NIEUWS UIT ZEELAND Sport en wedstrijden WISSEL SCHOUWEN SCHOUWEN EN DÜIVELAND VERGOEDING VOOR WILDSCHADE WORDT MOGELIJK GEMAAKT Ook op het strand VRIJDAG 27 JUNI 193s PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT RAAD RENESSE. Toren krijgt nieuw electrisch uurwerk Onder voorzitterschap van burge meester, mr. G. F. Lunsingh Tonckens, kwam de raad van Renesse in verga dering bijeen. In de plaats van de heer J. Stevense werd de heer H. J. Simons tot lid van de stichting Rust huis Westelijk Schouwen gekozen: de heer R. Bienefelt werd plaatsvervan gend lid. De raad ging accoord met de onder handse aanbesteding van het tweede gedeelte dér torenrestauratie. De to ren zal ook een nieuw electrisch uurwerk krijgen. Na enige discus sie werd besloten, dat slechts één niet verlichte wijzerplaat zal worden aan gebracht. De heren W. van Klooster en C. Dorreman stemden tegen om dat zij voor een electrisch uurwerk met vier verlichte wijzerplaten wa ren. De voorzitter wees er op, dat met dit idee alsnog accoord kan worden gegaan. De raad ging voorts accoord met het schilderen van de voorgevel van het gemeentehuis en de beplanting met rozen van de Kromme Reeke, nadat over deze zaken advies was uitge bracht door de plaatselijke schoon heidscommissie, welke instelling on der meer het idee verwierp om op het Dorpsplein een parkeerplaats aan te leggen. Wel zal hier tijdelijk een par keerplaats worden aangewezen. De heer J. Stevense drukte er zijn spijt over uit, dat B. en W. 't terrein bij de gebr. Fasol even buiten het dorp niet in handen hebben kunnen krijgen, om dat voor parkeerterrein te bestem men. Hij wilde wel nog alle mogelijke moeite doen om de voorgenomen bouw van winkelpanden op deze grond ongedaan te maken en stelde voor, dat B. en W. alsnog zullen trach ten het terrein in handen te krijgen De heer J. Westhoeve voegde hieraan toe, dat in dat geval voor de koper van het te bouwen winkelpand een redelijke oplossing zal worden ge vonden. Dit werd met algemene stemmen aangenomen. Tenslotte werd besloten door een deskundige een bestemmingsplan voor de bebouwde kom te laten ontwerpen. Bij de rondvraag drong de heer C. Dorreman aan op spoed bij het aan brengen van straatnaamborden. De heer J. J. Padmos vroeg of vanwege B. en W. vergunning is verleend tot het doorgraven van een wal in de Laone, hetgeen door de voorzitter werd ontkend. Unaniem drong de raad aan op handhaving van de wallenveror- dening. De voorzitter antwoordde, dat hier toe slechts vergunning zal worden verleend, indien sterke economische motieven daartoe aanleiding geven. RAAD OOSTERLAND RAAD ELKERZEE. Nieuwe regeling voor het B.L.O. op Schouwen De raad van Eikerzee kwam onder voorzitterschap van burgemeester A. J. de Brurjn in openbare vergadering bijeen en besloot een bedrag van f 0,50 per leerling beschikbaar te stel len voor een te vormen garantiefonds om op 26 Juli a.s. een sportdag te houden voor de leerlingen der hoog. ste klassen der lagere scholen. In ae commissie tot wering van schoolver zuim kwam in de plaats van de heer L. Krlstelijn, de heer H. Ringelberg. De raad stelde een nieuwe gemeen schappelijke regeling vast voor het B.L.O. op Schouwen en Duiveland. De gemeente-rekening 1950 werd voorlopig vastgesteld met de volgen de cijfers: gewone dienst aan inkom sten en uitgaven resp. f 41.549,83 en f40.975,91 en bij de kapitaaldieust waren de inkomsten f 44.716,46 en de uitgaven f 43.416,91. Tevens werd vastgesteld de rekening 1950 voor de haven Kloosternol te Duivendijke. Aan het daarvoor in aanmerking ko mende gemeente-personeel werd een vacantietoeslag verleend. Tenslotte werd op voorstel van de heer J. N. Viergever besloten aan de leden van het stembureau een presentiegeld van f 1 per uur toe te kennen. Zierikzee BEGIN VAN BRAND. Te Zierikzee zagen omwonenden en voorbijgangers rook opstijgen uit een loods, waarin door ae firma van B.'s brandstoffenh'andel een pantij bruinkoolbriketten was opgeslagen. Onder toezicht van de ijlings ge waarschuwde brandweer werd aan stonds begonnen met het leeghalen van de loods waarbij de brandweer inderdaad af en toe verplicht was in te grijpen om het doorbrekende vuur te bedwingen. Tot laat in de avond bleef de brandweer op het terrein de wacht houden en gingen de werk zaamheden door. De schade is be trekkelijk beperkt gebleven. Men veronderstelt, dat broeiing de oor zaak van de brand kan zijn. Marktberichten VEILING ZUIÖ-HOLL. EILANDEN. 25 Juni. Fruit: Aardbeien m. d. 0.47 0.86; idem z. d. I 0.69; idem z. d. II 67.90; Zfersen 0.68—0.71; Pruimen 0.90—1.04, Perziken 0.08—0.19, per stuk; Rode bessen 0.25—0,61; Zwarte bessen 0.63—0.86; Drui ven 2.60, alles per kg.; Frambozen 0.25— 0.29 per doosje. Aardappelen: grote 0.11—0.14. poters 0.08—0.12, kriel 0.04—0,07, alles per kg. Groenten: Andijvie 0.190.25. Bloem kool 1 A 0.19—0.32, idem 1 B 0.08—0.13. Snijbonen 0.801.20, Stamprincessen 1.17 1.28, Tuinbonen 0.24—0.28, Doperwten 0.44—0.53, Peulen 0.68—0.88, Kroten 0.21 0.34, Kroten 4.2010.30 per 100 bos; Spitskool 0.06—0.13, Bospeen 0.18—0.19, Waspeen 0.150.25. Rabarber 6.90—8.70, per 100 kg. Selderij 3.206.20, per 100 kg.; Sjalotten 0.08—0.09, Stoofsla 0,16— 0.18, Sla 3.80—8.50, per 100 stuks; Spinazie 0.220.24, Tomaten A 0.610.65. idem B 0.59—0.61, idem C 0.60, idem CC 0.56, Uien 0.16—0.16, alles per stuk, per kg, of per bos. AARDAPPELVEILING SCHERPENISSE. 25 Juni. Eerstelingen, gewone 12.57. drielingen 11—11.52, kriel 7.05. Dord's 14.13—14.52. Aanvoer 25 ton. 26 Juni. Eerstelingen 12.55, drielingen 12.02, Doré's. gewone 14.70. Aanvoer 13 ton. AARDAPPELVEILING ST. ANNALAND 25 Juni. Eerstelingen, gewone 12.57— 12.77, drielingen 11.57—12,51. Doré's, ge wone 14.51—14.60. Eigenheimers, gewone, 15.21—15.80. drielingen 9, kriel 4.65, Aan voer 25 ton. 26. Juni. Eerstelingen, gewone 12.50— 12.80, drielingen 12, kriel 6.51. Doré's, ge wone 14.61—14.73. Eigenheimers, gewo ne 15.99—16.20, drielingen 10.51, kriel 5. Aanvoer 20 ton. AARDAPPELVEILING THOLEN. 25 Juni. Bonken 13,24. Gewone 12,21— 12,39. Poters 11,70—12,10. Kriel 6,40—8,50. Aanvoer 95 ton. Mooie effen en gebloemde ZIJDEN STOFFEN Zie onze etalage. „DE MAGNEET", Tel. 55, Nieuwerkerk TeL 76, Brouwershaven De „Zaele" wordt sportterrein. Voor de eerste keer vergaderde de raad van Oosterland onder voorzitter schap van burgemeester S. W. A. Lau- rense, welke het onverwacht over lijden van zijn voorganger, de heer A. C. v. d. Have memoreerde. Onder de ingekomen stukken be vond zich nog een schrijven van hem, waarin hij dankte voor de bij zijn af scheid aangeboden bloemenmand. In de commissie tot wering van schoolverzuim kwam de heer Kr. Goudzwaard in de plaats van de heer J. J. Capelle, die zijn benoeming niet had aangenomen. Geen adhaesie werd betuigd aan het adres van de gemeen te Sint Maartensdijk betreffende de verplegingskosten van krankzinnigen. Mej. A. A. Hogerhuis-Bal kreeg eer vol ontslag als schoonhoudster der O.L. school te Sirjansland. In haar plaats werd benoemd mej. J. M. van Dienst-Hoogerhuis. Voor de vrijwillige brandweer werd een aanvullende verzekering gesloten ter hogere uitkering bij ongevallen, waarna de raad de nieuwe gemeen schappelijke regeling van het B.L.O op Schouwen goedkeurde. Het bureau voor beroepskeuze op Schouwen en Duiveland kreeg een verhoogde sub sidie van f 5. Na 't goedkeuren van enkele grond- transacties en de aankoop van de wo ning van wijlen de heer Van der Have, werd aan de lagere landbouwschool te Zierikzee een bijdrage verleend en ook werd financiële medewerking ver leend tot verbreding van de doorgang ZanddijkZandweg door het water schap. De voorzitter bracht verslag uit van de laatste vergadering der wa terleidingmaatschappij „Schouwen en Duiveland" Op voorstel van de beer C. M. Zeijler werd besloten de wapens van Oosterland en Sirjansland te doen aanbrengen op de palen bij de toegang tot het gemeentehuis. De heer F. Kos ter informeerde naar de kosten voor het bezoeken van de B.L.O. school, waarop de voorzitter zeide, dat indien de ouders de kosten niet dragen kun nen, deze ten laste komen van de school zelf. Voorts werd gesproken over het plaatsen van een bank bij de werk plaats van de heer Kesteloo, een ver hoging bij de boerderij van de heer Van Westen, het verbeteren van een straat en de verdeling van ruimte in de schuur bij het raadhuis. Tenslotte deed de voorzitter mede deling van besprekingen door hem met de ambachtsheer gevoerd over de Hofweg, het sluiten van de Stoof- dreef en de overdracht van de „Zae le" aan de gemeente, welk land zal dienen voor sportterrein. De raad kon zich hiermede ten volle verenigen. Ellemeet CONCERT. In verband met de verjaardag van Z.K.H. prins Bernhard zal het mu ziekgezelschap „Kunst na Arbeid" te Ellemeet Zaterdagavond a.s. een con cert geven in de muziektent. Bij deze gelegenheid zal de nieuwe verlichting van de muziektent welke een grote verbetering betekent, in ge bruik worden genomen. DE RAAD KOMT BIJEEN. De gemeenteraad van Ellemeet zsl Zaterdagmorgen a.s. om kwart over tien in vergadering bijeen komen. Bruinisse SCHOOLREIS. De kinderen van de hoogste klas sen der Chr. school te Bruinisse, maakten een schoolreisje naar Nij. megen. schoolreisje naar Nijmegen. Onder leiding van een gids werd een bezoek gebracht aan Berg en Dal en in de speeltuin Erica werd natuurlijk naar hartelust geno ten. De bossen van Groesbeek en het Canadese kerkhof werden bezocht, de douane werd gadegeslagen bij haar werk, de Heilige Landstichting en het Valkhof werden bekeken en voldaan stapte men 's avonds weer in de trein. Dreischor WEDSTRIJDEN BIJ HET JUBILEUM VAN „JONG DREISCHOR". In verband met het 15-jarig bestaan van de gymnastiekvereniging „Jong Dreischor" werden wedstrijden gehou den, waarvan de uitslagen waren Blokjesrapen kleuters: 1. Janny Wa- gemaker; 2. Matty v. Langeraad; 3. Joke Braber. Kaarslopen (meisjes 68 jaar): Rietje v. d. Linde; 2. Ria v. d. Linde; 3. Ella v. d. Velde. Touwtrekken (jongens 68 jaar): 1. Jan Wagenmaker; 2. Rien de Waay; 3. Wim Hage. Ringsteken (meisjes en jongens 8 11 jaar): 1. Corry en Rinus van Dij- ke; 2. Saartje v. d. Bos en Kees v. Langeraad; 3. Adrie Patmos en Jan Natte. RAADSVERGADERING. De raad der gemeente Dreischor zal vanmiddag om vier uur in openbare vergadering bijeenkomen. Veto van Truman verworpen. President Truman heeft zijn veto uitgesproken tegen een wetsontwerp van McCarran-Walter, waarin werd voorgesteld per jaar 154.658 vreemde lingen als immigranten in de Vei*. Staten toe te laten. Dat is 380 meer dan op het ogenblik.. Per land wordt in dit wetsvoorstel het aantal immigranten vastgesteld en de procureur-generaal zou groter be voegdheid krijgen om vreemdelingen uit het land te wijzen. Het veto van de president werd Donderdag door het Huis van Afge vaardigden met 278 tegen 113 stem men teniet gedaan. Inkwartieringswet ingediend. Bij de Tweede Kamer is inge diend een wetsontwerp tot regeling inzake de inkwartiering en het on derhoud van militairen en van de transporten en leverantiën voor de legers en verdedigingswerken. NIEUWE JACHTWET. Overheid en jagers willen een fonds vormen. B\j de Tweede Kamer is een nieuw ontwerp-Jachtwct ingediend, welke tot uitgangspunt heeft, dat in de eerste plaats dient te worden gewaakt voor de belangen van de landbouw. Deze eisen, dat door een overmatige wildstand geen nadeel aan de gewassen wordt toegebracht. De rechten en bevoegdheden van de grondgebruiker worden in het nieuwe ontwerp dan ook onverkort gehandhaafd en daaraan wordt thans zelfs nog de mogelijk heid toegevoegd, dat eventueel geleden wildschade kan worden vergoed. Er wordt naar gestreefd, dat toch een zo groot mogelijke wildstand kan worden gehandhaafd, zodat de nieuwe Jachtwet ook een wild-beschermende taak zal vervullen, uiteraard binnen voor de landbouw toelaatbare gren- THOLEN GESLAAGD. Bij het te Bergen op Zoom gehou- n examen behaalden het diploma machineschrijveh de dames Marijke van den Hoek en Jopy Muller en de heren Steef Verjaal, Cor Breure, Jack Slingerland en Leen Janssen uit St. Maartensdijk, de heren B. den En gelsman en J. Engelwaard uit Oud- Vossemeer, de dames Mien Luijk en Stiny Buijs uit Poortvliet, de dames Ada van Driel, Anna de Graaf en Jan ny Kurvink en de heren Adri Cenze en Marinus Jansen uit Tholen. De heren Jan Keur, Scherpenisse en Matthijs van Driel, Tholen, behaal den het diploma Stenograaf (100 let tergrepen per minuut). Voorts werd het diploma Algemene Ontwikkeling A behaald door de heer H. Jopse, Poortvliet; G. van Ast, Scherpenisse; P. van Gorsel, C. Fie- rens en C. Moerland, Stavenisse; mej. J. Overbeeke, Tholen. MEISJE BRAK BEEN BIJ AUTO-ONGEVAL. Te St. Annaland kwam het tweeja rig dochtertje van de familie F. bjj het spelen onder een auto terecht. Hoewel het ongeval zich aanvankelijk niet ernstig liet aanzien, bleek bij nader onderzoek, dat het kind een beentje gebroken had. Er komt een Kamer voor de Visserij. Verhoging van de productiviteit van het viswater noodzakelijk. Bjj de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp, waarbij wordt vc jrgiesteld in de Vissermvef bepa lingen tot regeling van de huur en verhuur van visrecht op te nemen. Als gevoig van inpoldering, droog legging, normalisering van rivieren en beken enz., neemt het voor .de binnen, en kustvisserij beschikbare areaal voortdurend af. Anderzijds neemt het aantal sportvissers voort durend toe. In verband hiermede acht de regering een verhoging van de productiviteit van het nog be schikbare viswater dringend nood zakelijk. Een van de belangrijkste punten van de voorgestelde wijzigingen is de instelling van een Kamer voor de Visserij, samengesteld uit leden, die de beroeps- en de sportvisserij en dé eigenaren van visrecht, resp. viswater, vertegenwoordigen. De Kamer zal worden belast met' de taak het doelmatig bevissen van de kust- en binnenwateren te bevorde ren en een redelijke verdeling van het visrecht te bewerkstelligen. Hier bij is zowel aan het toezicht op de uitgifte van vergunningen en op overeenkomsten tot verhuur van visrecht, als aan het belang van de samenvoeging van versnipperde vis rechten en het belang van de ray onnering van het viswater ter verde ling tussen de beroeps- en de sport visserij gedacht. Tien maanden geëist tegen Eindhovense arts. De procureur bij het Amsterdams gerechtshof, mr. J. Hoeffelman, eis te Donderdag 10 maanden gevange nisstraf tegen de 50-jarige arts A. J. B uit Eindhoven, die zijn broer op diens verzoek een bepaald soort tabletten verstrekte en een morfine- injectie gaf, waarop de dood van deze broer volgde. De broer van de arts, die al gedurende tien jaar in een inrichting in Soest werd ver pleegd, leed aan een longziekte, die hem, volgens de verdachte ondrage. lijke pijnen bezorgde. „Wanneer wij dit maar enigszins door de vingers zien, zou het hek van de dam zijn", zo zeide mr. Hoef felman. Het hof zal in deze zaak op 8 Juli arrest wijzen. De Utrechtse rechtbank veroor deelde B op 11 Maart van dit jaar tot een jaar voorwaardelijke gevan genisstraf. Concentreerde vlieger zich teveel op zijn doel Bij het onderzoek naar de oorzaak van het neerstorten van een Neder landse Thundèrjet op een Engels ma rinevaartuig bij Texel enkele weken geleden heeft de vlieger van een der toestellen, die een schijnaanval uit voerden op het Engelse vaartuig ver klaard dat het mogelijk is, dat de vlieger van het verongelukte toestel zich teveel op het doel van de aanval de Britse Barkas, had geconcentreerd en dat dit mogelijk ten koste isge- gaan van de besturing van de Thun- derjet. BOKSEN Ray Robinson verloor van Joey Maxim te New York. In het Yankeestadion te New York heeft de wereldkampioen halfzwaar- gewicht Joey Maxim zijn titel met succes verdedigd tegen de uitdager Ray Sugar Robinson. Robinson, die zeer vermoeid was, kon na 13 ron den de strijd niet hervatten. De wed strijd werd gehouden bij een zo hoge temperatuur als sinds mensenheuge nis niet waargenomen was bij een match om het wereldkampioenschap. De scheidsrechter kreeg het zelfs zo te kwaad, dat hij in de tiende ronde, totaal uitgeput, op medisch advies de ring verliet en zijn functie aan een ander overdroeg. Aanvankelijk zag het er naar uit, dat Robinson er in zou slagen door zijn schitterende techniek zijn ge wichtshandicap van bijna 7 kg. te neutraliseren. Maxim nam toen een afwachtende houding aan en dekte zich zorgvuldig, wat echter niet weg nam, dat hij talrijke treffers, er soms zeer harde, tegen hoofd en li chaam moest incasseren. De grote hitte en de strijd tegen 'n lichamelijk veel sterkere tegenstander sloopten echter Robinsons krachten, en zodra Maxim gemerkt had, dat „Sugar" niet meer gevaarlijk kon worden, liet hij zijn verdedigingstactiek varen en ging hij op zijn beurt tot de aanval over, die na de 13e ronde tot Robin sons capitulatie leidde. Dit was de derde nederlaag in zijn lange loopbaan. Vroeger hadden al leen Lamotta en Turpin ieder een maal op punten van hem kunnen winnen. ATHLETIEK Zatopek in Kiev op de 5000 meter geklopt. Tijdens de te Kiev (Sowjet-Rus- land) gehouden Olympische athle- tiekselectiewedstrijden leed de Tsjech Emil Zatopek een verrassende neder laag op de 5000 meter, waarbij door de Russische athleten voortreffelijke prestaties werden geleverd. Kasan- zew, die daarvóór op de 3000 meter steeple de fantastische tijd van 8 min. 48,6 sec. deed noteren, versloeg het Tsjechische fenoneem op de 5000 me ter in 14 min. 13,2. Ook de Rus Po- pow bleek met 14 min. 16 sec. net nog iets sneller dan Zatopek, die als derde eindigde. De Tsjech had zich kennelijk iets gespaard voor de 10.000 meter. Deze afstand liep hij in 29 min. 26 sec., een tijd, waar tot nu toe Zatopek slechts zelf onder heeft we ten' te komen. Voordat de finish be reikt was, had de wereldrecordhou der echter zware strijd moeten leve ren met de Rus Anufrijew. van wie hij zich pas op de laatste 200 meter had kunnen losmaken. ATHLETIEKCLUB- KAMPIOENSCHAP „HELLAS." De Goese athletiek- en handbal vereniging „Hellas" houdt a.s. Zon dag haar jaarlijkse onderlinge wed strijden om het athletiekclubkampi- oenschap. KORFBAL Hoogspanning bij OlympiaSwift II Voor de competitie der Z.K.B. kan S.S.S. Zaterdag in de eerste klasse weer eens een overwinning behalen en wel op de hekkesluiter VIOS. De club uit Colijnsplaat dient echter op te passen, daar het schijnt, dat de Krabbendfjkers zich aan het herstel len zijn. Swift brengt een bezoek aan Seolto, waarvan het vorige week met 72 won. Deze cijfers zeggen genoeg, waar nog bijkwam dat Swift lang niet in zijn beste vorm speelde. In de tweede klasse gaat de bigmatch Olympia-Swift n. De Wilhelminador- pers starten als favoriet, maar als het schot de Swift-reserves meezit, kunnen de punten wel eens naar Mid delburg gaan. Een gelijkspel is ech ter niet onmogelijk. Vitesse kan een kleine zege op Swift in behalen, evenals Eendracht op De Poel. Het verdere programma luidt: 3e klasse A: B.K.C.Zuidwesters StormvogelsV.K.V. 3e klasse B: AnimoFortuna; Swift VTAtlas; VKV n—Swift V; AKCKVL IL 3e klasse C: ScampoloIHScampolo II: DIOSVolharding. 3e klasse D: VZ OD—Olympia II; WKV—SSS H. Ad- spiranten B: Swift KwiekZuidwes ters. Woensdag: ZuidwestersAtlas. Donderdag: Animo AKVL. TENNIS Nederlandse deelnemers te Wimbledon uitgeschakeld. In zijn partij in de derde ronde van het tennistournooi te Wimbledon speelde onze landgenoot Van Swol te- f;en een Drobny in topvorm. Van Swol everde goede tegenstand, maar hij kon de sterk gevarieerde aanval van zijn tegenstander toch niet weerstaan. Drobny won in drie sets met de cij fers 6-0, 6-1 en 6-4. Een van de alleraardigste partijen van de derde Wimbledondag was het gemengd dubbelspel tussen het Ne derlandse paar Nel Hermsen-Van Dalsum en het Ierse dubbel mej. P. O'Connol-McVeagh. De Ieren bleken tenslotte de sterkste met 1-6, 15-13 en 6-4. Veel krachtsverschil was er ech ter niet. In het damesenkelspel tweede ron de werd mevr. Roos door Peggy Ward uitgeschakeld met 8-6, 6-2. Rinkel ging al even kansloos ten onder tegen de Amerikaan Clark met de ciifers 6-1, 6-0 en 6-1. Nieuws Noiedop in een De collecte voor het Ned. Rode Kruis heeft te Stavenisse f323,81 opgebracht Voor de lichting 1954 zijn- te Stavenisse 14 personen ingeschreven. Zaterdagavond geeft het muziekge zelschap .Accerando" een concert op voetbalterrein te St. Annaland. Maandag wordt ter gelegenheid van de verjssrdag van Z.K.H. Prins Bernhard een muzikale rondgang door de gemeen te gemaakt. Bij het spelen kwam het 10-jarig dochtertje van de heer J. K. in de ha ven te St. Annaland terecht. Een in de buurt zijnde schipper slaagde erin, het meisje, nat en wel, weer op de wal te krijgen. Op Woensdag 2 Juli zal om 7 uur 's avonds tijdens een dienst in de Gerefor meerde gemeente te St. Annaland voor gaan. as. F. Mallan uit Bruinisse. De heer W. C. Klippel uit Stavenisse, behaalde bij ijde dezer dagen gehouden examens het diploma gemeente-admi nistratie L De landbouwersveren. .Landbouwbe lang" te Bruinisse maakte per bus een tweedaagse tocht door het Oosten van ons land. Verschillende grote steden wer den bezocht om er de bezienswaardighe den te bezichtigen. Te Bruinisse overleed op 70-jarige leeftijd de heer J. van 't Leven, die van 1911 tot 1937 in deze plaats gemeente veldwachter was. Voor die tijd was de heer Van 't Leven agent van politie te Breda. De collecte, voor het Rode Kruis te Krabbendijke gehouden, heeft 1 355.63 opgebracht. 0 Een subcommissie voor de toewijzin gen uit het Amerikaanse Huis van Afge vaardigden heeft Woensdag de credieten ter waarde van 6.447 millioen voor het buitenlandse hulpprogram met ongeveer 250 millioen dollar besnoeid. 9 De curator in het faillissement der Deldense textiel firma Schrader, Schneider. Tijert en Co.. heeft aan het gehele personeel ontslag aangezegd- Een deel van de 120 arbeiders is erin geslaagd elders werk te vinden, 0 De plaatsvervangers der ministers van buitenlandse zaken der zes landen, die aan het plan-Schuman deelnemen, heb ben te Parijs besloten, hun regeringen Straatsburg als zetel voor de organen van het plan-Schuman voor te stellen. De staking in de Amerikaanse vliegtuig industrie is door vakverenigingsleidjers afgelast. 9 De politie te Poesan heeft twee leden van de Zuid-Koreaanse Nati onale Vergadering gearresteerd op be schuldiging van samenzwering tot het vermoorden van president Syngman Rhee. Thans bevinden zich 14 parle mentsleden in arrest. 9 Bij overstromingen aan de Oostkust van Mexico zijn 15 boeren om het leven gekomen. 9 Op 5 Juli vertrekt van Schip hol een emigrantenvliegtuig met een bij zondere kostbare inhoud naar Nieuw- Zeeland. Er gaan namelijk 24 bruidjes mee, wier bruidegom aan de andere kant van de aardbol al zitten te wachten. 0 „De Verenigde Blikfabrieken" te Am sterdam hebben op het ogenblik voor een bedrag van f 2.500.000 aan bewapenings- orders ontvangen. 9 Het Britse kabinet heeft zijn goedkeuring gehecht aan de benoeming van een Britse hoofdofficier tot adjunct bij generaal Mark Clark, de opperbevelhebber van de V.N. In Korea. De mogelijkheid tot het verlenen van vergunningen wordt drastisch beperkt; zij is neergelegd in een stel sel, waarbij het genot van de jacht als regel slechts kan worden afge staan door verhuring voor een niet te korte tijd. De afmetingen van het veld moeten dan aan redelijke eisen voldoen. Het oude systeem, waarbij al naar eigenaar of de grondgebi is gehandhaafd. EEN FONDS. In verband met de mogelijkheid schadeloosstelling te geven voor schade aan landbouwgewassen, wan neer het er om gaat bepaalde mooie wildsoorten in stand te nouden, heeft doen besluiten in het ontwerp een fonds op te nemen, waarvoor ten las te van de jager per jachtacte een be drag van 5.zal worden geheven. Overigens krijgt het fonds nog een bijdrage uit de Rijkskas. Ten slotte wordt ingesteld een col lege, de Jachtraad, welke de overheid van advies zal kunnen dienen. Nagekomen advertenties- Heden overleed zacht en kalm, mijn lieve Dochter PIETERNELLA WEEZEPOEL, geboren MANGE. W. MANGE. Goes, 25 Juni 1952. Heden overleed onze •lieve Tante PIETERNELLA WEEZEPOEL, geboren MANGE. Uit aller naam, J. LE CLERCQ. Vlissingen, 25 Juni '52. Heden overleed zacht en kalm, onze geliefde Zuster, Schoonzuster en Tante, ANNA KATHAREN" A IN T ANKER, in de ouderdom van ruim 50 jaar. Dat haar heengaan vrede was, lenigt onze smart. W. J. IN T ANKER. S. C. IN T ANKER— ZANDEE. MACHIEL. KEES. WIM. Schore, 26 Juni 1952. De teraardebestelling zal plaats hebben op Zaterdag 28 Juni 1952, des middags om 12 uur. Heden ontsliep, zacht en kalm,, in haar Heere en Heiland, na een ge duldig gedragen lijden, onze geliefde Tante JOZINA SUZANNA VAN HOUTE, in de ouderdom van 77 jaar. Souburg C. D. VOS—HOL. Terneuzen AL M. WESTERWEE— HOL. J. C. WESTERWEEL en Kinderen. Rotterdam S. L. FONK—HOL. J. FONK en Kinderen. Terneuzen J. C. DE RIDDER HOL. L M. DE RIDDER. Retranchement A. C. BRAKMAN- HOL. H. I. BRAKMAN. J. H. BRAKMAN en Verloofde. Terneuzen R. HOL. C. S. HOL—KAAN en Kinderen. Souburg, 26 Juni 1952. Beciusstraat 5. De teraardebestelling zal plaats hebben op Maandag 30 Juni a.s., des namiddags 2 uur. Wegens sterfgeval Zaterdag 28 Juni 1952 GESLOTEN „HET RIJWIELHUIS". H. WEEZEPOEL. Wijngaardstraat 43, GOES.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 13