NIEUWS UIT ZEELAND PREDIKBEURTEN Zwin Zijpe WISSEL SCHOUWEN SCHOUWEN EN DUIVELAND VOOR VEILINGVERENIGING KRABBENDI IKE EN OMSTREKEN n- gendf» SCHERPE VERKLARING IN DE RAAD VAN RILLAND-BATH ZATERDAG 21 JUNI 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Eindexamen Goesse Lyceum Vrijdag zijn aan net Goese Lyce um geslaagd voor het examen fi.B. S.-B. de volgende leerlingen: M. Bur ger, P. F. Colijn, A. van Egeraat, E. van den Pol, R. M. T. Verwer en J. P. E. Wessels, allen te Goes. P. van der Endt, Yerseke; K. L. Hulsbergen, Hoedekenskerke; D. J. Nieuwenhuij- zen en C. J. Polderman, beiden Krui- ningen. P. M. Verburg, Colynsplaat; P. Zuidweg, Heinkenszand. Afgewe zen 4. Flessentrekker werd veroordeeld De rechtbank te Middelburg ver oordeelde Vrijdagmorgen de Amster damse kantoorbediende en muziekle raar G. B., die zich in Zeeland had schuldig gemaakt aan „flessentrekke rij", tot een gevangenisstraf van 12 maanden, waarvan zes maanden onvoorwaardelijk met aftrek van het voorarrest en zes maanden voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar en onder toezichtstelling van het Le ger des Heils. Verkiezingen waterschap Schouwen. Donderdag jongstleden werd in 's- Lands Kamer verkiezingen gehouden, van hoofdingelanden van het Water schap Schouwen in verband met de periodieke aftreding op 11 November a.s. Voor de verkiezing van 6 verte genwoordigers van het ongebouwde eigendom werden 953 personen opge roepen, waarvan er 71 aan de stem ming deelnamen. De6 aftredende hoofdingelanden werden herkozen, n.l I. W. Padmos met 67 stemmen. F. van den Bout met 67 stemmen, G. van Sluys met 66 stemmen, C. Steur met 62 stemmen, A. van der Weyde, met 62 stemmen, N. J. Dalebout met 62 stemmen. Voor de verkiezing van een hoofdingeland van de gebouwde eigen dom werden 2126 personen opgeroe pen waarvan er 92 aan de stemming deelnamen. Gekozen werd de aftre dende hoofdingeland R. Gerritsen met 75 stemmen. GROTE BELANGSTELLING VOOR Z.L.M.-EXPOSITIE De belangstelling voor de land bouwtentoonstelling van de Z.L.M. in Axel is op Schouwen en Duiveland groot. Nu zweeds kan aangenomen worden, dat meer dan 150 personen met bussen daarheen zullen gaan. ZU1D-BEVELAND Goes LAATSTE SCHIETOEFENING In verband met de Vrijdag a.s. te houden schietwedstrijden te Teraeu- zen hield de gemeentepolitie te Goes Vrijdag haar laatste schietoefenin gen. Na afloop hiervan werden afge vaardigd voor karabijn de heren S. E. Siebels, J. Gabriëlse, J. Vader en Th. Peeman en voor pistool de heren A. Langendoen, K. Kiviet, J. Vader en S. Siebels. 's He6r Abtskerke BEVOLKINGSONDERZOEK T.B.C. Aan het bevolkingsonderzoek op T.B.C., dat Donderdag te 's Heer Abtskerke werd gehouden, werd deel genomen door ruim 93 pet. der be volking. Borssele BEVOLKINGSONDERZOEK T.B.C. Voor het in Borssele te houden be volkingsonderzoek ter bestrijding van de t.b.c., hebben zich 673 personen op gegeven. Geweigerd aan het onder zoek deel te nemen hebben 340 perso nen. Gezien het grote belang verbon den aan dit onderzoek, is het te hopen dat nog verschillende personen zich zullen aanmelden om ook te worden onderzocht. Eikerzee RAADSVERGADERING De gemeenteraad van Eikerzee zal Dinsdag 24 Juni a.s. des morgens om kwart over tien in openbare vergade ring bijeenkomen. De agenda ver meldt o.a. de vaststelling nieuw ont werp gemeenschappelijke regeling buitengewoon lager onderwijs; vast stelling gemeenterekening 1950; vaststelling rekening 1950 Haven Kloosternol; toekenning 2 pet. grati ficatie aan gemeentepersoneel; wijzi ging gemeentebegrotingen 1951 en 1952. Krabbendijke UITSTAPJE OUDEN VAN DAGEN De ouden van dagen uit Krabben dijke maakten Donderdag een uit stapje naar Knokke en de Belgi sche kust. Verschillende ingezetenen van Krabbendijke hadden belangeloos hun wagens ter beschikking gesteld, terwijl tevens enige bussen waren af gehuurd. Burgemeester J. Vader maakte de reis met de oudjes mee. Wemeldinge ZOMERACTIE MIDDENSTAND 1952 Door de middenstandsvereniging „Ons Aller Belang" te Wemeldinge wordt een zomeractie georganiseerd met verschillende festiviteiten. Zo wordt op Zaterdag 21 Juni a.s. een zeepkistenrace gehouden. Op 28 Juni houdt men de jaarlijkse ringrijderij. De muziekvereniging „O.K.K." ver leent in de middaguren haar mede werking, terwijl „Concordia", de mondaccordeonvereniging, op het schoolplein van de O.L. School een concert zal geven. Een damesploeg van „W.I.K. zal een demonstratie geven in het toestelturnen. Aan het rijden van de ronde's van Wemeldinge zullen ook personen van buiten de ge meente mogen meedoen. MOORD BEVELAND Wissekerke OUDEN VAN DAGEN GINGEN OP REIS Donderdag j.l. maakten veertig ouden van dagen uit Wissekerke en Geersdijk hun jaarlijks uitstapje on der leiding van ds Boonstra. Ditmaal ging de tocht via Breda naar Ooster hout. Vele autobezitters stelden hun auto beschikbaar voor dit mooie doel Des morgens werd koffie gedronken in Bergen op Zoom, waarna de tocht naar Breda werd voortgezet. Hier werd de Grote Kerk bezichtigd en daarna vertrok men naar Oosterhout. De oudjes genoten hier volop van het schitterende natuurschoon. Voldaan keerden zij tenslotte naar Wissekerke terug. De heer C. Begthel dankte ds Boonstra namens de oudjes. HET JAAR 1951 WAS GUNSTIG Slechts op het sorteren van uien werd verlies geleden Het jaar 1951 is voor de veilingvereniging „Krabbendijke en Omstre ken" een gunstig jaar geweest. De omzet bedroeg 2.176.448,13 en zo wel met het sorteer- en pakstation, als met het koelhuis werden gunstige re sultaten behaald. Middelburgse molen wordt hersteld Bouw openbare toiletten door G.S. goedgekeurd Naar wij vernemen heeft het ge meentebestuur van Middelburg Vrij dag van Gedeputeerde Staten bei-icht ontvangen, dat dit college geen be zwaar maakt tegen herstel van de molen op het Vlissings bolwerk. Ook hebben de Gedeputeerden de bouw van openbare toiletten op het parkeer terrein nabij de Markt te Middelburg idgekeurd. Beide zeer noodzakely- werken, waartoe de gemeenteraad destijds besluiten nam, kunnen dus thans op korte termijn tot uitvoering komen. THOLEN Poortvliet GOUDEN BRUILOFT Vrijdag 27 Juni a.s. hopen M. van Tiggele en E. A. van TiggeleKop- penhol te Poortvliet hun gouden brui loft te vieren. Tholen 60 JAAR GETROUWD Het echtpaar J. QuaakC. van Be- veren te Tholen viert 24 Juni a.s. zijn diamanten bruiloft. De beide oudjes, beiden 81 jaar, maken het nog goed. VOETBAL Hoogspanning in Breda en Venlo Excelsior, Helmondia, S.C Emma en T.E.C. verdringen zich voor de poort dei eerste klasse De room van de wedstrijden om het voetbalkampioenschap van Ne derland is er af .De beslissing is im mers gevallen, maar toch zullen de inwoners van Schiedam en Tilburg met veel belangstelling en enthousi asme hun favorieten aanvuren. Wel iswaar speelt Hermes-DVS niet in Schiedam, doch in het Féyenoord Stadion maar toch zal de wedstrijd alle aandacht vragen, temeer daar Ajax thans een herboren elftal blijkt te zijn. In Tilburg is landskampioen Willem II de gastheer van Haarlem. De roodbroeken zullen ongetwijfeld goed partij geven, maar toch geloven we. dat de tricolores in deze kampi oenscompetitie zonder puntenverlies blijven. Verder worden er in Breda en Venlo beslissingswedstrijden ge speeld om een plaats in de eerste klasse. In de Baroniestad speelt Ex celsior tegen Helmondia en in Venlo komen Sportclub Emma en TEC te gen elkaar uit. Over de uitslag van deze wedstrijden valt natuurlijk na genoeg niets te voorspellen. NederlandBrazilië op 16 Juli te Turku. De wedstrijden voor de voorronde van het Olympisch voetbaltournooi zullen op 15 en 16 Juli a.s. in verschil lende Finse steden worden gespeeld. Het Nederlands voetbalelftal speelt op Woensdag 16 Juli te Turku tegen Brazilië. Turku ligt aan de Westkust van Finland aan de Botnische Golf, 175 km ten Westen van Helsinki. Mexico heeft de wedstrijd tegen Noor wegen reeds gewonnen gegeven. AUTOMOBILISME ITALIAANSE COUREUR FAGIOLI OVERLEDEN De Italiaanse coureur Luigi Fagioli is Vrijdag in het hospitaal van Mona co overleden. In dit hospitaal werd hij verpleegd na zijn ongeluk tijdens de training voor de grote prijzen van Monaco. Dit bleek uit de balans- en de ex ploitatierekening, die door het bestuur werd voorgelegd aan de leden, op de Woensdag gehouden algemene jaar vergadering onder voorzitterschap van de heer W. C. van der Werff uit Ril- land-Bath. Voorts bleek, dat slechts op het sor teren van uien verlies werd geleden tengevolge van lage tarieven en on geregelde aanvoer. Dit verlies be droeg bijna f 3000.—. De bedrijfsresultaten gaven reden tot tevredenheid, hetgeen blijkt uit het feit, dat voor een bedrag van f 70.478.95 werd afgeschreven en dat een winst van f 5.730.73 aan de reserve kon worden toegevoegd. De heren I. Ph. F. van de Plassche en S. G. Nooteboom brachten respec tievelijk als secretaris en directeui van de veiling verslag uit over de vereniging en over het bedrijf. De voorzitter wees op de nieuwe regeling van het Centraal Bureau van de Tuin bouwveilingen. waarin wordt ge streefd naar een strenge naleving van de betalingsvoorwaarden, die dit Bu reau in zijn statuten heeft opgenomen. Vele veilingen speelden in de afgelo pen jaren een gevaarlijk spel, door van deze voorwaarden af te wijken, temeer omdat zij zich begaven op het terrein van de crediet-verlening en ZIERIKZEE. Concertzaal. Zaterdag, 8 en Zondag 3 en 8 uur: „Gunga Din" (14 j.); Dinsdag en Donderdag 8 uur: „Born to be bad" (18 j.). HAAMSTEDE. Hotel Bom. Zaterdag en Maandag 8 uur: •Roe kom ik aan die man?" (14 j.). daarmee op dat van de banken. De tot dusverre met de nieuwe regeling behaalde resultaten, noemde de voor zitter zeer bevredigend. Vervolgens werden de veilings-per- centages, met inbegrip van de heffin gen voor de landelijke en provinciale organisatie, alsmede voor het bedrijfs- schap voor groenten en fruit, overeen komstig vorige jaren vastgesteld. FUSTHUUR VERHOOGD In verband met de ieder jaar groter wordende verliezen op de fust-exploi tatie, werd besloten dé fusthuur voor de telers te verhogen en wel van 4 tot 6 cent voor een kist, van 2 tot 3 cent voor een mand en van 1 tot 2 cent voor een bessen-bakje. Mede tegen over de handel komt men daardoor sterker te staan. In de groeiend crediet-behoefte voor het zich ontwikkelende bedrijf zal worden voorzien door verhoging van het bij de Coöp. Boerenleenbank te Krabbendijke aangegaan crediet met een bedrag van f 50.000 Bij de bestuurs-verkiezing werden herkozen de aftredende leden J. L. J van den Berge, M. A. Kostense en I. Ph. F. van de Plassche. In twee vaca tures werd voorzien door verkiezing van de heren M. Dees en D. Duindam De Commissie van Toezicht werd aan gevuld door verkiezing van de heer C. van Gorsel. Bij de rondvraag kwamen nog en kele vragen ter sprake, waaronder de nieuwe (verhoogde) heffingen op frambozen, rode bessen en zwarte bessen. In het bijzonder werd er op gewezen dat de verhouding tussen hetgeen men betaalt en hetgeen met bij doordraai uitgekeerd krijgt, bi verschillende veilingen sterk uiteen loopt en dat dus velers, die goede zorg aan hun product besteden meebetalen aan de vergoeding van een product, dat van mindere kwaliteit is en door draait. Advertentie. Is vacantie in Zwitserland duur? Tengevolge van de prijsstijging over de hele wereld direct na het uitbreken van het Korea- conflict, is het voordien „dure" Zwitserland, doordat daar de prijsstijging betrekkelijk gering bleef, thans een land, dat toe ristisch gezien tot de gemiddel de prijsklasse behoort. Zwitserland heeft na een ver gelijkend onderzoek de gege vens, welke tot bovenstaande conclusie voeren, gepubliceerd. Men heeft voor de 10 belang rijkste toeristenlanden prijs klassen berekend en de le als de goedkoopste, de 10e als de duurste aangemerkt. Met vervoersprijzen (2e kl. re tour van meer dan 300 km plus maaltijd in restauratiewagen) staat Zwitserland op de 6e en in 3e kl. op de 5e plaats, on geacht de grote voordelen van een Vacantiebiljet. Op ongeveer dezelfde plaats staat het ge bruik van stadstram, -auto bussen en kleine taxi's. Op de 6e plaats de benzineprijs van Fr. -.63 per Liter. Met een verblijf in een groot kuuroord staat Zwitserland op de 4e plaats, goedkoper dus dan 6 andere landenMet hotels in de laagste prijsklasse, waar toe ruim 3.i van alle bedrijven in Zwitserland behoren komt het op de 5e en voor wat betreft de extra's op de 4e plaats. Dit onderzoek heeft wel duidelijk aangetoond, dat Zwitserland een reisland met gemiddelde prijzen is. Denk daarbij aan het unieke land schap, de uitmuntende hotels pensions. vervoersmiddelen etc. en zo ooit dan geldt nu wel: het vacantieparadijs Zwitser land biedt de toerist waar voor z'n geldEn wanneer U by een erkend reisbureau een hotelarrangement van minstens 6 dagen boekt, profiteert U tevens van de goedkope trei- VERWIJDERDE STRAATNAAMBORDEN. Burgemeester J. A. de Goffau over een installatierede te Borssele De raad der gemeente Rilland Bath kwam onder voorzitterschap van burgemeester J. A. De Goffau bijeen. Na opening en vaststellen der notulen deelde de voorzitter het volgende mede: Enige weken geleden is door dc nieuw benoemde burgemeester van Bors. sele bij het aanvaarden van zijn ambt, zoals gebruikelijk, een openbare in stallatierede uitgesproken. Daarin werd o.a. het wijzigen van een straat naam gelaakt. Ik ben dan ook genoodzaakt hierover iets te zeggen. Mij persoonlijk werd op ongepaste en brutale wijze kwalijk genomen, uitvoe ring te hebben heipen geven aan het betreffende raadsbesluit. Deze man geeft domweg te kennen niet op de hoogte te zijn van het bestaande ge meenterecht. Immers volgens de betreffende bepalingen, voorkomende in de gemeen tewet is de burgemeester c.q. burgemeester en wethouders met de uitvoe ring van een dergelijk besluit belast en gaat het niet aan, zich daaraan te onttrekken. De man in kwestie is, zoals U weet, indertijd alhier uit zjjn functie ontslagen. Dat hij nu, na ruim 6 jaar elders zijn werk weer mocht opnemen, het zU hem met zijn gezin gegund, maar het n as dan te verwach ten geweest, dat voor deze bijzondere gunst enkel en alleen welgemeende dankbaarheid van hem zou zyn gehoord. Echter valt hij midden in zijn ogen schijnlijk bewogen toespraak lelijk uit de toon en na overmoedige zelf verheffing volgen persoonlijke hate lijkheden, die totaal misplaatst zijn en ook het verhaaltje van het z.g. „met schroom" accepteren indertijd van zijn bewuste straatnaam is be scheiden maar leugenachtig voorge steld. Wat het verwijderen der straat naamborden (110 x 25 c.m.) betreft geeft hij ook hier weer een verkeerde voorstelling en ik kan ter geruststel ling hieraan toevoegen, dat ze niet van de muur zijn gerukt, doch dat dit op voorzichtige en deskundige wijze is geschied, zodat ze heus niet zyn beschadigd! Ik kan U, mijne heren, gelukkig meedelen, dat men allerwegen het wangedrag van D. in deze heeft af gekeurd; ook de hogere autoriteiten SCHOUWEN- EN OUiVELAND ZONDAG 22 JUNI 1952. Ned. Herv. Kerk. Brouwershaven 11 dr. Sperna Weiland; Bruinisse 10 en 5 ds. Kool; Burgh 9.30 dr. Sperna Weiland (H.D.); Eikerzee 10ds. Nau- ta; Haamstede 10 en 7 ds. v. Vliet; Kerkwerve 2.30 ds. v. d. Grift; Nieu- werkerk 10 en 6 ds. Westerhof; Noordwelle 7 ds. v. Li ere Noord- gouwe 10 ds. Barendrecht; Ouwer- kerk 10 ds. Kuin; Oosterland 10 en 6 de heer de Jonge; Renesse 10 ds. v. Liere; Serooskerke 10 ds. v. d. Grift; Sirjansland 10 ds. Boer; Zie- rikzee (Nieuwe Kerk) 10 en 7 ds. v. Roon; Ver. gebouw Zonnemaire 10 ds. v. Wijck. Geref. Kerk. Brouwershaven 9.30 en 1.30 ds. Kuitert; Bruinisse 10 en 5 ds. Bremmer; Haamstede 10 en 5 ds. Meijer; Nieuwerkerk 10 en 6 de heer Vreugdenhil; Oosterland 10 leesd., 2.30 ds. Tiemersma; Scharen- dijke 10 en 2.30 ds. Wiersinga; Zie- rikzee 10 en 5 ds. Tiemersma; Zon nemaire 10 en 2.30 ds. Lopers. Geref. Gem. Bruinisse 10 en 5 ds. Mallan; Nieuwerkerk 10, 2.30 en 6 leesd.; Oosterland 10, 2.30 en 6 lees- dienst; Zierikzee (St. Domusstr.) 10, 2 en 6 leesdienst. Oud-Geref. Gem. Bruinisse 9.30 en en 4.30 leesd.; Oosterland 9.30, 2 en 6 leesd.; Zierikzee (L. Nobelstr.) 10, 2 en 6 leesdienst. Chr. Geref. Kerk. Zierikzee 10 ds. Dijkstra, 6 ds. v. d. Klis; Kerkwerve 3 as. v. d. Klis; Haamstede 10 ds. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Voor de gemeenten Tholen, Oud- Vossemeer, Nieuw-Vossemeer en St Philipsland zijn te bereiken de heer P. J. Duinker, arts te Tholen, tel. 40, en de heer J. Vermet, arts te Nieuw- Vossemeer, tel. 10. VAN TOT De onlangs te Zonnemaire gehouden collecte ten bate van het Ned. Rode Kruis, waaraan ook het plaatselijk mu ziekgezelschap „Nut en Uitspanning" zijn medewerking verleende, bracht het zeer mooie bedrag van 133.72 op. De te Tholen gehouden collecte ten ba te van het Ned. Rode Kruis heeft f 748.60 opgebracht. Het derde twaafltal van de korfbalver eniging Burgh won met 11—1 van Zwalu wen II. Zwaluwen nam zowaar de lei ding, maar daarbij bleef het. De doelpun ten bij Burgh werden gemaakt door J. Eikenhout (4). Brinkman (2). Nellie Bak ker (2), Jannie v. d. Weele (2) en C. Kooman (1). De leerlingen en het onderwijzend personeel van de U.L.O.-schooI te Tholen maakten Vrijdag jl. per touringcar een reisje naar Amsterdam, waar o.m. een bezoek werd gebracht aan Schiphol, Ar- tis, Indisch Meuseum en een boottocht door de havens werd gemaakt. De collect ten bate van het Rode Kruis heeft te Sint Annaland het mooie bedrag van ruim f 405.— opgebracht De eerste maandelijkse collecte ten bate van „Kinderzorg" heeft te Sint An naland ruim f 96.— opgebracht. In het vervolg zal er door enkele meisjes één maal per maand met een busje worden rondgegaan. De muziekvereniging te IJzendjjke zal op Zondag 6 Juli a.s. deelnemen aan het Federatief concours te Valkenburg Zij zal uitkomen in de afdeling uitmun tendheid. De collecte ten bate van het Ned. Ro de Kruis bracht te Schoondijke 327.10 op. De Chr. damesvereniging te Hoofd plaat maakte per autobus een uitstapje. De dames brachten een bezoek aan Alfen aan de Rijn en Den Haag. Aan het instituut Cuppens-Geurs te Eindhoven slaagde voor leares coupeuse mej. N. de Visser te Zaamslag en behaal den een huishoud-diploma de dames L. Bekker en J. v. Doeselaar te Axel; B. v. Drongelen te Teraeuzen en F. Overdulve te Zaamslag. Mej. C. v. d. Hoofd uit Biervliet slaag de voor het examen begincursus coupeu se en lerares modevak bij het instituut Coppens te Eindhoven. Aan het bevolkingsonderzoek voor T.B.C. te Nisse is deelgenomen door 319 personen. In aanmerking nemende het aantal personen dat onder regelmatige controle staat, betekent dit een percenta ge van 73,5 der bevolking. De jeugd van Kruiningen heeft het plan opgevat ln Juli een terrein-cross te houden. Jongens van 1217 jaar zullen elkaar op een weiland per fiets bekam pen. Er bestaat voor deze „wielerwed strijd" reeds nu vrij grote belangstelling. Temidden van zijn kinderen en klein kinderen vierde het echtpaar Verschure— Boone te Yerseke zijn 50-jarig huwe lijksfeest. Voor deze gelegenheid haddeo de buurtbewoners de vlag uitgestoken. De afdeling Yerseke van de Ned. Chr. Vrouwenbond maakte Woensdag een autotocht naar Walcheren. Zaterdag 21 Juni a.s. des avonds om 8 uur. zal de muziekvereniging „Concor dia" te Krabbendijke een concert geven in de muziektent. De collecte gehouden in de gemeente 's Heer Abtskerke ten bate van de Stich ting 1940—'45, heeft f 234.50 opgebracht. v. d. Klis, 6 ds. Dijkstra. Evang. Luth. Kerk. Zierikzee geen dienst. Leger des Heils. Zierikzee 10 Heil. dienst, 3.30 openl. samenk. bij de No- belpoort, 7.30 verlossingssamenk. THOLEN Ned. Herv. Kerk. Oud-Vossemeer 10 en 2.30 ds. v. Putten; Poortvliet 10 leesd., 6.30 ds. v. d. Wiel; Scherpe- nisse 10 en 2.30 ds. Brons; St. Anna land 10 en 6 ds. v. Dijk; Stavenisse 10 leesd., 6 dhr v. d. Meulen; St. Maartensdijk 9.30 Tholen 10 en 3 ds. v. d. Wiel (v.m. vbr. H.A., n.m. H.D.); St. Philipsland 9.30 leesd., 2.30 ds. v. Dijk. Geref. Kerk. Oud-Vossemeer 10 en 6.30 ds. Willemse; Poortvliet 10 leesd., 2.30 ds. v. Halsema; Tholen 10 en 5 ds. v. Halsema; Anna Jaco- bapolder 2 x ds. Besselaar. Geref. Gem. Poortvliet 10, 2 en 6 leesd.; Scherpenisse 9.30, 2 en 6 leesd.; St. Annaland 9.30, 2 en 6 leesd.; Stavenisse 9.30, 2 en 6 lees dienst; Tholen 10, 2.30 en 6.30 lees dienst; St. Philipsland 10, 2.30 en 6 leesdienst. Oud-Geref. Gem. St. Maartensdijk 9.30, 2 en 6 leesd.; St. Philipsland 9.30. 2.30 en 6 ds. v. Leeuwen; St. Maartensdijk 9.30, 2 en 6 leesdienst. Clir. Geref. Kerk. Oud-Vossemeer 10, 2.30 en 6.30 leesd.; Tholen 10, 2.30 en 6.30 de heer Gebraad. Rehoboth. St. Maartensdijk 7 ds. Walvaart. Ned. Protestantenbond. Tholen geen dienst. Marktberichten VEILING KAPELLE. 20 Juni. Grote veiling: kruisbessen 17 750, Aardbeien: Jucunda 63.5064.30, M. Moutot 60.70—63.90. Kleine veiling: Kersen: Hollanders 36 61, Meikersen 2145, Early Rivers 42—63, Markiezen 4548, Vroege v. Werder 25— 58, Elton 3740, Vroege witte 1819. Sui kerkers 3235, Bessen: Prolific 2562, Jkhr. v. Tets 26—62, diversen; frambozen 77—1.45, kasperziken 6—16, kaspruimen 85, Aardbeien 4575, Groenten: Eerstelingen 1013, doperw ten 49—58, rabarber 8.5, Saxas-bonen 1.03 —1.16, sjalotten 8.5—10, sav. kool 13—18, peulen 1.05, dubb. princ. bonen 1.18, poot- uien 20 per kg., 13 per bos. bosselderij 14 bospeen 1018, kroten 8.511 per bos, bloemkool 1037, kropsla 2—10, beide per stuk. VEILING „ZUID-BEVELAND". 20 Juni. Grote veiling: Kruisbessen 6.50—7.20, Jucunda voor het vat 62.10— 63, Mad. Moutot voor het vat 59.70, alles per 100 kg. Kleine veiling: Rode bessen 2562. Frambozen 50120. Aardbeien 45—76, Hol landers 3763, Meikersen 2946, Early Rivers 4259, Luikenaars 815, alles per 100 kg.. Perziken 11—18 Pruimen (kas) 8, beide per 100 stuks. Groenten: Komkommers 10—20, Bloem kool 9—32, Kropsla 2—8, belde per 100 stuks. Uien 13—19, Bospeen 15—27, Bos selderij 67, Kroten 38, alles per 100 bos, Dubb. princessebonen 132, Stamsnij- bonen 96110. Doperwten 3950. Tuin bonen 41, Rabarber 9—15, Postelein 18. Tomaten 85, Nieuwe aardappelen 11—14, idem drielingen 10—12, idem kriel 6—9. Oude aardappelen 4, alles per 100 kg. VEILING KRABBENDIJKE. 20 Juni. Kruisbessen 6.307, Aardbeien: Mad. Moutot 57, Jucunda 62.7064. Rode bessen: Jkhr v. Tets 30—63, Prolific 25— 59. VEILING SCHERPENISSE. 20 Juni. Eerstelingen: gewone 13.64. drielingen 13.37, kriel 10.11, bonken 14.38 Aanvoer: 1& ton. VEILING THOLEN. 20 Juni. Aardappelen: bonken 14, ge wone 14.31—14.80, poters 21. kriel 12.12. Aanvoer: 34 ton. hebben het hem zeer kwalyk zeno- men. Laat htj begrijpen, dat noch het gemeentebestuur van Rilland-Bath, noch ikzelf o«6 iets in de schoenen zullen laten schuiven waaraan we niet schuldig zijn of waarmee we niet belast behoren te worden. Na deze verklaring werd overge gaan tot afhandeling van de raads- agenda. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK. Beroepen te Zierikzee (toezegging) ds. C. J. van Royen, voorganger van de Ver. van Vrij2. Hervormden te Amersfoort GEK. KERKEX Bedankt voor Pingjum en Zurig cand. J. Melse te Oostkapelle. Mariniers willen weer het blauwe uniform. De voorzitter van de militaire be langenvereniging van beroepsschepe lingen bij de zeemacht (V.Es.Z.) heeft tyaens het tweedaags congres te Hil versum uitdrukking gegeven aan het verlangen van de mariniers om weer het blauwe marine-uniform te mo gen dragen, maar dan een modern uniform met open kraag. Thans is voor de buitenstaander de marinier veelal niet van een militair der K.L. te onderscheiden, aldus de heer Tae- kema. Prins Bernhard lid van de „Royal Aero Club" Aan Z.K.H. Prins Bernhard is het lidmaatschap voor het leven aange boden van ae „Royal Aero Club" van Groot Brittannië. VEILING ZIERIKZEE. 18 Juni. Vroege aardappelen 1415. idem (poters) 810. Aardbeien 4568. Asperges 50122. Rode bes 5060. Rabar ber 911. Princessebonen 121130. Snij bonen 132. Peulen 67. Doperwten 44. Postelein 2324. Pootuien 25. Bloemkool 9—29. Kropsla 2—6. Komkommers. 19 25. Perziken 816. Bospeen 827. Bos- kroten 7—9. Alles per 100 kg., stuks of os. VEILING ST. ANNALAND. 20 Juni. Eerstelingen, gewone 13.77, drielingen 13.50, Doré: gewone 1*62 14.11, drielingen 13.50, kriel 10.91, bonken 14.07. Aanvoer: 11 ton. VEILING TERNELZEN. Juni. Sla 67.50, bloemkool 939, gr. komkommers 1418, witte idem 14 18. selderij 11, peen 15—26, kroten 6—10, uien 1518, sjalotten 7—9, aardappelen le srt. 11—20, 2e srt. 4—7, asperges f 1, prin cessebonen 1.42—1.50, wagenaars 1.27 1.31 tuinbonen 26, doperwten 3540, peu len 7680. savoye kool 1118, aardbeien 45—85, kersen 4463, rode bessen 2528. VEILING „WALCHEREN". Juni. Aardbeien: Mad. Moutot 45 66, Jucunda 4565, Framboos Aardbei 52 —77, Climax 6263, Rode bessen 2863, Witte bessen 43. Perziken 214, Tomaten 87, Frambozen 48 per doos. Kersen: Hollanders 59—84, Meikers 24—41, Early Rivers 56—59. Aardappels. Aanvoer 36 ton. Bonken 11—14, groten 11—14, drielingen 6—13, kriel 411. Groenten: Sla 915, Andijvie 43—52, Bloemkool A 1841, idem B 1428, idem C 8—16, Postelein 20—52, Tuinbonen 33— 42, Rijjjsdoppers 6168, Stamdoperwten 42 —51, Rabarber 6—15, Pootuien 10—19, Spinazie 13—30, Snijbiet 26, Sla, kg., 31— Peulen 1.22—1.41, Spitskool 11—16, Savoyekool ,10—14, Komkommers A 14 22, idem B 13—20, Idem C 11—17, Bos peen 1641, Boskroten 410, Dubbele princes 831.13, Snijbonen 601, Saxa's 76—77. VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. 19 Juni. Aardbeien 4573 per kg., idem zonder dop I 637069.10, idem II 64,20 64,30. beide per 100 kg.. Rode bessen 15 19, per doos, idem 2757. zwarte bessen 98. beide per kg.. Perziken 1031, per stuk. Pruimen 871.13, Kersen 4459, bei de per kg. Aardappelen: grote 15—15, poters 11— 13, kriel 6—9, alles per kg. Groenten: Andijvie 16—13, Bloemkool I A 12—32, idem II B 8—16, Snijbonen 81— 1.14, Stamprincessen L10—1.21, Tuinbo nen 17—23, Doperwten 41—49, Peulen 79 —1.11, Komkommers 17—23, Kroten 20 28, Kroten 6.109.10 per 100 bos. Postelein 11—13, Sla 2.0O—8.70, per 100 stuks. Spits kool 7—14, Bospeen 16—22, Wasp een la ai. Rabarber 7.70—10.00 per 100 kg., Sel derij 2.10—4.90. per 100 kg.. Sjalotten 9 18. Stoofsla 10—19. Spinazie 13—22, To maten A 93, idem B 91, Uien 10—23. alles per kg., per stuk. of per bos.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 13