SCHOTSE EN KENTSE DANSEN OP MIDDELBURGS MARKTPLEIN van Ook op het water Zeeuwse Almanak uw adem triset» ^/Qiey tandenmond ioor de SPORTEVENEMENT VOOR AUTOMOBILISTEN PROEFVELDEN IN ZEELAND BP^ÉÉ jjjp' .F -■ 2 PROVINCIALE ZEBUW8B COURANT VRIJDAG 20 JUNI 1952 FOLKESTONE OP BEZOEK Motopolowedstrijd op 5 Juli ten bate van de stedenontmoeting. Ton bate van de stedenontmoeting Middelburg—Folkestone wordt op 5 Juli op he; terrein Modderoord te Middelburg een motopolowedstrijd ge houden. Dordtse motorrijders zullen deze merkwaardige polowedstrijd spe- JF®voren maakt de signaalafdeling van de gymnastiekvereniging ,fAchilIes'- een mars door de stad. De voorzitter van de Adviescommis sie inzake sportaangelegenheden, de Héér D. A. Huysse, is zojuist terugge keerd van een bezoek aan Folkestone, waar hij besprekingen voerde met de sportleiders. Hij vertelde ons, dat het gezelschap uit Folkestone, hetwelk op 25 Juli via DoverOostende naar Mid delburg komt, uit circa 200 dames en heren zal bestaan en dat voorts naar schatting vijftig supporters op het collectief biljet meereizen. Bovendien kan Middelburg in de week van 25 Juli tot 2 Augustus nog vele andere toeristen uit Folkestone tegemoet zien. die uiteraard zelf voor logies zorgen, doch de organisatoren Van de steden ontmoeting nog hoofdbrekens kunnen bezorgen, omdat hun aantal niet be kend is en men voor hen dus bezwaar lijk ruimte kan reserveren bij zaal- bijeenkomsten en in autobussen. Vele particulieren hebben zich reeds be reid verklaard om sportlieden huis vesting te verlenen. De volgende ploegen komen naar Middelburg: de Folkestone Wardens Tennis Club, de Folkestone District Tabletennis Association (o.a. de de monstratiespeler van het graafschap Kent, de heer G. Harding), een ge selecteerd voetbalelftal van de compe titieclubs in Folkestone (een gedeelte van dit team maakte deel uit van het elftal dat, onlangs Nederland be zocht en tegen diverse eerste klasse clubs uitkwam), de Folkestone, Hy- the District Sportsclub (athletiek), een mixed hockeyteam met o.m. spe lers van de Folkestone Harvey Gram mar School, de Wear Bay Bowls Club, die de strijd zal aanbinden met een aantal leden van het Middelburgse erecomité (bowls.is een in Nederland onbekend werpspel), de Sandgate Sea-anglers Club (hengelaars), de Li- fcguardsclub uit Dover (zwemmers) en een cricketteam. Er is al een aan tal oud-cricketspelers in Middelburg, die een ploeg willen vormen, doch de stad is geen geschikt veld rijk. Men hoopt echter de beschikking te krij gen over een cricketmat Wanneer de wedstrijd doorgaat, zal een coach van de Cricketbond uitleg geven. OPENLUCHTVOORSTELING. Verder komen de Schotse dans groep van miss Trudi Noon en vijf doedelzakblazers en de Hythe Coun try 'Folk Dancers, welke beide groe pen op Zaterdagavond 26 Juli op de Markt voor de Middelburgse bevol king zullen optreden en Schotse en Kentse volksdansen zullen laten zien. „Medioburgum" zal de Zeeuw se reien uitvoeren. De Schotse dans groep bestaat uit 30 meisjes en jon gens van 8—20 jaar. Tenslotte zal de moderne dansgroep van miss Barbara Morley op de slot- avond een wedstrijd, die voor Zeeland een unicum is, aangaan met de groep van het Dansinstituut Constandse uit Den Haag, waarvan o.a. de Nederland se amateur-kampioendanser, de heer Molin, deel uitmaakt. De Engelse gasten worden bij hun aankomst op Walcheren van Vlissin- gen af voorafgegaan door een escorte van leden der motor- en automobiel clubs „Scheldegouwen" en „De Dol- phijn". Een boodschap van Folke stone's burgemeester aan de "Commis saris der Koningin wordt door Mid delburgse athleten per estafette van Lommerryk naar de Abdij gebracht. Tenslotte kan nog worden vermeld, dat op Zondag door ds. E. Sneller ee'n speciale Engelse kerkdienst wordt ge leid. Hospita met bijl aangevallen Door kostganger te IJzendijke De oude heer S. die bij de familie De J. te IJzendijke in de kost was. kreeg dezer dagen onenigheid met zijn hospita. De ruzie liep zo hoog dat S. zijn hospita met een bijl te lijf ging en haar enkele diepe wonden aan het hoofd toebracht. Geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. De inmiddels gewaarschuwde poli tie stelde S. in voorlopige hechtenis In overleg met het R.K. Kerkbestuur werd S. later opgenomen in het St. Antoniusgesticht te Oostburg. VOORZICHTIGHEID BLIJFT GEBODEN. Wanneer er droogte heerst treedt meer dan ooit aan de dag, hoe arm de Zeeuwse gronden aan zoetwater zijn. Reeds vaak heeft dit probleem een onderwerp van bespreking uit gemaakt. Gezocht werd naar midde len om op andere wgze hierin voor de Zeeuwse land- en tuinbouw te voorzien. Gemakkelijk is dat echter niet. In andere delen van ons land wordt thans met succes het berege- ningssysteem toegepast, waarbij het water uit de grond wordt opgepompt en met behulp van een waterkanon over de landbouwgrond of de boom gaard wordt uitgespoten. Momenteel wordt door de commis sie waterbeheersing en verzilting bij wijze van proef een dergelijke bere gening toegepast op het fruitteeltbe- drrjf van de heer Sanderse te Lewe- dorp. Het resultaat zal nog moeten worden afgewacht, doch de deskundi gen verhelen niet, dat deze berege ning in Zeeland grote gevaren kan meebrengen. Daar er weinig zoet water in de Zeeuwse bodem zit, is het zeer wel mogelijk dat bij het onttrekken van dit water, het peil van het zoute wa ter hierdoor gaat stijgen en zodoende verzilting in de hand wordt gewerkt. De praktijk moet er daarom ernstig voor gewaarschuwd worden niet zon der meer hiertoe over te gaan. Plaats voor plaats zal nauwkeurig onderzocht dienen te worden alvo rens met beregening kan worden be gonnen. Wanneer dit niet gebeurt, kunnen ongelukken niet uitblijven. In Tholen werd onlangs op het landbouwbedrijf van de heer A. M. Geluk een eenmalige beregening toe gepast op een perceel bonen. Het werk geschiedde door een loonwer ker, waarbij het water, plm. 25 m.m. uit een drinkput kon worden betrok ken. Gemiddeld is echter voor een beregening 200 m.m. nodig, zodat de mogelijkheden in Zeeland niet groot zijn. Niettemin verdient de proef ze ker de volle belangstelling, doch nogmaals: in de praktijk zij men voorzichtig! Smokkelen van kunstmest naar België Kort geleden maakten wij melding van een nieuw soort smokkelarij in Oost Zeeuwsch-Vlaan deren. Gecon stateerd was namelijk ,dat partijen kunstmest clandestien naa» België werden gebracht. Naar wij thans vernemen heeft het douane-onderzoek uitgewezen, dat het hierbij gaat om een grootscheepse smokkelaffaire en dat reeds vele dui zenden kilogrammen kunstmest over de grens werden gebracht. Het onder zoek is nog gaande. Vast staat reeds, dat verschillende personen zich straks voor de rechter zullen moeten ver antwoorden. Zeeuwse Nationale Reserve krijgt drumband VLISSINGEN ALS STANDPLAATS In navolging van verschillende andere streken in Nederland zal de Nationale Reserve in Zeeland bin nenkort ook de beschikking krijgen over een drumband, welke als propa- fandamiddel bij marsen e.d. goede iensten kan bewijzen. Hoewel de band in de gehele provincie bij bijzon dere gelegenheden zal optreden, moe ten de leden in verband met de repe tities e.d. in één gemeente woonach tig zijn. Daarom is Vlissingen als standplaats aangewezen. De band zal bestaan uit 18 man. Er komen 6 diep- tetrommen, .1 grote trom en 10 kla roenen, het geheel onder leiding van een tambour-maitre. Het materiaal is reeds aangeschaft door de provin ciale commissie „Steun Wettig Ge zag" en zal vermoedelijk in Augus tus of September symbolisch aan de Nat. Reserve worden overgedragen. Onder leiding van prof. dr. T. H. Milo, hoogleraar in de geschiedenis van het zeewezen te Leiden, zal een aantal Leidse studenten met het vaar tuig „Van der Steng" van 27 tot 29 Juni een oefentocht in de Zeeuwse wateren maken. Advertentie 6^ Braakman deze maand dicht Naar wij vernemen wordt er bij de afsluiting van de Braakman naar ge streefd om zulks nog deze maand te doen geschieden. Aanvankelijk was bepaald, dat het sluitstuk een der twee grote Phoe- nix-pontons omstreeks 15 Juli zou worden aangebracht, maar de werk zaamheden hebben zodanige vorde ringen gemaakt, dat men er zeer waarschijnlijk in zal slagen het werk op Zaterdag 28 of Maandag 30 Juni a.s. te voltooien. In de afgelopen dagen ontstond enige stagnatie in het plaatsen van de beton-elementen en in het leggen van de laatste zinkstukken, tengevol ge van de sterke stromingen, maar niettemin verwacht men deze maand met de werkzaamheden gereed te zullen komen. REINHEID Evenals vele andere gemeentebestu ren, waakt ook het gemeentebestuur van Vlissingen nauwgezet over de reinheid van zijn stad. Hoe nauwgezet, is ons dezer dagen eerst goed geble ken, toen wij een nieuwgebouwde wo ning betrokken. Want nauwelijks hadden wij ons ver trouwd gemaakt met al het nieuwe en het vreemde, of er stond een gemeen telijke afgevaardigde op de pas geleg de deurmat. Een resoluut man, die ons meubilair aan een inspectie kwam on derwerpen. Kloppend op tafels en plukkend aan matrassen heeft hij zich van kamer tot kamer bewogen. Een man die zijn taak met ernst vervulde en zo kon hij dan ook aan het einde van de excursie naar eer en geweten een verklaring opstellen, waarin tot uiting werd ge bracht, dat zich in onze meubelstuk ken geen „wandgedierte" bevond Een getekende verklaring van een deskundige, waarmee het archief van de woningdienst verrijkt zal worden. En waarmede dan aan de openbaar heid is prijsgegeven, dat zich in ons meubilair geen ongerechtigheden be vinden. Wij zijn daar wel trots op. Niet een ieder bezit tenslotte een gedocu menteerde verklaring omtrent de sta tus van zijn meubilair. Ge kunt bij ons en dat is officieel bewezen veilig plaats nemen Zonder al te veel wroeging hebben wij dan ook de somma van een gulden en vijftig cent betaald, die ge de ge meente in zo'n geval verschuldigd z\jt. Dat voelt ge wel.... HOUCtt verkwikkende DE DAMES NIET VERGETEN „De Dolphijn'' organiseert een „open rit*' m«t finish aan boord van Kanaalstomer. De automobilisten in Zeeland en ook buiten de provincie wacht op Za terdag 5 Juli een sport- en toer-evenement Die dag organiseert de nog jeugdige Zeeuwse automobiel- en motorsportvereniging „De Dolphyn" uit Middelburg namelyk een zogenaamde „open rit" voor antortMors over een afstand van circa 250 kilometer. De organisatoren hebben reeds met grote zorg een aantrekkelijk par cours uitgestippeld, dat met een ge middelde snelheid van ongeveer 40 kilometer per uur moet worden gere den. De tocht zal de deelnemers door het fraaie landschap van Zuid-Beve land en Walcheren voeren en belooft dus niet alleen een sportieve, doch ook een toeristische attractie te wor den. Deze „Dolphijn-rlt" telt mee voor het individuele R.A.C.-Zuid- kampioensohap 1952 en wordt daar om verreden onder het door de K. N. A. C. goedgekeurde reglement en voorts onder de wedstrijdbepalingen van de R.A.C.-Zuid. De deelne mers moeten in 't bezit zijn van een nationaal of internationaal startbe wijs. Zij moeten de blinde route op 'e nieuwe A.N.W.B.-kaart van Zee- •eichtekauW AANDACHT VOOR HET WEILAND Bekeken door deskundigen In hotel „Centraal" te Goes werd Woensdag j.I. de jaarlijkse vergadering gehouden van bedrijfsleider^ en bestuurders van de diverse proefboerderij- en uit het gehele land. Voordrachten werden gehouden door dr. ir. C. W. C. van Beekom, dr. A. F. H. Besemer en door de heren R. B. Boelman en S. Sevenster over verschillende landbouwonderwerpen. Donderdagmorgen werd om 7 uur gestart uit Goes en in een aantal auto's reed het gezelschap naar het proefbedrijf van de N.A.C. in de Wllhelminapolder. Hier werd eerst in de schuur door de bedrijfsleider, de heer Wissekerke, een bespre king gehouden aan de hand van de aanwezigen grafieken, die over diver, se gewassen worden bijgehouden. Daarna werden de aangelegde proefvel den bekeken. De stand van de gewassen op deze velden bleek zeer bevredi gend, hoewei het vlas dit jaar een beetje kort is uitgevallen. Zeer duidelijk kwam op de erwten- proefvelden tot uiting, dat speciaal de CB-rassen van de ronde erwten, doordat deze ongevoelig zijn voor voetziekte, zeer vaak boven de andere rassen uitblinken. Ook in tarwe- en gerstrassen zijn grote verschillen. Proefvelden met verschillende ont smettingsmiddelen voor granen ble ken zeer leerzaam. Het viel de bezoe kers op, dat het Zeeuwse A-pootgoed, vergeleken bij dat afkomstig uit an dere provincies, dit jaar gunstig voor de dag komt, hoewel er ook in andere jaren wel eens betere resultaten wa ren geweest. NAAR „DE SOHELDEMONDEN" Om half tien zette men de reis voort met de Provinciale Boot naar Zierikzee, waar de koffiemaaltijd werd gebruikt. In Zierikzec werd een rondrit gemaakt door de stad en ver volgens ging het langs de binnen wegen door de Vier Bannenpolder. Geconstateerd werd hoe deze oude polder een nieuw aanzien krijgt door de daar in uitvoering zijnde ruilver kaveling. Via Ouwerlcerk, Nieuwer- kerk, Sirjansland en door de Bruinis- sepolder werd het einddoel, de proef- boerderij „De Scheldemondenbe reikt. Hier werd eerst een uiteenzet- gegeven door de bedrijfsleider, de heer M. Bij de Vaate. De luchtge- koelde bewaarplaats voor aardappe len en uien en de poter- en kienr- plaats met TL-verlichting, had de volle aandacht. De schuur en stallen werden bezichtigd. De voorzitter van de proefboerderij-commissie bood hierna het gezelschap een verfrissing aan. Zeer goed was men te spreken over het stukje grasland en de ver zorging daarvan (rantsoenbewei ding). Dit in scherpe tegenstelling tot wat in Zeeland in de praktijk te zien is. Verder viel het op, dat dit be drijf zo'n prachtige egale bodem heeft hetgeen aan de proefnemingen uitermate ten goede komt. Speciaal Jaarlijkse excursie van de Havenvereniging „Rotterdam'' De leden van de havenvereniging „Rotterdam" zullen ook deze zomer weer hun jaarlijkse excursie maken. Dit jaar heeft het bestuur z|jn oog laten vallen op een vaartocht van Vlissingen naar Rotterdam. Het is mogelijk gebleken het m.s. Koningin Emma van de Stoomvaart Mij. „Zee land" te charteren. De toch zal wor den gemaakt op Zaterdag 28 Juni a.s. Aan de excursie zullen ca. 800 personen deelnemen. het rassenproefveld van vlas was zeer interessant. Daar kon men het verschil in resistentie tegen vlas- brand zien. Zeer vele proeven worden hier ook voor de uien verricht. ENKELE WENKEN In de drie uren, dat men de proef- boerderij bezocht, kon men slechts een vluchtige indruk krijgen. Bij de rit over Duiveland was de excursie ten opgevallen, dat in zeer vele percelen vlas heel wat onkruid voorkomt en dat het weiland slecht verzorgd wordt. Overigens was de indruk wel ke men van de landbouwgewassen kreeg, goed. Vooral de mensen uit het Noorden viel het op, dat de Zeeuwse boer, in het bijzonder op Schouwen %n Duiveland zich behelpt met kleine schuren. Ernstige dierenmishande ling te Oud-Vossemeer Te Oud-Vossemeer heeft zich een ergerlijk geval van dierenmis handeling voorgedaan. A. v. D. ving een verdwaalde duif en draaide het beest een vlerk uit, omdat hij ver moedelijk niet wilde hebben, dat het beest weer in zijn hok zou belanden. Tegen v. D. werd proces-verbaal op gemaakt. Jaarlijkse paardenmarkt in Middelburg FLINKE AANVOER EN VLOTTE HANDEL. Donderdag werd op het Molenwa ter te Middelburg de jaarlijkse paar denmarkt gehouden, die gekenmerkt werd door een grote aanvoer en een levendige handel. Welgeteld zijn 104 paarden aan de markt ge bracht. waarvan slechts weinige on verkocht bleven. Het viel op, dat, in tegenstelling tot andere jaren, slechts enkele veulens waren aangevoerd. Voor slachtpaarden werden hoge prij zen gemaakt. Deze traditionele paardenmarkt op de derde Donderdag in Juni trok ve le handelaren en ook veel publiek. Eén van de oud-gedienden, die ook voor de oorlog de markt te Middel burg telkenjare bijwoonde, sprak van een „ouderwetse paardenmarkt, zoals wij die vóór 1940 kenden". GESLAAGD. Aan de Nederlandse Economische Hogeschool te Rotterdam slaagde voor het propaedeutisch examen in de eco nomische wetenschappen de heer L. Traas, Nieuwdorp. Peulvruchten Studie Commissie Ontvangst in Vlissingen De landelijke Peulvruchten Studie Commissie, die dit keer haar jaarlijk se excursie in Zeeland organiseert, werd Donderdagavond in het Vlis- singse Strandhotel officieel ontvan gen door de Stichting voor de Land bouw in Zeeland. De voorzitter van de Stichting, de heer J. B. Becu uit Groede, sprak een hartelijk welkomst woord, tot de ruim 60 deelnemers, waarbij hij er op wees, dat de peul- vruchtènteelt in Zeeland belangrijk is. In 1949 kwam ongeveer 25 van de totale peulvruchtenoogst uit Zee land. De heer Becu wees er op, dat de opdracht voor de boerenstand in de ze dagen luidt: verhoging der produc tie en verbetering van de kwaliteit. In dit verband herinnerde hij aan de ontwikkeling van de bestrijdingsmid delen B|j deze ontvangst waren o.m. aan wezig het lid van Ged. Staten, de heer C. Philipse, de burgemeester van- Vlissihgen, mr. B. Kolff, en de heren J. Glotzbach en mr. F. L. Stoel van het bedrijfschap granen, zaden en peulvruchten. 's Middags was onder leiding van de r|jkslandbouwconsulent voor de Zeeuwse eilanden, dr. ir. C. W. C. van Beekom een excursie over Zuid- Beveland en Walcheren gemaakt. In de Wilhelminapolder werd het land- bouwproefbedrrjf „Zeeland bezocht, waarbij o.m. aandacht werd aan de opbrengstgrafieken van peulvruch ten. Daarna werd door diverse Zuid- bevelandse polders naar de Sloepol- der gereden, waar in aanbouw zijnde boerderijen werden bezichtigd. Toen ging het over Middelburg, Veere, Vrouwenpolder, Oostkapelle, Dom burg naar Westkapelle, waar een be zoek aan de landingsplaats werd ge bracht. Via Zoutelande werd naar Vlissingen gereden. Vandaag staat een bezoek aan Zeeuwsch Vlaanderen op het programma. Middelburgs secretarie gaat verhuizen Gebouw „De gouden poorte" Voor het secretarie-personeel te Middelburg staat de grote verhuizing van het nood-gemeentehuis in de Wa- genaarstraat naar de nieuwe stadhuis vleugel aan de Lange Noordstraat thans voor de deur. Men is al druk bezig kisten vol paperassen te pak ken en direct na de verkiezingen op 25 Juni gaat men over om op 1 Juli de werkzaamheden in het nieuwe kan toorgebouw aan te vangen. In verband met deze verhuizing, die uiteraard heel wat voeten in de aar de heeft, zal de secretarie gedurende enige dagen voor het publiek gesloten zijn. De afdeling Bevolking blijft ech ter geopend. Het gebouw „De Gouden Poorte" in de Wagenaarstraat, dat toebe hoort aan de Stichting „Volksgebouw De Gouden Poorte" en dat nog slechts enkele dagen als gemeentehuis dienst zal doen, zal niet lang leeg blijven staan. Het wordt gedeeltelijk betrok ken door het Algemeen Middelburgs Ziekenfonds, dat thans kantoor houdt in een pand aan de Giststraat en zal voor het overige gedeelte weer als volksgebouw worden gebruikt, t.w. voor vergaderingen, repetities, e.d. De grote bovenzaal, welke vroeger als raadszaal dienst deed, zal weer haar oorspronkelijke grootte krijgen door verwijdering van de tussenmuur, die destijds werd gemaakt om naast de raadszaal een secretariskamer te creëren. Bovendien wordt het plafond verhoogd, hetgeen noodzakelijk is om de ruimte geschikt te doen zijn voor zangrepetities. H. A. J. BOUD IER OVERLEDEN. In de ouderdom van 74 jaar is te Utrecht overleden de heer H. A. J. Boudier, in leven oud-directeur van het hoofdpostkantoor te Utrecht en echtgenoot van de bekende schrijfstei Ina BoudierBakker. De heer Bou dier werd te Zierikzee geboren en kwam in 1897 bij de P.T.T., welk be drijf hij tot 1941, toen hij aftrad als directeur van het Utrechts postkan toor, heeft gediend. CANDID AATSEXAMEN THEOLOGIE. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde de heer A. A. Bos uit Mid delburg voor het candidaatsexamen theologie. land intekenen. Ook oriënteringsop- draohten kunnen worden ingelast. Het was een aardig idee van de organisatoren om ditmaal tevens de dames van de deelnemers een genoe- gelijk weekeinde te bezorgen. Bij de start zullen touringcars gereed staan om de echtgenoten, verloofden, moe ders en dochters van de automobilis ten over te nemen. Een niet te lan ge rit langs mooie punten en gehei me contróles voert de belangstellen den naar de finish. Bij de contróles kunnen zij zich op de hoogte stellen van de prestaties, welke de deelne mers aan de „Dolphijn-rit" leveren. Deze starten bnde brug over het Kanaal door Zuid-Beveland. De finish is op een zeer originele plaats, na melijk aan boord van de „Mecklen burg", het stoomschip van de maat schappij „Zeeland", dat daartoe lig plaats zal kiezen aan de herstelde kade van de Vlissingse haven. Aan boord wordt na afloop de uit slag bekend gemaakt, waarna tot de feestelijke uitreiking van de prijzen zal worden overgegaan. De hoofd prijs is een wel zeer originele wissel- prijs; om de vele andere prijzen moet te voren hard gevochten worden. De rijders behoeven 's avonds niet nog weer naar huis' terug te keren: zij kunnen ondermeer aan boord van de Mecklenburg" overnachten. De leden van „De Dolphijn" hebben zich bereid verklaard om de volgende dag als gids te-fungeren bij een rondrit over Walcheren. Advertentie Het mooiste examen cadeau Een Prisma dameshorloge 55.- Sportief en sierlijk PRISMA Er wordt aan gewerkt De samenkomst te Korteven van de wegen Bergen op Zoom—Hoogerheide en Goes—Bergen op Zoom geeft sinds jaren aanleiding tot moeilijkheden; in de eerste plaats is de vorm van de aansluiting niet juist, in de tweede plaats gebeuren hier nog al eens slip ongevallen, zo lezen wij in „De Kam pioen". De Rijkswaterstaat heeft de A.N.W.B. thans medegedeeld, dat een lVa m. brede kleistrook, welke op dit punt is gelegen, binnenkort door klin kerkeien zal worden vervangen Voorts wordt verwacht, dat dit jaar eindelijk kan worden begonnen met de uitvoering van de reeds bestaande plannen tot herziening van de gehele situatie. Eerste steen gelegd voor nieuwe Hervormde school te Kamperland Woensdagmiddag wend de eerste steen gelegd voor de nieuwe Her vormde School te Kamperland op het terrein van het nieuwe uitbreidings bouwplan. In aanwezigheid van de kerkeraadsleden en het onderwijzend personeel legde ds A. Postma deze eerste steen die voorzien is van een opschrift. Hn bracht dank aan dege nen, die medegewerkt hebben om de bouw mogelijk te maken en sprak de hoop uit, dat de kinderen hier de gro te leermeester Jezus Christus mogen leren kennen. Burgemeester J J. v. d. Maas sprak nog enige woorden en zeide, dat het een blijde dag was voor heel de gemeente Wissekerke. Bezwaren tegen Goese burgerzinleningen Vakbeweging wil geen woning- recht bij storting Yan f 1000.— De Raad van Overleg uit de plaat selijke Vakcentralen te Goes heeft zich in verband met het heden (Vrij dagavond) in de Goese raad te be handelen voorstel inzake twee geldle ningen aan de gemeente door de Stichting „Goese Burgerzin", met een schrijven tot de gemeenteraad ge wend, waarin bezwaren tegen deze leningen worden geopperd. In dit schrijven- wordt opgemerkt, dat aanvankelijk ook de Raad van Qverleg in genoemde Stichting ver tegenwoordigd was, omdat men ook gaarne wilde medewerken aan de be vordering van de woningbouw. Toen deze Stichting in weerwil van de be zwaren van de Raad van Overleg een methode van werken koos, die naar de mening van genoemde Raad onsoeiale consequenties met zich zou brengen, heeft deze gemeend zijn me dewerking hieraan niet langer te kunnen verlenen. Al delen burgemeester en wethou- .ders mede, dat z|j enkele aanvragen van gegadigden hebben geweigerd, omdat deze personen economisch niet of niet voldoende aan Goes zijn ver bonden, toch is naar onze mening zo vervolgt het schrijven het ge vaar niet denkbeeldig, dat personen een woning krijgen, die nog niet aan de beurt zouden komen, indien hun aanvragen uitsluitend aan de urgen tie getoetst zou worden. Zij komen wellicht alleen eerder aan de beurt, omdat z|j in staat zijn f 1000.te storten. Het moeilijke werk van de woonruimte-commissie, die aan B. en W. advies uitbrengt over de urgentie van de aanvragen, zou hierdoor wor den doorkruist. Dit alles acht de Raad van Overleg sociaal onrecht vaardig. Ook wordt het betreurd, in dien voor dergelijke gevallen geld uit de Overheidskas (Rijkspremie enz) zou worden gebruikt. De Raad van Overleg gevoelde zich gedrongen een en ander ter kennis van de gemeen teraadsleden te brengen, teneinde de ze in de gelegenheid te stellen dit in hun overwegingen te betrekken en, zo mogelijk, sociale onrechtvaardig heid te voorkomen. Onderwijzersexamen te Middelburg Voor het eindexamen der Rijks kweekschool te Middelburg slaagden mej. E. R. Mos te Middelburg en de heren M. G. Trommelen te Lewedorp en J. de Visser te Axel. Afgewezen: in candidaat. Te Rotterdam slaagde voor het exa men kleuterleidster-diploma B, mej. C. Saman te Haamstede, leerlinge van de Rijkskweekschool te Middelburg. SPORTDAG ZIERIKZEE. De goedwillende lezer zal reeds be grepen hebben, dat in ons bericht over de sportdag voor landbouw-jongeren te Zierikzee, welk bericht w|j deze week publiceerden, een foutje is ge slopen. De datum 12 Juli was wel goed, maar voor Zondag moet Zater dag gelezen worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2