PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Dr. Drees werkt aan de opstelling van een basis program Voorlopige oogstbalans van de Zeeuwse boer valt niet tegen D£ BILT H' Kantlijn AMSTERDAM-BASEL-EXPRESS GEDEELTELIJK ONTSPOORD 195e Jaargang-No. 154 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 cL per week. f 5.45 p. lew., fr. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 2 Juli 1952 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct. per mm. MlnlmuVn p. advertentie f 3.— Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f L—Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adrea Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 58—60, tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londense Kaai 29. teL 2077 en 2924; Goes L. Vorstatr. 63. tel. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg: Flnlandstraat 2. telef. 16. Temeuzen: Brouwertjstr. 2; Zlerikzc-e Bogerdstr C i»0. tel. 28. DE KABINETSFORMATIE. Oriënterend stadium afgesloten (Van onze parlementaire redacteur). De kabinetsformateur werkt gestadig en rustig door aan de voorbe reidingen voor de vorming van een nieuw kabinet. Daar de zitting van de ministerraad, als gewoonlijk op Maandag ge houden, onverwacht weinig tyd in beslag bleek te nemen, was de for mateur in de gelegenheid zich nader over de huidige stand van enkele zeer belangrijke vraagstukken op de hoogte te stellen. Zo voerde hij Maan dagmiddag nog gedurende een twintigtal minuten besprekingen op het Departement van Financiën over actuele financiële kwesties; van deze gelegenheid maakte dr. Drees tevens gebruik om de portefeuille van fi nanciën over te nemen. Teneinde een goed en duidelijk overzicht van de momenteel aan de orde zynde buitenlandse vraagstukken te verkrijgen, sprak de formateur even eens met minister Stikker. Aangezien dr. Drees bepaalde si tuaties en problemen in eigen kring nog wat dieper wenste te bespreken „in verband met de speciale verant. woordelijkheid van de Partij van de Arbeid na de jongste verkiezingen", nodigde hij Dinsdagochtend zowel de voorzitter van de Tweede Kamer fractie van de P. v. d. A., mr. Donker als de Partijvoorzitter, de heer Vor- rink, om half elf bij zich. Met dit ge sprek, dat bijna twee uur duurde, heeft de formateur het oriënterend stadium van zijn pogingen een Ka binet te formeren, afgesloten De rest van Dinsdag wijdde hy aan de opstelling van een basis-program op grond waarvan in de komende dagen de verdere besprekingen zul len worden gevoerd. •et begin van de Juli maand be rooft Nederland van een van zy'n bekwaamste ministers: prof. Lieftinck aanvaardt de functie van speciaal vertegenwoordiger van de Wereldbank in Turkije. Een van de bekwaamste ministers: een grote figuur, wiens naam tot in lengte van dagen in onze staatkundige geschie denis klank zal houden. Minister Lieftinck heeft het onge luk gehad, dat zijn werk onder meer bestond uit het raken van de Neder landers op hun gevoeligste plaats: in hun beurs. Daar kan ons volk niet te gen. Ieder voelt zich daardoor per soonlijk te kort gedaan. Men beseft terdege, dat een minister van finan ciën de belastingen niet voor zijn privé-genoegen verhoogt, maar om dat het, landsbelang dat eist. Maar men vindt het niettemin onaange naam. En kankert. Wie heeft daar aan niet meegedaan? Er is geen na-oorlogse minister geweest, die zoveel vaak onbillijke critiek heeft moeten slikken. Het tra gische daarbij was, dat de critiek ook zijn gezinsleden niet spaarde. De kinderen van minister Lieftinck moesten naar een kostschool. Op de gewone school hadden zij geen le ven Sportief heeft prof. Lieftinck die critiek verwerkt. Hij legde een ver zameling aan van vlijmende aanval len en caricaturen. Bij zijn afscheid van de pers toonde hij die. Daarin steekt een behoorlijke portie held haftigheid. Laat dat gezegd zijn. Wint een minder heldhaftig man zou er al lang de brui aan hebben gegeven en niet zeven jaar lang op deze weinig be nijdenswaardige post zijn gebleven. Zeven jaar lang heeft de thans scheidende minister van financiën een titanenwerk verricht. Wie terug denkt aan 1945 zal zich herinneren, dat Nederland failliet uit de oorlog te voorschijn kwam. Dat er een financiële debacle, een chaos dreigde. Een inflatie scheen onvermijdelijk. Al die gevaren heeft prof. Lieftinck bezworen. Er is geen faillisement gekomen, geen debacle, geen inflatie. De belastingen zijn om. hoog gevlogen, o zeker men behoeft het lang niet met alles eens te zijn, wat minister Lieftinck deed. Maar dat er orde is gekomen, waar chaos onvermijdelijk scheen, dit mag een monumentaal resultaat genoemd worden van zeven jaren titanenwerk. De critiek was soms raak. Vaak onbillijk en onjuist. Het nage slacht zal de grootheid van een figuur als deze beter kunnen zien. Maar het buitenland waardeerde deze politicus en financier méér, naarma te de critiek in Nederland heviger werd. Dat was opmerkelijk, maar begrijpelijk. Want in het in de prac- tyk orthodoxe financiële beleid van prof. Lieftinck stelde dat buitenland zrjn vertrouwen, hoe vooruitstrevend de minister van financiën daarbij in zijn vaak fel becritiseerde doeleinden ook was. Dat vertrouwen is niet beschaamd. Nederland dankt daaraan, dat het voor ernstiger rampen dan hoge be lastingen gespaard bleef, ons natio naal inkomen is gestegen, het wordt rechtvaardiger dan vroeger verdeeld, net wordt rationaal besteed. Als een minister van financiën dit alles bereikt, heeft hij niet vergeefs gearbeid. Gelukkig wordt dat ook door zijn tegenstande-•~- recht. Iers volledig erkend. Te- En nu maar afwachten wie zich beschikbaar stelt om minister Lief tinck op te volgen. En of die opvolger hetzelfde weet Inmiddels wordt niet alleen op het Plein 1813, maar ook elders politie ke activiteit ontplooid. Zo kwam de nieuwe Tweede Kamerfractie van de K.V.P. opnieuw bijeen, terwijl voorts prof. Romme en dr Schouten een ta melijk langdurig gesprek hadden. Het is op het ogenblik uitermate moeilijk zelfs ook maar een vaag beeld van de gehele politieke situatie te verkrijgen, aangezien dr Drees tot dusver louter oriënterende be sprekingen heeft gevoerd. Eerst na dat de formateur zijn basisprogram zal hebben opgesteld en de politieke leiders van andere partijen hier ken nis van hebben kunnen nemen, is een grotere bewegelijkheid op de po litieke fronten te verwachten. Dan is het ogenblik aangebroken, voor A.R. en K.V.P. om te beslissen of zij in principe zonder de WD hun directe of indirecte medewerking aan een door dr Drees te formeren Ka binet bereid zijn te verlenen. Ieder speculeren over deze bereid, heid zou, zo gaf men ons te verstaan op dit ogenblik nog voorbarig zijn. Duclos op vrije voeten. Een bijzonder Parijs Hof heeft Dinsdag de secretaris van de Fran se communistische partij, Jacques Duclos. voorlopig op vrije voeten ge steld. Duclos werd beschuldigd van samenzwering tegen de binnenlandse veiligheid van de staat, reeds meer dan een maand in de Santé-gevan- genis van Parijs aangehouden. Ook zijn chauffeur en zijn lijfwacht, die gelijk met hem tijdens communisti sche relletjes werden aangehouden, zijn voorlopig vrijgelaten. Het Hof baseerde zijn besluit op de grond, dat aanhouding van Duclos bij het plegen van een misdrijf niet bewezen is. Slechts in dat geval staat de grondwet arrestatie van een afgevaardigde zonder opheffing van zijn parlementaire onschendbaarheid door de nationale vergadering toe. Door dit besluit zijn alle maatregelen tegen Duclos te niet gedaan. André Stil. de hoofdredacteur van het com munistische blad ,,L' Humanité" is nog niet vrijgelaten. RAMP BIJ THIONVILLE. Vier doden en vele gewonden Bij ThionvlUe in Oost-Frankrijk is Dinsdag om ongeveer half vijf een deel van de AmsterdamBasel-express ontspoord, waardoor vier pas sagiers om het leven zijn gekomen en negentien personen zijn gewond, van wie één ernstig. Plaatselijke spoorwegautoriteiten geloven, dat het ongeluk, waardoor een enorme ravage ontstond, is te wyten aan uitzet ting van de spoorstaven door de hitte. Het ongeluk trof de trein Amster damDen HaagBasel. Eén deel ver trekt om 9 uur uit Den Haag en gaat via Brussel en Namen naar Luxem burg, het andere deel vertrekt uit Amsterdam en rijdt via Maastricht en Luik naar Luxemburg. Daar worden de beide delen aan elkaar gekoppeld en raan als één trein naar Zwitser land. De express moest Dinsdagmiddag om 16.47 uur in Thionville aankomen, doch kort voor deze plaats zijn de laatste rijtuigen, die tot het Amster damse gedeelte behoorden, gekan teld. Het waren twee Italiaanse rij tuigen, bestemd voor Genua, een Zwitsers rijtuig, bestemd voor Basel en een Frans rijtuig, eveneens be stemd voor Basel. De trein was zwaar bezet. In het gehele gebied werden dadelijk politie en spoorwegarbeiders opgeroepen om te helpen bij de moeilijke reddings werkzaamheden. Op het stationnetje van Hefctange-la-Grande verleenden dokters de gewonden eerste hulp in afwachting van ziekenauto's uit Thi onville en Metz. Ook in de nabijheid gelegerde troepen en brandweerlie den uit Metz werden voor hulpverle ning opgeroepen. Het baanvak Lu xemburgMetz was geheel versperd. Uit de gekantelde wagons werden meer dan vijftig inzittenden bevrijd. Vrij spoedig konden drie lijken wor den geborgen. De slachtoffers, drie mannen en een vrouw, waren afkom stig uit Algerije. Zwitserland en Frankrijk. Onder de gewonden bevin den zich enige Nederlanders, onder wie mevr. Van Maris, die zwaar ge wond is. Naar men vermoedt deed de ramp zich als volgt voor. De trein, die te 17.15 uur in Metz werd verwacht, is in de bocht vóór het station te Het- tange ontspoord tengevolge van een spoorstaafbreuk. De laatste drie wa gens zijn gekanteld, terwijl de wielen er onder uit werden gerukt. Over een vijftigtal meters zijn de dwarsliggers meegesleurd en verbrijzeld. Het Kabinetscrisis in Egypte duurt nog voort. Drie leden trokken zich te elfder ure terug. De kabinetscrisis in Egypte is nog niet opgelost. Te elfder ure hebben drie leden zich uit het door Hoessein Sirry Pasja gevormde kabinet terug getrokken en volgens berichten zou Sirry Pasja koning Faroek de op dracht om een regering te vormen hebben teruggeven. Dinsdagavond verklaarde de Egyp tische formateur echter tegenover Reuter, dat hij de opdracht niet heeft teruggeven en zijn pogingen om een nieuw kabinet te vormen voortzet. Hij zou een nieuwe lijst van ministers hebben samengesteld. Een van de leden die zich uit het kabi net hebben teruggetrokken is Mor- tada el Maraghi Pasja, minister van oorlog en marine in de afgetreden regering van Hilaly Pasja. naastliggende spoor werd losgerukt en vormt nu een boog buiten de bal last. Een vierde wagon is niet ont spoord, doch verloor het achterste wielenstel. LOCOMOTIEF UIT DE RAILS Maandagavond is de locomotief van de Rheinpfeilexpress, die van Ba zel onderweg was naar Hoek van Hol land, even voor het station Venlo uit de rails geraakt. De rails werd be schadigd, maar er deden zich verder geen ongevallen voor. De reizigers konden met een andere trein de reis voortzetten. Het treinverkeer onder vond enige vertraging. Dinsdag zijn in West-Duitsland twee personentreinen ontspoord als gevolg van ontzetting der spoorsta ven door de hitte. In totaal werden zeven personen gewond. Maandagmiddag is de Braakman af gesloten. De afsluiting is in twee keer geschiedt: Zaterdag werd namelijk aan de Oostelykc kant van de monding van de Braakman een betonnen ponton gelegd en Maandag werd de afsluiting voltooid door het invaren van een tweede betonnen caisson aan de Westelijke kant. Deze laatste caisson is 63 meter lang, 13 meter breed en 12 meter hoog. Hetgevaarte weegt 33000 ton. Hoe warm het was Wie Dinsdag gemopperd heeft op de hitte, kon wellicht enige troost putten uit de wetenschap, dat bet el ders in Europa nóg warmer was. De hoogste temperatuur werd in de loop van de dag in Frankfurt genoteerd, waar het kwik steeg tot 37 graden Celcius! In Parys en Brussel werden temperaturen van 36 graden geme ten, in Génève bracht de hittegolf een warmte van 35 graden en in Londen was het 33 graden. In ons land schommelde de temperatuur om de 30 graden. In Noord-Europa was het iets koeler namelijk van 22 tot 27 graden. Lagerhuis verwerpt Labourmotie. Het Britse Lagerhuis heeft Dins dag de Labourmotie, waarin critiek werd geleverd op de conservatieve regering, omdat zij er niet in was geslaagd geraadpleegd te worden vóór de aanvallen op de krachtsta tions langs de Jaloe in Korea werden ondernomen, met 300 tegen 270 stem men verworpen. Brits officier als plaats vervangend stafchef in Korea. De Britse minister van staat Sel- wyn Lloyd heeft Dinsdag in het par lement medegedeeld, dat een hoge Britse officier benoemd zal worden tot plaatsvervangend stafchef op het hoofdkwartier van generaal Mark Clark in Korea. Weer twee clandestiene zenders opgespoord. De opsporingsdienst van PTT heeft in samenwerking met de politie weer twee clandestiene zenders onge. spoord en in beslag genomen. Op Zaterdag jl. werd in Den Haag de clandestiene omorepzender „Sein post", die werkte op 40 meter, «ge snapt en in Staphorst op Zondag jl de zender cpq 08, werkende op 245 meter. Proces-verbaal werd opge maakt tegen de 22-jarige A. S in Den Haag. en de 17-jarige J. B. en de 18-jarige B. B. in Staphorst Alle apparatuur werd in beslag geno men. Afschuwelijk misdrijf in Haarlem ontdekt Scheepsbouwer door vriend van zijn dochter vermoord. Uit het water van de Spaarne In Haarlem Ls Dinsdagmorgen het met stukken ijzer verzwaarde lyk van een man opgehaald, wiens voeten aan elk aar waren gebonden en die een prop in de mond had. Het onderzoek van de recherche leerde, dat deze man, de 53-jarige gehuwde Haarlemse scheepsbouwer J. Dikraans, die vader was van drie kinderen, het slacht offer is geworden van een afschuwe lijk misdrijf, waarin, voor zover de politie kan nagaan, ook zijn vrouw en beide dochters betrokken waren. Een employé van een cacaofabriek zag het lijk in het Spaarne drijven. Al spoedig kon de identiteit van de man worden vastgesteld. De scheeps bouwer, die enkele maanden geleden één van zijn beide zoons verloor en die in een woonschuit woonde, werd sedert 23 Juni vermist. Het onderzoek wees uit, dat er op de avond van die dag ruzie was ont staan tussen hem en de 24-jarige sla gersknecht H. S., die omgang had met zijn dochter. Deze jongeman heeft hem buiten de woonschuit en kele klappen met een hamer toege bracht, tengevolge waarvan D. is overleden. H. S. beweert, dat zijn aan staande schoonvader hem heeft aan gevallen. De 18-jarige H. B., een vriend van de andere dochter, heeft toen samen met H. S. de voeten van de scheeps bouwer bij elkander gebonden en hem een prop in de mond geduwd, waarschijnlijk omdat zij er niet zeker van waren, dat de man dood was. Zij hebben het lichaam daarna met stuk ken ijzer verzwaard en in het water gegooid. Conventie van Bonn door Senaat goedgekeurd. De Amerikaanse Senaat heeft Dinsdag de conventie van Bonn goed gekeurd. De conventie moet nog door Engeland. Frankrijk en West-Duits land worden goedgekeurd voor zij van kracht wordt. Aan de stemming ging een debat vooraf EEN VROEGE OOGST Regen kwam voor de meeste gewassen nog op tijd Nu de oogstperiode voor verschillende gewassen langzamerhand In zicht komt, kan de Zeeuwse boer een voorlopige balans gaan opmaken. De vry langdurige droogta in het voorjaar is voor verschillende gewassen wel minder wenselijk geweest, doch wanneer er zich verder geen tegenslagen voordoen, zullen de oogstopbrengsten over het algemeen niet tegenvallen. De regen van enkele dagen geleden is voor de meeste gewassen nog op tyd gekomen, waarna de groei buitengewoon hard ging. Toch wordt er nog verlangd naar water. De wintertarwe, waarbij een ver schuiving naar Staring en Heines VII te constateren is ten koste van de Alba, staat er zeer gunstig voor. Hetzelfde kan gezegd worden van de rogge. Het koolzaad dat over het al gemeen weinig uitgezaaid werd, heeft een vry korte bloeitijd gehad. In de Sloepolder staat het niettemin toch goed. De zomergranen laten grote ver schillen zien. De gewassen die voor de regen- en vorstperiode in Maart waren gezaaid, doen het goed, doch het later gezaaide blijft iets achter. Vooral komt dit tot uiting op de voor malige inundatiegebieden. De mais welke op Zuid Beveland en Walcheren weer een belangrijke uitbreiding te zien gaf, heeft een roede, volle stand, misschien hier en [aar wel iets té vol. Alleen hebben de maisverbouwers in het duinge bied van Schouwen schade geleden door de droogte. Het uitblijven van re gen tijdens ae kiemingsperiode heeft tot gevolg gehad dat de stand in ver- elyking met de kleigronden matig is. 'ele boeren zullen dit jaar overgaan tot bet geheel of gedeeltelijk drogen van de maïskolven in droogrennen. De aardappelen zijn over het alge meen tot dusver slechts zeer matig ontwikkeld door het gebrek aan re gen. De laatste dagen is dit door de regenval wel enigszins verbeterd Ook komen er vrij veel bladrollers voor, zelfs in de A-velden van Fries pootgoed. De loof- en bladontwikker ling is achter in vergelijking met vo rige jaren. Over de suiker- en voederbieten kan men tevreden zijn. De stand is hier goed tot zeer goed. hoewel de laat gezaaide percelen een onregel matig beeld te zien geven. Ook ko men er momenteel veel zwarte lui zen in de bieten voor, doch waar schijnlijk is hiervan geen grote schade te verwachten. DE UIEN VALLEN TEGEN Met de uien is het echter maar ma tig gesteld. Vele percelen hebben een te holle stand, welke grotendeels ver oorzaakt wordt door ae made van de uienvlieg. Verschillende jaren werd het zaad ontsmet, doch thans hebben vele boeren dit gemakshalve nagela ten, met dit minder prettige resul taat. Ontsmetting kan de uienvlieg niet geheel verdelgen, doch wel kan hiermede een holle stand van het ge was voorkomen worden. Het zal dus zeker zaak zyn om in de toekomst weer algemeen tot het ontsmetten over te gaan. De erwten die lang en veel gebloeid hebben, mogen een goede oogst doen verwachten. Verder nog het vlas, dat reeds begint te schonen, zodat men zo zachtjes aan aan de pluk toe is. Ge middeld laat de stand en ontwikke ling wel iets te wensen over. Het vroeg gezaaide vlas doet het over het algemeen goed, doch het later gezaaide is te kort gebleven. De eer ste kopers zijn weer reeds op de per celen verschenen, waarbij belangrijk lagere prijzen dan vorig jaar wer den geboden. De goede percelen gaan nu voor 500-650 en de beste tot 750, terwijl de prijzen nog wel iets lijken op te trekken. Tenslotte het grasland. Begrijpelijk heeft dit ook zeer te lijden gehad van de droogte. Aanvankelijk was er een buitengewoon goede grasstand, doch door het uitblijven van de re gen liep dit later sterk achteruit. Uiteraard zal de jongste regenval weer veel ten goede doen keren. Het zelfde geldt voor de lucerne en rode klaver. De eerste snee was zeer goed, doch de droogte trad hierna als spel breker op. Ook hier valt de laatste dagen weer een flinke groei te be speuren. Over het algemeen staat het er met de Zeeuwse landbouw dus niet slecht voor. De regen kwam nog net op tijd en door de zachte winter wel ke vroeg zaaien mogelyk maakte, kan er wel op gerekend worden, dat de oogst ongeveer tien tot veertien dagen vroeger zal zyn dan gemiddeld het geval Is. Moeder wilde baby met lysol vergiftigen. Tegen een 37-jarige Amsterdamse vrouw, die zich van haar kind. wilde ontdoen en poogde het met lysol te vergiftigen, werd Dinsdag voor de Amsterdamse rechtbank drie jaar gevangenisstraf geëist. De vrouw, E. D.-v. d. B., had een scheut lysol I gedaan in een pannetje met pap, be stemd voor haar nauwelijks zes maanden oude zoontje. Zy zette dit pannetje gereed en ging zelf naar bed, waarna de vader in de keuken de zuigfles vulde. De baby dronk echter maar de helft van de pap op en begon te huilen. Toen de onge ruste vader zijn zuster en zwager had gewaarschuwd, bleek, dat de pap lysol bevatte. Het, kind heeft deze aanslag overleefd De vrouw, die niets om het jonge tje gaf, had meermalen gedreigd het van het leven te zullen beroven. Zij wist zich thans niets meer te herin neren. Negen militairen door rook en warmte bevangen. Drie boerderijen in de as gelegd. Ongeveer de helft van de buiten schap De Rul by Heeze is Dinsdag avond het slachtoffer geworden van een brand die drie boerderijen in de as heeft gelegd. Negen militairen, die aan het blussingswerk deelna men moesten, bevangen door de warmte en de rook, naar het zieken huis Geldrop worden vervoerd. De brand is waarschijnlijk ontstaan door schietoefeningen. Het vuur brak uit in een schuurtje en sloeg vervolgens over naar een nabijgelegen boerderij. Doordat er niet voldoende druk op de waterleiding was. kon niet on middellijk water gegeven worden. Toen de druk eindelijk verhoogd was stonden nog twee boerderijen in vlammen. De totale schade wordt geschat op ruim twee ton. Veiligheidsraad verwierp Maliks voorstel. Dinsdag is in de Veiligheidsraad het debat begonnen over het Ameri kaanse verzoek om een internatio naal onderzoek naar communistische beschuldigingen van bacteriologische oorlogsvoering in Korea in te stellen. Malik, de Sowjet-afgevaardigde, verzocht de raad vertegenwoordi gers van de Chinese volksrepubliek en Noordkoreaanse autoriteiten uit te nodigen het debat bij te wonen. Zijn voorstel werd met 10 stem. men tegen 1 verworpen. Alleen Malik stemde voor Na de stemming verklaarde hij. dat de Sowjet.Unle elke bespreking van het Amerikaanse voorstel zal boycotten en haar veto zal uitspreken over elk plan om een onpartijdige commissie van onderzoek in te stellen. Broei in lading van de „Klipfontein". In de lading van de „Klipfontein" is enige dagen geleden broeiing ge constateerd. Tijdens de reis heeft de gezagvoerder de rookontwikkeling, aie een gevolg was van de broeiing, onderdrukt door middel van koolzuur gas. De gezagvoerder heeft vervol gens uit veiligheidsoverwegingen be sloten in Teneriffe aan te lopen om het mogelijk te maken de haard van de broeiing op te zoeken alvorens door te varen naar Antwerpen. Een bericht, dat de „Klipfontein" brandend een haven zou zijn binnen gelopen, wordt door bovenstaande mededeling, die van de rederij afkom stig is, tot zyn ware proporties te ruggebracht. Inmiddels heeft de „Klipfontein" haar reis voortgezet. De „broei" is bedwongen. VERWACHTi ZEER WARM Weersverwachting, geldig tot he denavond: Zonnig, zeer warm en droog weer, behoudens een kleine kans op onweer later op de dag in het Zuiden van het land Zwakke tot matige wind tussen Oost en Zuid, later in de Zuid-Westelijke kustge bieden echter invallen van zeewind.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1