NIEUWS UIT ZEELAND Sport en wedstrijden WISSEL SCHOUWEN SCHOUWEN EN DUIVELAND fl-ank U ute£ MAANDAG 30 JUNI 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Jubilerende wachtmeester te Aagtekerke. De wachtmeester le klasse der Rijkspolitie te Aagtekerke, de heer A. Verhage, viert morgen zijn zilve ren jubileum, 's Morgens om half 11 zal hij in een bijzondere raadsverga dering worden gehuldigd en 's mid dags van 2 tot 5 uur is er een recep tie in het verenigingsgebouw. Maquette van de Oosterscheide. De maquette van de Oosterscheide, welke op initiatief van de vereniging Handelsbelangen te Yerseke en met medewerking van vele particulieren uit deze gemeente werd vervaardigd, zal op feestelijke wijze zeer binnen kort voor de eerste maal worden ge toond. Men verwacht zowel uit het eigen land als uit het buitenland ge nodigden, die door het gemeentebe stuur worden ontvangen. Voorts staan een vertoning van de oesterfilm en een boottocht op de 'Oosterscheide op het programma. Duinbrand te Zoutelande. Zondagmiddag omstreeks 2 uur bleek in Zoutelande, dat een gedeelte van de duinen aan de zeekant in de bebouwde kom in brand stond. Door de grote droogte greep het vuur snel om zich heen, doch met één straal op de waterleiding kon de brandweer de vlammen spoedig doven. „Verwisseling" naar scheepswerf gesleept Het m.s. „Verwisseling", dat een week geleden in het Nieuwe Vaar water zonk en Donderdag werd ge licht en op de slikken te Bruinisse werd gezet, is voorzien van een nood- bekisting. Het schip vertrok Zater dagmiddag, geassisteerd door het ber gingsvaartuig „Arie", naar Millingen, waar het op de scheepswerven van de firma Bodewess zal worden gerepa reerd. Eindexamen Lyceum te Zierikzee. Aan het Zierikzees Lyceum slaagden in de afdeling gymnasium voor het diploma A: B. P. L. W. van Veltho- ven te Zierikzee en voor diploma B: C. P. Dalebout te Sirjansland. Afge wezen geen. ONDERSCHEIDING TOEGEKEND. Aan M. Verbrugge, P.T.T.-employé eerste klas, te'Terneuzen, is de zilve ren medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau toegekena. Dit werd Zaterdag medegedeeld door de heer L. Neher, directeur-generaal der P.T.T., in zijn herdenking* ede welke hij te Utrecht hield op de internatio nale tentoonstelling „Eeuwfeest post zegel". AANBESTEDING ZINK. EN STORTWERK Het bestuur van het Waterschap Schouwen heeft aanbesteed het eer ste perceel zink- en stortwerk aan de Langendijk. De raming van 't eer ste perceel was 185.000. Ingeschre ven werd door: De firma Bons Co te Sliedrecht volgens het systeem Pikkaart-Leenderse, (nieuwe metho de) voor 159.400 en volgens de oude manier 162.900; A. van de Straaten, Mijnsherenland, het sy steem Pikkaard 162.400, oude ma nier 166.730; de firma J. A. van Seventer te Sliedrecht voor de nieu we manier 167.800; de firma voor heen J. M. Dekker Zn. Papendrecht oude manier 156.785; L. Roskam, Sliedrecht, nieuwe manier 161.670 en de oude manier 165.690; M. van der Velde, te Bruinisse, oude manier 157.800; W. van de Berg, oude ma. nier 163.500; P. K. Kraaieveld te Sliedrecht, nieuwe manier 187.000 oude manier 193.000; firma Gebr. Hakkers te Werkendam voor de nieuwe manier 168.800; Gebr. Wij- nands en Cornet te Werkendam, nieuwe manier 184.700 oude manier 188.400; J. de Ruyter, Hardinxveld nieuwe manier 171.400 oude manier 177.400; J. van de Vlies, Sliedrecht, oude manier 169.000. Het eerste perceel werd gegund aan de laagste inschrijver J. Dekker te Papendrecht. Het tweede perceel, te weten aan brengen van ongeveer 1000 ton stort- steen aan de Zuidkant. Raming 17.000. Hierop werd ingeschreven door de firma Bons Co te Slie drecht 16.980; fa J. A. v. Seventer, Sliedrecht, ƒ18.980; de firma voorh. J. M. Dekker Zn, Papendrecht, 17.980; M. van de Velde te Bruinis se voor ƒ18.130; W. van de Berg te •Bruinisse 21.990; J. de Ruyter, Har dinxveld voor 25.000; en J. van de Vlies, Sliedrecht, voor ƒ20.200. Dit gerceel werd gegund aan do firma ons Co, te Sliedrecht. Zierikzee BIJEENKOMST N.C.V.B. De Ned. Christen Vrouwenbond te Zierikzee kwam in verband met het aanstaand vertrek in verband met het mevr. D. H. Baas-Kemp in vergade ring bijeen. De presidente heette de aanwezigen welkom, onder wie de presidente van het gewest Zeeland, mevr. J. de Jong-Bikker uit Middel burg, en ds. F. v. d. Wind uit Se- rooskerke. Mej. De Pooter bracht vervolgens verslag uit van de jaar vergadering in Utrecht en mevr. Schiettekatte-Viergever van de land dag van het gewest Zeeland. Ds. Van de Wind sprak over „Kerk en Jeugd". Mevr. Baas-Kemp hield een uitvoeri ge afscheidsrede, waarin zij opmerk te, dat het werk voor de N.C.V.B. haar dikwijls wel zwaar was geval len maar dat zij dit werk toch altijd met vreugde had gedaan, ook dank zij de prettige samenwerking, die zr van dé mede-bestuursleden had on- dervonden. De voorzittershamer droeg zij daar na over aan mevr. Kramer-Averilt. die met overgrote meerderheid werd gekozen. De secretaresse sprak de scheiden de presidente in hartelijke bewoordin gen toe, wenste haar alle goeds toe voor de toekomst in St. Laurens en bood tenslotte een ets aan, voorstel lende de Noordhavenpoort. Ook bur- f emeester Baas werd in de hulde be rokken en een kist sigaren aangebo den. Zowel de presidente als de heer Baas dankten voor de geschenken en -voor de hartelijke woorden. Mevr. De Jong- Bikker dankte me vrouw Baas voor het werk, dat zij ge durende v.ijf jaren voor de afdeling Zierikzee deed, waarna zij de nieu we presidente bij de leden introdu- ceerde. Mej. De Wit zong, begeleid door mej. Joppe enkele toepasselijke lie deren, waarna ds. Van de Wind de vergadering met dankgebed sloot. ZDERXKZEESE AVONDVIERDAAGSE Het aantal tippelaars en tippelaar sters, dat deelnam aan de Avondvier daagse te Zierikzee bedroeg dit jaar 326. De eerste avond vielen er vier tip pelaars uit, de tweede avond ook vier en de derde avond twee. De laatste avond werd een triomf tocht. In de Blokweg werden aan alle tippelaars bloemen aangeboden en was het een keurig gezicht. De heer J. G. L. de Bie bedankte namens het comité van de Avond vierdaagse de heren en de firma's, welke de kleintjes hebben verrast op een versnapering. Ook dankte hij het stedelijk mu ziekcorps „Kunst en Eer" voor hun welwillende medewerking en de sig naalafdelingen der gymnastiek-vere- ringen „Olympia" en „Rust Roest". >aarna ging de heer J. G. L. de Bie over tot het uitreiken der medail les, kroontjes en cijfertjes. Er waren twee dames, welke voor de achtste maal deze mars meeliepen, en wel de dames mej. A. M. Verton en mevr. P. de Bie-Heqboer. Tevens werd een woord van dank gericht aan de verenigingen, maar ook aan de wandelaars van diverse dorpen van Schouwen en Duiveland. Verder dankte de voorzitter voor de grote deelname en de prettige geest welke er onder de tippelaars heerste. Het publiek toonde enorme belang stelling langs de wegen. RAAD DUIVENDIJKE. Afscheid raadslid. De raad van de gemeente Duiven- dijke kwam in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester H. R. Nieborg. Een voorstel van B. en W„ om in ver_ band met de verhoging van de ta rieven door de waterleidingmaat schappij, de tarieven van waterle veranties via de gemeentelijke tap te laten verhogen, werd verworpen, aangezien de exploitatie van de tap kraan tot nu toe een batig saldo heeft opgeleverd. Ook het voorstel om een tafel met kleed voor de. raads zaal aan te schaffen, werd door de raad niet goedgekeurd. Wel werd echter besloten voor de tegenwoor dig in gebruik zijnde tafel een nieuw kleed aan te schaffen. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat de veerdienst Scharendij- keOuddorp, geëxploiteerd door de heer J. Berrevoets te Zierikzee, op 1 Juli a.s. in gebruik zal worden ge nomen. In de heplantingskosten van de nieuwe algemene begraafplaats zal Staatsbosbeheer een gedeelte bij dragen. De raad nam verder het be sluit, het daarvoor in aanmerking komend gemeente-personeel over '52 een vaeantieuitkering te verlenen. Hierna werd een nieuwe gemeen schappelijke regeling vastgesteld voor de school voor buitengewoon lager onderwijs te Zierikzee. Met de N/V. P.Z.E.M. werd een nieuwe over eenkomst aangegaan met betrekking tot de. straatverlichting. Wegens zijn vertrek naar Brouwershaven nam het raadslid, de heer S Bos, hierna afscheid van de raad 'en van het college van B. en W. Het speet de heer Bos buitengewoon, door deze omstandigheid zijn functie als raads lid te moeten neerleggen. Hij dankte allen die in de loop der jaren met hem hebben samengewerkt en wens te de gemeente Duivendijke het al lerbeste voor de toekomst. De voorzitter dankte de heer Bos voor alles wat deze in de 17 jaren van zijn raadslidmaatschap in het belang van Duivendijke tot stand heeft gebracht en gaf hem de beste wensen mee naar Brouwershaven. RAAD ELLEMEET. leven over het aanbrengen van een verbetering in de bluswatervoorzie ning. Uit de discussie bleek, dat een goede voorziening niet is te verkrij gen door de werking der nieuwe af watering van het waterschap Schou wen. Uit graven van sloten en plaat sing van putringen is van betrekkelijk weinig betekenis, aangezien er geen watertoevoer is. B. en W. zullen dit onderwerp nader bestuderen. Burgh TOERISTENBEZOEK Dat in Burgh en Haamstede thans al een belangrijk aantal toeristen aanwezig is moge bl ijken uit het feit, dat in Burgh 57 en in Haamstede 65 personen buiten de gemeente Woens dag gestemd hebben voor de Kamer verkiezing. THOLEN RAAD POORTVLIET. Aankoop van grond. De gemeenteraad van Poortvliet kwam in voltallige vergadering bij een onder leiding van burgemeester W. J. van Doorn. De heer M. C. van Ast (S.G.) lichtte toe, waarom hij in een vorige vergadering stemde te gen een verzoek om Tholen tot ont wikkelingsgebied te verklaren. Hij is thans vollediger ingelicht en nu voorstander van dat verzoek. Spr. zou gaarne zien, dat degenen, die een huurkoopwoning hebben nader wer den ingelicht over de grondexploita tie enz. De voorzitter deelde mede, dat dit punt reeds de aandacht had. De grond zal ongeveer op f 6.50 per M2 ko men, waarin de kosten van straat- aanleg, riolering enz. zijn verwerkt. De kosten worden over de gehele straat verdeeld en ieder betaalt dus een aandeel. Eeji aankoop van grond, waartegen het Prijzenbureau bezwaar had ge maakt, kan thans doorgang vinden, omdat het Prijzenbureau op zijn standpunt terugkwam en bij uitzon dering de prijs van f 2.per M2 wil goedkeuren. De voorzitter deelde me de, dat men met 105 M2 grond min der kan volstaan dan aanvankelijk werd berekend. Volkshuisvesting heeft medegedeeld, Mat de grond- strook er bij moet blijven, daar an ders geen premie zal worden gege ven. De gi-ondeigenaar, die nu minder grond behoeft af te staan, gaat hier mee accoard. De voorzitter heeft inmiddels aan G. S. gevraagd de beide woningen, waarvan de bouw al enige tijd stop staat, op de urgentielijst te plaatsen. Voor de burgemeester werd een overgangsregeling voor reis- en pen sionkosten vastgesteld, nu er nog geen woning beschikbaar is, ook de verhuiskosten zullen geregeld worden. Met algemene stemmen werd de bur- gexxieester benoemd tot eex-ste ambte naar van de burgerlijke stand. Opnieuw werd - de pensioengrond slag vastgesteld voor mej. Nieuwen- huijze. Bij het ingekomen rapport van de schooiartsendienst merkte de heer M. C. van Ast op, dat opnieuw over oude schoolbanken wordt ge sproken en dat dezelfde onjuistheden worden gedebiteerd als in het vorige rapport. Een garantïebesuit voor de Water leiding Mq. Tholen werd goedge keurd. De Paasdijk zal nogmaals worden geteerd, waax-van men de kos ten raamt op f 600.Een verzoek van twee winkeliers om voor ijsver koop hun winkels langer geopend te mogen houden op Zaterdagen en tij dens feestdagen werd uitvoerig be sproken. De raad wilde al het moge lijke voor de aanvragers doen. Geen wenselijkheid zag men echter om een ventvergunning voor een ijs verkoper uit een naburige gemeente in te trekken. Voor de volontair ter gemeentese cretarie werd een gratificatie vastge steld; het salaris van de eerste amb tenaar werd opnieuw vastgesteld en het bodeloon van de heer Deurloo werd verhoogd in verband met zijn toenemende werkzaamheden. Daarna ging de raad in besloten zitting. m&MMÏ U ttunl me geen groter plezier doen dan met een Strand. Daar haalt geen an dere sigaret bij. Korfbalvereniging wenst aanleg van sportveld. De gemeenteraad van Ellemeet ver gaderde Zaterdagmorgen onder voor zitterschap van burgemeester A. J. de Bruijn, Deze deed mededeling van de besluiten, welke in de algemene vergadering van de Waterleidingnxij. Schouwen-Duiveland werden geno men ten aanzien van de tariefsverho ging met 25 en statutenwijziging met betrekking tot de samenstelling van de raad van beheer. Ingekomen was een verzoek van het bestuur der korfbalvereniging „Stormvogels" om te komen tot aanleg van een gemeentelijk sport terrein. B. en W. weten momenteel echte geen veld, dat daarvoor zou kunnen dienen. De heer C. D. Gast (V.VJD.) zou er op tegen zijn, wan neer voor dit doel grond van iemand zou worden afgenomen. Misschien kan door ruiling van grond iets worden bereikt. B. en W. zegden toe op dit punt diligent te zullen blijven. Vervolgens werd voorgesteld een nieuwe gemeenschappelijke regeling voor het B.L.O. op Schouwen-Duive land vast te stellen. Met algemene stemmen werd besloten tot vaststel ling van het door B. en W. van Zie rikzee toegezonden ontwerp. De gemeenterekexxing-1950 werd voorlo pig vastgesteld op de volgende cij fers: gewone dienst batig slot f 2025,09, kapitaaldienst batig slot f 1340,59. Op voorstel van B. en W. werd besloten een daarvoor in aan- merking komende gemeentepersoneel een vacantiegratificatie toe te ken nen. Enige begrotingswijzigingen gin gen vlot onder de hamer door. De voorzitter deelde nog iets mede over de gedachten, welke t>ij B. en W. St. Annaland GUNNING. De verbouw van het oude gemeente huis te Sint Annaland, waarvan een gedeelte voor woning wordt ingericht, is gegund aan de aannemer Abr. Bur gers alhier. WATERSCHAPSBENOEMING Bij K.B. is met ingang van 19 De cember 1952 benoemd tot voorzitter van het Bestuur der Waterkering van de Calamiteuze Suzannapolder, de heer M. Moerland te Sint Annaland. MUZIKALE RONDGANG Ter gelegenheid van de vei'jaardag van Z.KH. prins Bernhard zal „Ac celerando" te St. Annaland op Maan dag 30 Juni des avonds een muzikale rondgang door de gemeente maken. De leiding berust bij de dirigent, de heer M. P. Lanooy. RAADSVERGADERING De gemeenteraad van St. Anna land komt vandaag in openbare ver gadering bijeen. St- Maartensdijk SLEUTELBEEN GEBROKEN Toen de heer Hage Jr. te St. Maar tensdijk over het erf liep kwam hij zo ongelukkig te vallen, dat hij zijn sleutelbeen brak. Scherpenisse RAADSVERGADERING De gemeenteraad van Scherpenis se vergadert Dinsdagmiddag om 4.30 uur. De agenda vermeldt o.m. enige begrotingswijzigingen en een wijzi ging van de algemene politieverorde ning. Tholen DESTRUCTIEBEDRIJF Met ingang van 1 Juli a.s. zal het Destructiebedrijf te Son geen dood vee meer van het eiland Tholen ko men halen. Dit zal voortaan geschie den door een zelfde hedrijf uit Hans- weert. De destructorauto komt dan des Dinsdags en des Vrijdags. Voor de afvallen en voor zeer kleine cada- vers zullen bij de gemeentelijke mest vaalt te Tholen voor dit doel twee va ten worden geplaatst, die dan door het Destructiebedrijf worden gele digd. Verscheidene klassen van de St. An- toniusschool te Sluiskil hebben school reisjes gemaakt. Leerlingen van de hoog ste klassen gingen per fiets naar Goes, de jongeren gingen naar de Teteringse bossen en het vliegveld Woensdrecht. De reisvereniging „Ons Genoegen"' uit Bruinisse maakte een uitstapje naar Arn hem en Nijmegen, waaraan zeventig da mes en heren deelnamen. Zij bewonder den de bezienswaardigheden en genoten de schone natuur in Berg en Dal en omgeving. Ook de harmonie „Nieuw Leven'* uit Ouwerkerk trok er op uit. Om 8 uur des morgens was het vrolijke gezelschap reeds in Tilburg, waar een wandeling door de dierentuin werd gemaakt. In Eindhoven bezichtigden de muzikanten een instru- mentfabriek en in Overloon werd het oor logsmuseum bezocht In Grave zocht n.rn een lid op, dat daar zijn milita-re dienst plicht "ervult. waarna het dwars docr Brabant naar Ouwerkerk terugging. De 'eisveienjging „Ken uw land" te Sint Anna-and hielt haar jaarlijks reisje. Via Den Bosch ti ok men naai- Amsterdam KORFBAL DOSKO n—STRANDVOGELS H 3-1. De Dosko-reserves zijn erin ge slaagd de koplopers een ferme neder laag toe te brengen. Na 20 minuten scoorde mej. Marie Verboom voor de duinbewoners. In de 31ste minuut werd de stand gelijk dank zij een der Ambonese dames 11. Na de rust was Renesse niet zo sterk en mej. N. Verboom en C. Hart zorgden voor een 31 voorsprong. Vermeld kan worden, dat de Am bonese dames zich bij Dosko uitste kend aanpasten. om daarna over Den HaagSchaven'mgen huiswaarts te keien. Het echtpaar Van Tiggele-Kopenhol te Strijenriam (looitvllet) vierde zijn 53- jarige echtverer 'ging. Beiden genieten een uitstekende gezondheid. Aan belarg- stelling heeft het hun niet ontbroken. WIELRENNEN Van Nispen won met glans Ronde van St. Maartensdijk WESTDORP UIT 'S-HEERENHOEK WERD GOEDE VIERDE. Te Sint Maartensdijk werd voor de eerste maal een wielerwegwedstrijd voor nieuwelingen verreden, waarvoor flinke belangstelling bestond. De heer T. Hage, voorzitter van net wieler sportcomité te Oud-Vosserreer, zorg de er per microfoon voor, dat de toe* schouwers in de buurt van de finish vooitaurend op de hoogte werden ge houden van de diverse gebeurtenissen langs het parcours. Talrijk waren die gebeurtenissen overigens niet. want toeii reeds in ae derde ronde J. van Nispen uit Sint Willibrord er onweer staanbaar tussen uit trok, was het pleit in feite reeds beslecht. Hoezeer C. Keepers en A. van Beers zich ook inspanden om de vluchteling te ach terhalen, zij slaagden daar niet meer i:i Integendeel elke ronde passeerde Van Nispen met een groter voorsprong en tenslotte eindigde hij dan ook als fcMSte met een tijd van 2 uur 13 minu ten voor 82 km. De verdere uitslag waf. 2. C. Keepers, Roosendaal; 3. A. van Beers, Etlen; 4. J. Westdorp. :s- Hctienhoek; C. van Dijk Rucphen; 6. P. v. d. Wijngaard, fitten; 7. J. Hee- ren, Sprundel; 8. J. v. d. Kloul, Etten; ,9. J. de Ruüter, Breda. VOETBAL Twee eerste-klassers in Tiel. T.E.C. won promotiewedstrijd van Sportclub Emma (3-1). De tweede beslissingswedstrijd tus sen Sportclub Emma en T.E.C. welke in Eindhoven werd gespeeld om een plaats in de eerste klasse is geëindigd in een 31 overwinning voor T.E.C. uit Tiel. Dit 14.000 zielende tellende stadje heeft dus nu twee eerste klas- sers, namelijk Theole en TJS.C. Xerxes te sterk voor D.H.C. Middelburg won van De Zeeuwen Het fraaie zomerweer dat vele mensen naar zee en strand had ge lokt heeft de publieke belangstelling bij de wedstrijden welke door de ac tieve buurtvereniging 't Zand werden georganiseerd wel zeer nadelig be ïnvloed. Het beoogde doel, gelden te verzamelen voor de stichting 1940- 1945 en de speeltuin van de buurtver eniging, is daardoor slechts ten dele bereikt. Trouwens de wedstrijd zelf had door te geiinge tegenstand wel ke DHC kon bieden als krachtmeting ook niet zo heel veel om het lijf. Xer xes liet daarentegen een aantrekke. lijk veldspel zien, daartoe ruimschoots in de gelegenheid gesteld door de vaak zwak spelende Delftenaren. De kleine 1-0 voorsprong die de Rotter dammers met de rust noteerden was dan ook slechts een geringe afspie geling van hun veldmeerderheid en het stond toen reeds vast dat de D. H.C.ers een zekere nederlaag tege moet gingen. Na de rust wist Xerxes zijn grote meerderheid zonder moeite met nog vier, voor het merendeel uit stekende doelpunten tot uitdrukking te brengen om daardoor een ruim verdienae 5-0 overwinning te behalen. Opvallend goedspel leverde de Xer- xes-stopper Everse terwijl de vleu gelspelers zer snel waren. Linksbin nen Koers bleek als opbouwer van de aanval een kracht van betekenis ter wijl doelman Muhring, doelman van het Nederlands handbalelftal, een zeer betrouwbare indruk maakte en met zijn ver en goed geplaatste uittrap pen de grondslag wist te leggen voor menige Xerxesaanval. DHC telde geen uitblinkers. Voordien hadden Middelburg en De Zeeuwen de strijd aangebonden waar bij, de Vlissingei-s uitstekend partij gaven. Ze wisten zelfs een 2-0 voor sprong te nemen maar nog voor de rust brachten de groen-witten de stand op 3-2 in hun voordeel. Na de thee gaven de ploegen elkaar weinig toe en nadat De Zeeuwen gelijk had gemaakt wist Middelburg weer de leiding te heroveren. Dit herhaalde zich nogmaals, waardoor ten slotte Middelburg met 5-4 aa nlxet langste eind trok. De muziekvereniging Ex celsior maakte zich verdienstelijk door voor en tijdens de wedstrijd en kele nummers te spelen. De beste avond had ongetwijfeld de gelukkige winnares van net verlote rijwiel. Grote overwinning van Terneuzense Boys. De promotiecompetitie om een plaats in de eerste klasse van de Za terdagvoetbalcompetitie werd be ëindigd met de wedstrijd Terneuzen se Boys IYerseke IH. De uitslag was 82 en de eindstand is nu ge worden: Mevo I 6 3 3 0 9 18-12 Terneuzense Boys I 6 3 2 1 8 29-17 Yerseke IH 6 2 1 3 5 15-21 's-H. Arendskerke H 6 1 0 5 2 11-23 Arie de Vroet over van le Havre naar Rouaan. Arie de Vroet heeft een contract getekend om het volgend seizoen voor de Franse tweede Klasser Rouaan te spelen. Onze landgenoot zal dus Le Havre verlaten. In tegenstelling met andera luidden- de berichten zal Timmermans het volgend seizoen bij Nimes blijven. Er zou sprake geweest zijn, dat hij voor Roubaix ging spelen, maar thans kan definitief worden gemeld, dat Tim mermans voor Nimes uitkomt. Jan van Roessel reist naar Italië. Ondanks herhaalde afwijzingen van enkele verzoeken ora voor Italiaanse clubs te spelen, heeft Jan van Roes sel, lid van de Nederlandse elftal club, het besluit genomen om van daag per vliegtuig naar Italië te reizen om daar besprekingen te voe ren met een voetbalclub in zake een contract. De aanbieding van de club, welke niet door hem wordt genoemd, zou namelijk zo hoog zijn cfat Van Roessel het niet verantwoord acht, om financiële redenen, de aanbieding niet te onderzoeken. In geen geval zal Van Roessel, die slechts enkele dagen in Italië zal ver blijven, een definitief besluit nemen. TENNIS Goed spel van Van Swol te Wimbledon. Tijdens het tennistournooi te Wimbledon speelden onze landgenoot ten Van Swol en Rinkel in het dub belspel tegen Drobny en Bugde Pat ty een uitstekende wedstrijd, Van Swol kreeg enkele malen een applaus je voor de spectaculaire wijze, waar op hij van de baseline schijnbaar on houdbare ballen keihard terugsloeg. Maar toch waren Drobny en Patty zo veel sterker, dat de uitslag niet twij felachtig was. Zij wonnen met 64, 6—2, 6—4. De Australiërs McGregor en Sedg- man sloegen de sterke Amerikanen Flam enLarsen. De beste prestatie leverden evenwel de 17-jarig Austra liërs Rosewall en Hoad door de num mer twee geplaatste spelers Mulloy en Dick Savitt (V.S.) met 6—4, 8—6, 16, 36 en 7—5 uit te schakelen. De nieuwe ster Maureen Connolly sloeg samen met Rose mevr. Collier en Shute met 64 en 62. Shirley Fry en de Zuid-Afrikaan Sturgess klopten mevr. Matous met 60, 7—5. Doris Hart en Sedgman sloegen Jean Walker-Smith en Ayre met 62, 6—3. ZWEMMEN Zwemwedstrijden van de K.N.Z.B. te Aardenburg. Felle strijd op de jeugdnummers. In het vrolijk in de zon glinsteren de zwembad te Aardenburg hebben zwemmers en zwemsters uit verschil lende Zeeuwse plaatsen elkaar met veel animo bekampt om voor hun club 'n plaatsje in de competitierangschik king voor de kring Zeeland van de K.N.Z.B. te veroveren. Voor een tamelijk talrijk publiek, waaronder wij o.a. burgemeester J. M. A C. van Dongen van Aardenburg, ir. Horstmann, directeur van de spiegel- glasfabriek te Sas van Gent en ir. Geerling, voormalig Nederlands re cordhouder op de 100 meter rugslag, opmerkten, hebben de Bruinvis uit Sas van Gent, Luctor et Emergo uit Middelburg, De Schelde uit Terneu- zen, Scheldestroom uit Breskens. S.Z. V. uit Souburg en de Zeehond uit Vlls- singen hun beste krachten in de strijd geworpen. Bijzonder goede tijden wer den er weinig gemaakt, maar toch had den de wedstrijden, voornamelijk door het enthousiasme bij de jeugd, een aantrekkelijk karakter. Een gunstige uitzondering vormde het vinnige Ter neuzense zwemstertje, Annie Jansen, dat in een tijd van 3.26.5 tweede werd op de 200 meter schoolslag dames, welk nummer door de grote troef van De Bruinvis, Raymonda Vergauwen, in 2 minuten 58.1 seconde gemakkelijk werd gewonnen. Over de prestatie van Annie Jansen was Raymonda, die ijverig met haar stopwatch manoeu vreerde. zelf best te spreken. „Een goede training", was haar oordeel, kan dit meisje een heel eind op weg helpen naar een kampioenschap. DE UITSLAGEN. De uitslagen waren: 23 meter vrije slag meisjes 12 en 13 jaar: L C. de Bruyn, Schelde, 20.4; 2. N. Hangoor, S.Z.V., 20.5; 3. T. Meijeren, Luctor. 20.5. 25 meter schoolslag meisjes 14 <n 15 jaar: 1. A. Cornelissen, Luctor, 20; 2. M. Hol. Schelde, 21; 3. R. d. Wit, Bruinvis, 21. 25 meter vrije slag jongens 14 en 15 jaar: 1. W .Versteüe. Luctor. 15.1; 2. K. Seybel. Luctor, 15.5; 3. J. Sampon, Bruin vis. 15.8. 200 meter schoolslag dames: 1. Raymon da Vergauwen. Bruinvis, 2.53.1; 2. A. Jan sen, Schelde, 3.26.5; 3. J. van Eenennaam, S.Z.V., 3.40. 50 meter rugslag voor jongens Lm. 17 jaar: 1. P. de Kraker, Luctor, 39.1; 2. J. Jongman, Zeehond, 40; 3. W. Verstelle, Luctor, 44.8. 200 meter vrije slag heren: 1. C. Ver heek. Zeehond, 2.47.3; 2. C. Wagenaar, S.Z.V.. 2.49.4; 3. J. Keymel, Schelde stroom. 2.51. Zweedse estafette meisjes t.m 17 jaar: L Schelde I (gediskwalificeerd»; daarna 1. Luctor I. 3.13.6; 2. Zeehond, 3.16.5; 3. Luctor II, 3-19. 3 x 50 meter wisselslag persoonlij* he ren: 1. K. de Rijk, Luctor, (gediskwalifi ceerd); daarna 1. O. Bibbeus, Schelde, 2,12; 2. J. Smit, Schelde, 2.21.4; 3. J. Jong man, Zeehond. 2.22.4: 4. A. Sampon, Bruinvis. 2.26.2; 5. J. den Boer, Bruinvis, 2.27.2. Waterpolo: dames: Schelde ILuctor H 20; le klasse heren: Bruinvis II—Luc tor II 3—3. Voorts werd een selectiewedstrijd ge speeld voor het Zeeuws polo-zevental, de opstelling werd echter niet oekend ge maakt. Na afloop werden door de voorzitter- kamprechter. de heer M. L. Reraery, in het paviljoenvan het sportpark aan de winnaars van' de verschillende nummers medailles uitgereikt, beschikbaar gesteld door de gemeente Aardenburg. WANDELSPORT Eerste na-oorlogse mars Middelburg-Bergen op Zoom. Slechts één deelnemer moest onderweg opgeven. Voor de eerste maal na de oorlog werd weer een prestatiemars Middel burgBergen op Zoom gehouden, waarvoor ditmaal 52 deelnemers on der wie 7 dames aan de start ver schenen. De organisatie berustte deze keer bij de gymnastiekvereniging „Achilles". Om kwart voor vijf ver trok men van de Markt te Middel burg en in vlot tempo werd via Nieuw land en de Sloedam, Beveland bin nengemarcheerd. In de ochtendkoelte de zon liet zich nog niet zien, be reikte men Lewedorp waar de inwo ners voor de nodige aanmoediging zorgden, hoewel deze later op deze tocht,van 65 km meer nodig zou blij ken. In Goes gunden de meeste deel nemers zich 'n korte rust maar spoe dig ging het verder naar Kruiningen, de eerste controlepost. Aardige bij zonderheid is, dat hier de vroegere organisator van deze tochten, leider der Z.W.V., de heer P. Goossens met zijn echtgenote aanwezig was om de deelnemers te begroeten. De heer Goossens was hiervoor speciaal uit Amsterdam overgekomen en de enige uitvaller bij deze tocht vond een plaatsje in zijn auto om alsnog Ber gen op Zoom te bereiken. Ondanks de toenemende hitte arriveerde men daar dus allen op één na, zij het dan. dat tussen de aankomst van de eer sten en de laatsten een verschil van ruim drie uur en drie kwartier lag. De tocht gaf de natuurliefhebbers on der de deelnemers ten volle de gele genheid hun hart aan het Zeeuwse landschap op te halen, In Bergen werden de tippelaars verwelkomd door de algeheel leider van de tocht, de heer P. Kooman. Namens de deel nemers sprak er de heer G. Budde, die hoopte dat de mars, evenals voor de oorlog weer een traditie mocht worden en „Achllles" dankte voor de prima organisatie. Leden van „Schel- degouwen" zorgden voor het onder ling contact tussen de wandelaars tij dens de tocht en voor de verzorging van de deelnemers persoonlijk. Per bus arriveerde men moe maar vol daan weer in de Zeeuwse hoofdstad. De medailles voor het volbrengen van deze tocht zullen aan de deelnemers i worden toegezonden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 13