Fanny veroverde drie titels verbeterde wereldrecord en Diederich won de vijfde etappe in tropische hitte VAN VLIET DOOR DERKSEN IN DE LAATSTE RONDE GEKLOPT SPANNEND DUEL TUSSEN DUKE EN MASETTI IN DE 500 CC MAANDAG 30 JUNI 1952 PROVIN CI ALE ZEEUWSE COURANT GROTE BELOFTEN VOOR HELSINKI. Ook Puck Brouwer, Henk Visser en Theo Saat leverden prima prestaties De nationale kampioenschappen te Rotterdam. „Let eens op Fanny", zei Jan Blankere voor het begin van de 80 meter horden, „ze is in buitengewone vorm". Inderdaad, de viervoudige Olym pische kampioene van 1948 is thans, vier jaar later, drie weken voor het begin van de spelen te Helsinki, in een vorm, welke haar buitengewone prestaties op de 80 meter horden, de 100 en 200 meter, liet noteren. Die finale 80 meter horden bij de nationale kampioenschappen in Rotterdam werd afgelegd in 11 seconden, een evenaring van haar wereldrecord. De 100 meter werd gewonnen, met duidelijke voorsprong op Puck Brouwer, in 11,4 sec., een verbetering van haar wereldrecord. En de 200 m. werden afgelegd in 23,7 sec., na felle en verbeten strijd met Puck Brouwer, slechts 0,1 seconde boven het wereldrecord van de Poolse Stella Walasiewics, dat reeds 17 jaar oud is. Natuurlijk speelde de vrij krachtige wind, welke de loopsters op de 80 m horden en de 100 meter recht in de rug hadden, een rol van betekenis, maar het zou ons niet verwonderen wanneer het bestuur van de KNAU een poging zou doen om de tijd van 11,4 sec. als wereldrecord erkend te doen worden. De omroeper op het Nenytoterrein verkondigde, dat het wereldrecord op 11,3 sec. stond, maar waar de man deze wijsheid vandaan haalde, was menigeen een raadsel. Die strijd tegen Puck Brouwer vormde het hoogtepunt van de mid dag. Op de 200 meter gaf het Celebes- meisje zo voortreffelijk partij Puck Brouwer had de binnenbaan en Fanny de vierde dat vijftig meter voor de finish bedde athletes vrijwel gelijk la- 80 meter horden: Fanny wereldrecord. fen. De gevreesde eindspurt van uek Brouwer kennende, zette Fanny de tanden op elkaar. De oude vecht lust was weer voor honderd procent aanwezig, de wil om de tegenstand ster te slaan zegevierde-over lichaam en geest en dus won zij, al was het verschil zeer gering. Voor Fanny werd een tijd genoteerd van 23,7 sec., slechts 0,1 sec. boven het wereldre cord en een verbetering van 0,3 sec. van het Nederlandse record, dat zij op de Europese kampioenschappen te Brussel in 1950 had gemaakt. Een tweede feit van belang bij deze wedstrijden was van zeer (n-ote in vloed op de resultaten bij de dames voor die nummers, welke op 't Olym pisch programma staan. De tegen standsters van Fanny Blankers-Koen gaven haar uitstekend partij en onge twijfeld heeft dat onze wereldrecord houdster beïnvloed bij haar prachtige prestaties. Maar omgekeerd was de invloed nog veel groter, want Fanny trok Puck Brouwer op de 100 en 200 meter mee naar een voor het Celebes- meisje ongekend niveau en diezelfde Fanny was de inspiratrice van de tijd van Willy Lust op de 80 meter hor den, 11,4 sec., een nieuw persoonlijk record, een pleister op de wonde van meisje wat teleurstelde met een sprong, welke even boven de 5% meter lag. De eindstrijd 100 meter dames is buitengewoon enerverend en span nend geweest-. Vier maal moest star ter Mekes de meisjes terugroepen en twee keer was Xenia Stad-De Jong, die in de halve eindstrijd 12,1 sec. had gelopen, de schuldige. De Haagse ath lete werd dus uit de strijd genomen, nadat de starter geweigerd had om Xenia buiten mededinging te laten lo pen, waarmede haar concurrenten zich accoord hadden verklaard. Met het oog op een mogelijke uitzending van een estafetteploeg zou de starter er wellicht beter aan hebben gedaan het verzoek in te willigen, al stond hij reglementair sterk. Naar later is ge bleken heeft dit falen bij de start Xenia haar plaats gekost in de esta fetteploeg voor Helsinki. Bij de dames in de eindstrijd 100 meter telden wij vier valse starts, bij de heren op hetzelfde nummer niet minder dan 3. Op de 200 meter dames moest Fanny Blankers zelfs een keer worden teruggeroepen. Hoe het ook zij, de strijd tussen de overblijvende sprintsters was fel en verbeten met voor Fanny 11,4 sec., voor Puck Brouwer 11,6 sec. (een nieuw persoon lijk record), voor Gre de Jongh, wier vorm sterk vooruitgaande is, 12 sec. en Nel Biich 12,3 sec. (nieuw persoon lek record). De tijd van Puck Brouwer op de 200 nieter, 23,9 sec., was verrassend snel. Het duel tussen haar en Fanny was oorzaak van een verrichting, wel ke een verbetering van het persoon lijk record van het Celebes-meisje be tekende van niet minder dan 0,8 sec. Na deze feiten te hebben beschre ven, mogen wij als conclusie trekken, dat met Fanny Blankers-Koen en Willy Lust op 'de 80 meter horden, met Fanny Blankers-Koen en Puck Brouwer op de 100 en 200 meter Ne derland schitterende troeven heeft by de daines-a'thletiek te Helsinki. En ook op de 4 x 100 meter esta fette zal Nederland met eedksterkc ploeg vertegenwoordigd woraW. Want Fanny Blankers-Koen deelde aan het bestuur van de KNAU, in overleg met haar echtgenoot en coach Jan Blan kere na afloop van deze kampioen schappen mede, dat zij behalve in de drie individuele nummers bereid was in de estafette te starten, met dien verstande, dat daarbij het verzoek werd gedaan als eerste loopster te worden opgenomen. Dit begrijpelijke verzoek werd naar later bleek door de leiding van de KNAU ingewilligd, waardoor een sterk team kon worden samengesteld, dat zeker een goede kans op een Olympische medaille heeft. Althans indien de wissels kloppen. RECORD VERSPRINGEN VERBETERD Henk Visser, de 17-jarige hoog- en vèrspringer, moet warme weersom standigheden hebben om tot toppres taties te komen en die hoge tempera tuur heerste er op het Nenytoterrein. Het ging om zijn laatste kans op een plaatsje in de ploeg voor Helsinki en deze kans heeft hij benut. Want hij sprong zeer constant en bereikte bij de eerste 3 sprongen ruimschoots de 7 meter grens, hetgeen hij dit seizoen nog geen enkele maal heeft kunnen doen. Zijn derde sprong gelukte zeer fraai, hij kwam hoog op en kwam neer evén voorbij het rood-wit-blauwe vlaggetje van het Nederlands record, dat op zijn qaam staat met 748' meter. En toen'na twee keer opmeten bleek, dat hij 7.57 meter had gespron gen, sprong ir Paulen, de voorzitter van de KNAU, die zo intensief met zijn athleten meeleeft, een gat in de lucht. Het Nederlands record was met negen centimeter verbeterd en de KNAU-praeses had een nieuwe troef in de hand voor de Olympische Spelen. Saat was de onweerstaanbare sprin ter op de 100 en 200 meter. Met zijn krachtige afzet won hij beide num mers onbedreigd in resp. 10,5 sec. en 21,6 sec., beide malen persoonlijke re cords, waarbij voor de 100 meter van zelfsprekend weer de wind in de rug in aanmerking dient te worden geno men. Alle finalisten op de 100 meter bleven beneden de 11 seconden met Griek als tweede in 10,6 sec. en de verrassing in dit milieu, de AVG '26-, man Kooy in 10,7 sec. SLIJKHUIS VIEL UIT Een grote teleurstelling viel te no teren op de 5000 meter. Slijkhuis liep met een grote pleister op zijn oude blessure van de Achillespees. Toen hij met Van den Veerdonk na 3400 meter leidde, ging hij plotseling uit de baan. Nu had hij last van zijn hiel van de andere voet. Een tweede teleurstel ling was het uitvallen op de 800 meter van Harry de Kroon, die na 600 meter de strijd staakte en daarmede elke kans verspeelde op uitzending naar Helsinki. Kampioen werd nu Wolsink van Parthenon. Van de andere prestaties op de bei- Onze athleten voor Helsinki Ploeg werd samengesteld. Na afloop van de Nederlandse kam pioenschappen te Rotterdam hebben vertegenwoordigers van de Kon. Ned. Athletiek Unie en van 't Nederlandsch Olympisch Comité tezamen vergaderd teneindè tot de definitieve vaststel ling van de athletiekploeg, welke door het N.O.C. naar Helsinki zal worden gezonden, te- komen. Het besoiu.' van de K.N.A.U. heeft, overleg met de nationale technische commissie, het volgende voorstel tot uitzending gedaan, waarmede het N. O.C. zich inmiddels accoord heeft ver klaard. Dames: 100 meter hardlopen Fanny Blankers-Koen (Sagitta). Puck Brou wer (Celebes) en Nel Büch (Sagitta): 200 meter hardlopen: Fanny Blankers- Koen (Sagitta), Puck Brouwer (Cele bes) en Gré de Jongh (Sagitta): 80 meter horden: Fanny Blankers-Koen (Sagitta) en Willy Lust (Zaanland); 4 x 100 meter estafette (in deze volg orde): Fanny Blankers-Koen (Sagitta), Nel Büch (Sagitta). Gré de Jongh (Sa gitta) en Puck Brouwer' (Celebes). Re serve: Willy Lust (Zaanland). Heren: 100 meter: Th. Saat (Vlug en Lenig); 200 meter: Th. Saat ='Vlug en Lenig); 1500 meter: Wim Slijk huis (Trekvogels) en H. Harting (A. A.C.); 5000 meter: Wim Slijkhuis (Trekvogels); Marathon: J. van der Zande (Olympia, Halsteren); Versprin gen: H. Visser (A.A.C.). Als chef d'equipe is aangewezen J. H. Moerman, als coach G. Rinkel, als masseur L. van der Kar. de dagen dezer kampioenschappen vermelden wij nog het nieuwe per soonlijke record van Broeken op de 110 meter horden (14,9 sec.), de over winning van Harting op de 1500 me ter in de matige tija van 3 min. 56,5 sec. en de zege van Cor Lamoree bij het polsstokhoogspringen met 3,80 meter, waarbij de Haarlemmer bij een van de sprongen ongelukkig kwam te vallen en zijn dijbeen verwondde. Staf Dobbelaere uit Schoondijke liep in zijn serie de 1500 meter in 4 min. 0,7 sec., Het adspir anten-twaalf tal van de korfbalvereniging Tjoba uit 's Heer Hendrikskinderen, dat uitkomt in de A-afdeling van de adspiranten der Z.K.B. KORFBAL Nederland-B kon het tegen Engeland niet bolwerken. 7 3 nederlaag voor nationaal B-team. Te Rotterdam werd onder grote be langstelling de korfbalwedstrijd En- teland—Nederland B gespeeld. De Ingelsen wonnen met 73, nadat zij. bij de rust met 21 hadden voorge staan. Het spel van de Engelsen was zeer vooruitgegaan, waarvan de uitslag getuigt. De K.N.K.B., die een B-elftal naar Engeland had gestuurd in de mening, dat dit team een goe de partij zou zyn voor de Engelse ploeg, had zeker zo'n grote nederlaag niet verwacht. In voorgaande wed strijden was gebleken dat Engeland geen schutters had, doch hun capa citeiten zijn zo gestegen dat een A- elftal van Nederland zich thans met deze Engelse ploeg kan meten. De Nederlandse doelpunten werden gemaakt door Folmer (VADA) en mej. Van Breda (SOS) 2 x. hetgeen een persoonlijk record was, dat hem een plaats in de finale be zorgde. Hierin werd hij vierde in 4,23 sec. Verwey won de 400 meter in 49,8 sec. Op de 400 meter horden voor he ren was Buys van Tempo de snelste, hij liet 56,1 sec. voor zich afdrukken. De 10 km was vanzelfsprekend weer voor Jef Lataster van Avon uit Heerlen, die de zeer goede tijd van 33 min. 51,6 sec. maakte. TECHNISCHE NUMMERS Bij de technische nummers werd, hoe kan het anders, de Haarlemmer Lamoree met 3,70 meter Nederlands kampioen polsstokhoogspringen. Kampioen speerwerpen werd Fik- kert met 'n worp van 60,90 meter. Van der Meulen van Parthenon sprong 1,81 meter hoog, waarmee hij de titel veroverde en Wily Lust van Zaanland werd Nederlands kampioene vèr- springen met 5,525 meter. De dames- titel hoogspringen was voor Dinï Hil- brandi (Sagitta) met een sprong van 1,535 meter. Nederlands kampioen discuswerpen werd Deriohs van Swift met een worp van 43,85 meter Hij mocht zich ook kampioen kogelstoten noemen (13,81 m.). Lourens werd eerste bij de hink- stap-sprong (13,695 m.). Ans Pan- horst-Niesink van Sagitta werd kam pioene kogelstoten met 11,755 meter en discuswerpen met 39,505 meter.,De titel bij het speerwerpen voor dames ging naar A. Koning met een worp van 37,58 meter. PRONK NOG STEEDS ONZE BESTE STAYER. Van Heusden amateurkampioen achtervolging, Hijzelendoorn hernieuwde sprinttitel bij amateurs. Ongeveer 6000 toeschouwers hebben in het Olympisch stadion te Am sterdam Jan Derksen Zondag Nederlands kampioen in de sprint voor profs zien worden. Arie van Vliet had in de beslissende finale de kop genomen, maar in d,e laatste ronde werd de Woerdenaar zo volkomen verrast, dat hy ondanks verwoede pogingen om Derksen van de kop te dringen, niet ver. der kon komen dan het achterwiel van de Amsterdammer, die juichend over de streep ging. Zijn tijd was 11,8 sec. over de laatste 200 meter. Een groter verrassing was de zege van de Amsterdammer Piet Van Heusden bij de amateurachtervolgers. Hij klopte Jan Plantaz in de finale met een tijd van 5 min. 11,4 sec., de beste die dit jaar op een Nederlandse baau is gemaakt. Na 3 rouaen nam Van Heusden een voorsprong, welke aangroeide tot 10 meter, maar nadat Plantaz weer iets ingelopen was, drukte Van Heusden nog eens fünlt op dee pedalen, zodat hij met 50 me ter voorsprong finishte. Bij de amateursprinters kon Patsy Willekes, die van de achtervolging is overgestapt en zich op de sprint heeft gespecialiseerd Jan Hijzelen doorn niet verhinderen zijn kampi. oenschap te hernieuwen Een verras sing was. dat Schotman, vorig jaar finalist, in de herkansing van de hal- lOO.OOO TOESCHOUWERS ZAGEN T.T -RACES. De Italiaan sloeg zijn grote rivaal op de rechte einden. Onder een stralend blauwe hemel werden Zaterdag op bet Asser cir cuit de TT-races gehouden. De laatste nice van de dag, die van de halve liter, heeft een duel opgeleverd, zoals waarschijnlijk nog nooit in een der gelijke wedstrijd is voorgekomen. In een van de eerste tot de laatste ron de spannend gevecht sloeg de Italiaan Masetti zijn grote rivaal Duke, die de laatste jaren in de 500 cc-kiasse niet te verslaan was. Zo spannend was deze tweekamp, dat de aandacht van de bezoekers de gehele wedstrijd ge richt was op de strijd om de eerste plaats. In de tweede ronde nestelde Duke zich op de leidersplaats, maar in de volgende ronde had Masetti het wiel van Duke te pakken, Van dat mo ment zijn de Italiaan en de Engels- ma ngeen seconde meer van elkaar verwijderd geweest. Op de rechte ein de nvan Hooghalen naar De Haar draaide Masetti de gaskraan helemaal ope nen spoot telkens langs Duke Deze slaagde er evenwel telkens in in de bochten zijn tegenstander in te halen. De laatste ronden gingen onder hoogspanning in. Duke had toen de leiding maar op het laatste rechte einde gooide de Italiaan er nog een extra schepje bovenop en met ruim 1 seconde voorsprong ging hij voor Duke over de eindstreep. Masetti deed met zijn Gilera over de 264,58 km 1 uur 41 minuten en 28,9 sec. (gem. 156,46 km.) Tweede werd Duke met Norton en de derde plaats was v.oor de Australiër Kava- nagh, eveneens met Norton. De eer ste Nederlander, Lous van Rijswijk eindigde als elfd- op één ronde. Lo Simons en Steman moesten de strijd staken. De 250 cc-KLASSE De organisatoren werden Zaterdag. ve finales door Cantineau werd ge slagen. In een saaie wedstrijd, die na 50 km. al beslist was, heeft Pronk be wezen, dat b;! nog altijd de beste Nederlandse stayer is. Schulte die als voornaamste concurrent was aange kondigd, kreeg een lesie van de Alkmaarder, dat hem nog lang zal heugen. Onbedreigd reed de wereld kampioen naar het ■—'"'male kam pioenschap, want steeds als Bakker of Best een aanval wilden beginnen, verhoogde gangmaker Wiersma het tempo en werd de bedreiging in de kiem gesmoord. Bakker werd een goede twee1'1 - ■Roe» kwam weer eens uitstekend voor de dag door op 200 meter achter de winnaar evenals vorig jaar als derde te eindigen. LAUREDI NOG STEEDS IN HET GEEL. Nederlanders geven nog steeds reden tot tevredenheid De Nederlanders hebben zich in de zware vierde en vjjfde étappe van de Tour uitstekend kunnen handhaven. In de rit van Rouaan naar Roubaix, welke door Molineris werd gewonnen, eindigden Van Breenen, Wagtmans en Van Est respectievelijk als elfde, twaalfde en zestiende. Voorting werd tiende in de vijfde étappe, waarin Van Est en Roks zich als vijftiende en zestiende klasseerden. Deze étappe won de Luxemburger Diederich. De Fransman Lauredi is nog steeds in het bezit van de gele trui, hoewel de Belg Van der Stockt hem op de hielen zit met slechts een seconde achter stand. Gerrit Voorting bezet de zevende plaats. Zaterdagmorgen gingen in Rouaan 113 renners van start voor de vierde, 232 km. lange étappe naar Roubaix. Hoewel het zeer warm was ontbrand de er direct een felle strijd. De ene uitlooppoging volgde op de andere, nadat de Noord-Afrikaan Zaaf de lont in het kruitvat had gestoken. Nadat zich een kopgroepje van drie man had gevormd, gingen de Fran sen Decaux en Vietta er tussen uit, bij wie Hans Dekkers zich aansloot. Daarna trokken ook Lazarides, gele truidrager Lauredi, Doto en Quentin naar voren, gevolgd door enkele an deren onder wie Van Breenen en Nol ten. Toen werd het grote peloton ook wakker, maar de achterstand bleef. Bij Doullens was het verschil zeven minuten. In het laatste gedeelte van de étap pe, dat samenvalt met het parcours van de klassieke race ParysRou baix, kwam er verandering in de situatie. De hoofdmacht joeg uit alle macht achter de vluchtelingen aan. In Lens had de kopgroep, bij wie Hein van Breenen, nog drie minuten voor sprong op het grote peloton, waarin Goldschmidt, Lauredi en Van Steen bergen de toon aangaven. De Noord- 0_„w VW1. franse kasseien begonnen nu slacht- sprong van het kopgroepje zelfs 16 offers te eisen onder de koplopers en verscheidenen lieten zich terugvallen. In de kopgroep hield men het vinnige tempo goed vast, maar toch rook Molineris, die nog fris en vol strijdlust was, gevaar. Hij liep weg en toen de achtervolgers de kopgroep hadden in gehaald, kon Molineris onbedreigd naar de finish snellen. Hij ging ruim 2Vs minuut voor Dotto over de streep. Van Breenen werd elfde met twee minuten achterstand, Wagtmans twaalfde en Van Est zestiende. Dekkers werd ex aequo 24e, Voor ting ex aequo 40, Faanhof 60e, Nol ten 64e en Roks 73e. Nederland nam de derde plaats in na deze étappe. DE VIJFDE ETAPPE. De 197 km. lange étappe van Rou baix naar Namen was een zeer zwa re, maar desondanks is de strijd in een deel van deze étappe heftiger ge weest dan in de vier voorgaande. De Luxemburger Bintz liep het eerst weg en dank zy een gesloten spoor wegovergang, waarvoor de anderen moesten wachten, kon hij een flinke voorsprong nemen. Toch liet hij zich weer inlopen door zyn landgenoot Diederich en de Fransman Vivier. Met zijn drieën wisten zij een voor sprong van 4% minuut op Van der Stockt en Rotta en van 8 minuten op het peloton te nemen. De onderlinge afstand werd gaandeweg groter en bij de Belgische grens was de voor- WATERPOLO Nederland klopte België tweemaal Senioren wonnen met 7 5, jeugdploeg met 5 2. InKortrijk werd de interland-wa- terpolo wedstrijd BelgiëNederland gespeeld. Het Nederlands zevental won de ontmoeting met 75, na met de rust een 42 voorsprong te heb ben gehad. De wedstrijd tussen de jeugdzeven- tallen van België en Nederland ein digde eveneens in een Nederlandse overwinning. De Nederlandse jeugd ploeg won met 52, ruststand 31. minuten. Toch slaagde de hoofdgroep welke werd geleid door onder meer Voorting er in iets van deze achter stand weg te werken. Het leidende drietal werd een duo, omdat Vivier moest afstappen wegens een lek band je, waarvan Diederich profiteerde door zich van Bintz los te rijden. Op de helling van St. Laurent eindelijk viel Coppi aan met Bartali, Magni en Ockers aan zijn wiel. De een na de ander moest Fausto laten gaan; al leen Diederich kon de Italiaan niet meer bereiken. Coppi kwam vijf mi nuten achter de Luxemburger bin nen. De Nederlanders konden in de ze zware rit nog heel goed meeko men en alleen de Nederlanders en de Italianen hebben nog de volledige ploegen in de strijd. De uitslag luidt: 1. Diederich (Lux.) 5.53.28; 2. Coppi (It.) 5.58,59; 3. Van der Stockt (B.) 6.00.11; 4. Bartali (It.) 6.01.14; 5. Magni (It.) 6.01.50; 6. Goldschmidt (Lux.)7. Ockers (B.) 8. Rotta (Z. O. Fr.)9. Weilemann (Zwits.); 10. Voorting (Ned.) 6.03.50; 15. Van Est (Ned.) z.t.; 16. Roks, (Ned.) 6.03.59; 50. Wagtmans (Ned.) 6.11.41. Dekkers (Ned.) werd ex aequo 62/ 73 met een tijd van 6.14.20. Nolten, (Ned.) was 79e in 6.16,26. Van Bree nen, 82e in 6.22.45 en Faanhof 90c in 6.26.01. HET KLASSEMENT Het algemeen klassement luidt: 1, Lauredi (Fr.) 29.13.29; 2. Van der Stockt (B.) 29.13.30; 3. Close (B.), 4. Diederich (Lux.)5. Coppi (It.)6. Carrea (It.); 7. Voorting (Ned.) 29.21.07; 8. Magni (It.); 9. Gold schmidt (Lux.); 10. Bartali (It.); 13. Van Est (Ned.) 29.24.26; 24. Roks (Ned.) 29.28.21; 28. Wagtmans, 29.30.36; 43. Dekkers 29.35.30; 55. Van Breenen, 29.39.39; 63. Nolten, 29.42.53; 86. Faanhof 29.59.33. In het ploegenklassement is Ne derland van de derde naar de vierde plaats afgezakt. Frankrijk heeft nu de leiding. Tijdens de vijfde étappe hebben vijf renners opgegeven, t.w. Duckonnet, Sowa, Fachleitner, Coste en Aeschli- mann. morgen onprettig verrast. De gehele Benilli-equipe, die in Rolde was on dergebracht, bleek 's morgens om 4 uur met de Noorderzon vertrokken te zijn zodat slechts negen deelnemers in de 250 cc-klasse de races openden, die naar schatting door ongeveer 100 000 toeschouwers werden bijge woond. De strijd ging nu alleen tussen de Guzzi-rijders Ruffo, Lorenzetti en An derson. De Nederlanders kwamen al na de eerste ronde met grote achter stand door. Het eindduel werd uitge vochten tussen Lorenzeiti en Ruffo, daar Anderson kostbare seconden ver loor bij een pit-stop. Lorenzetti won de 165,36 km. in 1 u. 12 min. 30,3 ec. De Nederlanders Postma, en Etc man kwamen als zes de en zevende aan. DUKE WEER EERSTE Van enige strijd in de 350 cc-klasse is geen sprake geweest. Wereldkam pioen Duke had weliswaar een slech te start, maar na enkele minuten had hij reeds een kleine voorsprong geno men. welke ronde na ronde vergroot werd. De felle strijd om de tweede plaats tussen de Rhodesiër A mm en de Nieuw.Zeelander Coleman deed echter het verschil weer grotendeels teniet. Duke wist zich toch te hand haven en won op zijn Norton de race over 198,43 km in 1 uur, 19 min. 31,9 sec. Amm werd tweede, Coleman der de. De Nederlanders van Rijswijk, dr. Fokke Bosch en Elbersen hadden een ronde achterstand. In de derde ronde vloog de Engelsman Doran bij Oude. Tol uit de bocht, waarbij zijn machi ne zwaar werd beschadigd en hijzelf en twee toeschouwers licht werden gewond. DE 125-cc KLASSE In de 125ce-klasse reden de Neder landers eigenlijk een onderlinge wed strijd, want geen van üe buitenlanders konden zij benaderen. De kansheb ber Mendcgni, die een kleine voor sprong had genomen moest in de vierde ronde te voet verder gaan. De Engelsman Sandfort kon «laardoor beslag leggen op de eerste plaats. Lo Simons werd zesde met Mondial, Dick Renooy met Eysink zevende en Hei- neman achtste. Nederlandse zwemsters en zwemmers voor Helsinki. De volgende zwemsters en zwem mers zullen voorgesteld worden om ons land te vertegenwoordigen bij de Olympische Spelen te Helsinki: Dames 4 x 100 meter vrije slag es tafette: Irma Heyting-Schuhmacher, Hannie Termeulen. Marie Louise Lins sen-Vaesssen, Koos je van Voorn. Re serves: Ria van der Horst, Geertje Wielema. 100 meter vrije slag: Irma Heyting- Schuhmacher, Geertje Wielema, Han- Koosje van Voorn. 100 meter rugslag: Geertje Wiele ma, Joke de Korte, Ria van der Horst. 200 meter schoolslag: Lies Bonnier, Nel Garritsen, Rika Bruins. 400 meter vrije slag: Irma Heyting- schuhmacher, Geertje Wielema," Han nie Termeulen. SehoonspringenLennie Lanting- Keller en Els van der Horn. Heren: 200 meter schoolslag: Buy- ze. 100 meter rugslag: Van der Veen. 100 meter vrije slag: Tjebbes. Moeder wil met dochter mee. De samenstelling van de Italiaan se ploeg voor Helsinki ligt in grote lijnen vast. Onder meer ligt het in de bedoeling de 4 x 100 meter dames estafetteploeg, welke in de wedstrijd tegen Duitsland in Milaan de prach tige tijd van 47 sec. heeft genoteerd, uit te zenden. Er heeft zich evenwei een onverwachte moeilijkheid voor gedaan. Het jeugdige sprintstertje Guiseppma Leone is in het estafette team opgenomen. Maar aan het Itali aans Olympisch Comité is nu door haar moeder een brief gezonden, waarin deze schrijft: „Of ik ga naar Helsinki met mijn dochter en wel op uw kosten, of het meisje blijft thuis". Het comité heeft nog niet op dit schrijven geantwoord.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 5