NIEUWS UIT ZEELAND WISSEL SCHOUWEN SCHOUWEN E V DUIVELAND ZIEKENHUISVERPLEGING OP ZUID- EN NOORD-BEVELAND Ztoin Zijpe DINSDAG 1 JULI 1952. PROVINCIALE ZEETJWSE COURANT De stichting „Vrederust" in het jaar 1951. Er was een batig saldo. Verschenen is het 48ste jaarverslag van de Vereniging tot Chr. verzot'. fing van Geestes- en Zenuwzieken in eeland gevestigd te Middelburg De vereniging zal op 16 Juli a.s. haar jaarvergadering houden op de stich ting Vrederust te Bergen op Zoom. Het aantal afdelingen van de vereni ging nam met 10 toe en het aantal leden en begunstigers der vereniging steeg met 1767 tot totaal 10.507. Het bestuur verklaart dankbaar te zijn voor alle medewerking en hulp in het jaar 1951 ondervonden. Gememoreerd wordt het aftreden van de geneesheer-directeur W. K. Dikland, die gedurende 38 jaar aan Vrederust was verbonden. Hij werd door de adj.-directeur J. opgevolgd doe J. Preuniger. [n het jaarverslag van de heer-directeur wordt o.m. het genees- BHHHJHMHMI de opgemerkt: „Vrederust maakte in 1951 een ge wichtig jaar door. De directeurswis seling was iets ongedachts en deed haar invloed gelden op verschillende zaken. De overbezette inrichting met veel mutaties en steeds maar plaats- aanvragen, waaraan niet altijd kon AANBESTEDING. Door het bestuur van de polder Groot Bettewaerde op Duiveland werd aanbesteed het aanbrengen van spreid en slijtlagen op bestaande we gen. Ingeschreven werd als volgt N.V. Koninklijke Wegenbouw. Utrecht, f 31.700. Gebrs. Schelvis, Heemstede, f29.560; A. W. Wandel, Nieuwerkerk, f29.250; J. M. Dekker, Brouwersh., f29.000; L. v. Popering, Bruinisse, f 27.885. M. P. Hol. Kloos- terzande, f 27.725. W. van den Berg en P. van Dongen, BruinisseHaam stede f 26.350. D. Rentier, Noord- gouwe, f 24.244. WEDVLUCHT NOYON. De uitslag van de wedvlucht Noyon van de Concours Combinatie „Schouwen en Duiveland" luidt, voor zover betreft de eerste 20 prijzen: J. Pankow, Zierikzee, I. P. Zandijk, Sirjansland, 2. A. J. IJze- lenberg, Bruinisse, 3 en 12. P. Flohil, Brouwershaven, 4 en 15. J. van deu Ber ge, Bruinisse, 5. J. Verwijs, Zierikzee. 6 II. J. Flikweert, Dreischor. 7 .J. van de Velde, Nieuwerkerk. 8. W. Slagboom, Zie rikzee, 9. F. D. Hillebrand. Zierikzee. 10, 14 en 19. H. W. Bossers, Bruinisse, 13. J. Stoutjesdijk, Zierikzee, 16. P. v. Maanen, Dreischor, 17 en P. van der Welle, Zie rikzee, 18 en 20. Er werd deelgenomen met 234 duiven. De snelheid van de eerste duif bedroeg 1142 meter per minuut. Zierikzee EXCURSIE V.O.T.W.C. De Vereniging van oud-leerlingen tuinbouwwintercursus te Zierikzee hield haar jaarlijkse tweedaagse ex cursie. Hoofddoel was ditmaal een bezoek aan het bekende land- en tuin- bouwinstituut „Warmonderhof" te Warmond. De leiding van dit bedrijf berust bij de heer K. de Boer, die na de ontvangst een uiteenzetting gaf van de doelstelling van het instituut, het voldoen aan de steeds toenemende vraag naar op biologisch-dvnamisclie wijze geschoolde krachten. De rond wandeling over het bedrijf toonde duidelijk aan dat ook zonder of met gering gebruik van kunstmest en zon der chemische bespuitingen gewassen en producten van zeer goede kwali teit kunnen worden gekweekt. WANDVERSIERING IN DE SCHOOL Nadat de Openbare Lagere Scholen A B in de Nieuwe Boogerdstraat grondig hersteld en verbouwd zijn en daardoor alleszins een smaakvol en huiselijk interieur kregen, hebben de hoofden dier scholen A. Brand en G. H. Breetveld zich beijverd om die sfeer nog te verhogen. Eertijds waren aan de wanden der gangen eenvoudi ge schoolplaten opgehangen, thans zijn de wanden versierd met repro ducties van bekende schilderijen, ge vat in moderne lijsten passend bij de omgeving. Het opmerkelijke is. dat deze lijsten in het lokaal voor han den-arbeid zgn gemaakt onder bekwa me leiding van de heer Breetvelt. We troffen o.a. aan twee Ameri kaanse studies van Fred. Franck, een zeegezicht van G. H. Breetveldt, De Brouwersgracht van Breitner, De op haalbrug van Arles en de Bloeiende vruchtbomen en de Zaaier en de Maai er allen van Vincent van Gogh. Uit een opvoedkundig oogpunt is het goed gezien bij de jeugd "belang stelling te wekken voor de schilder kunst. DE NOBELPOORT. Men zal weer eens een bezoek brengen in de Nobelpoort. Vele Zie- rikzeeënaars kennen die poort alleen maar van buiten en niet van binnen. Welnu Zaterdagmiddag drie uur zijn de gidsen en verkenners daar Het is niet alleen om de poort, maar ook om de daar te houden fancyfair, dat ze de aandacht vragen. WEDVLUCHT. De postduivenhoudersvereniging „Ge vleugelde Vrienden" te Zierikzee hield een wedvlucht uit Limoges. Deelname 41 duiven. De uitslag was: 1, 2, 5, en 8 J, A. Tenhaaf; 3 A. J. Stoutjesdijk: 4 C. J. Dalebout; 6 Frans Mays: 7 A. Verseput: 9 en 10 H. Koster: 11 L. Simmers. Snel heid eerste duif 932,2 meter. Haamstede REISJE OUDEN VAN DAGEN Begunstigd door uitstekend weer maakten de ouden van dagen uit de gemeente Haamstede hun jaarlijks uitstapje met comfortabele bussen. Om 8 uur werd gestart en naar Roo sendaal gereden, waar een kopje kof fie werd gebruikt. Daarna ging het via het Liesbos naar het Mastbos, waar gezamenlijk een wandeling ge maakt werd. In hotel Boshek werden de broodjes genuttigd, die na deze tocht uitstekend smaakten. Vervol gens ging het naar Breda, waar ge winkeld mocht worden. Tenslotte worden voldaan, bracht eigenaardige moeilijkheden. Wel zijn de moeilijk heden voortvloeiende uit de oorlog vrijwel overwonnen, maar het prgs- niveau van vele artikelen was weer een moeilijkheid op zich zelf. De be zetting van het vrouwelgk personeel was juist voldoende, maar het kostte veel inspanning deze bezetting op peil te houden en tegen het eind van het jaar liep het aanbod ook bij ge staag adverteren sterk terug. Op 1 Januari 1951 waren in dienst 76 verplegers en 128 verpleegsters; aan het eind van het jaar waren er 71 verplegers en 146 verpleegsters. Door de te verwachten mutaties ziet de voorziening met verpleegsters er niet erg hoopvol uit. Zes broeders en 20 zusters behaalden het rijksdiplo- ma B. Op 1 Januari waren er totaal 883 patiënten en op 31 December 910, waarvan 320 werden verpleegd voor rekening van Zeeuwse gemeentebe. sturen. Aan het financieel verslag ontlenen wg, dat de exploitatiekosten in 1951 stegen met 166.866,53. Tweemaal moest een verhoging van de ver- pleegprijs worden toegepast. De ex ploitatierekening met een totaal van 1,6 millioen gulden laat een batig saldo van 24.326,29. Aan contribu ties werd over 1951 ontvangen 11.833,54, van corporaties kwam 'binnen 2210,31 en aan collecten, giften enz. 2762,25. werd naar het Liesbos gereden, om bij de Boswachter wat te drinken en zich te vermaken in de speeltuin, waarvan door sommige oudjes nog ge bruik werd gemaakt. De terugtocht, die daarna aanvaard werd. ging via Oudenbosch naar Steenbergen, waar weer gegeten werd. Omstreeks acht uur arriveerde men in Haamstede, De Harmonie wachtte de oud jes op en onder de tonen van een pittige mars ging het. omstuwd door een grote schare het dorp in. Er werd nog een rondje om de Kerk gemaakt, waarna de voorzitter van het comité vanaf het dak van een der bussen de bur gerij namens de ouden van dagen hartelijk dankte voor hun medewer king om deze wel zeer geslaagde reis mogelijk te maken. Vermelden wij nog als bijzonderheid, dat aan deze reis een vader met zijn zoon deel namen. BENOEMING. De heer H. B. Heutink, onderwijzer aan de O.L. School te Haamstede is in gelijke betrekking benoemd aan de O. L. School te Eefde bij Zutphen. Noordgouwe WEDVLUCHTEN. De uitslag van de wedvlucht Pt. St. Max. van de postduivenhoudersvereniging „De Reisduif" te Noordgouwe en omstre ken luidt: 1, 2 en 5 C. N. Botting. Schud- debeurs; 3 J. Folmer, Nieuwerkerk: 4 C. J. Overweel. Zonnemaire: 6 en 10 E. van de Sande, Zonnemaire; 7 P. vair Maanen, Dreischor: 8 P. B. ten Haaf, Zie rikzee: 9 A. J. Flikweert, Zonnemaire. De snelheid van de eerste duif was 1250 m.p.m. De uitslag van de Concourscombinatie „Schouwen en Duiveland" luidde voor wat betreft de eerste 10 prijzen: 1 P. Flikweert. Zierikzee; 2 en 10 F. Hille brand. Zierikzee; 3 J Verwijs. Zierikzee; 4 en 5 C. N. Botting, Schuddebeurs: 6 I. Deurlo, Bruinisse; 7 J. Stoutjesdijk, Zierikzee: 8 J. Folmer, Nieuwerkerk: 9 J. Pankow, Zierikzee. Snelheid eerste duif 1274 m.p.m. Bruinisse WEDVLUCHT. Door de postduivenhoudersvereniging „De Bruse Trekker" te Bruinisse werd met 44 duiven deelgenomen aan de wed vlucht uit Pont St. Maxence (228 km.). De uitslag was als volgt: I. Deurloo, Bruinisse, 1 en 7; A. J. IJzelenberg, Bruinisse, 2. 5 en eerste overduif; A. de Koning, Bruinisse, 3: P. Zandijk, Sirjans land 4; H. W. Bossers, Bruinisse, 6: W. A. Jumelet 8. C. J. Maas 9. C. Capelle 10 (allen Bruinisse). Snelheid eerste duif 1237,39 meter per minuut. Ouwerkerk VERKOOP ZOMERZEGELS. Het comité voor de zomerzegel-ver- koop te Ouwerkerk, verkocht 325 ze gels van 2 ct., 20 zegels van 5 ot., 20 zegels van 6 ct. en 425 zegels van 10 ct. tot een totale verkoopwaarde van 80,35. EEN REISJE VOOR DE OUDJES. Het ligt in de bedoeling, evenals vorige jaren, een rondrit per auto bus te organiseren voor de ouden van dagen van Ouwerkerk. Tenein de de benodigde gelden te verza melen, zal in de gemeente een lijst circuleren. Serooskerke REISCLUB „SAMEN UIT" De reisclub „Samen Uit" te Seroos kerke (Sch.) maakte haar jaarlijkse reis. Om 5 uur werd van het dorp ge start en omstreeks 8 uur bereikte men, na een mooie tocht door 't Bra bantse land, 's.Hertogenbosch, waar de koffie werd genuttigd. Via Zalt- bommel en Alphen aan den Rijn ging het naar Scheveningen, waar een rondrit over de Bouvelard werd ge maakt. Vervolgens stond 's-Graven- hage op het programma. Hier werd ten volle genoten van het prachtige panorama Mesdag. Na een bezoek aan de speeltuin „Drievliet" te Voor burg, was Rotterdam aan de beurt. Met een ,Spldo"_boot maakte het ge zelschap een rondvaart waarna de thuisreis werd aanvaard. In Steen bergen pauzeerde men nog even en omstreeks 10 uur werd het uitgangs punt bereikte. Mede dank zij het prachtige weer mag de reisclub op een zeer goed geslaagde dag terug zien. TH0LEN RAAD ST. ANNALAND. Burgerlijke Stand ZIERIKZEE., Bevallen: J. C. Bolier—van de Graaf, I. Getrouwd: P. van Strien, 38 j. en C. G. Muste, 31 j. Overleden: M. J. Gillisse, 78 j., wedu we van J. Verloo. Te hoge uitkering ingevolge de L.O.-wet. De gemeenteraad van St. Annaland vergaderde Maandag onder voorzit terschap van burgemeester F. M. Boogaard. Een voorstel om toe te tre den tot het borgstellingsfonds werd aangenomen. Hierna werd bespro ken de vaststelling van de vergoe ding over 1949 voor de school met de bijbel. Gebleken is dat aan het be stuur teveel werd uitgekeerd name lijk een bedrag voor 177 leerlingen, inplaats van 169 leerlingen. Er zal 108 terugbetaald moeten worden. De aanvrage voor de uitkering over 1947 en 1951 is nog in behandeling. Een wijziging van de begroting 1951 werd vastgesteld. Op een vraag van wethouder F. Stols deelde de voorzitter mede, dat acht aanvragen zijn ingekomen om te bouwen, maar er is pas in 1953 bouwvolume be schikbaar. De heer J. L. Goedegebuure vroeg of de waterafvoer in de Klippelstraat aan de zijde van de dijk gebracht kan worden. De voorzitter verklaarde, dat deze kwestie al in behandeling is. Daarna sluiting VOETBALWEDSTRIJD W.H.S..ÏJALSTEREN W.H.S. maakt in zijn nederlaag- tournooi te St. Annaland een goede beurt. Het 2e elftal wist na een 1-3 achterstand met 4-3 te winnen waar. na de eerste elftallen van W.H.S en Halsteren een pittige wedstrijd speel den. Hoewel technisch de meerdere van de thuisclub, voerde de Halsterse ploeg het combinatiespel te ver door en bleef de productiviteit achterwege, te meer ook, omdat de W.H.S.-verde- diging in zeer goed vorm was. In de eerste helft wist Quist uit een corner van Verhoole een 1-0 voorsprong te nemen. Daarna ging het spel vrij ge regeld op en neer en vielen spannen de momenten aan beide kanten Ver in de 2e helft wist Hegboer na 'n paar vergeefse doorbraken de keeper te passeren: 2-0. Door 'n goede combi natie werd echter de W.H.S.-veredï- ging even later ook gefopt: 2-1. Er kwam in deze stand geen verandering meer. Voor, tijdens de pauze en na de wedstrijd sDeelde de muziekvereni ging „Accellerando" enkele pittige marsen. Er was grote belangstelling voor deze ontmoeting. Scherpenisse HAND GEBLESSEERD Tijdens werkzaamheden aan een hak selmachine in de Groenvoerdrogerrj te Scherpenisse schoot de sleutel waarmee de heer A. van A. bezig was messen in deze machine te be vestigen plotseling uit, waardoor de heer van A. met de hand in aanra king kwam met een van de vlijm scherpe messen. Het gevolg was, dat de hand voor een groot deel werd opengereten. De blessure liet zich zo ernstig aanzien, dat dokter Helleman, die de eerste hulp verleende, over brenging naar het ziekenhuis te Ber. gen op Zoom noodzakelijk achtte Tholen CHR. KLEUTERSCHOOL Door het bestuur van de Chr. Kleu terschool te Tholen werd in het ge bouw van de openbare lagere school verkocht een partij eigen gemaakte goederen, zoals haak- en breiwerk. De belangstelling voor deze verko ping was zeer groot en de opbrengst buiten verwachting, zodat deze actie goed geslaagd is. Stavenisse ERETEKEN VOOR ORDE EN VREDE. Door de burgemeester van Stave- nisse werd het ereteken voor orde en vrede uitgereikt aan de volgende militairen uit de gemeente Stave nisse, die in Indonesië hun plichten vervulden: M. A. van Bloppoel, Mo lendijk A 210; J. J. den Braber, Stoofdijk A 85; C. J. Brouw, Wil- helminastraat A 274; J. C. Dorst, B 57; C. W. Klippel, B 55; W. C. Klip- pel, B 55; C. Moerland, Kerkstraat A 326; Jan Moerland, Wilhelmina- straat A 270; Joh. Moerland. Wilhelminastraat A 269; P. M. Priem, Molendijk 208; P. C. J. Steen- dijk, B 20; H. de Vos, Molenpad A 198. VERKOPING. Door notaris v. d. Velden te Tho len werd Vrijdagavond in hotel ..Hof van Holland" openbaar verkocht een woonhuis in de Bakstraat van mej. B. Schipper^ voor de som van f 285Ö. Koper werd de heer A. de Korte te Tholen. Voorts werd nog verkocht een woon- en winkelhuis aan de Kerk straat van mevr. Vercouteren voor de som van f 5000. Koper werd de heer Jac. Vos te Tholen. VISSERIJ De besommingen van de visserij te Tholen waven vorige week niet aan de hoge kant. Behoudens een enkele uitzondering was de aanvoer van bot gering, evenals die van ansjovis, creeft en paling. WEDVLUCHT. De postduivenhoudersvereniging „De Trouwe Duif' te Tholen hield een wed vlucht van Pont Saint Maxence uit, (af stand 272 km.). In concours waren 131 duiven, die met Westenwind te 10.30 uur werden gelost. De eerste duif kwam bin nen te 13.52.40 en de laatste te 14.16,59 uur. De eerste tien prijzen werden als volgt behaald: A. Wagemaker 1, en 5; L. Jansen 2; Joh. Baaij 3; V. Laban 4; A. de Jonge' 6; R. de Groot 7; J. Praat 8; L. Laban 9; D. Jansen 10. Poortvliet GYMNASTIEK-UITVOERING. De gymnastiekvereniging „Excel sior" te Poortvliet gaf een uitvoe ring op het terrein van de heer J. Mosselman. Na een rondwandeling door de gemeente met medewerking van de muziekvereniging „Kunst naar Kraoht", werd om ongeveer 6 uur met het programma begonnen. De voorzitster mevr. Kugel, heette allen welkom. Zij wees er daarbij op, dat vorige maal ook de Thool- se zustervereniging tegenwoordig was, maar waar nu de eigen gym nastiekvereniging 90 leden telt, men zelf het program kan vullen dank zij de verschillende groepen onder lei ding van de heer Huismans, mei. van der Maas en de heer Van Male. Zij herinnerde voorts aan het resultaat van een groep bg de Scheldetocht Toen volgde een reeks aantrekkelijke gymnastiek nummers. Het ging al les zeer vlot. Na de oefeningen dank te mevr. Kugel de aanwezigen voor de belangstelling. GEVONDEN VOORWERPEN. Een lichte gummi regenjas en Ieren kinderportemonnaie en een Philips fiets lantaarn. Inlichtingen bg de rijkspolitie te Poortvliet. Scheepvaartberichten SCHEPEN DOOR HET KANAAL VAN ZUID-BEVELAND. Gepasseerd op 28 Juni. Butania 3, Vredenborg. Gruno, den Bra ber. Topaze. Huuksloot. Valkyrie. Waar- denberg. De Hoop, van Gent. Rembrandt. Vermeiren. Wilcor, van Meel. Hecopile, van Maaren. Arag 18. Koch. Couperin, Ruppel. Azolla, de Leeuw van Weenen. Anjo. Vermey. Velp. Top, allen naar Rot terdam. Morgenster, Rink. Gerdi, de Bot. Rhenus 109, Kuhnel. Rhenus 84, Adler. Concordia, v. d. Graaf. Spes, de Grauw. Grete, Eikema. Goede Hoop, de Waard, Janna Cornelia, Schouten, allen naar Dordrecht. Italia, Emans. Herman. Bo- xem. Eben Haëzer, Theunisse. Stad Am sterdam 6, Been. allen naar Amsterdam. Dumbo, Blokland, Jochri, Dupre. Res Nova, Hoogendoorn. allen naar Werken dam. Nema. Hoogendoorn. naar Den Bosch. Ambulant, de Waal, naar Nijme gen. Henja. v d. Veen. naar Montfoort Zwartewater. Hartman, naar Utrecht. On derneming. de Korte, naar Moerdijk. Fla mingo. v. d. Ouden, naar Haarlemmer meer. Catharlna 2. v. d. Zee. Beukersluis. Pro Patria, Bosma, naar Renkum. Geer- truida, Bevelander, naar Zwijndrecht. Energie 2. Avontuur, naar Breda. Storm vogel, v. d. Sluis, naar Alblasserdam. 7 Provinciën. Visser, naar Goor. Nieuwe Zorg. Hartman, naar Ysselstein. Spes, Tichelaar, naar Beverwijk. Therese. van Holt, naar Rossum. Vinotra 3. de Roeck. Vredenburg, Pauwels, Raab Karcher 101, Muller. Mitropa 14, Smit. Trave, v. d. Boogaard. Monique. Ruitenberg. Rijn Schelde 15. Durinck. Joseph. Verhoeven. Nieuw leper. Camermans. Leïne, Neye. Stad Gent. van Wyk. Rheinfahrt 140, Wasch. Fluviale 8. Landa. Chateau Neuf du Pape, Hommel, allen naar Duitsland. Arnica, Riekenbach. Campanula, Bra bants. Express 42. v. d. Wetering. Ex press 61. Neuer, Irene, van Starrenburg. allen naar BaseL De Hoop. Oosse. Dam- co 6. Janssen. Toiler 5. van Geest. Da kota. Schott. Rio Rosa. Oom. Annie, de Jong. Diavolezza, Remert. Dellweïg, Vol- ker. Hannover 35. Schierjott. Jeanne, v. Immerzeel. Egicel, Van Cauwenbergh. Nigritella, Bauwens. Spanjaardsdiep. Dt.-r Breejen. Maria, Meeuwsen. Meppen, Bol len. Basel, Stengel. Familietrouw. Den Outer. Coram, Van Dongen. Elisabeth, den Boer. Wasingenstein, Schauinger. Schiebroek. Vink. Pilatus. Beek. Cathali- van Baaien. Seyssel, Vergeer. Jenny, Boef. Valeriana, Peters. Markstein, Ja cobs. Syra, Ursinus. Johanna, v. d. Kloos ter. Stico, Groen. Paloma. de Waal. Pen land, Carron Onderneming, de Leeuw. Velp. Top. Salf 6. v. d. Poel. Salf 2. Jonck. Johanna, Pieterman. Onrust, Schram. Cor. Kerpel. August. Pieters. Viod, Groen. Butania, v. d. Stroom. Cor- moran, van Houte. Fransiska. Muller. Perle. Huizen. Jaco, Keyzer. Joelle, van Berchem. Vivat, Wagenmakers. Avontuur, Stavast. Sicilia. Sandifort. St. Petrus, v. Steen, allen naar België. ZIEKENHUIS NAAR KEUZE. Volgend jaar bestaat de vereniging 25 jaar. Te Goes vergaderde in het Schuttershof de Vereniging voor Zickcn- huisverpleging op Zuid- en Noord-Beveland onder voorzitterschap van mr. dr. A. J. J. M. Mes. Deze deelde in zijn openingswoord mede, dat de vereniging het volgend jaar haar zilveren jubileum zal vieren. De secretaris-penningmeester, de heer A. de Lange, bracht zgn jaarver slag uit, waaruit bleek, dat de A-ver zekering (derde klas) in tien afde lingen werd gesplitst, om de leden in de gelegenheid te stellen zich met de uitkeringen en dus met de contribu ties te richten naar het ziekenhuis, waarin zij bij voorkeur wensen te worden opgenomen. Het aantal leden van de A-verzekeringen bedroegper 1 Januari 1952: 21732. De contributie van de B-verzekering (2e klas) moest verhoogd worden. Het aantal B-ver zekerden bedroeg op 1 Januari 1952: 1764. De C-verzekering (extra-ver- KERKNIEUWS GEREF. KERKEN. Beroepen te Baarland: H. B. Wey- land, candidaat te Breda. GEREF. GEMEENTEN. Tweetal te Benthuizen: W. candidaat te 's-Gravenhage Dieleman te Yerseke. Tweetal te Scheveningen: W. candidaat te 's-Gravenhage Mallan te Bruinisse. Beroepen te Nieuwerkerk Tholen: W. Hage, candidaat Gravenhage. Hage, en F. Hage, en H. en te te 's- KORFBAL KORFBALWEDSTRIJD. De korfbalvereniging „Eendracht" te Tholen speelde op het terrein aan de Postweg een wedstijd tegen „De Poel" uit 's-Heer Abtskerke voor de competitie tweede klasse Z.K.B. Vóór de rust was „De Poel" ster ker zodat de ruststand 4—0 in het voordeel van deze club was. Na de rust speelde „Eendracht" heei wat beter; het wist in de laat ste twintig minuten zelfs driemaal te scoren. Jammer voor „Eendracht", dat het einde nabij was, zodat „De Poel" deze partij heeft gewonnen met 43. STRANDVOGELS I—D.S.S. I S—2. Bh de wedstrijd Strandvogels I D.S.S. I ging de rust in met een 30 voorsprong voor Strandvogels, door doelpunten van Herman Wandel, Maatje Verbaan en Vlaander. Na de thee scoorde D.S.S. ook wel twee maal maar het slaagde er nietin de gelijkmaker uit het vuur te slepen, zodat met 32 in het voordeel van Strandvogels het einde kwam. De St. Vincentsvlucht. Zondag 4 Juli is weer de grote dag voor de Nederlandse duivenliefheb- bers. Dan zal nl. de duivensport weer staan in het teken van de grootste monstervlucht St. Vincent. Er zullen, weer, evenals vorige jaren twee luxe auto's te winnen zijn. Eén voor de liefhebbers boven de rivieren en één voor onder de grote rivieren. Verder zullen nog veel grote prijzen te win nen zgn w.o. een televisietoestel. Niet alleen de „grote mannen" zien deze vlucht met spanning tegemoet, er zgn ook vele kleine „melkers" met een enkele goede fondduif, die hun doffer of duivin er aan riskeren. Want het groot aantal achterblijvers ieder jaar. is wel een bewijs dat er, vooral bij minder gunstig weer, vele slachtoffers kunnen vallen. TERAARDEBESTELLING J. FANOY. In alle eenvoud werd op de alge mene begraafplaats te Axel ter aarde besteld het stoffelijk overschot van de heer J. Fanoy. notaris te Axel, die op 51-jarige leeftijd na korte onge steldheid was overleden. De heer Fanoy was gedurende 21 jaren notaris te Axel. Een viertal ja ren was hg lid van de Axelse gemeen teraad. Op verschillend gebied heeft hij zich verdienstelijk gemaakt, o.m. als bestuurslid van de Chr. Nat. School en van het Groene Kruis. Ook had hg grote belangstellino; voor het Axelse zwembad en had hij zitting in het bestuur daarvan. ST. PHILIPSLAND WEDVLUCHT. De postduivenhoudersvereniging „De Reisduif" te St. Philipsland hield met 69 duiven een wedvlucht van Pont St.-Ma xence. De afstand bedroeg 279 km. en de snelheid van de eerste duif was 1280 me ter. Onderstaande eigenaars behaalden met hun duiven de volgende prijzen: 1 en 16 W. Reijngoudt; 3. 10. 13 en 14 Ver- meg—Verwijs; 4, 8 en 18 J. Quaak; 5 6 I. C. Vermeij; 7, 9 en 11 A. Faas'se; 12 F. Hooglander; 15 en 17 M. Geuze; 1ste overduif: Jac. Geense. WEDVLUCHT. De Postduivenhoudersvereniging „De Reisduif" te St. Philipsland hield met 69 duiven een wedvlucht van Pont St Maxense. Afstand 279 km. De volgende eigenaren behaalden met hun duiven on derstaande prijzen: W. Reijnhoudt 1 en 16; Vermey—Verwijs 2, 3. 10. 13 en 14: J. Quaak 4. 8 en 18; I. C. Vermeij 5 en 6. A. Faasse 7, 9 en 11; F. Hooglander 12; M. Geuze 15 en 17: le overduif G. Geense. Snelheid eerste duif: 1258 m. p. min. Anna Jacobapoider DIENST IN DE GEREF. KERK. In de Geref. Kerk te Anna Jaco bapoider hoopt vanavond om 7.30 urn- voor te gaan, cand. Nagelkerke. zekering voor bijkomende ziekenhuis kosten en doktersnota) vertoonde een sterke groei. Het aantal hierbij aan geslotenen bedraagt ruim 3500. Ook de Aanvullende Verzekering, die uit kering doet. wanneer men bij het zie kenfonds is uitgetrokken, steeg in le dental en wel met 1600 zielen. Het aantal ziekenhuisopnamen, waarvoor in 1951 uitkering werd ge daan bedroeg voor de A-verzekenng 768, voor de B-verzekering 159, voor de Aanvullende Verzekering 26, to taal 953, terwijl 1950 verplicnt en 674 vrijwillig bH het ziekenfonds verze kerden werden opgenomen. Het aan tal verpleegdagen bedroeg: A-verze- kering 12.146, B-verzekering 2232, Aanv. Verz. 421, verplichte verz. 26714 en Vrjjw. Ziekenfondsverz. 9657. Zoals te verwachten was (gezien o.a. de gestegen ziekenhuistarTeven) leverde 1951 een verlies op. Besloten werd dit verlies (f6732,72) uit de re serve te dekken. De reserve bedraagt nu nog f85.495,37. Nadat voorlezing was gedaan van het rapport van de controle-commis sie en van de conclusies van het ac countantsrapport werd de rekening goedgekeurd. De secretaris-penning meester ontving decharge van het ge voerde beheer, terwijl hem door de voorzitter dank werd gebracht voor zijn vele arbeid in het belang van de vereniging. BESTUURSVERKIEZING. De aftredende bestuursleden de he ren dokter J. L. J. Bruijnzeel te Wis- sekerke, C. Douw te Oudelande. A. de Lange en J. S. Visscher, beiden te Goes werden herkozen, terwijl in de Slaats van de heer J. v. d. Weele te rieuwdorp als lid van de controle commissie werd gekozen de heer G. J. de Jager te Driewegen. Aan het bestuur werd machtiging verleend om op nader te bepalen da tum het aantal dagen, dat de Aanvul lende Verzekering vergoedt, uit te breiden. Het bestuur acht deze uit breiding wenselijk en verantwoord. Ook werd machtiging verleend om bg voldoende belangstelling over te gaan tot de invoering van een Aan vullende Verzekering voor de leden van de A- en de B-verzekering, die recht geeft op uitkering voor meer ligdagen, nadat men is uitgetrokken. In de bestaande uitkeringen werd overigens geen wijziging gebracht. De voorzitter zegde in antwoord op een vraag nog toe. dat binnenkort weer een foldertje zal worden iritge- feven, waarin een overzicht zal wor- en gegeven van de verschillende ver zekeringen. VAN TOT De collecte voor het Nederlandse Rode Kruis bracht te IJzendijke f 373.50 op. Op 15 Juli e.k. zal te Sluis het E.H.B. O-examen afgelegd worden door enige leden van de E.H.B.O.-vereniging St. Lu cas. Je extra-collecte voor de Stichting „Rozenoord" te Sluis heeft in de Ned. Herv. Kerk een bedrag van f 40.69 opge leverd. De biljartclub „Elk Naar Z«n Krach ten" uit Hoofdplaat hield weer haar jaar lijkse uitstapje ditmaal naar N.-Frank rijk. Als einddoel werd de stad Boulogne bezocht. be Arn. 9 bracht in Veere een zee paardje aan de wal. De Harmonie „Concordia" te Tholen gaf Maandagavond op de Markt een con cert in verband met de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard. De collecte voor de diaconie in de Ned. Herv. kerk te Wolfaartsdijk heeft over de maand Mei f 290.60 opgebracht, de col lecte voor de inwendige zending leverde f 185.75 op. In een bijeenkomst van de leden der „Jonge Kerk" te Wolfaartsdijk sprak ds. H. Ponsteen over het onderwerp „Jeho- i's Getuigen". Voor het examen vakbekwaamheid Tabaks-detailhandel slaagden mej. M. Kole Cd. en de heer C. van Iwaarden Jz. te Yerseke. Het onderwijzend personeel van de O.L. school I te St. Philipsland maakte met de kinderen en ouders van de leer lingen aan die school per autobus een uitstapje -haar Valkenburg en omgeving. Bij de opening van de jaarlijkse markt te Dreischor stonden een viertal kramen, een z.g. bommenwerpspel en een zweef molen opgesteld. Het was voor Dreischor een hele gebeurtenis. De ouden van dagen uit de gemeente Dreischor zullen dit jaar een reisje ma ken naar Zuid-Beveland. Walcheren en Zeeuwsch-Vlaanderen. Als datum voor deze trip is vastgesteld, Dinsdag 8 Juli a.s. De collecte voor Ziekenzorg heeft in de Ned. Herv. kerk te Scherpenisse f 50.67 opgebracht. Ook de ouden van dagen uit Krul- ningen zullen weer hun jaarlijkse uit stapje maken. Ditmaal gaat de tocht naar Noord-Brabant, waar op diverse plaatsen zal worden gestopt om de bezienswaar digheden bezoeken. Gereformeerde jeugd in Middelburg bijeen. Een groot aantal leden der Zeeuw se afdelingen van de Bond van Ge reformeerde jeugdorganisaties vulde Zaterdagmorgen de Hofpleinkerk te Middelburg, waar de provinciale toogdag werd gehouden en tevens het 40-jarig bestaan van de landelijke bond werd gevierd. De meisjes en jongens werden toegesproken door ds W. J. Meister, Gereformeerd pre dikant te Middelburg en mevrouw Van Nes uit Meliskerke. 's Middags werd een bezoek gebracht aan het stadhuis en vervolgens vermaakten de jongelui zich op de speelweide achter het Zanddorp. Schouwen-Duiveland in de aether. Woensdag a.s. om 8.55 uur zendt de N.C.R.V. een 'reportage-klankbeeld uit, dat gewijd is aan Schouwen.Dui- veland. Deze reportage werd samen gesteld door Herman Felderhof. AANBESTEDING. Namens burgemeester en wethou ders van Arnemuiden werd door de directeur van de Centrale Dienst voor Bouw. en Woningtoezicht op Walcheren in het gemeentehuis te Arnemuiden in het openbaar aanbe steed het bouwen van tien duplex- woningen met schuurtjes op een ter rein, gelegen aan de Spoorstraat in Arnemuiden. Voor dit werk kwamen de volgen de inschrijvingen binnen: Fa. Van Schaik en Gilde, Middelburg 132.683; fa. D Dekker, Middelburg ƒ132.550; J. F. Hopmans, Goes f131.138; Fa. J. Walraven, Sint Lau rens 127.050; J. K. Crucq, Arnemui den ƒ126.826: Fa. Stoppels en Zoon, Middelburg 125.440; I. P. de Kok, Vlissingen 123 445: J. van Gorp, Wemeldinge 123.400: J. van Koe- veringen, Schore 123.049; D. v d. Poel, Oudelande 121.817; J. v." d. Linde, Kloetinge 118.329; fa. C. Oreel. Arnemuiden 118.092; fa. L. de Hamer. Arnemuiden 117.055; W. F. Christiaansen, Wissingen 113.417, De gunning werd aange houden. HERBOUW TEXTIELBEDRIJF BOASSON TE MIDDELBURG. De architecten irs. A. Rothuizen en P. J. 't Hooft te Middelburg besteed den onderhands de herbouw aan van het textielbedrijf der firma M. H. L. Boasson Zn., aan de Lange Noord straat tegenover het stadhuis. Er werd als volgt ingeschreven (in mas sa) B. Stegink, Vlissingen, 244.000; J. Hendrikse, Middelburg, f251.400; E. G. Lindenbergh, Vlissingen, f254.354; Aann.bedrijf Proper, Mid delburg, f256.000; J. Verhage, Mid delburg. f259.800; Boele en Van Ees teren, Den Haag, f261.000; Th. Pas- ma, Amsterdam, f263.830: Bataafse Aann-Mg., Den Haag, f265.000; N.V. Albouw, Breda, f266.540; Bredase Aann.Mij., Breda, f268.000; Aann.Mg. Van Waning Co.. Rotterdam, f268.000: Aann.bedrijf Geerdink, Ber gen op Zoom, f269.700; J. Geschiere, Middelburg, f273.499; S. A. Versluvs. Middelburg, f 274.500.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 13