PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT D£ BILT Indonesische regering krijgt vertrouwen van het parlement Gang van zaken bij het E.T.I. werd onderzocht Kantlijn TOEPASSING VAN DE TAFT- HARTLEY-WET? WERK VOOR DUIZENDEN DOOR UITBREIDING PLOEGENARBEID 195e Jaargang-No. 144 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie P. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week, f 5.45 p. kW., fr. p. p. f 5.70 per kw. oLosse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 20 Juni 1952 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 3.— Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f L—Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad'* 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C. Middelburg. Bur. Vlisstngen Walstr. 58—60, teL 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M"burg Londense Kaal 29, tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63, teL 2475 (b.g.g 2228); Oostburg Finlandstraat 2, telef. 16, Terneuzen Brouwerijstr. 2; Zlerlkzee N Bog^rdstt^C^lSQ^tcijiO. IDEALEN NIET VERWEZENLIJKT. Onderhandelingen over Nieuw Guinea zullen voortgezet moeten worden Het Indonesische parlement heeft Donderdagavond besloten de Indone sische regering gelegenheid te geven het regeringsprogramma uit te voe ren. Dit geschiedde door het aannemen van een motie, waarin een uitspraak werd gevraagd van het parlement. De motie werd aangenomen met 125 te gen 5 stemmen. Voor de stemming begon verlieten 28 parlementsleden uit protest de zaal. Zij waren het niet eens met de stemmingsprooedure. Pre mier Wilopo kreeg het vertrouwen van het parlement nadat hij een rege ringsverklaring had afgelegd, waarin hjj scherp het accent legde op de moeilijkheden waarvoor Indonesië is geplaatst en waarin tevens een ant woord wordt gegeven op de veelal critische vragen van tientallen parle mentsleden. De Indonesische regering, aldus regeringsverklaring, ziet in het grote geheel van 's lands bestel vier kern vraagstukken, vier aspecten van het grote probleem waarvoor Indonesië zich gesteld ziet. Deze kernvraagstuk ken zijn het economische vraagstuk, het financieel-monetaire probleem, de kwestie van de veiligheid en de ar beidsvraagstukken. Een onderzoek naar de stand van zaken in de laatste jaren kan niet anders dan een te leurstellend beeld geven. „De laatste jaren hebben ons niet dichter bij de verwerkelijking van onze idealen gebracht", aldus wordt in de verklaring gezegd. De regering zal in vele gevallen niet aan de ge koesterde verwachtingen kunnen vol doen, zo wordt verklaard naar aanlei ding van gedane wensen tot het doen van radicale stappen. Zij zal zich be palen tot de practische werkzaamhe den, „daar g'een vruchten van de ar beid geplukt kunnen worden, indien alleen maar gedacht wordt in termen van idealen en principes". Men zal re kening dienen te houden met de be- In de etalages der boekwinkels lig gen thans de mémoires te koop van kapitein Westerling Het lijdt geen twgrel, of zij zullen lezers vin den. Avonturiers van het type-Westerling prikkelen de verbeelding van velen en dezen zullen in zijn mémoires vinden wat zij zoeken: romantische spanning. De gedenkschriften immers zijn vlot geschreven en zij hebben betrekking op zeer bewogen tijden. Op de lezer, die tot nadenken in. staat is, zullen deze mémoires even wel een ontnuchterende indruk ma ken, althans indien zij in Westerling méér hebben gezien, dan alleen maar een avonturier. En dat deden velen in Nederland. Westerling heeft in de naoorlogse geschiedenis van Indonesië een op merkelijke rol gespeeld. Hij zuiverde Celebes en kwam daardoor in op spraak. Hij organiseerde daarna op Java een keurcorps dat bg de tweede politionele actie Djokjakarta bezette, hoewel Westerling zelf aan die actie niet deelnam omdat hij overtuigd was, dat het miliaire succes spoorslags, door de politici weer ongedaan zot? worden gemaakt. Hij organiseerde vervolgens een soort van burgerlijke verdediging tegen het terrorisme en waag<Li ten slotte met deze liulptroe- §en e»i staatsgreep, waarbij hij Ban- oeng bezette, maar er niet in slaagde om Djakarta in handen te krijgen. Ten slotte vluchtte hij naar Singapo re en belandde in West Europa. Welk beeld krijgt men nu uit deze memoires van Wester ling? Een lage dunk van zich zelf heeft Westerling niet en hij steekt dat niet onder stoelen of ban ken. Maar ook anderen, die hem van nabij kenden hadden een hoge dunk van hem en wel op grond van zijn prestaties. De zuivering van Celebes, die zo veel opzien baarde, omdat hij daarbij op niets ontziende wijze 42.000 mensen zou hebben gedood, moet een knap stuk werk zijn geweest. Wester ling zelf verklaart, dat bij deze actie hoogstens 600 terroristen het leven lieten. Maar, zo zegt hij, daarmede werd het leven van vele duizenden gered. En dat klinkt niet onaanne melijk. Nadrukkelijk verklaart Wes terling, dat wijlen generaal Spoor zijn elf acties op Celebes volkomen dekte. Na het verlaten van het leger be gon „de Turk" een transportonderne ming, waarmede hij in een iaar tijd 160.000 dollars verdiende. Hij bezweek evenwel voor de aandrang der Indo nesiërs om tegen de terreur de poli tie te organiseren en kwam ten slot te aan het hoofd te staan van een particulier legertje van 22.000 man. ign geld raakte met deze organisa tie spoedig op. Ten slotte beschrijft Westerling de bezetting van Bandoeng en de greep naar Djakarta. En deze beschrijving doet het aureool dat de voorgaande hoofdstukken om Westerlings hoofd hadden opgeroepen, verdwijnen. Wes terling greep namelijk naar Djakar ta zonder wapensDie moesten door anderen worden gebracht en zij kwamen niet. Westerling vluchtte. Honderd geweren zouden voldoende zijn geweest om de greep te doen slagen, roept hg melodramatisch uit. En daartegenover kan t'e lezer slechts één vraag stellen: Wie begint er een staatsgreep zonder wapens? Wie organiseert er een leger van 22.000 man zonder wa pens? En wie verwacht onder die omstandigheden succes? Het antwoord moet luiden: Iemand, die een avonturier is, een middelmatig organisator, iemand, die niet alleen zijn eigen lot maar ook dat van zijn aanhangers roekeloos in de waagschaal stelt perkte vermogens, onder meer teri aanzien van de deskundigheid van het personeel, aldus premier Wilopo. DE UNIE. De regering is van oordeel, dat de onderhandelingen met Nederland over Nieuw-Guinea, die bij het aftre den van het vorig Indonesisch kabi net moesten worden afgebroken, voortgezet moeten worden. „De parlementsleden, die aandrin gen op terugtrekking uit de Unie, schijnen te denken, dat Nederland op heffing van de Unie nimmer zal goed keuren. De tot dusver gevoerde dis cussies hebben echter de indruk ge geven, dat ook de Nederlanders de Unie, die slechts in naam beslaat, zinloos achten", zo meent de Indone sische re "ring. DE FINANCIEN. Ten aanzien van de financiële moei lijkheden is de regering van mening, dat deze opgelost zullen moeten wor den door een stimuleren van de eco nomische activiteit en niet door mo netaire operatieve maatregelen. Zij zegt er zich van bewust te zijn, dat het succes van de voorgestelde maat regel inzake 't financieel-economisch beleid in sterke mate afhankelijk zal zijn van het tempo, waarin de econo mische activiteit zich uitbreidt. Hier toe zal de ganse gemeenschap actief moeten meewerken. De regering doet een beroep op de arbeiders en waar schuwt hen, dat het recht tot staking niet eenzijdig mag worden gebruikt. Twee nieuwe Vietnamese divisies voor Indo-China Vietnam zal dank zij de vergroting van de Amerikaanse militaire hulp aan het eind van dit jaar twee nieuwe gevechtsklare divisies voor de oorlog in Indo-China hebben, aldus heeft de president van Vietnam, Ngoeyen Van Tam, meegedeeld. Zelfcritiek van Franse communisten Leiders van de Franse communis tische partij hebben zichzelf Donder dag beschuldigd van „sectarische af dwalingen" en verklaard, dat er een „diepe stroom bestaat, die er toe neigt de partij van haar ware weg af te leiden". Er zou voorts bij de com munistische propaganda een kalmere toon moeten worden gebruikt. België krijgt voorschot van 50 millioen dollar De onderhandelingen te Washing ton over het verstrekken door het in ternationale monetaire fonds van een voorschot van 50 millioen dollar aan België hebben een gunstig verloop en 'n overeenkomst is vrijwel zeker. In dit verband wordt nog vernomen, dat onmiddellijk het bedrag van 50 mil lioen dollar ter beschikking van Bel gië zou worden gesteld. VERKLARING VAN TRUMAN Tienduizend arbeiders in staking bij „General Electric". President Truman heeft op zijn wekelijkse persconferentie verklaard, dat hjj overweegt, om de tegen de staking van de. zeshonderdduizend staalarbeiders de Taft-Hartleywet in werking te stellen. Truman achtte het mogelijk, dat de staalarbeiders eenvoudig zouden wei geren te gehoorzamen, wanneer het gerechtshof hun bevel gaf op grond van deze wet tachtig dagen niet te sta ken. Naar aanleiding van ee"n verklaring van Taft. dat de belastingen vijftien procent zouden kunnen worden ver laagd, zei Truman, dat naar zijn me ning geen Amerikaans president, om het even democraat of republikein, dit tot stand zou kunnen brengen, tenzij hij het land verder in de put wil brengen dan het al is. IN STAKING De motorenfabriek van de „Gene ral Electric" te Cincinnati heeft haar productie moeten stop zetten tenge volge van een staking van de tiendui zend arbeiders. De arbeiders willen een loonsverhoging van tien procent en dat alleen vakverenigingsleden in dienst worden genomen. Deze fabriek vervaardigt ongeveer 47 pet. der straalmotoren voor de Amerikaanse jaehtvliegtuïgen en werkt aan de bouw van de eerste atoommotor. Operatie hielp niet Millard Wright, een Ameri kaan die in 1949 voorwaardelijk uit de gevangenis ontslagen was, nadat hg een hersenopera tie had ondergaan om een ein de te maken aan zijn „drang tot stelen", is Woensdag te Pittsburgh aangehouden in verband met 'n inbraak in een juwelierszaak. Voor zijn opera tie had Wright het grootste deel van zijn leven in de ge vangenis doorgebracht. Westerling excuseert zich nog: krijk. Er moet verraad in het spel zijn geweestMaar wat had nij dan verwacht? De mogelijkheid daarvan zou een goed organisator in aanmer king hebben genomen. f Rest nog de vraag, hoe het tijds beeld is, dat Westerling schil dert, welke onthullingen hij doet. Het 'tijdsbeeld is vaag en verward. Het is met Westerling als met een soldaat in een grote slag. Hij kan het geheel niet overzien. Hij beleeft al leen wat hem zelf overkomt. Slechts één opmerkelijke conclusie trekt Westerling, nl. dat de Neder landers een kardinale fout maakten, toen zij verzuimden al het mogelijke te doen om de Indische adel aan hun zijde te krijgen. Deze adel had een zeer grote invloed. Toen de Neder landers de adel in het harnas joegen, sloten de republikeinen er vriend schap mede. En dat werd een van de oorzaken van de ineenstorting van het konin- Duitse souvereiniteit in de zeevaart bijna hersteld De beperkingen, die aan de scheeps bouw in Duitsland nog zijn gesteld, zullen na het in werking treden der conventie van Bonn komen te verval len. Tot nog toe bestaat echter nog Steeds een geallieerd toezicht op de capaciteit der scheepswerven. Deze zal komen te vervallen en daarmee zal de Duitse souvereiniteit in de zeevaart geheel hersteld zijn. Het Nederlandse Rijkskabelschlp „Poolster" en het Deense kabelschip „Eduard Svenson" werken nabg de Ierse kust gezamenlijk aan de vernieu wing voor het eerst sinds twintig jaar van de eerste vijf myl van drie trans Atlantische kabels en van twee kabels naar Ponzance en Cornwall. De „Poolster" aan de Zuidoostkust van Ierland. Op de achtergrond Va- lentla. Inzet: kapitein Neutegem uit Amsterdam. Zweedse vloot en luchtmacht zullen schieten bij aanval De Zweedse vloot en luchtmacht zal schieten, indien zü op of boven de Oostzee wordt aangevallen, aldus heeft een woordvoerder van de Zweedse staf verklaard. Zweedse oorlogsschepen of militai re vliegtuigen, die in internationale wateren worden blootgesteld aan b.v. bombarderen of beschietingen, die met kennelijk vijandelijke bedoeling door vreemde militaire vliegtuigen wordt verricht, zullen zichzelf met ge weld van wapenen verdedigen, aldus deze woordvoerder. Proces tegen Zuidkoreaanse parlementsleden begonnen Het proces voor een militaire recht bank tegen 14 Zuidkoreaanse parle mentsleden, diè beschuldigd worden van samenzwering met de communis ten om Rhee's regering omver te wer pen, is Donderdag begonnen. Het pro ces wordt niet' in het openbaar be handeld, maar de Zuidkoreaanse na tionale vergadering heeft wel een mo tie aangenomen de regering te verzoe ken dit wel te doen. Nadat de open bare aanklager de tenlastelegging had voorgelezen, werd het proces verdaagd om de beschuldigden gelegenheid te geven een antwoord op te stellen. Purperen luchtwegen" VEILIGHEÏDSSTROOK BIJ VLIEGTOCHTEN VAN DE BRITSE KONINKLIJKE FAMILIE. Het Britse ministerie van burger luchtvaart heeft duidelijk omschreven bepalingen bekend gemaakt vooi^het instellen van een veiligheidsstrook voor vliegtuigen, die leden van de Britse koninklijke familie vervoeren. Langs een route, die het koninklijke vliegtuig volgt, zullen tijdelijke con- trölecorridors worden ingesteld „Pur peren luchtwegen" genaamd. Binnen de strook zal zich Zonder goedkeuring geen ander vliegtuig mogen begeven. Rumoer te Delft rondom een catalogus Felle protesten var. R.K. en Prot. Chr. zijde Er is te Delft rumoer ontstaan rondom de catalogus op de tentoon stelling „Prisma der Bijbelse kunst" .in het stedelijk, museum „Het Prin senhof' 1 te Delft. Deze geïllustreerde en ruim driehonderd pagina's tellende catalogus is eind vorige week in de Verkoop gekomen, doch nu, wordt van verschillende zijden de eis gesteld dat zij onmiddellijk zal worden ingetrok ken. De samenstelster van de cata logus, mej. dr Anne Berendsen, we tenschappelijk assistente van het mu seum, heeft n.l. in de tekst haar eigen visie op tal van voorstellingen uit de bgbel gegeven. De wijze waarop zij dit deed heeft felle protesten uitge lokt zowel van rooms-katholieke als van prot.-ehristelijke zijde. Algemeen is men van oordeel dat de tekst in de catealogus krenkend is voor ieder ge lovig mens. Een R.K. gemeenteraadslid en een A.R.-raadslid hebben B. en W. van Delft hierover vragen gesteld. Drs D. H. G. Bolten, de directeur van het. museum, verklaarde wat ge beurd is uiterst onaangenaam te vin den. Daar momenteel overleg wordt gepleegd over de eventueel te nemen maatregelen wenste hg zich echter nog niet verder over deze aangelegen heid uit te laten. ARBEIDSINSPECTIE RAPPORTEERT. De beste kansen hiervoor liggen in de metaalindustrie Ruim tien procent van de industriearbeiders Is in ploegenstelsels werk zaam. Dit percentage Iaat zeker een bepaalde verhoging toe, aldus het een- traal verslag arbeidsinspectie over 1950, dat aan de minister van sociale zaken is uitgebracht. Kan een uitbreidingspercentage van 15 bereikt worden, dan zou dat betekenen, dat de ploegenarbeid met vijftig procent zal worden uitgebreid. In dat geval zullen dan bijna 110.000 industriearbei ders in een ploegenstelsel zijn opgenomen, waardoor het mogelijk is voor wellicht 20.000 arbeiders nieuwe werkgelegenheid te scheppen. Van werkgeverszijde wordt het be lang van invoering van ploegenstel sels ingezien en van die zijde is ook al veel gedaan om de ploegenarbeid uit te breiden. De mogelijkheden daartoe zijn zeker aanwezig. Vooral de metaal industrie leent zich voor uitbreiding van ploegenwerk. Het huidige percen tage bedraagt 6.9 procent: uitbreiding lot bijv. 15 procent zou in de metaal industrie reeds uitbreiding van de werkgelegenheid voor rond 11.000 ar beiders betekenen, voor zover althans de uitbreiding geheel in de sfeer van overgang van één op twee ploegen ligt. Voof de textiel-industrie en an dere berijfstakhen zijn ongetwijfeld ook nog mogelijkheden aanwezig. Sovjet-Unie waarschuwt Venezolaanse ambassade De Sowjet-Unie heeft de regeling van Venezuela gewaarschuwd, dat vergeldingsmaatregelen getroffen zullen worden ten aanzien van het Eersoneel van de Venezolaanse am- assade in Moskou „indien geen einde femaakt wordt aan de onwettige andelingen tegenover de Sowjet- ambassade in Caracas". Thans, aldus de Sowjet-waarschu- wing, wordt het gebouw der Sowiet- ambassade in Caracas door politie met machinegeweren omringd en de nog aanwezige personen kunnen zelfs geen voedselinkopen doen. EEN SOBER COMMISSIE-RAPPORT Huidige werkwijze heeft instemming In de Provinciale Statenzitting van 1 Augustus 1951 werden uitvoerige klachten geuit over bepaalde gebeurtenissen bij het Economisch Techno logisch Instituut voor Zeeland. De heer L. P. van Oorschot achtte het onge wenst, dat de Prov. Planologische Dienst door middel van zijn directeur invloed kon uitoefenen op de gang van zaken by het E.T.I. Ook de heer A. H. S. Stemerding had de indruk, dat de directeur van de P.P.D. practïsch optrad als directeur van het E.T.I. Andere leden sloten zich op deze op merking aan en men wilde ook Ingelicht worden over het ontslag, dat aan twee ambtenaren werd gegeven. Nadat Gedeputeerde Staten zich hadden beraden over deze opmerkingen stemden zy er in toe, dat een commissie van onderzoek gevormd zou wor den, die aan de Staten volledige inlichtingen zou verschaffen over de gang van zaken bjj het E.T.I. In de Statenziting van 18 Decem ber j.l. kwam opnieuw de E.T.I.-kwes- tie aan de orde. De heer L. P. van Oorschot betreurde het, dat het E.T. I.-bestuur geen gevolg had willen ge ven aan een uitnodiging van de com missie van onderzoek om de gang van zaken bij het E.T.I. met haar te bespreken. Hij legde namens alle fracties een verklaring af, waarin de houding van dit bestuur, werd afge keurd. Het E.T.I.-bestuur stelde zich namelijk op het standpunt, dat het contact tussen dit bestuur en de pro vincie dient te lopen over de bestuurs leden, die het provinciaal bestuur in het E.T.I.-bestuur benoemde. RESULTAAT VAN HET ONDERZOEK. De commissie van onderzoek heeft nu enkele dagen geleden aan Gedepu teerde Staten een brief geschreven, waarin het resultaat van haar be moeienissen is neergelegd. Deze brief luidt als volgt: „Wij hebben de eer U mede te de len, dat de commissie van onderzoek naar de gang van zaken bij het E.T. I. zich naar beste vermogen heeft ge kweten van de haar opgedragen taak. Bij de beëindiging van deze taak wensen wij de navolgende verklarin gen af te leggen: Wij zgn ervan overtuigd, dat een goed werkend E.T.I. voor de provin cie Zeeland van groot belang is. NIET BEVREDIGD. Wij zijn niet bevredigend door de wijze waarop onze commissie haar taak moest vervullen. Wij betreuren het, dat er onvoldoende contact is geweest met het bestuur van het E. T.I., daar dit bestuur immers slechts ben %'ia het college van gedeputeerde staten. De taak van onze commissie be stond in het onderzoek naar een tweetal zaken: a de positie van de directeur van de P.PD)., ir. M. de Vink in het E.T.I. b. het ontslag van twee ambtena ren van het E.T.I. Nu de heer de Vink niet meer op treedt als gedelegeerd lid van het dagelijks bestuur kunnen wij hierover kort zijn. Deze kwestie is door het be sluit van de minister van economi sche zaken achterhaald. Hierdoor is achteraf gebleken dat juist de keuze van de directeur van de P.P.D. voor deze taak inderdaad aanleiding kan geven tot moeilijkheden. INKRIMPING. Wij zijn tot de overtuiging gekomen, dat het E.T.I. inderdaad moest bezui nigen en dat een blijvende bezuini ging alleen kon worden verkregen aoor inkrimping van het apparaat. Wy betreuren echter de wijze waarop aan een tweetal perso neelsleden ontslag is gegeven en en betreuren het tevens, dat hierdoor de indruk kan worden gewekt, dat deze personeelsleden onbekwaam voor hun taak wa ren, een indruk waarvan wij geenszins de bevestiging hebben gekregen. Tenslotte spreken wg de wens uit, dat het E.T.I. blijvend zijn taak naar behoren zal vervullen en vertrouwen dat het bij de uitoefening van deze taak contact zal houden met de sub sidiërende instanties. Totzover de commissie van onder zoek. Bij deze brief tekenen Gedeputeerde Staten tenslotte aan, dat met de werkwijze van het E.T.I. op dit ogen blik door Ged. Staten volkomen kan contact met de commissie wilde heb- worden ingestemd. Harvard-lestoestel tijdens oefenvinckt verongelukt Parachyte van verongelukte piloot ging niet geheel open Een Harvard-lestoestel van de vliegbasis Gil ze-Rijen is in de nacht van Woensdag op Donderdag tijdens een oefenvlucht verongelukt. De pi loot de 21-jarige leerling-vlieger P. J. Yerwoerd uit Waddinxveen kwam om het leven. Hij sprong op 300 meter uit het toestel, doch zijn parachute ging slechts gedeeltelijk open en kon de val niet geheel breken. Het ongeluk gebeurde tijdens een nachtelijke start- en landings-oefe- ning. Het toestel kwam neer langs de rijksweg Tilburg-Breda en brand de geheel uit. Op de vliegbasis Gilze-Rgen is Woensdag de 20-jarig soldaat De M. uit Breda met een scooter tegen een benzine-auto opgereden en aan de verwondingen van dit ongeval over leden. Generaal Tsjoeikof verwerpt protest Generaal Tsjoeikof. chef van de Rus sische controlecommissie in Duitsland, heeft een protest der Westelijke ge allieerden van 29 Mei tegen de Oost- duitse veiligheidsmaatregelen langs de grens tussen Oost- en West-Duitsland verworpen. Hij beschuldigt de drie Westelijke mogendheden van het afwijzen van Oostduitse voorstellen voor vrije ver kiezingen in geheel Duitsland. Zodra er een regeling kan worden getroffen voor deze verkiezingen, zullen de maatregelen worden opgeheven, al dus Tsjoeikof. Olielading „Rose Mary" moet een maand in Aden blijven Teleurstelling te Teheran Bij de behandeling van de zaak be treffende de lading olie van de „Rose Mary" is het verbod om de lading buiten de haven van Aden te vervoe ren voor een maand van kracht ver klaard. Wel mag de „Anglo-Iranian Oil Company" monsters van de olie nemen, om deze te onderzoeken. Het aanhouden van de „Rose Mary" heeft in geheel Perzië gevoelens van teleurstelling en wrok verwekt. Men is in Teheran van mening, dat het in cident mogelijke andere kopers er van zal weerhouden Perzische olie te ko pen. In het Lagerhuis heeft minister Eden Donderdag verklaard, dat de kapitein geweigerd had zijn lading aan een vertegenwoordiger van de Anglo- Iranian over te dragen voordat het hof in Aden maatregelen had geno men. Op de vraag waarom het schip naar Aden was gegaan antwoordde Eden onder hiliariteit: „Dat zou ik niet weten". VERWACHTf DROOG EN IETS WARMER. Droog weer met nu en dan zon. Overwegend matige Westelijke wind. Iiets warmer dan gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1