JIMMY BROWN als diepzeeduiker Eigenlijke taak van formateur is een tweeledige i Op 't Maije ZONNEGLOREN IN SOESTDUINEN BESTAAT 25 JAAR EERSTE SPADE IN DE GROND KANAAL DOOR ZUID-BEVELAND VACANTIEVREUGD UIT ZAND PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 30 JUNI 1952 DE KABINETSFORMATIE. Het geheim van het Lange Voorhout (Van onze parlemeiitaire redacteur) De eerste stappen zijn reeds gedaan, welke naar wy hopen binnen met al te lange tijd tot de formatie van een nieuw kabinet zullen leiden. In de komende dagen misschien weken zal de lezer in zekere zin worden bedolven onder nieuws met betrekking tot deze voor ons land en volk zo be langrijke gebeurtenis. Bij wijze van inleiding tot en richtingwijzer door de te verwachten nieuws-Iawine geven wij een overzicht van de algemene gang van zaken, alsmede een bespreking van verschillende met een kabi netsformateur verband houdende problemen. Het is in ons land sinds vele ja ren gewoonte, dat een kabinet kort vóór de uitslag der verkiezingen be. kend wordt, ontslag aanbiedt. Deze gewoonte hangt nauw samen met ons kiesstelsel; het beginsel der even redige vertegenwoordiging toch sluit in, aat de kiezers, anders dan onder het oude districtenstelsel, slechts stemmen voor de samenstelling der Tweede Kamer en niet tevens vooraf tegen een bepaald ministerie. Niet vóór, maar eerst na de verkiezingen wordt gesproken over liet program en de samenstelling van het toekom stige kabinet. Korte tijd nadat de ministers hun portefeuilles ter beschikking hebben gesteld zij blijven alsdan belast met het afdoen der lopende zaken verzoekt de Koningin als regel de vice-voorzitter van de Raad van Sta te, de voorzitters van de beide Ka mers der Staten-Generaal, alsmede die van de grote fracties in de Twee de Kamer haar voor te lichten over de politieke toestand en advies uit te brengen over mogelijke oplossingen van de crisis. Op grond van deze adviezen en in lichtingen wijst de Koningin vervol gens een kabinetsformateur aan. Hoewel een enkele maal, gelijk in 1937 met Colijn het geval was, de uitslag der verkiezingen een duidelij ke aanwijzing inhoudt, wie tot for mateur is te benoemen, is dit in ons land als regel niet zo. Ook ditmaal hielden de verkiezin- fen een duidelijke vingerwijzing, in e richting van dr. Drees in, al moe ten wij er tevens op wijzen, dat een vergelijking met 1937 niet in alle op zichten opgaat. In het normale geval heeft de Ko ningin in deze een aanzienlijke mate van vrijheid. De verantwoordelijkheid voor de benoeming van een formateur rust echter niet op onze vorstin, die volgens onze grondwet onschendbaar BUSKRUIT. De jongeman, die in een bruin- oranje geruit jasje voor de rechter verscheen, had het buskruit niet uit gevonden. Men kan zeggen, dat zulks hem tot eer strekte, want het bus kruit heeft de mensheid nooit veel heil gebracht. Het is eigenlijk een zot te gewoonte, het uitvinden van bus kruit te bestempelen als het summum van intelligentie. Maar zo zijn we de generaals en de veldheren hebben in de loop der tijden veel meer stand beelden gekregen dan de broodbak kers en de huisdokters. Edoch: wat kunnen we gemakkelijker missen: de generaals of de bakkers? De veldhe ren of de dokters? Tarwebrood is be langrijker dan strategie en bij een niersteenaanval hebt ge meer aan een dokter met een spuitje dan aan een veldheer met een straaljager. Of niet soms? Maar laat ik geen roet gooien in de militaire pap. Laat ons slechts ho pen, dat ze niet zo heet gegeten be hoeft te worden als de heren ze op 't ogenblik (links en rechts van het ijzeren gordijn) te pruttelen hebben staan. De jongeman had een beledigend soort dreigbrief geschreven aan de pa van een jonkvrouw, die 'm niet be geerde, „Als ik te min ben voor Nellie dan kon je wel eens dood gevonden worden. Je bent rijk. maar d'r zijn veel oplichters rijk geworden. Wees bereid". U mebt deze brief geschreven? De rechter kwam snel ter zake, want er waren veel klanten vandaag. En er lag trouwens een geschreven be kentenis in schoon politieproza. Maar de jongeman had de intentie er een soort Neurenbergproces van te maken. Hij zei: Van de schoolbanken af waren we bevriend, Nellie en ik. Dat wier eerlijke liefde. Mag ik dat effe uiteenzetten? Erg interessant, vond de rechter, maar laten we de romance er buiten laten. Anders zitten we hier volgende week nog. Ik wou klemensie pleiten, zei de jongen, maar de rechter betoogde dat er nog geen eis, laat staan een vonnis was. En waarom had hij die brief ge schreven? Om haar vader soepel te maken. Soepel? U dreigt zo ongeveer hem dóód te maken. Dat staat er niet. Ik schreef: „U kon wel eens dood gevonden worden". Door hartverlamming of 'n beroerte of zoje leest dat wel 's.... dat bedoelde ikdat kan toch? En u schreef: wees bereid. Voor de hogere gerechtigheid. Dat heb ik bedoeld. En nu voelt u zich natuurlijk héél slim, glimlachte de rechter. Maar ik moet u zeggen: u hebt het buskruit niet uitgevonden. Nee, gaf de jongen toe. De officier liet de bedreiging val len, maar de belediging eiste genoeg doening. Vijftig gulden. De rechter maakte er veertig van. „En ophouden met zulke domme brieven, anders pakken we u anders aan, begrepen?" De jongen knoopte zijn ruitjesjas dicht, boog voor de beffen en schreed naar de uitgang. Dom geboren en niets geleerd. is, maar op hem, die een dergelijke benoeming aanvaardt. DE OPDRACHT Als regel wordt bekend gemaakt, dat en aan wie een opdracht tot het formeren van een kabinet is gegeven. Onder bijzonder moeilijke omstandig, heden is in het verleden een opdracht wel eens geheim gehouden, teneinde de taak van een formateur te verge makkelijken. Uiteraard behoort nien slechts in het uiterste geval tot der gelijke geheime opdrachten zijn toe vlucht te nemen. Bij het bekend maken van de op." dracht, welke de formateur verzoekt in beraad te mogen houden, blijkt tevens of en zo ja aan welke beper kingen de opdracht is gebonden. De ruimst denkbare opdracht is van zelfsprekend die tot „het formeren van een kabinet". Naast deze formule komen tal van beperkende variaties voor, zoals de opdracht aan Reel in 1946 tot het formeren van een kabi net, dat „geacht mag worden het ver trouwen van de Tweede Kamer te ge nieten" of dat, gelijk een opdracht in 1948 luidde, „een zo groot mogelijk vertrouwen van de Tweede Kamer zal bezitten". Indien een formateur zich genood zaakt ziet zijn opdracht terug te ge ven, raadpleegt de Koningin als regel opnieuw alle of verschillende van bo vengenoemde personen alvorens het zij een andere geformuleerde opdracht te geven, hetzij een andei-e persoon tot formateur te benoemen De eerste plicht van de formateur is het bestuderen van de politieke si tuatie waarbij hij gebruik kan ma. ken van alle ter zake aan H.M. de Koningin uitgebrachte adviezen Mede aan de hand van de hem ver strekte opdracht zal hij zich 'n oordeel hebben te vormen over de politieke eisen en mogelijkheden van het ogen blik: een Kabinet op smalle of brede basis; een zaken-Kabinet dan wel een parlementaire formatie. De eigenlijke taak van de forma teur is een tweeledige: het opstellen van een program en de verdeling van de functies in het Kabinet. Vrijwel altijd stelt deze voor zich 'n basis-program op, op grond waar van hij zijn besprekingen begint. In het algemeen kan hij nu twee vol strekt tegengestelde methoden vol gen. D eerste methode betekent, dat de formateur met de fracties in de Tweede Kamer, van welker steun hij verzekerd wenst te zijn, onderhande lingen opent met het doel tot een voqr allen aanvaardbaar program te geraken. Indien hij op dit punt slaagt, kan hij eveneens door middel van nauwgezette onderhandelingen met de fracties trachten de portefeuilles te verdelen en Ministers te vinden. Een op deze wijze geformeerd Ka binet wordt gewoonlijk een parlemen tair Kabinet genoemd. Het volgen van de tegengestelde me thode houdt in dat de formateur zich dirct wendt tot de door hem als Ministers gewenste personen en op basis van zijn program met hem tot overeenstemming over dit program en de portefeuille-verdeling tracht te komen. En aldus geformeerd Kabinet kan men extra-parlementair noemen; ge woonlijk wordt het nader omschreven al naar de situatie is, als een pro gram, een crisis of een zaken-Kabi net. Het is duidelijk, dat tussen deze twee uiterste tal van variaties moge lijk zijn. Zo kan de formateur zich door middel van besprekingen met de fractieleiders oriënteren of er een meerderheid voor de grote lijnen van zijn program in de Kamer bestaat en vervolgens de tweede methode kie zen. HET GEHEIM VAN HET LANGE VOORHOUT Is de formateur er tenslotte in ge slaagd een program op en een Kabi net samen te stellen, dan brengt hij DE POLITIEKE VERHOUDINGEN IN NEDERLAND RUIMTE VOOR VIERHONDERD PATIËNTEN Sanatorium, dat voor tienduizenden een nieuwe zon deed gloren. (Van een speciale verslaggever.) SOESTDUINEN, JUNI. Het Protestants-christelijke sanatorium voor lijders aan tuberculose „Zonnegloren" te Soestduinen bestaat 13 Juli vijf en twintig jaar. Duizenden in den lande zullen op deze dag hun gedachten laten uitgaan naar dit prachtig gelegen en bosryke oord. Ze herinneren zich, hoe zy zelf dan wel hun verwanten of vrienden, hier genezing vonden voor een ziekte, die lange tijd ongeneeslijk gold, en altijd schrik en ver warring stichtte in de gezinne x, waarin zy werd geconstateerd. Reeds in 1921 werd begonnen voor de stichting te yveren. Toch duurde het nog tot 31 October 1925 voor de aanbesteding van het gebouw kon plaats bebb-n. De voorafgaande jaren werden goed besteed. Er voer een geest vaD vernieuwing door de Nederlandse Hervormde Kerk de grote kerk na de eerste wereldoorlog. Vooral in de kringen van de diaconie kwam men tot het inzicht, dat de taak van de kerk in haar diaconale organen breder moest worden opgevat. Men ging duidelijker beseffen, dat men behalve voor armenzorg en bedeling, oog moest hebben voor het lot der zieken. Van dit groeiende besef werd „Zon negloren" een monument Hoewel wel het grootste, is het zeker niet het enige. Er kwamen in de jaren 1920 1930 heel wat inrichtingen van dia conale zorg voor zieken en ouden van dagen tot stand. Maar goed, voor „Zonnegloren" brachten de diaco nieën ongeveer twee-derde van het benodigde kapitaal van zeven ton bij een. En dat is niet gering geweest. GROEI. Sinds de openingsdag van 13 Juli 1927, waarbij met trots gewezen werd op het feit der 140 beschikbare bed den, is „Zonnegloren" vele malen uit gebreid en gemoderniseerd. Er kun nen op dit ogenblik ruim vierhonderd patiënten worden opgenomen, maar alweer bezint zich de leiding op uit breiding. Wie zo nauw met het leed van de tuberculose in aanraking komt, als de leiding van deze instel ling, vindt het aantal' tuberculose patiënten voor 1951 plm. 15.000 nog angstwekkend hoog. Een diep geloof in het goede der barmhartigheid moet dit werk schra gen. Men beseft het, wanneer men leest, dat geen patiënt ooit gewei gerd wordt, omdat hij (zij) de kosten van verpleging niet kan opbrengen. Uit een suppletiekas, waarvoor de gelden werden bijeengebracht door straat- en kerkcollecten, werd vorig' jaar ruim f70.000 bijgepast, alleen op de verpleegprijzen. Niet door niets heeft „Zonneglo ren" zich onder de Nederlandse sana toria een bijzonder goede naam we ten te veroveren. Moge het zo blij ven. Twee kinderen bij baden verdronken. De zomerse Zondag heeft twee slachtoffers geëist. In het Kralingse strandbad verdronk het 9-jarig jon- getoje W. Kooren uito Rotterdam. In de zee bij Terheyden onder Monster verdronk het 5-jarig jongetje P. van Leeuwen uit Leidschedam. verslag uit aan H. M. de Koningin en volgt de benoeming der ministers. Zo hij niet slaagt, geeft hy zijn op dracht terug. Met opzet hebben wij in boven staande beschouwing de invloed van het staatshoofd op de werkzaamheden van de formateur buiten beschouwing gelaten. De lezer mag hier echter be slist niet uit concluderen, dat deze in vloed er niet zou zijn. Integendeel, uit de geschiedenis van vroegere for maties weten wij, dat deze invloed er beslist wel is En wat het heden be treft: wel, dat is en moet blijven „het geheim van het Lange Voor- (Nadruk verboden) hout"! Toch opnamen van Handelvereniging. AMERIKANEN SLUITEN CONTRACT. Het incident in de oude Naarder- kerk waarbij de burgemeester die te vens president-kerkvoogd is, de op name van enige Handelpsalmen voor de N.C.R.V. verbood, toen hij ontdek te dat er in de kerk werd gerookt, heeft wel zeer bijzondere gevolgen gehad. Door dit incident, waaraan veel ruchtbaarheid is gegeven, kwa men enige leidende figuren van de Amerikaanse Concert Hall Society op de gedachte, dezelfde Handelver- eniging te vragen de bewuste psal men nogmaals te zingen teneinde daarvan gramofoonplaten te laten maken. Aangezien door het verbod de oude kerk in de Vestingstad niet beschik baar was, is Donderdagavond in de' Sint Joriskerk te Amersfoort een uit voering door de Handelvereniging gegeven. Door de medewerking van een om roeporkest, de Handelvereniging en een groot aantal van de bekendste Nederlandse solisten is dit concert zo voortreffelijk geslaagd dat de Ame rikanen onmiddellijk stappen hebben ondernomen om de Handelvereni ging de „Samson" van Handel te doen uitvoeren. De contracten zijn reeds getekend en zo zal vermoede lijk in het najaar de Handelvereni ging nogmaals gelegenheid krijgen, dit bijzondere werk uit te voeren. Excursie Ned. Heide Mij. De afdeling Zeeland der Neder landse Heide My. zal op Woensdag 2 Juli a.s. een excursie organiseren naar de Herverkavelingswerken op Walcheren en naar de nieuwe Sloe- polder. De rijkscultuurconsulent, ir. Francke, zal een inleiding houden over de herverkaveling Walcheren. In het Strandhotel te Vlissingen zal tenslotte de algemene vergadering worden gehouden en een koffiemaal tijd, worden genuttigd. HONDERD JAAR GELEDEN Eerst in 1866 werd het geopend op .1 Juli 1852 werd de eerste spade in de grond gestoken voor bet kanaal door Zuid-Beveland. Dit kanaal was nodig, omdat de Ooster-Schelde ('t Kreekrak) zou worden afgedamd evenals later het Sloe, in verband met de aanleg van de spoorbaan naar Vlissingen. Toch was de spoorweg niet de eerste aanleiding. Men sprak reeds over beide afdammingen, toen men nog geen spoorweg kende. De schorren en de slikken tussen Zeeland en de Brabantse wal werden doorsneden door een geul, die moei lijk te bevaren was. Nadat eerst dwars door de geul een dam was ge legd, zou men tot inpoldering kunnen overgaan. Reeds Napoleon had bij zijn be zoek aan Zeeland in 1810 daaraan ge dacht. Hij droeg aan de inspecteur der Zeeuwse zeewerlten Schraver op de afdamming der Schelde in studie te nemen, hierbij ook rekenende op latere inpoldering. Daar voor de scheepvaart een verbinding te water tussen de Wester- en de Ooster-Schel de moest blijven bestaan, ontwierp Schraver ook een plan voor een ka naal door Zuid-Beveland ongeveer op dezelfde plaats, waar het later ge komen is. DE CONCESSIE. Door de val van Napoleon verviel voorlopig ook dit plan. Later kwam het weer ter sprake, vooral toen het verdrag van 1839 met België werd gesloten, waarbij ons land verplicht was andere waterwegen te maken, zodra de Ooster-Schelde en het Sloe werden afgedamd. In 1840 interes- seerde zich de energieke Middelbur ger Dirk Dronkers voor de afdam ming en de inpoldering, waaraan ver bonden was de verplichting tot het graven van een kanaal door Zuid- Beveland. In 1848 kreeg hij eindelijk daartoe concessie. Hij kreeg tegen slag en droeg tenslotte zijn rechten over aan de in 1852 opgerichte „Maatschappij tot indijking der op en aanwassen der Ooster-Schelde" Omdat meer dan twee-derde van het kapitaal uit Engeland kwam, werd de vennootschap meestal de „Engel se Maatschappij" genoemd. Er moest nu eerst begonnen worden met het graven van een kanaal door Zuid- Beveland. Om het kanaal zo kort mogelijk te maken zou men aanvan gen by Hansweert en noordwaarts even voorbij Wemeldinge. Dit was ook het plan van Schraver in de Franse tijd. BEZWAAR VAN GOES. Goes maakte échter bij de regering bezwaar tegen de richting van het HET VLISSINGSE STRAND. Zandzuiger produceert 185.000 M3 specie voor strandverbetering In Vlissingen wordt thans alles in het werk gesteld om de toestand van het strand zo goed mogelijk te maken. Dat strand is een levensbelang voor de badplaats en alleen al het feit, dat sedert enkele dagen een grote zand zuiger aan de Nolleplaat ligt te knabbelen geeft de straimminnende bur gers van Wissingen moed. Die zandzuiger ligt daar .met een dubbele taak. Op 4 Juni j.l. heeft de rijkswater staat aanbesteed bet uitvoeren 'van zuigwerk in de Sardijngeul en het storten van het opgezogen zand op de kust bij Vlissingen. Er zal 135.000 M3 zand worden gedeponeerd tegen het strand ten Westen van de Nieuwe Nolledijk. Men wil daardoor het strand verstevigen voor de zeeweren- de duinenreeks van de Polder Wal cheren. Dat is dus het voornaamste werk. Daarnaast zal voor rekening van de gemeente Vlissingen 50.000 M3 zand worden gestort tussen het Nollehoofd en de springtoren, dus voor het eigen lijke Vlissïngse badstrand. Het zand zal komen te liggen achter een denk beeldige lyn getrokken van de Jacobs- toren naar de Nollepunt. Aangenomen wordt, dat het bad strand door deze zandstortery aan- mwkelyk verbeterd zal worden. BIJ LAAG WATER. Het zand wordt met onderlosbak- ken van zee uit zo hoog mogelijk op het strand gebracht. Het komt dus niet boven de hoogwaterlijn te liggen, maar wel zal men bij laag water de aangevoerde zandhopen zien, al zul len ze natuurlijk snel vervlakken. Men hoopt, dat door de golf- en stroomwerking en door het verstui ven een deel van het zand toch gelei delijk naar het bovenstrand zal ko men en dat dus ook boven de hoog waterlijn een breder en aangenamer strand wordt verkregen. Daarnaast neemt men aan, dat zeer waarschijnlijk het badstrand op de duur ook nog zal profiteren van het zand, dat westelijk van de Nolledyk voor de duinen wordt gestort, EEN PROEF. Het geldt hier tot op zekere hoogte een proefneming, waarvan wel vast staat, dat tijdelijk soulaes verkregen wordt voor 't strand, maar niet vast staat hoe lang de verbetering besten digd blijft. Zonder de nodige strand- hoofden, is toch weer verloop van het nieuw verworven zand te ver wachten, waarby rekening gehouden moet worden, met een verplaatsing van dat zand in Oostelijke richting. Maar wat noodDe Nolleplaat heeft een geweldige omvang en om de paar jaar moet er toch in de Sar dijngeul worden gezogen om de geul op diepte te houden. Al dat opgezo gen zand zou dan voor het strand ge stort kunnen worden inplaats van el ders in zee weggeworpen te worden. Het is maar de vraag wie de extra- 1 kanaal en had liever het aanvangs punt aan de Biezelingse inham en dan in schuine lijn langs Goes naai de Zandkreek. Het oude plan ging echter door en op 1 Juli 1852 werd bij Hansweert de eerste zode gesto ken. De aanvang van het graven van het kanaal geschiedde met bijzonder veel feestbetoon en er werd stevig gedineerd en gedronken. Machines, materiaal en zelfs werk lieden kwamen uit Engeland om het grote werk uit te voeren. Tegelijk zou dan ook aan het inpolderen be gonnen worden. Bij dat inpolderen on dervond men echter veel tegenspoed, omdat aangelegde dijken werden weggeslagen. Eindelijk werd in 1856 de eerste Bathpolder en in 1862 de tweede Bathpolder bedijkt. Beiden worden ook nu nog wel eens de En gelse polders genoemd. GEEN GELD MEER, Door het slinken van het kapitaal werd met het graven van het kanaal door Zuid-Beveland weinig of geen voortgang gemaakt. Er was reeds een millioen gulden aan het kanaal ten koste gelegd en veel geld was bij de inpoldering verloren gegaan. Na lange tijd van onderhandelen tussen de Engelse maatschappij en de Nederlandse regering werd tussen beide partijen een dading getroffen. De maatschappij werd ontheven van de verplichting om het kanaal té graven en de dam in de Ooster-Schel. de te leggen. Het Rijk belastte zich met het graven van het kanaal. Dat werk werd toen wel aangevat, al zou dat in onze tijd met liet moderne ma teriaal veel vlugger zijn gegaan. Toen het werk in 1866 klaar was, had het 4 millioen gulden gekost. Op 11 October 1866 werd het ka naal feestelijk geopend en op 15 Oc tober begon het scheepvaartverkeer. Later bleek, dat het kanaal bijzonder druk werd. zodat later te Hansweert Wemeldinge tweemaal nieuwe sluizen moesten worden bijgebouwd. Het kanaal is thans een der drukst bevaren wateren, niet alleen van ons land, maar van geheel Europa. Hansweert, vroeger alleen bekend door een veer op Zeeuwseh-Vlaande ren en maar ongeveer 40 inwoners tellende, nam in de loop der jaren zo in welvaart toe, dat het thans een dorp is geworden met ruim 2000 zie len. Op het laatst van Juni 1867 kwam ook de dam in de Ooster-Schelde klaar. Over deze dam werd de spoor baan naar Roosendaal aangelegd. Van 1 Juli 1868 reed de trein vanuit Brabant tot Goes. De Sloedam wérd in 1871 gelegd en op 13 Januari 1872 voor het publiek geopend. Op 29 Februari van dat jaar reed de eerste trein tot Middelburg. Zeeland was uit zijn isolement ver lost. Velen waren bezorgd, dat door de afdamming van de Ooster-Schelde en van het Sloe aan de Scheldedijken veel schade zou worden toegebracht. Deze schade bleek echter van geen betekenis te zijn. B. J. de M. kosten betaalt voor het storten nabij het strand. BETALEN! De Rijkswaterstaat heeft zorgvul dig berekend, dat het storten voor het badstrand iets duurder uitkomt dan het storten voor de polderduinen en daarom moet de gemeente Vlissin gen het verschil bijpassen. Erg royaal van het Rijk kan dat niet genoemd worden, want tenslotte strekt ook het storten voor het badstrand tot versterking van de zeewering even- foed als het zand, dat voor de polder- uinen wordt neergeworpen. Hier rijst ook nog een moeilijke vraag. Zouden we in de toekomst als er wellicht niet door de gemeente be taald kari worden, zien dat 't opgezo- fen zand uit de Sardijngeul rustig el- ers in zee wordt gedeponeerd, terwijl 't zo nuttig gebruikt zou kunnen wor den voor de steeds slechter wordende stranden Wij stellen de vraag omdat ze over enige jaren zonder twyfel aan de or de zal komen. 3. Jimmy's mening, dat zijn collega-taxichauf feur Hein Hufter eigenlijk maar een onbenullig mannetje was, zou hij ijlings gewijzigd hebben als hij maar drie woorden had kunnen opvangen van het gesprek, dat Hein Hufter op een avond voerde met twee niet al te betrouwbaar uitziende mans personen in een stil hoekje van „De Gouden Gar naal". Daar werd een lelijk plannetje uitgebroed, want Hein Hufter had zich voorgenomen niet eer der te rusten, voordat hij Jimmy Brown kort en goed uit de weg had geruimd. „Hij móet uit Kwa- keldam verdwijnen", zei hij tegen de twee ande ren. „De spoeling wordt hier te dun en bovendien pikt hij de beste vrachtjes voor mijn neus weg. Hij schijnt nu ook voor de burgemeester te rijden. Als die ergens met spoed naar toe moet, laat hij meneer Brown halen en ik, die hier de oudste rechten heb, mag toekijken. Dat néémt Hein Hufter niet langer. Daarom wil ik dat jullie tweeënDe ontevreden taxichauffeur sprak nog een hele tijd zo door en tegen het eind van het gesprek haalde hij zijn beurs te voorschijn en stop te zijn twee metgezellen allebei een paar bank biljetten in de hand. „Als alles voor elkaar is", zei hij, „krijgen jullie de rest. Maar denk er aan, ik houd niet van half werk

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 10