NIEUWS UIT ZEELAND Zijpe Zioin Sport en wedstrijden WALCHEREN MARKTBERICHTEN ALS HET HART SPREEKT.... DONDERDAG 26 JUNI 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 AANBESTEDING. Door de architect, het Bouwbureau voor de Landbouw in Middelburg, werd in het openbaar aanbesteed de bouw van een landbouwschuur voor de heer C. Reynierse te Koudekerke. Er werd als volgt ingeschreven: D. Dekker, Middelburg, f 22.900; J. van Wieringen, Alphen a.d. Rijn, f23.375; A. J. Stoppels en Zn., Middelburg, f23.495; W. de Pagter, Middelburg, f23.750; P. J. de Buck, Middelburg, f23.898; J. M. Goedemondt, Vlissin- gen, f 24.100; J". v. d. Linde, Kloe- tinge, f 24.750; C .van Noppen en Zn., Koudekerke, f24.790; J. W. Chrïsti- aansen, Koudekerke, f24.850 D v. d. Poel, Oudelande, f24.950; 'W. Schreyenberg, Biggekerke, f25.300; J. Walraven, Sint Laurens, f25.390; A. Geense, Middelburg, f25.600; Fa. Van Schalk en Gilde, Middelburg, f25.660; C. Joziasse en Zn., Middel burg, f25.800; P. B. van Veldhoven, Zierikzee, f25.8 aangehouden. De gunning werd Vlissingen „GOED WONEN" Onder voorzitterschap van de heer A. C. v. d. Velde hield de Vlissingse woningbouwvereniging „Goed Wo nen" onder grote belangstelling haar jaarvergadering in gebouw „Unitas". Sedert de bevrijding werden in Vlis singen, met de in aanbouw zijnde wo ningen mee, in totaal 2000 nieuwe huizen opgetrokken. Voor Goed Wo nen is dit getal 500, zodat de vereni ging thans 881 woningen in exploita tie heeft. In een toespraak bracht de voorzitter aan B. en W. van Vlissin gen dank voor hun voortvarendheid bij de oplossing van het woningvraag stuk. Een funeste invloed op het on derhoud van de woningen, aldus spre ker, heeft echter het tekort aan de benodigde middelen, verwaarlozing is er het gevolg van, hoewel men al het mogelijke doet om uitwoning tegen te gaan en de schade, veroorzaakt door de inundatie te herstellen. Onder no tarieel toezicht werd hierna het aan kopen van de benodigde grond voor de in aanbouw zijnde huizen en de ge nomen hypotheken hierop door de vergadering bekrachtigd. Bij de be spreking van het bestuursbeleid werd uitvoerig van '^gedachten gewisseld over de verhoging der waterleiding- tarieven voor de middengroep Zee land. Velen der aanwezigen achtten deze verhoging uit den boze en een gedeelte der stad wordt hierdoor ge dupeerd. Men wil echter de uitslag van momenteel aan de gang zgnde onderhandelingen afwachten. In de vacature H. D. Kemeling werd de heer W. J. Bouff gekozen. Van de heer Kemeling nam de voorzitter op hartelijke wijze afscheid. Spreker be treurde het, dat de heer Kemeling na 28 jaar een functie in het bestuur te hebben bekleed thans om gezond heidsredenen zich hieruit moet terug trekken. Als aandenken mocht ae heer Kemeling enkele fraaie boekwer ken in ontvangst nemen. Hierna wer den de heren Van Oorschot, Van Bie- men, Vermeulen, Wassink, D,e Nooijer, Hollemans, Joosse, Verbeek, Van Kal keren, Steendam, Snoep en Schram in de verschillende wijkcommissies be noemd. Op voorstel van een aantal leden zullen de kinderen van de leden in het begin van de week tegen gere duceerde prijs van de badinrichting gebruik mogen maken. Een zestal le den werd wegens het niet voldoen aan de financiële verplichtingen geroy eerd. De rondvraag leverde weinig op. BAL EN VULPEN. Bij de politie te Vlissingen wei-den in het tijdvak van 18 Juni 1952 tot 25 Juni 1952 de volgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd: Bal, vulpen, zelfbindertje, haarstrik. llpssleutel, herenrijwiel, overhemd, auto onderdeel en twee jongensjasjes. Tevens zijn de adressen van de vinders der navolgende voorwerpen te bevragen: Portemonnaie met inhoud, twee lips- sleutels, sjaal, soldaten baret, alpino muts, jongens jasje, twee trekpennen, nikkelen wieldop, boerinnen doekje, ring met doodskop, luchtbanden step, blauw jasje, muntbiljet, truitje, kinder driewieler, vul pen, snoer parels, militaire onderschei ding en een boekje met postzegels. Middelburg INBRAAK IN CANTINE. In de cantine van het DUW-kamp aan de Nadorstweg werd ingebro. ken. Men mist slechts een klein geldsbedrag. Burgerlijke Stand MIDDELBURG. Bevallen: F. M. de Jong—de Mey, z.; G. J. van der Linden—Swart, d.; A. M. LawalataSopacua, d.; W. J. C. Linden- berg—van Oers, d.; F. Rijkse—Westra. z.; L. BooneWattel, z.; N. C. de Bree Wisse. d. Ondertrouwd: T. Ch. van Lieshout, 36 j. en A. van Don, 27 j.; F. A. M. Clarijs, 26 j. en P. C. M. Pantus, 27 j. Getrouwd: P. Sohilait, 21 j. en M. Si- walette, 23 j.; C. W. Wolf, 27 j. en J. Hoekman, 23 j.; F. Don, 27 j. en M. de Vos. 26 j.; A. A. Kik, 25 j. en J. M. Pleijte, 22 j. Overleden: P. Provoost. 82 j.. wede J. Bouman; L. Francke, 83 j., wedn. M. de Kok; A. Maljaars, 2 j.;'S. W. van der Hooft, 77 J., geh. met A. J. Vermeulen; BROODMANDJE EN VEILINGKIST. De commissaris van politie te Middel burg maakt bekend, dat in het tijdvak van 18 tot en met 24 Juni aan zijn bu reau als gevonden zijljn aangegeven de volgende voorwerpen, welke aldaar zijn terug te verkrijgen: diverse huis- en an dere sleutels, bruine kinderportemon- naie, dop van autowiel, souvenir mijn lamp, pijp, gehaakte dameshandschoen, reflector met rand, step en een kussen sloop met kinderkleertjes. Bij particulieren werden de volgende voorwerpen in bewaring gehouden (adres sen bureau van politie): doublé ket- tinktje, zakdoek, donkerbruine portm. m. inh., gouden speld met rode steen, brui ne kinderportm. (ledig), springtouw, hon dentuigje, zilver polskettinktje, damespa raplu, padvindersrlem, doublé armband, zakdoek, paars potlood, portem. inh. f 40 en nippels, overhemd, muntbiljet van f 2.50, groene hoofddoek, broodmandje, onderdeel van slot met sleuteltje no. 9666 T., muntbiljet van f 1, korte regenjas m. beenpijpen, fietssleuteltje, grijze sjaal, ge bloemde hoofddoek, veilingkist, zakdoek, tekening, hondenhalsband met penning, no. 333, broche, bal, zwembroek met bad handdoek. Officiële publicaties VEERE. WEDEROPBOUWPLAN. Het hoofd van het gen^entebestuur van Veere maakt bekend, dat ter secre tarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage ligt het door de minister van we deropbouw en volkshuisvesting op 27 Mei 1952 onder no. 36689 goedgekeurde weder- opbouwplan voor de gemeente Veere. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, L F. DEN BEER POORTUGAEL. ZUID-BEVELAND Goes BRAND IN WEEGHUISJE. Woensdagnamiddag bemerkte een voorbijganger dat brand was uitge broken in het huisje van de weeg brug nabij de gasfabriek te Goes. Toen men de deur opende sloegen de vlammen reeds naar buiten. Met be hulp van enkele emmers water slaag de men erin het vuur te doven. Vermoedelijk is de brand ontstaan door het achteloos wegwerpen van een lucifer in de onder een tafel staande papierbak. Zowel de tafel als de papierbak werden gedeeltelijk door het vuur verwoest. GOES III—SPOORWEGEN 3—2. Dinsdagavond werd op het terrein aan de Polderse weg te Goes een voet balwedstrijd gehouden tussen een elf tal van de Ned. Spoorwegen en Goes HI. Voor de rust was Goes aanmerke lijk' sterker; het wist de score op te voeren tot 20. Na de rust echter was het steeds de hechte verdediging van de Spoorwegen, die de Goese voorhoe de een halt toeriep. Door een misver stand werd het 3—0, maar door hard werken van de spoormensen werd het toch nog 3—2. Borssele VERGUNNING VERLEEND De Commissie Vergunningen Per sonenvervoer (de z.g. commissie-Van Breen) heeft aan A. van de Velde te Borssele vergunning verleend voor de uitvoering van toerwagenritten en ongeregeld vervoer, uitsluitend voor het vervoer van jeugdige personen en him geleiders in het zomerseizoen met motorrijtuigen, welke aangeduid worden als „voor personenvervoer goedgekeurde vrachtauto's. Arnemu'den WEDVLUCHT „VOORWAARTS". De postduivenhoudersvereniging „Voor waarts" uit Arnemuiden nam met een aantal oude duiven deel aan een wed vlucht uit Pt. St. Maxence. Onderstaan de eigenaren behaalden met hun duiven de volgende prijzen: 1 J. Dingemanse, 2 B. van Belzen Jz., 3 en 4 C. de Nooijér Lz., 5 B. van Belzen Kz.p 6 en 9 H. van Belzen, 7 G. de Nooijer. 8 A. van Da len, 10 Kodde. VAN TOT De Oranjevereniging te Kortgene or ganiseert weer een rijtoer voor ouden van dagen, waarvoor op 27, 30 Juni en 1 Juli een inzameling zal worden gehou den. E.M.M. verleent medewerking. In de omgeving van Kortgene is een aanvang gemaakt met het afteren van een aantal wegen, die vorig jaar voor het grootste gedeelte reeds hersteld zijn. Tot onderwijzer in tijdelijke dienst aan de o.l. school te Kortgene Is met in gang benoemd de heer M. Kaboord te Wolfaartsdijk. De collecte voor het reisje, dat de ouden van dagen uit 's Heer Arendsker- ke op 3 Juli a.s. naar Brugge en de Bel gische badplaatsen maken, bracht in totaal f 1066,35 op. In verband met hun regelmatig sparen zullen elf kinderen uit Tholen door de Rijkspostspaarbank in staat gesteld wor den een reisje te maken. De reisclub „Ons Genoegen" uit Drei- sctaor zal 30 Juni a.s. een rejsje maken naar Berg en Dal en omstreken. Mej. C. W. v. d. Weyde, vroeger woon achtig te Dreischor behaalde te Rotter dam het diploma wijkverpleegster. De heer N. A. D. te Dreischor reed dezer dagen met zijn auto bij de Stoof- weg in de sloot. De heer D. liep alleen een nat pak op; de auto werd met een kraanwagen weer op de weg gebracht. Binnenkort zal Clinge een speeltuin krijgen. Reeds werd een aanzienlijk be drag verkregen door een inzamelingsac tie. Door de R.K. fanfare „St Jan" te St. Jansteen wordt op 24 Augustus a.s. een festival georganiseerd. Bij deze ge legenheid zal gebruik worden gemaakt van de nieuwe muziektent, welke cnlangs door de gemeente werd aangekocht. Voor het eerste gedeelte van het no tarieel examen slaagde de heer G. F. Giele te Hulst. Aan de heer R. van Rie te Hulst werd namens het hoofdbestuur van het Rode Kruis de bronzen Landsteiner-me- daille uitgereikt, omdat hij verscheidene malen bloed afgestaan heeft. 29 Juli a.s. wordt door het „Hulster Uitslag gemeente O.- en W.-Souburg Stembureaux NAMEN PARTIJEN Gemeentehuis Openbare School Oranjeplein 1:0 Mamixschool Nieuwe Vliss. weg. Ver. Geb. „De Zw." KI. zaal, Vliss. str. TOTAAL Verkiezing Tweede Kamer 1952 Verkiezing Tweede Kamer 1948. Staten verkiezing 1950. Uitgebrachte stemmen 863 900 939 872 3574 Ongeldig 17 26 21 33 97 Geldige stemmen 846 874 9 18 839 3477 2990 3201 1. Kath. Volks Partij 46 16 41 33 136 139 128 2. Party van de Arbeid 314 302 408 407 1431 1168 1248 3. Anti Rev. Party 164 243 175 158 740 663 731 4. Christ. Hist. Unie 169 209 165 155 698 662 745 5. Volksp. v. V. en D. 39 24 47 16 126 105 169 6. Comm. Partij Ned. 32 5 19 14 70 105 49 7. Staatk. Ger. Party 31 51 29 32 143 95 118 8. Weiter 5 1 8 4 18 8 9. Party voor R. en V. 1 2 1 4 10. Socialistische Unie 1 3 3 7 12. Geref. Politiek Verb. 6 1 2 2 11 10 13. Middenstands Party 38 17 20 18 93 43 3 Ambacht" te Hulst een feestavond gehou den in de Graanbeurs tot besluit van het B-C tennistournooi. Tot klerk ter gemeente-secretarie te Hulst werd benoemd de heer Hermans uit Vogelwaarde. De heer J. Keur te Scherpenisse slaag die te Bergen op Zoom voor het stenogra fie-examen. De Vlissingse vrouwengroep van het N.V.V. hield in samenwerking met de vrouwengroepen uit Middelburg en Zw.- Vlaanderen in de omgeving van Valke- nisse een contactdag. Bij deze gelegen heid sprak de heer M. J. van Wagten- donk, voorzitter van .de Vlissingse be- stuurdersbond de vrouwen toe. De heer Alfr. Weemaes te St. Jansteen werd in de jaarvergadering van de Z. VL Kostersbond als secretaris herkozen. Dinsdag j.l. maakten de ouden van dagen uit St. Maartensdijk een reisje naar Brabant. Bij Vught werd de IJzeren man bezocht en in Breda een warme maaltijd gebruikt. Om half negen was men weer in St. Maartensdijk terug, waar de heer J. C. Meulstee een dankwoord sprak en voorts de voorzitter, burgemeester D. C. Bouwense enkele woorden tot de oudjes sprak. RAAD WEMELDINGE. In de toren wordt tweede kerkuitgang aangebracht. De raad van Wemeldinge kwam on der voorzitterschap van burgemees ter C. N. F. van Sas in vergadering bijeen. Na een bespreking over toezending van notulen aan de raadsleden, werd afwijzend beschikt op een verzoek om subsidie van de vereniging Simavi. De N.V. Bank voor Nederlandse gemeen ten heeft aan Wemeldinge een bedrag van f 400.— beschikbaar gesteld we gens voorkeur inschrijving op de na tionale woningbouwlening, waardoor het totaalbedrag is gestegen tot f 7550 Vervolgens werden negen nieuwe gemeentewoningen verhuurd en beslo ten werd met het Burgerlijk Armbe stuur een overeenkomst aan te gaan voor een geldlening ad. f 6000;Aan de afd. Wemeldinge van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings oorden werd een bijdrage van f 123.— toegezegd in de uitzendingskosten van zes kinderen. Een aanbod van de. Ned. Herv. diaconie om de dreef naast het plein der o. L school aan de gemeente in bruikleen af te staan werd aan vaard, in verband met de wenselijk heid een rijwielbergplaats en een schuilgelegenheid voor de schooljeugd aan te brengen. Het verzoek van de kerkvoogdij der Ned. Herv. kerk om toestemming tot het doen aanbrengen van een tweede kerkuitgang in de toren werd uit voerig besproken. Dit zou voor re kening geschieden van de kerkvoogdij onder toezicht van het gemeentebe stuur. De voorzitter merkte op, dat het geheel een verbetering zou zijn van de toren en de gevraagde toestem ming werd verleend. Aan mej. P. Korstanje werd op haar verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de o. 1. school. In haar plaats werd benoemd mej. N. E. Janse te St. Laurens. Bij de rondvraag werd onder meer gewezen op het minder goede uitzicht op de hoek Zandweg—Zuidelijke Ach terweg, op het inschakelen van nering doenden bij de levering van leermid delen, op de uniformkleding van de brandweer en op de wenselijkheid van een goede zwem- en badgelegenheid. NOORD-BEVELAND Wissekerke MUZIEKTENT ZATERDAG IN GEBRUIK De in aanbouw zijnde muziektent te Wissenkerke nadert haar vol tooiing. Zaterdagavond a.s. zal deze moderne tent in gebruik worden ge nomen. Burgemeester J. van der Maas zal daar bij een redevoering houden. De muziekgezelschappen van Kort gene, Colijnsplaat, Kats en Kamper land zullen die avond ook op de nieuwe tent concerteren. In afwijking van de gewoonte om eerst de genodigden te doen optreden zal „Appollo" van Wissenkerke het eerst de nieuwe tent betreden. Het zal met medewerking van de plaat selijke zangvereniging o.a. uitvoeren ..Het Slavenkoor" en „In de Klooster tuin", onder leiding van de dirigent de heer P. A. van Damme. Olympische fakkel ontstoken. De Olympische fakkel is Woensdag morgen op de traditionele wijze aan gestoken in de bouwvallen van de aan Zeus gewijde tempel te Olympia, de stad waar de spelen oorspronkelijk werden gehouden. Door middel van een brandspiegel werd een olijftak in vlam gezet. En met deze brandenae tak stak vervolgens een Grieks meisje in nationale kleuren een antieke, schaalvormige lamp aan. die van de eerste Olympische Spelen dateert. Met behulp van deze lamp werd 'n fakkel ontstoken, die door estafet telopers naar Athene zal worden gebracht Het vervoer naar Helsin ki zal deels per vliegtuig en deels door estafettelopers, die de fakkel door Zweden en Finland naar het Olympische Stadion in de Fi hoofdstad zullen dragen. Rechtspositiebesluit ten aanzien van ambtenaren. INSTELLING VAN STAATS COMMISSIE. Naar het A.N.P. verneemt, is thans binnenkort de instelling te verwach ten van een staatscommissie, welke tot taak zal krijgen aan de regering een advies uit te brengen nopens de vraag, naar welke beginselen in de toekomst het rechtspositiebeleid ten aanzien van de ambtenaren dient te worden bepaald, zulks in verband met de ontwikkeling van het arbeidsrecht, daaronder begrepen de sociale verze keringswetgeving. Bekentenis van Martin Enbom. Martin Enbom. een jongere broer van Fritj of Enbom, die de leider zou zijn van een communistische spionna- gegroep, die thans te Stockholm te rechtstaat. heeft Woensdag verklaard, dat hij, onder invloed van zijn broer. Sowjet-Russisehe functionarissen be langrijke inlichtingen heeft verstrekt over Zweedse militaire verdedigings werken. Pleegde brigade-generaal Brink zelfmoord Brigade-generaal Francis Brink, hoofd van de Amerikaanse missie voor militaire bijstand aan Indo-China, is Dinsdagavond dodelijk gewond in een bureau van het ministerie van defen sie aangetroffen. Een revolver lag naast hem. De generaal overleed op weg naar een ziekenhuis. Een beambte, die met het onderzoek naar de dood van Brink belast is, ver klaarde, dat het waarschijnlijk is dat de generaal zelfmoord heeft ge pleegd. Brink is ongeveer twee weken ge leden voor staf-conferenties uit Indo- China teruggekeerd. Vrienden ver klaarden, dat hij tijdens zijn verblijf te Washington zeer gedeprimeerd was. VEILING KAPELLE. 25 Juni. Grote velling. Jucunda 67.60— -68.30; Zwarte bessen 63.10 1,90. Mad. Mautot 67.80—68.30. Zwarte bessen 63.10. KL veiling. Hollanders 42—59. Meiker sen 36—45. Vr. v. Werder 35—51. Markie zen 4458. Bruine Blanche 2841. Suiker kersen 29—36. Eltan 39. Early Rivers 43 —50. J.M.O. kersen 37. Morellen 4146. Porceleinkersen 33. Rode bessen 2546. Frambozen 501.32. Kasperziken 2%18, Kaspruimen 891.10. Aardbeien 4572, Kruisbessen 612. Witte bessen 925. Jo nathan 69. Aardappelen 12—16. Rabarber 12. Doperwten 52—53. Sjalotten 6—6%. Dubbele Princessen 1.10. Bloemkool 936. Komkommers 1221. Kropsla 25%. Bos- peen 819. Bos kroten 56. Uien 1321. Feuilleton 42 „Wat zeg je, Barbara, is hij hier? Is hij heus vandaag gekomen „Ja, heus. Als ik jou was, nam ik maar niet de moeite me te verkleden. Je ziet er heel lief uit in die geruite jurk". Heather was opgestaan en greep naar haar stok. Voor ze by de deur was, hield ze echter stil en keerde zich om. „Hoe ziet hij er uit?" „Lang, donker en knap". „Neen, maar in ernst Juist kwam Joan binnen; haar natte haren hingen om de schouders, maar werden door een grote bad handdoek bijeen gehouden. „Wie is er lang, donker en knap?" „Eskader-commandant Charring- ton". „Wie, zeg je?" „.Tinks", zei Heather. „O, Joan, be weer nu niet, dat je niet weet wat ik „Maar hij zou pas morgen komen". „Dat weet ik, maar Barbara zegt, dat hij daareven is verschenen. Hij heeft zich vergist in de dag". „Lieve help zei Joan stom ver baasd. „Ik dacht al. Wat zou er aan de hand zijn? toen ik Heather zo ge agiteerd zag. Maar zeg jelui eens, kan ik naar beneden komen met haar in kruipennen?" „Natuurlijk niet", antwoordde Heather, haar zuster verschrikt aan kijkend. „Ja maar, lieve kind. ik wil hem óók wel eens zien". „Nu, kijk dan uit het venster als hij weggaat". ,,A, bah",' hernam Joan, „zoiets mals heb ik nog nooit gehoord. Ik kan een shawl om mijn hoofd doen. Hij heeft waarschijnlijk óók zusters en zal wel weten, dat meisjes af en toe haar haren wassen". „Hij heeft géén zusters; hij is enig kind". door Renée Shann „Nu, je weet heel wat van hem a±. Hoe dikwijls doet hij een nieuw over hemd aan?" „Och, Joan, wees niet zo verve- lend". „En ik zeg: wees jij niet zo overge voelig! Wat denk jij ervan, Barbara. Is het niet mal om te zeggen, dat ik niet met mijn haar in kruipennen be neden kan komen? Ik zal een shawl er omheel doen en alleen mrjn voor ste lokken zichtbaar laten! Maar wat jou betreft, Heather, ik verdenk je sterk, dat je hem helemaal voor je alleen wilt hebben. Waarom vraag je niet of Barbara en ik de thee in jouw zitkamer willen gebruiken?" „Dat zou mij heel goed uitkomen", lachte Barbara. „Neen, Barbara, jij moet meegaan, want iemand dient thee te schenken en je weet, dat moeder in bed ligt". „Goed", zei Barbara, die 't veel lie ver niet zou hebben gedaan. „Ik ga mee; ben je klaar?" „Je hebt tc veel rood op je lippen gesmeerd", zei Joan, met een critisch oog haar oudere zuster bekijkend. „Je zult het meeste succes hebben als je ernstig en gevoelig doet. Zoiets trekt een man altijd aan... en jij verstaat de kunst". Vergezeld van Barbara, hinkte Heather de gang door, maar bleef bo venaan de trap staan. „Ik heb zo'n eigenaardig voorge voel", sprak ze bevend, „t Is, alsof ik regelrecht ln de een of andere verwikkeling zal raken en liever te rug moest gaan". Barbara dwong zich tot glimla chen. „Je hebt een veel te levendige ver beelding", merkte ze zakelijk op, hoe wel ze zich afvroeg, of Heather soms gelijk had. Zij zelf, Barbara, had zul ke dwaze voorgevoelens, 't Leek er veel op, dat ze allebei in de knel zou den raken. VEILING KRABBENDIJKE. 25 Juni. Mad. Moutot 62.10-; Jecunda 68.50; Pralific 26—C7; Jonkh. v. Tets 38— 67; Zwarte bessen 60; Frambozen 53--71. VEILING „ZUID-BEVELAND" GOES. 25. Juni. Grote veiling. Jucunda Aardbei en 68.20—68.40. Mad Mautot 66.90. Zwarte bessen 60.50. Kleine Veiling: Aardbeien 57 95. Rode bessen 2552. Frambozen 50 94. Hollanders 3448. Early Rivers 34 41. Markiezen 4049. Meikersen 1634. Porseleinkersen 1618. Bruine Blanche 31. Brusselse bruine 3643. Zoete Morellen 32.- Perziken 515. Kaspruimen 2.503. Groenten. Bospeen 1520. Uien 1314. Selderij 7. Kroten 10-13. Komkommers 8- 17. Bloemkool 14—15. Kropsla 2—6.50. Dubb. Princessen 113135. Stamsnijbonen 91. Tuinbonen 48. Doperwten 3953. Peu len 80. Groene kool 13. Postelein 32—33. Andijvie 8. Tomaten 79—80. Nieuwe aard appelen 1713. idem drieling 910. idem kriel 5—8. VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. 23 Juni. Aardbeien m.d. 45—91. idem z. d. I 67.60—67.90. Idem z d. II 67.70—68. Kersen 6467. Pruimen 7280. Perziken 8 —28. Rode bessen 4073. Zwarte bessen 6691. Frambozen 2528 p. d. Pruimen 8 16 p. st. Aardappelen: Grote 1416. Po ters 11—13. Kriel 6—10. Groenten: Andij vie 18—21. Bloemkool 1 A 21—32. idem 1 B 8—16. Snijbonen 74—23. Stamprincessen 1.17—1.33. Tuinbonen 24—30. Doperwten 3765. Peulen 95—1.01. Postelein 19. Kom kommers 14—21. Kroten 32—38. Kroten 6.40—8.80. Rode kool 18. Groene kool 12. Spitskool 1415. Bospeen 1320. Waspeen 2024. Rabarber 7.20—9.30. Selderij 3.90 5.20. Sjalotten 14—16. Stoofsla 12—24. Sla 48.90 Spinazie 21—24. Tomaten A 68. idem B 68. idem C 68. idem CC 60. Uien 14—24. VEEMARKT ROTTERDAM. 23 en 24 Juni. Aanvoer in totaal 4402 dieren. Aangevoerd werden 2125 stuks rundvee, waarvan naar schatting 1523 vette koelen, en 602 gebruiksvee; 115 vette kalveren; 172 graskalveren; 784 nuchtere kalveren; 584 varkens; 244 biggen; 137 paarden; 24 veulens: 83 schapen; 89 weide lammeren; 45 bokken of geiten. Vette koeien per kg. Ie kw. 285300, 2e kw. 265—280. 3e kw. 245—265. Vette kalveren per kg. Ie kw. 280—290, 2e kW. 260—270, 3e kw. 240—250. Pr. in ct. p. kg. Pr. in gld. p. st. Ie 2e 3e le 2e 3e kwaliteit kwaliteit Graskalveren 350 300 200 Nuchtere kalveren 60 56 53 Varkens L g. 222 220 217 Biggen 55 52 50 SLpaarden 280 220 210 Schapen 140 120 80 Weide lammeren 80 65 50 Kalikoeten 1100 1000 875 Melkkoeien 1100 1000 875 Vare koelen 825 750 675 Vaarzen 850 750 685 Pinken 575 500 400 VEILING ST. MAARTENSDIJK. (Wordt vervolgd) —50. 25 Juni. Eerstelingen 16—12.50. Dore 14.90. Bonken 14.40. drielingen I 10.70, voer 4.90, aanvoer 10.000 kg. Aardbeien I 46 MOTORSPORT „De 18 uur van Zeeland" Zeeland krijgt er weer een inter nationaal sportgebeuren bij. In motor- sportkringen heeft men niet stilgeze ten en weer 'n nieuw evenement voor motorrijders en automobilisten uitge dacht, dat aangekondigd wordt als „De 18 uur van Zeeland" Dit is de bena ming voor een betrouwbaarheidsrit, welke de naam zegt het reeds 18 uur zal duren. De organisatie is in handen van de jonge motor- en auto club „Interscaldes". De start ls op Za terdag 2 Augustus a.s., des avonds om 7 uur op de Grote Markt te Goes, waar 's Zondagmiddags om 1 uur de fi nish zal zyn. De route, welke geheel door Zuid- Beveland en Walcheren loopt, bestaat uit vier trajecten, te weten een kaart- leesrit bij dag van circa 75 km„ een nachtelijke oriënteringsrit van ca. 150 km., een oriënteringsrit bij dag van ca. 175 km. en een kaartleesrit bij dag van ca. 100 km. De totale afstand be draagt dus ruim 500 km. De voorge schreven gemiddelde snelheid voor de trajecten is bij dag 36 km. per uur en voor 't nachttraject 30 km. per uur. Er zal worden gereden in drie klassen, namelijk de motorrijders-solo, motor rijders met duo of zijspanpassagier en automobilisten. In iedere klasse ont vangt de winnaar een tvisselbeker. TENNIS Van Swol in derde ronde te Wimbledon. MAUREEN CONNOLLY UITGESCHAKELD Woensdag werd in het tennistour nooi te Wimbledon enige opschud ding verwekt door het bericht, dat Maureen Connolly, de 17-larige da meskampioene van de ver. Staten, misschien niet verder aan het tour- nooi te Wimbledon zou deelnemen. „Little mo" zoals ze genoemd wordt, neeft last van een tennisarm, terwjjl ze ook een schouderspier ver rekt heeft. Ze was van plan een spe- af te laten hangen of ze al dan niet door zou spelen. Onze landgenoot van Swol versloeg in vier sets de Pool Spychala met de cijfers 10—12 6—0, 6—2. 6—2. Verdere uitslagen tulden: Heren enkelspel tweede ronde: Washer (B) si Billington (G.B.) 6—2, 6—4, 6—2; Candy (Austr.) sl Ampon (Philip- pijnen) 64, 46, 75, 75; dames enkelspel derde ronde: Thelma Long (Austr.) sl mej. van Rigollet (Zwits.) 6—1, 6—4. Nieuws in een Noiedop e Zuid-Afrika zal trachten verpleeg sters in het buitenland te werven. Gezien het tekort aan verpleegsters heeft Neder land Zuid-Afrika verzocht geen verpleeg sters in ons land te werven. De Paus heeft een audiëntie verleend aan de hoge commissaris der Ver. Naties voor vluch telingenzaken, Van Heuven Goedhart. De Paus zeide, dat het droevige lot van de vluchtelingen hem noopte een beroep te doen op de regeringen en charitatieve Instellingen, om samen te werken tot verlichting van de noden dezer vluchtelin- 0 De opsporingswerkzaamheden naar de vermiste Zweedse Dakota zijn hervat. Premier David ben Goerion van Israël heeft Woensdag in het parlement een reorganisatie aan het Israëlische ka binet bekend gemaakt. De journalist A. H. Hommerson kwam Woensdagavond van Amsterdam ln zijn woonplaats Zaan dam aan, waar hij werd gefeliciteerd door collega's en familie. De Jan Hendrik op den Veldestraat was ln een vlaggenzee herschapen. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK. Beroepen te Poortvliet C. Berg. candidaat te Hilversum. Amsterdamse Beurs Bank v. Ned. Gem. 4% pet. Bank v. Ned. Gem. 0-5-1 Nederland 1951 (3%) Nederland 1948 (3%) Nederland 1947 (3%) 3 Nederland 1937 3 Dollarlening 1947 3 pet Investeringscertificaten 3 Nederland 1962-64 z.b. 3 Nederland 1962-64 m.b. 3 Nederland N.W.S. 2ft Ned. Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Nat. Handelsbank Ned. Handelmij. A.K.U. Bergh's en Jurgcns Calvé-Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabrlek Philips Wilton-Feijenoord Billiton Kon. Petroleum UQ, Amsterdam Rubber Holland Amerika Lijn Kon. Paketvaart Rotterdamse Lloyd Ned. Scheepvaart Unie Stv. Mij. Nederland H.V.A. Deli-Batavia Mij. Deli Mij. Baltimore-Ohio Missouri K.T. New York Central Pennsylvania Anaconda Bethlehem Steel General Motors Intern. Nickel Kennecott Republic Steel U.S. Steel North American Cy. MidconUnental Shell Union Tide Water 24 Juni 25 Juni pet. 100% 100% 3 pet. 103% 103% 95% 95% 87% 87% 90 90 92% 92% 1 90% 90% 91% 91% 91% 74% 74% 90 89% 90 88% 144 144% 134 135 243% 242% 111% 111% 159 158 140% 140 165% 165% 185% 149% 149 150 168% 306 305% 71% 71% 150% 151% 113% 114 115 115 129% 130 135 134% 83% 84% 90 91% 70% 71% 22% 20% 20% 20% 20% 44% 44% 48% 48% 56% 56% 44% 44% 78% 78% 40% 40% 38% 38% 21% 21% 67 67% 79% 79% 23% 23%

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 3