KAPPIE en het oertalen eiland Officiële publicaties PINAY MOEST TWEEMAAL HET ONDERSPIT DELVEN Nl JEUK; ALS HET HART SPREEKT.... Klanken uit de aether PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 21 JUNI 1952. NEDERLAGEN ZONDER CONSEQUENTIES Senaat verwierp glijdende loonschaal en Nationale Vergadering weigerde debat over Tunis uit te stellen. Het is Vrijdag voor de Franse minister-president Plnay geen prettige dag geweest. Tweemaal moest lig een nederlaag incasseren: eerst toen de Se naat zyn wetsvoorstel betreffende de giydende loonschaal met 180 tegen 116 stemmen verwierp, en later op de dag in de Nationale Vergadering, die weigerde aan zyn verzoek te voldoen om het debat over Tunis tot de vol gende week uit te stellen. Ernstige consequenties hadden bei de nederlagen overigens niet. Wan neer de Nationale Vergadering, die de glijdende loonschaal reeds eerder ac cepteerde. bereid blijkt het wetsont werp opnieuw goed te keuren met de vereiste meerderheid, zal daardoor het veto van de Senaat teniet gedaan zyn. Het .verzoek van Pinay om het debat over Tunis uit te stellen werd met 403 tegen 210 stemmen afgewezen. Pinay ontving de steun van zijn eigen par tij, die der gematigd-conservatieven. De volksrepublikeinen van Schuman verklaarden zich echter tegen uitstel, evenals de Gaullisten, de socialisten en de communisten. MOTIES VERWORPEN. Een radicaal-conservatieve motie Tegenwoordig huurpeil zou woningvoorraad aantasten. Bond van huiseigenaren hield demonstratieve vergadering. „Het tegenwoordig huurpeil bevor dert een proces van slytage en ver val van de woningvoorraad. Indien, bij 'n normale levensduur van 60 jaar, de levensduur tengevolge van dit proces met slechts één jaar zou worden ver kort, dan zou de woningvoorraad jaarl\|ks met 35.000 huizen worden verminderd."' Dit verklaarde de voorzitter van de Ned. Bond van huis- en grondei- tenaren, de heer S. J. van Mook, tij- ens een demonstratieve vergadering van deze organisatie in de Haagse Dierentuin. De heer Van Mook zeide voorts, dat met de productie van 35.000 wo ningen een bedrag van 400 millioen gulden gemoeid zou zijn en hij leidt hieruit af, dat het in stand houden van de bestaande woningvoorraad belangrijk is voor de volkshuisves ting, De verwaarlozing is volgens hem een kwaad, dat eer aan on macht, dan aan onwil van de huis eigenaren is te wijten en huuraanpas- sing kan volgens hem slechts uit komst brengen. Het is hem dan ook onbegrijpelijk, dat de huren zijn uit gesloten van de geleidelijke aanpas sing van de loon- en prijspolitiek aan de marktverhoudingen. De huur- en subsidiepolitiek heeft geleid tot een verlamming van het particulier ini tiatief, aldus de heer Van Mook, op het gebied van de volkshuisvesting en speciaal waar het de woningbouw voor verhuur betreft. De secretaris van de bond, drs. A. W. Hermse, gaf als zijn mening te kennen, dat een huurverhoging tot 145 procent van het peil van 1940, zonder de zogenaamde afroming, aan de moeilijkheden van de huiseigena ren een eindweegs tegemoet zou ko men. EEN RESOLUTIE. Op het congres werd een resolutie aangenomen, waarin gezegd wordt, dat het huurbeleid van de regeringen, die sedert 1945 aan het bewind waren, voor een belangrijk deel aansprake lijk is voor de bestaande moeilijkhe den op het gebied van de bouw. van de woningexploitatie en van de nood toestand van de particuliere huis eigenaren. Het congres bleek unaniem van oor deel. dat een huurverhoging voor vooroorlogse woningen tot een econo mische verantwoord peil, op korte ter mijn dringend noodzakelijk is. Het congres wees huurbelasting in welke vorm of naam dan ook, met nadruk van de hand. Catalogus wordt aan de circulatie onttrokken. Beslissing B. en W. ven Delft. Zoals gemeld hebben Delftse raads leden vragen gesteld over de tekst van de catalogus van de tentoonstel ling „Prisma der Bijbelse kunst". Reeas na een dag kwam het ant woord van het college van B. enW., waarin de uitgave van deze catalo gus in de gewraakte vorm betreurd wordt. Het rekent deze uitgave de samenstelster en de leiding van het museum Prinsenhof als een ernstige fout aan. Het college besloot de ca talogus onmiddellgk aan de circula tie te onttrekken. Drs. D. H. G. Bolten, directeur van het museum, verklaarde, dat bij de samenstelling van de catalogus in derdaad de nodige objectieve weerga- rd genomen. Ook lat velen door dé tekst in hun godsdienstige gevoe lens zijn gekwetst. Veldmaarschalk Pauhis docent in Moskou Volgens mededelingen van perso nen. die dezer dagen uit de Sow jet- Unie in West-Duitsland zijn terugge keerd, is veldmaarschalk Paulus, die indertijd bij Stalingrad werd gevan gen genomen, thans als docent aan de militaire academie van Moskou ver bonden. Volgens dezelfde personen bevinden zich de voormalige luitenant-generaal Beek, eerste luitenant Von Kleist (een zoon van de voormalige veldmaar schalk) en verder een zoon van de groot-industrieel Krupp von Bohlen und Halbach in Swertlowsk, waar zij een straf van 25 jaar dwangarbeid uitdienen. ve niet in acht wer hij betreurt het feit, om de hervormingsplannen te ..mati gen" werd met 404 tegen 193 stemmen verworpen, evenals een socialistische, die de plannen ontoereikend noemt (469 tegen 108). Een'Gaullistische mo tie, die het aftreden van Schuman eist, werd met 419 tegen 157 stemmen verworpen, evenals een communisti sche motie. Dertig gevallen van kinderverlamming in één week. Voornamelijk in Limburg. De Staatscourant van gisteren be vatte de opgave van het aantal aan gegeven gevallen van besmettelijke ziekten over de week van 8 tot en met 14 Juni. Blijkens déze opgave zijn in de genoemde periode in totaal in Nederland dertig gevallen van kin derverlamming aangegeven. 25 ge vallen kwamen voor in Limburg, nl. in Arcen en Velden, Bunde, Greven- bicht, Kerkrade, Maastricht, Nuth, Telkens één, in Elsloo, Geleen, Ob- bicht en Papenhoven telkens twee, in Horst drie, in Venray vier, in Ven- lo zes. In Friesland werd één geval aan gegeven (Dokkum), in Drenthe (Em- men), Noord-Holland (Wervershoof), Zuid-Holland (Schoonrewoerd) en N. Brabant v(Gemert) eveneens één. In Groningen, Overysel, Gelderland en Utrecht werden geen gevallen aan gegeven. Van Zeeland is geen opga ve ontvangen. Van andere zijde vernamen wij, dat in Zeeland inderdaad geen gevallen van kinderverlamming voorkomen. Voortbestaan der E.B.U. blijft in gevaar. Het gebrek aan Interne stabiliteit in de by de Europese Betalings Unie aangesloten landen dat nog ern stiger wordt, door d,e noodzaak van herbewapening alsmede de dollar- schaarste, zijn de factoren, welke het voortbestaan van de E.B.TJ. In gevaar bl\jven brengen. Dit verklaarde minister Stikker in een rede. welke hy heeft uitgespro ken té Zürich, ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het Ver band ZUricnerischer Kreditinstitute. De minister wees er voorts op, dat de zwakte van de E.B.U dus niet zo zeer ligt in het betalingssysteem op zichzelf dan wel in oorzaken waarop noch 't directorium der EBU noch de raad van de O.E.E.S. invloed kan uitoefenen. De oplossing van deze problemen zal afhangen van de inter ne politiek der afzonderlijke landen zelf en van de resultaten, welke mo gelijk bereikt kunnen worden wan neer West-Europa en Noord-Ameri- ka gemeenschappelijke ernstige po- fingen in het werk stellen om het ollarprobleem tot een oplossing te brengen, aldus de minister. Het feit, zo besloot de heer Stik ker, dat thans een Engelse minister het voorzitterschap van de O.E.E.S. heeft aanvaard, mag ons het vertrou wen schenken dat er tenslotte in groot verband én met Engeland op een leidende plaats een permanente oplossing gevonden zal kunnen wor den voor de financiële problemen van Europa icuuis an een H. M. de Koningin heeft het praedi- caat „koninklijk" verleend aan de ver eniging van leden der Nederlandse rid derorden, ter gelegenheid van het vijf tigjarig bestaan dezer vereniging. Een jaar gevangenisstraf is door de procu reur-generaal van het Leeuwarder Ge rechtshof geëist tegen de 20-jarige chauffeur W. v. d. V. uit Harkema-On- einde, met vijf jaar ontzetting uit de rij bevoegdheid. Op 24 November 1951 ver oorzaakte v. d. W. een dodelijke aanrij ding, waarvan een jong meisje het slachtoffer werd. 0 Den Haag krijgt een tweede Vredespaleisl Het zal komen te staan in „Madurodam", de miniatuur stad, die op 2 Juli a.s. haar poorten za! openen. Het paleis, dat natuurgetrouw is nagebootst op een vijf en twintigste van de ware grootte, is geschonken door de Mutual Security Agency, als een blij vende herinnering aan het Marshallplan. Het onder leiding van de communis ten staande algemene vakverbond in1 Frankrijk heeft de aangesloten vereni gingen verzocht een campagne te orga niseren voor een werkweek van 40 uren, met betaling voor 48 uren.... Een on bekende heeft bij de rennen op Ascot (Engeland) op een inzet van vijf shil ling een bedrag van 4.307 pond sterling .gewonnen en zijn geld niet afgehaald! 0 Drie mijnwerkers werden gedood en 25 gewond tengevolge van een ontplof fing In een mijn bij Dortmund. 0 Op standelingen hebben henoorden Ran goon een trein laten ontsporen, waar- HERHALINGSOEFENINGEN. Voor de militairen, die op Maandag 23 Juni 1952 in de legerplaats bij Olrschot voor herhalingsoefeningen onder de wa penen moeten komen, lopen de volgende extra-treinen: Rotterdam D.P. v. 9.05, Feyenoord v. 9.13, Barendrecht v. 9.20, Zwijndrecht v. 9.27, Dordrecht v. 9.43. Lage Zwaluwe v. 9.57, Breda v. 10.12, Tilburg v. 10.31, Eindhoven a. 11.00. Een extra trein: Amsterdam C.S. v. Advertentie Niet krabben. De beider vloeibare D. D. D. kal- meert de Jeuk tn enkele seconden, doodt de ziektekiemen en ge neest tot diep in de huldpnriën GENEESMIDDEL TEGEN Wfe Wik HUIDAANDOENINGEN AF»JLKJUK Feuilleton Toen zijj het toestel weer ophing, rinnikte ze even. Ze had het wel ge- icht: Bryan begon weer met zyn oude trucs. Hij was heus onverbeter lijk. 21e zou graag weten, hoe Barba ra hein vond. By de paai' keren, dat zijn naam was genoemd, had ze een wat zuur gezicht gezet, maar dat be tekende waarschijnlijk niets. En ter wijl Joan naar de bibliotheek, waai* ze met Heather had gezeten, terugkeer de, vroeg ze zich af, of Barbara op iemand verliefd zou zijn: ze had nog nimmer laten blijken, dat er zo'n man bestond. En toch was ze zo knap, zo aantrekkelijk, 't Zou Joan venvonde- als er inderdaad niemand was! „Wie had je daar vroeg Heather. „Bryan. Hij kan dit weekeind niet hier komen en belde op, om dat moe der te zeggen". „Dat verbaast me niet", zei Hea ther. „Eigenlijk verwonderde 't mij ook al, toen ik hoorde, dat hij zo auw wéér hier zou komen. Twee we- _;en achter elkaar hem op bezoek te krijgen zou te veel eer voor ons zyn". HOOFDSTUK VI. Het einde van de week naderde sa 't was al Donderdag. De morgenbe- stelling bracht een brief van Lucie, waarin zij haar vreugde uitte over Barbara's aanstaande komst en zei, dat ze natuurlijk Joan kon meebren gen. Toen Barbara dit Joan mededeel- Je, riep deze nogal dramatisch uit, dat ze bij een weigering wanhopig zou zijn geworden. „Nu, van een wei gering is geen sprake", was liet kal me antwoord, „dus je behoeft je- niet van streek te maken". Joan had van Benny een brief ge kregen, niet zo geestdriftig gesteld over haar bezoek aan Londen als ze had gehoopt, maar hij schreef toch, dat hij het leuk zou vinden, haar te rug te zien. Hij was bang, de hele Za terdagavond niet vrij te kunnen ma ken, maar wilde graag, dat ze Vrijdag met hem ging dineren. Dan konden door Renée Shann ze Zaterdag samen lunoueh en uaarna wat pret maken. „Ik zal nog een lieel stuk van de avond voor je over heb ben", vertelde hij. „Als ik eerder van je komst had geweten, zou ik mijn tijd natuurlijk anders hebben gere geld". Barbara verlangde er hard naar, dat ze in de trein naar Londen zou zitten. Ze wilde graag weg van Lawnside, nu Jinks daar weldra zou verschijnen. Heather kon al over niets anders dan over zyn komst pra ten. Om de haverklap veranderde ze van mening wat betreft het costuum, waarin ze zich zou vertonen. „Barba ra, wat vind jij, dat ik moet aantrek ken? Waarijj zie ik er 't best uit?" Na eerst haar grijs wollen japon te hebbenlgekozen, verwierp ze die keu ze weer en zei, dat ze haar blauw ge streepte jurk met de organdi kraag en manchetten zou dragen. Ten min ste als Barbara zo lief zou willen zyn, die voor haar te wassen. „O, natuurlijk". ,Heb je het heus niet te druk van- ddae?" „Neen, ik zal het graag voor je doen. Ik heb niet veel om handen en zal ei- voor zorgen, terwijl jy rust". Toen Barbara later door de hall kwam met de japon, schoongewassen en gestreken, over de arm, hoorde ze een auto naderen door de oprijlaan. Ze vroeg zich tevergeefs af, wie het kon zyn, want voor zover ze wist werden geen bezoekers verwacht. De muurklok wees bij vieren en ze ver onderstelde, dat het iemand voor me vrouw Melrose zou zijn. Als dit zo was, kon ze het bezoek geen bepaald prettige ontvangst voorspellen, want haar werkgeefster was met hoofdpyn naar bed gegaan en had bevolen, dat haar de thee boven zou worden ge bracht: ze wilde ook niet gestoord worden. (Wordt vervolgd) 9.41, Amsterdam M.P. v. 9.46, Amster dam Amstel v. 9.51, Utrecht C.S. v. 10.17, Den Bosch v. 11.01, Eindhoven a. 11.32. Een extra trein: Zwolle v. 10.44, De venter v. 11,14, Zutphen v. 11.37, Arn hem v. 12.07, Nijmegen v. 12.36, Eindho ven a. 13.57. Met deze treinen moeten reizen de militairen, woonachtig in één der hier vermelde plaatsen en tevens de militairen, die via %en dezer plaatsen naar Eindhoven reizen en derhalve op een dusdanig tijdstip van hun woon plaats moeten vertrekken, dat zij op het betreffende station aansluiting hebben op de extra-trein. Militairen, komende uit het Oosten des lands, van de rich ting Enschede-Oldenza al-Hengelo moe ten zonder bijbetaling via Deventer rei zen. om vandaar met de vorengenoemde extra-trein verder te reizen. Militairen uit het Noorden des lands en de overi gen, die via Zwolle reizen, moeten even eens van Zwolle af, zonder bijbetaling, met de extra-trein via Deventer reizen. De militairen, die op Maandag 23 Juni 1952 in de legerplaats bij Oirschot voor herhalingsoefeningen onder de wapenen moeten komen en aldaar op 25 Juni 'a.s. hun stemplicht vervullen, wordt er op gewezen, dat zij aan de voorzitter van het stembureau naast de opróepings- kaart het reeds in hun bezit zijnde rose formulier dienen te tonen, waarop de Burgemeester van de plaats van inwo ning de verklaring heeft gesteld, dat aan de kiezers wordt toegestaan in een an dere gemeente aan de stemming deel te nemen. STEMPLICHT MILITAIREN. Alle stemgerechtigde militairen, die op 25 Juni a.s, in werkelijke dienst zullen zijn en hun stem op genoemde datum in eer andere gemeente dan hun woon plaats zullen uitbrengen, wordt er op ge wezen, dat zij aan de voorzitter van het stembureau naast de oproepingskaart het reeds onder hun berusting zijnde rose formulier dienen te tonen, waarop de Burgemeester van de plaats van inwo ning de verklaring heeft gesteld, dat aan de kiezers wordt toegestaan in een andere gemeente aan de stemming deel te nemen. Nelcdcp door 7 personen gedood werden en 11 gewond. De reizigers werden van kost baarheden en geld beroofd. Voor vele millioenen schillings schade is toege bracht aan fruitbomen en gewassen in vele delen van Oostenrijk, toen daar Donderdag na een dag van grote hitte een hevig noodweer woedde. De coöperatieve melkfabriek „De Ommelanden" te Groningen die 430.000 kg. suiker niet had aangegeven en deze voorraad had verkocht toen de suiker- prys werd verhoogd, waardoor een ex tra-winst werd geboekt van f 60.000. werd daarvoor veroordeeld tot een boete van f 67.500.De assistent-directeur, die de transactie had verricht moest f 750. betalen. Loonbelasting en premie werkloosheidwet Van de wachtgeld- en werkloosheids uitkeringen zal loonbelasting betaald moeten worden. De inhouding dient te geschieden door de bedrijfsvereni gingen, die met de uitvoering van de werkloosheidswet zijn belast, dan wel door de werkgever, indien de uitke ring door diens tussenkomst geschiedt. Aangezien een deel van de premie voor de heffing van de loonbelasting op het loon in mindering kan wor den gebracht, zal de in te houden loonbelasting in de regel doch niet altijd eenzelfde bedrag als vóór 1 Juli bedragen. Turfstrooiselfabriek door brand verwoest Vrijdag is de nieuwe turfstrooisel fabriek in het Fochteloër veen by Oosterwolde door onbekende oorzaak in vlammen opgegaan. De fabriek had wegens gebrek aan orders een tijd lang stil gestaan, doch was Donder dagmorgen juist Weer begonnen te draaien. Door de brand is een veertigtal ar beiders gedeeltelijk zonder werk ge komen. Nog meer moeilijkheden voor Adenauer Westduitse Bondsraad wenst vetorecht over de verdragen De Westduitse bondsraad heeft Vrij dagmorgen eenstemmig de mening uit gesproken. dat de Europese verdragen in alle punten door hem zullen moe ten worden goedgekeurd. De vertegen woordigers der landen staan daarmee op de uitoefening van hun vetorecht over de verdragen. Zij hebben zich daramee geplaatst tegenover de rege ring, die bij monde van Adeauer ver klaard had, dat zij slechts enkele on derdelen der verdragen aan het veto recht van de raad wilde onderwerpen. Het geschil zal nu waarschijnlijk door het staatsgerechtshof moeten worden opgelost. Het besluit van de Bondsraad bete kent een verdere moeilijkheid voor Adenauers pogingen de verdragen nog in Augustus te doen ratificeren. Dame „verdedigde" haar poesenschat Op 18 April j.l. kwamen twee veld wachters der Rijkspolitie met de op dracht huiszoeking te verrichten naar wapens bij een dame te Duiven- drecht aan de deur. De politiemannen zagen tot hun schrik de dame op zich afstormen met een breekijzer in de hand. Er volgde een worsteling, waar bij het breekijzer werd afgenomen. Vrijdag moest zij wegens wederspan- nigheid tegen de politie voor de Am sterdamse politie terecht staan. Op de vraag, waarom zij dat gedaan had, antwoordde de vrouw. „Ik dacht, dat mijn buurvrouw de politie had ge waarschuwd, om mij van mijn dieren te ontdoen. Daarom haalde ik mijn „rechterhand" uit de keuken om mijn buurvrouw er van langs te geven". Tegen de verdachte, die in het bezit bleek te zijn van zeven poesen en een hond, werd drie dagen voorwaarde lijk met een proeftijd van een jaar ge- eist, waarna de president vonniste: twee gulden, met de waarschuwing haar dieren hierom niet minder melk te geven. ZONDAG. HILVERSUM I. 402 m. 8.000 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO. 17.00 IKOR. 19.00 NC RV. 19.45—24.00 KRO. KRO: 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. muziek. 8.25 Hoogmis. NCRV 9.30 Nieuws en waterstanden. 9.45 Om roeporkest. 10.00 Baptisten-kerkdienst. 11.30 Gewijde muziek. KRO: 12.15 Apo logie. 12.35 Gram. muziek. 12.40 Amuse mentsmuziek. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws, weerberichten en Katholiek nieuws. 13.10 Lunchconcert. 13.45 „Uit het Boek der Boeken". 14.00 Cello en pi ano. 14.30 Holland Festival 1952: .Jeanne d'Arc au Bücher", oratorium. (In de pauze: „Melodie der Bergen", causerie.) 16.00 Gram. muziek. 16.10 „Katholiek Thuisfront Overal". 16.15 Sport. 16.30 Vespers. KOR: 17.00 Ned. Herv. Kerk dienst. 18.15 Zangdïenst. NCRV: 19.00 Gram. muziek. 19.15 „Het gebed der He ren", causerie. 19.30 Nieuws, sportuitsla gen en weerberichten. KRO: 19.45 Actua liteiten. 19.52 Boekbespreking. 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 Gevarieerd programma. 22.45 Avondge bed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. muziek. ZON EN MAAN. 22 Juni. Zon: op 4.20 Maan: op 3.43 23 Juni. Zon: op 4.20 Maan: op 4.45 onder 21.04 onder 21.49 Advertentie Luister hedenavond! Mr OUD spreekt! KWART VOOR ACHT HILVERSUM I 402 m HOOG WATER LAAG WATER 22 Juni U.+NAP u.+NAP U.—NAP U.—NAP Vlissingen 1.49 1.86 14.14 1.92 7.59 2.03 20.27 2.10 Terneuzen 2.16 2.05 14.46 2.11 8.34 2.22 21.01 2.29 Hansweert 2.54 2.12 15.23 2.17 9.15 2.38 21.41 2.45 Zierikzee 3.20 1.32 15.48 1.37 8.49 1.60 21.14 1.66 Wemeldinge 3.32 1.57 16.02 1.63 9.06 1.85 21.35 1.91 23 Juni Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge 2.32 1.91 14.52 1.91 8.39 2.00 21.09 2.14 3.00 2.11 15.24 2.11 9.13 2.19 21.43 2.33 3.38 2.18 16.03 2.17 9.56 2.35 22.22 2.49 4.05 1.36 16.28 1.35 9.29 1.58 21.57 1.72 4.16 1.63 16.43 1.61 9.48 1.82 22.15 1.96 42. Kappie, de maat en Signor Rivaldi hadden er nog geen erg in, wie zich op de andere sleep boot bevond. Het was de vreemde kapitein, die in de herberg van Lutje wier de maat en de meester als bemanning had aangenomen, het geen Signor Rivaldi ver hinderd had. Die kapitein zag nu de „Kraak" naderen en dit beviel hem allerminst. „Ik ben te laat!" dacht hy. „Kon ik dat jacht nu maar los krijgen, maar het zit zo vast als een huis! Ik ben er al dagen mee bezig en ik ben nog geen centimeter opgesohoten. Maar ik zal die kerels daar wel eens een beetje op een afstand zien te houden!" Hij pakte zijn scheepsroeper en zette die voor zyn mond. Met een bulderende stem riep hy: „Draai maar weer om. De kalief heeft mij de opdracht gegeven om zyn jacht los te trek ken, omdat jullie veel te laat waren. Ga maar weer terug naar Lutjewier, waar jullie thuis horen!" „Het is die ventkerel!" riep Signor Rivaldi. „Die ventkerel, dat ik met een touwstrop ge bonden had. Hoe komt hy daar?" „Dus je hebt toch verteld, waar we heen gingen!" zei Kappie tegen de maat. „Verteld, waar we heen gingen?" vroeg de maat verschrikt. „Misschien heb ik het wei over het eiland Hawaï £ehadik weet het niet meer!" „Ahah! Carambissima del klonto!" brulde Sig nor Rivaldi, die met gebalde vuisten voor de maat ging staan. „Daar had ik al angstvrees voor! Aaaah! Ik zou je voor de kophoofd kun nen slagslaan!" HILVERSUM n. 29S m, S.00 VARA, 12.00 AVRO. 17.00 VARA. 18.30 VPRO. 19.00 IKOR. 20.00—24.00 AVRO. VARA: 8.00 Nieuws, weerberichten en postduivenberichten. 8.18 Gram. mu ziek. 8.35 Voor het platteland. 8.45 Or gelspel. 8.57 Sportmededelingen en post duivenberichten. f 00 Gram. muziek. 9.45 „Geestelijk leven", causerie. 10.00 Gevarieerde muziek. 10.30 „Met en zon der omslag". 11.00 Promenade orkest. (Intermezzo: Voordracht). AVRO: 12.00 Postduivenberichten en gramofoonmu- ziek. 12.35 „Even afrekenen, Herent". 12.45 Krontjong muziek. 13.00 Nieuws en weerberichten. 13.05 Mededelingen en' gramofoonmuziek. 13,20 Orkestconcert. 13.55 Boekbespreking. 14.15 Gram. mu ziek. 15.00 Filmpraatje. 15.15 Metropole orkest 15.45 Kamerorkest en solisten. 16.30 Sportrevue. VARA: 17.00 Orkest concert, 17.20 Gemengd koor, 17.35 Voor de jeugd. 17.50 Sportjournaal. 18.15 Nieuws en sportuitslagen. VPRO: 18.30 Korte kerkdienst. IKOR: 19.00 Voor de jeugd. 19.35 „Pastoraal bezoek", causerie. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Gevarieerde muziek. 21.00 „Geprge en Caroline", hoorspel. 21.25 Gram. muziek. 21.55 Idem. 22.25 Strijkkwartet. 23.00 Nieuws. 23.15 Weekoverzicht. 23.2524.00 Dansmuziek. Amsterdamse Beurs 19 Juni 20 Juni Bank v. Ned. Gem. 4% 100% Bank v. Ned. Gem. 0/5/10 - Nederland 1951 (3%) 95% Nederland 1948 (3%) 87% 87% Nederland 1947 (3%) 3 89i/, 89% Nederland 1937 3 89% 89% Dollarlening 1947 3 92% 92% Investeringscertificaten 3 90% 90% Nederland 1962-64 z.b. 3 91% 91% 91% Nederland 1962-64 m.b. 3 91% Nederland N.W.S. 2% 733/4 74 Ned. Indië 1937 A 3 893% 89% Grootboek 1946 3 89% 90 89% Nat. Handelsbank 91 Ned. Handelmij 1443% 143% A.K.U. 132 133% Bergh's en Jurgens 243% 243% Calvé-Delft 111 111 Centrale Suiker 159 160 Kon. Ned. Hoogovens 138 139% Unilever 164% 164 Ned. Kabelfabriek 182 Philips 149% 149% Wilton-Feijenoord 151 151 Billiton 165% 165 Kon. Petroleum Mij. 299% 303% Amsterdam Rubber 74% 73% Holland Amerika Lijn 152 150% Kon. Paketvaart 114 114% Rotterdamse Lloyd 114 115% Ned. Scheepvaart Unie 131% 130% Stv. Mfj. Nederland 135 135% H.V.A. 82% 83% Deli-Batavia Mij. 92 Deli Mij. 71% 71% Baltimore-Ohio 22% Missouri K.T. 8% 8% New York Central 20% 20% Pennsylvania 20% 20% Anaconda 44% 44% Bethlehem Steel 48% 49% General Motors 553% 56% Intern. Nickel 44% 44 Kennecott 78% 78% Republic Steel 40% 41% U.S. Steel 38% 38% North American Cy. 21% 21% Midcontinental 67 67 Shell Union 79% 79% Tide Water 24 24 Voor een Vrijdag was de beurs niet onvriendelijk gestemd. Olie vormde de hoofdschotel van de handel en vervolg de de opwaartse richting. Er werd nu uit sluitend gedaan boven de 300 en er schenen weer zeer behoorlijke posten te worden omgezet. Activiteit van de arbi trage vormde hierbij een belangrijke factor, en werd teweeg gebracht door de vraag voor merendeels Amerikaanse re kening, als gevolg van de tot 77 dollar gestegen prijs van Koninklijke in New York. Men wist hier te vertellen, dat op dit niveau nog' steeds vraag aanwezig is, zodat ook aan het Damrak een verder oplopen van de koers te verwachten zou ziin.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 6