Bertrand Russell heeft nog niets aan zijn oude felheid ingeboet f ZEN C ZEF.R STERKE BUITENLANDSE DEELNAME AAN T.T.-RACES Van Vrouw tot Vrouw MATROZENSHAG ALS HET HART SPREEKT.... KLANKEN de AETHER PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 27 JUNI 1952 ENGELANDS BEROEMDSTE PHILOSOOF. Binnenkort zal zijn derde echtscheidingsproces gevoerd worden (Van onze correspondente) LONDEN Juni Bertrand Russell, Engeland's beroemdste philosoof, staat dezer dagen in alle opzichten in het nieuws. Een dag na zijn ver jaardag verscheen van zijn hand een nieuw boek, waarvan de Engelse conservatieven de schok nog niet te boven zijn gekomen. En zo juist is bekend geworden, dat binnenkort z\jn derde echtscheïdingsproees gevoerd zal worden. In zyn nieuwe boek „De invloed der wetenschap op de samenleving" geeft de 80rjarige philosoof, die ruim een halve eeuw lang de wereld „geschokt" heeft met zijn strijdlustige theorieën over vrijwel elk belang rijk onderwerp godsdienst, wiskunde, nationalisme, liefde, opvoeding, macht, vrijheid, recht, huwelijk, vrede, industrie en politiek blijk nog niets aan zijn oude felheid te hebben Ingeboet. In een meedogenloze aanval op de reglementering der moderne maat schappij, schrijft hij o.a. „De tyrannie van de ambtenarij is een van de ergste gevolgen van toenemende organisatie. Men zal hier maatregelen tegen moeten nemen, zo men niet wil, dat het leven in een wetenschap pelijk georganiseerde maatschappij er volkomen ondragelijk door wordt, behalve dan voor de genoemde ambtenarij". „Het ontdekken van een middel om dit euvel te bestrijden vormt een der belangrijkste politieke problemen van onze tijd". WERELDREGERING Wat de huidige wereldsituatie be treft. is de 80-jarige philosoof van oordeel dat het conflict tussen Rus land en het Westen niet opgelost kan worden, tenzij er een wereldregering tot stand komt, die de macht heeft om genomen beslissingen uit te voe ren. Maai1 hij is pessimistisch ge- de mogelijkheid dat een dergelijke wereldregering tot stand Rusell vervolgt: ,,De liberalen pro testeerden destijds met succes tegen de macht van koningen en aristocra ten; de socialisten protesteerden te gen de macht van de kapitalisten. Maar tenzij de macht van ae ambte narij in toom gehouden kan worden, zal het socialisme weinig meer bete kenen dan de vervanging van één groep heren-én-meesters door een andere. Al de vroegere macht van de kapitalist zal dan eenvoudig ge ërfd worden door de ambtenaar". „Een der grootste bezwaren van de macht der ambtenaren is, dat zij zo ver af staan van de dingen, waar over zrj de scepter zwaaien. Wat we ten de heren van het ministerie van Onderwijs over opvoeding? Alleen belprijs voor literatuur. Op 79-jarige leeftijd werd hij als ere-lid gekozen van het Londense Athenaeum. Indien door IN A ADEM A. wat zij zich van hun schooldagen her inneren, twintig of dertig jaar gele den. Wat weet het ministerie van landbouw van suikerbieten? Alleen hoe het woord gespeld wordt. En wat weet het ministerie van Buiten landse Zaken eigenlijk over het mo derne China GEVANGEN GEZET Het is geen wonder dat Bertrand Russell reeds in zijn jongere jaren als „hrevolutionnair" betiteld werd en op middelbare leeftijd nog met wantrouwen werd aangezien Op zijn cifistische theorieën zelfs enige tijd gevangen gezet. Toen hij 57 jaar was noemde Engeland hem openlijk „Immoreel" en „anti-sociaal" wegens zijn boek over „Huwelijk en Moraal" Op 67-jarige leeftijd werd hij onge schikt verklaard om les in de philo sophic te geven aan het College of the City of New York. Eerst toen hij goed en wel boven de 70 jaar was besloot men, dat het veilig was om zijn bestaan toe te juichen! Op 76-jarige leeftijd vroeg de BBC hem voor het eerst öm een se rie lezingen te houden. Een jaar la ter werd hem de Order of Merit (kruis van verdienste) toegekend, en het jaar daarop ontving hij de No- thans, op 80-jarige leeftijd, zijn nieu we boeit in sommige opzichten meer „gematigd" lijkt dan men van Russell gewend is, ligt dit waarschijnlijk aan het feit dat de wereld zijn vér-voor liggende theorieën thans grotendeels heeft .ingehaald". Wat zijn uiterlijk betreft, beant woordt hij volkomen aan de populaire voorstelling van een philosoof: lang, mager en ascetisch uitziend, een hoog voorhoofd en glanzend wit haar. Zijn kleding is nonchalant en men ziet hem vrijwel nooit zonder pijp. Zelfs in gewone conversatie kiest hij zjjn woorden met een vrijwel „persklare" precisie. Hij heeft een verrassend scherpe zin voor humor. DERDE GRAAF RUSSELL Russell is geboren in Ravensbourne, Wales in 1872. Naar hij zelf ver haalt, was de studie van wiskunde zijn eerste grote liefde. Hoewel hij thans lid is van de La bour Party, heeft hij geen persoon lijke politieke ambities. Toen zijn oudste broer overleed in 1931. erfde Bert'-" nd de tel en werd hij de der de Graaf Russell. Hierdoor kreeg hij automatisch het recht zitting te ne men in het House of Lords (Hoger huis), maar hij heeft van dit recht nooit gebruik gemaakt omdat hij zich principieel niet met de functie van het Hogerhuis kan verenigen. Onder zijn talloze boeken en publi caties op allerlei gebied, is zijn be langrijkste bijdrage aan de weten schap toch ongetwijfeld zijn uit drie delen bestaande wiskimdige stand aardwerk „Principia Mathematica" Slechts één van zijn theorieën heeft Bertrand Russell op latere leef tijd geheel gewijzigd, namelijk die over het pacifisme. Hij is thans over tuigd, dat principieel pacifisme prae- tisch onuitvoerbaar is. OP HET CIRCUIT VAN DRENTE Vier grootmachten: Norton, A.T.S., Gilera en M.V. strijden om de eer in de zware klasse. De wedstrijden om de „Grote Prijs van Nederland" der K.N.M.V., beter bekend als de Asser T.T.-races, staan weer voor de deur. Zaterdag 28 Jam a.s. zullen de motoren weer ronken over de Drentse wegen. De beste motor rijders ter wereld komen aan de start en zullen ongetwijfeld weer zorgen voor zeer interessante races en stoutmoedige staaltjes van rijkunst. De meest bekende rijders en merken zullen aan de start verschjjnen. In alle klassen laten echter de Duitsers verstek gaan, omdat zij zich nog met in staat achten de favorieten naar dc kroon te steken. Evenzo is het met de Spanjaarden in de 125 cc-klasse. Wel komen er dit jaar in de zware klasse Canadezen aan de start. In de 125 cc-klasse zal wereldkam pioen Ubbiali (Mondial) er op ge brand zijn zich voor de nederlaag, die hij in de Engelse T.T. op het eiland Man tegen de Engelsman Sandford (M.V.) leed, te revancheren. Welis waar komt de laatste in deze race niet aan de start, maar M.V. heeft in de Italianen Copeta, Attolini, Degli en niemand minder dan de Engelsman Graham vertegenwoordigers, die de wereldkampioen de voet kunnen dwarszetten. De Nederlander Dick Renooy op -Eysink zal weinig kans hebben tegen deze cracks. De grote strijd in de 250 cc-klasse wordt gestreden tussen Guzzi en Be- nelli, terwijl men met nieuwsgierig heid zal uitzien naar de nieuweling Lambretta. De Nederlander Van Rijs wijk heeft een speciale Benelli-fa- brieksmachine gekregen en hij zal ge ducht kunnen meedraaien. In totaal starten in deze klasse 21 deelnemers. Het zal hier wel gaan tussen de Ita lianen Lorenzetti, Ruffo en Pizzioli en de Engelsen Anderson en Sand ford. De 350 cc-klasse telt 35 deelnemers met als belangrijkste figuren de tweevoudige wereldkampioen Duke (Norton) en de Engelsen Doran en Brett (A.J.S.). Het is hier al Norton, A.J.S. en Velocette wat dè klok slaat. De zware klasse (500 cc) met 36 deelnemers zal wel zoals altijd het meest tot de verbeelding van het pu bliek spreken, hier een treffen tussen vier grootmachten: Norton (met o.a. Duke), A.J.S. (met o.a. Doran en Brett), Gilera (met o.a. Pagani en Masetti) en M.V (met o.a. Graham, die dan voor de vierde maal aan de start komt). Een dergelijk veld is dit jaar op Internationale wedstrijden nog niet bijeen geweest. stemd over de mogelijkheid dat een dergelijke wereldregering tot stand komt die de macht heeft om genomen beslissingen uit te voeren. Maar hij is pessimistisch gestemd over de mogelijkheid dat een dergelijke we reldregering tot stand zou kunnen komen zonder een nieuwe wereldoor log. „Onze enige hoop is, dat de huidige koude oorlog nog minstens dertig jaar.' of langer, zal voortduren. Mis schien zullen de mensen dan eindelijk eens inzien hoe stom ze geweest zijn en een verstandige op' zoeken", aldus Russell. Ondanks zijn hoge leeftijd houdt Bertrand Russell zich nog strikt aan gelmatige werkuren van 10 tot 1 ochtends en van 4 tot 7 's middags. Hij houdt nog geregeld lezingen en radioredes, schrijft artikelen en heeft plannen voor nieuwe boeken. On- NIEUWE BOEKEN Anna Hers, Beugeljooig getrouwd. Derde druk. Geïllustreerd door R. van Looy. Voor meisjes van 1216 jaar. Noortje ziet, ondanks haar lichamelijke hulpbehoevendheid, haar diepste verlan gen om te worden als moeder en dan te zijn als tante Nans, toch bevredigd. No bel boek met goede ethische en religieu ze strekking. (Van Holkema en Waren- dorf, Amsterdam). Luisa Treves. De brief van Don Juan. Blijspel in één bedrijf. Mooi uitgevoerde Pinkstergave voor de leden van de We reldbibliotheek-V ereniglng. (Wereldbi bliotheek, Amsterdam). Sanne van Havelte, Het Complot. Vier de druk. Geïllustreerd door R. van Looy. Voor meisjes van 10—14 jaar. Frisse ont spanningslectuur, goed uitgewerkte grap pige situaties, prettige verhaaltrant, op bouwende inhoud. Voor H.B.S.-jeugd en ouderen. (Van Holkema en Warendorf, Amsterdam). langs heeft hij zijn autobiographie voltooid, maar wil niet dat aeze vóór zijn dood gepubliceerd wordt! Er is één ding waar Russell nog met aan toe gekomen is en dat hij nog graag wil doen. „Het mensdom is in de war geraakt, zegt hij, „en men weet niet meer, hoe men een normaal leven moet leiden in deze abnormale wereld. Ik zou nog wel een theorie willen samenstellen over de kunst om te leven!". En zelfs voor een grote philosoof, die over enkele weken voor de derde maal gaat echtscheiden, zijn dit, naar wij menen wel lichtelijk opti mistische woorden! (Nadruk verboden) 22 als het ware „ingeblikt" in de nieuwe „all-metal"-verpakking De gelukkige echtvereniging, en al wat daaraan vastzit, heeft alweer enige maanden geleden onze aandacht gehad, en tot mijn genoegen en lering heeft het daarop aan brieven over dit chapiter niet ontbroken. Bittere, hopeloze, goedkeurende, vra gende: een bonte stapel die rus tig is blijven liggen tot het oor deel wat bezonken was. Van tijd tot tijd, zo hadden wij afgesproken, zouden wij in deze kolom eens een kleine con ferentie houden over het chapi ter „huwelijk", waarbij iedere deelnemer vrijelijk zijn onom wonden mening mocht zeggen, de heer zogoed als de dame. En van tijd tot tijd zouden wij dan, tot lering en exempel, eens een portretje ophangen van een vrouwelijke partner in dit illus ter verbond. Nu is het een feit, dat in een rubriek als deze doorgaans vrouwen aan het woord komen: de oorzaak ligt voor de hand. Niet, dat mannen zich niet voor het vraagstuk „huwelijk" zou den interesseren. Integendeel, de wensen, klachten, critiek ook die mij bereiken van deze kant zijn legio, maar dat gebeurt meestal mondeling. Mannen mogen graag discus siëren, an dan liefst urenlang, maar voor een briefje van tien minuten werk krijg je hem met geen stok in het geweer. Ter wijl een vrouw zich vaak niet lékkerder voelt dan wanneer zij eens breeduit kan gaan zitten om haar mening uitvoerig op papier te zetten. Zo krijgen wij in de publieke discussie vaak een heel eenzij dige kijk op de zaak, en dat trekt de boel nog schever dan al het geval is. Daarom doet mij de brief van een mannelijk le zer over deze aangelegenheid dubbel plezier, en gun ik hem ditmaal de volle aandacht van een kolom, ook ter meerdere aanmoediging van andere mans personen, die nu hun mening en critiek over de vrouw gezellig en ongezouten „onder ons" ple gen af te steken. Laat ik hen bij voorbaat geruststellen, als zij de verwachting van deze brief schrijver delen, „ik hoop echter dat u tot de zeer weinige vrou wen zult behoren die de nood van de man kent en begrip heeft van hetgeen de man van de vrouw verlangt?'. Natuurlijk heb ik begrip voor het standpunt en verlangen van de man. Omdat ik in het le ven geleerd heb mensen te beoordelengeen leden van een sekse. En waar het z&n uiterst belangrijk onderwerp als het huwelijk betreft, daar zou het wel grof onbillijk zijn, dat al leen te bezien uit°de gezichts hoek van de vrouw, alhoewel ik zelf een vrouw ben. Óm te beginnen geloof ik dan ook, dat veel huwelijksmisère voorkomen of uit de wereld ge holpen zou zijn, als de vrouw in zo'n geval zich eens één ogen blik de m.oeite gaf, in de schoe nen van de man te gaan staan. Zij zou dan een kant van de zaak zien, die haar volkomen nieuw en verbazingwekkend voorkwam, en het doordenken daarvan zou haar misschien meer baat en troost brengen dan het beklag van een hele vrien- dinnenschaar. Wat brengt nu deze eenzame haan in onze belangstellende kippenren te berde? Zet u schrap, het klinkt niet mals: „Graag had ik u iets dieper er op in zien gaan, betreffende de yl4OEDER - DE VROUW verhouding tussen man en vrouw. Het ts n.l. zo, dat ik van mening ben, dat de degelijke vrouw maar al te vaak teveel moeder en te weinig echtgenote is. Het: zo heel goed moeder zijn gaat vaak ten koste van de man, die in vele geval len bij zijn vrouw tekort komt, waardoor menig huwelijk kapot gaat, omdat de man zijn tekort anders zoekt aan te vullen. Eerst, of dikwijls alléén de kin deren hebben haar aandacht, en de man? Och, die redt het wel. Als er eens wat tijd en zin overschiet, dan is dat voor man lief. Moest een vrouw niet veel eer trots en gelukkig zijn dat haar man met alles en alles tot haar komt en haar voor zich op eist, dan, zoals dat dikwijls het geval is, hem af te schepen met: ik heb nu geen tijd of geen zin. Maar zij vergeet m.i. dat zij de man door geregeld afwijzen, schromelijk verwaarloost en te kort doet, en wil dat zelfs niet inzien als het reeds te laat is en de man met zijn nood ergens anders is heengegaan". Lieve lezeressen, tot zover de ze moedige briefschrijver, die er van tevoren al van overtuigd is, dat ik hem „er eens goed van langs zal geveniets wat vrou wen in het algemeen zo graag doen, omdat ze van mening zijn daf. de man meestal de schuld is van huwelijksmislukking en -el lende". Kijk, daarin heeft hij het nu eens ronduit mis. Want Saskia denkt er niet aan iemand, wie ook, die zijn nood bij haar klaagt, ervan langs te geven, of de schuld altijd op één partij af te schuiven. En als er lezeressen zijn, die bij deze regels de haren steil overeind zijn gaan staan van toorn en nu meteen maar naar haar blocnote grabbelen om dat heerschap via Saskia eens even een brief op poten te schrijven dan vraag ik, allervriende lijkst: toe, wacht nog even. Waar het om gaat is; heeft deze man gelijk of ongelijk? Natuur lijk is wat hij beweert geen régel, maar bestaan er niet tal loze huwelijken waarin moeder alle aandacht, alle zorg aan de kinderen besteedt en de man niet veel meer geworden is dan een commensaal O, zeker, hij wordt goed ge voed en netjes gekleed, hij mag 's Zondags naast een keurige fa- milieschaar wandelen maar een vrouw in de volle zin heeft hij niet meer, alleen een beste verzorgster van zijn kin deren. Is dat zijn bedoeling geweest, toen hij trouwde? Welnee, wat hij wilde was een vrijage, en als hij een beetje kerel is wil hij dat omstreeks zijn zilveren bruiloft nog en later. Wil zijn vrouiv hem dat kwalijk nemen, het „flauw" vinden: „toe, daar worden wij toch te oud voor", dan moet zij dat weten. Maar laat zij dan haar critiek richten tot de natuur, die de man zo ge fatsoeneerd heeft. Wilt u, ook als voortreffelij ke moeder, uw huwelijk gaaf houden? Zorg dan, dat uw man verliefd op u blijft, ook in uw grijze dagen. Hoe u dat moet aanleggen? Daar kunnen wij desnoods nog eens een kolom mee vullen. En tot mijn briefschrijver zou ik willen zeggen: Neem het de „degelijke vrouw" niet al te kwalijk. Want wat zij doet is niets anders dan het lesje opvol gen dat 'n vorige generatie van vrouwen, opgevoed in 'n schijn heilig tijdvak, haar geleerd heeft. Dit lesje: dat de intieme verhouding tussen man en vrouw in feite iets onfatsoen lijks i3, dat alleen verontschul digd wordt door het gevolg: het moederschap. SASKIA VAN ROSSEM S Feuilleton 43 De reis haar de bibliotheek duurde lang. Als Heather zich had opge wonden of overspannen was, deed haar been steeds meer pijn dan ge woonlijk. Barbara steunde haar elle boog en duwde haar zacht maar ste vig voorwaarts. Plotseling zag ze, dat het jonge meisje tranen in de ogen had en dat haar lippen beefden. „Heather, lieveling, wat is er?" „Ik voel me zo ellendig om op die manier te moeten voorthobbelen. O, was ik maar zoals Joan... zoals jij!" Barbara kreeg een gevoel, alsof haar keel werd dichtgeknepen, terwijl ook bij haar de tranen dreigden op te wellen. De stem van Heather had zo smartelijk geklonken en 't was voor het eerst, dat ze zoiets had gezegd. Meer dan ooit bleek, hoezeer ze ondei haar kreupelheid leed. door Benée Shann „Dat zul je gauw, dank zij de nieu we behandeling", troostte Barbara. „Och, er zijn al zoveel nieuwe be handelingen geweest... nu ja, het doet er niet toe", zei Heather, met een po ging, de druk af te werpen, terwijl ze zich zoveel mogelijk oprichtte. „Het spijt me, Barbara: 't was niet mijn bedoeling, me zo te laten gaan". Barbara drukte even geruststellend Heather's arm en toen waren ze ook meteen bij de bibliotheek aangeland. Ze deed een stap vooruit en liet Heather binnengaan. Jinks stond voor een der vensters en keek naar de tuin. Toen ze binnen traden, wendde hij zich om en kwam glimlachend, met uitgestoken hand, Heather tegemoet. Op dc eenvoudig ste toon van de wereld zei hij „Hallo, Heather" en zij antwoordde even ge makkelijk: „Hallo, Jinks". Barbara maakte zich uit de voeten, terwijl ze iets mompelde van Jenkins te waarschuwen, dat hij zo gauw de thee klaar was, die zou binnenbren gen. Toen ze terugkwam, zaten de twee anderen samen op de divan en babbelden zo vertrouwelijk, alsof ze elkaar reeds jaren gekend hadden. Ook bleek heel duidelijklijk, dat ze elkaar bevielen, dat geen van beiden in de ander was teleurgesteld. Het gezicht van Heather, zo dikwijls lus teloos en suf, stond nu vrolijk en le vendig. Ze wierp Barbara een opge wekte blik toe, alsof ze wilde zeg gen: „Het is in orde; we schieten sa men prachtig op. Het is een bovenste beste, Barbara, maar dat heb ik al tijd wel geweten". „Heb je juffrouw Newcombe al ont moet?" „Zeker", antwoordde Barbara, nog vóór Jinks iets kon zeggen, „we heb ben kennis gemaakt, toen eskader commandant Charrington hier aan kwam". „Ja en ik voel me heus erg schuldig, dat ik een dag te vroeg ben geko men". „O, dat hindert niet", zei Heather luchtig, „het komt er niets op aan. 't Is alleen maar jammer, dat moe der in bed ligt met ex-ge hoofdpijn, terwijl ze je dat weet ik zeker graag had willen ontmoeten. Ik vraag me af, of ik haar ook zal gaan vertellen, dat je hier bent". „Neen, doe dat liever nietje moet haar nu niet storen". Juist kwam Jenkins met de thee binnen. Hij zette het zware zilveren blad voor Barbax-a neer. „Denk eens aan, Barbara. Jinks is in Labrador geweest" riep Heather uit. „Stel je voor! Jij was er toch ook? „Ja", zei Barbara, zich over de theepot buigend en Jinks zijn kop ter hand stellend. „Wilt U zelf maar sui ker nemen, meneer Charrington?" „Dank U", „Wanneer was je daar, Barbara? Jinks was er zowat twee jaar gele den". „Om die tijd was ik er ook". „Vreemd, dat jelui elkaar dan niet Eva Peron ernstig ziek. Woensdag is te Buenos Aires van gewoonlijk betrouwbare zijde verno men dat de toestand van Eva Peron, de echtgenote van de Argentijnse pre sident, snel slechter wordt. Er zijn tot dusverre nog geen medische bulletins over mevrouw Peron's gezondheids toestand uitgegeven. Inlichtingen ter zake uit de eerste hand zijn niet te verkrijgen. UIT ZATERDAG. HILVERSUM L 402 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalen der. 8.00 Nieuws- en weerberichten. 8.15 Gram. muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram. muziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. mu ziek. 10.20 T.T. Races. 10.40 Symphonette- orkest. 11.00 Voor de zieken. 11.45 T.T.- Races. 11.55 Gram. muziek. 12.00 Ange lus. 12.03 Gram. muziek. 12.10 T.T.-Races. 12.20 Gram. muziek. 12.30 Land- en tuin- bouwmededelingen. 12.33 Pianoduo. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath. nws. 13.20 Amusementsmuziek. 13.50 T.T.-Ra ces. 14.10 Gram muziek. 14.15 -Boekbe spreking. 14.25 Koorvereniging. 14.45 Kro niek van Letteren en Kunsten. 15.10 T.T.- Races. 15.25 Omroeporkest en soliste. 16.05 „De Schoonheid van het Gregori aans". 16.35 Voor de jeugd. (17.15—17.30 T.T.-Races). 17.50 De Ronde van 'Frank rijk. 18.00 Nieuws. 18.15 Journalistiek weekoverzicht. 18.25 Lichte muziek. 18.40 Regeringsuitzending: „Zoeklicht op de Westerse Defensie". 19.00 Gram. muziek. 19.15 Tenniskampioenschappen Wimble don. 19.25 Promenade orkest. 19.52 Actu aliteiten. 20.00 Nieuws- en weerberichten. 20.08 De gewone man zegt ér 't zijne van. 20.15 „Lichtbaken", causerie. 20.35 Amu sementsmuziek en Kersenprijsvraag. 21.00 Cabaret. 21.40 Gram. muziek. 22.30 „Wij luiden de Zondag in", 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.25—24.00 Gram. muziek. HILVERSUM H. 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00— 24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.33 Gram. muziek. 8.00 Nieuws, en weerberichten. 8.18 Gram. muziek. 8.55 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram. muziek. VPRO: 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de arbeiders in de continu bedrijven. 11.35 Viool en piano. 12.00 Gram. muziek. 12.30 Land- en tuinbouw- mededelingen. 12.33 Orgel en tenor. 13.00 Nieuws. 13.15. Dansmuziek. 13.50 „Onze vacantie hun brood", klankbeeld. 14.00 Holland Festival: Concertgebouworkest, koor en solisten. 16.10 Zuid-Limburgs programma. 16.35 Boekbespreking. 16.50 Lichte muziek. 17.15 Soortpraatje. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 VARA- Varia. 18.20 Gevarieerde muziek. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 „Pas separtout", causerie. 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Geva rieerd programma. 21.00 Socialistisch com mentaar. 21.15 Strijksextet. 21.45 „Onder de pannen", hoorspeL 22.05 Metropole orkest. 22.30 Sport. 22.40 Lichte muziek. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. muziek. ZON EN MAAN. 28 Juni. Zon: op 4.22 onder 21.04 Maan: op 10.43 onder 23.39 ontmoet hebben". „O, het was er een voortdurend ko men en gaan," zei Jinks. „In elk ge val ben ik er niet lang geweest". 't Gesprek liep verder als op rol letjes, ook dank zij Jinks, maar Bar bara dacht telkens: „Als hij 't maar niet was. Als Heather maar met een andere man had gecorrespondeerd. Als ik maar het verleden kon verge ten." Toen hoorden ze haastige voet stappen naderen en even later ging de deur open. Joan, in „slacks", vuur rode jumper, open aan de hals en met dito shawl als 'n tulband om 't hoofd, trad binnen, liep naar Jinks toe en stak de hand uit, (Wordt vervolgd) HOOG WATER 28 Juni U.+NAP U.+NAP Vlissingen- 5.40 1.80 17.50 1.59 Temeuzen 6.06 1.98 18.19 1.78 Hansweert 6.41 2.09 18.48 1.87 Zierikzee 7.04 1.37 19.12 1.12 Wemeldinge 7.19 1.61 19.34 1.34 LAAG WATER u.—NAP u.—NAP 11.26 1.66 0.02 2.32 0.43 2.47 0.28 1.75 0.37 1.99 11.59 1.85 12.39 2.02 12.41 1.32 12.43 1.52

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 6