NIEUWS UIT ZEELAND Zioin Ziipe WISSEL BEVELANDEN De stichting „Vrederust" in het jaar 1951. ZUID-BEVEI AND SCHERPE DISCUSSIE TUSSEN B. EN W. EN RAADSLID .TEKENHUISVERPLEGING OP :UID- EN NOORD-BEVELAND LDM "".V^r/rS^V'd'atS^r DINSDAG 1 JULI 1952. PROVINCIALE ZEEOlVRANT Er was een baiig saldo. Verschenen is het 48ste jaarverslag van de Vereniging tot Chr. verzor. ging van Gcestes- en Zenuwzieken in Zeeland gevestigd te Middelburg. De vereniging zal op 16 Juli a.s. haar jaarvergadering houden op de stich ting Vrederust te Bergen op Zoom. Het aantal afdelingen van de vereni ging nam met 10 toe en het aantal leden en begunstigers der vereniging steeg met 1767 tot totaal 10.507. Het bestuur verklaart dankbaar te zijn voor alle medewerking en hulp in het jaar 1951 ondervonden. Gememoreerd wordt het aftreden van de geneesheer-directeur W. K. Dikland, die gedurende 38 jaar aan Vrederust was verbonden. Hij werd opgevolgd door de adj.-directeur J. J. Preuniger. In het jaarverslag van de genees heer-directeur wordt o.m. het volgen, de opgemerkt: „Vrederust maakte in 1951 een ge wichtig jaar door. De directeurswis seling was iets ongedachts en deed haar invloed gelden op verschillende zaken De overbezette inrichting met veel mutaties en steeds maar plaats- aanvragen, waaraan niet altijd kon worden voldaan, bracht eigenaardige moeilijkheden. Wel zijn de moeilijk heden voortvloeiende uit Je oorlog vrtfwel overwonnen, maar het prijs niveau van vele artikelen was weer een moeilijkheid op zich zelf. De be zetting van het vrouwelijk personeel was juist voldoende, maar het kostte veel inspanning deze bezetting op peil te houden en tegen het eind van het jaar liep het aanbod ook bij ge staag adverteren sterk terug. Op 1 Januari 1951 waren in dienst 76 verplegers en 128 verpleegsters; aan het eind van het jaar waren er 71 verplegers en 146 verpleegsters. Door de te verwachten mutaties ziet de voorziening met verpleegsters er niet erg hoopvol uit. Zes broeders en 20 zusters behaalden het rijksdiplo ma B. Op 1 Januari waren er totaal 883 patiënten en op 31 December 910, waarvan 320 werden verpleegd voor rekening van Zeeuwse gemeentebe. sturen. Aan het financieel verslag ontlenen wy, dat de exploitatiekosten in 1951 stegen met 166.866,53. Tweemaal moest een verhoging van de ver- pleegprijs worden toegepast. De ex ploitatierekening met een totaal van 1.6 millioen gulden laat een batig saldo van 24.326,29. Aan contribu ties werd over 1951 ontvangen 11.833,54, van corporaties kwam binnen 2210,31 en aan collecten, giften enz. 2762,25. De St. Vincentsvlucht. Zondag 4 Juli is weer de grote dag voor de Nederlandse duivenliefheb- bers. Dan zal nl. de duivensport weer staan in het teken van de grootste monstervlucht St. Vincent. Er zullen, weer, evenals vorige jaren twee luxe auto's te winnen zijn. Eén voor de liefhebbers boven de rivieren en één voor onder de grote rivieren. Verder zullen nog veel grote prijzen te win nen zijn w.o. een televisietoestel. Niet alleen de „grote mannen" zien ze vlucht met spanning tegemoet, er zijn ook vele kleine „melkers" met een enkele goede fondduif, die hun doffer of duivin er aan riskeren. Want het groot aantal achterblijvers ieder jaar, is wel een bewijs dat er, vooral bij minder gunstig weer, vele slachtoffers kunnen vallen. Goes JONGENSSPORTMIDDAG. Zaterdag werd op het terrein ach ter het Pieter Jasperse-plein te Goes, dat door de gemeente is afgestaan aan de Goese Jeugdverenigingen, door de jongensclubs der C J.M.V., de jaar lijkse sportmiddag gehouden. Vol enthousiasme werd door de jon gens deelgenomen aan alle onderdelen van het programma, dat bestond uit: Bal in emmer werpen; kogelstoten; hoogspringen; Schots hamerwerpen; hink-stap-sprong; 6 x 100 meter es tafette. Tot winnaar van dit jaar werd ver klaard de jongensclub „Fallentin", die het gemiddelde puntenaantal be haalde van 2237, alsmede de estafette won. Na afwerking van dit programma werd nog een handbalwedstrijd ge speeld tussen de leiders der verschil lende clubs en een uit de jongens sa mengestelde ploeg, welke laatste met de overwinning ging strijken. JAARVERSLAG BURGERLIJK ARMBESTUUR. Verschenen is het dertiende jaarver slag van het burgerlijk armbestuur weeshuis, instelling voor maatschap pelijke zorg te Goes, over het jaar 1951. In dit jaar was aan gemeentelijke subsidie nodig f 92.323.22, hetgeen be langrijk meer is dan voorgaande jaren In 1950 was f 59.600 nodig. De oorzaak hiervan is gelegen in de sterk geste gen kosten van geldelijke hulp en ver pleging in gestichten. Er werd meer aandacht geschonken aan maatregelen van sociale voorzorg, waaronder te re kenen zijn voorzieningen, die niet rechtstreeks uit de Armenwet voort vloeien. Voortgegaan werd met de sub sidiëring van de plaatselijke gezins verzorging, welke door diverse kerke lijke en maatschappelijke verenigingen werd verzorgd. Voorts werden bijdra gen of subsidies verleend aan het Cen traal Genootschap voor Kinderherstel lingsoorden, de Sociëteit voor ouden van dagen, vacantietocht ouden van dagen, kinderspeeltuinen, wijkverple- I ging, woningverbetering, hulp aan ge- repatrieerden enz. Het verslag vermeldt het ontslag als lid door de heer E. C. van Dissel. In zijn 37-jarig lidmaatschap heeft de ze de belangen van de instelling op waardige wijze gediend en vele waren zijn waardevolle en deskundige advie zen, waarvoor het bestuur hem zeer erkentelijk is. Het verslag geeft voorts een uitgebreid overzicht van de wijze, waarop ondersteuning enz. werden verleend, van het beheer der bezit tingen, terwijl o.a, als bijlage het jaar verslag van de maatschappelijke werk ster is toegevoegd. De totale kosten van onderstand in geld, verpleging, enz. bedroegen in 1951 f 139 253,12. af deling sociale zaken f 11.753.86, afde ling sociale voorzorg f 3209.50, wezen verzorging f 465,95. Hansweert TRAGISCH OVERLIJDEN De heer L. uit Hansweert, die jaren lang op de sluizen werkzaam was als tijman doch sinds enige tijd een wel verdiende rust genoot, kwam Vrijdag middag met het mooie weer nog eens j naar de sluizen kijken. Blykbaar voel- 1,1want hij VERBOUWING SCHOOL. Voor de verbouwing van de Bchool voor Geref. onderwijs Kakeldans te Yerseke werd een aanbesteding ge houden. Ingeschreven werd als volgt: Fa. Dronkers 6596; fa. Lutvn 7245, J. M, Goeman 7848; fa. J. Marteyn 7855: fa Van Putten 8175; fa. Van Kempen 8760. Daar de laatste inschrijver niet kan beginnen voor eind Augustus, gegund aan de fa. Luteyn. KAMPVUUR. Door de padvindsters en kabouters van de afdeling Yerseke der Ned. Padvindstersorganisatie, werd een kampvuuravond gehouden in de boomgaard van de heer Zwagemaker aan de Grintweg. Behalve zang, to neel enz., waren er verschillende an dere attracties, waaronder een grab belton voor de jeugd. Het was een zeer geslaagde avond mede dank zij het prachtige weer. Gereformeerde jeugd in Middelburg bijeen. groot aantal leden der Zeeuu se afdelingen van de Bond van Ge reformeerde jeugdorganisaties vulde Zaterdagmorgen de Hofpleinkerk te Middelburg, waar de provinciale toogdag werd gehouden en tevens het 40-jarig bestaan van de landelijke bond werd gevierd. De meisjes en jongens werden toegesproken door ds W. J. Meister, Gereformeerd pre dikant te Middelburg en mevrouw Van Nes uit Meliskerke. 's Middags werd een bezoek gebracht aan het stadhuis en vervolgens vermaakten de jongelui zich op de speelweide achter het Zanddorp. AANBESTEDING. Namens burgemeester en wethou ders van Amemuiden werd door de directeur van de Centrale Dienst voor Bouw. en Woningtoezicht op Walcheren in het gemeentehuis te Arnemuiden in het openbaar aanbe steed het bouwen van tien duplex- woningen met schuurtjes op een ter rein, gelegen aan de Spoorstraat in Arnemuiden. Voor dit werk kwamen de volgen de inschrijvingen binnen: Fa. Van Schaik en Gilde, Middelburg 132.683; fa. D Dekker, Middelburg 132.550; J. E. Hopmans, Goes f131.138: Fa. J. Walraven, Sint Lau rens ƒ127.050; J. K. Crucq, Arnemui den ƒ126.826; Fa. Stoppels en Zoon, Middelburg 125.440; L P. de Kok, Vlissingen 123.445; J. van Gorp, Wemeldinge 123.400; J. van Koe- veringen, Schore 123.049; D. v d. Poel, Oudelande 121.817; J. v. d. Linde, Kloetinge 118.329; fa. C. Oreel, Arnemuiden 118.092; fa. L. de Hamer, Amemuiden 117.055; W. F. Christiaansen, Vlissingen 113.417 De gunning werd aange houden. ren-Duiveland Je aether. om 8.55 uur zendt de pi reportage-klankbeeld uit Is aan Schouwen.Dul- veljeportage werd samen- gesperman Felderhof. de hjj zich onwel worden, w w ging op het muurtje zitten. Enkele I ring dezer werken verzoekenf* De Kapelle WEDVLUCHT. Door de postduivenhoudersvereniging „O.W.T.R" te Kapelle werd deelgeno men aan een wedvlucht op Dourdan, af stand 356 km. Aan dit concours werd deelgenomen door 25 duiven. Snelheid eerste duif 1459,10 meter per minuut. De volgende eigenaren behaalden met hun duiven een prijs: 1 P. Bruynzeel; 2 K. Kramer; 3 J. Mol; 4 J. L. de Ja- en 5 .J. de Schipper. Wemeldinge RINGRIJDERIJ Zaterdagmiddag werd op het oude Sportterrein te Wemeldinge de jaar lijkse ringrijderij gehouden. Winnaar werd de heer P. Houtekamer met 11 ringen. Hij kwam voor de derde maal in net bezit van de wisselbeker en werd definitief eigenaar. De overige uitslagen znn als volgt: 2. A. op 't Hof, 9 r.; 3. W. Bras, 9 r.; 4. R. de Leeuw, 9 r.; 5. J. van Oosten, 7 r.; 6. W. v. Stel, 6 r.; 7. A. Moelker, 6 r.; 8. C. van Oosten, 5 r.; 9. A. Schouwenaar, 5 r.; 10. Joh. Hooge- steger, 4 r.; 11. C. de Vlieger, 4 r.; 12. D. de Jonge, 3 r.; 13. P. Ruissen, 3 r.; 14. J. de vlieger, 3 r.; 15. P. Feijtel, 2 r.; 16. A. v. Stel, 2 r.; 17. A. de Schipper, 1 r. Het stoeltjesrijden werd gewonnen door A. van Stel. Kattendijke BENOEMING ONDERWIJZERES. Te Kattendijke vergaderde onder voorzitterschap van burgemeester A. Schipper, te gemeenteraad. Tot on derwijzeres aan de openbare lagere school te Wilhelminadorp werd be noemd mejuffrouw H. A. Haverhoek te Goes, zulks met ingang van 1 Juli. Besloten werd de legesverorde ning zodanig te wijzigen als door Ged. Staten en de minister is voor gesteld. Enkele wijzigingen van de gemeentebegroting 1951 werden vast gesteld. Bij de rondvraag deelde de burgemeester mede, dat B. en W. aan de aannemer van de straatwer ken te Kattendijke, de fa. C. Wis- kerke, een brief hebben gezonden, waarin zij om een spoedige opleve- Oudelande HOOFDELIJKE OMSLAG. Kerkvoogden en notabelen der Ned. Herv. Kerk van Oudelande hebben besloten een hoofdelijke omslag te heffen, zowel voor belijdende leden als voor doopleden en wel volgens het inkomen, opgegeven door de In specteur der belastingen. De heffing is vastgesteld op 1 van het inko men, na aftrek van een zeker be drag, te weten: van het opgegeven inkomen wordt per gezinshoofd getrokken 750 en voor elk kind beneden de 16 jaar 150. Voor al leenstaande personen en kostwinners wordt eveneeens een regeling getrof fen. Deze maatregelen worden nood zakelijk geacht in verband met de financiële toestand der gemeente. 's Heer Arendskerke WEDVLUCHT. De postduivenhoudersvereniging Uiver" te 's-Heer Arendskerke nam deel aan een wedvlucht uit Dourdan. een af- stan dvan 356 km. Onderstaande eige naren behaalden met hun duiven de vol gende prijzen: 1. A. v. d. Swaluw: 2. A Heijstek; 3. D. Janse; 4 J. D. Weststrate; 5. A .Vermeulen 6. J. Kole: 7 en 14. J. Tholenaar; 1, 10 en 12 P Molhoek: 9 J. G. Harthoorn; 11 en 13 J. van Dalen; 15. N. Raas. WEDVLUCHT. De postduivenhoudersvereniging „Sport- vogel" te 's-Heer Arendskerke hield een wedvlucht uit Orleans. Onderstaande per sonen behaalden met hun duiven de vol gende prijzen: 1 en 4 Jan Meulbroek; 2 W. Meulbroek; 3 en 6 I. Pauwe; 5 N. van Antwerpen; 7 en 8 M. Beenhakker. HANDBAL i hield ie Goes npioenschappen. C handbal- en athletiek- veKganiseerde Zondag op hefortterrein de clubkam- pion. De voornaamste uit slaan: Di meter: 1. Truus Haas- dor2. Lies Zandee 14,7; 3. Cofl5. Jongens A, 100 me ter Johannisse 12,2; 2. Ge- iar 12,4; 3. Jaap v. d. Leijé 12/60 meter jongens C: 1. G. rander 8,9; finale 80 me ter B: 1. J. de Kok 10; meO meter; 1. Corry Schip- pe/igens B 300 m: 1. Ge- rap 39,9; jongens B 600 m. 1. d. Leijé 1.35,9. pgen: Jongens A. 1. Ge- raf>o 1.63; jongens B: 1. Hefé 1.53; jongens C: 1. A. Vi(40; heren: 1. Jan Johan- nis2. A. Minnaard 1.33; da rn^. Truus Haasdonk en L. Za£; 3. M. Bruel 1.10; meis- jeja Goedbloed 1.10. gen jongens A: 1. Pim Jo! 5.33%; jongens B 1. Jan de-26; jongens C: Jack de Kcheren: 1. Jan Johannisse 6,1 dames: 1. Truus Haas- do; meisjes C; 1. Corry Sc3-90. ip-sprong: 1. J. Johannis se n. pten: jongens A 1. Pim Jo? 10 m. 66; jongens B: 1. Jajok 10 m. 56; jongens C: 1. Ie Kok 10 m. 08; meisjes C;t.v Schipper 5 m. 34; da- mëobi Sinke 8 m. 84: 2. T. Hf 8 m. 80; heren 1. .Tan Jo)e 10 m. 02; 2. Adri Min- nan. 41. yerpen: Jongens; 1. P. Jo- ha 36 31 m.; dames: 1. T. Hg. 30.76 m: 2. C. Sinke 26.67; he J- Johannisse 28.79 m.; 2. Ajard 27.01 m. RAAD KLOETINGE. Raad sprak zich voor het woningbeleid van het college uit. In de Maandagavond gehouden raadsvergadering der gemeente Kloe tinge kwam het enkele malen tot een seherpe woordenwisseling tussen de voorzitter, burgemeester mr. II. N. baron Schimmclpcnninck van der Oye en het raadslid D.Schipper (P.v.d.A.). De eerste aanleiding daartoe was een brief van het provinciaal bureau volkshuisvesting te Middelburg, waarin de raad werd geadviseerd een woning in de Nieuwstraat, bewoond door de winkelier Luik, onbewoonbaar Je verklaren. B. en W. stelden echter voor hiertoe niet te besluiten, o.a. omdat op korte termijn geen ander huis met winkelpand voor de bewoner beschikbaar zou zyn. Niettemin was het college er van overtuigd, dat de toestand in bewuste woning onge wenst was. Nadat de heer J. Leijs (P.v.d.A.) er op had gewezen, dat volgens dagbladberichten de minister verklaard zou hebben, dat voor der gelijke gevallen een vergoeding zou worden uitgekeerd en op grond daar van voorstelde de woning toch onbe woonbaar te verklaren, betoogde de heer Schipper dat het pand volkomen ongeschikt was voor bewoning, met name voor de zwakke kinderen van de huidige bewoner. De heer Schipper bracht het wo ningbeleid van B. en W. in het ge ding en zeide, dat het bouwvolume waarvan de kinderen van de betrok ken bewoner hadden kunnen profite ren, aan anderen was toegewezen. De burgemeester verklaarde daarop, dat de toewyzing van bouwvolume vol komen in overeenstemming met de desbetreffende circulaire was ge schied, hetgeen de heer Schipper ten stelligste ontkende. „Laten we samen naar Middelburg gaan" zo zeide spr. tot de burgemeester „om te zien wie gclyk heeft". „Ik geef U in overwe ging de bewuste circulaire goed te lezen" .antwoordde deze. „De particu lieren in deze gemeente hebben de ge legenheid geluid om te bouwen. Zy hebben het niet gedaan, zodat nu particulieren van elders profiteren". Er volgde een korte woordenwisse ling, waarbij de heer Schipper B. en W. in gebreke stelde, hetgeen zowel urgeHiike Stand YERSEKE. Ouwd: P. Nijsse. 23 j. en D. J Nieiize. 23 j. GOES. Bet A. v. Steenisde Bode, z.; J. M. k—Boone, d.; W. Mulder—Don ker) C. L. MesuVan Liere, d.; J. Bofhrier, d. Cpuwd: M. Uitterhoeve, 29 j. en M. Valk. 30 j. C?d: E. H. A. M. Ponten. 28 j. en M. vekot. 22 j P. C. de Witte. 26 j. Scheers, 22 j. Oen: M. J. de Jonge. 54 j., vr. v. J. 1 KERKNIEUWS GEREF. KERKEN. Beroepen te Baarland: H. B. Wey- land, candidaat te Breda. GEREF. GEMEENTEN. Tweetal te Benthuizen: W. Hage, candidaat te 's-Gravenhage en F. Dieleman te Yerseke. Tweetal te Scheveningen: \V. Hage, candidaat te 's-Gravenhage en H. Mallan te Bruinisse. Beroepen te Nieuwerkerk en te Tholen: W. Hage, candidaat te 's- Gravenhage. Kruiningen WEDVLUCHT. De postduivenhoudersvereniging „Krui ningen" nam deel aan een wedvlucht uit Pt. St. Maxence. Onderstaande eigenaren behaalden met hun duiven de volgende prijzen: 1. H. van Koeveringe; 2. en 3. J. Wisse; 4 C. C. van Paasschen- 5 C. van Stee; 6. L. Openneer; 7 H. van Nieuwen- huize 8 A. van der Weele. Middelburg POLITIE-ATHLETIEK- WEDSTRIJDEN. Donderdag wordt op de gemeen telijke sportterreinen aan de Na dorst te Middelburg het jaarlijkse athletiektoumooi van het district Middelburg van de Rijkspolitie ge houden. De volgende nummers zullen worden verwerkt: 100 m, 200 m, 400 m, 800 m, 1500 m en 3000 m hoogspringen, vérspringen, hink-stap. sprong, kogelstoten, discuswerpen en speerwerpen. ZIEKENHUIS NAAR KEUZE. Volgend jaar bestaat de vereniging 25 jaar. door de voorzitter als door wethou der J. Straub met grote nadruk werd afgewezen. Toen de heer Schipper opnieuw de kinderen van de betrok ken bewoner ter sprake bracht, voeg de wethouder Straub hem toe: „Dat liegt U, van die kinderen". Tenslotte sprak de meerderheid der raadsleden zich voor het beleid van B. en W. uit, waarna het voorstel van het college om niet tot onbewoonbaarverklaring over te gaan, werd aanvaard. De bur gemeester verklaarde hierna, dat B. en W. alles zullen doen om in dit ge val te helpen en zeide nogmaals de aantijging van de heer Schipper ten sterkste af te keuren. BEGROTING. Opnieuw ontstond een discussie bij de behandeling van een wijziging van de gewone dienst der gemeentebegro ting 1951. De heer Schipper zeide er niet accoord mee te kunnen gaan, dat er achteraf diverse posten waren ver hoogd, zoals kantoorbehoeften, abon nementen. straatverlichting, enz., ter wijl de raad destijds een aantal dezer posten had verlaagd. Op de post stra ten en pleinen was het omgekeerde het geval, aldus spr.. Men had hier een bedrag overgehouden alsof de raad destijds het voor niets had ge voteerd. Nadat wethouder Straub had uiteengezet, dat het laatste o.a. een gevolg was van het niet uitvoeren van rioleringswerken, betoogde de heer Schipper, dat een en ander uit een oogpunt van begrotingstechniek niet juist was, waarbij hij er aan toevoeg de: „Ik wil me zacht uitdrukken, an ders word ik als een communist de mond gesnoerd". Spreker wees er op, dat minister In 't Veld destijds in de Kamer bij een soortgelijk geval het nodige te horen had gekregen. De burgemeester antwoordde hierop, dat het iets totaal anders was, wanneer een minister zonder toestemming van de Staten-generaal een huis koopt, dan wanneer B. en W. door allerlei omstandigheden gedwongen, zoals prijsverhogingen, verplicht zijn een begrotingswijziging in te dienen. De heer Schipper: „Vraagt U dan te vo ren crediet, maar doe het niet ach teraf'. Door B. en W. werd er de na druk op gelegd, dat enkele verhogin gen nog maar enkele weken bekend wei-den. De heer R. Buitenhuis (A.R.) herinnerde de heer Schipper er aan,, hoe minister In 't Veld in de Eerste Kamer had betoogd, dat regeren on mogelijk zou worden, indien hij voor alle posten toestemming van de Sta ten-generaal moest vragen. Tenslotte werd de begrotingswijziging z.h.s. aangenomen, waarby de heer Schip per de aantekening verzocht te heb ben tegen gestemd tegen een aantal met name genoemde posten. Bij de aanvang der vergadering had'de burgemeester in gevoelvolle woorden oud-wethouder W. N. van Liere herdacht. Wethouder Straub wenste de burgemeester geluk met zijn herbenoeming, waarbii hij de hoop uitsprak, dat in de toekomstige periode Kloetinge als zelfstandige gemeente behouden zou blijven. Be sloten werd tot stichting van een kleedlokaal op het nieuwe sportter rein, waarbij de waardering werd uit gesproken jegens de leden der Kloe- tingse sportvereniging voor hun be reidheid hieraan hun arbeid te wil len geven. de r.oes vergaderde in het Schuttershof de Vereniging voor Zieken- hirpleging op Zuid- en Noord-Beveland onder voorzitterschap van m> A. J. J. M. Mes. Deze deelde in zijn openingswoord mede, dat de veïing het volgend jaar haar zilveren jubileum zal vieren. dental en wel met 1600 zielen. Het aantal ziekenhuisopnamen, waarvoor in 1951 uitkering werd ge daan bedroeg voor de A-verzekering 768, voor de B-verzekering 159, voor de Aanvullende Verzekering 26, to taal 953, terwijl 1950 verplicht en 674 vrijwillig bij het ziekenfonds verze kerden werden opgenomen. Het aan- ömstanders schoten te hulp en droe gen hem in de sluiswacht, waar bleek, dat het leven was geweken. Yerseke DE OOSTERSCHELDE- MAQUETTE. Zoals wg reeds meldden, zal de door „Handelsbelangen" te Yerseke bij de haven opgestelde maquette van de Oosterschelde met enige festivitei ten in gebruik worden genomen. Voor de binnen- en buitenlandse bezoekers, die men verwacht, zal ook nog de film „Imperialen 00000" worden ver toond, Tevens zullen boottochten worden georganiseerd. Naast de ge nodigden zal een ieder in de gelegen heid worden gesteld deze tocht mee te maken. Het volgende programma werd samengesteld 1 uur: Ontvangst in i de raadszaal door burgemeester A. C. Willemsen. 1.45 u.: Bezoek film „Imperialen 00000". 3 u. officiële in gebruikstelling maquette. 3.30 u. Boottocht over de Schelde met ver sierde vissersboten. De datum zal nog nader worden bepaald. heer Smit informeerde naar de stand van het uitbreidingsplan. Er zal op een spoedige afwerking van dit plan worden aangedrongen, zo werd me degedeeld. NOORD BEVELAND Kamperland VERGADERING ZIEKENHUIS- VERPLEGING. Vrijdagavond hield de afdeling Kamperland van de vereniging voor Ziekenhuisverpleging op Zuid- en Noord-Beveland haar jaarvergade ring in het gemeente-gebouw, onder voorzitterschap van dokter V. 't Hart, die het afgelopen jaar een gelukkig en gunstig jaar voor de afdeling noemde. Uit 't verslag van de secre taris-penningmeester bleek dat de kas een batig saldo had van f 193,17 en dat het ledental 700 bedroeg. De bestuursleden, de heren A. Mullié en J. C. Noordhoek werden herkozen; als lid van de contróle-commissie werd gekozen de heer A. Klap. i secretaris-penningmeester, ha. de Lange, bracht zijn jaarver- sllit, waaruit bleek, dat de A-ver zeng (derde klas) in tien afde- lix werd gesplitst, om de leden in déegenheid te stellen zich met de ui'ingen en dus met de contribu tie richten naar het ziekenhuis, w.n zij bij voorkeur wensen te wen opgenomen. Het aantal leden vide A-verzekeringen bedroegper imari 1952: 21732. De contributie vie B-verzekering (2e klas) moest voogd worden. Het aantal B-ver- zrden bedroeg op 1 Januari 1952: 1. De C-verzekering (extra-ver- zring voor bijkomende ziekenhuis ken en doktersnota) vertoonde een ake groei. Het aantal hierbij aan- Er wordt ook een wedstrijd ge-.»,,, - houden tussen de voormalige vijf sotenen bedraagt ruim 3500. Ook afdelingen van het district Middel- Aanvullende Verzekering, die uit- burg. Voor elke afdeling zullen tien I kng doet, wanneer men by het zie- man uitkomen. lfonds is uitgetrokken, steeg in le- VAN TOT De collecte voor bet Nederlandse Rode Kruis bracht te IJzendijke f 373.50 op Op 15 Juli e.k. zal te Sluis het E.H.B. O-examen afgelegd worden door enige de E.H.B.O.-vereruging St. Lu cas. De extra-collecte voor de Stichting „Rozenoorü" te Sluis heeft in da Ned. Herv. Kerk een bedrag van f 40.69 opge leverd. De biljartclub „Elk Naar Zijn Krach ten" uit Hoofdplaat hield weer haar jaar lijkse uitstapje ditmaal naar N.-Frank- rijk. Als einddoel werd de stad Boulogne bezocht tal verpleegdagen bedroeg: A-verze- •ing 12.146, B-verzekering 2232, kering- Aanv. Verz. 421, verplichte verz. 26714 en Vrjjw. Ziekenfondsverz. 9657. Zoals te verwachten was (gezien o.a. de gestegen ziekenhuistarieven) leverde 1951 een verlies op. Besloten werd dit verlies (f6732,72) uit de re serve te dekken. De reserve bedraagt nu nog f85.495,37. Nadat voorlezing was gedaan van het rapport van de controle-commis sie en van de conclusies van het ac countantsrapport werd de rekening goedgekeurd. De secretaris-penning- meester ontving decharge van het ge voerde beheer, terwyl hem door de voorzitter dank werd gebracht vóór zijn vele arbeid in het belang van de vereniging. Voor het examen vakbekwaamheid ■baks-detailhandel slaagden mej. [ale Cd. en de heer C. van Iwaarden Jz. Yerseke. Het onderwijzend personeel van de school 1 te St. Phiüpsland maakte de kinderen en ouders van de leer- ngen aan die school per autobus een litstapje naar Valkenburg en omgeving. - Bij de opening van de jaarlijkse markt Drelschor stonden een viertal kramen, len z.g. bommenwerpspel en een zweef- nolen opgesteld. Het was voor Dreischor :en hele gebeurtenis. n. Am O - De ouden van dagen uit de gemeente paardje Si, de ia? D"1""0' rullen Jaar een reisje m>- ?ert1r,aeKni.êf d^ Xïï™1"' 's D"»"g 8 JU" Z.K.H. Prins Bernhard. a's" De collecte voor de diaconie in de Ned. De collecte voor Ziekenzorg heeft In Herv. kerk te Wolfaartsdijk heeft de maand Mei f 290.60 opgebracht, de col-L lecte voor de inwendige zending leverde f 185.75 op. In een bijeenkomst van de leden der| „Jonge Kerk" te Wolfaartsdijk sprak ds. H. Ponsteen over het onderwerp „Jeho va's Getuigen". de Ned. Herv. kerk te Scherpenisse f 50.67 opgebracht. Ook de ouden van dagen uit Krui ningen zullen weer hun jaarlijkse uit stapje maken. Ditmaal gaat de tocht naar Noord-Brabant, waar op diverse plaatsen zal worden gestopt om de bezienswaar digheden bezoeken. BESTUURSVERKIEZING. De aftredende bestuursleden de he ren dokter J. L. J. Bruynzeel te Wis- sekerke, C. Douw te Oudelande. A. de Lange en J. S. Visscher, beiden te Goes werden herkozen, terwijl in de plaats van de heer J. v. d. Weele te Nieuwdorp als lid van de contróle- commissie werd gekozen de heer G. J. de Jager te Driewegen. Aan het béstuur werd machtiging verleend om op nader te bepalen da tum het aantal dagen, dat de Aanvul lende Verzekering vergoedt, uit te breiden. Het bestuur acht deze uit breiding wenselyk en verantwoord. Ook werd machtiging verleend om by voldoende belangstelling over te gaan tot de invoering van een Aan vullende Verzekering voor de leden van de A- en de B-verzekering, die recht geeft op uitkering voor meer ligdagen, nadat men is uitgetrokken. In de bestaande uitkeringen werd overigens geen wijziging gebracht. De voorzitter zegae in antwoord op een vraag nog toe, dat binnenkort weer een foldertje zal worden uitge geven, waarin een overzicht zal wor den gegeven van de verschillende ver zekeringen. HERBOUW TEXTIELBEDRIJF BOASSON TE MIDDELBURG. De architecten irs. A. Rothuizen en P. J. 't Hooft te Middelburg besteed den onderhands de herbouw aan van het textielbedrijf der firma M. H. L. Boasson Zn., aan de Lange Noord straat tegenover het stadhuis. Er werd als volgt ingeschreven (in mas sa): B. Stegink, Vlissingen, 244.000; J. Hendrikse, Middelburg, f251.400; E. G. Lindenbergh, Vlissingen, f 254.354; Aann.bedrijf Proper, Mid delburg, f256.000; J. Verhage, Mid delburg. f 259.800; Boele en Van Ees teren, Den Haag, f 261.000; Th. Pas- ma, Amsterdam, f 263.830; Bataafse Aann.Mij„ Den Haag, f 265.000; N.V. Albouw, Breda, f266.540; Bredase Aann.Mn., Breda, f268.000; Aann.My. Van Waning Co., Rotterdam, f268.000; Aann.bedrijf Geerdink, Ber gen op Zoom. f 269.700; J. Geschiere, Middelburg, f 273.499; S. A. Versluys, Middelburg, f 274.500. TERAARDEBESTELLING J. FANOY. In alle eenvoud werd op de alge mene begraafplaats te Axel ter aarde besteld het stoffelyk overschot van de heer J. Fanoy, notaris te Axel, die op 51-jarige leeftijd na korte onge steldheid was overleden. De heer Fanoy was gedurende 21 jaren notaris te Axel. Een viertal ja ren was hy lid van de Axelse gemeen teraad. Op verschillend gebied heeft hy zich verdienstelyk gemaakt, o.m. als bestuurslid van de Chr. Nat. School en van het Groene Kruis. Ook had hy grote belangstelling voor het Axelse zwembad en had hij zitting in het bestuur daarvan. FILMS IN ZEELAND De engel en de bandiet. De engel en de bandiet (The angel and the badman), een Amerikaanse film. John Wayne, de lange, laconieke, talentvolle auteur, is de held in deze Wild West-film, een woesteling, die alles in het werk stelt om wraak te nemen op zyn vyanden, doch daarvan wordt teruggehouden door een vre delievend meiske, dat van hem houdt (Gail Russell). Wanneer zij al gevolg van een aanval zwaar ziek wordt, vergeet hy echter alle beloften, maar het meisje trekt hem achterna en weet veel leed te voorkomen. Nu en dan wordt stevig gevochten, zodat de liefhebbers van cowboyfilms hun hart weer eens kunnen ophalen. (Grand-theater. Goes).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 9