Kleine ondernemers vrij van Omzetbelasting NelcJop ONDERZOEK IN ZAAK-MENTEN WAS NIET OPPERVLAKKIG COMPROMIS IN ZUID-KOREA VOORLOPIG NOG MISLUKT 4 DeTwentsche Bank n.v. n: icuws in een TH. TIMMERMAN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 23 JUNI 1952 MINISTER LIEFTINCK STELT VOOR Directe belastingdruk op de bevolking zal verminderen Naar schatting zullen ongeveer 100.000 kleine ondernemers worden vrijgesteld van omzetbelasting, bij levering van goederen aan particulie ren. In het belang van de kleinhandel heeft de regering gemeend niet langer te mogen wachten met de indiening van een nieuwe nationale re geling voor de omzetbelasting 1952 en by het scheiden van de markt heeft de minister van financiën, prof. mr. P. Lieftinck, een daartoe strekkend ontwerp van wet ingediend. Volgens de minister zal de directe druk der belasting op de bevolking verminderen, maar indirect zal zy zwaarder worden. door groothandelaren. De bestaande vrijstellingen voor goederen voor noodzakelijk levensonderhoud zijn vrijwel ongewijzigd gebleven. Een nieuw tarief van 3 is voorgesteld voor leveringen door fabrikanten bij invoer van boeken, petroleum en poe liersproducten. TUSSENTARIEF 10 Het bestaande tussenlarief van 7 is verhoogd tot 10 De in de kleinhandel weggevallen 3 %-heffing is by de 7 opgeteld. De weelde- tarieven van 15 en 30 zijn onge wijzigd gebleven. Het ligt in de bedoeling om op ruimer schaal dan tot dusverre voor bepaalde takken van bedrijf afwijken de regelingen in het leven te roepen, teneinde tot een vereenvoudiging in de heffing te komen of om bijzonde re onbillijkheden, welke uit de' gewo ne heffing zouden voortvloeien, weg te nemen. Zoals bekend was in Benelux-ver- band een unificatie van de omzetbe lasting in voorbereiding en de thans door minister Lieftinck aangekondig de nieuwe regeling voor Nederland bevat veel. waarover waarschijnlijk overeenstemming met België en Lu xemburg kan worden verkregen. De totale opbrengst van de omzet belasting zal door de nieuwe regeling geen wijziging ondergaan. Aan het ontwerp ligt ten grondslag een stelsel van herhaalde heffing, oak wel cas cadestelsel genoemd. Het stelsel van heffing uitsluitend bij de bron, een eenmalige heffing dus, is door de re gering afgewezen. De omzetbelasting op bouwmateri alen zal verhoogd worden van 4 tot 5 kleinhandelaren zullen bij le vering aan verenigingen en zieken huizen belast worden met o.b. De nieuwe regeling zal tot gevolg hebben, dat veel consumptie-goederen goedkoper zullen worden, doch be drijfsmiddelen en hulpstoffen duur der, terwijl prijsverhogingen te ver wachten zijn voor medicamenten, kunstvoorwerpen, banketbakkersarti kelen, maatkleding en voorts in res taurants en voor tandartshulp. ALGEMEEN PERCENTAGE HOGER. In verband met de vrijstelling voor de kleinhandel is het algemeen per centage van heffing voor levering van goederen door fabrikanten en voor invoer van goederen verhoogd van 4 tot 5 hetgeen eveneens het geval is met de heffing voor het ver richten van diensten aan onderne mers. Voor het vellichten van diensten aan particulieren hetgeen veelal door middenstanders wordt gedaan is de bestaande 4 %-heffmg ech ter uit sociaal-economische overwe gingen gehandhaafd, zodat kappers, verpleegsters, begrafenisonderne mers, doktoren, etc. niet onder de nieuwe regeling zullen vallen. Dit is evenmin het geval bij het doen van diensten, bestaande uit het vervoer van personen en goederen uit de op levering van een werk in onroerende staat: de heffing van 3 blijft hier voor gehandhaafd, evenals die van een en van 1 voor leveringen Zweedse Dakota werd inderdaad beschoten. Ambassadeur moet in Moskou om opheldering vragen. De Zweedse ambassadeur in Mos kou heeft van zyn regering de op dracht ontvangen aan de Russische regering mede te delen, dat geble ken is, dat het sinds 13 Juni vermis te Zweedse Dakota-vliegtuig bescho ten is voor het verdween. Gevraagd wordt aan de Russische autoriteiten of door Russen op het toestel is ge schoten en zo ja, onder welke om standigheden. Het toestel is tijdens een oefen- vlucht verdwenen zonder dat iets van de acht inzittenden werd terug gevonden. Een Zweedse Catalina- vliegbool,- waarmede naar het ver miste toestel werd gezocht, is zoals bekend in elk geval neergeschoten; ditmaal werden de inzittenden gered. Later is een rubber-reddingsbootje van de Dakota gevonden en het on derzoek daarvan zou thans hebben uitgewezen, dat ook dit toestel werd bescheten Pogingen van duikers om I het wrak te vinden, zijn mislukt. WONDEROLIE Weg met onhandige llkdoomringen en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN. neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wor tel en al. Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzo- caïne. Een flesje NOXACORN Antisep tisch Likdoornmiddel van f. 1.35 be spaart U veel ellende. „Iets beters" voor Kurt Carlsen. Kapitein Kurt Carlsen is met de „Plying Enterprise II" weer uit Rotterdam vertrokken. Hij was tevo ren met een vliegtuig uit Kopenha gen teruggekeerd. Hij. had aldaar een onderhoud van 25 minuten gehad met de Deense koning; Voorts was hij ontvangen door de meisjes-studenten, die twee manden vol gedichten enz. op zijn heldendaden hadden geprodu ceerd. Een der meisjes deelde Carlsen mede, dat er echter niets bij was, dat aan de verwachtingen beant woordde. „Wij hebben iets beters voor U in petto en wij verzoeken u dit op het podium in ontvangst te komen nemen." Carlsen beklom het podium en voelde plotseling twee zachte meisjesarmen om zijn hals en kreeg enkele klinkende zoenen. „En dat ten aansohouwe van duizenden mensenverzuchtte de kapitein, „ik geloof, dat ik bloosde NOTA VAN MULDERIJE. Beschuldigingen tegen procureur-generaal uit de lucht gegrepen. (Vervolg van pag. 1). Mr. Mulderije handhaaft in zijn nota volledig zyn grote waardering voor 't onderzoek in de zaak-Menten van de Haarlemse rechter-commissaris, mr. Smits. Er is alles gedaan om na vijf jaar de gebeurtenissen rondom het huis van de heer Meuten zo goed mogelijk te reconstrueren en de da- ders der gepretendeerde diefstallen te achterhalen. Nu het resultaat van deze ontzagwekkende arbeid niet is geweest wat de heer Menton zich daarvan had voorgesteld, krijgt mr. Smits te horen dat zijn onderzoek oppervlakkig" is geweest. Sterker nog: de heer Reyers ontziet zich niet in zijn in April in de Eerste Kamer gehouden rede te suggereren, dat de instelling van de Haarlemse rechter-commissaris is geweest om de zaak in de doofpot te doen. E Russen lieten een nieuw kanaal graven. Oosl-Berlijn nu onafhankelijk van West-Duitse verbindingen. De autoriteiten van de oowjet-zöne in Duitsland hebben, na de omleiding van het spoorwegverkeer om West- Berlijn heen, thans ook een waterweg geopend, die buiten West-Berlijn om gaat. Zaterdag is het nieuwe kanaa1 tusser Nieder-Neuendorf en Paretz met water gevuld, waardoor een ver binding tussen Oder en Elbe tot st.and is gekomen. Het kanaal is 34 kilometer lang, drie meter diep en 33 meter breed en loopt door het gebied van de Sowjet- zöne langs de stadrand van Berlijn. Het kan bevaren worden door sche en tot duizend ton. Op 28 Juni zal „et ingebruik gesteld worden. Oost- •Barlyn zal dan geheel onafhankelijk zijn van de West-Berlijnse verlceers-, spoor- en watei-wegen. Schepen uit geheel Oost-Duitsland kunnen dan de ostzee-havens bereiken buiten West- Berlijn om. Tot dusver liepen alle be langrijke waterwegen door de Britse sector van de stad, waardoor de Westelijke geallieerden over een re presaillewapen beschikten. De „Van Galen" terug in Nieuwediep. Hr. Ms. torpedobootjager „Van Galen" is Zaterdag uit de Koreaan se wateren in de haven van Nieuwe diep teruggekeerd. Sedert het ver trek op 16 Maart van het vorig jaar uit Den Helder, heeft het schip ruim 50.000 mijlen in dienst van de V.N. afgelegd voor patrouilletochten en bombardementsacties nabij Korea. Sohip en bemanning hebben daarbij ondanks de soms felle bombardemen ten niet over krijgsgeluk te klagen gehad. Het schip heeft namelijk geen enkele schade opgelopen. In Maart j.l. werd het schip in Hongkong af gelost en maakte daarna een reis naar de Z.-Amerikaanse staten Ar gentinië, Brazilië, Venezuela en Cura sao. NAAR KOREA. AFGEVAARDIGDEN LIEPEN WEG. Twee bekende politici zijn reeds enige dagen zoek. De leden der nationale democratische party hebben Zaterdag de verga derzaal van de Zuid-Koreaanse nationale vergadering verlaten -toen de mi nister van justitie Soe Sang Wan een regeringsontwerp begon toe te lich. ten dat een compromis vormt tussen de opvattingen van het parlement en president Syngman Rhee en dat ten doel heeft een einde te maken aan het politieke geschil in Zuïd-Itorea. Door het vertrek der democratisch-na- tionalistische afgevaardigden was het niet mogelijk de parlementaire be handeling van bet ontwerp te voltooien. De demoeratisch-nationalistisehe afgevaardigden verklaarden zich te gen het regeringsontwerp te zullen blijven kanten, zolang de staat van beleg in Zuid-Korea niet is opgehe ven en de gearresteerde parlements leden niet op vrije voeten zijn ge steld. VICE- VOORZITTER WORDT VERMIST. De vice-voorzitter van de natio nale vei-gadering, Kim Soeng Soo, wordt overigens reeds sinds 18 Juni vermist. Kim Soeng Soo had 29 Mei ontslag gevraagd, om gezondheids- Advertent ie Het ligt in de bedoeling, Hr. Ms. fregat „Johan Maurits van Nassau" te bestemmen om tegen het einde van dit jaar de torpedobootjager „Piet Hein" in de Koreaanse wateren te gaan aflossen. Directeur Rijkspostspaarbank Amsterdam gaat heen. Op 30 Juni 1952 zal de heer J. F. Faber, directeur van de Rijkspost spaarbank te Amsterdam, zijn taak neerleggen en zich in het ambteloze leven terugtrekken. De heer Faber heeft het bedrijf dan bijna 54 jaren gediend. De verdiensten van de heer Faber werden officieel erkend door zijn benoeming tot Ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. Vandaag kwestie bacteriën- oorlog in Veiligheidsraad De Amerikaanse afgevaardigde In de Veiligheidsraad, Gross, heeft voor gesteld om vandaag, twee dagen voor de datum waarop 2 jaar gele den de Koreaanse oorlog uitbrak, een bijeenkomst te houden ter bespreking van de Sowjetrussïsche beschuldigin gen, volgens welke de strijdkrachten der V.N. in Korea bacteriologische wapens gebruiken, incvn, stkeJc 'ns op 'MfM Ha, "n StrandI Dal zal n om de moeilijkheden li nen, want er is geen sigaret, die je zo n prettig, rustig gevoel geelt I Mijnongeluk in België eiste vijf slachtoffers. In België heeft zich een instorting voorgedaan in de mijn „St. Emma nuel" te Houdeng-Aimeries. Vijf mijn werkers werden bedolven drie Belgen en twee Italianen één Belg en een Italiaan werden naar boven gehaald De Belg overleed tijdens zijn overbrenging naar het ziekenhuis. De Italiaan, vader van een kind, is ter verpleging opgenomen. Men koestert geen hoop meer de andere drie nog te kunnen redden, redenen, maar ook „om te proteste ren tegen het ./verdorven regiem" van Syngman Rhee en de willekeuri ge arrestatie van parlementsleden van de oppositie". Na 29 Mei werd KimSoeng Soo voor een behandeling in een zieken huis opgenomen, dat hij 18 Juni ver liet. Sindsdien heeft men niets meer van hem vernomen. Eveneens heeft men twee dagen niets meer vernomen van John Tsjang, voormalig minister-presi dent en candidaat voor de komende presidentsverkiezingen. 19 Juni ver liet Tsjang het Amerikaanse militaire ziekenhuis te Poesan, waar hij een behandeling had ondergaan. Vrijlating van gevangenen op Korea. Het opperbevel van de V.N. heeft medegedeeld, dat het 27.000 Kore aanse gevangenen zal vrijlaten, van wie gebleken is, dat zij Zuid-Kore aanse burgers zijn die of tot dienst neming in het Noord-Koreaanse le ger gedwongen zyn of door de troe pen der V.N. langs de verschillende fronten om veiligheidsredenen gevan gen werden genomen. GEVANGENE DOODGESCHOTEN Amerikaanse leden van de leiding van het. krijgsgevangenen kamp op Koje hebben meegedeeld, dat een Amerikaanse bewaker Zaterdag een Noord-Koreaanse gevangene, die ste nen naar hem gooide, heeft doodge schoten. Zondagochtend had men een gevangene met doorgesneden hals aangetroffen. Vermoed werd, dat hij zelfmoord had gepleegd. Aanbesteding zonder „opzetjes''. INSCHRIJVERS KREGEN 400 In Nijmegen werd Zaterdag aanbe steed de bouw van nieuwe kantoren voor de Raad van Arbeid aan het Keizer Karelplein te Nijmegen. Bij deze aanbesteding werd aan el ke bonafide inschrijver 400 ver strekt als vervanging van de vroege re voordelen der zg. „opzetjes", wei- ke bij deze aanbesteding in overleg met architecten en opdrachtgever niet waren toegepast. Handel dringt aan op minimum consumptieprijs voor margarine. Een aantal organisaties uit de melk- en zuivelhandel en het krui- deniersbedrïjf heeft aan minister Manshoit een telegram gezonden over de margarine pr ij s Aangezien tot op heden nog1 steeds niet een regeling tot stand xs geko men waardoor een einde gemaakt kan worden aan het prijzengeknoei in de handel in margarine, wordt in het telegram ernstige bezorgdheid geuit over het uitblijven van een der gelijke regeling en de gevolgen daar van. De minister wordt verzocht maatregelen te treffen, waarbij een minimum consumentenprijs voor mar garine wordt vastgesteld, die een re delijke detailhandelsmarge mogelijk maakt Minister Kaiser over de hereniging van Duitsland. Voorlopig nog niet over de bij Polen ingelijfde gebieden praten Jacob Kaiser, West-Duits minister voor zaken betreffende geheel Duits land, heeft op een massavergadering van vluchtelingen verklaard, dat zijn regering onder het begrip hereni ging van Duitsland „voor dit ogen blik" slechts verstaat de vereniging van West-Duitsland en het door de Sowjettroepen bezet Oost-Duitsland. Hij schakelde hierdoor dus voor dit moment de bij Polen ingelijfde ge bieden uit, maar liet toch blijken rnet deze woorden niet de Oder-Neisse-li-» nie te erkennen. De verdeling van Duitsland zou „dynamiet" voor Europa blijven. De werkelijke eenheid van Europa kan slechts verkregen worden door de hereniging van Duitsland, aldus Kai ser. Het is wel een naïeve veronderstel ling van de heer Reyers, zo vervolgt mr. Mulderije, dat de raadsadviseur, mr. W. G. Belinfante, op eigen gezag tegen de staatssecretaris zou zeggen: „Zet U a.u.b dat onderzoek van uw departement stop" en dat die staats secretaris dat dan ook meteen doet. NOTA VAN Mr. KRANENBURG De staatssecretaris van Oorlog, mr. Kranenburg, geeft in zijn nota, wat betreft de vordering van de heer Menten, een overzicht van de feiten,, voor zover het ministerie van Oorlog daarbij betrokken is. Een schikking tussen het commis sariaat oorlogsschade en de heer Menten is op onbekrompen wijze tot stand gekomen. Aan de heer Menten werd een bedrag van 250.000 uit betaald. By appél vraagt de heer Menten vast te stellen, dat ook het restant van zijn vordering door het commissariaat orlogsschade zal moeten worden afgehandeld. Dit ap pèl is thans hangende, aldus mr. Kranenburg. Mr. Kranenburg is ervan overtuigd dat hij zyn toezeggingen in de Eerste Kamer ten volle is nagekomen, te weten, dat geen discriminatie op de heer Menten wordt toegepast en dat de staat zich als een honorabele we derpartij „UIT DE LUCHT GEGREPEN" De beschuldigingen van de heer Reyers tegen de procureur-generaal te Amsterdam geuit, als zou deze er o.m. aan hebben medegewerkt het Bloemendaalse politiecorps de hand boven het hoofd te houden, de rech ter-commissaris te Haarlem op on geoorloofde wijze te hebben beïnvloed en zich beijverd zou hebben de uitle- voering van Menten achter het ijzeren gordijn te bevorderen ten einde aldus de beweerdelijk tegen dhr. Menten gepleegde wandaden te dekken, zijn volstrekt uit de lucht gegrepen, aldus de minister, die zich afvraagt of het geoorloofd is een ambtenaar in func tie op een dergelijke grove wijze ie belasteren. NIET MINDER, MAAR OOK NIET MEER. Er is voor de directie van het Ne derlandse beheersinstituut generlei reden om personen te sauveren. Zy streeft naar te komen tot een rege ling, waarbij aan dhr. Menten wordt gegeven wat hem rederlijkerwijze toekomt. Niet minder, maar ook niet meer. De heer Menten is er, wat zijn goed recht is, op uit, aldus de minis ter, om een zo groot mogelijke scha deloosstelling te krijgen. De strijdme- thode welke daarbij door de heer Reyers wordt gebruikt, is echter naar de mening van mr. Mulderije, beneden de waardigheid van een lid der Staten-Generaal. Truman tekende wet voor hulp aan het buitenland President Truman heeft het wets ontwerp inzake hulp aan het buiten land ter. bedrage van 6.447.730.750 dollar getekend. Het bedrag is 18.6 procent'minder dan hetgeen hij zelf noodzakelijk had geschat. Bij de behandeling in 't Congres aan werd weliswaar het principe van hulp 't buitenland gesteund, doch scher pe critiek geleverd op enige punten van het program, met als gevolg dat 't oorspronkelijk door de president ge vraagde bedrag van 7.900 millioen dollar met ongeveer lVè milliard dol lar werd besnoeid. Veilig bewaren van Uw kostbaarheden, waardepapieren en vertrouwelijke stukken in onze safe-loketten of kofferkluizen bevrijdt U, tegen een verrassend laag tarief, van nodeloze zorgen tijdens Uw vacantit Kantoren Goes, Tel. 2041 en Terneuzen, Tel. 2751 0 Na 6 Juli zuilen er geen trams meer in Londen rijden. Zij zijn dan geheel door bussen vervangen. 0 De Canedese minister van buitenlandse zaken Lester Pearson heeft te kennen gegeven, dat Canada mogelijk spoedig diplomatieke betrekkingen met Oostenrijk zal aan knopen. De Tsjechoslowaakse natio nale vergadering heeft bij België, Enge land, Frankrijk, Nederland en Luxem burg geprotesteerd tegen de contractu ele overeenkomst van Bonn en het E.V. G. verdrag. De vroegere adjudant van de Bey van Tunis heeft zich doodge schoten in aanwezigheid van een dokter, dié ontboden was om hem te onderzoe ken. Hij was door de Bey ontslagen, om dat zijn broer betrokken zou zijn ge weest bij een complot in het paleis van de Bey. 0 De totale schade, welke de K.R.O.-studio heeft opgelopen bij de brand van 21 Mei j.l. bedraagt f 160.000. 0 De A.N.W.B. heeft de regering gead viseerd alle rijwielpaden voor bromfiet sers open te stellen en daarna aan de hand van de praktijk te bepalen, welke trajecten eventueel voor bromfietsen dienen te worden afgesloten. 0 De Ita liaanse regering heeft de correspondente het Russische blad „Prawda" Olga Tsjetsjetkina uit Italië uitgewezen. 0 Tijdens een vergadering van de Ko ninklijke Vereniging „Oost en West" te Breda, is de heer Ch. Weiter afgetreden als voorzitter dezer vereniging. De heer C. de Vos werd tot zijn opvol ger benoemd. De heer Weiter werd de gouden erepenning overhandigd. 0 Van 23 tot en met 26 Juni zullen er interna tionale luchtmachtoefeningen worden ge houden, waarbij Nederlandse vliegvelden zijn ingeschakeld. Burgerlijk luchtverkeer is dan verboden in zeven grote gebieden, waarin de vliegvelden Leeuwarden, Twenthe, Volkel, Eindhoven, Gilze-Rijen, Soesterberg en Valkenburg zijn gelegen. 0 Schout bij nacht (t) B. D. D. van Leeuwen is benoemd tot onder-directeur „Aviolanda" N.V. 9 Koningin Juliana heeft met de prinsessen Beatrix en Irene in het openluchttheater in Bloemendaal een voorstelling bijgewoond van het Na tionaal Danstheater van Joegeo-Slavië. Een zestal Zuid-Slaven bood H.M. 'n kist je aan met parelmoer ingelegd, dat Joego- Slavisch kant en voor alle prinsessen een zilveren broche en armband bevatte. 0 De Belgische ministerraad heeft besloten de Wereldtentoonstelling te Brussel, die oorspronkelijk in 1956 zou worden gehou den, tot 1958 uit te stellen. 0 De 28-jarige M. T. uit Haren is als passagier van een vrachtauto in Duitsland bij een verkeers ongeval om het leven gekomen. In België werd de heer H. G. uit Valkenburg op een onbewaakte overweg gegrepen. Hij was op slag dood. 0 Te Amsterdam is overleden mr. dr. I. Coopman, die vooral bekendheid verwierf als conferencier on der de naam Henri Marchant. Aanvanke lijk was hij diamantbewerker. Te Utrecht is een driedaags congres gehou den van de Centrale Bond van werkne mers in het transportbedrijf. Er werd een aantal resoluties aangenomen, waarin o.a. teleurstelling wordt uitgesproken over het verzet in werkgeverskringen tegen in voering van de ondernemingsraden. Voor zitter Th. Smeding werd gehuldigd in verband met zijn zilveren jubileum als bezoldigd bestuurder. 0 Duizenden Antl- Revolutionnaire jongeren hebben in Den Haag een grote demonstratie gehoudea. Het woord werd gevoerd door de heren prof. dr. Zuidema, H. Algra en ds. H. Jonker. In de Lange Voorhout werd dr. J. Schouten langdurig gehuldigd. Deze zette daarna nogmaals zijn inzichten over een nationale politiek uiteen. O Te Gro ningen werd de 50ste algemene vergade ring gehouden van de Algemene Neder landse Geheelonthouders Bond. De voor zitter, de heer J. Redeker, zeide in zijn openingsrede, dat hij grote mogelijkhe den verwachtte van een samengaan der algemene drankbestrijdersorganisaties. Het moet mogelijk zijn om één verbond te stichten naast de R.K, Prot. Chr. bonden, 0m Zuurkranden op ie maag te blussen:! Eén of twee Bennies nemen. En zo kunt U dan weer zonder zor gen alles eten wat U graag lust zonder vrees voor die brandende pijn. Kijk eens om U heen hoe tientallen mannen en vrouwen het gebruik van Rennies tot een valste gewoonte ma ken. En met succes. Zij weten niet meer wat brandend maagzuur is Marktberichten VEILING BERGEN OP ZOOM. 21 Juni. Asperge-aanvoer 6800 kg. AAI 1,90; AA II 1,70; AA III 1,80; AI 2,00; All 1,75; A III 1,00; BI 1,75; BII 1,00; BUI 1,00; Cl 0,70 CH 0,70; Dl hol 0,65; DH stuk 0.65; D Hl ondereind 0,22; E stek enz. 0,70. Groente- en fruitveiling: Aardbeien 45— 71; kersen 36—54; rode bessen 36—45; frambozen 81. Dinsdagmorgen zullen voor de laatste keer van dit seizoen, de Bergse asperges worden geveild, die dan Maandag ge stoken zijn. Na 21 Juni Sint Jan mogen geen apserges gestoken worden. De telera hebben dit jaar geen klagen gehad. VEILING KAPELLE. 21 Juni. Grote veiling: Madame Moutöt 61,80—62,30; Jucunda 63,40—64,20. Kleine veiling: Hollanders 4267; Meikersen 29 —48; Early Rivers 45—60; Markiezen 47— 52; Kr. v. Werder 29—49: Elton 37; Sui kerkersen 33; Porceleinkersen 18; Prolific 4565 Jonkh. v. Tets 4870; Frambozen 691,30; Aardbeien 4573. VEILING ZD.-HOLLANDSE EILANDEN. 20 Juni. Fruit: Aardbeien m.d. 4693; Idem z.d. I 69,8070,20, beide per 100 kg.; Idem z.d. n 63,70; Kersen 56—66; Pruimen 97—1,13, alles per kg.; Perziken' 13—23 p. stuk; Rode bessen 2871Zwarte bessen' 91, beide per kg.; Frambozen 1830 per doos; Aardappelen: grote 13—17; poters 1115; kriel 59, alles per kg. Groenten: Andijvie 11—19 per kg.; Bloemkool IA 1539; Idem 1B 1018, beide per stuk; Boerenkool 74—1,34; Snijbonen 1,17—1,29; Siamprincessen 20—29; Pronkbonen 45— 71; Doperwten 85—1,18: Peulen 16—19; Postelein 16—22, alles per kg.; Komkom mers 22—32 per stuk Kroten 5,80—9,90 per kg.; Kroten 20 per bos; Groene kool 9—10 per kg.; Bospeen 16—25—23 per bos; Was- peen 21—29: Prei 7,70—11,10; Radijs 2,00— Selderij 14—22; Knolselderij 10—22; Stoofsla 2,0010,80, alles per kg.; Sla 16 -28 per krop; Spruiten 84,90; Tomaten A 74,84; Idem B 72,85; Idem C 57,65; Idem CC 22—25, alles per kg. COOP. TUINBOUWVEILING DER ZUID-HOLLANDSE EILANDEN, ZIERIKZEE. Juni. Aardappelen II14; Aardbeien 4571; Rode bessen 2556; Rabarber 8— Princessebonen 1,30—1,36; Snijbonen 1.30; Doperwten 4750; Postelein 2526; Andijvie 17—18; Bloemkool 8—40; Krop sla 2—6; Komkommers 15—25; Perziken; 10—13: Bospeen 10—28; Boskroten 4—7, alles per 100 kg, stuks of bos. Pijoloze behandeling van KALKNAGELS LIKDOORNS, EELT, ENZ. Elke morgen van 9—12 gedipl. voetkundige BeUamypark 54, Vlïssingen Telefoon 2228. Bus van Boot en Trein stopt op het Bellamypark.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 14