PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Aether-piraat eindelijk geknipt Ir. M. A. Geuze verrichtte de officieuze opening DE BILT UEFTINCK „VERSLEET" VIER THESAURIERS-GENERAAL 195e Jaargang-No. 150 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant Directie F. van de Velde en F. B.- den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintjjn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week, f 5.45 p. kw., fr. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 27 Juni 1952 ADVERTENTIEPRIJS 23 ct per mm. Minimum p. advertentie f 3. Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1-6 regels t L—Iedere regel meer 20 cent „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. I. teL 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londense Kaal 29. teL 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63, tel. 2475 (b.g.g. 2228): Oostburg: Finlandstraat 2, telef. 16. Terneuzen: B rouwerjjstr. 2; Zlerikzee N Bogenjstt^C^eOjcLJS. REDDINGSBOTEN VOEREN VERGEEFS UIT. Radio-technicus uit Oostende zond valse noodseinen uit Politie, technici en amateurs werkten samen. Naar wij vernemen is de 27-jarige radio-technicus Noël Noyelle van de Belgische kust-radlodienst door de recherche aangehouden en naar Brugge overgebracht voor verhoor in verband met valse S.O.S.-berichten over „in nood verkerende schepen", welke sedert Augustus van het vorig jaar lier- haaldeiyk tot onnodig uitvaren van reddingboten aan de Noordzeekust ook uit Breskens en Vlissingen aanleiding hebben ge-geven. De recherche koesterde reeds sedert een maand verdenking tegen een employé van het radiostation te Oostende, doch men kon nog niets bewij zen. De leiding van het station plaatste de man over naar de radiopost Middelkerke, waar hg werd belast met een reparatie aan boord van een mailboot. Tijdens zijn verblijf aldaar, zond hy Dinsdag j.l. een S.O.S.-bericht uit. Een peilstation nam dit bericht op, waarna Woensdagavond zijn aan houding volgde. De opsporingen werden de laatste maand vei-rieht door de recherche, 'in samenwerking met de radiodiensten van het leger, peilinrichtingen van de rijkswacht, radiospecialisten en hon derden radio-amateurs, die dag en nacht bij hun toestel bleven om de aetherpiraat te kunnen localiseren. Daar deze aanvankelijk de voorzorg had genomen niet langer dan een hal ve minuut uit te zenden op de golf lengte, die voorbehouden is voor noodseinen, was de localisatde zeer moeilijk. Een eerste dergelijk S.O.S.-bericht op 14 Augustus luidde volgens „Het Laatste Nieuws" „O.R.A.K. op mijn gelopen nabij Vlissingen". O.R.A.K. zijn de oproepletters voor de Belgi sche mailboot „Prins Albert" en uit een onmiddellijk ingesteld onderzoek kon worden vastgesteld, dat dit schip veilig en wel ter hoogte van Blanken- berghe voer. De tweede uitzending werd op gevangen op 13 December 1951hierin werd meegedeeld, dat het Duitse schip „Alderamin" op de Noordzee in nood verkeerde. Al spoe dig kwam echter vast te staan, dat ook dit S.O.S.-bericht vals was, daar Kanilijn De verrassende verkiezingsuitslag is hét gesprek van de dag en heeft de journalistieke com mentators overvloedig stof tot schry- ven gegeven. Dat de Partij van de Arbeid juicht, het is te begrijpen en dat zij ver gaan de conclusies verbindt aan de over winning eveneens. Trots wordt ge constateerd, dat de P.v.d.A. de groot ste aanhang in het land heeft vero verd, dat Drees het vertrouwen heeft gekregen van het Nederlandse volk, en dat de doorbraak zich met kracht voltrekt. Grote waarde wordt ge hecht aan de grote stemmenwinst in de R.K. Zuidelijke provincies en in de Prot. Chi-istelijke delen van het land. Voor de K.V.P. noemt ,,Het Vrije Volk" (P.v.d.A.) de uitslag een waar schuwing. „De neigipg van de heer Romme om zich meer zorgen te ma ken over de onrust op zyn rechter flank, dan over de ongerustheid in de kringen der arbeiders en de kleine zelfstandigen, heeft hem parten ge speeld. Hét concert op twee vleugels is met een dissonant geëindigd!" Het blad constateert ten slotte, dat het conservatisme in Nederland de ne derlaag heeft geleden, ook al heeft de heer Weiter winst geboekt, voegt daar aan toe, dat de P.v.d.A. de regeringsverantwoordelijkheid niet schuwt, maar haar slechts wenst te aanvaarden op haar eigen voor waarden. Het onafh. soc. Parool trekt de zelfde conclusies en staat uitvoerig stil bij het verlies van een zetel door de A.R. Het blad wyt dit verlies niet aan de afsplitsing van het Gerefor meerd Politiek Vei'bond, maar aan de starre oppositiehouding der Anti's. Commentaar aan de nederlaag der K, V.P. knoopt het blad niet vast. In het R.K. kamp heerst begrijpe lijkerwijs diepe teleurstelling. Spijtig constateert de Maasbode, dat de voorspellingen ditmaal niet klopten, maar een verklaring van de Katholieke nederlaag geeft het blad niet. Meer ronduit is „De Volkskrant", het blad van Romme, dat de P.v.d.A. sportief gelukwenst, en constateert, dat de P.v.d.A. wel een klein bedank je mag zenden aan bepaalde Katho lieken. Somber registreert het blad, dat de K.V.P. haar positie van groot ste politieke partij kwijt is. De over winning van Weiter valt bij die van de P.v.d.A. volgens de Volkskrant in het niet Ook De Stem registreert de verkie zingsuitslag als een tegenvaller. En dat kan ook niet anders. Voor de Katholieken is deze stembusuit slag esn bittere ontgoocheling. In het V.V.D.-kamp heerst begrijpe- pelijkerwijs voldoening over de veroverde nieuwe zetel. Het ent housiasme wordt evenwel getemperd door de grote winst der P.v.d.A. De N.R.Crt. spreekt van een poli tieke aardverschuiving en consta teert, dat de verstarring der partij verhoudingen is verbroken, dat onze politieke constellatie op drift is ge raakt. Ten aanzien van de katholie ke nederlaag zegt het blad, dat het politieke gemodder in de K.V.P. om een conservatieve vleugel te koppe len aan een progressieve, tot een ver- trouwensverlies aan beide zijden heeft geleid. Dat de R.K. kiezers het bisschoppelijk vermaan om de een heid te bewaren in de wind sloegen, bewijst dat er middelpuntvliedende krachten aan het licht zijn gekomen, beschouwd. de ligging van het schip ter hoogte van de Azoren niet overeenstemde met de in het bericht opgegeven plaats. Een derde S.O.S.-bericht had be trekking op het Amerikaanse schip „American Judge" en ook dit bleek volkomen uit de lucht te zijn gegre pen. Nietemin had dit laatste S.O.S.- bericht de Nederlandse reddingsdien sten in alarmtoestand gebracht. Er werd zelfs een vliegtuig gezonden naar de plaats van de vermeende schipbreuk, die zich op ongeveer 15 km. van de haven van Zeebrugge zou bevinden. De reddingsboten en het vliegtuig keerden echter onverrich- terzake terug. Op 9 Maart werd opnieuw een S.O. S.-bericht de wereld ingezonden, dat werd opgevangen door radio-Scheve- ningen. Dit bericht bevatte de oproep letters L.H.R.T. van het Noorse schip „Totta". Dit keer voeren een Belgi sche loodsboot en een marinevaartuig uit, doch voor de zoveelste keer werd het bericht vals bevonden. Op 14 Maart van dit jaar vingen de kustra- dio's een S.O.S.-bericht op, dat niet ontcijferd kon worden. Enkele dagen later volgde er nog een, waarvan de codeletters onbekend waren. CONTRÖLE OP SCHEPEN IN OOSTENDE. Deskundigen hadden als him oor deel te kennen gegeven, dat degene, die voor het uitzenden van de valse S.O.S.-berichten verantwoordelijk was, in Oostende moest wonen. Alle in de haven Oostende liggende sche pen ,de jachten inbegrepen, werden aan een nauwkeurige contröle onder worpen. Ondanks dit scherpe onderzoek bleef de dader onvindbaar. De uitzen dingen geschiedden in de Engelse taal, meestal op de 182 meter band, doch soms ook wel op 600 meter. Uit de wijze van seinen mocht worden op gemaakt, dat men hier te maken had met een kundig radiotechnicus en niet met een amateur. Dinsdagavond jongstleden is de geheimzinnige mar conist opnieuw bezig geweest met zijn misdadig spel en daarbij is hij eindelijk op heterdaad betrapt. Dure maaltijd. Een tweejarig Deens meisje heeft een dure maaltijd genut tigd. Zij heeft een obligatie, waarop een premie van 35.000 kronen was gevallen, gedeelte lijk opgegeten. Doordat het nummer niet meer is te recon strueren, kan de vader de pre mie niet opeisen. De nieuwe Eerste Kamer K.V.P. won een zetel en de communisten verloren er één. De gisteren in de Provinciale Sta ten van alle Nederlandse provincies gehouden verkiezingen voor de Eer ste Kamer hebben een winst van één zetel opgeleverd voor de Katholieke Volkspartij en een verlies van één zetel voor de communisten. De nieuwe Eerste Kamer zal als volgt zijn samengesteld: KVP 17 16 P- v. d. A14 14 AR 7 7 CHU 6 6 WD 4 4 CPN 2 3 Voor een volledig overzicht van het verloop der stemmingen verwy- zen wij naar pag. 5; een verslag van de Staten-zitting in Middelburg kan men op pag. 2 aantreffen. die als verschijnsel nog belangrijker zijn, dan uit de cyfers blijkt. Terwijl evenwel door de P.v.d.A. ge constateerd wordt, dat de doorbraak veld wint, is de N.R.C. voorzichtiger. Pas als „bij een volgende verkiezing" de K.V.P. en de protestantse partij en stemmen aan de P.v.d.A. verliezen, zou volgens dit blad de doorbraak zich doorzetten. Ziedaar tot op heden de commen taren. Begrijpelijkerwijs heeft menige commentator zich ook in beschou wingen verdiept over de invloed van deze uitslag op de toekomstige poli tiek der toekomstige regering. In dit opzicht stroken de opvattin gen met wat ook wij Donderdagmor gen schreven. Men neemt aan, dat P. v.d.A. en K.V.P. wederom de steunpi laren van het kabinet zullen zijn, al dan niet met medewerking van enke le andere partijen. De noodzaak tot samenwerken zou dan leiden tot een vrijwel ongewijzigde regeringspoli- tiek. Dat ligt inderdaad het meest in de lijn der verwachtingen. Dat de voldoening over het verlies der communisten algemeen is, ligt voor de hand. Lopen over de P.v.d.A.- overwinning de meningen uiteen, al naar gelang de partij, waarvan het commentaar komt, de nederlaag der Stalinisten wordt als een lichtpunt Britse plaatsvervangend opp erbevelhebb ei voor Korea Volgens een in Londen uitgegeven communiqué hebben Eden en Ache- son Donderdag gesproken over de toestand in het Verre Oosten. Naar verluidt, zouden zij hierbij overeen stemming hebben bereikt over de benoeming van een Brits plaatsver vangende opperbevelhebber voor de strijdkrachten der Ver. Naties in Korea. Britse bommenwerper brandend in zee gestort Toestel nam deel aan Castanets". Woensdagavond is een Britse bom menwerper nabij de kust van Corn wall brandend in zee gestort. Van de bemanning van 12 man zijn er twee gered. Het vliegtuig nam deel aan de lucht- en vlootoefening ..Castanets" en was op een anti-duikbootpatrouille. Het toestel is klaarblijkelijk in de lucht ontploft. Nieuwe slag voor West-Berlijn. 100.000 West-Berlijners moeten kiezen tussen Cost- en West-Berlijn. West-Berlijners, die bezittingen op Oost-Duits grondgebied hebben, zul len slechts verblijfpassen krijgen, in dien zij zich bereid verklaren Oost- Duitse burgers te worden. Het be treft hier ongeveer 100.000 West-Berlij ners, die op aangrenzend Oost-Berlijns of Oost-Duits gebied huizen en andere bezittingen hebben. Deze maatregel geldt ook voor de 15.000 in Oost- Duitsland werkende West-Berlijners. De duizenden West-Berlijners worden door het besluit zwaar getroffen, want onder hen bevinden zich vele werklo zen, die in hun onderhoud voorzagen door verkoop van groenten, geteeld op Oost-Duits gebied liggende volkstuin tjes. Voor West-Berlijn betekent dit een nieuwe slag. VERKLARING VAN MCCLOl' De Amerikaanse Hoge Commissaris John McCloy, heeft de West-Duitsers verzekerd, dat hij al het mogelijke zal doen om verdere incidenten in de Russische zenuwoorlog langs de grens tussen Oost- en West-Duitsland te verhinderen. Hij kon echter nog geen definitief antwoord geven op het ver zoek van Adenauer om de Amerikaan se patrouilles aan de grens te ver sterken. Paard van de Prins naar Helsinki. Als reserve-paard voor de Neder landse ruiter-équipe, die in de milita ry ons land zal vertegenwoordigen bij de Olympische Spelen te Helsinki, zal een paard van prins Bernhard (Veronique) meegaan. De prins heeft het paard voor dit doel welwillend ter beschikking gesteld. De heer D. Siem uit Bilthoven, die enige tijd geleden intensief met de training van Veroni que is begonnen, zal deze voortzetten. Koningin ontving Kamervoorzitters En de vice-voorzitter van de Raad van State. H.M. de Koningin heeft Donderdag middag in het paleis aan het Lange Voorhout in Den Haag achtereenvol gens ontvangen de voorzitter van de Eerste Kamer, mr. J. M. Jonkman, de voorzitter van de Tweede Kamer, mr L. G. Kortenhorst en de vice-presi dent van de Raad van State, jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland. Onze parlementaire redacteur meldde gisteravond nog, dat in Den Haag nog slechts in zeer voorzich tige termen over de komende rege ringsvorming wordt gesproken. De meeste partijfracties zijn nog niet bijeengeweest. Men verwachtte, dat de Tweede Kamerfractie van de P. v. d. A. hedenmiddag zou vergade ren. Van een afbakenen van posi ties is in elk geval nog geen sprake. AFSCHEID VAN DE PERS. Parlementaire strijd boeide de oud-minister van financ iën zeer. Er lagen drie grote, dikke plakboeken op de tofc! voor minister Lieftinck, toen hjj Donderdagmiddag de parlementaire eif financiële redacteuren der dag- en weekbladen om zich had verzameld om afscheid te nemen van hen voor zijn vertrek naar Ankara. In die boeken waren netjes gerangschikt honderden spotprenten en cari- caturen van Nederlands meest omstreden minister, als even zoveel bewij zen, dat deze bewindsman gedurende zeven jaren in het middelpunt van de belangstelling heeft gestaan en hem gedurende die tyd de critiek en zelfs de verguizing niet bespaard is gebleven. Prof. Lieftinck moge vaak harde maatregelen getroffen hebben, in de dagelijkse omgang is hy een goed moedig mens. De in platen vastgeleg de spot is hem dan ook niet bijzonder onaangenaam geweest, zo verklaarde hij. Trouwenser is ook wel eens wat vriendelijks van hem gezegd. Op het departement van Financiën en met name op de thesaurie was de minister langzamerhand een van de veteranen geworden. Vroeger „ver sleet" een thesaurie-generaal soms vier ministers. Welnu, prof. Lieftinck heeft vier thesauriers-generaal en bo vendien nog drie secretarissen-gene raal „versleten". Ook heeft hij ver- Woensdagavond waren vele Vlissingers naar de Walstraat getrokken, waar aan de gevel van ons bureau, de verkiezingsuitslagen werden gebulletineerd. Braziliaanse gevangenen opnieuw uitgehroken. De leider van de gevangenen, die onlangs uit de gevangenis op hel Braziliaanse land Anchieta zijn uitge broken. is er opnieuw in geslaagd met een kleine groep door het cordon van militairen en politiemannen te toeken en in het oerwoud te verdwijnen De ze man, Joa Pereira Lima genaamd, zat een gevangenisstraf van 93 jaar uit, toen de opstand begon. In het Braziliaanse parlement ver wekte de afgevaardigde Armando Falcao veel opschudding, toen hij ver klaarde, ..Wij zijn verplicht een on derzoek in te stellen naar de omstan digheden. waaronder de gedetineerden op Anchieta leven en naar de marte lingen, waaraan zij zeggen oloot te staan in dit „filiaal van de hel". Activiteit van benden tijdens Lebaran. Tijdens de Lebaran Indonesisch Nieuwjaar zyn de benden op West-Java zeer actief geweest. Tjandjoer, tussen Bandoeng en Bui tenzorg werd van verscheidene zij den aangevallen, waarby gevechten ontstonden tussen benden en eenhe den van leger en politie. Na een ge vecht van anderhalf uur trokken de bendeleden zich terug uit Tjandjoer, waar geen slachtoffers vielen, doch even buiten de stad sneuvelden drie militairen. Ook in de omgeving van Garoet was 't zeer onrustig. Zeer veel huizen gingen in vlammen op. De terrorsiten waren volledig gewa pend en bleken zelfs over brenguns te beschikken. EERSTE Z.L.M.-DAG 1952. „Agrarisch Axel is de eer der expositie ten volle waard" Onder gunstige weersomstandigheden ïs Donderdag te Axel de eerste der drie Z.L.M.-dagen begonnen en groen, bloemen en vlaggen gaven het ge heel een byzonder feestelyk aanzien. Via de aan de ingang opgerichte ere poort prijkend met het Axelse wapen hebben deze eerste dag reeds vele honderden bezoekers het tentoonstellingsterrein betreden en een bezoek gebracht aan de nu dichtbevolkte stands. Zoals bekend, was deze eerste dag min of meer „gereserveerd" voor scholieren en voor bewoners van rusthuizen uit Axel en omgeving. Om 1 uur des middags opende de voorzitter der Z.L.M., ir. M. A. Geuze, officieus deze tentoonstelling. De voorzitter van de Kring Axel, de heer A. Haak, sprak een welkomstwoord tot de aanwezigen, onder wie zich vrijwel alle provinciale hoofd- en kringbestuurders bevonden, waarna ir. Geuze de tentoonstelling met een toespraak opende. De heer Geuze zeide o.m., dat Axel met zijn bij uitstek agrarisch karakter, de eer ten volle waard was om deze expositie te organiseren. On der luid applaus deed ir. Geuze aan het einde van zijn rede de Z.L.M.-vlag in top gaan, waarmede deze eenvou dige plechtigheid ten einde was. In het concertgebouw „Het Cen trum" werd een koffiemaaltijd ge bruikt, waarbij woorden van weder zijdse waardering werden gesproken door de heren Gèuze, Haak en de heer Kruytenaar, rentmeester der do meinen te Breda, waarna het uit on geveer zestig personen bestaande ge-» zeischap zich naar de Braakman be gaf, waar onder leiding van ir. N. Biezeveld de werkzaamheden in ogen schouw werden genomen. TEN STADHÜIZE. In de avonduren ontvingen burge meester en wethouders van Axel het hoofdbestuur der Z.L.M. en vele ge nodigden ten stadhuize. In zijn wel komstwoord wees burgemeester P. L. D. J. van Oeveren o.m. op de grote eer, die Axel met deze Z.LM.-ten- toonstelling te beurt is gevallen. Het verheugde spr., dat zowel het ge meentebestuur als de bevolking van Axel volledig hebben medegewerkt aan de totstandkoming van dit ge beuren. De heer Van Oeveren sprak vervoglens zijn bewondering uit voor hetgeen de Oost Zeeuwsch-Vlaamse boerenstand heeft weten te bereiken en wees er op, hoe men door deze jaarlijkse hoogtijdagen de Zeeuwen bij- en tot elkaar brengt. Ir. Geuze beantwoordde de rede van de burgemeester en verklaarde o.m. onder de indruk te zijn van de ont vangst in Axel. „De hand, die de Z.L. M. zo gaarne aan Axel toestak, was welgemeend en verdiend", a3dus de heer Geuze. Op het Marktplein concerteerde de Axelse fanfare „Hosanna" en later op de avond weid opgetreden door het gezelschap „Mondaccordeola". Aan het einde van deze eerste dag werd door de Kring Axel aan autori teiten en genodigden een maaltijd aangeboden in „Het Centrum". Veiligheidsraad verwerpt Russische motie. Over protocol van Genève. De Veiligheidsraad heeft het Sowjet- voorstel verworpen om alle staten uit te nodigen het protocol van Genève betreffende het verbod van bacterio logische oorlogvoering te bekrachti gen, alleen de Sowjet-Unie stemde voor. Tien landen onthielden zich. De vertegenwoordiger der Verenig de Staten, Ernest Gross, zei dat de uitslag der stemming een bewijs was van de „verachting, welke de tien raadsleden, die niet voor het Russische voorstel hebben gestemd, aan de dag hebben gelegd voor de vergeefse po ging der Sowjets om hun standpunt door een list te doen zegevieren". De vertegenwoordiger van Neder land. de heer D. J. von Balluseck. verklaarde dat zijn land zich van stemming had onthouden, omdat het geen reden zag dit vraagstuk na 27 jaar plotseling te berde te brengen. scheidene hoofden van afdelingen zien komen en gaan. PARLEMENTAIRE STRIJD. Een van de boeiendste kanten van zijn werk noemde hij het contact met de beide kamers van de Staten-Gene- raal. Prof. Lieftinck hield van de parle mentaire strijd, al was het niet altijd even gemakkelijk. Met trots gewaag de hij ervan, dat hij nimmer de strijd om een wetsontwerp verloren heeft. Wel kreeg hij meermalen moties en amendementen te incasseren. Gaarne heeft prof. Lieftinck zijn nieuwe functie aanvaard. In de eerste plaats omdat hy nu, zoals tijdens zrjn hoogleraarschap, de gelegenheid zal krijgen tot rustige bezinning op de grote vraagstukken van financiële, economische en internationale aard en in de tweede plaats, omdat hy ge looft, dat hy in Turkije nuttig en be langrijk werk zal kunnen verrichten. De minister deelde tenslotte nog mede. dat hij nog voor zyn vertrek enige nota's zal overleggen aan de Kamer voor zijn beleid ten aanzien van enkele punten. Als zeker kan worden aangenomen, dat professor Lieftinck zijn benoe ming tot lid van de Eerste Kamer niet zal aanvaarden. In zijn plaats zal nu worden aange wezen de heer J. van Tilburg te Rot terdam. De heer Van Tilburg, die thans wethouder en tevens waarne mend burgemeester is van de ge meente Rotterdam, heeft vertelaard, zijn benoeming aan te nemen. Partij van de Arbeid dankte Romme voor zijn „sportiviteit". Naar aanleiding van het hoofdarti kel. dat prof. Romme Donderdagmor gen in de Volkskrant heeft gepubli ceerd. waarin hy de Partij van de Ar beid gelukwenst met de verkiezings overwinning. heeft het partijbestuur van de P.v.d.A. het volgende telegram aan Prof. Romme gezonden: „Hartelijk dank voor de sportieve wijze, waarop U ons in het openbaar hebt gelukgewenst". Critiek op Churchill. Eden zal „Foreign Office" niet verlalen. De laatste tijd werd gespeculeerd over de mogelijkheid, dat Anthony Eden in de plaats van de thans 77- jarige Churchill zou komen als lei der van de Britse regering. In be voegde kringen is echter verklaard, dat Eden het „Foreign Office" niet verlaat. Wel zou hij meer aandacht gaan schenken aan de buitenlandse politiek. De „Neue Züricher Zeitung" schrijft naar aanleiding hiervan dat de laatste tijd niet alleen uit kringen van de oppositie doch ook van conser vatieve kant een zekere critiek aan de dag begon te treden ten aanzien van de positie, welke Churchill in zijn kabinet inneemt. Hij zou zich al te persoonlijk met alle aangelegenheden bemoeien. De .Economist" merkte reeds op, dat de regering daardoor als geheel een onzekere indruk maakte cn geen duidelijke koers van binnenland se politiek scheen te kunnen volgen. Premier Churchill heeft oerichten. als zou Eden wellicht zijn post ais mi nister van buitenlandse zaken opge ven om zich meer te kunnen wijden aan zijn taak van vice-premier, tegen gesproken. Russen in de weer langs de Elbe-mond. Sinds kort heeft het Russische militair bestuur de contröle over het gebied langs de Elbemonding van grenspolitie overgenomen. Bewoners van dit gebied hebben ders gekregen onmiddellijk naar het achterland te evacueren, waarna Russische troepen de ontruimde boerderijen en woningen bezetten. Plaatselijke bevelhebbers van deze troepen hebben bevel gegeven afde lingen van de Oost-Duitse grenspo litie, aan wier bekwaamheid zij twij felen, te vervangen door Oost-Duit- - elite-troepen, bestaande uit mili tair geschoolde eenheden ter sterkte van 55.000 man VERWACHTr ZONNIG. Geldig'tot Vrijdagavond: Droog en zonnig weer met later op de aag enkele overdrijvende wol kenvelden. Zwakke tot matige wind uit uiteenlopende richtingen. langs de kust in de middag zeewind. War mer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1