PftOVIHCIALE ZEEUWSE COURANT Stalin ging tijdens oorlog accoord met gebruik van gasbommen Congres Nijverheidsonderwijs op Walcheren bijeen D£ BILT Kantlijn „SCHIKKINGSPOGINGEN ZONDER MOTIVERING GESTOPT" 195e Jaargang-No. 145 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer, Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week, f 5.45 p. kw., £r. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 21 Juni 1952 ADVERTENTIEPRIJS 22 cU per mm. Minimum p. advertentie f 3.— Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels van 1—5 regels t 1.—. Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bur. VUssingen Walstr. 58—00, teL 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63. teL 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg. Finlandstraat 2, telef. 16, i, Temeuzen: Brouwerijstr. 2; Zlerikzee: N. Bogerdstr^CM60^ei^26. WIE KAATST, MOET DE BAL VERWACHTEN Onthulling van Engels afgevaardigde in Veiligheidsraad Tijdens het debat over bacteriologische oorlogvoering in de Veiligheids raad heeft de Britse afgevaardigde Sir Gladtvyn Jebb onthuld, dat maar schalk Stalin tijdens de tweede wereldoorlog zyn volledige instem ming heeft betuigd toen de Britse regering hem mededeelde dat zy bereid was gifgas te gebruiken wanneer de Duitsers dit ook zouden doen. Thans wil de Sovjet-Unie het echter doen voorkomen of het gebruik van chemi sche of bacteriologische wapens een misdaad zou zyn..... Sir Gladwyn zeide, dat de toenma lige Sowjet-ambassadeur in Londen, Maisky, gesproken had over het ge vaar, dat de Duitsers gas tegen de Sowjet-troepen zouden gebruiken. Naar aanleiding hiervan had premier Churchill de maarschalk medegedeeld, dat Engeland iedere gasaanval op de Sowjet-troepen zou beschouwen als een gasaanval, gericht tegen Engeland. Hij maakte hierbij melding van een grote voorraad gasbommen, die En geland ter beschikking stonden. In die dagen had maarschalk Stalin het bezit van gifgas geen misdaad ge noemd, hoewel het uiteraard duide- Minister Rutten heeft zijn tegen woordige zittingsperiode als minister spectaculair afgeslo ten. Vermoedelijk zal hij wel terug keren als minister, maar zeker weet men die dingen nooit en daarom heeft hij het resultaat van zijn vier jarige arbeid, de wetsontwerpen be treffende de onderwijshervorming en vernieuwing bij de Kamer ingediend voor hij heengaat. Daardoor wordt voorkomen, dat zij in de archieven zullen vergelen. De nieuwe Kamer zal hen in behandeling moeten nemen. Het is niet aan de leek om de staf te breken over deze Wetsontwerpen. Maar ook de minister zelf zal wel niet verwachten, dat zijn voorstellen onveranderd tot wet zullen worden verheven. Critiek zal niet uitblijven. Niettemin zijn de wetsontwerpen een zeer belangrijke poging om het onderwijs in Nederland aan te passen aan de eisen des tijds. De omzetting van de H.B.S. in een Athenaeum schijnt aanzienlijke voor delen te hebben. Dat aan algemene culturele vorming meer aandacht zal worden besteed, is zonder twijfel een winstpunt. Dat door de instelling van doceer- en werkuren ons onderwijs aangepast wordt aan wat goed was in de Angelsaksische landen even eens. Een wettelijke regeling voor het Lyceum was dringend noodzakelijk. Ten slotte moet de nieuwe regeling van het middelbaar onderwijs gunsti ge perspectieven openen en zullen ook ae „keuzevakken" ten goede komen aan het ontwikkelingspeil van ons volk. Daarmede staat vast, dat minister Rutten goed en belangrijk werk heeft verricht. De hulde, die hem daarvoor toekomt, mag hem niet ont houden worden! Nog altijd zit de journalist Hom- merson in gijzeling Zelfs de of ficier van justitie 'diende dezer dagen een verzoek in om hem vrij te laten. Men komt met de gijzeling immers niet verder. De rechtbank wees het verzoek evenwel van de hand. En Hommerson blyft brom men. Nu lijst er een vraag, die Justitia in haar onkreukbaarheid raakt. Houdt de Amsterdamse rechtbank de journalist Hommerson vast opdat het recht zijn loop hebbe? Of houdt zij hem in gijzeling om dat zij vreest voor prestige-verlies als zij haar fout erkent? Wij vrezen, dat dit laatste het ge val is. En dan moest Vrouwe Justitia toch het schaamrood naar de kaken stijgen! Met dat al: de affaire Hommerson toont duidelijk aan, dat het zwijg recht van de journalist ten spoedig ste geregeld wordt. Waar moet het in een democratische staat heen als men journalisten gaat dwingen de namen van hun zegslieden te onthul len? Veronderstel, dat iemand de aandacht van een journalist vestigt op schromelijke misstanden. En dat men dan de naam van de zegsman wereldkundig zou moeten maken Er zou geen misstand meer aan het licht komen De Sociaal Economische Raad heeft de regering geadviseerd over de hervorming van het ziekenfondswezen. En wat ons op valt is, dat wederom de welstands- grens gehandhaafd wordt D,aar zit iets ontstellend onbillijks m. Wie werknemer is en een bepaald bedrag per jaar verdient, geniet alle mogelijke sociale voordelen. Hij valt in de ziekenfondsregeling, hij geniet van de ouderdomsvoorzieningen etc. Verdient deze werknemer méér dan dat bepaalde bedrag, dan moet hy voor al deze dingen zelf maar zor gen en...... bovendien via de belas tingheffing mee betalen aan de tekor ten, die tengevolge van het te kleine aantal premiebetalers, de sociale voorzieningen opleveren In Frankrijk is dat anders. En ook in Nederland zou het anders kunnen. Als men élle werkgevers eens tot een bedrag gelijk aan de welstands- frens in de sociale voorzieningen liet elen? En dus ook premie liet beta len tot een bedrag overeenkomstig die weistandsgrens? Er zou een sociale onbillijkheid door opgeheven worden. lijk was, dat de voorraad niet uitslui tend in de oorlog, doch reeds daarvóór was aangelegd. Sir Gladway wenste met dit betoog aan te tonen, zo zeide hij, dat de Sowjet-Unie geen „overdre ven waarde" hechtte aan het protocol van Genève, waarvan het thans al gemene ratificatie verlangt. Een agressor zal nooit over-scrupuleus zijn bij het naleven van beloften, in dien hij voordeel ziet. Het zwaarte punt wordt thans inderdaad gevormd door de agressie zelf en niet door pa pieren beloften van de Sowjet-Unie of enig ander land geen gebruik te maken van een bepaald wapen. De Nederlandse vertegenwoordiger, Von Balluseck, zeide, dat de ontwa peningscommissie het orgaan is, dat zich met de vraag van de bacteriolo gische oorlogvoering bezig dient te houden. Compromis met Syngman Rhee op komst De Zuid-Koreaanse parlementsle den, die aan een compromis-voorstel werken om de politieke crisis op te lossen, hebben Vrijdag meegedeeld, dat zij nog zelfs stemmen nodig hebben om een meerderheid in de volksverte genwoordiging te halen. Zaterdag zul len zij hun voorstel indienen. Het compromis-voorstel beoogt een einde te maken aan het recht van de nationale vergadering om de presi dent te kiezen. Terwijl op dit punt aan de wens van president Rhee tege moet wordt gekomen, bepaalt het voorstel anderzijds, dat de president niet, zoals tot dusver, een kabinet kan benoemen zonder de volksvertegen woordiging hierin te kennen. Jongen onder locomotiefje geraakt en gedood Nabij de haven van het Beatrix- kanaal te Eindhoven is de 11-jarige H. de Fouw uit Eindhoven onder het locomotiefje van een kipwagentrein- tje geraakt en op slag gedood. De ma chinist was even tevoren van zijn lo comotiefje gespringen om enige jon gens weg te jagen, die brokken klei op de rails legden. REYERS STELT VRAGEN OVER ZAAK-MENTEN Kamerlid vraagt naar reden van dit ingrijpen. Het Eerste Kamerlid de heer Beyers (C.H.) heeft de minister van Oor log een aantal vragen gesteld over de zaak-Menten. De heer Reyers vraagt of het de minister bekend is, dat de serieuze schikkingspogingen welke tussen de juridische afdeling van diens parlement en de raadsman van de heer Menten ten aanzien van de by laatstgenoemde plaats gehad hebben, de vordering gaande waren, in Januari van dit jaar eensklaps en zonder motivering zyn gestopt, wat de reden van dit ingrypen is geweest en waarom een andere wyze van behandeling van bedoelde schadeclaim welke volgens de KJB.'s D. 60 en F 292 moet worden geldend gemaakt werd gelast dan tot dusver voor dergelijke claims gebruikelijk was. Voorts vraagt de heer Reyers of het waar is, dat de Staatssecretaris van Oorlog tijdens een conferentie op 23 Januari j.l. aan mr. Broens van het commis sariaat voor oorlogsschade ter mededeling aan de heer Menten heeft ver klaard: „Zeg maar aan Menten, dat er in deze zaak niemand vervolgd zal worden en niets zal worden onderzocht". Volgens de heer Reyers is het niet hervatten van de schikkingspogingen niet in overeenstemming met de schriftelijke toezegging van de mi nister van Justitie, dat de pogingen om met de heer Menten tot een min nelijke schikking te komen serieus zullen worden voortgezet Het Kamerlid vraagt de minister te willen bevorderen, dat thans op korte termijn met belanghebbenden een samenspreking wordt belegd, op dat de toegezegde schikkingspogingen worden nagekomen. Voorts vraagt de heer Reyers of het waar is. dat de serieuse schikkingspo gingen, ondernomen in 1951 door de juridische afdeling van het ministerie Zweden zochten vergeefs naar Russische oorlogsschepen. Zweedse oorlogsschepen en mili taire vliegtuigen hebben Donderdag avond en Vrijdagmorgen gezocht naar Sowjet-Russische oorlogssche pen, die in het gebied ten Noorden van Gottland, waar het wrak van de vermiste Zweedse Dakota vermoede lijk ligt, gesignaleerd zijn. De naspo ringen hadden geen resultaat, aldus een officieel communiqué. Geliefden gescheiden De 19-jarige Maria Heems kerk uit Aalsmeer is met een bedroefd hart in het vliegtuig gestapt, dat haar met haar fa milie naar Canada zal bren gen. Zij had geweigerd mee te gaan, omdat zij haar verloofde Adriaan niet wilde verlaten. Daarom was zy in de nacht voor het vertrek van huis weg gelopen, maar de politie ont dekte haar by kennissen in Zoe- terwoude. Op Schiphol kwam een hui lende Maria aan, met haar va der die haar streng bewaakte en bij de ICA-hal stond Adri aan Berk. Hij was door de po litie opgesloten in de nacht, dat Maria was ondergedoken. Berk werd eerst losgelaten toen men Maria had gevonden. „Over twee jaar is zij meer derjarig en dan laat ik haar terugkomen", zo zeide Adri aan. „Het geld voor de terug reis is al door mijn vader op een bank gestort". Een ander, die bedroefd op Schiphol achterbleef was zijn vriend, die in een van Maria's zusters ook al zijn geliefde zag vertrekken. nr van Oorlog, zulks ter uitvoering van de K. B.'s D 60 en F 292, op ongewone en tot dusver nimmer toegepaste wijze door het ingrijpen van de raadadvi seur, de heer mr. W. G. Belinfante, zijn verijdeld. Tenslotte vraagt het Kamerlid of het de minister bekend is, dat de heer Menten inzage wordt geweigerd van de stukken en dossiers, welke op de hoogte van de schade betrekking kunnen hebben en of de minister be reid is het daarheen te leiden, dat de heer Menten alsnog inzage van be doelde bescheiden wordt verleend. H.M. Koningin Juliana en Prins Bernhard hebben Vrijdag een bezoek gebracht aan Alkmaar en West-Friesland. De koningin onthulde in Alk maar een gedenksteen nabij de onlangs geopende Friese brug, waarna het koninklijk paar een wapenschouw van de sport jeugd van Alkmaar en om streken gadesloeg. Des middags bracht de koningin een bezoek aan de Wieringernieer. Prins Bernhard maakte de tocht niet mee, daar hij eerst kortgeleden hersteld is van een lichte ongesteldheid. Op de foto: Koningin en Prins kyken naar het wegen van de kazen in de Waag te Alkmaar. Egyptische P.G. beval gevangenen vrij te laten. De Egyptische procureur-generaal heeft wegens gebrek aan bewijs de vrijlating bevolen van allen, die aan geklaagd waren in verband met de aanval op de Britse club te Cairo op 26 Januari. Aan de politie is verzocht het onderzoek voort te zetten. „Rose Mary" werd niet geprest om Aden binnen te lopen. Aanspraken van de „Anglo Iranian" betwist. Het Britse ministerie van buiten landse zaken heeft Vrijdag verklaard, dat te Cairo door Prager, directeur van de „Ente Petrolifere Medio Orient", gedane mededeling, volgens welke de tanker „Rose Mary" de haven van Aden onder bedreigingen van de Britse marine zou zijn binnen gelopen, volstrekt onwaar is. Op geen enkel punt van de route, die de „Ro sé Mary" van de Perzische Golf naar de Rode Zee heeft gevolgd, waren Britse oorlogsschepen in de buurt, zo zeide een woordvoerder van het mi nisterie. Prager deelde mee, dat hij de aan spraken van de „Anglo-Iranian" op de lading van de „Rose Mary" zal betwisten. Naar zijn mening is de olie gewonnen op velden, die buiten de concessie van genoemde maatschap pij liggen. Indien de „Anglo-Iranian" enige aanspraak op deze lading olie heeft, is zij vrij de zaak voor het Italiaanse gerecht te brengen. Inmiddels weet het Alg. HandelsbL te melden, dat de olie van de „Rose Mary" deel uitmaakt van een hoe veelheid, welke door twee Ameri kaanse zakenlieden uit Dover in op dracht van enige „Amirikaanse belan gengroepen in Perzië is aangekocht. Gevangenen op Koje thans onder appèl Zij zouden de orders prompt opvolgen. Leden van de geallieerde kamplei ding op het eiland Koje hebben me degedeeld, dat het onderbrengen van de krijgsgevangenen op het eiland in kleinere en daardoor gemakkelij ker onder toezicht te houden afde lingen, is voltooid. Er zullen in de toekomst slechts op kleine schaal gevangenen worden verplaatst en dit zal eerst geschieden wanneer de nieuwe verblijven geheel gereed zijn. Ruim 70.000 van het totaal van 80.000 communistische krijgsgevan genen zijn naar de kleinere afdelin gen overgebracht. Tenslotte werd nog medegedeeld dat de krijgsgevangenen geen com munistische vlaggen meer laten waai en, geen massazang meer houden en orders prompt opvolgen. Talal terug naar Jordanië Koning Talal van Jordanië heeft minister-president Tawfiq Pasja Aboelhoeda telegrafisch meegedeeld, dat hij naar Jordanië zal terugkeren en zich ter beschikking zal stellen van de minister-president, aldus een woordvoerder der Jordaanse regering. Het telegram vormt een antwoord op een deze week door de minister-pre sident gezonden boodschap met het verzoek om terugkeer. De minister president vertrekt Zondag uit Am man naar Zwitserland om de -koning te bezoeken. Men verwacht, dat hij voorbereidingen zal treffen voor een spoedig terugkeer van de koning en voor medische verzorging in Jorda nië. HERORIËNTERING VAN LEERKRACHTEN Ontvangst in stadhuis Middelburg Vrydag heeft Middelburg wederom een congres binnen zijn vesten gehad. Op initiatief van de heer E. Visseher, directeur van de Technische school te Middelburg, besloot de Vereniging van directeuren en directri ces van Nijverheidscholen in Nederland haar jaariykse bijeenkomst dit maal op Walcheren te houden. Vrydagmorgen hield de Inspecteur-generaal van het N.O., mr. ir. M. Goote, een lezing in de Concert- en Gehoorzaal, daarna volgde een officiële ontvangst ten stadhuize en 's middags bezich tigden de heren het bedryf van de K.M. „De Schelde" en maakten de da mes een trip over Walcheren. Het congres, dat twee dagen duurt, begon 's morgens met een samenkomst in de Concert- en Gehoorzaal te Mid delburg. In zijn openingsrede sprak de voorzitter, de heer H. L. van Kim- menaede, directeur van de Technische school te Nijmegen, er zijn voldoening over uit, dat ook het nijverheidson derwijs steeds beter de betekenis van de onderwijsvernieuwing leert begrij pen. Algemeen wordt ingezien, dat de opleiding van de leerlingen tot goed vakman belangrijk is, maar de oplei ding tot een mens in de maatschappij nog belangrijker. De inspecteurgeneraal van het Nijverheidsonderwijs, mr. ir. M. Goo te, hield een causerie over de leraren opleiding. De opleiding van leraren en leraressen bij het nijverheidsonder wijs is vroeger altijd stiefmoederlijk bedeeld geweest, doch gelukkig is daarin enige jaren geleden een grote verbetering gebracht. Energiek wordt gewerkt aan een goede, verantwoorde opleiding, waarbij voorop wordt ge steld, dat niet alleen op het gebied van de vakkennis, maar ook op paeda- gogisch terrein hoge eisen gesteld moeten worden. HERORIëNTERING. Uitvoerig sprak de heer Goote over de heroriëntering, welke in verband met de moderne onderwijsopvattingen noodzakelijk is voor de in functie zijnde leerkrachten. Ook hieraan wordt gewerkt: in verschillende delen van ons land. met name in Brabant en Noord-Holland, blijken cursussen voor bedrijfstraining en heroriënte ring een succes te zijn. Voorts memo reerde de spreker de instelling van een dagopleiding in Rotterdam. Het is de bedoeling deze heroriëntering en dat geldt ook voor de leraressen van het nijverheidsonderwijs voor meisjes zoveel mogelijk door te zetten. De heer Gooie vestigde er de aan dacht van de directeuren en directri ces op, dat zij als stimulerende kracht werkzaam moeten zijn. OFFICIËLE ONTVANGST. De dames en heren begaven zich hierna n?~r het Stadhuis, waar zij in de Burgerzaal door het gemeentebe stuur officieel werden ontvangen. De loco-burgemeester, de heer J. W. Kö- geler, sprak het grote gezelschap toe en verwelkomde het in Middelburg. Hij wees op de taak van de overheid ten opzichte van het onderwijs en stelde vast, dat de Zeeuwse hoofdstad een onderwijscentrum genoemd kan worden. Het nijverheidsonderwijs neemt er een bijzondere plaats is, waarbij dient opgemerkt te worden, dat de Technische school, de Machi nistenopleiding, de Industrie- en Huishoudschool, de Landbouwhuis- houdschool en de Avondschool voor N. O. van méér dan stedelijke bete kenis zijn. Uiteraard betekenen al deze onder wijsinstellingen voor de gemeente een vrij zware last, doch in het belang van de algemene welvaart is de plaat selijke overheid er steeds op uit, sti mulerend te werken. Na nog gewezen te hebben op de belangrijke taak van de Technische school en de goede re sultaten van het onderwijs, dat daar gegeven wordt, wenste de heer Köge- ler de dames en heren tenslotte een vruchtbaar congres en prettige dagen op Walcheren toe. In zijn antwoord noemde de voor zitter, de heer v. Kimmenaede. het een genoegen om in Middelburg, een plaats met een eigen karakter en een eigen stijl, te vergaderen. Hij herinner de aan de offers, die de bevolking van Walcheren gebracht heeft en noemde het verder gelukkig, dat in Middel burg wordt voldaan aan de eis van goed vakonderwijs, terwijl de oplei ding aan de huishoudscholen er voor zorgt, dat het verdiende loon later op de juiste wijze wordt besteed. ERELID BENOEMD. In de ochtendbijeenkomst werd de heer M. Worp, oud-directeur van de Ambachtsschool te Delft, wegens zijn Waardigheid van Justitie aangetast Vragen van Reyers over een benoeming bij Onderwijs Het Eerste Kamerlid de heer Reijers (C.H.) heeft de minister van O., K. en W. gevraagd, of het de minister be kend is, dat tegen de bij K. B. bij zijn ministerie benoemde administra teur A in tijdelijke dienst sinds l'.i jaar een ernstig justitieel onderzoek gaande is, zulks op grond van de ver denking, dat betrokkene zich in zijn functie van raadslid-commissaris aan het vervaardigen van een vals proces verbaal heeft schuldig gemaakt. Het gerechtelijk vooronderzoek zou nog niet gesloten zijn. De heer Reijers vraagt of de minister het niet een aantasting van de waardigheid van de justitie acht. indien aan zijn departe ment ambtenaren worden benoemd, tegen wie een onderzoek vanwege de justitie gaande is. Diplomaten en verslaggevers moesten door raam vluchten. Tijdens vergadering van tegenstanders van Syngman Rhee. Aohttien ordeverstoorders zijn een vergadering van tegenstanders van de Zuid-Koreaanse president Syng man Rhee binnengedrongen. Zij sloe gen het meubilair kort en klein en smeten stoelen en bloempotten naar de vergaderenden. Buitenlandse diplo maten en verslaggevers zochten een heenkomen door een raam. Drie te genstanders van Rhee werden in het gelaat gewond. Drie jongemannen werden gearresteerd. Gisternacht is ingebroken in het Ca nadees Immigratiebureau aan de Alex- anderstraat te 's Gravenhage. Er is een bedrag van f 100 aan vreemd geld, toe behorend aan een dokter, ontvreemd. KORTE PRED1CATIE SIMON DE TOVENAAR. Zo wordt hij genoemd, die eigen aardige figuur uit Hand. 8, die gene zingen doet en boze geesten uitwerpt, en „van zichzelf meent dat hij iets groots is." Het was ook een hele kunst, die hij zich verworven had of van nature bezat. Hij ziet in de apos telen in de eerste plaats mensen, die hem op zijn eigen terrein overtroeven; en opjdie grond heeft hij respect voor hen. nij biedt Petrus geld aan, als die hem óók de macht kan verlenen, de Heilige Geest aan anderen door te ge ven. Hij acht dat blijkbaar een goede belegging. Simon denkt zich dus de resultaten van de werking van de H. Geest ten nutte te maken maar zonder achtergrond van die resultaten te zien. Hij weet niet, wie die achter grond is: Jezus Christus. Had hij die gekend, dan was iedere gedachte aan een goede belegging hem wel vergaan. Die vraagt iets, wat met belegging niets te maken heeft: een offer; het offer van onszelf, zoals Christus zich voor ons geofferd heeft. Krijgen wij voor dat offer, dat wij moeten brengen, dan niets terug? Neen. Niets. Wij moeten verdwijnen. Sterven. Uitgeroeid worden, zo gron dig, dat niets meer van ons te vinden is: goed noch kwaad. Het kwade moet weg, omdat het zonde is tegen God. Het goede moet ook weg; wat wij goed noemen tenminste: de aangename kant van onze zonde, die ons doet denken „dat wij iets groots zijn." Al les moet weg: zodat toy niet meer le ven, maar God alleen, en iui? in Hem. Simon wil van „het Christendom" wel de mooie resultaten maar schrikt even, als wü, terug voor het offer zonder beloning, de overgave zonder voorbehoud, het waagstuk van de sprong in het duister; in één woord: voor het kruis. Want dat is het, wat het geloof betekent. Simon wil ,Jiet Christendom" wel een kans 'geven en er zélfs zijn geld voor riskeren. Nu. zeggen velen:-het Christendom heeft zijn kans gehad. Maar in beide gevallen zijn alleen wij mensen aan bod gekomen; wij reser veren alle kansen voor ons zelf, en voelen niets voor de kansloosheid van het kruis. Het resultaat? Als bij Si mon: een warnet van ongerechtig heid." Wij geven God geen kans in ons le ven. Maar God geeft ons een kans om in Hem te leven. De sprong in het duister, het offer van het kruis: dat is onze laatste, en onze enige kans. Renesse. T. A. v. Liere. bijzondere verdiensten, tot ere-lid van de vereniging benoemd. In Vlissingen gebruikte men een door de directie van de K. M. „De Schelde" aangeboden lufech, waarna de heren met grote belangstelling het „Schelde"-bedrijf in ogenschouw na men. Eén der ingenieurs gaf tevoren een korte toelichting. De directrices en de dames van de directeuren maak ten een rondrit over Walcheren nadat de heer H. Pieters, bibliothecaris van de Prov. Bibliotheek, het een en ander over het eiland had verteld. De da mes en heren kwamen 's avonds weer tezamen in Domburg, waar in het Bad hotel -gedineerd werd. Vandaag wor den in Domburg de huishoudelijke vergaderingen gehouden. VERWACHTt WESTELIJKE WIND. Zwaar tot half bewolkt met enkele verspreide buien, voornamelijk in de Noordelijke helft van het land. Over wegend matige Westelijke windL De zelfde temperaturen of iets hogere.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1