INVOERING VAN WEEKKAARTEN NAAST MAAND-ABONNEMENTEN Zeeuwse Almanak VAN SLUIS IN VLISSINGEN PER BOOT NAAR BRAAKMAN LANDDAG DER HERVORMDE VROUWEN IN MIDDELBURG 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 25 JUNI 1952 MINISTER OVERWEET NOG De heer Kramer „Zeeuwse bijdrage van 272.000 funest voor cultureel én sociaal leven''. De interpellant gaf te kennen, dat 's ministers mededelingen hem niet hadden bevredigd. Over het honoreren van toezeggingen door een ambts voorganger zeide spr. andere opvattingen te hebben dan de minister. Toen de toezeggingen gedaan zyn, waren de financiële moeilijkheden van het land nog groter dan toen deze regering optrad. Z.i, was er alle reden ge weest om het vraagstuk met betrekking tot de Staten-Gcneraal volledig juist te stellen. Als Zeeland 272.000 zou moeten bijdragen in het tekort, betekent dit dat de provincie niets meer kan doen voor het culturele en sociale leven. Daartegen had spr. groot bezwaar. Dat de toestand in Zeeland onmiddellijk na de bevrijding veel erger was dan thans, is geen argument om te zeggen, dat Zeeland nu maar betalen moet en dat de toezeggingen niet gestand zullen worden gedaan, aldus de heer Kramer. Voorts merkte spr. op, dat 3.322.000 passagiers, die in één jaar eerst gratis vervoerd werden, nu zullen moeten gaan betalen. De heer Kramer meende, dat de Kamer er geen'genoegen mee kan nemen dat verder gegaan is dan in 1950, toen volstaan werd met een ge-, deeltelijke tariefheffing. Daarna diende de heer Kramar zijn motie in. OOK VOOR TUNNEL... De heer Tjalma (A.R.) meende, dat als de regering consequent is, ze straks ook rechten moet doen heffen voor het gebruik van de komende tunnel te Velsen. Spr. vroeg o.a. inlichtingen over de tarieven, welke de minister zich heeft gedacht; is het de bedoeling alleen maandabonnementen in te voeren of ook weekkaarten. Een andere houding der regering had z.L verwacht mogen worden, ook al met het oog op de tol, welke Zee land voor onze vrijheid heeft moeten betalen. De opvatting van de minister over het inlossen van beloften kan spr. niet delen. De heer Brandenburg (CPN) was van oordeel, dat de veren vrij moeten zijn; de inwoners moeten zich van het ene deel der provincie naar het an dere kunnen begeven. Zi. is de regering wel degelijk ge bonden aan beloften door vorige re geringen gedaan. De maatregel, welke de regering voorstelt, noemde spr. een ergerlijke onrechtvaardigheid jegens de bevolking. Prov. Staten. (Slot van pag. 1) DE AFDELINGEN. De afdelingen der Provinciale Sta ten werden hierna als volgt getrok ken: Eerste afdeling: C. Boender (S. G.), M. den Boer (C.H.), M. A. H. Govaert (K.V.P.), C. Verdonk (K. V.P.), J. M. A. C. van Dongen (K. V.P.), J de Kruyter (CJL), P. Bou- deling ('A.R.), A. H. Vermeulen (P. v. d A.), ir. G. P. M. Dikötter (K. V.P.), A P. Bil (P. v. d. A.), mr. H. B. Bouwman (P. v. d. A.),- A. Vermaire (M.P.) en voor Ged. Sta ten C. Philipse (C.H.) en A. L. S. Lockefeer (K.V.P.) Tweede afdeling: D. Xmmig (P. v. d. A.), P. Meliefste (A.R.), D. Dek ker (C.H.),J. Hommes (A.R.), P. V. M. Vercauteren (K.V.P.), J. L. J. Bruijnzeel (C.H.), A. H. S. Stemer- ding (C.H.), J. L. Verhagen (V.V. DA. A. v. Eeten 1A.R.), E. F. Poppe (K.V.P.), li. J. van Oorschot (P. v. d. A.), A. S. Wisse (S.G.) en voor Gedeputeerde Staten mr. dr. A. J. J. M. Mes (K.V.P.) en C. Ha melink (P. v. d. A.) Derde afdeling: A. J. Cambier (V. V.D.), C. de Putter (A.R.L L. F. du Bois (P. v. d. A.), H. Flikweert (S.. G.), C. A. Kaan (C.H.), M. V. d. Himst (K.V.P.)D W. Lindenbergh (V.V.D.), jhr. mr. T. A. J. W. Scho- rer (P. v. d. A.), mevr. E. J. van den Broecke-de Man (P. v. d. A.), mr. W. F. E. baron van der Feltz (C.H.), D. Kodde (S.G.) en voor Ge deputeerde Staten mr. A. J. van der Weel (P. v. d. A.) en A. Schout (A. R.) De vergadering werd hierna tot Donderdagmorgen 10.30 uur ver daagd. JANTJE EN DE POES Dwalende door Zierikzee werden wij getroffen door een teder tafereel, dat zich afspeelde op een hardstenen, blauwe stoep. Een wat slordig uitziend knaapje van omstreeks drie jaren hield zich aldaar onledig met het strelen van een poes en beiden koesterden zich in een zomers zonnetje. Het ventje staarde wat droomverloren voor zich uit, werktuigelijk slechts één, korte, volzin voortdurend herhalend: „Aai poes, aai poes, aai poes, aai poes De poes vond het prachtig en spinde krachtig een lied van tevredenheid en welbehagen, heerlijk harmoniërend met het ijle kinderstemmetje, dat niet afhield het „aai poes" de stille straat in te zenden Een wereld van harmonie op een hardstenen, blauwe stoep Edoch, zoals gebruikelijk, bevond zich ook achter deze stoep een woning en van die woning werd plotseling, ruw, een raam opgeschoven. Uit het venster boog zich een nogal grimmig vrouwengelaat en een schelle stem toeterde meedogenloos naar beneden: „Jantje ga onmiddellijk met je schone broek van die vuile stoep en laat die kat met rust!!" Wij schrokken. Jantje niet. Jantje blikte verwijtend naar boven, rees beheerst omhoog en wandelde, de handjes in de zakken, waardig weg. De poes staakte het spinnen; draaide een wijs kopje schuin naar boven en in de ogen van het dier lazen wij dui delijk de gedachte: ,fiaar heb je hóar ook weer Jantje en de poes kénden dat na tuurlijk al lang. Overigens meende spr., dat de heer Kramer te veel is overgeheld naar de prestige-kwestie. De inhoud van de motie bevredigde de heer Branden burg niet geheel, doch hij zou zijn steun er niet aan onthouden. De heer Wendelaar (VVD) betreur de het, dat de zaak hier* incidenteel aan de orde kwam. De tarieven-kwes tie zou bezien moeten worden met betrekking tot de andere veren. Z.i. had de minister de kwestie eerder in de Kamer moeten brengen. De minis ter had zijn standpunt niet versterkt door de wijze, waarop hij gesproken heeft, meende de heer Wendelaar. In zijn rede heeft de minister zich laten ontvallen: „Inboorlingen van Zeeuwsch-Vlaanderen". Spr. meende, dat dit méér dan een verspreking is geweest. „SPAAR ONS DE MOTIE". De heer Kraayvanger (K.V.P.) merk te op, dat de grief is, dat deze zaak incidenteel ter kennis van de Staten Generaal is gekomen door persberich ten en slechts door een interpellatie op onvoldoende wijze kon wor den besproken. Dit noemde hij aller minst een juiste behandeling van de zaak. Spr. meende, dat de regering in de begroting kenbaar moet maken wat ze wildan kan de Kamer erover spreken. Hij vroeg de minister de toe zegging te doen. welke de motie vraagt en de Kamer het aannemen van de motie te sparen. De heer Kolff (CH) meende, dat er alle gelegenheid is geweest om bij de begroting 1952 de zaak met de Kamers te bespreken. Onbillijk achtte hij het, dat de bewoners van Zeeuwsch-Vlaan- deren extra moeten betalen om ge bruik te maken van de wegen, waar voor zij ook belasting betalen. Spr. ging niet accoord met de plan- en, die de minister wil uitvoeren. Z.i. was het wel goed, dat de Kamer zich het recht reserveert bij de be groting over de zaak te spreken. Zijn fractie zou vóór de motie stemmen. De minister verklaarde tenslotte de mogelijkheid onder ogen te zullen zien van het invoeren van weekkaar ten naast de maand-abonnementen. Naar aanleiding van de geopperde be zwaren, dat de zaak der veertarieven niet eerder in de Kamer is gebracht, betoogde spr. dat er overleg met Ged. Staten gaande was. Ware er enig re sultaat geweest, dan zou het juist zijn geweest de Kamer in te lichten, aldus minister Wemmers, die besloot met nu te zeggen, dat het naar zijn me ning onjuist zou zijn midden in het seizoen tot tariefwijziging over te gaan. Hij wil dus, zoals reeds opge merkt, het overleg voortzetten, maar niet tot tariefwijziging overgaan, ge zien de nog korte ambtsperiode, welke hij voor zich heeft. De Kamer bleef dus inderdaad voor het aannemen van de motie gespaard De uitslagen van de Tweede Kamer-verkiezing Bekendmaking per bulletin en luidspreker. Evenals bij vorige verkiezingen, heeft de Prov. Zeeuwse Courant ook nu een speciale verkiezingsdienst georganiseerd om de resultaten van de Tweede Kamerverkiezingen zo snel mogelijk bekend te maken. Wij verwachten, dat te circa zes uur hedenavond de eerste uitslagen van de stembureaus zullen binnenkomen en dat daarna regelmatig reeksen van uitslagen gepubliceerd kunnen worden. Te Middelburg zullen op de Markt vóór het nieuwe gebouw van de Prov. Zeeuwse Courant dat weliswaar nog niet in gebruik werd genomen, maar wel reeds voor dit doel geschikt is de uitslagen op borden en via de luidspreker bekend ge maakt worden van circa zes uur des avonds af. Hetzelfde zal gebeuren vóór het bureau van de P.Z.C. aan de Kleine Markt te Vlissingen en voor het Landbouwhuis aan de Markt te Goes. In afwisseling met het verkiezingsnieuws zal in deze drie steden gramofoonmuziek ten gehore gebracht worden. Voorts zullen de uitslagen gebulletineerd worden te Oost burg voor café De Vuyst aan de Markt en te Terneuzen voor ,,La Bellevue", Noordstraat 2. Verwacht wordt, dat de uitslagen van Zeeland reeds tame lijk vroeg in de avond bekend zullen zijn. De landelijke eind uitslag zal waarschijnlijk pas enige tijd na middernacht gepu bliceerd kunnen worden. KON. INSTITUUT VOOR INGENIEURS. Varende op „Prins Willem I" vergaderden bouw- en waterbouwkundige ingenieurs. De afdeling voor bouw- en waterbouwkunde van het Koninklijk Instituut van Ingenieurs hield Dinsdag haar 170ste ledenvergadering aan boord van de veerboot „Prins Willem I", varende van Vlissingen naar de Braakman. De boot was voor dit doel ter beschikking gesteld door de Provinciale Stoombootdienst en op deze wijze was het voor het gezelschap ingenieurs mogelijk hel nuttige met het aangename en, tevens toch ook nuttige, te verenigen. Want nadat in de morgenuren een bezoek was gebracht aan de in aanbouw zynde nieuwe schutsluis te Vlissingen, begaf het gezelchap zich in de middag varende en vergaderende naar de Braakman, teneinde aldaar de werkzaamheden in ogenschouw te nemen. Talrijke oesterlarven in Ooster-Schelde. HET WATER BLIJFT ECHTER NOG TE KOUD. In het tweede bulletin voor oester- kwekers wijst de bioloog van het in stituut voor visserij-onderzoek te Bergen op Zoom opnieuw op het groot aantal oesterlarven dat zich thans reeds in het water van de Oos ter-Schelde bevindt. De productivi teit van de moederoesters is blijkens het deskundige rapport dit jaar bij zonder hoog. Voor het voortbestaan van de larven is de temperatuur van het Scheldewater (17 graden) echter nog 2 graden te laag zodat het broed reeds na vrij korte tijd afsterft. Als de temperatuur van het water niet spoedig oploopt, dreigt de eerste gro te broedval, welke omstreeks 2 Juli wordt verwacht onvermijdelijk te mislukken. Uitzaai van schelpen in Yerseke begonnen. In alle vroegte zijn de oesterskwe kers van Yerseke Maandag j.l. be gonnen de schelpen waarop de oester- rven zich moeten vastzetten naar de diverse percelen te vervoeren. De tijd voor het uitzetten van de pan nen is nog wel niet aangebroken, maar een enkeling zal, zoals dat elk jaar het geval is, vermoedelijk wel vrij spoedig met dit werk beginnen om de concurrenten vóór te zijn. Vaak komt het n.1. voor dat op een vroeg met pannen bezet perceel later goede broedval wordt geconstateerd. De risico's aan het vroeg uitzetten van de pannen verbonden, zijn echter legio zodat menig kweker het zekere boven het onzekere verkiest en nog even de kat uit de boom kijkt. Kreeftenvangsten liepen terug. De kreeftenvangsten zijn in de af gelopen veertien dagen sterk ver minderd. Hoogst zelden komt het nog voor dat een topvangst kan worden gemeld en sommige vissers hebben hun korven reeds op de wal gebracht daar de vangst in het geheel niet meer rendabel was. Bovendien ont trekt het zaaien van de schelpen voor de oesterteelt een belangrijk aantal werkkrachten aan de kreeftenvis serij. te Middelburg. Op 18 September. Op Donderdag 18 September wordt in Middelburg een rundveefokdag georganiseerd. In een onder leiding van de rijksveeteeltconsulent, ir. W. L. Harmsen, gehouden vergadering, wélke door een groot aantal verte genwoordigers van de melkcontröle- en stierenverenigingen op Walche ren werd bijgewoond, werd unaniem hiertoe besloten. De lering van geitenfokverenigin- gen op Walcheren had reeds eerder het besluit genomen een kringkeu- ring te Middelburg te houden. Deze keuring wordt nu" tijdens de rund veefokdag op hetzelfde terrein ge houden. Douane hield boter- s smokkelaar aan. Ambtenaren der invoerrechten en accijnzen te Sint Jansteen hielden een smokkelaar aan, die per rijwiel 30 kg roomboter via een binnenweg over de grens probeerde te brengen. De boter, met een waarde van onge veer f 120, werd in beslag genomen de smokkelaar bekeurd. Katholiek amateur-toneel in provinciaal verband. In de organisatie van het katholie ke amateurtoneel is de dlaconese in deling gewijzigd in een provinciale indeling, hetgeen tot resultaat heeft gehad, dat de kring Zeeland van het Werkverband Katholiek Amateur toneel (W.K.A.) een financieel gun stiger positie heeft gekregen en dat het Zeeuwse bestuur autonoom is geworden. Zeeland telt naar schatting een vijf tigtal amateur-toneelverenigingen, waarvan het grootste deel principieel rooms-katholiek is. In Zeeuwsch- Vlaanderen zijn minstens 25 R.K.- toneelkringen en op Walcheren en Zuid-Beveland tien tot twaalf. Voor het a.s. winterseizoen is door het W.K.A. een programma opgesteld, dat o.m. inhoudt het organiseren van een regiecursus; het houden van de indelingswèdstrijden; éénacters-con- coursen; contactdagen met inleidin gen over regie, décor, repertoire, e.d. en een jaarlijkse gildedag op het feest van Sint Genesius. Zondag a.s. zal in hotel „Slot Osten- de" te Goes een propaganda-verga- dering worden gehouden, met als spreker de heer drs. L. Lockefeer, voorzitter van de kring Zeeland van het W.K.A. Eindexamen Chr. Kweek school te Middelburg. Dinsdag slaagden aan de Chr. Kweekschool te Middelburg voor het onderwzersexamen de dames C. C. de Smidt te Bergen op Zoom en J. Wijn te Zaamslag en de heren M. C. Dekker te Kloetinge en J. A. Izeboud te Middelburg. Eindexamen Goesse Lyceum. Voor het eindexamen van het Goe- se Lyceum afdeling H.B.S.-A zijn Dinsdag geslaagd: J. S. Bostelaar te Kapelle; G. C. Haasdonk en L. J. Viergever, beiden te Goes; E. W. B. Klomp* te Kortgene; J. D. de Raad te Hansweert; M. F. West- strate en F. Zuidweg, beiden te Krab- bendijke Er werd één candidaat afgewezen. ANTIEKE GEWADEN GERESTAUREERD. Door de Benedictinessen van Oos terhout en Breda zijn een aantal an tieke gewaden, daterende uit de 17e eeuw en toebehorende aan de Hul- sterse basiliek, gerestaureerd. De kosten van de restauratie werden ge deeltelijk gedragen door de confrérie van het H. Sacrament te Hulst. Het ligt in de bedoeling binnenkort met deze gewaden een tentoonstelling in te richten. Gepromoveerd te Utrecht. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht promoveerde tot doctor in de wis- en natuurkunde, de heer B. Lerjnse, ge boren te Middelburg, op een proef schrift: „Enkele aspecten van de koolhydraatstofwisseling van het ver benend weefsel". Promotor was prof. dr. H. G. K. Westenbrink. Groter bouw-activiteil in Bruinisse. In tegenstelling met het vorige jaar wordt er thans in Bruinisse le vendig gebouwd. Er is begonnen met de bouw van een grote landbouw- schuur voor de heer K. Kik en voor de heer Jonker-v. d. Zande zal een gehele hofstede worden herbouwd. Ook voor de heer J. Hage wordt de bouw van een dergelijk project voor bereid. Particulier wordt op 't ogen blik aan vier huizen gebouwd en bin nenkort zal aan een vijfde worden begonnen. Verwacht wordt, dat bin nen vrij korte tijd nog een aantal woningen zal worden aanbesteed. Het echtpaar M. de GoffanHirdes uit Krabbend(jke, dat Maandag j.1. onder grote belangstelling zijn dia manten bruiloft vierde. Op het terrein van de sluisbouw te Vlissingen verzamelde het gezel schap zich des morgens in een daar toe door de firma Dirk Verstoep en de N.V. Ned. Aannemingsmy. v.h. H. F. Boersma opgeslagen, ruime tent, alwaar de voorzitter, prof. ir. P. P. H. Jansen, een welkomstwoord sprak. De heer ir. A. Wiebes, hoofd ingenieur A van de'Rijkswaterstaat hield vervolgens een inleiding over de bouw van de nieuwe schutsluis, waarbij hij er aan herinnerde, dat herstel van de geheel vernielde slui zen destijds onmogelijk was geweest. Na de situatie ter plaatse aan de hand van kaarten en fotografieën uit eengezet te hebben, gaf spr. een over zicht van de toestand voor de oor log om vervolgens de houw van de nieuwe sluizen te behandelen. Deze zullen bestaan uit een grote sluis ter breedte van 22,5 m., met een schutl engte van 138 m. en met een drempeldiepte van 7.90 m. en een kleine sluis, waarvoor deze afme tingen respectievelijk 8,65 en 55,50 m. zullen bedragen. Er zullen schepen geschut kunnen worden met een inhoud van ca. 10.000 br. reg. ton en met een wa terverplaatsing van 17.000 ton. De algemene verwachting, aldus de heer Wiebes, is, dat vele grote schepeu de sluizen zullen passeren om bij de Kon. Mij. „De Schelde" in reparatie te kunnen gaan. Na deze inleiding van ir. Wiebes bezichtigden de ingenieurs de hi de tent aangebrachte kaarten en foto grafieën, alsmede enkele op de werk zaamheden betrekking hebbende aquarellen van de Middelburgse schilder Louis Heymans en werden de werkzaamheden in ogenschouw genomen. NAAR DE BRAAKMAN. Om 12.20 uur vertrok de „Prins Willem I" uit Vlissingen, met aan boord het gezelschap ingenieurs, dat na het gebruiken van de koffiemaal tijd aanving met de 170ste ledenver gadering. Het hoogtepunt van leze vergadering was een door ir. H, A. M. C. Dibbits, hoofdingenieur-direc teur van het Technisch Bureau der Domeinen, gehouden, .voordracht over de afsluiting van de Braakman. Spr. begon met het verstrekken van en kele gegevens over de Braakman- werken en met tc wijzen op de be tekenis van de indijking, waarna hij het plan van de afsluiting uiteenzet te. Zoals bekend werd ae Westelij ke geul op 4 April jJ. zonder bij- In het Schuttershof werd een ge animeerde koffietafel gehouden. Om half drie vertrokken de dames in autobussen van de Middelburgse Marlet om een rondrit over Walche ren te maken. Na terugkeer in Mid delburg werd de koffie gebruikt. De Meisjesclub „Tabitha" uit Kloetinge voerde in het Schuttershof het le kenspel „Het Loflied" op. De slui ting werd door mevrouw Hoek ver richt. RONDRIT OVER WALCHEREN. Bondspresidente sprak in de Oostkerk. Vele honderden leden van de Hervormde Vrouwengroepen C.J.V.F. in Zeeland vulden Dinsdagmorgen de Oostkerk te Middelburg, waar zij haar jaarlijkse provinciale landdag begonnen met een gezamenlijke bijeenkomst. Na een gemeenschappelijke koffiemaaltijd werd 's middags een rondrit over het eiland gemaakt. De landdag werd besloten met de opvoering van een lekenspel in het Schuttershof. De ochtendbijeenkomst in de Oost kerk begon met een liturgische ope ning en het zingen van het bonds lied op de wijs van Gezang 121. De presidente van het district Zeeland, mevrouw A. H. v. d. Graaf-Lemme- rink, verwelkomde de dames en noemde het goed, wanneer vrouwen tezamen komen uit behoefte om Gods lof te zingen. Heel ons leven moet een dienstbetoon zijn aan de Heer. Het dameskoor van dé afdeling Middelburg zong, waarna de bonds presidente, mevrouw A. Hoelc-Berk- hof, een lezing hield over het onder werp: „Oude paden en nieuwe we gen". Zy las een aantal verzen van Psalm 22 en verklaarde, dat de ver kondiging van Gods gerechtigheid en barmhartigheid de fakkel is, welke van geslacht op geslacht moet worden doorgegeven. Spreekster legde er de nadruk op, dat het ongeschonden doorgeven van Gods boodschap nooit een levensver starring kan betekenen. De Heer heeft voor elke tijd, voor ieder mens en voor elke situatie in het leven zijn eigen Woord tot ons te spreken. Hij is de tuinman, die weet, welke be handeling wij in de verschillende seizoenen nodig hebben. Zijn bood schap heeft voor iedere tijd en voor ieder mensenleven een aparte inhoud. Gods geboden houden oneindig méér in dan in een belijdenis kan worden weergegeven en daarom achtte me vrouw Hoek de oecumenische sa menwerking van zo groot belang. Zij betoogde, dat de Bijbel slechts één gezag kent, het gezag van God. maar dat, hoe precies wij ook de vaderen navolgen, het geloof een do de vorm zal zyn, wanneer het niet Volledig wordt beleefd. Traditionele overtuiging alléén is dan ook niet voldoende: daarnaast is een radicale reformatie nodig. Spreekster eindig de met de woorden: „Elke tijd vraagt nieuwe wegen. Laten wij bij het licht van Gods Woord daarop moe dig voorwaarts gaan". Nadat het koor zich andermaal had doen horen, sloöt mevrouw Hoek de ze samenkomst met dankgebed. Tot besluit werd staande het bondslied gezongen. zondere middelen met behulp van een zandzuiger dichtgospoten. Het zogenaamde dijkslichaam is thans tot het sluitgat in de Oostelijke geul fevorderd, aldus spr., welk sluitgat estaat uit een opening van 111.50 m. Tenslotte besprak de heer Dib bits de sluitingsmanoeuvre en deed hij de volgende mededelingen over de uitvoering en kosten van het werk. Het sluizencomplex werd Uitgevoerd door de N.V. Amsterdamsche Bal last Mij. tegen een som van 1.367.000; de afsluitdijk is in uit voering bij de firma Zanen Ver stoep te Den Haag tegen een som van 3.435.000 en er zullen nog een tiental bestekken volgen, verdeeld over drie jaar, alvorens het gehele project gereed zal zijn. De totale kosten zijn geraamd op rond tien millioen gulden. Te ongeveer half drie arriveerde men aan de Braakman, waar de werkzaamheden werden gadegesla gen en om vier uur vertrokken de gasten via HoedekenskerkeGoes uit Zeeland. Mr. A. J. M. Post Uiterweer kinderrechter te Zutphen. De secretaris van de Voogdijraad te Middelburg, mr. A. M. J. Post Uiterweer. is by koninklijk besluit benoemd tot reenter in de rechtbank te Zutphen. Hij zal belast worden met de taak van kinderrechter en uiterlijk 1 September zyn nieuwe functie aanvaarden. Mr. Post Uiterweer volgde mr. B. S. Sieperda in September 1949 op als secretaris van de Voogdijraad te Middelburg. Een kist boter verdween. Zaterdagmorgen deed de chauffeur op een vrachtwagen van de melkfa briek „De Eensgezindheid" uit IJzen- dyke aangifte bjj de politie van de vermissing van een kist boter, die tij dens het vervoer van de auto gevallen was. Bij nader onderzoek beek de kist ter hoogte van de kranen van de C.N.A. te Sluiskil verloren te zyn. En kele arbeiders die hier aan het werk waven, hadden van dit onverwachte buitenkansje geprofiteerd en zich over een gedeelte der boter ontfermd. De politie was het hiermede echter niet eens en stelde een uitgebreid on derzoek in. BENOEMING IN RAAD VAN BEROEP. Bij Kon. Besluit is mr. J. F. C. van Deinse, advocaat en procureur te Mid delburg, te rekenen van 1 Juni 1952, benoemd tot 2e secretaris van de Raad van Beroep voor de directe be lastingen te Middelburg. Notaris J. Fanoy overleden. Gistermiddag overleed in het zie kenhuis te Sluiskil, waarheen hij voor een operatie was vervoerd, notaris J. Fanoy uit Axel. De overledene werd op 2 April 1931 tot notaris te Axel benoemd en bekleedde in het openba re leven verschillende vooraanstaande functies. Hij was omi. van 1935 tot 1939 lid van de Axelse gemeenteraad, in de laatste jaren bestuurslid van de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis, bestuurslid van de Chr. Natio nale school met den Bijbel aan de Nieuwstraat en een groot voorstan der van de plaatselijke bad- en zwem inrichting, waarvoor hij nog onlangs plannen ter reorganisatie opstelde. Op 31 December 1900 werd wijlen notaris Fanoy te Middelburg gebo ren; hij' bereikte dus de leeftijd van ruim 5l jaar. Gymnastiekdemonslratie en taptoe te Groede. Zoals wij reeds meldden zullen op Zondag 13 Juli a.s. te Groede wandel tochten gehouden worden. De V.V.V. Groede zal deze organiseren over 15 en 25 km. Na afloop hiervan geven de dames van de Middelburgse gym nastiekvereniging „Achilles" een gymnastiekdemonstratie. Deze dames wisten op het 30ste Bondsfeest te Den Haag de eerste prijs in hun af deling te behalen. De signaalafdeling van „Achilles" zal tevens met de muziekvereniging „E.M.M." uit Groe de een uitgebreide taptoe brengen. Het programma van deze taptoe luidt als volgt: roffel (hoornblazers en tamboers), Russische taptoe (E. M.M.), dienstmarsen (Achilles), trommelmars (E.M.M. en Achilles), majoors jongersmarsen (Achilles), pa- rachutistenmars (E.M.M,), trompet ters (Achilles), Franse reveille (Ac hilles), Wilt heden nu treden (E.M. M.), Engelse marsen (Achilles), tamboers (Achilles), 4 dienstmarsen 4 majoorsjongersmarsen (Achil les), Amerikaanse patrouille (E.M. M.), tamboers (Achilles) en roffel, Zeeuwse volkslied (E.M.M.) Uit telefoonpaal gevallen. Tengevolge van het breken van .an telefoonpaal, kwamen de P.T.T.- werklieden De J. uit Goes en K. uit Kwadendamme te vallen. De J. moest met een gebroken enkel in het zieken huis te Goes worden opgenomen. Zij waren werkzaam aan de boven grondse leiding van de radiocentrale tussen Wissekerke en Kamperland, waartoe zij in een telefoonpaal had den moeten klimmen. De paal brak af en beide mannen maakten een flinke smak, met het genoemde gevolg. Overdracht Ned. Herv. kerk Zuidzande. De officiële overdracht van het nieuwe kerkgebouw der Ned. Her vormde Gemeente te Zuidzande is be paald op Zaterdag 5 Juli a.s„ des na middags half drie. Een groot aantal personen is uitgenodigd hierbij tegen woordig te zijn. Het dameskoor „Ju liana" verleent haar medewerking. Berging van de „Verwisseling". De berging van het Zaterdag j.l. voor Bruinisse gezonken motorschip „Verwisseling" is opgedragen aan het bergingsbedrijf Van den Akker uit Rotterdam. Twee drijvende bokken zijn reeds op de plaats van het onge luk gearriveerd. Het schip ligt op het ogenblik nog juist binnen het vaar water en blijft zelfs bij laag water nog ruim twee meter onder de water oppervlakte verborgen. FAILLISSEMENT UITGESPROKEN. He tfaillissement werd uitgespro ken van J. W. Breukink, arbeider te Renesse. Als curator werd aangewe zen mr. K. A. Keuning te Zierikzee. KERKNIEUWS NED. HERV. GEMEENTE. Beroepen te Vlissingen (toezegging) G. C. Tromp te Boskoop (vac. ds. J. C. Sickesz).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2