NIEUWS UIT ZEELAND Sport en wedstrijden Kantongerecht Oostburg VERGOEDING VOOR WILDSCHADE WORDT MOGEU IK GEMAAKT Ook op het strand Wissel Zeeuws -Vlaanderen VRIJDAG 27 JUNI 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 Zeeuwsch-Vlaanderen WEDVLUCHT. Gecombineerde wedvlucht uit Dourdan door de Z.V.B. 1 A. Risseeuw. Oostburg; 2 J. Kareis; 3 J. v. Overbetke, Oost burg; 4 A. Risseeuw, Oostburg; 5 A. de Putter, Cadzand; 6 A. J. Vermeulen, Breskens; 7 A. de Putter, Cadzand; 8 H. Allaart, Cadzand: 9 A. Risseeuw, Oostburg; 10 Iz. Missïelje, Cad zand; 11 J. Deunink, Oostburg; 12 J. v. Overbeeke, Oostburg; Ovd. Iz. Verplanke, Oostburg. Oostburg AANBESTEDING. Te Oostburg werd aanbesteed de riolering van de Breedestraat en de Nieuwstraat en van de aanleg van de verbindingsstraat LangestraatCai- lenfeldstraat. Er werd als volgt ingeschrevenA J. Blijleven, Breda, f 72.500; L. van Po- pering, Bruinisse, f 59.500; F. Duyn- houwer, Goes f57.660; Th. P. Gembier, Breskens, f 51.745; P. J. v. d. Sande H. A. den Exter, Breskens/Groede, f 50.900; H. Bunschoten, Noordwijk, f 49.727; P. Mollet, Hoofdplaat, f 49.100; M. Wandel, Souburg, f 49.041; J. en K. T. de Oude, Biervliet, f 44.451; J. Kooyman, Voorschoten f 43.580 en P. B. Huberts, De Bilt, f 43.400. GEVONDEN VOORWERPEN. Te Oostburg zijn de volgende voor werpen gevonden: 1 ceintuur, 1 lips- sleutel no. 872, 5 portemonnaies met inhoud, 1 rammelaar, 1 hoofddoek, 1 muts. 1 rol bankpapier, 1 drinkkruik, 1 gele hond, 1 tuinschaar, 1 paar glacé herenhandschoenen, 1 armband (met meikevers), 2 kwasten met stuk schuurpapier, 1 broche, 1 veger, ver moedelijk van schilder, 1 vulpen, 1 halve jasbeschermer voor rijwiel, 1 autoped, een geldbedrag. Groede WEDVLUCHTEN. De postduivenhoudersvereniging „Strijd in Vrede" te Groede hield een wedvlucht uit Dourdan. De snelheid van de eerste duif was 1514 meter. Onderstaande eigenaars behaalden met hun duiven de volgende prijzen: 1, 4, en 9 H. v. d. He mel; 2 A. Manhave; 3 R. Dusardeijn; 5 D. Aarnoutse; 6 Joh. v. d. Wege 7 en 8 A. Verstraete; 10 G. Dusardeijn. Wedvlucht uit Moescroen met jonge duiven. Snelheid eerste duif 1478 meter. 1 J. den Dekker; 2 A. Verstraete; 3 Jac. Becu; 4 I. den Jonge; 5 W. Fenijn, 6 J. v. d. Wege; 7 A. Hendriks; 9 A. Verstrae te; 10 Jac. Robijn. Schoondijke WEDVLUCHTEN. De postduivenhoudersvereniging Sasput en E.D.B. uit Schoondijke hield wed vluchten uit Moescroen met jonge en oude duiven en een wedvlucht uit Dourdan. De uitslag uit Moescroen met jonge duiven: Snelheid eerste duif 1582 meter. 1 J. Velde; 2 en 9 H. Riemens; 3 D. Siben; 4 en 8 A. de Wever; 5 G. Pjjcke: 6 P. Geernaert; 7 P. Seijnesael; 8 I. de Poorter. De vlucht uit Moes croen met oude duiven. Snelheid eerste duif 1530 meter. 1 P. Seijnesael; 2 en 5 Iz. Leenhouts; 3 Gebr. Geernaert; 4 en 7 M. Goethals; 6 E. van Opdurp; 8 P. Dobbelaer; 9 W. Dobbelaere; 10 P. Cor nells. De vlucht uit Dourdan. Snelheid eerste duif 1543 meter. 1 C. de Jonge; 2 Th. de Smid; 3 Gebr. Calon; 4 C. de We ver; 5 Gebr. Huygh; 6 Ed. Blaakman; A. Filebert; 8 en 9 G. de Wever; 10 D. Si- ben. Sluiskil FINALE BILJARTWEDSTRIJDEN. Door de biljartclub „Onder Ons" te Sluiskil werd Dinsdagavond j.L de finale gespeeld in café Krijger om de zilveren louwertak, uitge loofde door de heer Krijger. In een spannende wedstrijd wist de heer M. Stockman zijn laatste wedstrijd te winnen tegen de heer P. Pienbroek en werd hiermede on- winnaar van deze mooie Eak. Door de winnaar werd aan alle deelnemers een maaltijd aangeboden, die zich goed deed smaken. Na de maaltijd werd aan alle deelnemers een prijs uitgereikt. De stand luidde: 1. M. Stockman; 2. H. de Puy; 3. F. Molet; 4. P. Pienbroek; 5. A. v. Esbroek; 6 C. Scheele; 7. G. Wil- lems; 8. V. David; 9. A. J. Dour- leijn; 10. J. Hemelvoet. Aan A. v. Esbroek werd voor het maken van de hoogste serie (23) een extra prijs toegekend. Na de prijsuitreiking werd nog een prijskamp verspeeld, welke even eens gewonnen werd door M. Stock man. Sluis PALINGBOLLING. De boldersvereniging „De Molen" hield te Sluis een traditionele paling- bolling waarvoor veel belangstelling bestond en die het volgende verloop had: 1. A. Roeland en C. Vocquit; 2. J. van Boven en H. Verschaeve; 3. G. de Meijer en Iz. Ie Roy. PRIJSVLUCHTEN. De postduivenhoudersvereniging „Recht voor Allen" nam te Sluis met 250 oude en 186 jonge duiven deel aan de prijs- yluchten op Dourdan (oude duiven). De snelheden waren resp. 1544 en 1338 meter per minuut. Oude duiven: 1 C. de Jonge, Sasput; 2, 8 en 13 J. Deuninck, Zuidzande; 3 K. de Smidt, Breskens; 4 Jac. Kools, Zuidzande; 5 Dierkx—Hartog, Brskens; 6 Gebr. Ca lon. Hoogstraat; 7 en 20 G. de Wever, Schoondijke; 9 C. Verplanke, Zuidzande; 10 L. v. d. Wege, Breskens; 11 A. Hame- linck, Breskens; 12 I .Porreij, Breskens; 14 A, Provoost, Breskens; 15 Gebr. Mar tens, Hoofdplaat; 16 H. v. d, Hemel, Groe de; 17 R. Dusarduijn, Groede; 18 Gebr. Dobbelaere, Schoondijke; 19 M. v. d. Plassche, Cadzand. Jonge duiven: 1, 8 en 14 J. van Hoorn, Retranehement; 2 R. Timmerman, Retrair- chement; 3 F. Verheye, Sluis; 4 C. de Witte; 5'Jac. van Grol; 6 en 7 A. van Haneghem, Retranehement; 9 en 17 A. Tas; 10, 11 en 12 J. Wage; 13 M. van Bo ven; 16 Gebr. Louwagie; 18 Ph. Mar- lcusse, Retranehement; 19 J. Verherburg- ge .Retranehement; 20 J. Corthals, Draai brug. Axel WEDVLUCHT. De postduivenhoudersvereniging „De Verwachting" te Axel hield een wed vlucht uit Moescroen. De snelheid van de eerste duif was bij de oude duiven 1823 meter en bij de jonge duiven 1803,7 meter. De afstanden waren 75.4 km. De onderstaande eigenaren behaalden met him duiven de volgende prijzen: Oude duiven: 1 en 3 H. Lippens; 2 D. Faas; 4 P. Ortelee; 5 M. v. Eenenaam; 6 H. v. d. Bosch; 7 Jos Sijs; 8 en 9 Jos. Engels 10 Th. J. Borgstijn. Jonge duiven: 1 P. Ortelee; 2 J. Hejjnsdijjjk; 3 A. Wijne; 4 D. Faas; 5 M. v. Eenenaam: 6 en 9 P. Deij 7 J. Vinke: 8 M. den Engelsman; 10 P. Deij. Landbouwers hadden onderlinge vete. Voor het kantongerecht te Oost- burg verschenen enkele boeren, die een onderlinge vete hadden, „vendet ta" aldus de kantonrechter. Tussen de heer A. F. D., landbouwer en E. J. D„ eveneens landbouwer te Biervliet, boterde het niet goed. Er was reeds enkele malen gedreigd van „ik zal je wel krijgen". Op een dag, dat E. J. D. in gezelschap van P. J. R., landar beider te Biervliet op de fiets reed, kwam de heer A. F. D. in zijn auto achterop. Er was ruimte genoeg om te passeren, maar de kans was blijk baar te schoon om niet waargenomen te worden. De auto week naar rechts uit en passeerde zo rakelings, dat de beide fietsers gevaar liepen. Er was zelfs sprake van een „geraakte lin kerelleboog". A. F. D. voerde aan, dat hij door tegemoet komende fietsers fenoodzaakt was uit te wijken, maar e beide anderen, noch de achter de zen rydende dochter van P. J. R„ me juffrouw Y. R„ hadden deze fietsers opgemerkt. D.e ambtenaar O.M. noemde D.'s wijze van rijden hoogst onfatsoenlijk. Hij vond, dat er zelfs sprake was van een schijnaanval en vond, dat bij deze houding geen rijbe wijs hoorde. Hij eiste 50 boete subs. 30 dagen. De kantom-echter merkte op, dat ook de niet verschenen getui ge G. H. in zijn schriftelijke verkla ring hetzelfde vertelde als de 3 ande re getuigen. Hij zeide niets op te hebben met die dorpsruzies en raadde de partijen aan een bemddelaar te zoeken teneinde te trachten tot een betere verstandhouding te komen. Bij herhaling- van een dergelijk feit zal in overweging worden genomen het rij bewijs in te trekken. Nu wilde hij re kening houden met de verdediging van mr. Mul en het vonnis luidde: 35 subs. 15 dagen. M. I. B., landbouwer te Schoondijke, had een chauffeur laten rijden met een auto met aanhangwagen zonder de vereiste kentekenen. Hg zeide, dat het maar een lorrie was van ten hoogste 60 cm. en dat hij niet wist, dat landbouwmotorrijtuigen ook deze kentekenen moeten dragen. Hiermede werd rekening gehouden en eis en vonnis luidden 5 subs. 3 dagen. J. R. G. te IJzendijke hield geen rekening met een voorrangsweg. Eis en vonnis luidden 25 subs. 10 dagen. P. F. C. G., verzekerings-inspecteur te Middelburg, stopte op een plaats met stopverbod. De ambtenaar O.M. eiste 6 subs. 3 dagen. De kanton rechter hield rekening met het aan gevoerde argument van de niet duide lijke borden en veroordeelde tot 5 subs. 2 dagen. B. J. B., chauffeur te Aardenburg, was bij een parellelweg links afgesla- ten zonder tijdige waarschuwing, zo- at een botsing met een achterligger onvermijdelijk was. De ambtenaar O. M. eiste voor de slecht functioneren de richtingaanwijzer en voor het te snel afslaan ieder 25 subs. 10 da gen. De kantonrechter hield er reke ning mee, dat gedaagde dit van een klein weekgeld betalen moest en ver minderde het tot 2 x 20 subs. 10 da- gén. H. L. G. C., ingenieur te IJzendijke, reed met een auto zonder reflectoren. De eis luidde 10 subs. 6 dagen. Het vonnis werd 5 subs. 3 dagen, in ver band met de gebleken goede trouw en onbekendheid met dit voorschrift. P. J. H., huurautoverhuurder te Groede, had mensen doen vervoeren in zijn auto's zonder de daartoe nodi ge vergunning te bezitten. Hij ont kende, maar in 3 gevallen was de overtreding bewezen. Eis en vonnis luidden 3 x 15 subs. 10 dagen met de waarschuwing, dat bij verdere ont duikingen de verkeersinspectie de au to's in beslag kan nemen. W. M. R., geragehouder te Groede, had een draaiorgel vervoerd zonder vergunning. De eis was 25 subs. 10 dagen. Rekening houdende met de po gingen, die gedaagde in het werk stelt om door middel van een combi natie in het bezit van de vergunning te komen, vonniste de kantonrechter hem tot 15 subs. 8 dagen. B. F. C. M., monteur te Groede, had in dronkenschap een propaganda-ver- gadering van de A.N.W.B. verstoord. Ondanks waarschuwingen van de re denaar, van de burgemeester en de notaris ging hij daar mee door. De eis luidde f 25 subs. 10 dagen en het vonnis f 20 subs. 10 dagen. F. de K. te Biervliet was dikwijls dronken. Vonnis en eis luidden 3 da gen hechtenis. J. v. d. B., koopman uit Bergen op Zoom kwam volgens de kanton rechter naar Zeeland om zich te be drinken. De eis luidde 14 dagen hechtenis. Gedaagde vroeg een geld boete en zei, dat hij een rustkuur zou nemen. De kantonrechter vond deze kuur goed, maar vonniste conform de eis met de ernstige waarschuwing, dat bij herhaling een half jaar rijks werkinrichting zou volgen. C. de B. te Aardenburg, was on danks zijn hoge leeftijd van 65 jaar dronken op pad geweest. Eis en vonnis f 15 subs. 6 dagen. Zuidzande DE LUCHTBODE. De postduivenhoudersvereniging „De Luchtbode" te Zuidzande nam op 22 Juni j.L met 184 jonge duiven deel aan een vlucht vanuit Moescroen. Afstand 715 km. Snelste duif 1473 meter per minuut Uilslag: J. Wille 1. G. Bokelaar 2. P. Bo- kelaar 3. J. Dubois 4, 5, 8 en 10. J. van Hanegem 6. G .Bokelaar 7. A. Wage 9. Met 31 duiven werd bovendien deelge nomen aan een vlucht op Dourdan. Deze afstand bedroeg 329 km. Snelste duif 1533 meter per minuut. Uitslag: J. Duininck 1, 4, 6 en 8. J. Kools 2. D. Luteijn 3. C. Verplanke 5. Iz. Versluijs 7 en 9. R. la Gasse 10. Cadzand WEDVLUCHT. Uitslag van de door „De Getrouwe Duif" te Cadzand georganiseerde wedvlucht van uit Moescroen d d. 22 Juni j.L: I. Porreij 1. J. Louweret 2. A. P. de Pulter 3. M. Provo 4. Gebrs. Misilje 5 en 10. W. Van Acker 6. J. A. Vasseur 7. H. Allaart 8. J. Vasseur 9. Idem voor oude duiven: P. de Meij 1. J. Vasseur 2, 8 en 9. A. de Putter 3. A. Vasseur 4. P. v. d. Voorde 5. J. Louweret 6 en 8. Uitslag wedvlucht op Dourdan: A. Ma- belis 1. M. v. d. Plasse 2, 9 en 10. W. van Acker 3. A. de Putter 4 en 6. L. Fremouw 5. H. Allaart 7. J. Vasseur 8. De beker werd gewonnen door A. Ma- bells. Er komt een Kamer voor de Visserij. Verhoging van de productiviteit van het viswater noodzakelijk. By de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp, waarbij wordt vt ,rgesteld in de Visserijwet bepa lingen tot regeling van de huur en verhuur van visrecht op te nemen. Als gevolg van inpoldering, droog legging, normalisering van rivieren en heken enz., neemt het voor de binnen, en kustvisserij beschikbare areaal voortdurend af. Anderzijds neemt het aantal sportvissers voort durend toe. In- verband hiermede acht de regering een verhoging van de productiviteit van het nog be schikbare viswater dringend nood zakelijk. Een van 'de belangrijkste punten van de voorgestelde wijzigingen is de instelling van een Kamer voor de Visserij, samengesteld uit leden, die de beroeps- en de sportvisserij en de eigenaren van visrecht, resp. viswater, vertegenwoordigen. De Kamer zal worden belast met de taak het doelmatig bevissen van de kust- en binnenwateren te bevorde ren en een redelijke verdeling van het visrecht te bewerkstelligen. Hier bij is zowel aan het toezicht op de uitgifte van vergunningen en op overeenkomsten tot verhuur van visrecht, als aan het belang van-de samenvoeging van versnipperde vis rechten en het belang van de ray onnering van het viswater ter verde ling tussen de beroeps- en de sport visserij gedacht. Tien maanden geëist tegen Eindhovense arts. De procureur bij liet Amsterdams gerechtshof, mr. J. Hoeffelman, eis te Donderdag 10 maanden gevange nisstraf tegen de 50-jarige arts A. J. B uit Eindhoven, die zijn broer op diens verzoek een bepaald soort tabletten verstrekte en een morfine- injectie gaf, waarop de dood van deze broer volgde. De broer van de arts, die al gedurende tien jaar in een inrichting in Soest werd ver pleegd, leed aan een longziekte, die hem, volgens de verdachte ondrage. lijke pijnen bezorgde. „Wanneer wij dit maar enigszins door de vingers zien, zou het hek van de dam zijn", zo zeide mr. Hoef felman. Het hof zal in deze zaak op 8 Juli arrest wijzen. De Utrechtse rechtbank veroor deelde B op 11 Maart van dit jaar tot een jaar voorwaardelijke gevan genisstraf. Concentreerde vlieger zich teveel op zijn doel Bij het onderzoek naar de oorzaak van het neerstorten van een Neder landse Thunderjet op een Engels ma rinevaartuig bij Texel enkele weken geleden heeft de vlieger van een der toestellen, die een schijnaanval uit voerden op het Engelse vaartuig ver klaard, dat het mogelijk is, dat de vlieger van het verongelukte toestel zich teveel op het doel van de aanval de Britse Barkas, had geconcentreerd en dat dit mogelijk ten koste is ge- faan van de besturing van de Thun- erjet. Veto van Truman verworpen. President Truman heeft zijn veto uitgesproken tegen een wetsontwerp van McCarran-Walter, waarin werd voorgesteld per jaar 154.658 vreemde lingen als immigranten in de Ver. Staten toe te laten. Dat is 380 meer dan op het ogenblik- Per land wordt in dit wetsvoorstel het aantal immigranten vastgesteld en de procureur-generaal zou groter be voegdheid krijgen om vreemdelingen uit het land te wijzen. Het veto van de president werd Donderdag door het Huis van Afge vaardigden met 278 tegen 113 stem men teniet gedaan. Inkwartieringswet ingediend. Bij de Tweede Kamer is inge diend een wetsontwerp tot regeling inzake de inkwartiering en het on derhoud van militairen en van de transporten en leverantiën voor de legers en verdedigingswerken. NIEUWE JACHTWET. Overheid en jagers willen een fonds vormen. By dc Tweede Kamer Is een nieuw ontwerp-Jachtwct ingediend, welke tot uitgangspunt heeft, dat in de eerste plaats dient te worden gewaakt voor de belangen van de landbouw. Deze eisen, dat door een overmatige wildstand geen nadeel aan de gewassen wordt toegebracht. De rechten en bevoegdheden van de grondgebruiker worden in het nieuwe ontwerp dan ook onverkort gehandhaafd en daaraan wordt thans zelfs nog de mogelijk heid toegevoegd, dat eventueel geleden wildschade kan worden vergoed. Er wordt naar gestreefd, dat toch ilï een zo groot mogelijke wildstand kan worden gehandhaafd, zodat de nieuwe Jachtwet ook een wlld-beschermende taak zal vervullen, uiteraard binnen voor de landbouw toelaatbare gren- Marktberichten VISMIJN TE VEERE. 25 Juni. 906 kg. export garnalen 60. 1125 kg. handels garnalen 4044. 96 kg. schar 20—37. 178 kg. bot 17—36. 69 kg middel tong 55—1,28. 175 kg. rog 17—31. 3 kg. visiever 96—1,21, alles per kg. BOKSEN Ray Robinson verloor van Joey Maxim te New York. In het Yankeestadion te New York heeft de wereldkampioen halfzwaar- gewieht Joey Maxim zijn titel met succes verdedigd tegen de uitdager Ray Sugar Robinson. Robinson, die zeer vermoeid was, kon na 13 ron den de strijd niet hervatten. De wed strijd werd gehouden bij een zo hoge temperatuur als sinds mensenheuge nis niet waargenomen was bij een match om het wereldkampioenschap. De scheidsrechter kreeg het zelfs zo te kwaad, dat hij in de tiende ronde, totaal uitgeput, op medisch advies de ring verliet en zijn functie aan een ander overdroeg. Aanvankelijk zag het er naar uit, dat Robinson er in zou slagen door zijn schitterende techniek zijn ge wichtshandicap van bijna 7 kg. te neutraliseren. Maxim nam toen een afwachtende houding aan en dekte zich zorgvuldig, wat echter niet weg nam, dat hij talrijke treffers, en soms zeer harde, tegen hoofd en li chaam moest incasseren. De grote hitte en de strijd tegen 'n lichamelijk veel sterkere tegenstander sloopten echter Robinsons krachten, en zodra Maxim gemerkt had, dat „Sugar" niet meer gevaarlijk kon worden, liet hij zijn verdedigingstactiek varen en ging hij op zijn beurt tot de aanval over, die na de 13e ronde tot Robin sons capitulatie leidde. Dit was de derde nederlaag in zijn lange loopbaan. Vroeger hadden al leen Lamotta en Turpin ieder een maal op punten van hem kunnen winnen. ATHLETIEK Zatopek in Kiev op de 5000 meter geklopt. Tijdens de te Kiev (Sowjet-Rus- land) gehouden Olympische athle- tiekselectiewedstrijden leed de Tsjech Emil Zatopek een verrassende neder laag op de 5000 meter, waarbij door de Russische athleten voortreffelijke prestaties werden geleverd. Kasan- zew, die daarvóór op de 3000 meter steeple de fantastische tijd van 8 min. 48,6 sec. deed noteren, versloeg het Tsjechische fenoneem op de 5000 me ter in 14 min. 13,2. Ook de Rus Po- pow bleek met 14 min. 18 sec. net nog iets sneller dan Zatopek, die als derde eindigde. De Tsjech had zich kennelijk iets gespaard voor de 10.000 meter. Deze afstand liep hij in 29 min. 26 sec., een tijd, waar tot nu toe Zatopek slechts zelf onder heeft we ten te komen. Voordat de finish be reikt was, had de wereldrecordhou der echter zware stryd moeten leve ren met de Rus Anufrijew, van wie hij zich pas op de laatste 200 meter had kunnen losmaken. ATHLETIEKCLUB- KAMPIOENSCHAP „HELLAS." De Goese athletiek- en handbal vereniging „Hellas" houdt a.s. Zon dag haar jaarlijkse onderlinge wed strijden om het athletiekclubkampi- oenschap. Onder talrijke blijken van belangstel ling vierde het echtpaar C. G. Heijnsdijk- Jonkmam te Axel gisteren zijn 50-jarige echtverbintenis. Beide echtelieden maken het nog uitstekend. De heer H. E. M. Rozemeijer uit IJzendijke slaagde aan het Canisiuscollege te Nijmegen voor het eindexamen gym nasium B. De heer Ph. A. Knieriem te Axel slaagde te Arnhem voor het examen be- tonbouwkundig opzichter. In het gemeentehuis te Hoofdplaat is versterkingsapparaat voor de radio- distributie aangebracht. Als ook de bui tenwijken op het net zullen zijn aange sloten, zal de gehele gemeente kunnen profiteren van deze verbetering, waar door inplaats van twee nu vier stations storingvrij kunnen worden. Tijdens een vergadering van de Vrou- wenreisclub in zaal Krijger te Sluiskil werd besloten op 8 Juli a.s. gezamenlijk een tocht naar Valkenburg en omgeving te maken. Zaterdagavond 28 Juni a.s. zal er van 8 tot 9 uur in de Ned. Herv. Kerk te Ka- pelle een orgelconcert worden gegeven door de organist Gommert de Kok. De collecte ten bate van het Ned. Rode Kruis heeft te Schore opgebracht f45,80. Het bevolkingsonderzoek op T.B.C. zal in Wolfaartsdijk worden gehouden op 21 en 22 Juli a.s. Bij het spelen kwam het 10-jarig dochtertje van de heer J. K. in de ha ven te St. Annaland terecht Een in de buurt zijnde schipper slaagde erin, het meisje, nat en wel, weer op de wal te krijgen. KORFBAL Hoogspanning bij OlympiaSwift II Voor de competitie der Z.K.B. kan S.S.S. Zaterdag in de eerste klasse weer eens een overwinning behalen en wel op de hekkesluiter VIOS. De club uit Colïjnsplaat dient echter op te passen, daar het schijnt, dat de Krabbendrjkers zich aan het herstel len zijn. Swift brengt een bezoek aan Seolto, waarvan het vorige week met 72 won. Deze cijfers zeggen genoeg, waar nog bijkwam dat Swift lang niet in zijn beste vorm speelde. In de tweede klasse gaat de bigma" Olympia-Swift II. De Wilhelminac pers starten als favoriet, maar als het schot de Swift-reserves meezit, kunnen de punten wel eens naar Mid delburg gaan. Een gelijkspel is ech ter niet onmogelijk. Vitesse kan een kleiïïfe zege op Swift HI behalen, evenals Eendracht op De Poel. Het verdere programma luidt: 3e klasse A: B.K.C.Zuidwesters StormvogelsV.K.V. 3e klasse B: AnimoFortuna; Swift VIAtlas; VKV H—Swift V; AKCKVL H. 3e klasse C: ScampoloinScampolo II; DIOSVolharding. 3e klasse D: VZ OD—Olympia H; WKV— SSS H Ad- spiranten B: Swift KwiekZuidwes ters. Woensdag: ZuidwestersAtlas. Donderdag: Animo AKVL. TENNIS Nederlandse deelnemers te Wimbledon uitgeschakeld. In zijn partij in de derde ronde van het tennistournooi te Wimbledon speelde onze landgenoot Van Swol te gen een Drobny in topvorm. Van Swol leverde goede tegenstand, maar hij kon de sterk gevarieerde aanval van zijn tegenstander toch niet weerstaan, Drobny won in drie sets met de cij fers 6-0. 8-1 en 6-4. Een van de alleraardigste partijen van- de derde Wimbledondag was het femengd dubbelspel tussen het Ne- erlandse paar Nel Hermsen-Van Dalsum en het Ierse dubbel mej. P. O'Connol-McVeagh. De Ieren bleken tenslotte de sterkste met 1-6, 15-13 en 6-4. Veel krachtsverschil was er ech ter niet. In het damesenkelspel tweede ron de werd mevr. Roos door Peggy Ward uitgeschakeld met 8-6, 6-2. Rinkel ging al even kansloos ten onder tegen de Amerikaan Clark met de cijfers 6-1, 6-0 en 6-1. Nieuws in een Noiedop e Een subcommissie voor de toewijzin gen uit het Amerikaanse Huis van Afge vaardigden heeft Woensdag de credieten ter waarde van 6.447 millioen voor hel buitenlandse hulpprogram met ongeveer 250 millioen dollar besnoeid. 0De curator in het faillissement der Deldense textiel firma Schrader, Schneider, Tijert en Co., heeft aan het gehele personeel ontslag aangezegd. Een deel van de 120 arbeiders is erin geslaagd elders werk te vinden. 0 De plaatsvervangers der ministers van buitenlandse zaken der zes landen, die aan het plan-Schuman deelnemen, heb ben te Parijs besloten, hun regeringen Straatsburg als zetel voor de organen van het plan-Schuman voor te stellen. 0 De staking in de Amerikaanse vliegtuig industrie is door vakverenigingsleiders afgelast. 0 De politie te Poesan heeft twee leden van de Zuld-Koreaanse Nati onale Vergadering gearresteerd op be schuldiging van samenzwering tot het vermoorden van president Syngman Rhee. Thans bevinden zich 14 parle mentsleden in arrest. Bij overstromingen aan de Oostkust 'van Mexico zijn 15 boeren om het leven gekomen, e Op 5 Juli vertrekt van Schip hol een emigrantenvliegtuig met een bij zondere kostbare inhoud naar Nieuw- Zeeland. Er gaan namelijk 24 bruidjes mee, wier bruidegom aan de andere kant van de aardbol al zitten te wachten. 0 „De Verenigde Blikfabrieken" te Am sterdam hebben op het ogenblik voor een bedrag van 2.500.000 aan bewapenings orders ontvangen. 0 Het Britse kabinet heeft zijn goedkeuring gehecht aan de benoeming van een Britse hoofdofficier tot adjunct hij generaal Mark Clark, de opperbevelhebber van de V.N. in Korea. De mogelijkheid tot het verlenen van vergunningen wordt drastisch beperkt; zij is neergelegd in een stel sel, waarbij het genot van de jacht als regel slechts kan worden afge staan door verhuring voor een niet te korte tijd. De afmetingen van het veld moeten dan aan redelyke eisen voldoen. Het oude systeem, waarbij al naar gelang partijen zijn overeengekomen het genot van de jacht bij de grond eigenaar of de grondgebruiker berust, is gehandhaafd. EEN FONDS. In verband met de mogelijkheid schadeloosstelling te geven voor schade aan landbouwgewassen, wan neer het er om gaat bepaalde mooie wildsoorten in stand te houden, heeft doen besluiten in het ontwerp een fonds op te nemen, waarvoor ten las te van de jager per jachtacte een be drag van 5.— zal worden geheven. Overigens krijgt het fonds nog een bijdrage uit de Rijkskas. Ten slotte wordt ingesteld een col lege, de Jachtraad, welke de overheid van advies zal kunnen dienen. Nagekomen advertenties. Heden overleed zacht en kalm, mijn lieve Dochter PIETERNELLA WEEZEPOEL, geboren MANGE. W. MANGE. Goes, 25 Juni 1952. Heden overleed onze lieve Tante PIETERNELLA WEEZEPOEL, geboren MANGE. Uit aller naam, J. LE CLERCQ. Vlissingen, 25 Juni '52. Heden overleed zacht en kalm, onze geliefde Zuster, Schoonzuster en Tante, ANNA KA THAR IN A IN T ANKER, in de ouderdom van ruim 50 jaar. Dat haar heengaan vrede was, lenigt onze smart. W. J. IN T ANKER. S. C. IN T ANKER— ZANDEE. MACHIEL. KEES. W3M. Schore, 26 Juni 1952. De teraardebestelling zal plaats hebben op Zaterdag 28 Juni 1952, des middags om 12 uur. Heden ontsliep, zacht en kalm, in haar Heere en Heiland, na een ge duldig gedragen lijden, onze geliefde Tante JOZINA SüZANNA VAN HOUTE, in de ouderdom van 77 jaar. Souburg C. D. VOS—HOL. Terneuzen M. M. WESTERWEEL- HOL. J. C. WESTERWEEL en Kinderen. Rotterdam S. L. FONK—HOL. J. FONK en Kinderen. Temeuzen J. C. DE RIDDER HOL. L M. DE RIDDER. Retranehement A C. BRAKMAN- HOL. H. I. BRAKMAN. J. H. BRAKMAN en Verloofde. Terneuzen R. HOL. C. S. HOL—KAAN en Kinderen. Souburg, 26 Juni 1952. Beciusstraat 5. De teraardebestelling zal plaats hebben op Maandag 30 Juni a.s., des namiddags 2 uur. Wegens sterfgeval Zaterdag 28 Juni 1952 GESIXJTEN- „HET RIJWIELHUIS". H. WEEZEPOEL. Wijngaardstraat 43, GOES.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 11