PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Oost Vlaanderens Cultuurschatten komen naar Middelburg Zonderlinge zitting van Zuid- Koreaanse assemblée Kantlijn RUMOER IN ENGELS LAGERHUIS BASISPROGRAM VAN DR. DREES BEVAT SLECHTS HOOFDLIJNEN DE BILT 195e Jaargang-No. 155 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintljn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 et per week, t 5.45 p. kw., fr. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 3 Juli 1952 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct per mm. Minimum p. advertentie I 3.— Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertentie» (max. 8 regels) van 1-5 regels t L—Iedere regel meer 20 cent „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vllssingen Walstr. 58-60, teL 2355 4 lijnen (b.g.g. L of 2160). M'burg Londense Kaal 29, teL 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63. teL 2475 (b.g.g. Oostburg: Finlandstraat 2, telef. 16, Terneuzen Brouwerystr. 2; Zterikzee N. Bogerdstr. C <«0 tel. 26. AFGEVAARDIGDEN DEDEN SPELLETJES Politie speurde vergeefs naar ondergedoken oppositie Te middernacht bood de Zuid-Koreaanse assemblée een allerzonderling ste aanblik. De afgevaardigden, die president Syngman Rhee steunen, zaten allergenoegelijkst bijeen, deden spelletjes, aten hartige hapjes of woonden een filmvoorstelling bij, terwijl zij met een waar engelengeduld wachtten 'tot dat de politie genoeg parlementsleden van de oppositie bad opgetrommeld om een quorum te vormen. Syngman Rhee wil namelijk, dat de nationale vergadering afstand doet van haar recht, een president te kiezen, opdat deze bij volksstemming kan worden gekozen. Op deze manier hoopt hq aan het bewind te kunnen blijven, maar hij kan moeilijk zqn zin doordraven wanneer alleen zijn getrouwe afgevaardigden op het appèl verschijnen en er dus geen quorum kan worden gevormd. Er was in Poesan voor Woensdag avond een spoedzitting uitgeschreven, maar de leden van de oppositie wa ren, voor zover niet gearresteerd, tij dig ondergedoken. Daardoor kon het vereiste quorum van 92 leden niet be reikt worden. Woensdagmorgen had Rhee per speciale proclamatie bekend gemaakt, dat de veiligheid van zijn Een kabinetsformatie is toch altijd weer een boeiende aangelegen heid In de verkiezingsnacht, met de ver rassende uitslag heet van de naald voor ons, voQrspeldcn wijgéén ka binet op smalle basis, vrij zeker dus een kabinet op meer of minder brede basis. Nauwelijks waren deze woor den in druk verschenen, of in de P.v.d.A.-bladen werd de hoop uitge,- sproken. dat een kabinet op smalle basis mogelijk zou zijn. Inderdaad: die basis heeft voor de P.v.d.A. zeer veel aantrekkelijks, maar voor de partners met name voor de K.V.P. niet. En de smalle basis is dan ook, vermoedelijk voor goed, van de baan. De K.V.P. zit nog altijd met de moeilijk te verdragen nederlaag in haar maag. Men kan het nau welijks toegeven, dat er in de Zuide lijke provincies een breuk in'de disci pline tot stand is gekomen en zoekt naar verklaringen. Men geeft niet toe, dat de verliezen en de disciplinebreuk voortspruiten uit het feit. dat men al te uiteenlopen de elementen in één partij verenigd trachtte te houden. Men zoekt het el ders en dan onder meer in het feit, dat de Katholieke ministers de laatste jaren geen portefeuilles hebben be heerd, waarmee men populair kan worden. Men geeft toe, dat minister Rutten (O.K. en W.) en minister Van den Brink (Ec. zaken) nog al eens open doekjes kregen. Maar wat was er voor eer te behalen aan overzeese gebiedsde len? Aan binnenlandse zaken en jus titie? Neen, zo redeneert men in Ka tholieke kring, dan waren sociale za ken, volkshuisvesting en financiën heel wat smakelijker hapjes. Daarom moet de K.V.P. zorgen „spectaculaire" portefeuilles te ver overen en die in beheer toevertrou wen aan mannen, die niet alleen be kwaam zijn, maar bovendien bij de bevolking in de gratie. De populari teit van 'n Drees en een Lieftinck en In 't Veld zq'n volgens de Katholieken van groot voordeel voor de P.v.d.A. geweest. Is dat zo Oppervlakkig beschouwd misschien wel. maar mag men nu waarlijk Lieftinck een populair man noemen? En heeft minister In 't Veld inderdaad de verbeeldingskracht van de bevolking zo sterk aangesproken? Niet velen zullen dat geloven. Laat de K.V.P. maar zorgen voor bekwame figuren. Die brengen het het verst. Of zij populair zijn of niet. De V.V.D. heeft voor de eerste for matie-verrassing gezorgd. Het hoofdbestuur dezer partij gaf immers Zaterdag te kennen geen heil te zien in deelneming aan een kabi net op de oude grondslag. En het acht het onvermijdelijk dat de rege ring onder zeer zware druk zal ko men te staan van de Raad van Vak centrales. Dr. Drees heeft deze verklaring van de WD hoog opgenomen. Een te recht. Want zij is niet alleen onge bruikelijk. maar zelfs onaanvaardbaar en strijdig met de grondwet. Waar moet het heen, indien anderen dit voorbeeld zouden volgen en op hun beurt eigen opvattingen, verlan gens en eisen in communiqué's, ver klaringen, moties van partijbesturen en partijcongressen e.d. den volke kond gingen doen? Indien men een kabinetsformatie tot een zuivere par tijzaak wil maken, indien men de toch reeds zo moeilijke taak van de forma teur zeer aanmerkelijk zou verzwaren om van het aantasten der koninklijke praerogatieven nog maar te zwijgen, kortom indien men Franse toestanden hier wil hebben, dan moeten onze par tijen snel het voorbeeld van de WD volgen Het resultaat van deze manoeuvre van de WD is, dat mr. Oud en de zijnen, voor 't ogenblik althans, bui ten de kabinetsformatie staan. Over welk feit de P.v.d.A. allerminst rou wig is, daar zij thans wel bereid schijnt te zijn tot een brede basis, maar dan zonder de WD. In KVP- en CH-krin- gen daarentegen zou men er de voor keur aan geven ook de WD op de duur weer bij het verdere overleg te betrekken. Afwachten dus maar 1 „politieke tegenstanders" wordt ge waarborgd en tevoren had hij reeds meegedeeld, dat drie van de 14 gear resteerde afgevaardigden werden vrij gelaten. Toen Woensdagavond de koppen werden geteld en men niet verder kwam dan 87 getrouwen, gaf de mi nister van binnenlandse zaken, Lee Boem Soek, aan duizend politieman nen opdracht huizen te doorzoeken, op discrete wijze te informeren in wijn- en geishahuizen en alle voer tuigen te controleren in de hoop, dat een voldoende aantal „vermiste" poli tici kon worden opgespoord en naar het parlementsgebouw gebracht. In de Kamer deelde premier Tsjang Taik Sang de wél opgekomen afge vaardigden mede, dat elke politicus, die door de politie zou worden bin nengebracht, in de Kamer zou worden vastgehouden totdat de crisis bespro ken was en een besluit was genomen. De aanwezigen maakten het zich ge makkelijk en de uren verstreken (om precies te zijn: vijf uren) zonder dat er een quorum werd gevonden. De politie bij de uitgang bracht degenen die wilden vertrekken, vriendelijk raaar nadrukkelijk tot andere ge dachten Senaatscommissie wil vervol ging van prof. lattimore. Een sub-commissie van de Ameri kaanse Senaat heeft Woensdag aan bevolen een jury te laten uitmaken of prof. Owen Lattimore van de Johns Hopkins-universiteit en John P. Davies, een ambtenaar van bui tenlandse zaken wegens meineed kun nen worden vervolgd. Volgens de sub commissie is Lattimore, een deskun dige op het gebied van het Verre Oosten, „bewust en uitgesproken een werktuig van de Sowjet-samenzwe- ring geweest". Lattimore en Davies hadden beiden valse getuigenis afge legd gedurende het onlangs beëindig de onderzoek naar communistische invloeden op de Amerikaanse politiek in het Verre Oosten, aldus het ver slag van de sub-commissie. In Voorburg wordt sedert' Maan dag een 22-jarig meisje vermist. Zij ver liet per fiets haar dienstbetrekking en is sindsdien niet meer gezien. Men vreest een ongeluk. MINISTER VERGALOPPEERDE ZICH. Ongelukkige opmerking van Lord Alexander tijdens diner. In het Britse Lagerhuis is het Woensdag tot een woordenstrijd geko men tussen Churchill en de socialisten naar aanleiding van een rede, die de minister van defensie, Alexander, Dinsdagavond aan een diner heeft gehouden over Korea. Deze rede werd uitgesproken voGr 50ü gasten in de Canada-ciub, enkele uren nadat Alexander in het Hoger huis een verklaring had afge'egd over zijn bezoek aan Korea Hij zei tijdens het diner, dat hij één zwak Communistisch vreugde- gehuil over Duclos' vrijlating. PRESIDENT VAN HET HOF WAS „VREDESPARTISAAN" De vrijlating van de Franse com munistische leider Duclos is door alle communistische bladen met 'n vreug- degehuil begroet. Radio Moskou zond het bericht uit in een spoedboodschap voor alle Sowjet-lcranten. „De Waar heid" bracht de 6-koloms kop „Vio lating afgedwongen", L' Humanité in Parijs gewaagde" zelfs van „een over winning voor de vrede". De conservatieve „Figaro" (Parijs) noemt de vrijlating „een verbluffende uitspraak". Dit blad drukt op de voorpagina een fotokopie af van een protest tegen het ontslag van Parijse metaalarbeiders, die vorige maand deelnamen aan een communistische betoging. Dit protest was mede on dertekend door Paul Didier, de pre sident van het hof, dat order gaf, Du clos in vrijheid te stellen. Diaier ver klaarde tegenover verslaggevers, dat hij weliswaar verscheidene jaren lid is geweest van de „organisatie van vredespartisanen", doch niet aan po litiek doet „Duclos weid niet door mij alleen vrijgelaten, want het hof telt vijf leden", aldus Didier. Ook de telex kreeg het warm. Dat niet alleen de mensen, maar ook machines het erg warm hebben, blijkt o.m. uit het feit dat op de telexkamer van het hoofdkantoor van het A.N.P. in Den Haag, van waar uit aan de Nederlandse dagbla den berichten worden doorge geven, twee telexmachines uit vielen omdat de zekeringen doorbrandden. Er staan daar circa 15 telexapparaten en et telijke z.g. automatische zen ders permanent in bedrijf, die bq elkaar al enige warmte pro duceren. Ondanks de ventilatie met wijd openstaande ramen en het openzetten van de kap der telexmachines, die aldus" met „open kraag" him werk ver richtten, konden twee zekerin gen de hitte niet meer verwer- B.P.M. krijgt bedrijven op Noord-Sumatra terug. Aneta verneemt, dat de financieel- economische raad van het Indonesi sche Kabinet in zijn laatste vergade ring heeft besloten de regering te adviseren de Bataafse Petroleum- Maatschappij in de gelegenheid te stellen haar oliebedrijven in Noord- Sumatra te rehabiliteren op voor waarden, die nader met de belang hebbenden zullen worden besproken. punt had opgemerkt, dat hij evenwel niet ann het Hogerhuis wiLde mede- len. Iemand riep toen „Waarom niet?", waarop Alexander antwoord de: „Omdat mij verzocht is hierbij geheimhouding te betrachten". Het zwakke punt was volgens Alexander dat de commandant van het achtste leger in Korea te kleine reserves heeft. Deze uitlatingen hebben Woensdag Lagerhuis bijna een uur in be roering gehouden. De socialisten zei den dat Alexander de 6pot met het parlement drijft door geheime gege- vns achter te houden die hij wel be reid is op een diner te vertellen. Nadat Churchill had gezegd dat de uitlating werkelijk onschuldig was en dat het woord ..geheimhouding" on gelukkig gekozen was. trachtten de socialisten een spoeddebat over de kwestie te forceren. De voorzitter van het Lagerhuis ging hier niet op in. maar verklaarde, dat men des gewenst een motie van afkeuring kon indienen. Dinsdagavond brachten H.M. Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard een bezoek aan het Britse slagschip „Vanguard", dat in de Rotterdamse haven ligplaats heeft gekozen. Aan boord van de „Vanguard" werd het koninkiyk paar ter hunner ere een diner aangeboden door admiraal Sir George Creasy. Onze foto toont het moment, waarop H.M. de Koningin wordt begroet door Sir Creasy; achter haar Z.K.H. Prins Bernhard. Felle brand in meisjespensionaat Woensdagmiddag heeft een felle brand gewoed In het meisjespensio naat „Regina Coeli" aan de Helvoirt- se w-eg te Vught. Het vuur, dat In de bovenst*} verdieping ontstond, breidde zich zeer snel uit. De zolderverdie ping brandde geheel uit. De 80 mels- jesscholicren en 40 zusters Augusti. nessen konden zlcli In veiligheid stel. len. Aanvankelijk probeerde men met eigen blusmiddelen het vuur aan te pakken, doch toen deze pogingen faalden, werd de Vughtse brandweer gealarmeerd. Ook de brandweren van Den Bosch, Eindhoven. Tilburg, Oisterwijk en het Bosse garnizoen verleenden hulp. Ongeveer 500 mui tairen uit vier kazernes in Den Bosch werden naar „Regina Coeli" gezon den en dank zij al deze bijstand ls men er in geslaagd de gehele inven taris van het als een fakkel branden de gebouw te redden. Ook de meisjes hebben zich kranig geweerd bij het redden van de inboedel. Zij zqn met vervroegde vacantie gegaan. Met 22 stralen hebben de brand weercorpsen het vuur bestreden en tegen dé avond was men de brand in zoverre meester, dat met de nablus sing kon worden begonnen. W. Vogt vraagt ontslag als directeur van de A.V.R.0 Verschil van mening met het bestuur. Naar wg vernemen, heeft de heer W. Vogt Woensdag aan het bestuur van de AVRO ontslag uit zijn func tie van directeur dezer omroepver eniging gevraagd. De zienswijze van het bestuur, dat in de vorm van een college van gedelegeerden bij de AVRO een reeks van reorganisaties uitvoert, verschilt zodanig met zijn inzichten, dat dit hem tot zqn be sluit om heen te gaan heeft gebracht. De heer Vogt, die tot de pioniers van het Nederlandse Omroepwezen mag worden gerekend, was juist te ruggekeerd van een reis naar de Ver. Staten. Zijn heengaan als direc teur der AVRO betekent tevens, dat hg ontslag neemt uit zijn vele neven functies, zoals technisch commissa ris van de Nederlandse Radio-Unie c. d. Aan de algemene vergadering van de AVRO, die op 5 Juli a.s. in Maastricht wordt gehouden, zal deze ontslagaanvrage ter goedkeuring worden voorgelegd. In dc Radiobode die deze week verschijnt, zal de be slissing van de heer Vogt worden bekend gemaakt. De export van fruitpu'lp en tomaten naar Engeland. De Engelse regering heeft een bedrag van voorlopig 150.000 pond beschikbaar gesteld voor invoer van pulp vanvframbozen en zwarte bes sen uit Nederland. Daardoor is enige verlichting gebracht in de moeilijk, heden rond de uitvoer van Neder landse fruitpulp. De Nederlandse tuinbouw heeft maatregelen genomen om de binnenlandse afzet van En- ;else kastomaten niet te verstoren. )ver een dag of tien zal de tomaten- uitvoer uit ons land naar Engeland weer de vrqe loop kunnen hebben. ROND DE KABINETSFORMATIE. Hedenmiddag bespreking met fractieleiders met uit zondering van mr. Oud. (Van onze parlementaire redacteur) Nadat de kabinetsformateur zich in de loop van Dinsdag rustig thuis had teruggetrokken om aan zqn program te werken, heeft hij het Woens dag op papier gezet. Het program is niet tot in details volledig uitgewerkt, maar beperkt zich tot hoofdpunten en grote Iqnen. Dit in tegenstelling met het program van 1951, dat in zekere zin een beperkt nood-program was, waarvan de voornaamste punten bovendien diepgaand waren doorgepraat met de bij deze punten betrokkenen. Het opstellen van een dergelqk gedetailleerd program acht dr. Drees thans onjuist en onhoffelqk tegenover de komende ministers, die anders tot in details van tevoren zouden zijn gebonden. Het ligt dan ook in het voornemen van de formateur nader met de verschillende candidaat-minis- ters over de uitwerking van het program te spreken. Tot op dit ogenblik echter heeft dr. Drees nog geen enkel contact ge had mét personen, die eventueel in aanmerking zouden kunnen komen voor een ministerschap; het ligt ook niet in zqn voornemen dit in de ko mende dagen reeds te doen. Het door dr. Drees opgestelde pro gram is toegezonden aan mr Donker, prof. Romme, dr Schouten en de heer Tilanus, die hedenmiddag om twee uur een gezamenlijke besore- king over dit program met de Kabi netsformateur zullen hebben. Uiter aard is het niet de bedoeling, dat de verschillende fractievoorzitters zich dan reeds zullen binden, maar wel zou dr. Drees prijs stellen op het vernemen van hun oordeel en op eventuele voorlopige positieve toe zeggingen. Voorlopig, omdat de frac tievoorzitters wellicht op grond van dit onderhoud overleg zullen willen plegen met hun respectieve fracties. ER KOMT EEN KEURCOLLECTIE. Oude handschriften en miniaturen, kerkschatten, zegels van keizers en koningen, schilder- en beeldhouwkunst. Ook het Toerisme op de expositie aanwezig Merkbaar is het enthousiasme der Belgen gestegen, naarmate zij de tentoonstelling „Oost-Vlaanderen Vlagt I" in Middelburg zagen naderen. Met name degenen, wier taak het was uit de overvloed van culturele rqk- dommen van Oost-Vlaanderen datgene byeen te brengen, wat overzichte lijk en toch representatief zou zijn, begonnen een steeds grotere vreugde aan die arbeid te beleven en wat zq büeenbrachten overtref de verwachtin gen, althans zo verzekert men van Belgische zqde. Het zal vele Nederlanders teleurstellen, dat de befaamde Vlaamse pri mitieven niet komen. Als men echter verneemt, dat er niettemin een keur- collectie komt van Belgische beeldende kunst, zal men er vrede mede heb ben, dat men de kostbare panelen uit de beginperiode der Zuid-Neder landse schilderkunst niet aan het risico van vervoer en expositie in daar toe niet in alle opzichten geschikte zalen wilde blootstellen. kunst, waarvan sommige voorwerpen nog nimmer buiten de grenzen van België werden tentoongesteld. Het zelfde geldt voor de collectie hand schriften en miniaturen, zegels en wiegedrukken, die grotendeels zelfs in België nog nimmer geëxposeerd werden. Men vindt er zegels van kei zers en koningen, maar ook van Vlaamse en Hollandse landsheren en landsvrouwen, waarbq practisch geen Hollandse graaf ontbreekt. Ook de zegels van steden en heerlqkheden zqn bijzonder fraai. Ook zqn er brie ven van Willem de Zwijger aan de stad Gent en het Gentse exemplaar van de Unie van Utrecht. De hand schriften verdienen niet slechts om En er komt een keurcollectie! Geen Oost-Vlaming, die zich een we reldfaam heeft verworven met schil der- en beeldhouwwerk, oud en nieuw, religieus en profaan .ontbreekt Uit de vqftiende en zestiende eeuw ko men prachtige doeken en tapijten, waaronder van Melchior d' Honde- coeter, Nicolaas Muys en Jordaens, benevens werk uit de school van Lu cas Cranach en Quinten Metsys. Van de moderne schilders noemen wij Gustave van de Woestijne, Xavier de Cock, Victor de Saedeleer, Gust de Smet en de beeldhouwers George Minne, L. Sarteel, enz. Er komt een collectie edelsmeed- hun inhoud, doch evenzeer om hun rqke en kleurige verluchting de al gemene aandacht BRUIDSSLUIER DER BELGISCHE VORSTINNEN. De collectie oud kantwerk is niet minder zeldzaam: men vindt er onder meer de bruidssluier der Belgische koninginnen bq. Het kostbaarste stuk vertegenwoordigt een waarde van niet minder dan 60.000 Belgische francs! Andere sectoren der tentoonstelling zullen gewijd zijn aan de sierkunst, aan de stedebouw, aan de geschiede nis en de aardrijkskunde. De letter kunde in Oost-Vlaanderen wordt van de middeleeuwen af in haar hoogte punten belicht. Voor de uitbeelding van de moderne letterkunde worden origineel opgevatte en kunstig uit gewerkte panoramische panelen te hulp geroepen, die speciaal voor deze tentoonstelling vervaardigd werden. Prachtige maquettes zullen het bo venstaande afwisselen; zq zullen be trekking hebben op uitbreidingsplan nen en architectuur en zijn ook in Oost-Vlaanderen zelf nog niet eerder te zien geweest. TOERISME. Door de Federatie voor Toerisme in Oost-Vlaanderen wordt, in samen werking met de Stedelqke Toeristi sche Dienst van Gent een belangrijke stand bezet. Men zal er de gehele provincie met haar hoofdstad in haar verschillende aspecten kunnen leren kennen. Men ziet: het wordt een veelzqdige expositie, waaraan de Oost-Vlamin gen alle moeite hebben besteed en die ongetwijfeld ontelbaren naar Middel burg zal trekken. Gelijk uit het bovenstaande reeds blqkt, is het thans gereed zijnde ba sisprogram niet toegezonden aan de voorzitter van de Tweede Kamer, fractie van de V.V.D.mr. Oud. Evenmin is deze uitgenodigd voor de Ronde Tafel conferentie van heden middag. Dit kan weinig anders bete kenen dat dat de V.V.D., althans in dit stadium van de formatie, geheel buiten het overleg wordt gehouden. Met zeer veel genoegen heeft men in parlementaire kringen kennis ge nomen van de mededeling, dat het basïsprogram slechts hoofdzaken en grote lijnen, maar geen details, be vat. De aldus gevolgde methode juich, te men algemeen toe. mede omdat op deze manier niet een absolute schei ding tussen het program-stadium en het personen-stadium wordt gesteld, welke de komende ministers in een uiterst onaangename dwangpositie zou kunnen plaatsen. Met betrekking tot het thans in handen van verschillende fractie voorzitters zqnde basisprogram is op dit ogenblik nog niets bekend gewor den, Men gaf ons slechts te verstaan, dat de status van Nieuw-Guinea en de betrekkingen met Indonesië, de verhouding tot de West, het alge meen Europees en Atlantisch beleid alsmede de financiële, fiscale en* so ciaal-economische politiek nog tal van moeilijkheden in zich bergen. De treinramp te Thionville. 3 GEWONDE NEDERLANDERS MAKEN HET GOED. De toestand van de drie Neder landers, die Dinsdag bij het spoor wegongeluk bq Thionville ernstig ge wond werden, was Woensdagmorgen bevredigend. Zij zijn mevrouw Van Maris uit Bennebroek, de heer J. Mi- nekus uit Apeldoorn en zqn vijfjarig dochtertje Hilda. Een student uit Curasao, de heer H. Leerentveld, werd ernstig gewond, evenals de dochter van de Franse consul in Amsterdam, mej. F. Hum mel. De laatste hete dag. Ook Woensdag zijn de temperatu ren in verscheidene West- en Midden- Europese gebieden tot zeer hoge waarden opgelopen. Zo werden in Frankfurt en Génève temperaturen van 37 graden Celsius gemeten. In Parijs, Berlijn en München was het 34 graden, in Wenen 32 graden en in Nice 30 graden. In Amsterdam bleek de maximum-temperatuur gedaald te zqn tot 27 graden. VERWACHTt KOELEK. Weersverwachting, geldig tot he denavond: Veranderlqke bewolking en enkele plaatselijke buien. Meest matige N. Westelijke wind. Vooral in het Oosten en Zuid-Oosten van het land belang rijk koeler.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1