was muziek en een fraaie optocht, vrijwel iedereen was met oranje getooid, kortom het was er genoegelijk en gezellig. „Dat Wissekerke dit feest opgetogen viert, is begrijpelijk" zeide de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. dc Casembroot, die 's middags aanwezig was, „anders zou dit dorp niet op Noord-Beveiand liggen. In een korte bijeenkomst met de raadsleden noemde de Commissaris Wissekerke een welvarende gemeente op een welvarend eiland. Spreker wees er op, dat de landbouw op het eiland op hoge trap staat en dat Wissekerke vergeleken bij andere gemeenten vooral op financieel terrein niet te kla gen heeft. Met de burgemeester en de raads leden begaf de Commissaris zich daar na naar de weide van de heer P. G. A. de Lange, waar men bezig was met 't opstellen van de optocht van praal wagens. Er was van dit onderdeel van het feest bijzonder veel werk gemaakt en men zag dan ook enkele uitstekend- versierde wagens in de stoet meerij den. Het verleden en heden was op aardige wijze uitgebeeld, daarnaast waren ook sprookjes niet vergeten en vanzelfsprekend ontbraken ook de Noordbevelandse duinen niet op het appèl. De stoet had veel bekijks, niet alleen bij de inwoners van het dorp, maar ook bij de vele niet-Wissekerke- naren, die ter gelegenheid van het feest naar het driehonderd jaar oude dorp waren getrokken. 's MORGENS. De festiviteiten waren 's morgens begonnen met een kerkdienst, in de Herv. kerk. waarin ds. Boonstra, Her vormd predikant en ds. Fokkema Ge reformeerd predikant voorgingen. Bei den spraken naar aanleiding van ge deelten uit psalm 90. Het kerkkoor verleende aan deze dienst zijn mede werking. Daarna maakte het befaamde „Apol lo" een rondgang door het dorp, waar bij burgemeester J. J. v. d. Maas bij het keurig versierde raadhuis werd afgehaald. In de nieuwe muziektent sprak de burgemeester zijn gemeente naren toe, waarbij hij hun de geschie denis van het dorp verhaalde. Hij ge tuigde daarbij van zijn respect voor het voorgeslacht en herinnerde in ver band met de strijd tegen de golvén. aan 't trotse Zeeuwse devies „Luctor et emergo". Na de rede van de burgemeester, die met grote aandacht werd aange hoord, klonk het Wilhelmus. Met begeleiding van de onvermoei de „Apollianen" en onder leiding van de heer P. van Damme werd de volks zang beoefend. Iedereen deed mee: de politie en moeders met kinderwagens evengoed als de schoolkinderen en de neringdoenden, die hun zaken voor een dag hadden gesloten. Zij allen zon gen van de mannen van Neerlands stam, van de befaamde blauwgeruite kiel en van de onverwoestbare zilver vloot, van het leven, dat zonder mu ziek en zang geen waarde heeft en eindigden tenslotte met een plechtig „Wilt heden nu treden". Na de optocht, die 's middags volg de, was er een wielerwedstrijd. Des avonds werden op de markt volksdansen uitgevoerd, afgewisseld met muziek van de muziekvereniging Apollo" en de accordeonvereniging „Animato" te Goes. Op de muziek tent werd gezongen door de zangver enigingen „De Jonge Vriendschap" en „Hosanna". Het gemeentehuis en het huis van de burgemeester waren prachtig verlicht, terwyl de Dorps- dijk was geïllumineerd met gekleurde lampjes. Heftig protest van Adenauer Voorgestelde veranderingen in antwoordnota aan Moskou aanvaard. Volgens gewoonlijk betrouwbare Parljsc kringen heeft dr. Adenauer by de Westelijke Hoge Commissaris sen ongewoon heftig geprotesteerd tegen het feit, dat hy niet was ge raadpleegd b(j het opstellen van de antwoordlnota aan Moskou. Adenauer zou bijzonder bijtende critiek tegen Frankfijk hebben geuit en dit land er van hebben beschuldigd „het dictaat van Versailles" te wil len herstellen. Hij zou zijn bezwaren hebben herhaald tegen een vier.mo- gendhedenconferentie, die, naar hij gelooft, bekrachtiging van het E.V. G.-verdrag slechts kon belemmeren. De door Adenauer aangeslagen toon zou officiële kringen in Parys heb ben geschokt. Franse waarnemers beschouwen het incident als een diplomatieke overwinning voor West-Duitsland. Zij menen, dat het in het vervolg zeer moeilijk zal zrjn met Rusland over de Duitse kwestie te onderhandelen zonder te zelfder tijd de Duitsers te raadplegen. Adenauer zou de storm achtige scène hebben veroorzaakt om een precedent te scheppen voor het in het vervolg raadplegen van Duits land bij alle internationale onderhan delingen. Amerikaanse, Britse en Franse di plomaten hebben Vrijdag de door dr Adenauer voorgestelde veranderingen aanvaard. Ontslag verleend aan W. Vogt Het algemeen bestuur van de AVRO heeft, naar het aan het ANP heeft medegedeeld. Vrijdagavond in zijn vergadering in ..Tivoli" te Utrecht besloten aan de heer W. Vogt, di recteur van de AVRO, ingevolge zijn verzoek op de meest eervolle wijze ontslag te verlenen, onder toekenning van pensioen. Het ontslag is gisteren ingegaan. Voor de vijfde maal bommen op centrales. Donderdag zijn de electrische cen trales in Noord-Korea door vliegtui- fen van de Amerikaanse marine voor e vijfde maal gebombardeerd. KORTE PRED1CATIE GODS NABIJHEID. Hoewel Hij niet ver is ..„n een iegelijk van ons. Handelingen 17 27c. ■Eén dezer dagen zijn velen naar de Braakman getrokken om het ogenblik der dichting mee te maken. Een ge weldig stuk mensenwerk is hiermee voltooid, 't Heeft heel wat hoofdbre kens en berekeningen gekost. En dan waren er heel veel onberekenbare factoren. Heel voorzichtig werd de caisson er in geschoven. Tot dicht bij waren de dijkeinden genaderd. Doch zolang het laatste stuk ont breekt, is er geen verbinding. Is het bij velen niet zo met hun verhouding tot God de Here. Door beproevingen en levensdiepten heen zijn ze heel dichtbij gebracht. Maar het laatste, de overgave aan God en het vertrouwen in Gods almacht, die door geen menselijke mogelijkheid verstoord wordt, ontbreekt. Christus is de verbinding tussen de zondige, twijfelende mens en de genadige oprokende God. In Athene ontmoet de apostel Pau- lus op de Areopagus de keur der wetenschap. Op allerlei wijzen heb ben ze getracht God te henaderen. Maar ze voelen de kloof, die er tus sen God en hen is. Door de zonde is de mens onmachtig om die kloof te overbruggen. Christus heeft die schei ding weggenomen door Zijn verzoe nend sterven op Golgotha. Dat ster ven juist predikt Paulus. In de weg van geloof en bekering leert Gods kind dit aanvaarden. Niet door re deneren en urenlange disputen. Maar door de eenvoudige aanvaardino van Christus als de Verlosser en Zalig maker. Door nieuwsgierigheid gedrongen, willen de Atheners naar Paulus luis teren. En als ze de prediking gehoord hebben, gaan ze rustig verder en blij ven zoals ze zijn. Geen geloof, geen levensverandering. Precies als de toe schouwers bij de Braakman. Ze heb ben het gezien, en ze gaan dezelfde weg terug alsof de verbinding er nog niet was. God is niet ver van U. Maar in Christus is God U in alles nabij.'Mis schien zoekt U, lezer. Hem heel ver weg. Hij is vlak bij U. Hij klopt aan de deur van Uw hart.. Ga niet aan Christus voorbij. Wie in Hem gelooft, krijgt uit vrije genade een nieuw, heerlijker leven Christus zegt t'an Zichzelf: Ik ben de Weg. de Waar heid en het Leven. Niemand komt tot de Vader, dan door Mij. Die Vader is God. Veel dichter bij U, dan U zelf wel vermoedt. Biervliet. H. C. P. M. Wiebosch. VERWACHTt ZONNIG. Droog en zonnig weer. Matige tot krachtige wind tussen Noordoost en Oost. Voornamelijk in het Zuiden van het land warmer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1