NIEUWS UIT ZEELAND Sport en wedstrijden ZUID-BEVELAND VERGOEDING VOOR WILDSCHADE WORDT MOGEI IIK GEMAAKT Ook op het strand WISSEL BEVELANDEN VRIJDAG 27 JUNI 3952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT TEN BATE VAN HET HO SPIT A AL- KERKSCHIP „DE HOOP". De bekende radiomedewerker Jan Boots, die in de uitzendingen hersen gymnastiek zovele vragen heeft afge vuurd, presenteerde zich Donderdag avond in de muziektent te Goes als haringverkoper, hetgeen hem niet minder vlot afging. Het hospitaalkerk schip „De Hoo 't reeds zovele zeelieden buit< medische en geestelijke hulp gebracht, moet hoognodig door neuw schip ver vangen worden. Om hiervoor de be nodigde gelden in te zamelen .wordt n.L thans op diverse plaatsen een Amerikaanse verloting in de open lucht georganiseerd. Het tamboers- en pijperskorps „Ex celsior" had met tromgeroffel en hoorngeschal tal van Goesenaren naar de Markt gelokt, waar Jan Boots met een Scheveningse vissersvrouw ge reed stond om de Goesenaren de kwartjes voor het goede doel te doen offeren. Tal van vaatjes haring wei den bij opbod tegen vaak flinke be dragen verkocht. Voor een enkeJ kwr>"*;e kwamen verschillenden in hei het heerlijke zeebanket, hierdoor op aantrekke ook zijn steentje bijdroeg .ïooie werk. Helpers en van het Rode Kruis ver leenden hun medewerking bij de in zameling der gelden. Wolfaartsdijk VERGADERING „VREDERUST". De afdeling Wolfaartsdijk van de stichting „Vrederust" hield onder lei ding van de oud-predikant der Ge- ref. kerk, ds. Van Heyningen, haai jaarvergadering in de consistorie van de kerk der Geref. Gem. Uit het ver slag van de secretaris bleek, dat de afdeling 260 leden telt. Als bestuurs leden werden herkozen de heren G. Heynsdijk, A. Eggebeen en D. Vleu gel sr. Als afgevaardigden naar de al gemene vergadering, welke op 16 Juli a.s. zal worden gehouden in Bergen op Zoom, werden aangewezen ds. Pon steen, M. Verschuure, D. Zweedijk, G. Heynsdijk en A. Eggebeen. Als voor zitter van de afdeling werd gekozen ds. Ponsteen en als vice-voórzitter ds G. Heyerman. Besloten werd om in de komende herfst een Geref. predi kant uit te nodigen een spreekbeuit te komen vervullen in Wolfaartsdijk, OP REIS. De reisvereniging „De Trekvogels" uit Wolfaartsdijk maakte per autobus een tocht naar Valkenburg. De Chr. Vrouwenvereniging maakte een tocht over Walcheren. Kruiningen RONDE VAN KRUININGEN GAAT NIET DOOR De wielerronde van Kruiningen voor amateurs, welke a.s. Zaterdag georganiseerd zou worden, gaat niet door wegens gebrek aan belangstel ling bij de renners. Marktberichten VEILING ZUID-BEVELAND. 26 Juni. Grote veiling. Jucunda aard beien 72.80. Mad. Moutot 72.70. Zwarte bessen 60.70. Kleine veiling. Aardbeien 4593. Rode bessen 2546. Frambozen 50—100. Hollan ders 44—57. Markiezen' 41—53. Meikersen 2837. Early Rivers 3545. Brusselse bruine 3348. Bruine Blanche 2531. Rode suikerkersen 20—26. Porselein kersen 15—16. Zoete morellen 3240. Perziken 2.50—11 per stuk. VEILING KAPELLE. 26 Juni. Jucunda 72.20—72.50. Mad. Moutot 71.50—72.40. Zwarte bessen 61,50. Frambozen 50.05. Kleine veiling. Hollanders 4663. Mei kersen 19—51. Vr. v. Werder 40—52 Mar kiezen 4564. Suikerkersen 3032. Elton 30. Bruine Blanche 31. Porcelein kersen 12. Early Rivers 48. Morellen 37—42. Ro de bessen 2541. Kruisbessen 27. Witte bessen 27. Frambozen 50—102. Aardbeien 46—88. VEILING KRABBENDIJKE. 26 Juni. Mad. Moutot 59.70. Jucunda 70.40. Zwarte bessen 61.20. Prolific 25 59. Frambozen 59100. VISMIJN TE VEERE. 25 Juni. 906 kg. export garnalen 60. 1125 kg. handels garnalen 40—44. 96 kg. schar 20—37. 178 kg. bot 17—36. 69 kg middel tong 55—1,28. 175 kg. rog 17—31. 3 kg. visiever 961,21, alles per kg. COOP. VEILINGSVERENIGING „WALCHEREN". 25 Juni. Aardappelen: aanvoer 46 ton. Bonken 10—13. Grote 10—11,20. Drielin gen 7—10,20. Kriel 3—7, alles per 100 kg. Fruit: Madame Moutot 45—68. Jucunda 50—67. Climax 61—66. Kruisbessen 42—57. Rode bessen 2557. Witte bessen 3337. Perziken per stuk 3—19. Frambozen per doos 21—38. Frankenthaler 2,93. Tomaten 42—96. Kersen: Hollander 26—55. Markies 1945. Early Rivers 37-^-AT. Groenten: Sla 2—12. Bloemkool A 25—41. Idem B 12—27. Idem C 822. Ide'm D S—10. Komkommers A 14—21. Idem B 8—19. Idem C 9—14. Idem kg. (krom) 1119. Bospeen 10—33. Boskroten 4—12. Zilveruien 34, Augurken 2131. Saxa's 1,10. Dubbele princessen 1,071,28. Snijbonen 601,07. Doperwten 1461. Tuinbonen 3243. Capucijners 73. Peulen 1,051,20. Rabarber 1017. Poste lein 2852. Andijvie 2446. Spinazie 26 47. Spitskool 1018. Savoyekool 1218. Heden werden de eerste augurken aan gevoerd door de heer J. van Soelen te Souburg. E1ERVEILING MIDDELBURG. 26 Juni. Sortering I. minimumprijs voor pluimveehouders 2.53 per kg. Zwarte bessen 61.10 per 100 kg., aan voer 865 kg. FILMS /Af ZEELAND Voordeliger per dozijn. Voordeliger per dozijn (Cheaper by the dozen), een Amerikaanse film van Walter Lang. Clifton Webb, die in een reeks van films de snaakse, alwetende mr. Bel vedère gestalte heeft gegeven, ver vulde ook de hoofdrol in de verfilming van het bekende boek „Voordeliger per dozijn", waarin hij mr. Gilbreth is, de bewegingsstudie-expert, die de trotse vader is van twaalf grote en kleine spruiten en zijn gezin op zeer economische wijze heeft georgani seerd. Uit het geestige boek zijn de aardigste passage's gelicht en deze zijn aaneengereten tot een vlotte en amusante kleurenfilm, die het be zoekje aan de bioscoop ditmaal tot een echte ontspanning maakte. Jean ne Crain speelde de oudste dochter op zeer pittige wijze, maar Myrna Loy bleef als de moeder een wat vage fi guur. De film wex'd Donderdagavond in het Grand-theater te Goes ver-, toond. Krabbendijke WEDVLUCHT. De postduivenhoudersvereniging „De Scheldeduif" te Krabbendijke hield een wedvlucht van uit Dourdan (356 km.). De onderstaande eigenaren behaalden met hun duiven de volgende prijzen: 1, 5, 6 en 10 J. A. v. Langevelde; 2 J. van Nieuwen- huizen; 3 H. A. Breker; 4, 7 en 8 gebr. Minnaard; 9 J. v. d. Vrede. Yerseke CONCOURSVLUCHT. De uitslag van de concoursvïucht van uit Pt, St. Maxence, gehouden door de vereniging van postduivenhouders „De Noordster" te Yerseke, was: 1, 4, 19. M. Minnaard; 2. 6 Joh. van Es. 3, 12 J. Lin- denberg Jz. 5 M. Mol. 7 J. P. Minnaard 8, 14. E. Vermast 9. A. C. Boone 10, 17. M. H. van de Plasse 11. M. Moerland 13. A. Zoeteweij 15. C. Vermast. 16 Th. Koster; 18 C. de Koeyer. 20 H. Murre. Nisse RAADSVERGADERING Maandagavond 30 Juni om 7.30 uur zal de raad van de gemeente Nisse in openbare vergadering bijeenkomen. De agenda vermeldt o.a beëdiging van de heer P. Harthoorn als waarne mend secretaris en ontvanger van Nisse en benoeming van de leden in de commissie van beheer voor de schoolartsendienst. wmpn J3F.VF.1 AND COÖP. VEEASSURANTIE De Coöperatieve Vereniging Vee assurantie voor Zuid- en Nootfd-Beve- land kwam in algemene jaarvergade ring bijeen. Nadat de voorzitter, de heer A. van den Dries uit Borssele, de vergadering had verwelkomd, volgde het jaarverslag van de secre taris-penningmeester, de heer M. J. van den Dries te Heinkenszand, waaruit het volgende wordt gememo reerd: Per 1 Januari 1952 bedroeg het aantal verzekerden voor de afd. paar den 257 en voor de afd. rundvee 178. De verzekerde waarde voor de afd. paarden bedroeg 460.393 en voor de afd. rundvee 477.924. Het uit te betalen schadebedrag over 1951 beliep voor de afd. paarden 16.600 en voor de afd. rundvee 18.644. De opbrengst slachtdieren-paarden bedroeg 9.740 en rundvee 6.945. De gemiddelde premie voor paar den en rundvee bedroeg 3 De heer W. A. Mol uit Ovezande werd bij acclamatie tot bestuurslid herkozen; in de vacature ontstaan door het vertrek van de heer P. Mol uit Bdezelinge werd tot bestuurslid gekozen de heer J. Goud te Biezelinge. De voorzitter bood het scheidende bestuurslid als dank voor de vele door hem verrichte werkzaamheden onder applaus der vergadering het erelid maatschap aan. De rekening 1951 werd goedge keurd met aan ontvangsten een be drag van ƒ80.575,53 en aan uitgaven ƒ80.203,24, alzo een batig slot van 372,29. Kortgene DE BLAUWE DOFFER De postduivenhoudersvereniging „De Blauwe Doffer" te Kortgene nam met 50 duiven deel aan de wed vlucht op Noyon. De volgende eige naren behaalden met hun duiven de volgende prijzen 1, 5 L. de Fouw; 2, 13 Joh. Platschore Kats; 3 6, 9 C. Balkenende, Kamperland; 4, 2 Van Damme 7 en 12; J. S. Versprille, Kats; 8, 16 O. Scherp; 10 J. Kesteloo; 11. I. Oele 14, 15; L. Kramer 17; A. de Fouw, Kats. Bij de wedvlucht uit Port St. Max ence behaalden onderstaande eigena ren de prijzen 1, 7 L. C. van Damme; 2. O. Scherp; 3. W. Filius, Kats; 4, 11 Gebrs Wilderom, Kamperland; 5, 9. en 10, L. de Fouw; 6. C. Klein; 8. Gebr. Balkenende, Kamperland; 12. N. Element. WALCHEREN Veere BEIAARD-CONCERT. Zaterdagavond 28 Juni a.s. van 89 uur geeft de stadsbeiaardier van Vee- re. de heer Jan Kwist, het vierde zo meravondconcert in dit seizoen. Het programma bevat de volgende num mers: 1. Preludium in G. De bussy; 2. Ga votte, Martini: 3. a. Als de boer wil dansen gaan; b. Het Kwezelken; c. Toen onze mop een mopje was; 4. Rus sisch Klokkenlied; 5 Petite suite dans la style ancien, Georges Clement; a. Rigaudon; b. Pavane; c. Menuet lente; 6. Twee Bretonse liederen; a. Le Cant que du Depart; b. La Cruelie Ber ceuse; 7. Sonatine in G, Beethoven; 8. Gondellied. Kwist; 9 Für Elise, Beet hoven: 10. Wiegelied, Mozart. Middelburg MOLENWATERCONCERT De muziekvereniging „Crescendo" geeft hedenavond om 8 uur een open luchtconcert op het Molenwater te Middelburg. De volgende werken worden ten gehore gebracht; Een dracht, mars, J. C. de Wit; Bloemen uit Holland, wals, Jakma; Erato, mars, J. C. de Wit; Strauss-potpour- ri; Door zand en heide, mars, A. Kappert; Mexicali Rose, J. B. Ten- ney; Du bist die Rose, mars, H. Lang; W. W. V., mars, J. C. de Wit; Auf ewig Dein, wals, Siwedei; Wan derlust, mars, Siwedei: Nie verges sen, wals, Siwedei; Wij gaan naar buiten, marspotpourri, Cierre. Kloetinge RAADSVERGADERING. Op Maandag 30 Juni a.s. komt de gemeenteraad van Kloetinge des avonds 7 uur in openbare vergade ring bijeen O.m. komen in behande ling een voorstel tot het verlenen van een vacantieAiitkering aan het gemeente-personeel; een voorstel tot verstrekken van 75 subsidie aan de opleiding voor kleuteronderwijs te Middelburg; een voorstel tot het oprichten van een kleedlokaal op het nieuwe sportterrein. 's Heer Abtskerke WOEDENDE RAM VIEL VEE HOUDER AAN. De 67-jarige veehouder M. G. te 's-Heer AbtsKerke werd, toen hij zich 's moi'gens vroeg in zijn weide begaf om er de koeien te melken, door een bij deze koeien lopende ram aangevallen. De man werd te gen de grond gegooid en kwam daarbij zo ongelukkig terecht, dat hij met een gebroken been naar het ziekenhuis te Goes moest worden overgebracht. 's Heer Arend ^ke RAADSVERGADERING. De ï-aad der gemeente 's Heer Arendskerke komt Maandagavond om half acht in openbare vergadering bij een. Op de agenda staat ondermeer een voorstel om gelden beschikbaar te stellen voor verharding van het schoolplein met tegels voor de Bijz. la gere school te Lewedorp. een voorstel tot het aangaan van een geldlening ad f 100.000 voor woningbouw en enkele verzoeken om subsidie. Veto van Truman verworpen. President Truman heeft zijn veto uitgesproken tegen een wetsontwerp van McCarran-Walter, waarin werd voorgesteld per jaar 154.658 vreemde lingen als immigranten in de Ver. Staten toe te laten. Dat is 380 meer dan op het ogenblik.. Per land wordt in dit wetsvoorstel het aantal immigranten vastgesteld en de procureur-generaal zou groter be voegdheid krijgen om vreemdelingen uit het land te wijzen. Het veto van de president werd Donderdag door het Huis van Afge vaardigden met 278 tegen 113 stem men teniet gedaan. Inkwartieringswet ingediend. Bij de Tweede Kamer is Inge diend een wetsontwerp tot regeling, inzake de inkwartiering en het on derhoud van militairen en van de transporten en leverantiën voor de legers en verdedigingswerken. NIEUWE JACHTWET. t Overheid en jagers willen een fonds vormen. By de Tweede Kamer is een nieuw ontwerp-Jachtwet ingediend, welke tot uitgangspunt heeft, dat in de eerste plaats dient tc worden gewaakt voor de belangen van de landbouw. Deze eisen, dat door een overmatige wildstand geen nadeel aan de gewassen wordt toegebracht. De rechten en bevoegdheden van de grondgebruiker worden In het nieuwe ontwerp dan ook onverkort gehandhaafd en daaraan wordt thans zelfs nog de mogelijk heid toegevoegd, dat eventueel geleden wildsehade kan worden vergoed. Er wordt naar gestreefd, dat toch een zo groot mogelijke wildstand kan worden gehandhaafd, zodat de nieuwe Jachtwet ook een wild-beschermende taak zal vex-vullen, uiteraard binnen voor de landbouw toelaatbare gren zen. Er komt een Kamer voor de Visserij. Verhoging van de productiviteit van het viswater noodzakelijk. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp, waarbij wordt v< -rgesteld in de Visserijwet bepa lingen tot regeling van de huur en verhuur van visrecht op te nemen. Als gevolg van inpoldering, droog legging, normalisering van rivieren en beken enz,, neemt het voor de binnen, en kustvisserij beschikbare areaal voortdurend af. Anderzyds neemt het aantal sportvissers voort durend toe. In verband hiermede acht de regering een verhoging van de productiviteit van het nog be schikbare viswater dringend nood zakelijk. Een van de belangrijkste punten van de voorgestelde wijzigingen is de instelling van een Kamer voor de Visserij, samengesteld uit leden, die de bero'eps- en de sportvisserij en de eigenaren'van visrecht, resp. viswater, vertegenwoordigen. De Kamer zal worden belast met de taak het doelmatig bevissen van de kust- en binnenwateren te bevoi'de- ren en een redelijke vei'deling van het visrecht te bewei'kstelligen. Hier bij is zowel aan het toezicht op de uitgifte van vergunningen en op overeenkomsten tot verhuur van visrecht, als aan het belang van de samenvoeging van versnipperde vis rechten .en het belang van de ray onnering van het viswater ter verde ling tussen de beroeps- en de sport visserij gedacht. Tien maanden geëist tegen Eindhovense arts. De procureur bij het Amsterdams gerechtshof, mr. J. Hoeffelman, eis te Donderdag 10 maanden gevange nisstraf tegen de 50-jarige arts A. J. B uit Eindhoven, die zijn broer op diens verzoek een bepaald soort tabletten verstrekte en een morfine- injectie gaf, waarop de dood van deze broer volgde. De broer van de arts, die al gedurende tien jaar in een inrichting in Soest werd ver pleegd, leed aan* een longziekte, die hem, volgens de verdachte ondrage. ïyke pijnen bezorgde. „Wanneer wij dit maar enigszins door de vingers zien, zou het hek van de dam zijn", zo zeide mi'. Hoef felman. Het hof zal in deze zaak op 8 Juli arrest wijzen. De Utrechtse rechtbank veroor deelde B op 11 Maart van dit jaar tot een jaar voorwaardelijke gevan genisstraf. Concentreerde vlieger zich teveel op zijn doel Bij het onderzoek naar de oorzaak van het neerstorten vaïi een Neder landse Thundei'jet op een Engels ma rinevaartuig bij Texel enkele weken geleden heeft de vlieger van een der toestellen, die een schfnaanval uit voerden op het Engelse vaartuig ver klaard, dat het mogelijk is, dat de vlieger van het verongelukte toestel zich teveel op het doel van de aanval de Britse Barkas, had geconcentreerd en dat dit mogelijk ten koste is ge gaan van de besturing van de Thun- derjet. BOKSEN Ray Robinson verloor van Joey Maxim te New York. In het Yankeestadion te New York heeft de wereldkampioen halfzwaar- gewicht Joey Maxim zijn titel met succes verdedigd tegen de uitdager Ray Sugar Robinson. Robinson, die zeer vermoeid was, kon na 13 ron den de strijd niet hervatten. De wed strijd werd gehouden bij een zo hoge temperatuur als sinds mensenheuge nis niet waargenomen was bij een match om het wereldkampioenschap. De scheidsrechter kreeg het zelfs zo. te kwaad, dat hij in de tiende ronde, totaal uitgeput, op medisch advies de ring verliet en zijn functie aan een ander overdroeg. Aanvankelijk zag het er naar uit, dat Robinson ér in zou slagen door zijn schitterende techniek zijn ge wichtshandicap van bijna 7 kg. te neutraliseren. Maxim nam toen een afwachtende houding aan en dekte zich zorgvuldig, wat echter niet weg nam, dat hij talrijke treffers, en soms zeer harde, tegen hoofd en li chaam moest incasseren. De grote hitte en de strijd tegen 'n lichamelijk veel sterkere tegenstander sloopten echter Robinsons krachten, en zodra Maxim gemerkt had, dat „Sugar" niet meer gevaarlijk kon worden, liet hij zijn verdedigingstactiek varen en ging hij op zijn beurt tot de aanval over, die na de 13e ronde tot Robin sons capitulatie leidde. Dit was de derde nederlaag in zijn lange loopbaan. Vroeger hadden al leen Lamotta en Tux-pin ieder een maal op punten van hem kunnen winnen. ATHLETIEK Zatopek in Kiev op dé 5000 meter geklopt. Tijdens de te Kiev (Sowjet-Rus- land) gehouden Olympische athle- tiekselectiewedstrijden leed de Tsjech Emil Zatopek een verrassende neder laag op de 5000 meter, waarbij door de Russische athleten voortreffelijke prestaties werden gelevei'd. Kasan- zew, die daarvóór op de 3000 meter steeple de fantastische tijd van 8 min. 48,6 sec. deed noteren, versloeg het Tsjechische fenoneem op de 5000 me ter in 14 min. 13,2. Ook de Rus Po- pow bleek met 14 min. 16 sec. net nog iets sneller dan Zatopek, die als derde eindigde. De Tsjech had zich kennelijk iets gespaard voor de 10.000 meter. Deze afstand liep hij in 29 min. 26 sec., een tijd, waar tot nu toe Zatopek slechts zelf onder heeft we ten te komen. Voordat de finish be reikt was, had de wereldrecordhou der echter zware strijd moeten leve ren met de Rus Anufrijew, van wie hij zich pas op de laatste 200 meter had kunnen losmaken. ATHLETIEKCLUB- KAMPIOENSCHAP „HELLAS." De Goese athletiek- en handbal vereniging „Hellas" houdt a.s. Zon dag haar jaarlijkse ondex-linge wed strijden om het athletiekclubkampï- oenschap. Onder talrijke blijken van belangstel ling vierde het echtpaar C, G. Heijnsdijk- Jonkman te Axel gisteren zijn 50-jarige echtverbintenis. Beide echtelieden maken het nog uitstekend. De heer H. E. M. Rozemeijer uit IJzendijke slaagde aan het Canisiuscollege te Nijmegen voor het eindexamen gym- In het gemeentehuis te Hoofdplaat is een versterkingsapparaat voor de radio distributie aangebracht. Als ook de bui tenwjjken op het net zullen zijn aange sloten, zal de gehele gemeente kunnen profiteren van deze verbetering, waar door inplaats van twee nu vier stations storingvrij kunnen worden. De collecte, voor het Rode Kruis te Krabbendijke gehouden, heeft 355.63 opgebracht Tijdens een vergadering van de Vrou- wenreisclub in zaal Krijger te Sluiskil werd besloten op 8 Juli a.s. gezamenlijk een tocht naar Valkenburg en omgeving te maken. Zaterdagavond 28 Juni a.s. zal er van 8 tot 9 uur in de Ned. Herv. Kerk te Ka- pelle een orgelconcert worden gegeven door de organist Gommert de Kok. De collecte ten bate van het Ned. Rode Kruis heeft te Schore opgebracht f45,80 Het bevolkingsonderzoek op T.B.C. zal in Wolfaartsdijk worden gehouden op 21 en 22 Juli a.s. Bij het spelen kwam het 10-jarig dochtertje van de heer J. K. in de ha ven te St. Annaland terecht. Een ln de buurt zijnde schipper slaagde erin, het meisje, nat en web weer op de wal te krijgen. KORFBAL Hoogspanning bij OlympiaSwift II Voor de competitie der Z.K.B. kan S.S.S. Zaterdag in de eerste klasse weer eens een overwinning behalen en wel op de hekkesluiter VIOS. De club uit Colijnsplaat dient echter op te passen, daar het schynt, dat de Krabbendijkers zich aan het herstel len zijn. Swift brengt een bezoek aan Seolto, waarvan het vorige week met 72 won. Deze cijfers zeggen genoeg, waar nog bykwam dat Swift lang niet in zijn beste vorm speelde. In de tweede klasse gaat de bigmatch Olympia-Swift H. De Wilhelminador- pers starten als favoriet, maar als het schot de Swift-reserves meezit, kunnen de punten wel eens naar Mid delburg gaan. Een gelijkspel is ech ter niet onmogelijk. Vitesse kan een kleine zege op Swift III behalen, evenals Eendracht op De Poel. Het verdex-e programma luidt: 3e klasse A: B.K.C.--Zuidwesters StormvogelsV.K.V. 3e klasse B: AnimoFortuna; Swift VIAtlas; VKV n—Swift V; AKCKVL H. 3e klasse C: Scampolo HlScampolo 33; DIOSVolharding. 3e klasse D: VZ OD—Olympia II; WKV—SSS H. Ad- spirantëh B: Swift KwiekZuidwes ters. Woensdag: ZuidwestersAtlas. Donderdag: Animo AKVL. TENNIS Nederlandse deelnemers ie Wimbledon uitgeschakeld. In zijn party in de deinde ronde van het tennistournooi te Wimbledon speelde onze landgenoot Van Swol te gen een Drobny in topvorm. Van Swol levei'de goede tegenstand, maar hij kon de sterk gevarieerde aanval van zijn tegenstander toch niet weerstaan. Drobny won in drie sets met de cij fers 6-0, 6-1 en 6-4. Een van de alleraardigste partijen van de derde Wimbledondag was het gemengd dubbelspel tussen het Ne derlandse paar Nel Hermsen-Van Dalsum en het Ierse dubbel mej. P. O'Connol-McVeagh. De Ieren bleken tenslotte de sterkste met 1-6,15-13 en 6-4. Veel krachtsverschil was er ech ter niet. In het damesenkelspel tweede ron de werd mevr. Roos door Peggy Ward uitgeschakeld met 8-6. 6-2. Rinkel ging al even kansloos ten onder tegen de Amerikaan Clark met de cijfers 6-T 6-0 en 6-1. Nieuws in een Noiedop Een subcommissie voor de toewijzin gen uit het Amerikaanse Huis van Afge vaardigden heeft Woensdag de credieten ter waarde van 6.447 millioen voor het buitenlandse hulpprogram met ongeveer 250 millioen dollar besnoeid. 0 De curator in het faillissement der Deldense texUel- firma Schrader, Schneider, Tijert en Co., heeft aan het gehele personeel ontslag aangezegd. Een deel van de 120 arbeiders is erin geslaagd elders werk te vinden. 0 De plaatsvervangers der ministers van buitenlandse zaken der zes landen, die aan het plan-Schuman deelnemen, heb ben te Parijs besloten, hun regeringen Straatsburg als zetel voor de organen van het plan-Sehuman voor te stellen. 0 De staking in de Amerikaanse vliegtuig industrie is door vakverenigingsieloers afgelast 0 De politie te Poesan heeft twee leden van de Zuid-Koreaanse Nati onale Vergadering gearresteerd op be schuldiging van samenzwering tot hei vermoorden van president Syngman Rhee.' Thans bevinden zich 14 parle mentsleden in arrest. 0 Bij overstromingen aan de Oostkust van Mexico zijn 15 boeren om het leven gekomen. 0 Op 5 Juli vertrekt van Schip hol een emigrantenvliegtuig met een bij zondere kostbare inhoud naar Nïeuw- Zeeland. Er gaan namelij'- 24 bruidjes mee, wier bruidegom aan de andere kant van de aardbol al zitten te wachten. 0 „De Verenigde Blikfabrieken" te Am sterdam hebben op het ogenblik voor een bedrag van f 2.500.000 aan bewapenings- orders ontvangen. 0 Het Britse kabinet heeft zijn goedkeuring gehecht aan de benoeming van een Britse hoofdofficier tot adjunct bij generaal Mark Clark, de opperbevelhebber van de V.N. in Korea. De mogelijkheid tot het verlenen van vergunningen wordt drastisch beperkt; zij is neergelegd in een stel sel, waarbij het genot van de jacht als regel slechts kan worden afge staan door verhuring voor een niet te korte tijd. De afmetingen van het veld moeten dan aan redelijke eisen voldoen. Het oude systeem, waarby al naar gelang partijen zijn overeengekomen het genot van de jacht by de grond eigenaar of de grondgebruiker berust, is gehandhaafd. EEN FONDS. In verband met de mogelijkheid schadeloosstelling te geven voor schade aan landbouwgewassen, wan neer het er om gaat bepaalde mooie wildsooxlen in stand te houden, heeft doen besluiten in het ontwerp een fonds op te nemen, waax*voor ten las te van de jager per jachtacte een be drag van 5.— zal worden geheven. Overigens krijgt het fonds nog een bydrage uit de Rijkskas. Ten slotte wordt ingesteld een col lege, de Jachtraad, welke de overheid van advies zal kunnen dienen. Nagekomen advertenties. Heden overleed zacht en kalm, myn lieve Dochter PIETERNELLA WEEZEPOEL, geboren MANGE. W. MANGE. Goes, 25 Juni 1952. Heden overleed onze lieve Tante PIETERNELLA WEEZEPOEL, geboren MANGE. Uit aller naam, J. LE CLERCQ. Vlis§ingen, 25 Juni '52. Heden overleed zacht en kalm, onze geliefde Zuster, Schoonzuster en Tante, ANNA KATHAREN'A IN T ANKER, in de ouderdom van ruim 50 jaar. Dat haar heengaan vrede was, lenigt onze smart W. J. IN 'T ANKER. S. C. IN 'T ANKER— ZANDEE. MACHIEL. KEES. WIM. Schore, 26 Juni 1952. De teraardebestelling zal plaats hebben op Zaterdag 28 Juni 1952, des middags om 12 uur. Heden ontsliep, zacht en kalm, in haar Heere en Heiland, na een ge duldig gedragen lijden, onze geliefde Tante JOZINA SUZANNA VAN HOUTE, in de ouderdom van 77 jaar. Souburg C. D. VOS—HOL. Terneuzen M. M. WESTERWEEL- HOL. J. C. WESTERWEEL en Kinderen. Rotterdam S. L. FONK—HOL. J.- FONK en Kinderen. Terneuzen J. C. DE RIDDER- HOL. L M. DE RIDDER. Retranchement A. C. BRAKMAN- HOL. H. I. BRAKMAN. J. H. BRAKMAN en Verloofde. Terneuzen R. HOL. C. S. HOL—KAAN en Kinderen. Souburg, 26 Juni 1952. Beciusstraat 5. De teraardebestelling zal plaats hebben op Maandag 30 Juni a.s., des namiddags 2 uur. Wegens sterfgeval Zaterdag 28 Juni 1952 GESI.OTEN „HET RLÏW1ELHUIS". IL WEEZEPOEL. Wijngaardstraat 43, GOES.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 9