Reeks culturele manifestaties met ongekende hoogtepunten Zeeuwse Almanak PLAN VOOR HERAANLEG VAN DE DOMBURGSE GOLFLINKS INiwVsetite ONTHULLING TE VLISSINGEN VAN NAEREB0UT-M0NUMENT ZEELAND GENIET VOLOP VAN EEN REEKS ZONNIGE DAGEN 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 3 JULI 1952 VAN 12 TOT MET 26 JULI OOST-VLAAMSE 14-DAAGESE IN MIDDELBURG Het definitieve programma bekend Het definitieve programma van de Oost-Vlaamse Veertiendaagse en de tentoonstelling „Oost-VIaanderen Vlagt!" in Middelburg is tJians versche nen en wie er nog aan getwijfeld mocht hebben, weet thaus met zeker heid, dat Middelburg veertien grootse Julidagen tegemoet gaat. Lag in 1950 bij de Zeeuwse Week In Gent en de tentoonstelling „Zie Zeeland!" het accent wel zeer sterk op de tentoonstelling wellicht omdat Zee land aan spectaculaire cultuur minder te bieden heeft in Middelburg zullen de evenementen en manifestaties rondom de tentoonstelling even zeer de aandacht vragen als de Oost-Vlaamse expositie zelve. Op Zaterdag 12 Juli des middags om half vier wordt de Oost-Vlaamse Veertiendaagse in de Concertzaal te Middelburg geopend. De Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, zal de aanwezi ge autoriteiten onder wie vermoede lijk verscheidene Nederlandse en Bel- fische ministers, begroeten, waarna e burgemeester van Middelburg, mr. dr. N. Bolkestein, het welkomstwoord zal spreken. De Oost-Vlaamse gede puteerde, mr. G. d' Hanens, zal dit welkomstwoord beantwoorden. De openingsrede wordt hierna uit gesproken door de Gouverneur van Oost-Vlaanderen, de heer M. van den Boogaerde. Het Middelburgs Mannen koor onder leiding van Jan Kuiler zal aan deze plechtige openingszitting zijn medewerking verlenen. Om half zes opent de heer Van den Boogaerde de tentoonstelling, waarna de genodigden om half zeven in de Statenzaal worden ontvangen door 't provinciaal bestuur van Zeeland. Om 8 uur des avonds geeft het Nationaal Orkest van België in de Concertzaal een concert, waarvan het hoogtepunt de Zevende Symphonie van Beetho ven zal zijn. Dirigent in Louis Wee- maels. De dag wordt besloten met een receptie in de Statenzaal, aangeboden door het provinciaal bestuur van Oost-VIaanderen. DE EERSTE WEEK. Maandag 14 Juli wordt de dag van het technisch onderwijs. Directeuren en leraren der technische scholen in Zeeland bezoeken die dag de tentoon stelling en luisteren er onder meer naar de referaten die de erehoofd inspecteur en de inspecteur van het technisch onderwijs in Oost-Vlaande- ren over deze tak van onderwijs in België zullen houden. Woensdag 16 Juli is de Contactdag voor de Belgische Rijkswacht en de Nederlandse Rijkspolitie. Voor het publiek het meest attractief wordt hier de parade, waaraan ook door de C.O.A.K. wordt meegedaan. De co lonnes zullen op het Molenwater wor- den opgesteld en defileren om 11 uur des morgens op de Markt voor de autoriteiten. Donderdag 17 Juli houdt de Com missaris der Koningin zijn traditio nele bootreceptie op het s.s. „Meck lenburg". Bovendien houdt die dag de afd. Zeeland van de Ned. Ver. van Gemeenten haar congres in Middel burg, waaraan ditmaal ook vertegen woordigers van Belg. gemeenten deel nemen. Deze dag wordt besloten met een vocaal concert van de Gentse Oratoriumvereniging onder leiding van Marcel Pauw. Zaterdag 19 Juli wordt te Middel burg een Rotarymeeting gehouden, waaromtrent nog geen bijzonderheden bekend zijn. DE TWEEDE WEEK. Maandag 21 Juli is voor bezoekers van binnen en buiten Zeeland wel een der meest attractieve. Het is de Gro te Volksdag, tevens BelgischNe derlandse Dag van de Landbouw. Tweehonderd vijftig Belgische boeren zullen er vergaderen met hun Neder landse collega's, de koninklijke fan fare „Nut en Vermaak" uit Aalst zal concerten geven, evenals „Sint Ceci lia" uit Deinze en bovendien zullen volksdansers, vendelzwaaiers en de befaamde Reuzen paraderen. De Oost-Vlaamse Boerïnnenjeugd treedt op met reidansen en een symbolisch spel, getiteld OogstjubeL Dinsdag 22 Juli voert het Natio naal «Ton eel van België Shakespeare's „Getemde Feeks" op in de Middel burgse Schouwburg en Woensdag 23 Juli vergaderen de Sint Adelberts- MET RADIO Op een van deze warme zomeravon den zijt ge don. de benauwenis ont vlucht. Ge vestigt u voor enkele uren op een terras, gelegen langs de bou levard. De Vlissingse boulevard bij voorbeeld en loom laat ge de ganse menigte verkoeling zoekende mede mensen aan u voorbij flaneren. Zij passeren u lopend, fietsend of per auto en erg veel interesseert het u niet. Totdat er plotseling ergens een jonge man op een mondorgel blaast. Hij doet het góed, de knaap heeft dat klaar blijkelijk meer bij de hand gehad en ge verheft u uit uw zetel om speurend over het trottoir en over het wegdek die mondorgel-artist te ontdekken. Ge ziet hem niet; het geluid ver sterft langzaam en ge gelooft het dan verder wel Maar drie minuten later hoort ge wederom mondaccordeonmuziek en dan verheft ge u weer. Met hetzelfde resultaat: ge hoort hem wel, maar ge ziet hem niet Dat is om kwaad te worden. On danks de warmte. Voor de derde maal in zes minuten herhaalt zich het mysterie, maar dan is het al geen mysterie meer. Ge hebt het raadsel ontsluierd. Het geluid van de man-met-het-mondorgel zit in een héél klein kastje en dat erg kleine kastje zit aan een fiets. Een fiets met radio En op die fiets een man, die met radio en al alsmaar voorbij komt. Nog éven, dan vraagt uw zoontje met Sinterklaas een Vliegende Hol lander. Mét radio Om over televisie maar te zwygen. verenigingen in Middelburg, terwijl Veere die dag poogt zijn historische schoonheid onder de aandacht der toeristen te brengen. Vrijdag 25 Juli is het de Dag der Toeristen en Zaterdag 26 Juli komt het eind van het lied: de sluitingsdag. Om elf uur recipieert het Middel burgse gemeentebestuur en om 14.30 vangt ae slotvergadering aan. De G. d' Hanens zal een dankwoord spre ken, een vertegenwoordiger der pro vincie Zeeland het slotwoord. Het Gentse Kamerkoor „Crescendo" ver leent zyn medwerking. Om 16.30 uur recipieert het provinciaal bestuur van Zeeland, om 19 uur verenigen alle medewerkers zich aan een afscheids maal, aangeboden door de Bestendige Deputatie van Oost-Vlaanderen. Advertentie. Enorme belangstelling voor „Oost-VIaanderen vlagt". Met vreugde kan geconsta teerd worden, dat er reeds thans een zeer grote belangstel ling bestaat voor de O. Vlaam se Veertiendaagse en voor de tentoonstelling Oost-VIaanderen Vlagt. Film, radio, pers en tele visie zullen er de grootste aan dacht aan besteden. Tal van au toriteiten zullen kunstmanifes taties en tentoonstelling met hun bezoek vereren. In België zijn tal van groepsreizen georga niseerd en in Nederland is het zelfde het gevak Het aantal be zoekers, dat tevoren aangekon digd heeft te zullen komen, overschrijdt de 6 ad 7000 reeds. Daar de Gentse vacantiedagen, 19 Juli beginnen, wordt vooral in de tweede week een zeer grote drukte verwacht. Dagelijks komen aanvragen om inlichtingen binnen en het blijkt noodzakelijk om het on derbrengen van degenen, die om logies vragen, bij particulieren te doen geschieden, niet slechts in Middelburg, maar ook op ge heel Walcheren. De provincie heeft zorg ge dragen voor het inleggen van extra boten zodra dit ook maar even wenselijk is en bij avond manifestaties zullen niet slechts naar Zeeuwsch-Vlaanderen, maar ook naar Noord-Beveland en Schouwen late boten varen. Alles is dus gedaan om een stroom van bezoekers vlot te kunnen verwerken. Dodelijk ongeval bij Braakman-inpoldering. Bij de inpolderingswerken in de Braakmanpolder is Woensdagmorgen een dodelijk ongeval gebeurd. De 54- jarige grondwerker S. uit Lage Zwa- luwe, die betrokken was bij arbeid met kipkarren is onder een kipkar bekneld geraakt. Hem werd de borst kas ingedrukt en korte tijd later overleed hij. Men bemerkte niet tijdig, dat het smalspoor was verzakt bij een der caissons, die het dijkgat afsluiten. Toen daar een trein met kipkarren passeerde kantelden enkele wagens. Twee arbeiders wisten zich te redden door in het water te springen. De derde raakte bekneld tussen een kantelende kipkar en de caisson met het reeds gemelde droeve gevolg. DOCTORAAL EXAMEN De heer P. van Hoofstadt te Mid delburg slaagde aan de R.K. Hoge school te Tilburg voor het doctoraal examen economisch-sociale weten schappen. HEIDEMAATSCHAPPIJ MAAKTE ONTWERP. De oude baan werd in de oorlog door de bezetters grondig vernield. Vóór de oorlog was Domburg een uitstekende golfbaan rijk, die bij talrjjke golfspelers in ons land en ook by veie Engelsen, die op Walcheren hun vacantie doorbrachten, een goede naam bezat. Door het optreden van de bezetters ging dit bezit verloren, doch de Domburgse Golf Club heeft thans een aantrekkelijk plan voor aanleg van nieuwe links op hetzelfde terrein, waar vóór 1940 zo menigmaal de clubs zjjn gezwaaid. De golfbaan die in de duinen lag, had negen holes. Zij lag tussen Dom. burg en Westkapelle, was zeer pret tig bespeelbaar en van de eerste en de vyfde .tee" (het .beginpunt van iedere hole) af hadden de spelers een verrukkelijk uitzicht over zee en over het wijde Walcherse landschap. In de oorlog gebruikten de Duit sers dit duinterrein voor de plaat sing van batterijen zwaar kustge- schut en het laat zich indenken, dat het in 1945 volkomen was vernield. Het bestuur van de golfclub zat echter niet bij de pakken neer. Het oog viel op verschillende terreinen, die voor de aanleg van links geschikt waren en toen men eindelijk reeds flink gevorderd was met de plannen voor de inrichting van een nieuw golfterrein in de duinen tussen Dom burg en Oostkapelle/Vrouwenpolder er was reeds overleg gepleegd met het Nederlands Golf Comité werd uitvoering daarvan plotseling onmogelijk gemaakt, omdat bepaalde ambtelijke instanties bezwaren maak ten tegen de nieuwe bestemming van het uitverkoren terrein. De golfclub stelde zich op het standpunt, dat het voor golfspelend Nederland een groot verlies zou zijn, indien het Zuidwesten van het land geen gelegenheid meer zou bieden, het geliefde balspel te beoefenen. Men benoemde een ledencommissie, welke tot taak kreeg, na te gaan of dit niet tóch te verwezenlijken zou Zljn' STEUN VAN HET NOC Deze commissie stelde zich onder meer in verbinding met het Neder lands Olympisch Comité, dat dank baar aanvaarde hulp wilde bieden en met de Nederlandse Heidemaat schappij, die een uitgewerkt plan ont wierp tot het weer bespeelbaar ma ken van de oude baan. Uiteraard zou dit met vrij grote kosten gepaard gaan en een kostenbegrotin? leerde dan ook, dat naast rijkssubsidies enz. een bedrag van ten minste f 40.000 moest worden gevonden om de her- aanleg mogelijk te maken. Om dit doel te bereiken is gedacht aan de vorming van een Heraanleg- fonds, waarin de golfspelers, die daarin participeren, een blijvend be lang zullen verkrijgen. Men wil par- ticipatiebewijzen van 2000 of meer 1000 en 500 afgeven, in ruil waar. voor de niet in Zeeland wonende, deelnemende spelers bepaalde facili teiten krijgen. Wil er sprake van zijn, dat op de heraangelegde baan in 1953 gespeeld wordt, dan zal met de inzaai der „greens" in September a.s. moeten worden begonnen. Het behoeft geen betoog, dat ook 'de gemeente Dom burg deze heraanleg zou toejuichen, omdat voor de oorlog wel duidelijk is gebleken, dat de aanwezigheid van goede golflinks het vreemdelingenbe- zoek stimuleert. Eerste vliegtuig voor Zweden afgeleverd. Door de vliegtuigfabriek van „De Schelde" te Dordrecht. De vliegtuigfabriek der N.V. Kon. Mij. „de Schelde" te Dordrecht heeft Woensdag op het vliegveld Tpenburg het eerste in Nederland in Zweedse opdracht gebouwde vliegtuig afgele verd. Om 11 uur is het toestel, een SAAB—Saphir 91 B, naar de SAAB- fabrieken in Linköping gestart. Zoals bekend, bouwt ,.De Schelde" te Dordrecht 75 van deze toestellen, die bestemd zijn tot lestoestellen voor de Zweedse luchtmacht. De chief-test pilot van de SAAB-fabrieken Olow heeft het toestel beproefd en ingevlo gen en verklaarde zeer tevreden te zijn over de uitvoering van deze Zweedse opdracht. sujavet WRIGlPj >en Uitgebreid programma. Het programma voor de onthulling van het nieuwe standbeeld voor Frans Naerebout te Vlissingen, welke plechtigheid Zaterdag 5 Juli a.s. zal geschieden, is als volgt samenge steld: Ir. C. van den Berg uit Goes gepromoveerd. Aan de landbouwhogeschool ts Wageningen is Dinsdag gepromo veerd tot doctor in de landbouwkun de, Ir, C. van den Berg, hoofd van de wetenschappelijke afdeling van Land- bouwherstel te Goes. Het proef schrift van dr. ir. van den Berg han delde over de invloed van opgenomen zouten op de gro-ei en productie van landbouwgewassen op zoute gron den.. De problemen, die hiermede sa menhangen werden door dr. van den Berg uitvoerig bestudeerd, o.a. aan de hand van gegevens uit geïnun deerd® gronden van Zeeland. Het proefschrift is in zeven hoofd stukken verdeeld, waarin achtereen volgens behandeld worden: het mate riaal, de methode en de betrouwbaar heid van de cijfers, de gesteldheid van de grond, waarbij aandacht ge. schonken is aan de veranderingen in de grond door inundatie van zout wa ter, de groei van de gewassen onder invloed van zout, de osmotische druk van het substraat en de groei, de invloed van de zoutaccumulatie in planten op de groei, de invloed van de kationen op de groei en waarbij tenslotte beschouwingen en conclu sies zijn vermeld. Dr. van den Berg concludeert, dat op gronden met een hoge zoutconcentratie in het bodem- vocht, de slechte groei van de gewas sen voor een belangrijk deel veroor zaakt worden door een storing in het calciumregime van de plant. Voorts betoogt hij, dat na een overstroming met zout water de invloed van gead sorbeerd magnesium op de structuur- verslechtering van de grond onbete kenend is in vergelijking met gead sorbeerd natrium. Dr. van den Berg verdedigt de stelling, dat de ge woonlijk hoge waterstanden in tuin bouwgebieden in belangrijke mate hebben bijgedragen aan de verzilting van de grond in kassen. In vele ge vallen is onjuist, aldus een andere stelling, dat gewassen op zoute gron den het gevoeligst zijn gedurende het kiemingsstadium. De verschillen in humusgehalte tussen de zandgronden in Oost Ne derland en die in Zuid Nederland zyn, volgens dr. van den Berg een gevolg van de vooral vroeger be staande verschillen in afwatering van deze gebieden. Voor verbetering van kalkarme kleigronden verdient een gecombi. neerde toediening van gips en kalk de voorkeur boven aanwending van kalk alleen. Van de overige stellingen noemen wij nog: In de meeste gevallen geeft de grondwaterstand in de zomer een beter oorzakelijk verband met de pro. ductie van akkerbouwgewassen dan enig ander gegeven van de grondwa terstand. Zonder de productie van de akkerbouwgewassen te schaden, is het vaak mogelijk aanzienlijk te be sparen op de egalisatiekosten van cultuurgronden door matiging van het streven naar een perfect wakke ligging. Aan het proefschrift is een samen vatting in het Engels en het Frans toegevoegd. Li het voorwoord wordt dank gebracht aan de vele medewer kers, die bij de totstandkoming van het proefschrift en bij het verzame len van de gegevens medewerking verleenden. Na de promotie, waarbij prof. dr. A. C. van Schuffelen, hoogleraar in de landbouwscheikunde als promotor op trad en waarvoor uit landbouwkrin- gen grote belangstelling bestond, was er in de aula van de landbouwhoge school een drukbezochte receptie, tij dens welke velen de jonge doctor en zijn echtgenote kwamen gelukwen sen. Om 14 uur zullen de verenigingen, die deelnemen aan het défilé, zich opstellen in- de Paul Krugerstraat. Om 14.20 uur zal worden afgemar cheerd naar het Bellamypark, via Badhuisstraat, Coosje Buskenstraat en Spuistraat. Deze optocht zal wor den opgeluisterd door muziek van de harmoniegezelschappen ,,St. Cae- cilia" en „Ons Genoegen" Om 14.30 uur is er een bijeenkomst voor geno digden in de söciëteit van het Ne derlands Loodswezen aan de Boule vard de Ruyter. De deelnemende schoolkinderen marcheren van het plein der Frans Naereboutschool aan de Grote Markt, via de Breewaterstraat, Hellebardier- straat en Beursstraat naar 't, Bella mypark, voorafgegaan door de Pad vindersband. Om 15.00 neemt deonthullings- plechtigheid een aanvang met een openingsmars door het harmoniege zelschap „St. Caecilia". Met bege leiding door de Vlissingse Orkestver eniging onder leiding van de heer Jan Kuiler, zullen de schoolkinderen het lied „De Reddingboot" van W. H. de Groot Wzn. ten gehore bren gen. Hierna zal de burgemeester van Vlissingen. mr. B. Kolff, een toespraak houden. De directeur.generaal van het Nederlands Loodswezen, schout-bij nacht J. Callenfels, zal vervolgens het monument onthullen, waarna de schoolkinderen het lied „Frans Nae rebout" zullen zingen, opgedragen aan J. Stamperius, tekst van M. Meerwaldt, muziek van H. M Hui- bregtsen. De secretaris van dé Ver eniging de Nederlandse Loodsenso- ciëteit, de heer B. J. de Poorter, zal een toespraak houden, waarna vice- admiraal N. A. Rost van Tonningen, chef van 'net militaire tehuis van H. M. de Koningin, als eerste een krans zal leggen aan de voet van het monument. Deze kranslegging zal gevolgd worden door het zingen van twee coupletten van het Wilhelmus door de schoolkinderen. Tijdens het leggen van de overige kransen zal geconcerteerd worden door de ko ninklijke harmonie „Ons Genoegen", waarna de schoolkinderen het Zeeuw se Volkslied ten gehore zullen bren gen. Een slotwoord zal worden ge sproken door de heer Chr. Tegel uit Santpoort, namens de nakomelingen van Frans Naerebout. De plechtigheid zal worden beslo ten met een défilé door de verschil lende Vlissingse verenigingen, bege leid door de muziekverenigingen „St. Caecilia" en „Ons Genoegen." Ten stadhuïze zullen de genodig den na afloop van de plechtigheid worden ontvangen. De Ned. Heide-Mij. JAARVERGADERING EN EXCURSIE AFD. ZEELAND De afdeling Zeeland van de Neder landse Heide-maatschappij hield Woensdag in het Strandhotel te Vlis singen haar jaarvergadering, onder voorzitterschap van de heer J. M. Ka- kebeeke. Rekening en verantwoording werden afgelegd door secretaris en penningmeester en de jaarstukken werden goedgekeurd- Bij de gehouden bestuursverkiezingen kwam wijziging in het bestuur van het district Wal cheren, door het aftreden van de heer H. ter Woerd uit Souburg. In diens plaats werd benoemd de heer A. Kos ter uit Grijpskerke. De traditionele jaarlijkse excursie van de afdeling Zeeland der Ned. Hei de Mij. werd ditmaal in de provincie gehouden. In de morgenuren werd een bezoek aan de Sloepolder gebracht en in de namiddag werd de herverkave ling van Walcheren in ogenschouw genomen. DE TOERISTEN STROOM VLOEIT. Overal was men paraat Onze weerdeskundigen zijn het er over eens, dat men thans nog niet van een hittegolf in Nederland mag spreken. We maken wel een paar warme dagen mee, maar wanneer deze zonnige Juli-dagen vandaag een einde nemen en dat wordt door deskundigen verwacht dan is er geenszins aanleiding om kreten aan te heffen over de vreselijke warmte. In de maand Juni is het weer volstrekt normaal geweest en de verwach ting bestaat, dat ook de eerste week van Juli tot de normale zal behoren. Desalniettemin heeft Nederland opnieuw geprofiteerd van enkele mooie zonnige dagen, waarvan we er dit jaar al heel wat hebben gehad. Uit Zeeland bereikt ons een bericht over een warmte-ongeval. Een 59- jarigc man werd Woensdagmorgen in de Noordstraat te Vlissingen door de warmte bevangen. Hy kon nadat hulp was verleend, weer huiswaarts keren. Het warme weer van de laatste da gen heeft intussen een ware uittocht veroorzaakt naar de stranden van Ne derland en dus ook naar de Zeeuwse stranden. Met auto's autobussen, fiet sen, enz. zijn duizenden mensen een dagje naar de zee gekomen om zich bruin te laten branden en een fris bad te nemen. Op West-Schouwen was het Zater dag en Zondag j.L bijzonder druk. De stranden te Renesse en Haamstede waren dichtbezet en de ysverkopers maakten goede zaken. Op Walcheren waren het Domburg, Zoutelande en Vlissingen, die de gro te stroom van strandbezoekers trok ken. Duizenden baders en baadsters waagden zich in de golven. Op de parkeerplaatsen stonden de auto's in dichte rijen en in de hotels en restau rants heerste top-drukte. West Zeeuwsch-Vlaanderen beleef de ook drukke dagen. Cadzand kreeg een stroom van enige duizenden toe risten, te verwerken onder wie vele Belgen. Bij een der hotels was Zondag het gemiddelde aantal auto's, dat er ge parkeerd stond vyftig en zoals het daar was, zo was het ook bij de an- dere grote hotels en restaurants. Grenswijziging van Groede en Breskens. OTENBARE ZITTING VAN GED. STATEN. Het college van Gedeputeerde Sta ten belegt zoals wij reeds gemeld heb ben Donderdagmiddag 10 Juli in hotel „De Zwaan" te Schoondijke een open bare vergadering. Gemachtigden der gemeenteraden van Breskens en Groe de zullen dan gelegenheid hebben te genover het college hun bezwaren kenbaar te maken ten aanzien van het wetsontwerp tot toevoeging van een gedeelte der gemeente Breskens aan Groede en een gedeelte van Groede aan de gemeente Breskens. Ook de raadsleden kunnen desge wenst van hun bezwaren blijk geven. Eventuele bezwaren worden, met het wetsontwerp, ter kennis van de mi nister van Binnenlandse zaken ge bracht. Toelatingsexamen Gymnasium Middelburg. Aan het toelatingsexamen van het stedelijk gymnasium te Middelburg hebben 23 jongens en meisjes deel genomen. Woensdag slaagden de vol gende candidaten: Jan Broekhuysen, Middelburg, eBrt Bueninck, Middel burg, Hendrik van Doorn, Koudeker- ke, Wichart Durkstra Middelburg. Floris Fortgens, Middelburg, Karei Hahlen, Middelburg, Jacob Heyse, Middelburg, Anne Markus, Vlissin- fen Syke Mulder Middelburg, Petrus e Pagter, Middelburg, Anne-Marie Pyckevet, Vlissingen, Anne Radder, Kamperland Cora van Roggen, Mid delburg, Jacobus Schermers Middel burg, Elsa Staverman, Vlissingen, Marten Stol, Middelburg, Bastiaan Vaandrager, Domburg, Maarten Vaandrager, Domburg, Alfred van Veeren, Vlissingen. Vier candidaten moesten worden afgewezen. Te Groede stonden op het topuur circa 75 auto's bij het strand gepar keerd en er waren ongeveer 1000 mensen op het strand. Maandag. Dinsdag en Woensdag was het uiteraard heel wat kalmer op de Zeeuwse stranden. In West Z. Vlaanderen en op Schouwen was toen het terrein weer vry voor de familie's die in hotels en pensions vacantie- verblijf hadden besproken. Op Wal cheren heerste ook op deze dagen vooral in de namiddag nog een leven dige drukte op de stranden, omdat velen voor enkele uren de hitte van de steden ontvluchtten voor een kort verblijf aan zee. HET WATERVERBRUIK. Was het in voorgaande jaren zo, dat op warme dagen ogenblikkelijk noodkreten werden geslaakt door de verzamelde waterleidingdirecteuren van Zeeland thans is men niet be vreesd voor een te groot waterver bruik. De watertoevoer is voor vrij wel alle streken van Zeeland aanmer kelijk verbeterd en men zag dan ook de zomer van 1952 met vertrouwen tegemoet. Het waterverbruik is uiteraard op Zaterdag j.l. met een sprong omhoog gegaan. Maandag werd een topdag bereikt, maar van watertekort was nergens sprake. Wel wordt zuinigheid met water op warme dagen nog bijzonder op prijs festeld. Men moet de kraan niet no- eloos laten lopen en ook geen water gebx*uiken voor het sproeien van tuin tjes. Houdt men zich daaraan, dan is er geen watertekoi*t te duchten. De waterleiding Middelburg rap porteert: „Wij kunnen het aan". De W.M.Z. te Vlissingen: „wy kun nen het aan". Goes meldt: „Wij hebben geen moei lijkheden". Zierikzee meldt: „Wy kunnen het aan'. Tholen: „Geen moeilijkheden". Zeeuwsch-Vlaanderen: „Zo nu en dan vermindert door overmatig ge bruik de druk, waarvan de bewoners op bovenverdiepingen de moeilijkhe den ondervinden. Daarom wordt zui nigheid aangeraden". KAB OPENLUCHTMEETING TE OVEZANDE Het Zeeuwse gewest van de K.A. B. organiseert een openluchtmeeting op Zondag 27 Juli a.s. te Ovezande. Sprekers zijn pater Pisters uit Hulst en de heer Korting uit Den Haag, die beiden spreken over het urgentie program der K.A.B. Vervolgens zal een toneelstukje worden opgevoerd. Tot slot wordt een plechtig danklof in de openlucht gecelebreerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2