NIEUWS UIT ZEELAND Zivin Zijpe Sport en wedstrijden WISSEL BEVELANDEN ZUID-BEVELAND *ha<3 naaf Uw smaak MIDDELBURG WEER EEN FRAAIE SPEELTUIN RIJKER VRIJDAG 20 JUNI 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Religie en Kunst Kerken en andere gebouwen in Zeeland bezichtigd. Woensdag heeft de Studiekring „Kerkbouw en Eredienst" van het Instituut voor religieuze kunst zijn tweedaags bezoek aan Zeeland voort gezet met een bezoek aan verschil lende kerken op Walcheren en in Westelijk Zeeuwsch Vlaanderen. Eerst werd nog het Polderhuis te Middelburg bezichtigd, waar de ar chitect, prof. Berghoef, het gezel schap rondleidde. Vervolgens werd naar Westkapelle gereden, waar de kerkgebouwen van de Ned. Herv. gemeente en de Geref gemeente, eveneens scheppingen van prof. Berghoef, werden bezichtigd. Hierna werd een bezoek gebracht aan de ferestaureerde Hervormde kerk te outelande waar de bekende orga nist Ernee uit Utrecht aanwezig was om het fraaie orgel te doen horen. In Vlissingen werd de Nieuwe kerk van de Doopsgezinde gemeente be zocht, waarna naar Zeeuwsch Vlaan deren werd overgestoken. Hier be zocht men de Hervormde kerken te Schoondijke en Oostbürg, terwijl ver volgens de restauratiewerkzaamhe den aan de Bavo-kerk te Aardenburg in ogenschouw werden genomen. Vandaar begaf men zich naar Sluis, waar de Ned. Herv. kerk werd bezocht. Na een kijkje in St. Anna ter Muiden te hebben geno men. werd als slot de bijna voltooi de Hervormde kerk te Zuidzande bezichtigd. Drijvende mijn bij haven van Vlissingen De loodsdienst te Antwerpen waar schuwde Donderdagavond de scheep vaart voor een drijvende mijn, die in de Schelde was gesignaleerd tussen de haven van Vlissingen en „De Schoone Waardin". AANBESTEDING Te Yerseke werd aanbesteed de af braak van de door oorlogsgeweld ver nielde kademuren en het opbouwen van deze kademuren aan de haven te Yerseke. Ingeschreven werd als volgt: L. J. Dekker Vlissingen 41.900; C. van der Klippe Vlissingen 41.700; A. de Bourgraaff Wilhelminadorp 41.600; A. van der Klippe Vüssin- fen 41.000; Firma Martijen Yerse- e 40.995; J. M. Dekker Brouwers haven 40.950; L. van Boven Elle- woutsdijk 40.400; L. van Popering Bruinisse 40.350; M. van de Velde Bruinisse 38.988. Gegund aan de laagste inschrij ver Goes BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN De afd. Zuid Beveland West van de Bond van Plattelandsvrouwen kwam in „de Prins van Oranje" in vergade ring bijeen. Daar mevrouw van Oeve- ren verhinderd was, stond deze bij eenkomst onder leiding van mevrouw Burger-Felius. Er was een zeer goe de opkomst. Mej. C. Boogerd direc- \rice van de landbouwhuishoudschool te Kruiningen gaf een demonstratie van 't bereiden van rauwkostschotels en hield een lezing over voedingsleer. Een en ander was buitengewoon in teressant. Men kreeg een duidelijk in zicht dat de bereiding van rauwkost vele mogelijkheden biedt. INTERKERKELIJKE ZANGAVOND Aan de interkerkelijke zangavond in de Grote Kerk te Goes, Zaterdag 21 Juni. des avonds half 8, wordt me dewerking verleend door het Her vormd Kerkkoor'. Wolfaartsdijk LEZING C.H.U. Te Wolfaartsdijk sprak voor de Chr. Hist. Unie in de leerkamer van de Herv. Kerk ds. H. Wiebosch, Ned. Herv. predikant te Biervliet over het onderwerp „Bijbel en Stembus". RAAD OUDELANDE. Uitbreidingsplan getorpedeerd Dc gemeenteraad van Oudelande kwam voor de eerste maal bijeen on der leiding van burgemeester van Liere, die in zijn openingswoord dank bracht voor de wijze waarop hij is ontvangen op de dag van zijn instal latie. Hij sprak de hoop uit om met steim van de raad nog veel voor de gemeente te mogen doen. Er werd thans definitief besloten voor de torenklok een electrische luidinstallatie aan te schaffen. Ook dit jaar zal er weer een gedeelte van de buitenwegen worden geteeld. Be sloten werd om voor het vervoer van grond ten behoeve van de demping van de sloot langs de Drieweegse weg te doen inschrijven. Eveneens zal zo spoedig mogelijk de bestrating tussen Dorpsstraat en trottoir worden vol tooid. Door Ged. Staten is op een desbe treffend beroepschrift van het be stuur der Bijzondere lagere school be slist, dat van de kosten van restau ratie der openbare school in 1948, als nog een bedrag van 577,50 dient te worden besteed aan de gewone ex ploitatie. De heer C. Lous merkte op aat hem dit bevreemdde, daar de bij zondere school vorig jaar is gerestau reerd met toepassing van art. 72 der L.O. wet, waarbij door het schoolbe stuur is toegezegd, dat geen aanspra ken zouden worden gedaan met be trekking tot de restauratie van de o. L school. De heer A. Buteijn, voor zitter van het schoolbestuur, zei dat deze verklaring door het schoolbestur als zodanig niet is gegeven; dit zou dan door hem persoonlijk gedaan zijn, zodat dit een kwestie is tussen hem en het schoolbestuur. Op desbetref fende vragen van de heer D. Dees antwoordde de heer A. Buteijn niet te kunnen zeggen of het schoolbestuur in hoger beroep zal gaan, aangezien het advies van de rechtskndig advi seur nog niet is ontvangen. Het schoolbestuur zal zich hiernaar zeer waarschijnlijk lichten. De vacantieuitkering voor het rijks personeel zal ook worden toegekend aan het gemeentepersoneel. Vastgesteld werd de slotwnziging der gemeentebegroting 1951. Hierbij kon nog een bedrag van 1200 wor den gereserveerd voor verbetering van wegen. De werkelijke uitgaven der bijzon dere lagere school over 1951 werden vastgesteld op ƒ2.763,25 en het ver goedingsbedrag op 3.038,65. De pensioengrondslagen van de secretaris en ambtenaar burgerlijke stand werden in overeenstemming ge bracht met de gewijzigde wedderege- lingen. De leden van de commissie van be heer voor de Schoolartsendienst wer- gen benoemd. In deze commissie heeft o.a, zitting burgemeester Van Liere. Een uitvoerige discussie ontstond over het uitbreidingsplan. De voorzit ter deelde mede, da er niet op gere kend hoeft te worden dat de Plano logische Dienst goedkeuring zal ver lenen aan verdere bouw aan de Oli- vierse Zandweg. Verschillende andere mogelijkheden zijn geopperd. Het standpunt van de Planologische Dienst ondervond sterke bestrijding, zowel uit een oogpunt van kapitaalsinveste ring als van gebruik van cultuurgron den. Uiteindelijk werd op voorstel van B. en W. besloten, een vergelijkende kostenberekening te doen opmaken. In de rondvraag werd o.m. nog ge wezen op de slechte toestand van het zgn. Slagweipad. RAAD KAPELLE Verbetering van gebouw der Openbare school Donderdagavond kwam de raad van Kapelle in openbare vergadering bij een onder voorzitterschap van burge meester H. G. van Suylekom. Aan mej. F. Moes, werd eervol ontslag ver leend als onderwijzeres aan de open bare lagere school. Op het verzoek van het bestuur van de School met den Bijbel om gelden uit de gemeen tekas voor aanvulling van leermidde len werd besloten om de benodigde f 350.toe te staan. Met algemene stemmen werd voorts besloten aan de Christelijke Lagere Landbouwschool te 's Hepr Arendskerke een subsidie te geven van f 25.—. Bij de behandeling van een wijzi ging in de ziektekostenregeling ge meentepersoneel verzocht de heer A. de Waard (S.G.P.) geacht te worden tegen te hebben gestemd. De pacht van de cantine in het verenigingsge bouw te Schore aan de heer J. de Pree, werd met een jaar verlengd. Twee woningwetwoningen werden verhuurd. Over een derde zal nog nader worden beslist. Bij de rondvraag informeerde de heer C. J. v. Liere (V.V.D.) naar eventuele verbetering van de open- bax-e lagere school. De voorzitter deel de mede dat opdracht is gegeven aan de gemeente-architect met een voor stel te komen. De heer C. de Waard (S.G.P.) zou gaarne zien dat er ver beteringen werden aangebracht aan het Jufferswegje. De voorzitter zeide, dat dit de aandacht heeft van B. en W. De heer L. van Wel (C.H.) infor meerde naar het Tehuis voor ouden van dagen. Het exploitatieschema is thans doorgezonden naar G. S. en het wachten is nu op de goedkeuring al dus de voorzitter. Ook de heer T. v. Hoorn (V.V.D.) informeerde naar de verbetering van de openbare lagere school en het te huis voor ouden van dagen. Kloeiinge KLOETTNGE OP DE FILM. De Muziekvereniging Excelsior zal een film over Kloetinge laten maken. Elke inwoner kan mee werken, om dat het in de bedoeling ligt. niet al leen de karakteristieke plekjes te filmen, maar ook de inwoners en om een overzicht te geven van het ver enigingsleven. De jeugd zal in de ge meentefilm niet ontbreken. Er zullen eveneens geluidsopnamen plaats vin den. Het wordt een film van. over en door Kloetinge welke over enige tijd zal worden vertoond. WALCHEREN O.- en W Souburg SOUBIJRGSE ZWEMCLUB SCHREEF 600STE LID IN Woensdagavond was het fe.est in het gebouwtje van de Souburgse zwemclub Luctor et Emergo. De ver eniging had namelijk die dag het 600ste lid ingeschreven. De gelukkige was mej. T. v. Es, verpleegster in het rusthuis Ten Hope. Zowel door de voorzitter, de heer F. Meijers, als dooi de bui'gemeester, de heer A. H. S. Stemerding, werd zij hartelijk geluk gewenst. De burgemeester feliciteer de tevens het bestuur van de zwem vereniging en in het bijzonder bad meester Tienpond met dit succes. Van het bestuur ontving mej. v. Es bloe men en een mooie zilveren Zeeuwse broche. Verder werd nog medegedeeld, dat thans aan 400 leerlingen van de lage re scholen zwemonderricht wordt ge geven, terwijl het aantal baders al meer is dan vorig jaar Juni. Ten ge rieve van vacantiegangers zullen dit jaar maandkaarten worden uitge geven. FILMS IN ZEELAND Fanny Hurst's „Back Street". De vrouw in de schaduw (Back Street), een Amerikaanse film van Robert Stevenson. Voor de tweede maal is de bekende roman van Fanny Hurst verfilmd, ditmaal fnet Charles Boyer als Wal ter Saxei en Margaret Sullavan als Ray Smith, twee begaafde krachten, hoog plan brengt. Het verhaal, zich afspelend in het begin van deze eeuw handelt over een jonge vrouw, die gedoemd is te leven in de schaduw van de man, die zij lief heeft. Het heeft grote diepgang en de sfeer, welke Fanny Hurst in haar roman zo uitstekend heeft getekend ging in de film niet verloren. ,,Back Street" werd Donderdagavond m het Grand- theater te Goes vertoond. Zomerfeesten te Kloosterzande Een damescomité onder leiding van mevr. M. N. bar. Collot d'Escury— Williamson Napier, organiseert op Zaterdag en Zondag a.s. grote zomer feesten te Kloosterzande, waarvan de opbrengst ten bate zal komen van de kankerbestrijding. Burgemeester C. J. van Hootegem van Hontenisse zal Zaterdagmiddag deze feesten officieel openen. VLOOTBEZOEK TE VLISSINGEN. De grote vlootoefening ..Castanets", die sedert Dinsdag gaande is werd Woensdag voor Vlissingen zichtbare werkelijkheid door het bezoek van verscheidene vliegtuigen en Donder dag door de aankomst van een grote groep oorlogsschepen, die ligplaats ko zen op de rede. Daarbij bevonden zich een Engels vliegdekschip en verscheidene tor pedojagers en convoyeurs. De schepen zouden Vrijdagmorgen vroeg vertrekken voor het voortzet ten van de oefeningen. AANBESTEDING. Door het bouwbureau voor de land bouw in Zeeland werd aanbesteed het bouwen van een landbouwschuur voor de heer P. de Visser te O. en W. Souburg;. De uitslag* was: J. Walraven, St. Laurens 21.200; Fa. D. Dekker Middelburg 21.810; J van der Linde, Kloetinge 21.845; D. van der Poel, Oudelande 22.190 Fa. J. van Wieringen, Alphen a/d Rijn 22.985; Fa. A. Poelman en Zonen. Ritthem 24.175; Fa C. Vaes en Zoon, O. en W. Souburg 24.200 J. Adriaanse St. Laurens 24.200; J. M. Goedemondt, Vlissingen 24.550: H. van Leerdam, Nw. en St Joosland 24.600; J. W. Christi- aanse. Koudekerke 24.905: A. Geense, Middelburg 25.800; N. Th. van Doom St. Laurens 25.900: A. Blankenburgh, Nieuwdorp 26.900. Scheeovaartberichten 18 Juni. Zeelands Luister 2, Dane. Pax. Verschure. Corto, Breedveld. Java Oehs. Wilcor, van Meel. Pieternella Maria, de Wachter. Matterhom 12, Wiegman. Toiler 5, van Geest. Neska 10. Rohrcas. Butania j. d. Heuvel. 5 Gebroeders, Meyer. Albatros, Verbiest, allen naar Rotterdam. Caucasia, Koreman. Amstel 9, v. d. Ree. Anna, Kint, allen naar Amsterdam. Cor nells. van Oeveren naar Baarn. Palmyre, de Haan, naar Werkendam. En Avant. Rook, naar Dordrecht. Brabo, de Decker, naar Schiedam. Elwi, Biemans, Maassluis. Zwerver, Jut, naar Delft. Robert, Maes, naar Kerkdriel. Coöperatieve 3, van Utrecht, naar Vlaardingen, Jenny, ten Haaf naar Dordrecht. Patria, Feenstra, naar Moerdijk. Wiljo, Avontuur, naar Delft. Eendracht, Mulder, naar Uithuizen. Vriendentrouw, Kwint, naar Beukersluis. Elise, Doorns, naar Dordrecht. Geertje. Hollebrandse, naar 's-Hertogenbosch. Cle- mence Joseph, de Backer, naar Deventer. Anny, de Wijs, naar Utrecht. Neska 9, Hofman. Vita van Pelt. Anna, van Steen- Raab Karcher 102. Klapdar. Rhenus 123. Göttert. Venerande 3, Smet. Syra, Ursi- nus. Thilla 5. Meulmeester. Europa. Waar- denberg. Margaretha, Neyenhof. Rijn Schelde 5, de Roeck. Saturne. de Wijs. allen naar Duitsland. St. Emilion. 'Haber- dom. Cantenac, Rhein. Fronsac, de Hoog. allen naar Straatsburg. Express 51, Schmitz. Verbano v. d. Pluijm. beiden n. Basel. Tosti, v. d. Panne. Elisabeth, den Boer. Telegraaf 6. v. d. Oouden. Telegraaf v. d. Mast. Jurancon, Holle. Prima Cura, Faas. Azolla, de Leeuw van Wenen. Anja, van Vijven. Wipi, Jiscoot Jaco. Goumare. Risico. Smit. Lerobert, de Bruyn. Nieuwe Zorg. Hartman. Magiane, Pauwels. Han. Kurier 38. Hagenberg. Geertruida Driedijk Dumbo, Blokland, Helena, Klunder. Verwisseling. Erent Vliegende Hollander. Broekhuizen. Vol kerak. Diepeveen. Adriana, Ruitenberg. Olievos 4, Volk. Cornelia. Witte. Neeltje. Riemens. Temeuzen 4' Den Dikken. Tra- ve, v. d. Boogaart. Batavia, Brink. Fiat. Kars. Scheldestroom, Faasse. Maloya. Feenstra. Condor, v. d. Rijken Sambria. Maasdam. Butania 2. Zwartbol. Rupel. v. d. Wiel. Jochri Dupré. Wiljalem Huls hof. Johanna. Leenman. Leentje, van IJzerlooy, allen naar België. Advertentie. HET NIEUWE MOSSELSEIzOEN Aan de mosselkwekers, die over leverbare consumptiemosselen be schikken,. wordt gelegenheid gegeven, monsters daarvan in te leveren Dij de agenten van het Aan- en Verkoop kantoor voor Mosselen te Bergen op Zoom. Aan de hand van de kwaliteit van deze monsters wordt bepaald, wanneer men het nieuwe mosselsei- zoen 1952/'53 zal beginnen. Hiermede wordt tegemoet gekomen aan een wens van de kwekers, die op spoe dig begin aahdrongen. Ook in vorige jaren begon einde Juni België reeds naar mosselen te vragen. AANBESTEDING In hotel „De Kroon" te Wissekerke werd door het bestuur der Water kering van de calamiteuze polders Onrust, Jacoba en Anna-Frica aanbe steed de uitvoering van werken tot uitbreiding van strand- en oeverver dediging aan de calamiteuze Onrust- pilder. Ingeschreven werd als volgt: J. F. Warrens, Ossenisse, 128.700; L. J. Dekker, Vlissingen, ƒ128.500; Fa Bons Co, Sliedrecht, 123.400; Fa Aannemersbedrijf J. v. d. Vlies, Slie drecht, 119.000; A. van der Straaten, Mijnsheerenland, 114.000; L. Ros kam, Sliedrecht, ƒ112.640; Fa Gebr. Hakkers, Zevenhuizen Werkendam, 107.800; Fa J. A. van Seventer, Slie drecht, 104.950. Gunning aange houden. VOETBAL Beslissingswedstrijd LuctorBurgh te Goes Mevo of Yerseke III naar de eerste klasse Zondag zal dan eindelijk de beslis sing vallen in de promotiecompetitie om een plaats in de vierde klasse van de K.N.V.B. Op het Goese sport terrein treden Luctor en Burgh, die gelijk geëindigd zjjn, tegen elkaar in het strijdperk. Beide ploegen zjjn on geveer even sterk, zodat een span nende strijd verwacht mag worden. Voor de promotiecompetitie om een plaats in de eerste klasse van de Zaterdagcompetitie kan Zaterdag de beslissing vallen, indien Mevo er op eigen terrein in slaagt Yerseke m te overwinnen. In dit geval promoveren de mannen uit Zierikzee. Wanneer Yerseke in echter onverzwakt uit komt, zijn wij nog niet zo zeker van een Schouwse overwinning. Bij een Bevelandse zege staan beide ploegen weer gelijk. Temeuzense Boys heeft nog een theoretische kans en moet in staat worden geacht op eigen ter rein van 'sHeer Arendskerke II te winnen. Als competitierestant wordt ge speeld de wedstrijd VCK IWemel- dinge I met de gasten als favoriet. Eindexamen R.H.B S.-A te Middelburg Donderdag werd de uitslag bekend gemaakt van het eindexamen dat de candidaten uit de A-afdeling van de R.H.B.S. en de Middelbare school voor meisjes te Middelburg hebben afge legd. Geslaagd zijn: Corry Geldof te Middelburg, hl Harinck te Middel burg, C. de Keijzer te West-Souburg en J. Montaan te Middelburg. Eén can- didaat moest worden afgewezen. Zomerfeest Middelburgse Herv. Jeugdverenigingen Dit jaar zullen de gezamenlijke Hervormde jeugdverenigingen uit Middelburg (C.J.M.V., „Jonge Kracht" C. J. C. „Immanuël", „Juliana", enz.), alsmede de clubs van 't Zand voor de eerste maal gemeenschappelijk haar zomerfeest vieren, te weten op 28 en 29 Juni in het kamp te Vrouwenpol der. Men zal een openluchtspel op voeren, een gecostumeerde voetbal match en andere wedstrijden houden en het tamboers- en pijperscorps zal het geheel met muziek opluisteren. MORGEN FEESTELIJKE OPENING Buurtbewoners staken handen uit de mouwen Morgennuudag, twee weken nadat de buurtvereniging Brakstraat e.o. een kinderparadijsje achter het Veerse Bolwerk opende, wordt in Middel burg wederom een nieuwe speeltuin in gebruik genomen, rustig gelegen achter het-museum van het Zeeuwsch Genootschap. Deze aanwinst is er een bewys van wat gemeenschapszin vermag: bestuur en leden van de buurtvereniging Bagijnhof hebben enthousiast samengewerkt en heel veel vrije tjjd opgeofferd om de meisjes en jongens een speelgelegenheid te verschaffen, die ideaal genoemd kan worden. De buurtvereniging had de beschik king gekregen over het achterste ge deelte van de grote tuin. welke bij het museum behoort. Het eerste werk was een groot aantal bomen te rooien de grootste en lommerrijkste liet men staan en de stammen van de gerooide sta-in-de-wegs te pellen. Dit hout is gebruikt voor de vervaardi ging van de speelwerktuigen. De kinderen kunnen hun hart op halen: er zijn twee wippen, een zweef- VAN TOT Voor het te Den Haag gehouden exa men voor assistent der Rijksbelastingen slaagde de heer Mar. Meerman, vroeger te Oosierland, thans te Koewacht. Dus busjesactie van de Partij van de Arbeid heeft te OuwerkerU 121,01 op gebracht. Bij gunstig weer hoopt de.muziekver eniging „Vooruit" Zaterdagavond haar eerste zomerconcert te geven in de mu ziektent te Waarde. Dirigent zal weer zijn de heer P. Krijnsen. Voor het eindexamen aan de Middel- delbare Meisjesschool te Bergen op Zoom slaagde mej. S. Nagelkerke te Lewedorp. Te Bergen op Zoom slaagde voor het examen kantoortypiste mej. C. C. de Vrieze te Ouwerkerk. De zangvereniging der Geref. Ge meente Waarde maakte haar jaarlijkse uitstapje. Ditmaal ging de reis per auto bus naar de plaatsen rond het IJselmeer Te Grijpskerke bracht de Pinkstercol lecte in de Ned. Herv. Kerk f 150.— op. Te Sint Jansteen bracht de harmonie serenade aan de heer E. van Daele, in verband met zijn zilveren huwelijks feest. De heer Van Daele is lid van de gemeenteraad en bekleedt bestuursfunc ties in diverse verenigingen. De heer M. de Koning Az. te Bruinis- slaagde voor het examen broodbak kerij (practisch gedeelte). Voor het examen hoofdakte B Kleu teronderwijs slaagde te Rotterdam mej. C. Samen te Haamstede. Mej. A. C. Houtman te Haamstede slaagde voor het examen diploma ge- meente-administratie-I. Te Oudelande bracht de collecte voor het Rode Kruis 75,79 op. De meisjes vereniging „Wees een Ze gen" te Stavenisse maakte een reisje en wel naar Haastrecht, Gouda en Rotter dam waar zij de dierentuin bezochten en de speeltuin niet vergaten. Het poütie-diploma met aantekening behaalde de wachtmeester der Rijkspoli tie te Clinge J. Puizelaer. Het politie-di- ploma werd voorts behaald door de ma rechaussee le klasse J. Moerdijk van de brigade Hulst van de Kon. marechaus see. oi Een collecte voor de Stichting 1940— 1945 bracht te Arnemuiden op de som van f 82.17, terwijl aan vaste bedragen werd geïnd een bedrag van f 87.De jubileum-actie ten bate van het Centraal Genootschap voor Kinderuitzending bracht op de som van f 152.43. Terwijl de Emrnabloemcollecte opbracht de som van f 102.82. Een collecte voor blinden hulp een bedrag van f 66.67. De heren C. M. Quist. J. de Rijke, H. Nelisse en M. Schot uit Tholen slaagden te 's Hertogenbosch voor het diploma vakbekwaamheid sigarendetaillist. De harmonie „Volharding" te Kou dekerke gaf Woensdagavond onder lei ding van de directeur, de heer J. J. Laroes. een concert in de muziektent op het Dorpsplein. De heer L. M. Bolle, zjjn echtgenote en zeven kinderen zijn de eerste inwo ners van Oosterland, die naar Canada emigreren. De familie Bolle maakt de reis naar Amerika met het ms. „Groote Beer". De Christelijke culturele kring „Jong Geluid" te Kapelle, kwam in vergadering bijeen onder voorzitterschap van de heei W. Jacquet. Door mej. Jo v. d. Zee uit Kortgene werden enkele gedichten be sproken van Guido Gezelle. Het was een leerzame bespreking. Ter gelegenheid van het bezoek, dat de Commissaris van de Koningin heden aan Schoondijke brengt, zal de muziekvereni ging des avonds een muzikale wandeling door het dorp maken. molen, een rekstok, een zandbak van 63 m2, waarin 25 m3 zand is gestort, een loopton, een kinderschommel, gro te schommels, een grappig looprad, een looppaal, een draaimolen en als grootste attractie een enorme glij baan van maar liefst twaalf meter lengte. Op de draaimolen na zijn alle werktuigen door eigen krachten ver vaardigd en men behoeft niet te vra gen, hoeveel moeite en tijd dit heeft gekost, uit liefde voor het kind in de vrije uren spontaan gegeven. Alle toestellen zien er keurig en aanlokke lijk uit en zijn ook zeer degelijk ge maakt. Het hout, dat er voor verwerkt werd, rust in beton in de grond. Voor al de glijbaan is een bewonderens waardig staaltje van vakmanschap, dat menige fabriek niet beter had kunnen leveren. Onder de eeuwen oude kastanjeboom is een grote bank getimmerd voor de bejaarden en de moeders. De tuin zal tegen betaling van een' klein bedrag ook toegankelijk zijn voor kinderen uit andere wijken. Deze voorwaarden verbond de gemeente aan haar subsidie. Het bestuur dei- buurtvereniging heeft nu nog twee wensen: een klimhek en een transpor tabele dansvloer, opdat tijdens feest dagen in de tuin tegen betaling kan worden gedanst en men op deze wijze een fondsje kan vormen voor het jaarlijks onderhoud. Verder ligt het in de bedoeling in de speeltuin 200 dahlia's en een aantal boompjes en struiken te planten en dit najaar een plantdag voor de jeugd te organise ren. Vanzelfsprekend wordt aan de opening van de speeltuin een feeste lijk karakter gegeven. Morgenmiddag om 3 uur vertrekt het muziekcorps .Excelsior" uit de Singelstraat voor een muzikale wandeling door de stad Op de Markt zullen de kinderen zich achter de muzikanten scharen en in optocht gaat het dan naar het Bagijn hof. WANÜbLbPOKI SLECHTS TWEE GAVEN OP IN GOESE AVONDVIERDAAGSE Op de tweede dag van de Avond vierdaagse te Goes trokken de senio renwandelaars Donderdag in de rich ting van Kattendijke, Kapelle en Kioeinge, terwijl het parcours bij de junioren door Wilhelminadorp leidde. Bij beide groepen was een tippelaar niet aan de start verschenen. De ove rigen liepen allen het parcours uit. KORFBAL Zal Tjoba ook Scaropolo weerstaan Hoewel VIOS natuurlyk nog niet aan degradatie toe is, ziet het er toch donker uit voor de Krabbend(jkers, die Zaterdag voor de competitie der Z.K.B. bezoek krjjgen van TOGO, dat op het ogenblik de derde plaats in dc eerste klasse inneemt. Het zal dc ze vende nederlaag in successie worden voor de hekkeslniters. Swift ontvangt Seolto, dat de. punten aan de kampi oenen zal moeten laten. Tjoba en Scampolo bekampen elkaar in de Bevelenden. Op papier is 1e club uit Zaamslag sterker, maar Tjoba en ook TOGO een kool gestoofd, zodat er over de uitslag weinig valt te zeg gen. In de tweede klasse treedt het naar voren korhende Vitesse als gast heer op van de koploper Olympia. Hoewel de Wilhelminadorpers de pun ten niet cadeau zullen krijgen, gelo ven wij toch niet, dat Vitesse veel in de melk te brokkelen zal hebben. Een dracht moet thuis kunnen winnen van TOGO IL Een opgave, die even eens niet gemakkelijk is. Het verdere programma luidt: 3e klasse A: KVL IStormvogels: SV G—TOP: Swift IV—VKV. 3e klasse B. AnimoSwift VI; AK CMadjoe; Swift VAtlas. 3e klasse C: ELTO IODS; Scam polo HDIOS. 3e klasse D: Elto IIVZOD; Olym pia H-WKV. Adspiranten A: TjobaScampolo Adspiranten B: ZuidwestersVK V; KVLAtlas; Swift VlugAnimo A. Dinsdag 17 Juni: Adspiranten B: Swift Kwiek-KVL; Woensdag 18 Ju ni id.: ZuidwestersKVL; Donder dag 19 Juni id.: Animo BAnimo A. Donderdagavond speelde Swift H een competitiewedstrijd tegen Swift IU. Het "tweede twaalftal won met 53. SCHAKEN Schaakmeester Bogoljubow overleden Op 63-jarige leeftijd overleed in zijn wonmg te Triberg in het Zwarte Woud de schaker Bogoljubow, een der bekendste schaakmeesters van de oude garde. Van geboorte Rus. nam Bogoljubow later de Duitse nationaliteit aan en behaalde hij zijn grootste successen tussen 1919 en 1929. Hij verloor in 1929 en in 1934 tweekampen om het wereldkampioen schap tegen Aljechin. ATHLETIEK STAF DOBBELAERE TEGEN HERMAN TE OUDENAERDE De athleet Staf Dobbelaere uit Schoondijke. lid van „Marathon" te Vlissingen zal Zondag a.s. te Oude- naerde (B.) uitkomen tegen de uit stekend in vorm zijnde Belg Frans Herman die in de laatste \ve- weken Hans Harting tweemaal wist te kloppen. Marktberichten VEILING KAPELI.E. 19 Juni. Grote veiling. Kruisbessen 11 11.50. Aardbeien: Mad. Moutot 57.90— 60 10. Jucunda 62.5062.70. Kleine veiling. Kersen: Early Rivers 27 —53. Hollanders 45—63. Meikersen 20— 44. Vr. v. Werder 2444. Markiezen 43— 60. Elton 32, Suikerkersen 37. Vr. Witte 19. Frambozen 1.22—1.54. Jonkh. v. Tets 31—60. Prolific 30—56. Aardbeien 45—61. Golden Delic. 5059. VEILING KRABBENDIJKE. 19 Juni. Kruisbessen 10.70. Aardbeien: Mad. Moutot 54.40. Jucunda 60—20. Rode bessen: JUhr van Tets 51—62. Prolilic 38 —40. VEILING „ZUID-BEVELAND". 19 Juni. Grote veiling: Kruisbessen 9.70 12, Jucunda voor het vat 63.50—65.20. Mad. Moutot voor het vat 60.95. aUes per 100 kg. Kleine veiling: Aardbeien A 6267. id- B 4558. Frambozen A 87—120, idem B 50—98. Rode bessen 25—65, Hollanders 45 —39. Meikersen 28—40. Early Rivers 43— 52. Rode kersen 19—36, Brusselse bruine 3344. alles per 100 kg. Perziken 10—19. per 100 stuks. VEILING MIDDELBURG. 19 Juni. Morgenveiling 8 uur. Madame Moutot 4562. Jecunda 46—63. Madame R oueg4748. Oberschlezien 4850. Ro de bessen 3341 per kg. tomaten 4085. ST. ANNALAND. 19 Juni.. Eerstelingen gewone 13, drielingen 11.69, kriel 10.14. Dorè: ge wone 12.98—13.18, bonken 14.20, Aanvoer: 10.000 Jtg. VEILING THOLEN. 19 Juni. Aardappelen: bonken 15. ge wone 14.1114.54, poters 13.74, kriel 12.50. VEILING BERGEN OP ZOOM. 19 Juni. Asperges. AAI 2.00, AAH 1.80. AATII 1.30. AI 1.90, AH 1.45, AIH 1.20. BI 1.60. Bil 1.10. BUI 0.90. Cl 1.20, CH 0.70. Dl hol 0 55. Dn stuk 0.50. DHI ondereind 0.61. E stek enz. 0.68. Aardappelen 612. erwten 2430, aard beien 4565. kersen 30—53, rode bessen 25-45. EIERVEÏL1NG MIDDELBURG. 19 Juni. Sortering J m.prijs voor pluim veehouders 2.53 p. kilo. VEILING Z.-HOLL. EILANDEN. 18 Juni. Aardbeien met dop 4374 Idem zonder 'dop I 58.8059.90. idem n 53.20. Rode bessen p. d. 2235. Rode bessen 4860. Perziken 522; Kersen 48 56. Aardappelen: Grote 1315. Poters 10 13. Kriel 79. Groenten. Andijvie 17 21. Bloemkool I 13—25. idem H 10—14. Snijbonen 7985. Stamprincessen L10 1.17. Tuinbonen 20—23 Doperwten 4567. Peulen 91—96. Komkommers 16—21. Kro ten 23—26. Kroten 6.80—9.10. Spitskool j, —12. Bospeen 16—23. Waspeen 18—26. Rabarber 9.10 .Selderij 2.10—3.10. Sjalot ten 17—26. Sla stoof 10—16. Tomaten A 106. C 103, B 94. CC 84. Uiten 18-27. Sla 2-5.90

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 9