KAPPIE en het verlaten eiland Pluimveehouderij in Zeeland kan nog verbeterd worden Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk WEK DE GAL IN UW LEVER OP Klanken uit de aether ALS HET HART SPREEKT.... Z.L.M.-TENTOONSTELLÏNG MET MECHANISCH KARAKTER 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 23 JUNI 1952 HET El EN WIJ Kalkoenenexport naar België „Och 't Is maar een kip!" Dit is in Zeeland do nog vrij algemeen gelden de mening en de verzorging is er dan ook dikwijls naar. Het mag dan waar zyn dat de boer op de ryke kleigronden lucratiever bronnen van inkomsten heeft cn daarom de klppenhouderij als nevenbcdrUf veelal aan do vrouw overlaat, toch iiioet betwijfeld worden of deze opvatting wel juist is. Nog sterker, wanneer de kippeahouderij economischer werd bedreven, zou er financieel nog veel meer uit te halen zijn. Dit geldt niet alleen voor Zeeuwsch Vlaanderen, waar ongeveer 40.000 kippen op de bedrijven rond- tippelen, doch voor do gehele provincie. Het. rljkspluimveeteeltconsulent- schap dat straks ook op de ZJL.M. tentoonstelling te Axel met een stand zal verschijnen, kan daar nog veel meer van vertellen. Overigens mag hieruit niet gecon cludeerd worden, dat de pluimvee houder''" zonder betekenis zou zijn. Verre van dat. De boeren die kippen houden, vrijwel uitsluitend als een nevenbedrijf, beginnen ook al door de voorlichting aangespoord steeds meer aandao1-1 te schenken aan de pluimveeteelt. Zo telt Zeeuwsch Vlaanderen reeds 1 fokbedrijf tevens kuikenbroeder, 9 vermeerderingsbe- drijven waarvan 4 tevens kuikenbroe ders en 8 opfokbedrijven. De pluim veehouders die hun kuikenbonnen bij een opfokker inleveren, krijgen hier voor negen-weekse hennen. Hierdoor wordt him veel werk uit handen ge nomen doch bovendien treedt op de ze wijze minder sterfte onder de kui kens op. Bij de boerenpluimveehou- ders laat nl. de huisvesting voor de kuikens veel te wensen over. En hier mee is tegelijk een probleem aange roerd, dat in de Zeeuwse pluimvee teelt nog geenszins opgelost is: de huisvesting. ZOMER HOKJES Hieraan ontbreekt over het alge meen zeer veel. De jonge hennen van een opfokbedrijf betrokken, worden zeer vaak tussen de oude kippen ge daan, hetgeen ook weer fout is. Hier toe dienen zomerhokjes geplaatst te worden op vers terrein. In Zw. Vlaanderen zijn er thans enkele van dergelijke hokjes gekomen, die daar goede diensten bewijzen. Trouwens in 't laatste jaar is bij verschillende boeren de huisvesting van de kippen veel verbeterd, doordat ze een doel matig hok hebben gebouwd. Maar toch, het kan nog beter. Door een foede huisvesting van de kippen zou e productie belangrijk opgevoerd kunnen worden terwijl het product zelf eveneens voor verbetering vat baar is. Bij de aflevering aan de N. C. B. te Hulst en de Goese en Mid delburgse veilingen worden nog teveel vuilschalige en gewassen eieren aangeboden, welke 2 cent per stuk minder opbrengen. PSEUDO-VOGELPEST Veel is er ook gepraat over de pseudo-vogelpest in Zeeuwsch Vlaan deren. Meestal was dit het gevolg van het aankopen van jonge dieren buiten Zeeland. Hieruit blijkt op nieuw dat de pluimveeteelt nog voor verbetering vatbaar is, wanneer van erkende onfokbedrijven in eigen streek wordt bet^-ken. Te vaak wil men ook op eigen bedrijf broeden, terwijl oudere kippen te lang worden aangehouden, met allfi gevaren van dien. De t.b.c wordt hierdoor in de hand gewerkt. En dat deze ziekte on der het pluimvee niet te onderschat ten is, blijkt wel uit het feit, dat van de voor onderzoek bij de Prov. ge zondheidsdienst voor dieren aange voerde kippen 25-30% aan t.b.c. ble ken te lijden. Door ieder jaar jonge kippen te nemen en dan van een op fokbedrijf zal de pluimveestapel zeer zeker vooruitgaan. Wanneer met al deze factoren rekening gehouden wordt zal de kippenhouderij in Zee land veel meer rendabel worden, ter wijl voor vele Zeeuwsch Vlaamse kleinere boeren, vooral in het Ooste lijk deel, op dit gebied nog goede mogelijkheden liggen om hun bijver diensten op te voeren. Niet onvermeld mag ten slotte blij ven, dat onder invloed van de vraag uit België, in Oostelijk Zeeuwsch Vlaanderen nog een mdere tak van pluimveeteelt wordt beoefend. Jaar lijks worden hier ongeveer 1000 kalkoenen gefokt, die tegen goede prijzen over de grens worden ver kocht. Morrison deed een beroep op de Sowjet-Unie. Herbert Morrison, de vroegere La bour-minister van buitenlandse za ken heeft op een politieke vergade ring verklaard dat de Labour-partij een beroep op de Sowet-Unie zal doen om „werkelijke en radicale verande ringen" te brengen in de betrekkin gen met Engeland na de aankomst van Grom-ko als Russisch ambassa deur. Gromyko en het Kremlin dienen de K.N.A.C. op de bres voor meer toeristendeviezen. Het bestuur van de K.NAC. heeft zich tot 'de minister van financiën gewend met het verzoek om een ver- oging van de toeristendeviezen Het bedrag van 4S0, zo zegt de KNAC. is vastgesteld op een tijdstip dat het prijsniveau in net buitenland over net algemeen 50% lager was dan thans en in vele gevallen zou dit ver schil een nog groter percentage be lopen. Het bestuur van de K.N.A.C. bepleit een verhoging, die hiermede in overeenstemming is. Voorts heeft de K.N.A.C. zich tot de minister van buitenlandse zaken gewend met het verzoek om pogin gen in het werk te stellen althans een rastische verlaging van de visum- kosten voor Spanje en Portugal te rkrjjgen, indien afschaffing niet mogelijk zou zijn. De Spaanse visum- lcosten zijn sinds kort verhoogd Van 23,40 tot 32.50. Grootste waterleiding zinker wordt door de Maas gelegd. Dwars door de Nieuwe Maas heeft de grootste baggermolen van Neder land, de „Maasmond", in de rivier bodem als 't ware een kanaal gegra ven van 10 m. breedte en 4 m diep te, lopende van de Oude Plantage naar de vroegere werf van Wilton- Feijenoord. Daarin zal de volgende week de grootste waterleidingzinker van Nederland worden gelegd, be staande uit zeven buizen van 1.25 m. binnenwijdte. De lengte van de zinker wordt 384 m. Maandag a.s. zullen de eerste twee stukken van de zinker met behulp van een drietal drijvende bokken in het „kanaal" worden neergelaten. 124. Commissaris Van Wanten besteedde niet eens veel aandacht aan de schop waarop Dolle Dirk zijn collega had getracteerd. Hij gaf orders de bendeleden zo spoedig mogelijk op te laden en zijn manschappen gingen hier onmiddellijk toe over. Alles werd opgeladen en naast elk bende lid ging een agent van politie zitten. Ook de hulp van Wim Wiebel en Barend Bonnemans werd ingeroepen,' maar toen die twee een plaats je op de overvalwagen hadden gevonden, was de wagen ook mudjevol. Er kon niemand meer bij. Alles had een plaats gevonden, behalve meneer Kleuntjes en commissaris Kwabberteen. „Ja, hoor 's heren", riep meneer Van Wanten, „jullie zien 't zelf wel. We zijn vol. Er kan niemand meer bij. 't Lijkt mij 't beste, dat de heren dat stukje maar gaan lopen." „Gaan lopen!" zei commissaris Kwabberteen met een beteuterd gezicht, „maar dat komt niet te pas, meneer Van Wanten, dat u mij en meneer hier, zo maar laat staan. U neemt wel mijn ondergeschikten Wiebel en Bon nemans mee en mij, hun allerhoogste chef, laat u staan. Ik noem dat een schande en ik protes teer!" ,,'t Spijt me, collega", zei Van Wanten strak, „er is geen plaats voor u beiden. Rijden maar chauffeur!" Toen zette de wagen zich in beweging. „Meneer Kwabberneus!" riep de wedu- we Wabbel eensklaps, „als je niet wil lopen, de volgende bus gaat over drie weken!" Advertentie U ruit 's morgens „kiplekker" alt bed springen. Elke dag moet uw lever een Uier gal ln uw Ingewanden doen stromen, andera verteert uw voedsel niet, het bederft, U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes. Feoiileion een oor Jog tegen Rusland wenst lokken. Morrisson voegde daaraan toe: „Wij maken geen toespelingen, dat de Sowjet-regering van plan is een wereldoorlog uit te lokken. Wij zien niet in, waarom zij dat zou wen sen". „Volgens het handvest van de V.N. zijn 11110 landen verplicht elkaar tegen agressie te verdedigen en wij dienen ook onze verplichting na te komen als Rusland het slachtoffer van niet uitgelokte agressie wordt", aldus Morrisson Door de wijd geopende voordeur zag Barbara, dat een kleine grijze sportauto de binnenplaats opreed en bleef staan. Een lange, slanke gestal te in de blauwe uniform van de lucht macht, sprong er uit en keek onder zoekend rond. Toen kreeg hij haar, die door de deuropening duidelijk zichtbaar was, in het oog. Hij staarde haai- aan alsof ze een geestverschij ning was. En op hadr beurt keek ze naar hem. Een ogenblik was ze niet in staat te bewegen of te spreken. Nu, na twee eenzame jaren, ont moetten ze elkaar opnieuw. Hoe dikwijls was de mogelijkheid van wat nu gebeurde bij haar opgeko men! Helemaal onverwacht zouden ze op een gegeven ogenblik elkaar te rugzien en dan zou alles heel gewoon Chinese Nationalisten veroverden kusteiland. Uit officieuze bron wordt verno men, dat een Chinese nationalistische stoottroep op 12 Juni het eiland Tsi- anghoa bij de kust van de provincie Foekien heeft veroverd. Twee batal jons infanterie vielen het eiland aan, dat door bijna duizend communisti sche manschappen was bezet. Van de tegenstander werden 200 man gedood, 200 gewond en 150 gevangen geno men. De nationalisten verloren 45 man aan doden. Waarnemers maken uit de omvang der ingezette troepen op, dat de na tionalisten besloten hebben het initia tief voor operaties langs de kust van communistisch China te hervatten. Advertentie Bromfietser gewond bij aanrijding. De 19-jarige Hans B. uit de Lom bokstraat, Amersfoort, heeft Zater dagavond laat met een bromfiets een militair aangereden. De bromfietser kwam met zijn hoofd op het wegdek terecht en kreeg een bloedende wond boven het oog. (Daoblad van Amersfoort) Het ligt voor de hand dat betere remmen ook het einde der bromfiets ongelukken zullen betekenen. Sinds enige tijd zijn er bromfietsen in de handel, die uitgerust zijn met de z.g. Beckson Reddingsnaaf, een remnaaf met belangrijk groter remvermogen. Wij raden iedereen, die van plan ls zich een bromfiets aan te schaffen, ervoor te zorgen dat hij er een met zo'n Beckson Reddingsnaaf krijgt. Bovendien heeft de Beckson Red dingsnaaf, In tegenstelling tot iedere andere remnaarT het grote voordeel, dat de fiets aan de hand ook achter uit gereden kan worden. Vooral win kelende dames zullen dit waarderen. Ook voor gewone fietsen is de BECK SON REDDINGSNAAF ideaal. Twee Amerikaanse duik boten voor Nederland. De Amerikaanse Senaat heeft Za terdag zijn goedkeuring gehecht aan het lenen van twee duikboten aan Ne derland voor de tft'd van maximaal vijf jaar. De schepen zullen eerst ge moderniseerd worden. RING VAN TECHNIEK Vijf complete inventarisssen en vier model-inrichtingen. De Z.L.M.-tentoonstelling 1952 zal wél het karakter van de mechani satie dragen! Want rondom het terrein zullen de machines worden opge steld; ryen mechanische landbouwwerktuigen, die als het ware een ring zullen vormen van techniek, met daarbinnen de tenten met meer na tuurlijke zaken. Reeds Maandag a.s. zal begonnen worden met het aan voeren van de talloze machinerieën en het laat zich aanzien, dat deze aan voer tot Woensdagavond zal duren. Maar dan zullen al deze werktuigen ook ter plaatse gearriveerd moeten zyn, teneinde te bewerkstelligen, dat de bezoekers Donderdag een overzichtelijk geheel zullen vinden van al datgene wat in de loop der jaren op landbouwgebied gemechaniseerd werd. Dat kan natuurlijk. De heer J. J. de Regl-Dekker uit Zaamslag, die vooral de factor „mechanisatie" voor z-ijn rekening heeft genomen, is daar niet bevreesd voor. Reeds in Decem ber van het vorig jaar werd begon nen met de voorbereidende werk zaamheden; toen splitste het tentoon stellingscomité der Z.L.M, zich in di verse takken en het was de heer De Regt, die zich bij de tak der mechani satie zag ingedeeld. Sindsdien is er zo het een en ander gebeurd en momenteel zijn er dan 55 zakelijke inzenders van landbouw machines, die hun producten geduren de de drie komende tentoonstellrngs- dagen zullen exposeren; producten waaronder zich een complete loondor- ser zal bevinden, die in een aparte stand zal worden ondergebracht. Voorts een keur van machines: trac toren, ontginningsploegen, vlasmachi nes, landbouwwagens, sproeiwerktui- gen, een moderne stal-inrichting, ploegen, eggen, enz., enz. COMPLETE INVENTARISSEN. Een West Zeeuwsch-Vlaamse com missie heeft zich belast met een on derzoek naar de beste inventarissen en na lang wikken en wegen heeft men uit circa dertig bedrijven er een vijftal uitgekozen, die zullen dingen naar een eerste prijs. Deze vijf com plete inventarissen zullen op de ten toonstelling te bewonderen zijn en daarnaast zullen er vier model-Inrich tingen uit de afdelingen Axel, Zaam- ig, Hoek en Terneuzen worden in- iricht Hiertoe heeft men van di verse bedrijven een aantal machines uitgezocht en zodoende een samen stelling verkregen, die aantoont, hoe men op een economisch verantwoorde wijze kan werken. Een onderdeel van de expositie derhalve, dat zeer zeker de nodige aandacht zal trekken. PUZZLE-TENT. Als een bijzondere attractie is een zogenaamde „puzzle-tent" ingericht. Hierin zullen landbouwmachines en ander op de landbouw betrekking hebbende zaken worden opgesteld, waarin een dertigtal fouten verwerkt zullen zyn. Voor de juiste oplossingen zyn tien prijzen beschikbaar, zodat men niet slechts zijn kunde zal kun nen tonen, doch er daarnaast nog een kleinigheid mee zal kunnen verdie nen! Elke bezoeker zal tegen betaling van een kleine entree-prys aan deze leerzame wedstrijd kunnen deelne men. Naar de heer De Regt ons tenslot te verzekerde, is dit voor de eerste maal in de Z.L.M.-geschiedenis, dat een zo uitgebreide collectie machine rieën werd samengebracht en dit zal dan ook een voornaam onderdeel zijn van de tentoonstelling. door Eenée Shann zyn. Ze zou hem niei vertellen, uat ze nog altijd dezelfde gevoelens voor hem koesterde. Ze zou zeggeno, hoe vaak had ze precies geweten, wat ze hem zou zeggen. Maar nu 't zover was, kon ze geen woorden vinden. Ze had een droog, perkamentachtig ge voel in de keel. „Lieve hemel!" riep hij uit, „Barba ra!" Met een uiterste krachtsinspanning wist ze zich te beheersen en zich te dwingen, hem tegemoet te gaan. „Hallo", riep ze, lachte wat onze ker en ging toen voort: ,,'t Lijkt wel, dat je niets veranderd bent! Ik meen me te herinneren, dat je nooit afspra ken kon onthouden. Je werd pas te gen Vrijdag verwacht. Jinks, maar je' kunt tooh wel binnenkomen. Ik weet zeker, dat Heather het prettig zal vinden, je te ontmoeten". Barbara kreeg de indruk, dat Jinks haar niet hoorde of in ellc geval niet lette op wat ze zei. Hjj keek haar nog altijd aan, alsof hij zijn ogen niet kon geloven. En in zijn stem klonk beslist ongeloof, toen hjj vroeg: „Wat doe jij hier?" „Ik ben hier gezelschapsjuffrouw bij Heather Melrose en maak me ver der zoveel mogelijk nuttig, 't Is een prettig leven; ik houd ervan". ,Dus je bent niet meer in dienst „O, neen, al een poosje niet meer". Nog steeds ietwat verbijsterd schuaae hij het hoofd. „Ik kan het maar niet geloven. Ben jy het heus, Barbara Newcombe, het meisje, dat ik in 't yskoude Noorden heb ge kend?" „Zie ik er dan nu anders uit?" „O, neen; nog precies als vroeger". ..En jy ook". „Twee jaar is een lange tyd", zei Jinks nadenkend. Wat Barbara betreft, ze kon, als ze wilde, zijn tijdsbepaling hebben ver beterd. 't Was twee jaar, drie weken en vier dagen. Maar ze deed het niet. „Na je vertrek uit Goose heb je heel wat gepresteerd, hoor ik. Nog wel geluk gewenst". Een blos overtoog zyn wat gebruind ;elaat, terwijl hij door een klein tandgebaar scheen aan te duiden, dat de herinnering hem onwelkom was. „Onzin", zei hij. ,,'t Was toeval, dat ze het opmerkten". „Goed, maar anders zouden jij en ik elkaar wel nooit meer ontmoet hebben" „Waarom niet?" „Heather heeft me vèrteld, hoe ze er toe gekomen is, je te schrijven". „O. juist, Heather. Wel drommels!" riep hij op heel andere toon uit, alsof hy plotseling tot het heden terug keerde. „Werd ik heus pas Vrijdag verwacht?" (Wordt vervolgd) MAANDAG. HILVERSUM I. 402 m. 7.00—24.00 NC RV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.18 Gewijde mu ziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.10 Sportuit slagen. 8.20 Gram. muziek. 8 45 Idem. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram. muziek. 10.00 Orgelspel. 10.30 Morgendienst. 11.00 Mezzo-sopraan en piano. 11.25 Harmonie, orkest en carillonspel. 12.00 Vocaal dub- belkwartet. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinboüwmededelingen. 12.33 Orgelconcert. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13,15 Mandoline-ensemble. 13.45 Gram. muziek. 14.00 Schoolradio. 14.35 Gram. muziek. 14.45 Voor de vtouw. 15.15 Gram. muziek. 15.30 Kamermuziek. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Vocaal ensemble. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Pianoduo. 17.30 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuit zending: L.O. Schuman: „De Vastentijd ln Indonesië". 18.00 Nieuws. 18.15 Sport- praatje. 18.25 „Voor de mannen in grijs, groen en blauw", causerie. 18.30 Gram. muziek. 19.00 Verkiezingstoespraak. 19.15 Gram. muziek. 19.30 Tenniskampioen schappen Wimbledon. 19.40. Radiokrant. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.10 „Vijf minuten". 20.15 Kamerkoor. 20.30 Omroeporkest en solist. 21.15 „De aard bei ln de Bommelerwaard", klankbeeld. 21.30 Orgelconcert. 22.00 „In de Arabi sche Wereld", causerie. 22.10 Salonor kest. 22.45 Avondoverdenking. 23,00 Nieuws en S.O.S.-berichten. 23.15—24.00 Gram. muziek. HILVERSUM H. 298 xn. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20—24.00 VARA. VARA: 7,00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.33 Gram. muziek. 8.00 Nieuws weerberichten. 8 18 Gram. muziek. 8.50 Kookpraatje. 9.00 „Denk om de bocht". 9.15 Gram. muziek. VPRO: 10.00 „Voor de oude dag", causerie. 10.05 Mor genwijding. VARA: 10.20 Voor de kleu ters. 10.40 Gram. muziek. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Zang en piano. 12.00 Dans muziek. 12.30 Land- en tuinboüwmede delingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram. muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor middenstand. 13.20 Orgel en zang. 13.45 Gram. muziek. 14.00 Voor de vrouw. 14.15 Pianorecital. 14.45 Gram. muziek. 15.05 Gevarieerd programma. 16.05 Fragm. „Der Freischütz", opera. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Lichte muziek. 17.50 Militair commentaar. 18.00 Nieuws 18.15 Nederlands Kamerkoor o.Lv. Felix de NobeL 18.45 „Mijnheer de voorzit ter". 19.00 Lichte gramofoonmuziek. 19.15 Verkiezingstoespraak. 19.30 The B.B. Oefenuitrustingen. Waarschijnlijk volgende week zul len de eerste oefenuitrustingen voor ide opruimings- en reddingsdiensten van eBschernüng Burgerbevolking aan verschillende gemeente worden gestuurd. Deze uitrustingen omvatten modern jereedschap en materiaal. Het zal ;er beschikking komen van het ge- ineentepersoneel, dat straks de kern zal vormen van de gehele oprui mings- en reddingsdienst in de betreffende gemeente. Deze kern zal er zich vanaf volgende week dus ver trouwd mee kunnen maken. Billy May Orchestra. 19.45 Rege ringsuitzending. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Gevarieerd pro- 20.05 Actualiteiten. 20.15 Gevarieerd pro gramma. 20.50 Gram. muziek. 21.15 „De harp van Ebbenhout", klankbeeld. 21.40 Lichte muziek. 22.10 Causerie. 22.25 Or kest-concert. 23.00 Nieuws. 23.15 Socia listisch nieuws in Esperanto. 23.20 Or gelspel. 23.45—24.00 Gram. muziek. DINSDAG. HILVERSUM I. 402 m. 7.00—24.00 KRO, KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. muziek. 7.45 Morgengebed en Lithurgisehe kalen der. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram. muziek, 9.40 „Lichtbaken", causerie. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. muziek. 10.40 Schoolradio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. muziek. (12.30—12.33 Land- en tuinboüw mededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek Nieuws. 13.20 Ac tualiteiten. 13 25 Metropole Orkest en so liste. 14.00 Gram. muziek. 15.00 School radio. 15.30 „Ben je zestig?". 16,00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitzending: Dr. Ir. L. J. Vroon: „Veeteelt en Visserij in Surina me". 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten, 18.20 Ronde van Frankrijk. 18.30 Politie- kapël. 19.00 „Hier vrij Europa". 19.30 Verkiezingstoespraak. 19.45 Gram. mu ziek. 19.50 „Dit is leven", causerie. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.08 De ge wone man zegt er 't zijne van. 20.15 Ka merorkest en solist. (Om 20.40 Actua liteiten.) 21.30 De Radiodokter. 21.40 Pi anorecital. 22.10 Gram. muziek. 22.20 Or gelconcert. 22.45 Avondgebed en Liturgi sche kalender. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. muziek. HILVERSUM n. 298 m. 7.00 AVRO, 7.50 VPRO. 8.0024.00 AVRO. AVRO: 7,00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram. muziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. muziek. 9.00 Morgenwijding. 9.15 m. muziek. 9.25 Voor de huisvrouw. 9.30 Gram. muziek. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Sopraan piano. 12.00 Dansmuziek. 12.30 Land en tuinboüwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Gram. muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen en gramo foonmuziek. 13.30 Orgel en accordeon. 1400 Voor de vrouw. 14.30 Gramofoon muziek. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram. muziek. 15.30 Onze Amerikaanse Buren. 16.00 „Dit is mijn lievelingsmelodie", en quête. 16.30 „De belevenissen van Flip en Flop", hoorspel voor de jeugd. 16.50 Kinderkoor. 17.15 Toespraak. 17.30 Viool clavecimbel. 18.00 Nieuws. 18.15 Sport. 18.25 Militair orkest. 18.55 Piano spel. 19.10 „Paris vous parle". 19.15 Verkiezingstoespraak. 20.00 Nieuws. 20.05 Promenade orkest en solist. 20.45 „Ik weet, ik weet wat U niet weet". 21.00 Cabaret. 21.40 Orkestconcert 22.15 „Dis cogram". 22.45 Buitenlands overzicht. 23,00 Nieuws. 23.15 „New York Calling". 23.20—24.00 Jazzmuziek. ZON EN MAAN. 24 Juni. Zon: op 4.20 onder 21.04 Maan: op 5.55 onder 22.46 24 Juni Vlissingen Terneuzen Hanswee rt Zierikzee Wemeldinge HOOG WATER U.+NAP 3.12 3.40 4.19 4.45 4.57 u.+NAP 15.28 1.91 16.00 16.37 17.04 17.19 LAAG WATER 2.09 2.17 1.33 1.59 -NAP 9.16 1.95 9.50 10.32 10.05 10.26 2.14 2.29 1.52 1.77 21.46 22.20 23.00 22.37 22.52 2.17 2.36 2.51 1.74 2.00 43. Er waren twee af gezanten van de sultan op het jacht van de ka lief, die de tweede sleep boot ook hadden zien na deren. „Waar komt die boot vandaan en waarom komt die hier?" vroeg de ene verbaasd. „De kalief heeft toch niet aan twee sleepboten de opdracht gegeven om zijn jacht los te trek ken?" zei de andere ver wonderd. „Wat moeten we nu doen?" „Laten ze allebei trek ken!" zei de één weer. „Met die andere sleep boot alleen gaat het toch niet. Hy is al dagen bezig en het jacht zit nog even vast als altijd!" Signor Rivaldi was over zijn eerste woede heen. Hjj stond een poos zwijgend na te den ken en kreeg toen een idee. „Aaah, Signor Capitano", zei hy, „wU ons niet weg laten schreeuwroepen door dievent- kerel op die andere sleepvaartuig. Wy iets moeten doen! U hebt die spookstenenal3 wij die gebruik, wat geschiedt er dan?" „Hm.m" zei Kappie. „Die meteoor-stenen zijn magnetisch. Daar zit misschien iets in... ik zou het kunnen proberen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 6