AANLEG PARK „TOORENVLIEDT' TE MIDDELBURG VOLTOOID Zeeuwse Almanak ff -bed is ook voor U ideaal! ZEEUWSE STATEN KOZEN EERSTE KAMER-LEDEN nun v DE OUDE KRIJGSMANNETJES VAN MIDDELBURG HERBOREN NIEUWE ENGELSE THEE-MELANGE 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 27 JUNI 1952 TWEE NIEUWE BEELDEN. Recreatie-oord wordt volgend jaar voor het publiek opengesteld. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling het fraaie park „Tooren- vliedt" volgend jaar als recreatie-oord van de gemeente Middelburg open te stellen. De grasmat zal dan gelegenheid hebben gehad, zich goed vast te zetten. De parkaanleg is thans geheel voltooid, maar met uitzondering van de hengelaars de visvijvers zijn, zoals gemeld, met Pinksteren reeds in gebruik genomen wordt het publi ek nog niet toegelaten. Nu de werklieden met de aanleg klaar zijn geltomen, blijkt eerst recht, welk een prachtige aanwinst dit park voor Middelburg is en kan men zich pas goed voorstellen, hoe heerlijk toe ven het hier zal zijn, \vanneer het jon ge plantgoed zijn volle wasdom zal hebben bereikt. De volwassen inwo ners zullen in „Toorenvliedt" rustig kunnen wandelen en van de natuur genieten en de jeugd kan naar harte lust ravotten op de speelweide. Van tijd tot tijd zullen, naar men zich voorstelt, in het eenvoudige, maar bij zonder geslaagde openlucht-theater voorstellingen worden gegeven, die wellicht een speciale attractie voor h6t vreemdelingenverkeer kunnen gaan vormen. In de oorlog werd het monumenta le toegangshek van het buiten „Too renvliedt" zeer zwaar beschadigd. Niet alleen het ijzeren hek en de twee natuurstenen zuilen vielen ten offer, doch ook de aardige beeldjes, die Dag der Zeeuwse gemeente besturen. OP 17 JULI TE MIDDELBURG. De afdeling Zeeland van de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten or ganised t op Donderdag 17 Juli ter gelegenheid van de Oost-Vlaamse tentoonstelling te Middelburg een bij eenkomst van de Zeeuwse gemeente besturen. Deze begint om half elf in de Con cert- en Gehoorzaal. De burgemeester van Lokerën houdt een korte inlei ding. Om 12 uur vertrekt het gezel schap uit Middelburg om een rondrit over Walcheren te maken, in Dom burg wordt de lunch gebruikt. Na te rugkeer worden de deelnemers aan deze dag om half vier door het ge meentebestuur van Middelburg ont vangen, waarna een bezoek aan de tentoonstelling wordt gebracht. Ten slotte zullen de deelnemers de varen de receptie van de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland op de „Mecklenburg" bijwonen. Advertentie (De jongste VRIJMOED-igheden) zeker, zeker, bananen zijn gezond. Maar sedert dat beious- te ogenblik hèb ik iets tegen bananen. Eet heeft zeker zes weken geduurd voordat ik xoeer een passende hoed kon velen" „JONGE - JONGE - JONGE!" en laat 'ie de eerste ochtend de gracht in waaienGelukkig kwam er direct een geschikt schippertje. Hard hollend, met zo'n lang eind dreggestok, weet je wel Daar ramde hij een buil mee op m'n hoofdnog twee keer zo groot als^de vorige." Johi Vrijmoed Zonen - Schiedam DE JONGE-JENEVER SPECIALISTEN sinds 1776 VREEMDELINGEN. Het groepje vreemdelingen, dat was neergestreken op het terras van een der hotels in Sluis, bespiedde met waarneembaar stijgende verwondering een dame van Nederlandse landaard, die zich eveneens voor een wijle op hetzelfde terras had gevestigd. Het was een normale, nette, zelfs wat onop vallende dame en uit niets bleek, waar zij deze bijzondere belangstelling aan te danken kon hebben. Totdat de vreemdelingen zich tot de kellner wendden. Er ontspon zich een nogal geheim zinnige conversatie, waarin het aan deel van de kellner vooral uit vraagte kens en opgetrokken wenkbrauwen bestond Eerst na uitvoerig overleg werd het hem duidelijk, wat zijn gasten verlang den. Zij wensten kennis te maken met „net zo'n glaasje mayonnaise als die dame dronk De dame „dronk" advocaat. vroeger op deze zuilen prijkten, wer den vernield. Het toegangshek is door leerlingen van de Technische School te Middelburg onder handen geno men, die er weer een prachtige afslui ting van de oprijlaan van hebben ge maakt. Inmiddels werden ook de bei de zuilen gerestaureerd. Alleen ont braken tot voor enige tyd de stenen beelden, een vrouwen- en een man nenfiguur. De beeldhouwer Peter de Jonge uit Den Haag, die ook een aandeel heeft in de restauratie van het gotliische stadhuisgedeelte te Middelburg, kreeg destijds van het gemeentebe stuur opdracht twee nieuwe beelden te vervaardigen. Dezer dagen zijn deze gereed geko men en op de zuilen geplaatst. Zij zijn, in tegenstelling tot de vernielde, uit lichtkleurige Franse kalksteen ge hakt. Vroeger stelden de beelden twee figuren uit de Griekse mythologie voor, namelijk Apollo en Artemis. Beeldhouwer De Jonge heeft hier voor in de plaats twee nieuwe figuren gehakt, die wel enigszins doen den ken aan de vroegere beelden, doch bij nadere beschouwing wel degelijk een eigen karakter blijken te hebben. De ze nieuwe beelden, goed van lijn en verhouding, zijn niet alleen een lust voor het oog, doch tevens een waar dige bekroning van de twee kloeke zuilen. Herbenoeming twintig Zeeuwse burgemeesters. Twintig Zeeuwse burgemeesters zijn bij koninklijk besluit van 23 Juni 1952 met ingang van 1 Juli a.s. her benoemd, te weten de heren A. P. Kostense van Biervliet, jhr. A. van Citters van Burgh, P. V. M. Vercau- tev-en van Clinge, D. Thomassen Thuessink van der Hoop van Sloch- teren van Driewegen en Ellewouts- dijk, jhr. R. J. H. Q. Roëll van Haam stede, A. A. Elenbaas van 's-Heer Arendskerke, C. F. A. M. van Hor- sigh van 's-Heerenhoek, B. A. Th. M. Truffino van Hulst, jhr. L. E. D. S. von Bönninghausen tot Herinckhave van IJzendrjke, P. H. Geimaerdt van St. Jansteen, mr. H. N. Baron Schim- melpenninck van der Oye van Kloe- tinge, G. C. E. M. Dierick van Koe wacht en Overslag, J. L. Dregmans van Koudekerke, A. A. van Eeten van Nieuwerkerk, A. H. S. Stemer- ding van Oost- en West Souburg, F. A. van Rozevelt van Schoondijke, mr. P. H. W. F. Tellegen van Temeuzen, F. A. Hendrikse van Vogelwaarde, G. H. E. M. van Waes van Westdorpe en S. A. N. van Oeveren van Wol- faartsdijk. „De Verwisseling" gelicht. Het vorige week na een aanvaring in het Slaak gezonken motorschip „De Verwisseling" is Donderdagmid dag door de drijvende bok „Grutto H", geassisteerd door de bergings vaartuigen „Arïe" en „Zeearend" van de bergingsmaatschappij v. d. Akker uit Rotterdam, gelicht en na bij de haven van Bruinisse op de slikken gezet. Tevoren was onge veer 110 ton steen overgeladen in het m.s. „Adjo". Tevens werd assi stentie verleend door de sleepboot „Zuiderzee". „De Verwisseling'1, die bij de aanvaring reeds een gat in de achtersteven had opgelopen, kreeg tengevolge van het schurende zand tevens een gebroken krammerplaats. De berging was verre van eenvoudig en aanvankelijk meende men zelfs dat het karwei onuitvoerbaar zou zijn. Het schip was al ver in het zand weggezakt. Advertentie Lekker warm en volkomen geruisloze vering EEN STEM GING VERLOREN Zeven stemmen voor candidaten uit Zeeland. Bij de verkiezing van Eerste Kamer-leden door de Provinciale Staten van Zeeland, die daartoe Donderdagmorgen in de Statenzaal te Middel burg in vergadering bijeen kwamen, werden 41 stemmen uitgebracht. Ir. G. P. M. Bikötter (K.V.P.) was niet aanwezig. Het resultaat van de stem ming luidde aldus: Lyst 1: Anti-Revolutionnaire Party Lyst 2: Katholieke Volkspartij Lijst 3: Staatkundig Geref. Partij Lyst 5: Volkspartij v. Vryheid en Dem. Lijst 6: Party van de Arbeid Lyst 7: Chr. Historische Unie Van onwaarde: 8 stemmen 4 stemmen 3 stemmen 11 stemmen 7 stemmen 1 stem Voor de Anti-Revolutionnaire Par tij verwierf prof. A. P. Diepenhorst 7 stemmen, voor de Katholieke Volkspartij de heer A. C. de Bruyn 8 stemmen, voor de Staatkundig Ge reformeerde Partij de heer D. Kodde uit Zoutelande 4 stemmen, voor de Varende receptie" door Commissaris der Koningin. Naar wij vernemen ligt het in het voornemen van de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, om de jaarlijkse varende „receptie" dit maal op Donderdag 17 Juli te houden. Advertentie Cüfa&C Ceta-Vew. vlékmOótfr mr Oplichter veroordeeld Het Haags gerechtshof heeft in een zaak tegen G. J. H. het vonnis van 1 jaar gevangenisstrafhem opgelegd door de rechtbank te Middelburg we gens het meermalen plegen van op lichting, bevestigd. H. maakte er zijn werk van speciaal bij predikanten rond te gaan om hulp en steun voor gerepatrieerde Joden. Het geld dat hij ontving wendde hij ten eigen bate aan. Vaars inbeslaggenomen te St. Jansteen. Door de ambtenaren der Invoer rechten en Accijnzen te St. Jansteen werd in de buurt van de grens een zwarte vaars in beslag genomen. De smokkelaars, die onder dekking van het duister het dier over de grens trachtten te drijven, slaagden er in zich uit de voeten te maken. De waarde van de vaars wordt geschat op f 800. Zeeuwse oesterkwekers exposeren te Brussel. Tijdens een vergadering van de Vebo, welke in hotel Nolet te Yerse- ke werd gehouden hebben de Zeeuwse oesterkwekers besloten, deel te ne men aan een te Brussel te houden sa lon van voedingsmiddelen. Op deze expositie, welke in October zal wor den gehouden, zal ook de zusterver eniging van de Vebo, de Vervoex, met een stand vertegenwoordigd zijn. Door dergelijke expositie's in het bui tenland hoopt men het publiek nog meer te interesseren in de Zeeuwse oesters. EINDEXAMENS CHR. LYCEUM VOOR ZEELAND. Aan het op 25 en 26 Juni 1952 gehouden eindexamen der afdeling HBS-A van het Chr. Lyceum voor Zeeland te Goes, hebben 6 leerlingen van die afdeling deelgenomen. Geslaagd, zijn: mej. J. Balkenende uit Biezelinge; mej. P. de Lange uit Goes, mej. F. E. Veldhuijzen uit Ar- nemuiden en dé heren J. J. Maat uit Kruiningen en P. M. A. Mol uit Goes. Afgewezen is 1 candidaat. DE BRANDWEEROEFENINGEN Men vestigt er onze aandacht op, dat bij de brandweeroefeningen te Nieuw- en St. Joosland weliswaar de het deelnemende korps Kats. Kats en Colijnsplaat behoren administratief wel tot de gemeente Kortgene maar elk doip beschikt af zonderlijk over een eigen brandweer. EINDEXAMEN ZIERIKZEES LYCEUM. Voor het eindexamen van het Zie- rikzees Lyceum, afdeling HBS-B slaagde eveneens de heer A. A. W. Doeleman te Zierikzee. UNIVERSITAIR EXAMEN. Te Leiden is geslaagd voor het doc toraal examen Nederlands recht, de heer W. A. Bos te Middelburg. For a long time Zowel coupe, pasvorm als kwaliteit van onze sport- colberts (o.a. HARRIS- TWEED) zijn voorbestemd om U langdurig als ,,Heer" gekleed te laten gaan. HERENMODEHUIS VERSPUY, L. Delft II, Tel. 3891, M'burp. Zonder geluk vaart niets en nie mand wel ook het eertijds zo be roemde ruitertjes-spel van het ver woeste Middelburgse stadhuis niet. Indien er in dr Ungers boek „De Mo numenten van Middelburg" geen foto van de samen met 't torenuurwerk ge heel vernietigde krijgsmannetjes ge staan had (en indien niet een zo juist „overgesneden" hellebardier zich ten tijde van de oorlogsramp elders be vonden had) zou de 31-jarige Haagse beeldhouwer P,eter de Jong er nooit in geslaagd zijn, de beeldjes te recon strueren. Op bijgaande foto ziet men de kunstenaar met 6 gipsmodellen (afgietsels van de eerst in klei ge boetseerde krrjgsmannetjes) welke thans in teakhout gesneden zullen worden. Het spel bestaat uit acht fi guren, die geheel volgens de foto op gesteld zullen worden. Rechts komt de in de Meidagen gespaarde helle- Rundveefokdag te Goes. Voor de op 30 September a.s. in Goes te houden Zuid-Bevelandse Rundveefokdag (Zwart-bont-veeslag) bestaat veel belangstelling. Als arbi ter zal optreden ir. W. L. Harmsen, Rijksveeteeltconsulent voor Zeeland. Als leden van de jury zullen funge ren de heren M. Kleinepier, belast met de keuringen van de Provincia le Rundveecommissie en A. F. Kloek te Peursum, inspecteur van de vere niging het Nederlandse Rundvee stamboek. Adviseurs zijn de heren dr. G. Wagenaar, directeur van de Gezondheidsdienst voor Dieren in Zeeland en A. A. Elzerman, dieren arts te Goes Een dergelijke fokvee- dag is sinds'1947 niet meer te Goes gehouden. Aangevoerd zullen kun nen worden stieren, koeien, drachti ge kalfvaarzen, vaarzen, vaarskal veren 'en fokgroepen. Alle inzendingen worden onder verdeeld in ruim 20 rubrieken. Als voorzitter van de Regelings- commissie treedt op de heer mr. W. C. ten Kate, burgemeester van Goes, terwijl verder daarin nog zitting heb ben de heren ir. A. E. Bruijnmg te Goes, D. M. Rouw te Goes, J. Sinke te Wolfaartsdijk en J. M. Meijler te Goes, secretaris, DE VERKIEZINGEN IN ZE ET /AND. In ons artikel over het verloop van de verkiezingen in Zeeland is een storende fout geslopen. Waar ge waagd werd van stemmende Ambo nezen leze men: gerepatriëerden. Er zrjn namelijk onder de Ambonezen slechts weinigen, die de status van Nederlander hebben. Het overgrote deel van hun is Indonesisch onder daan. FRANSE MIJNENVEGERS IN BUITENHAVEN. In de haven van Vlissingen zijn Donderdag drie Franse mijnenvegers §earriveerd. De duur van het ver lijf der Franse oorlogsbodems, waarvan de leden der bemanning gisteravond in Vlissingen passagier den, werd niet bekena gemaakt. bardier te staan (dezelfde als de ge heel links staande figuur) terwijl op het ogenblik dat wy de foto maakten, nog een ridder te paard ontbrak. Overigens zullen straks alle figuren (in overeenkomst met vroeger) met bladgoud overtrokken worden. Slechts het middengedeelte wordt door het uurwerk bewogen: de twee staande figuren op de achtergrond draaien op de halve uren tegen elkaar in en de twee tournooi-ridders op de hele uren. Beeldhouwer De Jong werkt reeds 4 jaar bij de restauratie-staf en heeft al vele pinakels, kruisbloemen en ka pitelen vervaardigd. Volkspartij voor Vrijheid en Demo cratie, de heer J. Twijnstra één stem en de heer D. W, Lindenbergh uit 's-Heer Arendskerke 2 stemmen, voor de Party van de Arbeid de heer J. J. Kramer 11 stemmen en voor de Christelijk-Historische Unie de heer J. Reyers 6 stemmen en de heer A. H. S. Stemerding te Souburg 1 stem. Voor één der partijen ging een stem verloren, doordat een Statenlid het hokje voor de naam van de candi daat zijner keuze met een blauw pot lood opvulde, in plaats van met een zwart potlood, zoals voorgeschreven is. Na afloop van de stemming en de bekendmaking van het resultaat ver daagde de voorzitter, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, de vergadering tot Dinsdag 29 Juli a.s. Brand in vlasserii te Eede. Gebouwtje uitgebrand. Donderdagmiddag brak brand uit in het vlassersbedrijf van de heer M. van Maldeghem te Eede. Waarschijn lijk ontstond de brand door kortslui ting in een der electrische schake laars. Het vuur greep in enkele mi nuten zo snel om zich heen, dat po gingen van de in het bedrijf werkza me arbeiders om met snelblussers de brand te bedwingen, faalden. De in tussen gealai'meerde brandweer van Aardenburg was snel aanwezig, doch kon slechts nablussen. De in het ge bouwtje aanwezige voorraad vlaslok- ken, ongeveer 15.000 k.g., konden niet meer gered worden. De in de na bijheid staande andere gebouwen, konden dank zy de gunstige wind be houden blijven. Verzekering dekt gro tendeels de schade. Inter-ScalWes krijgt Belgisch bezoek. De motor- en autoclub ,,Inter-Scal- des" krijgt Zaterdag bezoek van on geveer 50 motorrijders en automobi listen van de A.M.C. Schaerbeek uit Brussel. Zondagmorgen komen er nog vijftig by. Zaterdagavond zal er een feestavond worden gehouden, waarna een tocht door Zuid-Beveland zal worden gemaakt. Het gezelschap zal een kersenboomgaard bezoeken en de oesterputten en een kreeften park te Yêrseke bezichtigen. GESLAAGD. Aan het Koningin Wilhelmina Ly ceum te Oostburg slaagden voor het gymnasiaal examen Betsy de Rijke te Oostburg. A Luteyn Zuidzande en C. N. Jansen van Rosendaal, Oostburg. Afgewezen werden een candidaat voor bèta en een voor alpha. heeft groot succes Thee van het pittige Engelse karakter werd in Nederland nog weinig gedronken. De voornaamste reden was wel de kost baarheid van deze speciale theesoorten. Nu Douwe Egberts echter voor 76 cent per pakje 'n heerlijke Engelse melange brengt (Pick wick thee met groen etiket), wordt deze terstond alom ge vraagd en gedronken. Het blijkt dat velen iets voelen voor de Engelse smaak. Het nieuwe pakje Douwe Egberts PICK- - EnSelM melange - WICK THEE is in minder dan ls thans alom ferltrögtiaar. Neem eens de proef met deze geen tyd aan het populair wor- bijzonder krachtige, denrijk afschenkende thee van De nieuwe PICKWICK THEE DOUWE EGBERTS Temperaturen blijven te laag voor het oesterbroed. In een aansluitend rapport over de ontwikkelingen van het oesterbroed in de Ooster-Schelde deelt dr. P. Kor- ringa, de bioloog van het instituut voor visserij-onderzoek te Bergen op Zoom, mede, dat de watertemperatu ren in de Oosterschelde, inplaats van op te lopen in de laatste dagen nog een graad lager zijn geworden. Hier door ontwikkelen de oesterlarven zich uitermate traag en het laat zich aan zien, dat de meeste larven tegen de tijd van de broedval al gestorven zul len zijn. Aanslag is pas dén te ver wachten, als de temperatuur van het water nog enige graden zal zyn ge stegen. Ontwikkelingsplan Zeeland. Naar wij vernemen zal het Ontwik kelingsplan voor Zeeland, dat thans door het E.T.L te Middelburg wordt samengesteld, over een drietal weken gereed komen en in het bezit van de leden der Provinciale Staten worden DIEFSTAL VAN KOPER. Bij 'de Middelburgse politie werd aangifte gedaan van de vermissing van 20 a 25 kg. koper Het. bleek, dat twee werknemers van de firma A. J.t de Goesenaren G. B. en J. A. de J„ zich aan deze diefstal hadden schuldig gemaakt. Beide mannen legden een bekentenis af. Het veer Anna Jacobapolder- Zijpe. Antwoord van minister Wemmers Op vragen van het Tweede Kamer lid Stokvis (CPN) over de toezeg ging, welke door de regering zou zijn gedaan, tot vervanging van de thans op het veer Anna Jacobapol- der-Zype dienst doende veerboot met zijlading door een veerboot met kop- lading, heeft minister Wemmers het volgende geantwoord: Bij het werkbezoek van 7 Mei jl. aan Zierikzee is toegezegd, dat van de zijde van de regering zal worden onderzocht of er een mogelijkheid is om het veer Anna Jacobapolder- Zijpe te doen bedienen door een boot met konlading. Deze toezegging gaat dus minder ver dan in ae eerste vraag wordt verondersteld. (De heer Stokvis had nl. gevraagd of het juist was, dat de minister op 7 Mei 1952 Zierikzee had toegezegd, dat van de zijde van de regering zou worden bevorderd, dat de thans funccionne- rende boot met zijlading zou worden vervangen door een veerboot met koplading) Hangende het onderzoek, waarbij het provinciaal bestuur van Zee land en de R. T. M. moeten worden betrokken, kunnen geen meer con crete mededelingen worden gedaan. Indien het inderdaad mogelijk mocht blijken, dat de huidige veerboot zou kunnen worden vervangen door een boot met koplading, zal de frequen tie kynnen worden verhoogd, uiter aard zal dan eveneens worden na gegaan of de tarieven dienen te wor den gewijzigd. De tarieven voor de huidige veerverbinding kunnen gelet op de kosten niet te hoog worden geacht. Onderwijzersexamen Chr. Kweekschool Middelburg. Donderdag slaagden voor het on derwijzersexamen aan de Chr. Kweek school te Middelburg de heren A. de Kok, Bergen op Zoom, A. M. van der Maas, Wissekerke, C. Phaff, Goes, J. C. Rollema, Colijnsplaat, J. Scheele, Axel en A. Goedhart, Ritthem. Morgen te Middelburg XerxesD.H.C. Aan de activiteit van het bestuur der buurtvereniging 't Zand is het te danken, dat de Middelburgse voet balliefhebbers morgen hun hart weer eens kunnen ophalen aan een eerste klasse-wedstrijd. Arrangeerde men vorig jaar een match tussen Ajax en Feyenoord, waaraan velen met genoegen zullen terugdenken, dit maal vond men de besturon en de spelers uit het eerste elftal van Xerxes uit Rotterdam en DHC uit Delft bereid, naar Middelburg te ko men. De opstelling van Xerxes luidt als volgt: doel: Muhring; backs: Visser en Kentie; middenlinie: Van Tooren, E verse en Cammeraat; voorhoede: Koning, Koers, Remmers, Dame en Kentie. De opstelling van DHC: doel: Van Sehaik; backs: Bavelaar en Kraus; middenlinie: D. de Wit, Van Geest en Van Maanen; voorhoede: Aukes, De Jong, v. d. Borg, A. de Wit en Oostrom. De wedstrijd begint om half ze ven en wordt voorafgegaan door een mdschappelyke ontmoeting tus- Middelburg I en De Zeeuwen I, welke match om half vijf aanvangt. De opbrengst van de entréegelden wordt voor een gedeelte afgestaan aan de Stichting 19401945 en voor een ander gedeelte besteed aan het jeugdwerk op 't Zand, waaraan het oestuur van de buurtvereniging, zo als bekend, verheugend veel aan dacht wijdt en waarmee het in deze buurt, waar de wijkgedachte zo sterk leeft, verdienstelijke sociale arbeid verricht. Om de wedstrijd van mor gen nog attractiever te maken, dient het toegangsbewijs voor volwassenen tevens als lot voor een verloting, waarvan een dames- of herenrijwiel de inzet is en waarvan de uitslag in de rust van de wedstryd Xerxes- DHC bekend wordt gemaakt. Boven dien zorgt de muziekvereniging Ex. celsior, na een muzikale rondgang door de stad te hebben gemaakt, voor vrolijke klanken op het veld. Na afloop' wordt de spelers en hun dames en de officials een diner aan geboden, waarbij het verenigingslid, de heer Wim de Graaf, voor de con férence zorg draagt. Advertentie. Opgepast Veel zonnebrillen veroorzaken bindvlies- ontsteking. GA NAAR UW VAK-OPTICIEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2