ZESDE ETAPPE EN GELE TRUI VOOR DE ITALIAAN MAGNI MOET DE ZIEKENFONDSPREMIE VERHOnnn wnsDEN? n: tenuis ^Cetedop BENELUX-PARLEMENT WERD DOOR CONFFRFNTIE AANVAARD PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 1 JULI 1952. JACHT OP VERFRISSENDE DRANKEN Faanhof zesde na rit onder een gloeiende zon. De grote hitte heeft het de renners in de zesde etappe wel bjjzondei zwaar gemaakt. Er werd geen strijd geleverd in deze 228 km. lange rit van Nauien naar Metz, waarin de Fransman Lauredi zijn gele trui ver loor aan de lange Italiaan Magni, die deze etappe won in de tijd van 7.06.56 uur. Reeds na 70 km. maakte de warmte en vermoeidheid al slacht offers, onder wie de Belg Rik van Steenbergen, die het zo te kwaad kreeg, dat h|j op een gegeven ogenblik van zjjn fiets viel. De Tour was voor hem, na een scliitterend begin geëindigd Ook de Fransen Dolhats, Du- pont en Berton en de Belg Blornme gaven op. Behalve Van Breeneu en Nolten kwamen de Nederlanders nog geen tien minuten na de winnaar Magni binnen, zodat z\j ook in de zesde etappe weer uitstekend gereden hebben. Faanhof eindigde als zesde, achter Rolland, die de sprint van het grote peloton won. Tegen alle verwachting in kreeg de Belg Van Kerkhove al dadelijk na de start een bevlieging en ging Martini hem prompt achterna. Nog twee ren ners volgden, maar alle vier lieten zich weer terugvallen. Het tempo was daarna niet hoger dan 15 of 20 km. Wel werd er jacht gemaakt op ver frissende dranken. Zo gingen Dolhats Dupont en Berton bjj een café aan een tafeltje zitten om er een glas bier te drinken, waarna zij zich zonder moeite weer bü het peloton konden voegen. Op de hellende Ardense we gen kregen steeds meer renners last van de hitte. Bjj Neufchateau (93 km.) kwamen Van Est, Diederich en Zelasco ten val, maar het liep goed af en zij kregen spoedig weer aan sluiting. Na vele kilometers van lusteloos draaien, kwam er in het Moezel depar tement eensklaps gloed en kleur in de rit. Want Magni schoot als een pijl naar voren en hij ging zo hard, dat alleen Kebaili zjjn wiel kon pakken. Na Briey wisten Zaaf, Sabbadini, La Joie, Weilenmann en Spuhler zich uit het peloton los te maken, maar hoe deze achtervolgers ook hun best de den, zij konden Magni, die af en toe met een snelheid van 50 km. reed, niet inhalen. Op de boulevard Poin- caré ging de Italiaan vijf minuten eerder dan Sabbadini en zeven en een halve minuut eerder dan het peloton over de streep. DE KLASSEMENTEN. Het klassement voor de zesde etap pe luidt: 1. Magni, Italië, 228 km. m 7.06.56 (bonificatie inbegrepen)2'. Sabbadini, W.-Z.-W. Frankr., 7.13.01 (bonificatie inbegrepen): 3. Weilen mann, Zwitserland, 7.13.31; 4. Spuh ler, Zwitserland, z. t.; 5. Rolland, Frankrijk, 7.15.34; 6. Faanhof, Ne derland, z. t.; 7. Decaux, Parijs, z. t.; 8. Fernandez, Noord-Afrika, z. t.; 9. Baroni, Italië, z. t. Op de 10e plaats werd 'n grote groep renners ex aequo geklasseerd in 7.15.34, bij hen be hoorden Van Est, Voorting, Dekkers, Roks, Wagtmans, Bartali, Coppi, HET OLYMPISCH VUUR IN KOPENHAGEN In de loop van Maandagavond is het Olympisch vuur in Kopenhagen aangekomen, waar de estafette-loper Gunnar Nielsen in het stadion de fakkel aan de voorzitter van de Deense athletiekbond overdroeg, die het vuur op zyn beurt aan de burge meester van de Deense hoofdstad ter hand stelde. ATHLETIEK Zeeuwse athletiek- kampioenschappen 1952. Zondag a.s. wordt op de gemeente lijke sportterreinen te Middelburg het eerste deel van de Zeeuwse athle- tiekkampioenschappen 1952 afge werkt. De organisatie berust bij de Middelburgse Atletiekvereniging E.M.M. Woensdagavond a.s. organiseert E. M.M. de regionale avondwedstrijden voor heren, dames, meisjes A, meis jes B en junioren A en B. Ook deze wedstrijden worden op de gemeente lijke sportterreinen te Middelburg ge houden. BOKSEN GARDNER BEHOUDT ZIJN TITEL In een partij om het Europese kampioenschap vlieggewicht heeft de titelhouder Teddy Gardner in 15 ronden op punten gewonnen van de Italiaan Belardinelh. MOTORSPORT DE „HOTEL WALCHE^EN"-RIT. Dezer dagen is voor de eerste maal de „Hotel Walcheren"-rit ver reden, een oriënteringsrit over een afstand van 75 km., georganiseerd door de M.A.C. „Spheldegouwen" en de M.C. ,,De Zeeuwen". Eerstge noemde vereniging verscheen met 15 rijders aan de start, laatstgenoemde met 20 rijders. De uitslag luidde als volgt: Lichte klasse: 1. A. Wijkhuys, 94 str. p. (Zeeuwen); 2. J. Wonder- gem, 133 str p.(Scheldeg.)3. G. Melse. 150 str, p. (Zeeuwen); 4. Ringelberg, 179 str. p. id.; 5. Mal- jaars, 183 str. p. id.; 6, J. Dekker, 209 str. p. Auto klasse: 1. G. J. Eland, 36 str. p. (Schelde); 2. Van Oosten. 66 str. p. id.; 3. v. d. Woestijne, 84 str. p. id.; 4. Uil. 105 str. p. id.; 5. Til- roe, 112 str. p. id.: 6. de Pree, 155 str. p. id.; 7. de Kam, 156 str. p. id. Zware klasse: 1. A. Gooyen, 42 str. p (Schelde); 2. A. Eland. 57 str. p. id.; 3. A. Kodde, 58 str. p. (Zeeuwen)4. W. Janse. 58 str. p id.: 5. C Redelijkheid. 67 str. p Scheldeg.); 6. I. Melse, 83 str. p. (ZeeuwenT: 7. W. Dekker, 85 str n. id.: 8. R. Joosse, 88 str.p. id.; 9. F. de Visser. 93 str. n. id.; 10. A. Bou. wens, 99 str. p. (Schelde): 11. Huis- soon. 99 str. n. ld.; 12. W. Flipse. 105 str t>. (Zeeuwen); 13. P. Kodde. 105 str. o id.: 14 v. Damme. 119 str. o. id": 15. A. de Klerk. 128 str. p (Schelde): 16. Dieleman. 144 str. p. id.: 17. J. Moens. 151 str. p. (Zeeuwen). De tulband was voor de rijder met de meeste strafpunten. hl. J. Dekker, met 209 strafpunten. De rit is bij de beide clubs zeer In de smaak gevallen en de organisatoren honen er dan ook een iaarlHks terugkerend eve nement van te maken. Burgemeester J L Dregmans van Koudekerke. reikte na afloop op vlotte wijze d» prözen ttft. Ruiz, Ookers, Lauredi en nog tiental len anderen. Van Breenen werd 82e in 7.21.06 ep Nolten 94e in 7.28.19. Het algemeen klassement luidt: 1. Magni, Italië, 36.28.51; 2. Lauredi, Frankrijk, 36.29.03; 3. Van der Stockt België, 36.29.04; 4. Close, België, 36.31.47; 5. Coppi. Italië, 36.35.09; 6. Carrea, Italië, 36.35.20; 7. Voorting, Nederland, 36.36.41; 8. Goldschmidt, Luxemburg; 9. Bartali, Italië; 10. Diederich, Luxemburg; 13. Van Est, Nederland, 36.40.00; 24. Boks, Neder land, 36.43.55; 28. Wagtmans. Neder land, 36.46.10. Dekkers staat thans 40e met een totaal tijd van 36.51.04, Van Breenen 62e met 37.00.45, Nolten 74e met 37.11.02 en Faanhof 81e met 37.15.07. Het ploegenklassement luidt: 1. Frankrijk 109.23.51: 2. Beïgië 109.26. 48; 3. Italië 109.27.05; 4. Nederland 109.41.45; 6. Z.-O. Frankrijk 109.50. KORFBAL DOSKO I—BROUWERSHAVEN I 2—4. Ook Dosko moest tegen Brouwers haven, dat óp het ogenblik buitenge woon ojp dreef is, het onderspit del ven. Toch duurde het nog tot 2 minu ten voor de rust eer P. Bokelaar kans zag de score te openen (01). Jan Jonker slaagde er zelfs in, om vrij kolt na de hervatting de partijen weer op gelijke voet te brengen en door H. Jonker behaalde Dosko zo waar tijdelijk een 21 voorsprong. Toen kwam echter Brouwershaven onweerstaanbaar opzetten en met drie kort op elkaar volgende doel punten werd ook ditmaal de* zege weer veilig gesteld. Baccalaureaatsstudie aan de Economische Hogeschool. Aan de Nederlandse Economische Hoogeschool te Rotterdam zal met ingang van het komende studiejaar de mogelijkheid worden geopend om de candidaats-studie af te sluiten door het behalen van de baccalaure- aatsgraad. De economische hooge school zal daarmee als eerste instel ling van hoger onderwijs een begin maken met deze verkorte academi sche opleiding. Zy hoopt daarmee te gemoet te komen aan ae in het maat schappelijk leven bestaande behoef, te aan een korte, maar toch har monische wetenschappelijke oplei ding. De verwachting is, dat deze opleiding waardevol zal blijken voor hen, die maatschappelijke functies willen innemen, waarin geen zuiver wetenschappelijke arbeid behoeft te worden verricht, maar waarvoor toch de verruiming van kennis en inzicht die een academische studie kan ge ven, van groot belang is. Zoals de naam reeds aanduidt, zal deze bac- calaureaatstudie in zijn doelstelling in belangrijke mate overeenstemmen met de „bachelor's" studie, die in de Angelsaksische landen reeds lang erkenning heeft gevonden. De studie voor het baccalaureaat zal worden geconcentreerd in een cursus, die niet langer dan een half jaar zal duren, zodat de baccalau- reaatsgraad in totaal na ongeveer drie jaar kan worden behaald. Emi<rrafie naar Canada. Aanmelding staal open voor hen, die voorjaar-1953 willen verfrékken. De Commissaris voor de Emigra tie deelt mede, dat met ingang van 1 Juli a.s. de aanmelding voor emi gratie naar Canada voor het jèar 1953 is opengesteld. Vooralsnog zul. len echter uitsluitend dè aanmeldin gen aanvaard worden van dê navol gende categorieën: a. landbouwers; b. Zij, die feeds over werk en huisvesting in Canada beschikken; c zij. die emigreren op uitnodiging van reeds in Canada gevestigde naaste familie. Om ér zeker van te zijn, dat men in het voorjaar van 1953 zal kun nen vertrekken,, dienen gegadigden zich in de komende maanden Juli, Augustus en September by de daar voor aangewezen kantoren te mel den. Met. nadruk wordt erop gewe zen, dat het in het algemeen, doch wel zeer in het bijzonder voor land bouwers, een gebiedende eis is reeds in het vroege voorjaar in Canada te arriveren, wil men er zeker van zijn. dat de plaatsing aldaar geen moeilijkheden zal opleveren. TWEE PROBLEMEN. Nieuwe regelingen met artsen, specialisten, tandartsen en apothekers leveren nog steeds moeilijkheden op. Ter opening van de jaarvergadering van de centrale bond van on derling beheerde ziekenfondsen te Utrecht, heeft de voorzitter, de heer C. J. van Lienden uit Eindhoven, een beschouwing gehouden over wat hy noemde de twee belangrijkste onderwerpen van het. afgelopen jaar, te weten: de verhouding van de ziekenfondsen tot de medewerkers (apo thekers, tandartsen, specialisten en huisartsen) en voorts de financiële toestand, waarin de ziekenfondsen .zich bevinden, meer speciaal wat be treft de verhouding tot de verplicht verankerden. dertig millioen Nieuwe regelingen zijn aangegaan met tandartsen, apothekers en spe cialisten. Enige ongerustheid is, vol gens spr., in het eerste kwartaal '52 ontstaan, doordat een aantal tand artsen van de regeling van de hono rering per verrichting een zodanig gebruik heeft gemaakt, dat het so ciaal niet meer verantwoord is te noemen. Wanneer dit niet binnen de normale verhoudingen is terug te brengen, zal een ander systeem onder het oog moeten worden gezien, aldus de heer Van Lienden. In de Kon. Mg. tot bevordering van de Geneeskunst heeft zich een aantal specialisten verenigd tot een opposi tiegroep. die zich heeft gekeerd te gen het vastgestelde plafond. Zelfs zijn circa 100 specialisten, die zich met de nieuwe regeling niet kunnen verenigen, uit de organisatie getre den. De kernen van de oppositie zijn gelegen in Breda, Tilburg en Amers foort. Ofschoon het een en ander aanleiding tot moeilijkheden kan vor men. menen de ziekenfonds-organi saties niet aan de bezwaren van de oppositie tegemoet te kunnen komen. De Mg. tot bevordering van de Ge neeskunst heeft besloten de regeling ook voor 1953 te doen gelden. Naar de mening van de heer Van Lienden zou de overheid, optredend als beschermer van het algemeen belang, thans met een bindende prijs bepaling moeten komen DE HUISARTSEN. De besprekingen met de huisart sen bevinden zich in een buitenge woon moeilgk stadium. Men weet nog niet. hoe daaruit te komen. Met de huisartsen is een voorlopige re geling getroffen, die een verhoging met 46 cent per ziel per jaar inhoudt, met een maximum van drieduizend verzekerden per practijk. Een door de ziekenfondsen voorgestelde verho ging met 58 cent voor apotheekhou- dende artsen is door dezen afgewe zen Over honorering van verloskun dige hulp door huisartsen is evenmin overeenstemming bereikt. Tussen de ziekenfondsorganisaties en de ziekenhuizen wordt over een plaatselijke regeling onderhandeld, waardoor men hoopt tot andere en betere verhoudingen te komen. PREMIE-VERHOGING Sprekende over de financiële toe stand, deelde de voorz. mede, dat het Jaar 1951 overschotten voor de zie kenfondsen zal opleveren, die nog niet te schatten zijn. Deze overschot ten vinden hun oorzaak in de ver hoging van de premies, besnoeiing van de verstrekkingen en de ver laagde overheidssubsidie. Voor 1953 wordt er een verlies geschat van circa gulden. Aangezien de heer Van Lien, den een verdere afkapping van ver strekkingen niet mogelijk acht, is naar ztfn mening een premieverho. ging van 3,8 pet. tot 4,4 pet. de eni ge oplossing. Zou het voor de werkgevers niet mogeiyk zyn de volle premieverho ging te dragen, dan rijst de vraag of de overheid een deel voor haar rekening kan nemen, zoals dit ge beurt by de premie van de Werk loosheidswet. De heer Van Lienden achtte stabilisatie van de premie vaststelling voor de eerstkomende drie of vier jaar in het grootste be lang van het ziekenfondswezen. Na goedkeuring van de jaarstuk ken en het beleid van het bondsbe- stuur werden uitsluitend huishoude lijke zaken behandeld. Kortgeleden hebben Baron G. E. van Iterson, Nederlands gedelegeerde in de Commissie van de Verenigde Naties voor de Unificatie en Weder opbouw van Korea (Uncurk), en rof, D. Ketel, een bezoek gebracht aan het hoofdkwartier van de eerste divisie van het Zuid-Koreaanse leger. V.Ln.r. majoor Rhee, verbindingsofficier met de Uncurk; generaal Bar- nea, commandant der artillerie; Baron van Iterson; mr. D. Ketel; Iuit.- koL Ream, adviseur der lste divisie en generaal Park Yin-Han, comman dant van de eerste divisie. Dwangarbeid in Rusland De Amerikaanse regering heeft de commissie der V.N., die ae kwestie van dwangarbeid bestudeert, een groot aantal documenten doen toe komen, waarin gezegd wordt, dat dwangarbeid in de Sowjet-Unie een aanzienlijke rol speelt, niet alleen als maatregel tegen politieke tegenstan ders, maar ook als economische fac tor. De documenten bevatten meer dan 18.000 gtuigenissen van oud-geïn terneerden, van wie sommigen voormalige Duitse krijgsgevangenen ver-klaren, dat zij tot 1950 in kam pen hebben doorgebracht, waarna zy amnestie verkregen. Op grond van deze documenten verklaren Amerikaanse deskundigen, dat in alle grote industriële projec ten van dwangarbeiders gebruik wordt gemaakt. Personen zouden vaak meer ter vergroting van het aantal goedkope arbeidskrachten, dan om politieke redenen gearresteerd zijn. De scliatting omtrent het aantal feïnterneerde personen varieert, ommige getuigen spreken van twee- en-een-half millioen geïnterneerden, andere van twaalf millioen. Volgens do documenten bestaat er in de kam poen overwerk, onmenselijke huisves ting. hongerdieet en gebrek aan me dische verzorging. Belgisch schip vloog na aanvaring in brand en zonk. Maandagmorgen vroeg zijn in het anaal nabij de Casauets, een groep rotsen ten Westen van de Kanaal eilanden, waar een dikke mist hing, het Franse schip „Granville" en de Belgische boot .Mahenge" met elkaar in aanvaring gekomen. De lading van de .Mahenge", voor een groot gedeelte bestaande uit lu- oifers voor de Belgische Congo, vat te vlam. Het Noorse s.s. „Ringas" nam de 47 leden der bemanning c-n de drie passagiers over en spoedig daarna verdween het brandende schip in de golven. De opvarenden werden naai- Cherbourg gebracht. Het vuur van de „Mahenge" was op de „Granville" overgeslagen doch de vlammen konden worden gedoofd. Het vaartuig wist op eigen kracht de haven van Cherbourg te bereiken. Het heeft aanzienlijke schade aan de boeg opgelopen, KINDEREN SPEELDEN MET LUCIFERS. Tweemaal moest de brandweer te Bergen op Zoom uitrukken voor bran den, die waren ontstaan, doordat kin deren met lucifers hadden gespeeld. De eerste brand die gelukkig spoedig werd geblust, was uitgebroken in een houtpakhuis van de firma van Ries- sen aan de Antwerpsestraat, waar kinderen houtafval in brand hadden gestoken. Door snel optreden van het personeel en van de brandweer, die met de motorspuit was uitgerukt, kon erger worden voorkomen. Het pak huis lag vol met hout en grensde aan de andere houtopslagplaatsen. De tweede brand waarvoor de mo torspuit uitrukte, was ontstaan in de woning van de familie Mentzg in de Geweldigerstraat waar kinderen in bed met lucifers hadden gespeeld. De stromatrassen waren in brand ge raakt. Dank zij snel optreden, kon een kind van 1% jaar nog gered worden. Hier werd veel schade aangericht. Marktberichten veiling kapelle. 30 Juni: Grote veiling: Jecunda 72.70. Mad- Moutot 72.80. Zwarte bessen 61.70— 62.90. Frambozen 70.30. Kleine veiling: Markiezen 56—73. Hol landers 5962. Meikersen 3955. Morel len 31—56. Insp. Lhöner 71. Zuurtjes 10. Vr. v. Werder 45—62. Volkers 54. Porce- lein kersen 31—33. Varitse zwarte 58. Frambozen 50—103. Kas tomaten 72—81. Kruisbessen 736. Aardbeien 6171. Rode bessen 25—78. Witte bessen 24—27. Kas- perziken 2)4—18 p. stuk. Dubbele Prin- sessebonen 68—99. Wagenaarsbonen 66— 71. Aukra bonen 76. Gele bonen 23. Peu len 84. Spinazie 22. Rabarber 5. Aard appelen 10—13. Kropsla 2—8'/, p. stuk. Bloemkool 1235 p. stuk. Komkommers 9%15 p. stuk. Uien 15—18 p. bos. Bos- kroten 56. veiling krabbendijke. 30 Juni. Grote veiling: Jecunda 71.60. Mad. Moutot 58.60. Prolifec 32—74. zwarte bessen 60 8061.60. Frambozen 51—72. Bo nen 94—1.05. veiling tholen. 30 Juni: Eerstelingen, bonken f 11.54. gewone 11.26—11.60, poters 11.31—11.35, kriel 4.90—'.02. Doré, gewone f 13.53. Aan voer 50 ton. an een w De Akense politie is erin geslaagd ee~ uit acht jongelieden van 16 tot 21 jaar bestaande inbrekersbende, welke zich zelf de „Messerbande" noemde, in te rekenen. Deze bende heeft minstens 23 diefstallen en inbraken op haar geweten. De meeste jongelui, die ertoe behoorden, waren van huis weggelopen en woonden in kelders van gebombardeerde huizen. Zij leefden geheel van de opbrengst van hun diefstallen. 9 Verscheidene Franse dorpen worden bedreigd door een veen brand. die in de buurt van Saint Mars du Desert (15 km. ten Noorden van Nantes) is uitgebroken. Militairen, politie en brandweren uit Nantes en omliggende plaatsen bestrijden het vuur.. 9 De eerste electronische rekenmachine in Europa is in het Max Planck-instituut te Goettin- gen gereed gekomen. Zy is „G" (Goettin- gen 1) genoemd en werkt tien keer zo snel als een mechanische machine. Er wordt thans gewerkt aan de „G 2" en men verwacht, dat deze weer tien maal sneller dan de „G 1" zal zijn. 9 Het Amerikaanse Huis van Afge vaardigden heeft verdere besnoeiingen aangebracht in het wetsontwerp betref fende de steun aan het buitenland. Be sloten werd 460 millioen dollar minder toe te wijzen dan het bedrag, hetwelk het Congres onlangs zelf heeft goedgekeurd. Thans moet de Senaat nog over de toe wijzingen beslissen. 9 De gezagvoerder van de Batavier II. kapitein W. Mudde, heeft in Rotterdam afscheid genomen. Kapitein Mudde. die afkomstig is uit Vlissingen. wordt opge volgd door kapitein I. Rijkeboer. Het Zweedse schip „Stockholm", thans eigen- dom van de ZwedenAmerika lijn, zal vermoedelijk door de regering van Israël worden aangekocht. Inmiddels is in Noor wegen een nieuw schip van het type Stockholm voor de Zweden—Amerika lijn in aanbouw. Israël bezit thans 30 sche pen, waarvan 4 uitgerust voor het vervoer van passagiers. 9 Vier bladen in Viet nam moeten sluiten doordat de regering het verlenen van subsidies tot een bedrag van ongeveer 600.000 gulden zal staken. Een vijfde blad moet sluiten op bevel van de eerste minister. De maatregel tegen dit blad, dat te Hanoi verscheen, zou zijn genomen wegens een „defaitistische hou ding". 9 Nu Anthony Eden, de Britse minister van buitenlandse zaken, aan geelzucht lijdt, houdt minister van staat Selwyn Lloyd op het departement van de zieke, die zijn aandacht zal blijven geven aan belangrijke staatszaken, een oogje in het zeil. 9 James Bell, een correspondent van het Amerikaanse weekblad „Time", krijgt geen verlof Jordanië binnen te ko men, omdat hij dit land onlangs heeft „aangevallen" en de goede naam van Jordanië heeft „geschaad". 9 Ook de Columbiaanse regering zet de klok terug In een decreet heeft zij bepaald, dat alle bladen in Bogota alle kopij zeven urn- vóór publicatie ter goedkeuring aan de regeringscensuur moeten voorleggen. De uitgevers van de liberale bladen „El Es- pectador" en „El Tiempo" hebben laten weten, dat deze kranten vandaag niet zullen verschijnen, wanneer het decreet niet wordt ingetrokken. 9 De liefhebbers van een flink vuurwerk kunnen Donder dag 10 Juli op de Scheveningse boule vard hun hart ophalen. INTERPARLEMENTAIRE UNIE. Werkcommissie zla transportvraagstuk bestuderen D© vyfde conferentie van de Neder ia nds-Belglsch-Luxemburgse Inter, parlementaire Unie, die op het ogenblik in Den Haag bijeen is, heeft de ontwerp resolutie inzake de vorming van een adviserende interparle mentaire raad na enkele kleine wijzi gingen goedgekeurd. Uitgesproken werd, dat de conferentie het wenselijk oordeelt de parlementen in te schakelen nog vóór de volledige economische Unie der Benelux tot stand komt- Aan de drie landen wordt voorge steld over te gaan tot instelling van een adviserende parlementaire raad, die op eigen initiatief of op verzoek van het comité van ministers of van een der drie parlementen kwes ties kan bespreken, die voor de drie landen van belang zijn. Het comité van ministers raadpleegt de raad voor de ondertekening van alle nieu we verdragen tussen de drie landen. Voorts werd Maandag een resolutie aangenomen, welke voorstelt een werkcommissie ter bestudering van het transportvraagstuk in te stellen. De commissie zal een rapport uit brengen, dat op de volgende confe rentie moet worden besproken. Bg de discussie over de transport vraagstukken kwam verschil van in zicht voor de dag. De heer van der Kieft (Ned.) constateerde zelfs een fundamenteel verschil van inzicht. Hg stelde vast, dat verschillende spre kers van oordeel zijn, dat men inte gratie op het terrein van het trans portwezen niet zou kunnen nastre ven zolang men in eigen land op dit punt niet tot coördinatie is gekomen. Volgens de heer Van der Kieft is deze mening onjuist. Het is in elk ge- VEILING ZUID-BEVELAND GU.. 30 Juni. Grote veiling: Jucunda Aard beien 71.60. Mad. Moutot 70.30. Kleine veiling: Rode bessen 29—75. Frambozen 5091. Kruisbessen 1019. Aardbeien 4589. Hollanders 5666. Mar kiezen 6173. Mekiersen 41. Zoete Mo rellen 40—48. Brusselse bruine 49. Sui kerkersen 28—32. Vleeskersen 38—40. Vroege van Werder 64. PeTziken 714. Groenten: Komkommers 2028. Bloem kool 20. Kropsla 2.50—12. Tomaten 71. Dubb. Prinsessebonen 109120. Snijbonen 80. Frambozen 27. Doperwten 3238. Gr. kool 6—12. Andijvie 20—21. Postelein 25 —26. SDitskool 12. Eerstelingen 1113. id. (drielingen) 8—1L id. (kriel 7—8. Uien 10—18. Kroten 911. VEILING ST. ANNALAND. 30 Juni: Eerstelingen, gewone 11.92, Do- ré's gewone 13.941410, driel. 11.53, kriel 4.20. Eigenh. gew. 13.90—14.83, kriel 10.10. Aanvoer 63 ton. VEILING SCHERPENISSE. 30 Juni: Eerstelingen gew. 11.5111,53, Doré's gew. 14.30, driel. 11.20, ltricl 4.30. Aanvoer 28 ton. GRAANBEURS ROTTERDAM. Binnenlandse granen (officieuze note ringen per 100 kg. franco Rotterdam). Tarwe naar kwaliteit-onveranderd f 25.50 27, voedergranen, flauw met weinig omzet: zomergerst f 34—35.50; haver f 28 —30; rogge f 29.50—30.50. VISMIJN VEERE. 30 Juni. Export garnalen 669 kg 70; Handels garnalen 761 kg 42—54. Schar 164 kg 30—42. Bot 208 kg 28—48. Schol 10 kg 33. Middel tong '58.5 kg 78—146. Rog 244 kg 3072. Ongesorteerde vis 7 kg 28. Visiever 9 kg 111—138. Zalm 1 kg 214 ct. Alles per kg. VEILING MIDDELBURG. 30 Juni. Aardappelen, bonken 1213.40. grote 1113, drielingen 712, kriel 37 per 100 kg. Aanvoer 26 ton. Fruit; Tomaten 42—77. Perziken per st. 321, per kg 88. Frambozen per doos 21 —39, per kg 79. Aardbeien: Jucunda 76 1.12. Madame Moutot 79—1.17 Frambo zen aardbeien 1.031.04. Climax 1.031.16, Kruisbessen 2244. Rode bessen 3778. Witte bessen 42—62. Druiven (Franken- thalers) 2.602.75. Kersen. Markies 55 69. Zoete Moezel 56. Hollander 6976. Groenten: Sla 311. Bloemkool A 18— 38, B 1019, C 819. Komkommers A 27 —34, B 13—33, C 2031. Kilogram krom 29—36. Postelein 11—32. Andijvie 9—34. Rabarber 19—26. Spinazie 30—45. Sav. kool 513. Spitskool 1317. Bospeen 10 30. Boskroten 2—9. Snijbonen 77—1.12. Dubbele Prinsessen 1.01—1.21. Wagenaars 9598. Saxa's 9596. Tuinbonen 2335. Doppers 4255. Peulen 92. Augurken 30 —43. 9 In het Britse Lagerhuis is Maandag avond met een meerderheid van 27 stem men een motie van de Labouroppositie over de stijgende kosten van levenson derhoud verworpen. val gewenst, dat de onderzoekingen op het gebied van het transportwezen worden voortgezet. De resolutie, wel ke in deze richting gaat, werd, zo als hiervoor gemeld, aangenomen. Van Luxemburgse zijde werd er nog op gewezen, dat het plan om een Hoge Autoriteit voor vervoers wezen (naar het model van de ge meenschap voor kolen en staal) tot stand te brengen, als voorbarig moet worden beschouwd. Amsterdamse Beurs 27 Juni 30 JunLj Bank v. Ned. Gem. 4% pet. Bank v. Ned. Gem. 0-5-10 pet. 103% Nederland 1951 (3%) 95% 95% Nederland 1948 (3%) 87% 87 89% Nederland 1947 (33 89% Nederland 1937. 3 ..89% 89% Dollarlening 1947 3 pet. 92% Investeringscertificaten 3 90% 90% Nederland 1962-64 z.b. 3 91% Nederland 1962-64 m.b. 3 91% 91% Nederland N.W.S. 2% 74% 74% 89% Ned. Indië 1937 A 3 .89% Grootboek 1946 3 87% 89% Nat. Handelsbank 89% 90% Ned. HandelmiJ. 145% 146% A.K.U. 135 135 Bergh's en Jurgens 242% 242% Calvé-Delft 111% 113 Centrale Suiker 157 155 Kon. Ned. Hoogovens 140 140 Unilever 165% 169% Ned. Kabelfabrlek 188 Philips 146% 146 lï Wilton-Feijenoord 148% 149% Biliton 174 179% Kon. Petroleum Mij. 308% 317% Amsterdam Rubber 71% 74% Holland Amerika Lijn 151 152% Kon. Paketvaart 113% 112 Rotterdamse Lloyd 115 115% Ned. Scheepvaart Urrie 130% 1|% Stv. Mij. Nederland 135% H.V.A. 84 91% Deli-Batavia Mij. 90% 91 Deli Mij. 70% 71% Baltimore-Ohio 23 New York Central 20% 20%" Pennsylvania 20% 20% Anaconda 45% 45% Bethlehem Steel 49y4 50 General Motors 57% 57% Intern. Nickel 45% 45% Kennecott 78% 78 Republic Steel 41% 41% 39% U.S. Steel 38% North American Cy. 22% 22% Midconlinental 68% 70% Shell Union 80% 81% Tide Water 24% 243% Onder leiding van Koninklijke Olie heeft de beurs gisteren de eerste helft van het jaar met een zeer vaste stem ming afgesloten. Aanleiding daartoe was de tot 84 opgelopen dollarkoers van olie, waardoor van Zwitserse zijde grote koop orders vielen uit te voeren. Een koers stijging van niet minder dan tien punten voor het hoofdfonds, zoals Zich gisteren voordeed, heeft de beurs in geruime tijd niet meegemaakt. De notering bewoog zich tussen 316 en 318 en de gehele mid dag heerste er een geanimeerde stem ming. NIEUWE NOTERINGEN VOOR POND EN FRANC. De Nederlandse Bank heeft de officiële valutanotering voor het pond sterling - vastgesteld op 10.56 tot 10.72 en voor de Franse franc op 1.077 tot 1.095. Londen noteerde tot dusver 10.63 tot 10.65 en Pa rijs 1.084 tot 1.088. Nagekomen advertentie. Heden is te Zeist na een langdurige ziekte kalm van ons heenge gaan onze beste Broe der, Behuwdbroeder en Oom FIETEK ADRIAAN PRAAG gep. commies N.S. in de ouderdom van 68 jaar. Uit aller napm: D. E. PRAAG Vlissingen, 28 Juni '52. Badhuisstraat 7.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 6